Dodaj do ulubionych

Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem

27.10.07, 17:12
Strach pomyśleć co by było gdyby w tym kraju ludzie nie modlili się w
kościołach tylko synagogach.
O czym pisała by GW.
I nie jestem antysemitą.
pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • dyletant5 a esbecy wmawiali, ze oni to patrioci z TVN *}** 27.10.07, 17:14

      • sumienie.lk Żyjemy w kraju urządzonym przez Kaczyńskich i... 27.10.07, 17:30
        Macierewicza. W takim kraju, w którym należy udowadniać, że się nie
        jest i nigdy nie było wielbłądem.
        • akurach1981 Re: Żyjemy w kraju urządzonym przez Kaczyńskich i 28.10.07, 02:11
          ja jestem zaskoczony kategorycznym tonem tego artykulu,
          ze ks. Maliński nie byl tajnym wspolpracownikiem, koniec i kropka

          ale rzetelnosc wymaga chociaz napomknac co bylo w dokumentach ujawnionych pol
          roku temu i
          dlaczego tamte dokumenty sa falszywe

          na marginesie, czy ktos sprawdzil, czy ks. Maminski mowi prawde i faktycznie
          takie dokumenty istnieja

          pozdrawiam wszystkich.
          akurach
    • gieroy_asfalta to kim był, funkcjonariuszem? 27.10.07, 17:16
      bo innego wyjścia nie ma: był albo agentem tajnym, albo jawnym
      członkiem SB.
      • saszenka2 Re: to kim był, funkcjonariuszem? 27.10.07, 18:36
        Czy kiedyś będzie mi dane obudzić się w kraju, gdzie nikt nie szuka,
        nie ujawnia żadnych teczek? Jest tyle problemów, a wszyscy dookoła
        zajmują się ujawnianiem teczek i dostarczaniem przecieków. Stadionów
        na Euro 2012 nie widać, autostrad również, ale wszyscy dookoła
        zajmują się tym, kto był TW. Dziś nic to już nie zmieni.
        Współpracownik SB nie pójdzie siedzieć, nic konstruktywnego to
        polowanie na agentów nie wnosi. Jestem antyklerykałką, ale mam dosyć
        wywlekania teczek, notatek operacyjnych i nieważne, czy są to
        zapiski dotyczącego duchownego, czy Kowalskiego w Pścim Dolnym. To
        nie jest budujące.
        • quasir Re: to kim był, funkcjonariuszem? 28.10.07, 06:58
          tym samym czym J.K. tylko jemu mogli sfalszowac dokumenty w teczce?
      • ffamousffatman Re: to kim był, funkcjonariuszem? 27.10.07, 20:19
        Prawak, chciwy dupek, ktory mysli, ze cale zycie bedzie mu zarlo.
        Od innych chciwych dupkow odroznia sie tym, ze dorabia do tego ideologie zamiast starac sie o obywatelstwo Monako, podpiera sie przy tym ksiazkami, ktore JKM, jak pisze, przeczytal (osobiscie sadze, ze nie przeczytal, tylko przeczytal, co otych ksiazkach pisano).
    • mamgotamgo A co się dzieje z Isakowicz-Zalewskim? 27.10.07, 17:23
      Uświnił wielu a niektórych doprowadził do rozstroju nerwowego a nawet śmierci.
      Kasę za książkę zgarnął i to niemałą. Prawdopodobnie teraz pisze o tym, co
      ludzie mu mówią na spowiedzi.
    • swojak11 A bp.Wojtyła dawał na siebie jako tw DELTA ! 27.10.07, 17:23
      Wraca stare ! Kaczor miał racje "Mordy wy moje ! agentura łeb
      podnosi i prubuje nam oczy 2 agentami Delta mydlić.
      Czajkowski też niewinny co ?
      Idż diable przebrany w sutanne do piekła !
      Judasz i Blida wiedzieli co zrobić w takiej sytuacji za to mam choć
      dla ich szczątków szacunek
      Polak,Katolik
    • chirlider Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 17:35
      fakt, nie jesteś antysemitą - jesteś idiotą.

      gdkj napisał:
      > Strach pomyśleć co by było gdyby w tym kraju ludzie nie modlili
      się w
      > kościołach tylko synagogach.
      > O czym pisała by GW.
      > I nie jestem antysemitą.
      > pozdrawiam.
      • gdkj Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 18:25
        chirlider napisał:

        > fakt, nie jesteś antysemitą - jesteś idiotą.


        no trochę się naczekałem, ale i tak pyskówkę otrzymałem.
        nie jestem antysemitą bo nie mam żadnego problemu z nacją z którą powszechnie
        identyfikowana jest GW. tak to już w świadomości polskiej jest utarte.
        mam nawet pewne podejrzenia ,że jakieś odruchy antysemickie ,jakiś mały ich
        procent może być związany właśnie z działalnością GW. oczywiście nie twierdzę
        ,że GW to specjalnie prowokuje, to raczej z głupoty ją tworzących. np. w tym
        roku w poniedziałkowym dodatku DF był artykuł o nietolerancji wobec nie
        katolików w polskich szkołach. chcąc być obiektywnym, pomimo ,że znam nie
        katolików osobiście i takich opowiadań jak w DF oni nie potwierdzili (pod
        wpływem artykułu zapytałem) nie głoszę od razu ,że w Polsce tego problemu nie
        ma, bo wiem ,że mało widziałem i takie rzeczy z pewnością się zdarzają. W
        artykule tym była opisana min. historia w której rodzice posłali wreszcie
        dziecko do szkoły dla uczęszczających do synagog (nawet nie przypuszczałem ,że
        dzieci tej nacji tak się w Polsce izolują od reszty co mój umysł "idioty' mógł
        po takim podanym fakcie wysnuć). Ciekawość moja teraz niezaspokojona czy zawsze
        tak łatwo do takiej szkoły jest się dostać, czy łatwo tam posłać ultrakatolickie
        dziecko którego rodzice czują w sobie ten obowiązek głoszenia jedynie słusznej
        prawdy, czy w końcu mógł by tam bez przeszkód uczęszczać np. nastolatek należący
        do Świadków.
        Mnie tam ojciec zawsze uczył ,że bez wyjątku każdy kij ma dwa końce.
        Przeczuwam ,że i tak zostanę źle zrozumiany (jako żłośliwiec lub nawiedzony albo
        gorzej - jakiś intratnie zainteresowany) więc kończę już i nie otwieram dysputy
        bo odpowiedź na pytanie w stylu - jesteś idiotą - świadczy tylko o
        odpowiadającym a z takim umysłem wszelkie dywagacje są bezcelowe.
        pozdrawiam.

        ps. bardzo proszę chirlider nie odpowiadaj już na moje posty bo tylko przeszkadzasz.
        marnuj swój czas z kim innym proszę.
        • ar.co Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 18:33
          No to może jeszcze wyjaśnisz, jaki związek ma twój bełkot z tematem,
          który rzekomo komentujesz?
          • gdkj Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 18:35
            ar.co napisała:

            > No to może jeszcze wyjaśnisz, jaki związek ma twój bełkot z tematem,
            > który rzekomo komentujesz?

            mój bełkot nie ma żadnego wspólnego punktu z tematem.
            TO ŁOWY NA LISA.
            jak byś myślał to byś się nie odzywał.
            pozdrawiam.
        • ffamousffatman Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 20:28
          "nie jestem antysemitą, bo nie mam żadnego problemu z nacją, z którą powszechnie identyfikowana jest GW" - czyli jestes, bo masz problem piszac, ze nie masz problemu, co do ktorego normalnemu nie przyszloby do glowy, ze jest jakis problem do rozpatrywania.
        • ffamousffatman Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 20:36
          @gdkj once more: "historia w której rodzice posłali wreszcie dziecko do szkoły dla uczęszczających do synagog (nawet nie przypuszczałem, że dzieci tej nacji tak się w Polsce izolują od reszty co mój umysł "idioty' mógł po takim podanym fakcie wysnuć)."

          Masz umysl idioty.
          Dodatkowo jestes nieuk lub zlej woli troll, ktory "nie wie", ze w Polsce sa szkoly katolickie, gdzie "izoluje sie" inna "nacja".
        • jaceq Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 21:35
          gdkj napisał:
          > no trochę się naczekałem...

          Co to jest? Co to za bełkot?? W jakim to jest języku???
    • soldadura104 Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 17:36
      Może bu Jana Pawła II uznać za agenta a Malińskiego za oficera
      prowadzącego. A moze Maliński naradził się Rosyjskim Zydom i mu nie
      dali zgody na budowy.
    • zg13 zalosne 27.10.07, 17:39
      Brnie w zaparte mocniej niz Kwach w filipinska zaraze.
      A Wyborcza kogo jak kogo, ale umoczone szmaty zawsze wezmie w obrone.
      • dyletant5 Re: zalosne, esbecja znowu skanduje *} 27.10.07, 17:51

    • mirmat1 POstKomunistyczna klaka zwana "dziennikarzami" jak 27.10.07, 18:04
      ...zwykle nie zawiodla TW Delta.
      Zaden z tych "dziennikarzyn" uczestniczacy w "konferencji prasowej"
      nie czytal monumentalnego dziela ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego -
      "Ksieza wobec bezpieki". Bo po takiej lekturze pytania wobec TW
      Delta narzucaja sie same.
      • ar.co Re: POstKomunistyczna klaka zwana "dziennikarzami 27.10.07, 18:37
        "Monumentalnego"... Faktycznie, "monumentalne" dzieło, napisane w
        korytarzu IPN przez dyletanta nie mającego pojęcia o krytyce źródeł.
        Ale dla ciemnego ludu wszystko, co ma więcej stron niż przeciętne
        kolorowe pisemko jest równie "monumentalne", jak ciemnota tegoż ludu.
    • mieszaniec-zopola To jest świństwo, że z moich podatków muszę 27.10.07, 18:05
      płacić ciężkie pieniądze tym wszystkim Dudkom, Lassotom,
      Gontarczykom, Braunom.....
      Na głodne dzieci, na pielęgniarki to nie ma. Ale na toto są. I duże.
      Schweinerei.
      Głupi ten x. Maliński. Powinien do sądu pójść i faceta z torbami
      puścić.
      • ar.co Re: To jest świństwo, że z moich podatków muszę 27.10.07, 18:38
        Przeciętny IPN-owiec zarabia tyle, co trzy pielęgniarki (historyk,
        bo prokurator jakieś 10 razy tyle). Mam tylko nadzieję, że jak
        któryś z posłów, który uchwalił ustawę o IPN, zasłabnie na ulicy, to
        pomocy udzieli mu IPN-owiec.
    • ffamousffatman Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 18:08
      @gdkj: JESTES, JESTES.
    • michalparadowski Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 18:12
      Ks.Maliński powinien podziękować kierownictwu PIS-u, za rozpętanie
      ubeckiej histerii.
    • rsrh Ks Maliński przeciera nowe szlaki! 27.10.07, 18:14
      Schemat dotychczasowy jest nastepujący :
      -jeśli -choć to niemozliwe- był zarejestrowany to bez jego wiedzy
      - a jeśli była wiedza - to bez zgody
      -jeśli jednak była zgoda - to nie donosił
      - a jeśli jednak donosił to nie krzywdził
      No bo kogo? telefony? adresy?
      Taktyke odmienna od powyższej stosowali:
      - Wielgus " w zaparte"
      - Passent totalne oburzenie
      - KTT "olewam"
      - Czajkowski znikający punkt
      - Maleszka szczera "skrucha"
      - Wołoszański "chęć poznania ich warsztatu"
      - Kapuś z "potrzeby serca" def prof Marka Safjana
      Nowy szlak wyznacza Ks Malinski. On ich "ewangelizował" i "dzielił się radością"
      a informował tylko JP II który nie może nic powiedzieć.Biskupów nie informował
      !!Bał się innych TW ??
      Maładiec !!!!
      • ffamousffatman Re: Ks Maliński przeciera nowe szlaki! 27.10.07, 20:00
        Schemat byl nastepujący, przynajmniej tak za moich czasow bylo, jezeli ktos zaczynal sie udzielac i po kilku miesiacach nie powiedzial znajomym, ze za nim chodza lub cos podpisal. Jezeli nie wiadomo - kapus, podpisal, nie powiedzial a donosi. Z samymi ksiezmi byl wiekszy klopot, uwazali sie za przedstawicieli ludu na rozmowie z okupantem, ktorego uwazali za glupszego. Bezpieka wykorzystywala to "bezlitosnie", szczegolnie przekonanie sfer o bezpieki prostactwie.
        Podpisany papier i z drugiego powodu nie jest wazny absolutnie - dam glowe, ze Bender i jemu podobne swinie z neo-Znaku i PAXu niczego nie podpisywaly. Nawet niczego im do podpisywania nie dawano. Po co? Donosili "za darmo". Za ochlapy, na ktorych wladzy nie zalezalo.
        Tak wiec drodzy ewangelisci molarnosci poki Bender waszym marszalkiem nie wazcie sie moralniac.
        PS: Nie interesi mie kim byl Malinski, zwazam na jego slowa ale droga podazam swoja.
    • ffamousffatman Re: mlodziez RP polknela esbecka propagande w TVN 27.10.07, 18:18
      @dyletant5: "zabili ksiedza, zabili narod" - gie prawda
      zabili dyrektor zabili narod?
      zabili generala zabili narod?
      bez przesady, jakies minimum pokory, klerykalowie (rozumu nie wymagam).
    • rsrh jak przewidziałem po mojej notce 27.10.07, 18:18
      temat ZNIKNĄŁ !!!
    • flyb52 Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 18:18
      W PRL nikt nie byl . Wszyscy byli. Niektorzy byli chorzy.
      Tych czasow nie bylo. Ale nagle teczki sie pojawily. I poszly w
      swiat polski pod kazda bude z piwem i na wiejska itd. Sami swoi.
      Na wsi ludzie mowia. yebal to pies. i kto wie czy nie maja racji?
    • pies_na_lewizne Nie byl ksiadz TW? A co powie na artykul obok?____ 27.10.07, 18:42
      GazWyb podaje:

      > - Nigdy nie byłem tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa,
      > czego dowodem jest notatka służbowa na mój temat - tłumaczył na
      > konferencji prasowej ksiądz Mieczysław Maliński.

      Taaaaak? A co ksiadz powie na temat tych oto stwierdzen, m.in. ks.
      Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, cytowanych w artykule GW obok,
      sprzed pol roku?

      Oto obszerny fragment tego artykulu. Mowi sam za siebie.

      /cyt./
      "Ks. Maliński był świadomym współpracownikiem"
      - Nie mam cienia wątpliwości, że ks. Maliński był tajnym
      współpracownikiem SB o pseudonimie "Delta" - powiedział portalowi
      Gazeta.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Odniósł się w ten sposób do
      doniesień radia RMF, które podało, że w raporcie historyków IPN ks.
      Mieczysław Maliński jest wymieniony jako wieloletni, świadomy
      współpracownik SB.

      - Ta sprawa jest bardzo trudna, bo dowody przypominają rozbity
      dzban, który trzeba posklejać. W przypadku "Delty" to była pełna i
      świadoma współpraca. Tajny współpracownik o tym pseudonimie donosił
      na duchownych i świeckich ważnych dla Kościoła. Informowałem o tym
      kard. Dziwisza już w lutym zeszłego roku. Do ks. Malińskiego
      wysłałem też list z prośbą o ustosunkowanie się do materiałów SB.
      Niestety, nie odpowiedział. Nie otworzył mojego listu, wsadził go do
      innej koperty i odesłał - powiedział ks. Isakowicz-Zaleski portalowi
      Gazeta.pl

      - Nie mam cienia wątpliwości, że ks. Maliński był tajnym
      współpracownikiem SB o pseudonimie "Delta" - podkreślił duchowny,
      którego książka "Księża wobec bezpieki" ukaże się 28 lutego.

      Raport IPN: TW "Delta" to ks. Maliński

      Wg Radia RMF FM w raporcie historyków IPN o inwigilacji Kościoła
      krakowskiego przez komunistyczną służbę bezpieczeństwa, znajduje się
      informacja, że ks. Maliński zarejestrowany jako TW "Delta"
      przekazywał SB informacje na temat kardynałów Stefana Wyszyńskiego i
      Karola Wojtyły, a także innych znanych duchownych i działaczy
      katolickich, zarówno z Polski, jak i tych, których Maliński spotykał
      podczas podróży zagranicznych.

      Raport potwierdza również, że po 1989 roku zawartość teczki tajnego
      współpracownika "Delta" została zniszczona, ale zachowane nieliczne
      dokumenty dają pewność, że ks. Mieczysław Maliński przez wiele lat
      współpracował z komunistyczną bezpieką.

      /koniec cyt./
      • ffamousffatman Re: Nie byl ksiadz TW? A co powie na artykul obok 27.10.07, 20:07
        Psu: cytat "Ta sprawa jest bardzo trudna, bo dowody przypominają rozbity
        dzban, który trzeba posklejać." koniec cytatu
        CZYLI
        slowowo przeciwko slowu
        reszta jest interpretacja
        • pies_na_lewizne Re: Nie byl ksiadz TW? A co powie na artykul obok 28.10.07, 05:48
          ffamousffatman napisał:

          > Psu: cytat "Ta sprawa jest bardzo trudna, bo dowody przypominają
          rozbity
          > dzban, który trzeba posklejać." koniec cytatu
          > CZYLI
          > slowowo przeciwko slowu
          > reszta jest interpretacja

          Niekoniecznie, czesto historycy w swych badaniach musza "sklejac
          rozbity dzban". Tak zreszta jak i policja w swojej pracy.

          Nie zawsze wszystko jest zawarte czarno na bialym w jednym
          dokumencie. Nie musi to jednak oznaczac, ze dowodow nie mozna
          pozbierac i poukladac we wzgledna calosc.


    • naprawdetrzezwy Ta notatka świadczy, że nawet agentem był fatalnym 27.10.07, 19:17
      Dobitnie tego dowodzi...
      ;>>>
    • pakulec normalni Polacy maja to gdzieś 27.10.07, 19:22
      tylko nawiedzeni katole się tym ekscytuja
      • rsrh Masz pewność że należysz 27.10.07, 19:28
        do gatunku "normalnych polaków" ??
    • anna-76 Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 19:51
      łajza
      • jankowski1960 czy mordercy Che musza sie wstydzil, ze popelnili 27.10.07, 19:53
        morderstwo, czy ze byli TW CIA?
      • pantanal Gdybyś widziała starego schorowanego człowieka 28.10.07, 07:31
        nie napisałabyś takiej głupoty
    • sarmata Szmaciarz 27.10.07, 19:54
      W klamaniu i oszukiwaniu sa wyszkoleni prawdziwie po katolicku. Nie
      jeden biskup Malinskiemu ustepuje. Umie pisac i pieknie gadac o
      Jezusie i milosci, robic z siebie meczennika pod publiczke, a w
      rzeczywistosci to cyniczna szuja, ktora przewrotnosc wyssala z
      mlekiem matki.
      • pierot6 UB,SB..było straszne, to fakt !!! 27.10.07, 20:00
        dzisiejsi "bohaterowie"..nawet nie znaJA SłOWA BóL!!!!
      • pantanal Ty za to jesteś girojem 28.10.07, 07:33
        pewnie siedziałeś w SB-ckim kiciu i bohatersko się im przeciwstawiałeś?

        sarmata napisał:

        > W klamaniu i oszukiwaniu sa wyszkoleni prawdziwie po katolicku. Nie
        > jeden biskup Malinskiemu ustepuje. Umie pisac i pieknie gadac o
        > Jezusie i milosci, robic z siebie meczennika pod publiczke, a w
        > rzeczywistosci to cyniczna szuja, ktora przewrotnosc wyssala z
        > mlekiem matki.
        • sarmata Re: Ty za to jesteś girojem 28.10.07, 10:08
          Durna palo. Mnie nie chodzi o to, ze Malinski donosil SB, bo uwazam,
          ze PRL miala prawo posiadac sluzby specjalne, tak jak kazde inne
          panstwo na swiecie, a ludzie ktorzy dali sie zwerbowac,
          wspolpracowali na wlasna odpowiedzialnosc i zgodnie z owczesnym
          prawem. Nie mam zamiaru byc sedzia ich sumien. Ale czuje sie
          upokarzany, gdy czlowiek ten i na dodatek kaplan bezczelnie klamie i
          probuje czarne nazywac bialym. Szkoda tylko, ze przez poltora roku
          uparcie milczal i nie domagal sie oczyszczenia przez sad, a teraz
          po wyborach nagle sie obudzil i twierdzi, ze nigdy nie
          wspolpracowal, chociaz dokumenty "ponad wszelka watpliwosc" dowodza
          czegos przeciwnego.
    • renebenay To takie proste,kto jezdzil za granice to 27.10.07, 20:22
      wspolpracowal z MO a kto nie jezdzil to utrzymywal system-krotko:cala Polska to
      robila i nawet Kaczynscy.
    • boykotka Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 21:09
      A ja wierzę ks Malińskiemu bo sama w czasie liceum zostałam bez
      mojej wiedzy zapisana do związku przyjaciół polsko-radzieckich( czy
      coś podobnego-nie pamiętam jak to się nazywało). Nasza wychowawczyni
      zapisała całą naszą klasę w liceum do tego związku bez naszej
      wiedzy, ze swoich pieniędzy opłacała za nas składki członkowskie i
      pisała sprawozdania z nieodbywających się spotkań. Musiała mieć
      niezły talent i fantazję, bo w końcu wygrała jakiś konkurs i w
      nagrodę przyjechali do nas uczniowie z ZSSR. Wtedy wszystko się
      wydało, bo zarządała od nas byśmy stawili się na spotkaniu z gośćmi
      z ZSSR. Gdyby babsko nie miało takiej fantazji żyłabym dalej w
      błogiej nieświadomości, iż byłam członkiem organizacji
      prokomunistycznej.
      Powiecie nie ten kaliber ? Ale ten system.
    • morfeusz_1 Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 21:35
      Ja ks.Mieczysławowi wierzę.
    • paralela1 Jeszce trochę i nasi młodzi wyborcy PO 27.10.07, 21:38
      będa myśleli że to naród prześladował biednych SBeków, dobre, rechot zapomnianej
      historii

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka