gdkj 27.10.07, 17:12 Strach pomyśleć co by było gdyby w tym kraju ludzie nie modlili się w kościołach tylko synagogach. O czym pisała by GW. I nie jestem antysemitą. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
sumienie.lk Żyjemy w kraju urządzonym przez Kaczyńskich i... 27.10.07, 17:30 Macierewicza. W takim kraju, w którym należy udowadniać, że się nie jest i nigdy nie było wielbłądem. Odpowiedz Link Zgłoś
akurach1981 Re: Żyjemy w kraju urządzonym przez Kaczyńskich i 28.10.07, 02:11 ja jestem zaskoczony kategorycznym tonem tego artykulu, ze ks. Maliński nie byl tajnym wspolpracownikiem, koniec i kropka ale rzetelnosc wymaga chociaz napomknac co bylo w dokumentach ujawnionych pol roku temu i dlaczego tamte dokumenty sa falszywe na marginesie, czy ktos sprawdzil, czy ks. Maminski mowi prawde i faktycznie takie dokumenty istnieja pozdrawiam wszystkich. akurach Odpowiedz Link Zgłoś
gieroy_asfalta to kim był, funkcjonariuszem? 27.10.07, 17:16 bo innego wyjścia nie ma: był albo agentem tajnym, albo jawnym członkiem SB. Odpowiedz Link Zgłoś
saszenka2 Re: to kim był, funkcjonariuszem? 27.10.07, 18:36 Czy kiedyś będzie mi dane obudzić się w kraju, gdzie nikt nie szuka, nie ujawnia żadnych teczek? Jest tyle problemów, a wszyscy dookoła zajmują się ujawnianiem teczek i dostarczaniem przecieków. Stadionów na Euro 2012 nie widać, autostrad również, ale wszyscy dookoła zajmują się tym, kto był TW. Dziś nic to już nie zmieni. Współpracownik SB nie pójdzie siedzieć, nic konstruktywnego to polowanie na agentów nie wnosi. Jestem antyklerykałką, ale mam dosyć wywlekania teczek, notatek operacyjnych i nieważne, czy są to zapiski dotyczącego duchownego, czy Kowalskiego w Pścim Dolnym. To nie jest budujące. Odpowiedz Link Zgłoś
quasir Re: to kim był, funkcjonariuszem? 28.10.07, 06:58 tym samym czym J.K. tylko jemu mogli sfalszowac dokumenty w teczce? Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: to kim był, funkcjonariuszem? 27.10.07, 20:19 Prawak, chciwy dupek, ktory mysli, ze cale zycie bedzie mu zarlo. Od innych chciwych dupkow odroznia sie tym, ze dorabia do tego ideologie zamiast starac sie o obywatelstwo Monako, podpiera sie przy tym ksiazkami, ktore JKM, jak pisze, przeczytal (osobiscie sadze, ze nie przeczytal, tylko przeczytal, co otych ksiazkach pisano). Odpowiedz Link Zgłoś
mamgotamgo A co się dzieje z Isakowicz-Zalewskim? 27.10.07, 17:23 Uświnił wielu a niektórych doprowadził do rozstroju nerwowego a nawet śmierci. Kasę za książkę zgarnął i to niemałą. Prawdopodobnie teraz pisze o tym, co ludzie mu mówią na spowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
swojak11 A bp.Wojtyła dawał na siebie jako tw DELTA ! 27.10.07, 17:23 Wraca stare ! Kaczor miał racje "Mordy wy moje ! agentura łeb podnosi i prubuje nam oczy 2 agentami Delta mydlić. Czajkowski też niewinny co ? Idż diable przebrany w sutanne do piekła ! Judasz i Blida wiedzieli co zrobić w takiej sytuacji za to mam choć dla ich szczątków szacunek Polak,Katolik Odpowiedz Link Zgłoś
chirlider Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 17:35 fakt, nie jesteś antysemitą - jesteś idiotą. gdkj napisał: > Strach pomyśleć co by było gdyby w tym kraju ludzie nie modlili się w > kościołach tylko synagogach. > O czym pisała by GW. > I nie jestem antysemitą. > pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
gdkj Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 18:25 chirlider napisał: > fakt, nie jesteś antysemitą - jesteś idiotą. no trochę się naczekałem, ale i tak pyskówkę otrzymałem. nie jestem antysemitą bo nie mam żadnego problemu z nacją z którą powszechnie identyfikowana jest GW. tak to już w świadomości polskiej jest utarte. mam nawet pewne podejrzenia ,że jakieś odruchy antysemickie ,jakiś mały ich procent może być związany właśnie z działalnością GW. oczywiście nie twierdzę ,że GW to specjalnie prowokuje, to raczej z głupoty ją tworzących. np. w tym roku w poniedziałkowym dodatku DF był artykuł o nietolerancji wobec nie katolików w polskich szkołach. chcąc być obiektywnym, pomimo ,że znam nie katolików osobiście i takich opowiadań jak w DF oni nie potwierdzili (pod wpływem artykułu zapytałem) nie głoszę od razu ,że w Polsce tego problemu nie ma, bo wiem ,że mało widziałem i takie rzeczy z pewnością się zdarzają. W artykule tym była opisana min. historia w której rodzice posłali wreszcie dziecko do szkoły dla uczęszczających do synagog (nawet nie przypuszczałem ,że dzieci tej nacji tak się w Polsce izolują od reszty co mój umysł "idioty' mógł po takim podanym fakcie wysnuć). Ciekawość moja teraz niezaspokojona czy zawsze tak łatwo do takiej szkoły jest się dostać, czy łatwo tam posłać ultrakatolickie dziecko którego rodzice czują w sobie ten obowiązek głoszenia jedynie słusznej prawdy, czy w końcu mógł by tam bez przeszkód uczęszczać np. nastolatek należący do Świadków. Mnie tam ojciec zawsze uczył ,że bez wyjątku każdy kij ma dwa końce. Przeczuwam ,że i tak zostanę źle zrozumiany (jako żłośliwiec lub nawiedzony albo gorzej - jakiś intratnie zainteresowany) więc kończę już i nie otwieram dysputy bo odpowiedź na pytanie w stylu - jesteś idiotą - świadczy tylko o odpowiadającym a z takim umysłem wszelkie dywagacje są bezcelowe. pozdrawiam. ps. bardzo proszę chirlider nie odpowiadaj już na moje posty bo tylko przeszkadzasz. marnuj swój czas z kim innym proszę. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 18:33 No to może jeszcze wyjaśnisz, jaki związek ma twój bełkot z tematem, który rzekomo komentujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
gdkj Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 18:35 ar.co napisała: > No to może jeszcze wyjaśnisz, jaki związek ma twój bełkot z tematem, > który rzekomo komentujesz? mój bełkot nie ma żadnego wspólnego punktu z tematem. TO ŁOWY NA LISA. jak byś myślał to byś się nie odzywał. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 20:28 "nie jestem antysemitą, bo nie mam żadnego problemu z nacją, z którą powszechnie identyfikowana jest GW" - czyli jestes, bo masz problem piszac, ze nie masz problemu, co do ktorego normalnemu nie przyszloby do glowy, ze jest jakis problem do rozpatrywania. Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 20:36 @gdkj once more: "historia w której rodzice posłali wreszcie dziecko do szkoły dla uczęszczających do synagog (nawet nie przypuszczałem, że dzieci tej nacji tak się w Polsce izolują od reszty co mój umysł "idioty' mógł po takim podanym fakcie wysnuć)." Masz umysl idioty. Dodatkowo jestes nieuk lub zlej woli troll, ktory "nie wie", ze w Polsce sa szkoly katolickie, gdzie "izoluje sie" inna "nacja". Odpowiedz Link Zgłoś
jaceq Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 21:35 gdkj napisał: > no trochę się naczekałem... Co to jest? Co to za bełkot?? W jakim to jest języku??? Odpowiedz Link Zgłoś
soldadura104 Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 17:36 Może bu Jana Pawła II uznać za agenta a Malińskiego za oficera prowadzącego. A moze Maliński naradził się Rosyjskim Zydom i mu nie dali zgody na budowy. Odpowiedz Link Zgłoś
zg13 zalosne 27.10.07, 17:39 Brnie w zaparte mocniej niz Kwach w filipinska zaraze. A Wyborcza kogo jak kogo, ale umoczone szmaty zawsze wezmie w obrone. Odpowiedz Link Zgłoś
mirmat1 POstKomunistyczna klaka zwana "dziennikarzami" jak 27.10.07, 18:04 ...zwykle nie zawiodla TW Delta. Zaden z tych "dziennikarzyn" uczestniczacy w "konferencji prasowej" nie czytal monumentalnego dziela ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego - "Ksieza wobec bezpieki". Bo po takiej lekturze pytania wobec TW Delta narzucaja sie same. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: POstKomunistyczna klaka zwana "dziennikarzami 27.10.07, 18:37 "Monumentalnego"... Faktycznie, "monumentalne" dzieło, napisane w korytarzu IPN przez dyletanta nie mającego pojęcia o krytyce źródeł. Ale dla ciemnego ludu wszystko, co ma więcej stron niż przeciętne kolorowe pisemko jest równie "monumentalne", jak ciemnota tegoż ludu. Odpowiedz Link Zgłoś
mieszaniec-zopola To jest świństwo, że z moich podatków muszę 27.10.07, 18:05 płacić ciężkie pieniądze tym wszystkim Dudkom, Lassotom, Gontarczykom, Braunom..... Na głodne dzieci, na pielęgniarki to nie ma. Ale na toto są. I duże. Schweinerei. Głupi ten x. Maliński. Powinien do sądu pójść i faceta z torbami puścić. Odpowiedz Link Zgłoś
ar.co Re: To jest świństwo, że z moich podatków muszę 27.10.07, 18:38 Przeciętny IPN-owiec zarabia tyle, co trzy pielęgniarki (historyk, bo prokurator jakieś 10 razy tyle). Mam tylko nadzieję, że jak któryś z posłów, który uchwalił ustawę o IPN, zasłabnie na ulicy, to pomocy udzieli mu IPN-owiec. Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownik 27.10.07, 18:08 @gdkj: JESTES, JESTES. Odpowiedz Link Zgłoś
michalparadowski Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 18:12 Ks.Maliński powinien podziękować kierownictwu PIS-u, za rozpętanie ubeckiej histerii. Odpowiedz Link Zgłoś
rsrh Ks Maliński przeciera nowe szlaki! 27.10.07, 18:14 Schemat dotychczasowy jest nastepujący : -jeśli -choć to niemozliwe- był zarejestrowany to bez jego wiedzy - a jeśli była wiedza - to bez zgody -jeśli jednak była zgoda - to nie donosił - a jeśli jednak donosił to nie krzywdził No bo kogo? telefony? adresy? Taktyke odmienna od powyższej stosowali: - Wielgus " w zaparte" - Passent totalne oburzenie - KTT "olewam" - Czajkowski znikający punkt - Maleszka szczera "skrucha" - Wołoszański "chęć poznania ich warsztatu" - Kapuś z "potrzeby serca" def prof Marka Safjana Nowy szlak wyznacza Ks Malinski. On ich "ewangelizował" i "dzielił się radością" a informował tylko JP II który nie może nic powiedzieć.Biskupów nie informował !!Bał się innych TW ?? Maładiec !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Ks Maliński przeciera nowe szlaki! 27.10.07, 20:00 Schemat byl nastepujący, przynajmniej tak za moich czasow bylo, jezeli ktos zaczynal sie udzielac i po kilku miesiacach nie powiedzial znajomym, ze za nim chodza lub cos podpisal. Jezeli nie wiadomo - kapus, podpisal, nie powiedzial a donosi. Z samymi ksiezmi byl wiekszy klopot, uwazali sie za przedstawicieli ludu na rozmowie z okupantem, ktorego uwazali za glupszego. Bezpieka wykorzystywala to "bezlitosnie", szczegolnie przekonanie sfer o bezpieki prostactwie. Podpisany papier i z drugiego powodu nie jest wazny absolutnie - dam glowe, ze Bender i jemu podobne swinie z neo-Znaku i PAXu niczego nie podpisywaly. Nawet niczego im do podpisywania nie dawano. Po co? Donosili "za darmo". Za ochlapy, na ktorych wladzy nie zalezalo. Tak wiec drodzy ewangelisci molarnosci poki Bender waszym marszalkiem nie wazcie sie moralniac. PS: Nie interesi mie kim byl Malinski, zwazam na jego slowa ale droga podazam swoja. Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: mlodziez RP polknela esbecka propagande w TVN 27.10.07, 18:18 @dyletant5: "zabili ksiedza, zabili narod" - gie prawda zabili dyrektor zabili narod? zabili generala zabili narod? bez przesady, jakies minimum pokory, klerykalowie (rozumu nie wymagam). Odpowiedz Link Zgłoś
flyb52 Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 18:18 W PRL nikt nie byl . Wszyscy byli. Niektorzy byli chorzy. Tych czasow nie bylo. Ale nagle teczki sie pojawily. I poszly w swiat polski pod kazda bude z piwem i na wiejska itd. Sami swoi. Na wsi ludzie mowia. yebal to pies. i kto wie czy nie maja racji? Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_lewizne Nie byl ksiadz TW? A co powie na artykul obok?____ 27.10.07, 18:42 GazWyb podaje: > - Nigdy nie byłem tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa, > czego dowodem jest notatka służbowa na mój temat - tłumaczył na > konferencji prasowej ksiądz Mieczysław Maliński. Taaaaak? A co ksiadz powie na temat tych oto stwierdzen, m.in. ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, cytowanych w artykule GW obok, sprzed pol roku? Oto obszerny fragment tego artykulu. Mowi sam za siebie. /cyt./ "Ks. Maliński był świadomym współpracownikiem" - Nie mam cienia wątpliwości, że ks. Maliński był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Delta" - powiedział portalowi Gazeta.pl ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Odniósł się w ten sposób do doniesień radia RMF, które podało, że w raporcie historyków IPN ks. Mieczysław Maliński jest wymieniony jako wieloletni, świadomy współpracownik SB. - Ta sprawa jest bardzo trudna, bo dowody przypominają rozbity dzban, który trzeba posklejać. W przypadku "Delty" to była pełna i świadoma współpraca. Tajny współpracownik o tym pseudonimie donosił na duchownych i świeckich ważnych dla Kościoła. Informowałem o tym kard. Dziwisza już w lutym zeszłego roku. Do ks. Malińskiego wysłałem też list z prośbą o ustosunkowanie się do materiałów SB. Niestety, nie odpowiedział. Nie otworzył mojego listu, wsadził go do innej koperty i odesłał - powiedział ks. Isakowicz-Zaleski portalowi Gazeta.pl - Nie mam cienia wątpliwości, że ks. Maliński był tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Delta" - podkreślił duchowny, którego książka "Księża wobec bezpieki" ukaże się 28 lutego. Raport IPN: TW "Delta" to ks. Maliński Wg Radia RMF FM w raporcie historyków IPN o inwigilacji Kościoła krakowskiego przez komunistyczną służbę bezpieczeństwa, znajduje się informacja, że ks. Maliński zarejestrowany jako TW "Delta" przekazywał SB informacje na temat kardynałów Stefana Wyszyńskiego i Karola Wojtyły, a także innych znanych duchownych i działaczy katolickich, zarówno z Polski, jak i tych, których Maliński spotykał podczas podróży zagranicznych. Raport potwierdza również, że po 1989 roku zawartość teczki tajnego współpracownika "Delta" została zniszczona, ale zachowane nieliczne dokumenty dają pewność, że ks. Mieczysław Maliński przez wiele lat współpracował z komunistyczną bezpieką. /koniec cyt./ Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Nie byl ksiadz TW? A co powie na artykul obok 27.10.07, 20:07 Psu: cytat "Ta sprawa jest bardzo trudna, bo dowody przypominają rozbity dzban, który trzeba posklejać." koniec cytatu CZYLI slowowo przeciwko slowu reszta jest interpretacja Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_lewizne Re: Nie byl ksiadz TW? A co powie na artykul obok 28.10.07, 05:48 ffamousffatman napisał: > Psu: cytat "Ta sprawa jest bardzo trudna, bo dowody przypominają rozbity > dzban, który trzeba posklejać." koniec cytatu > CZYLI > slowowo przeciwko slowu > reszta jest interpretacja Niekoniecznie, czesto historycy w swych badaniach musza "sklejac rozbity dzban". Tak zreszta jak i policja w swojej pracy. Nie zawsze wszystko jest zawarte czarno na bialym w jednym dokumencie. Nie musi to jednak oznaczac, ze dowodow nie mozna pozbierac i poukladac we wzgledna calosc. Odpowiedz Link Zgłoś
naprawdetrzezwy Ta notatka świadczy, że nawet agentem był fatalnym 27.10.07, 19:17 Dobitnie tego dowodzi... ;>>> Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec normalni Polacy maja to gdzieś 27.10.07, 19:22 tylko nawiedzeni katole się tym ekscytuja Odpowiedz Link Zgłoś
rsrh Masz pewność że należysz 27.10.07, 19:28 do gatunku "normalnych polaków" ?? Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 czy mordercy Che musza sie wstydzil, ze popelnili 27.10.07, 19:53 morderstwo, czy ze byli TW CIA? Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal Gdybyś widziała starego schorowanego człowieka 28.10.07, 07:31 nie napisałabyś takiej głupoty Odpowiedz Link Zgłoś
sarmata Szmaciarz 27.10.07, 19:54 W klamaniu i oszukiwaniu sa wyszkoleni prawdziwie po katolicku. Nie jeden biskup Malinskiemu ustepuje. Umie pisac i pieknie gadac o Jezusie i milosci, robic z siebie meczennika pod publiczke, a w rzeczywistosci to cyniczna szuja, ktora przewrotnosc wyssala z mlekiem matki. Odpowiedz Link Zgłoś
pierot6 UB,SB..było straszne, to fakt !!! 27.10.07, 20:00 dzisiejsi "bohaterowie"..nawet nie znaJA SłOWA BóL!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal Ty za to jesteś girojem 28.10.07, 07:33 pewnie siedziałeś w SB-ckim kiciu i bohatersko się im przeciwstawiałeś? sarmata napisał: > W klamaniu i oszukiwaniu sa wyszkoleni prawdziwie po katolicku. Nie > jeden biskup Malinskiemu ustepuje. Umie pisac i pieknie gadac o > Jezusie i milosci, robic z siebie meczennika pod publiczke, a w > rzeczywistosci to cyniczna szuja, ktora przewrotnosc wyssala z > mlekiem matki. Odpowiedz Link Zgłoś
sarmata Re: Ty za to jesteś girojem 28.10.07, 10:08 Durna palo. Mnie nie chodzi o to, ze Malinski donosil SB, bo uwazam, ze PRL miala prawo posiadac sluzby specjalne, tak jak kazde inne panstwo na swiecie, a ludzie ktorzy dali sie zwerbowac, wspolpracowali na wlasna odpowiedzialnosc i zgodnie z owczesnym prawem. Nie mam zamiaru byc sedzia ich sumien. Ale czuje sie upokarzany, gdy czlowiek ten i na dodatek kaplan bezczelnie klamie i probuje czarne nazywac bialym. Szkoda tylko, ze przez poltora roku uparcie milczal i nie domagal sie oczyszczenia przez sad, a teraz po wyborach nagle sie obudzil i twierdzi, ze nigdy nie wspolpracowal, chociaz dokumenty "ponad wszelka watpliwosc" dowodza czegos przeciwnego. Odpowiedz Link Zgłoś
renebenay To takie proste,kto jezdzil za granice to 27.10.07, 20:22 wspolpracowal z MO a kto nie jezdzil to utrzymywal system-krotko:cala Polska to robila i nawet Kaczynscy. Odpowiedz Link Zgłoś
boykotka Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 21:09 A ja wierzę ks Malińskiemu bo sama w czasie liceum zostałam bez mojej wiedzy zapisana do związku przyjaciół polsko-radzieckich( czy coś podobnego-nie pamiętam jak to się nazywało). Nasza wychowawczyni zapisała całą naszą klasę w liceum do tego związku bez naszej wiedzy, ze swoich pieniędzy opłacała za nas składki członkowskie i pisała sprawozdania z nieodbywających się spotkań. Musiała mieć niezły talent i fantazję, bo w końcu wygrała jakiś konkurs i w nagrodę przyjechali do nas uczniowie z ZSSR. Wtedy wszystko się wydało, bo zarządała od nas byśmy stawili się na spotkaniu z gośćmi z ZSSR. Gdyby babsko nie miało takiej fantazji żyłabym dalej w błogiej nieświadomości, iż byłam członkiem organizacji prokomunistycznej. Powiecie nie ten kaliber ? Ale ten system. Odpowiedz Link Zgłoś
morfeusz_1 Ks. Maliński: Nie byłem tajnym współpracownikiem 27.10.07, 21:35 Ja ks.Mieczysławowi wierzę. Odpowiedz Link Zgłoś
paralela1 Jeszce trochę i nasi młodzi wyborcy PO 27.10.07, 21:38 będa myśleli że to naród prześladował biednych SBeków, dobre, rechot zapomnianej historii Odpowiedz Link Zgłoś