Dodaj do ulubionych

Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kolekc...

07.02.08, 19:53
Ależ ten Komorowski to hurrapatriota.
Skąd pochodzą zbiory trzeba najpierw sprawdzić zanim się kogoś
oskarży o szaber.
A może gromadził je z wielkim trudem Eskimos z Alaski?
Tylko igloo mu stopniało z powodu ocieplenia klimatu i dlatego teraz
musi wszystko sprzedać by nie zmarniało:-)
Obserwuj wątek
    • ned_pap Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kolekc... 07.02.08, 19:55
      No nieeee, nie wierzę, że Komorowski też dołączył do tego narodowo-cierpiętniczo-populistycznego bełkotu. Szaber? O czym ten człowiek gada? Chyba się upił. Skąd wie, w jaki sposób powstała ta kolekcja? Kretynizm, żeby nie powiedzieć kaczyzm, do piątej potęgi.

      Inną sprawą jest, że istotnie byłby to piękny gest, gdyby Państwo Niemieckie kupiło tą kolekcję i przekazało Polsce, szczególnie w czasie rozmów na temat Widocznego Znaku. Ale bez tych żałosnych komentarzy o szabrze .... Litości ....
      • wlodzimierz.ilicz Nie powinniśmy przyjmować żadnych prezentów od Nie 07.02.08, 19:58
        mców.
        W żadnym wypadku jako okup za tolerowanie przez nas kłamstwa
        o "wypędzeniach".
        • ned_pap Re: Nie powinniśmy przyjmować żadnych prezentów o 07.02.08, 20:06
          Oczywiście, że są to kłamstwa. Tak na prawdę, to było tak - Niemcy w 1945 najpierw sprzedali swoje majątki na Allegro, potem powyrywali złote zęby okolicznym Polakom, a potem spokojnie odjechali swoimi Mercedesami z walizkami pieniędzy.
          • wlodzimierz.ilicz Prawie tak było. 07.02.08, 20:16
            Najpierw głosowali na Hitlera i na wojnę ze wschodem.
            Potem walczyli w Wehrmachcie z naszym krajem tylko po to by po
            wygranej po bandycku obrabować nasz kraj.
            Następnie wypędzili Polaków z tzw. Warthegau i zrabowali tamtejsze
            polskie ziemie i domy.
            Dalej przydzielili sobie do gospodarek polskich niewolników by na
            nich harowali. Bijąc ich i torturując.
            Żarli kradzioną w Polsce żywność by nie spadły im kałduny i nie
            zbuntowali się z tego powodu tego tak jak w 1918r.
            W 1943 r. krzyczeli do Goebbelsa - My chcemy wojny totalnej!
            A w 1945 drałowali na zachód ze strachu, że za to wszystko czeka ich
            sprawiedliwa kara.
            Ci Niemcy to byli urodzeni rabusie i bandyci.
            • ned_pap Re: Prawie tak było. 07.02.08, 20:24
              Jasne. Niech ci będzie.
            • not-me Re: Prawie tak było. 07.02.08, 21:24
              A ty masz tyle ile lat, że ma to dla ciebie aż takie znaczenie. Ze mną żaden Niemiec nie walczył, za to z kilkoma miałem przyjemność współpracować. Normali, młodzi i kulturalni ludzie, nie to co ty.
              • l.o.r.t.e.a Zarzucasz brak kulury komuś, kto poprostu 07.02.08, 21:47
                przypomniał fakty z historii. Jesteś żałosny. Sczezgólnie w obliczu
                jak zaciekle Niemcy walczą dziś o wybielenie swoich zbrodni. Oni
                mają prawo przypominać o zatopieniu Gustloffa, ale my o zbrodniach
                niemieckich w Polsce mamy już zapomnieć, tak?
                • brainbox Re: Zarzucasz brak kulury komuś, kto poprostu 07.02.08, 23:34
                  l.o.r.t.e.a napisał:

                  > przypomniał fakty z historii. Jesteś żałosny. Sczezgólnie w
                  obliczu
                  > jak zaciekle Niemcy walczą dziś o wybielenie swoich zbrodni. Oni
                  > mają prawo przypominać o zatopieniu Gustloffa, ale my o zbrodniach
                  > niemieckich w Polsce mamy już zapomnieć, tak?

                  Odnośnie "faktów z historii"....
                  Nie rozumiem za bardzo co masz na myśli pisząc o "zaciekłej" walce
                  Niemiec o wybielaniu swoich zbrodni...
                  I niby dlaczego nie mieliby mieć prawa przypominać o zatopieniu
                  Gustloffa. To też zbrodnia należąca do zbioru "faktów z historii".
                  A i czy ktoś mówi, że należy zapomnieć o zbrodniach niemieckich w
                  Polsce?
                  br.
                  • henry.morgenthau_jr.jr Tak prawdziwy brainbox i nic wiecej 08.02.08, 02:52
                    Odnosnie faktow: zatopienie Gustloffa nie bylo zadna zbrodnia.
                    Gustloff byl zmilitaryzowanym transortowcem wojennym Kriegsmarine
                    plynacym w eskorcie NIEMIECKICH OKRETOW WOJENNYCH kursem
                    zygzakowatym wsrod niemieckich pol minowych. Sowiecki kapitan okretu
                    podwodnego nic nie wiedzial o cywilach na pokladzie gdyz Gustloff
                    nie byl oznakowany i zameldowany jako statek ewakuacyjny. Statki
                    ewakuacyjne musza byc OSWIETLONE i odpowiednio OZNACZONE. Zatopienie
                    Gustloffa bylo katastrofa gdyz obok wysokich dygnitarzy
                    nazistowskich i prawie 1000 specjalistow z centrum wyszkolenia broni
                    podwodnej w okupowanej Gdyni jak rowniez szkolnej flotylli podwodnej
                    znajdowaly sie rowniez osoby cywilne.

                    Brainboxie hustasz sie po prostu na fali wybielajacej Niemcy piszac
                    takie bzdury. KATASTROFA tak - zbrodnia NIGDY

                    Bye!
                    Against fascism!
                    Henry Morgenthau jr.jr.
                • 1410_tenrok gdybys znał niemiecki, to bys wiedział, 07.02.08, 23:38
                  że pleciesz lortus duby smalone!
                  Ale w pewnych kregach w Polszcze taka moda, żeby piraniowac na
                  Niemiaszków.
                  Smiesznie będzie, jak sie okaże, że to jakis Polak sprzedaje swoją
                  kolekcję przez ten dom aukcyjny. A z opisu można tak wnioskowac.
                  Gość pewnie latami odkupował listy i skupował znaczki. To jest
                  hobby, jak każde inne!
              • ppo A ty ile masz lat, że uważasz się za pępek świata? 08.02.08, 03:14
                Cztery? To, ze dla ciebie coś nie ma znaczenia, to nie znaczy, ze
                dla innych ma nie mieć. Gdybyś był kulturalny, tobyś to wiedział,
                młody człowieku. Nie każdy musi mieć takie samo zdanie jak ty. I
                twoim psim obowiązkiem jest to zaakceptować!
            • arek47 Wlodzimierz..szkoda ze nie widze bezzebnej geby, 07.02.08, 22:40
              Twojej !!
              Jak Polacy wyli z zachwytu za Bieruta, Gomulki, Gierka, byli dumni z UB,
              pogromy na Lomkow , zadluzali sie w budowie "Huty Lenina", a teraz za te
              prawie 600miliardow dlugow, to ciagle " Myyy, nie to komunaaa!!, i.t.p.
              Dziwny narod, ciagle chce cos od sasiadow z prawa i lewa !! Brrr,
              rzygac sie chce !! Dzisiaj lezy caly narod na pysku w zalu pograzony po
              smierci " Wielkiego Polaka J.P.II ", jutro wala sie po mordach jak Golota!
              Ludzieeee...do roboty, bo wam EUO 2012 odbiora !!!
      • helmut.berlin Re: Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kole 07.02.08, 20:05
        >Ale bez tych żałosnych komentarzy o szabrze .... Litości ....

        Nie wykluczone jednak, ze kolekcje sprzedaje ktos z Polski.
        • ned_pap Re: Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kole 07.02.08, 20:11
          Jasne. I niewykluczone, że zbierał ją przez lata w najuczciwszy pod słońcem sposób.
          • 1410_tenrok ja stawiam zakład, że to jest polska kolekcja 07.02.08, 23:42
            z opsu to jednoznacznie wynika. Kolekcja jest opracowana naukowo i
            ukazuje dążenie właściciela do stworzenia wielowątkowego zbioru.
            Może właściciel zmarł i jakis spadkobierca, miłośnik szybkich
            pieniędzy postanowił sprzedac zbiór, bez "patriotycznych" ojojojek.
            • helmut.berlin Tak więc należy się powstrzymać... 07.02.08, 23:54
              Z szabrownikami itd. być mozże ktoś w Polsce poświęcił dużo czasu,
              pieniędzy itd. itd. na tę kolekcję?
          • marius30 Re: Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kole 08.02.08, 06:19
            Jesli ta kolekcja jest tak wazna dla polskiej swiadomosc narodowej
            to niech ja kupi Muzeum Powstaniw Warszawskiego. Jesli nie ma na to
            pieniedzy to nasza swiadomosc powinnismy wsadzic sobie do kieszeni
            a nie zebrac u Niemcow aby nam to kupili. Propozycja marszalka
            godna jest kaczora, wstydz sie Komorowski!
      • misek-to-ja Re: Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kole 07.02.08, 20:20
        Pytasz jak powstała ta kolekcja. To pewnie trofeum wojenne jakiegoś
        dziadka z Wehrwachtu.
      • truten.zenobi Re: Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kole 07.02.08, 22:11
        > Inną sprawą jest, że istotnie byłby to piękny gest, gdyby Państwo Niemieckie ku
        > piło tą kolekcję i przekazało Polsce,

        istotnie byłby to piękny gest ale po takim postawieniu sprawy to ja na miejscu
        polityków niemieckich udawał że nic o tym nie wiedziałem..
        byłby to piękny gest gdyby oni z własnej nie przymuszonej woli to zrobili -
        teraz tego się nie dowiemy

        po takim wyskoku odebrał bym to jak jałmużnę ...
        • ned_pap Re: Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kole 07.02.08, 23:06
          Właśne. Dlatego wypowiedź Komorowskiego jest w dwójnasób idiotyczna - po pierwsze Niemcy niczego nie powinni, a po drugie - to, co napisałeś.
          • truten.zenobi szkoda ze czolowi polsy politycy, zajmujacy eksono 08.02.08, 12:09
            ...eksponowane stanowiska, reprezentuja taki poziom, i ze maja swoj
            elektorat...
    • tetradrachma Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kolekc... 07.02.08, 19:57
      Panie Komorowski, proponuję zastapić słowo "powinni"
      słowami: "byłoby wspaniale (bardzo ładnie) gdyby rząd niemiecki, w
      geście dobrej woli, wykupił listy i przkazał je do MPW". Ale Polske
      powinno byc stać ponieść ten wydatek samodzielnie.
      • feurig59 Re: Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kole 07.02.08, 20:10
        masz rację, ale każde "podcięcie" narodowej piłeczki jest zawsze
        lepiej przyjęte w naszym kraju niż dyplomatyczne "dyrdymały".
        • indiandocholery Re: Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kole 07.02.08, 20:41
          Pospolstwo uwielbia takie teksty
    • ferkelll czy Polska ma tylko takich pajaców jak ten? 07.02.08, 20:05
      czy Polska ma tylko takich pajaców jak ten czy też sa jeszcze normalni ludzie
      • cesarz_lodow_smietankowych Re: czy Polska ma tylko takich pajaców jak ten? 07.02.08, 22:08
        Są, ale w mniejszości. :)
    • yurekbis Niech polskie wladze zaproponuja to niemcom 07.02.08, 20:09
      Panie Marszalku,my wiemy o tym co powinni Niemcy zrobic ale to do Pana i
      szczegolnie przyjaciela Niemcow prof.Bartoszewskiego nalezy zeby ich przekonac
      do takiego "aktu dobrej woli"jak Pan to nazywa.
      Bartoszewski powinien tutaj pokazac,ze zalezy mu na tym jako na bylym powstancu
      i pokazac"bydlu",ze cos potrafi.
    • oldbruno Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kolekc.. 07.02.08, 20:10
      Powinni zdecydowanie nie jest tu właściwym słowem. Może mogliby, ale napewno mają pilniejsze sprawy na głowie. Jeżeli firma aukcyjna zawiadomiła przedstawicieli polskich władz, to już dużo. A przede wszystkim spokoju i rozsądku życzę wszystkim.
    • stuard78 Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kolekc.. 07.02.08, 20:14
      Komorowski z tym szabrem to zaczyna przeginać! Zbiór jest naprawdę wspaniały -
      zarówno pod względem historycznym i emocjonalnym, jak i czysto filatelistycznym!
      Widać, że osoba, która go stworzyła poświeciła bardzo dużo czasu (i pieniędzy)
      żeby prezentował się tak jak się prezentuje. Zamiast podnosić niepotrzebnie
      krzyki i bezpodstawnie oskarżać obecnego właściciela zbioru o zbrodnię lepiej
      szybko zrobić "zrzutkę" i szybko skontaktować się ze sprzedającym, by zbiór nie
      poleciał za ocean! Osoby chętne mogą obejrzeć cały zbiór na stronie
      www.japhila.cz/hof/0351/index0351a.htm pod zdjęciami są odnośniki "Frame
      01 - 06" do kolejnych zdjęć.
    • l.o.r.t.e.a Są w PO porządni ludzie, szacunek dla tego pana. 07.02.08, 20:23

      • preminger Re: Są w PO porządni ludzie, szacunek dla tego pa 07.02.08, 20:47
        l.o.r.t.e.a napisał:

        > piorę pieluchy w kosowie

        Komorowscy utracili majątki ..., żeby terez Bronek nie wpadł na pomysł że to
        Skarb Państwa mu je odkupi i zwróci :)))
      • cesarz_lodow_smietankowych Są w PO żałośni ludzie. 07.02.08, 22:02
        Komorowski zszedł do poziomu Kaczyńskich.
    • login-ka No nie przesadzajmy... 07.02.08, 20:25
      ... jasne, byłby to miły gest, ale Polska też nie jest święta w tym względzie. Patrz tekst:
      wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,4908915.html
      • indiandocholery Re: No nie przesadzajmy... 07.02.08, 20:29
        No ale Komorowski nie czytal "w pustyni i w puszczy" . Albo i czytal tylko mysli
        ze Kali mial racje
    • mateusztt A jakby tak nasi posłowie po 1000zł się zrzucili ? 07.02.08, 20:25
      chyba by nie zbiednieli, a wreszcie byłby z nich jakiś pozytek,
      coś dla kraju by zrobili a nie tylko gadali co inni powinni.

      Komorowskiemu gratuluje dziadostwa w najlepszym kaczym stylu.
      Niemcy powinni zakupić i przekazać mu Maybacha w kolorze liliowym
    • oora_boora Brawo, Panie Marszałku! 07.02.08, 20:29
      Szkoda, że min. Zdrojewski na to nie wpadł.
      • preminger alle gro 07.02.08, 20:41
        oora_boora napisał:

        > Szkoda, że min. Zdrojewski na to nie wpadł.

        nie ciesz sie jak marszałek sejmu zabiera się za domy aukcyjne i giełdy, to nie
        jest to normalne

    • raul_duke Powinni też zakupić i przekazać nam samochody 07.02.08, 20:29
      Powinni też zakupić i przekazać nam samochody swoich obywateli -
      wtedy unikneliby kradzieży.
    • cimoszewicz Jeszcze jeden taki co to wie, co Niemcy "powinni" 07.02.08, 20:33
      Oczywiscie "kupic" i "podarowac".
      I pewnie jeszcze podziekowac.

      • pl2512 I jeszcze zapłacić za zagładę kilku milionów ludzi 07.02.08, 20:48
        palancie, grabież połowy Europy i nieszczęście całego kontynentu! Jak tego nie
        rozumiesz kretynie to wracaj do swojego łóżka , siostra da ci lewatywę i possij
        paluszek! Tylko nie zapomnij zmienić pieluchę, bo znowu nalejesz w pościel!
        • preminger Re: I jeszcze zapłacić za zagładę kilku milionów 07.02.08, 20:51
          pl2512 napisała:

          > palancie, grabież

          a co palancie z Ossolinuem, co z majątkami pomordowanych na Wołyniu ???
        • cimoszewicz "powinni" tez "kupic" i "podarowac" ci mercedesa 07.02.08, 20:57
          za "grabież połowy Europy i nieszczęście całego kontynentu"

          Wez "palancie" cos na wstrzymanie.
          Nie namawiam cie juz nawet do myslenia, bo w twoim przypadku mija sie to z celem.
          • l.o.r.t.e.a Nikt mercedesa nie chce. Chodzi o kawał polskiej 07.02.08, 21:01
            historii, związany akurat z niemieckim barbarzyństwem. I dobrze by
            się stało, gdyby Niemcy, nie tylko słowem, ale i czynem udowodnili,
            że za swoje barbarzyństwo żałują.
            • preminger Re: Nikt mercedesa nie chce. Chodzi o kawał polsk 07.02.08, 21:03
              l.o.r.t.e.a napisał:
              > że za swoje barbarzyństwo żałują.

              wypisz wymaluj szkoła prokuratora Siwickiego vel Reislera :)
            • brainbox Re: Nikt mercedesa nie chce. Chodzi o kawał polsk 07.02.08, 23:53
              l.o.r.t.e.a napisał:

              > historii, związany akurat z niemieckim barbarzyństwem. I dobrze by
              > się stało, gdyby Niemcy, nie tylko słowem, ale i czynem
              udowodnili,
              > że za swoje barbarzyństwo żałują.

              Uważam, że swego czasu nikt inny jak kanclerz Niemiec W. Brandt dał
              jednoznacznie do zrozumienia w czym rzecz. Czynem, nie słowem.
              Jakich dowodów wymagasz jeszcze. Czego można jeszcze?
              br.
              • l.o.r.t.e.a Ja rozumiem ze za granicą nie odróżniają 08.02.08, 05:37
                Powstania w getcie, od Powstania Warszawskiego, i pomników tych
                Powstań. Ale w Polsce?

                Brand uklęknął przed pomnikiem w Getcie i był to gest do Żydów.
                Czyny zaś o których myślę, to czyny pieniężne. Nigdy nie dostaliśmy
                reparacji od Niemiec, tylko jakieś ochłapy, mniejsze niż Luksemburg.
                Nic by się więc niemcom nie stało, gdyby teraz odkupili tę kolekcję.

                O polskich dziełach sztuki, zrabowanych i wciąż ukrytych w
                niemieckich maazynach, nawet nie będę się rozpisywał.
    • preminger Komorowski 07.02.08, 20:36
      no to na co czeka ten Komorowski, niech wystawi np. umowę o dzieło a Niemcy na
      pewno wykonają mu usługę kupna, tylko po co znowu ci pośrednicy ???
    • hanni "symboliczny gest" - za cudze pieniadze 07.02.08, 20:42
      Jak sie to czyta, to wierzyc sie nie chce.

      "Powinni kupic" i "przekazac"
      I to bylby taki piekny "symboliczny gest" - za cudze pieniadze.

      Zero wyczucia, zero logiki, zego godnosci: tylko komunistyczne nawyki, ze sie
      tylko "nalezy". Oczywiscie nie za swoje pieniadze.
      • l.o.r.t.e.a Symboliczny gest, o ile ktoś zna historię, i to 07.02.08, 20:59
        nie w wydaniu Steinbachowej.

        Jesli ktoś nie ma zielonego pojęcia o II wś, nie kojarzy faktów,
        niech się łaskawie zamknie.
        • preminger Re: Symboliczny gest, o ile ktoś zna historię, i 07.02.08, 21:01
          l.o.r.t.e.a napisał:
          > niech się łaskawie zamknie.

          przestań falandyzować
    • pl2512 Pojedż do Niemiec, twoja własność już tam jest! 07.02.08, 20:43
      Oni nazywają nas złodziejami samochodów, my nazywamy ich mordercami i
      złodziejami wszystkiego,z dziećmi włącznie. Szukasz pamiątek rodzinnych? Pojedż
      do Niemiec! Złodzieje mają obrazy twoich dziadków na ścianach swoich domów!
      Kiedy wreszcie Niemcy zapłacą za swoje barbarzyństwo?
      • preminger Re: Pojedż do Niemiec, twoja własność już tam jes 07.02.08, 20:49
        pl2512 napisała:

        > Pojedż do Niemiec, twoja własność już tam jest!


        Panie Janku ! lepiej juz wypadasz jako ten domokrążca sprzedający abonamenty :)
      • krystin3 Re: Pojedż do Niemiec, twoja własność już tam jes 07.02.08, 21:08
        > Oni nazywają nas złodziejami samochodów, my nazywamy ich
        mordercami i
        > złodziejami wszystkiego,z dziećmi włącznie. Szukasz pamiątek
        rodzinnych? Pojedż
        > do Niemiec! Złodzieje mają obrazy twoich dziadków na ścianach
        swoich domów!
        > Kiedy wreszcie Niemcy zapłacą za swoje barbarzyństwo?
        MAM TAKIE DZIWNE PRZECZUCIE, ŻE TA KOLEKCJA POWSTAŁA W POLSCE, I
        ZOSTAŁA CELOWO OPRACOWANA W J. NIEMIECKIM PO TO, BY JĄ SPRZEDAĆ NA
        ZACHODZIE. Nie wierzę, by jakiś Niemiec miał tyle merytorycznej
        wiedzy, by zrobić tak dokładne omówienie.
    • bokassa Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kolekc.. 07.02.08, 20:55
      Jeżeli zapłacimy za to ,co ci niemieccy mordercy ukradli to także
      powinniśmy zapłacić za te pociski którymi wymordowali harcerską
      placówkę pocztową.
      To jest właśnie niemiecka delikatność w dziele pojednania,tego
      szwaba co to wystawił należałoby przesłuchać na okoliczność
      kradzieży,conajmniej kradzieży.
      Być może ,że żyją jeszcze ludzie do których te listy były adresowane.
      Ta bezczelność i buta niemiecka,świadczy tylko o tym ,że nigdy nie
      czuli winy za swoje zbrodnie,ale teraz uznali że i udawać już nie
      potrzeba.Ciekawy i pouczający symbol nowego otwarcia w stosunkach z
      Niemcami pod kierownictwem der Thuska i podlizującego się
      Bartoszewskiego.Przychodzi mi to z trudem,ponieważ pana marszałka
      Komorowskiego niezbyt lubię<ale chylę przed nim czoło za honorową
      wypowiedż<cała reszta pospólstwa politycznego i dziennikarskiego
      uważa <że to normalne odkupować swoje listy od złodziei.
      • preminger Re: nam kole 07.02.08, 20:59
        bokassa napisał:

        > Jeżeli zapłacimy za to ,co ci niemieccy mordercy

        czy dowódcy powstania którzy posłali bezbronne dzieci prosto pod ostrzał
        karabinów maszynowych stanęli już przed plutonem egzekucyjnym ???

        ps. czy to dzieci napisały piosenkę "Warszawskie dzieci ..."
    • corruptor24 Zbiory opuściły terytorium RP nielegalnie! 07.02.08, 21:04
      wersja a)w całości lub nie zostały wywiezione przed 1945, z
      pewnością nie przez Powstańców, tylko po prostu zrabowane.
      wersja b)ktoś wywiózł je po 1945 roku bez pozwolenia władz
      a) i b) prowadzi do jednego wyniku, właściciel (?) nabył je
      wadliwie, ponieważ tak czy inaczej opuściły RP w drodze
      przestępstwa, więc tak czy inaczej to szaber. Nie wierzę, że
      renomowany dom aukcyjny o tym nie wie. Po prostu myślą, że jesteśmy
      tacy głupi, że najpierw damy się okraść, a potem jeszcze zapłacimy
      haracz. A co z resztą zrabowanych w Polsce dzieł sztuki, biżuterii,
      pamiątek, które co rusz pojawiają się w Niemczech na aukcjach? Co ze
      zrabowanymi dziełami sztuki, które znajdują się teraz w niemieckich
      muzeach? Też mamy za nie płacić haracz, żeby je odzyskać? Na
      kopertach są imiona i adresy prawowitych właścicieli. Trzeba nie
      mieć serca, by przez tyle lat trzymać takie listy w garści i nie
      oddać ludziom a na koniec rządać za to kasy. "Dom aukyjny" brzmi
      ładnie. Tak napradwdę to szaber. Moralne dno.
      • preminger Re: Zbiory opuściły terytorium RP nielegalnie! 07.02.08, 21:07
        corruptor24 napisała:

        > wersja a)w całości lub nie zostały wywiezione przed 1945, z
        > pewnością nie przez Powstańców, tylko po prostu zrabowane.
        > wersja b)ktoś wywiózł je po 1945

        c) na mocy porozumienie Bach - Roniker zostały przez powstańców wywiezione do
        Niemiec ?
    • mark6 Komorowski jesteś idiotą o jakim "szbrze"gaworzysz 07.02.08, 21:06
      Typowa postawa polskiego "polityka" debila chcącego wygrać głosy
      wyborców.
      Słowo "szaber" świadczy o twojej " dobrej " woli.
      Skąd wiesz kto jest właścicielem tych listów?
      Słucham często twoje wypowiedzi. Jesteś równy "kaczorom",Kurskim,
      Gosiewskim i innym polskim przedsawicielom Narodu.
    • olekpolek Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kolekc.. 07.02.08, 21:11
      Komorowski niech nie bierze przykaldu od z..kow. 99% niemcow ktorzy
      brali udzial w wojnie albonie zyje, albo sa na wozkach inwalidzkich
      ktore sie kolysza nad krawedzia grobu. Wrogosc i zarzuty wobec
      sasiadow powinny sie wreszcie w tej naszej Polsce skonczyc. Polacy,
      jako czlonkowie swiatowej elity (przynajmniej wszystcy nasi
      obywatele do tego pretenduja) sami powinni te pamiatki wykupic bez
      ponizania sie prosbami. Jak co, to mozemy zrobic zrzutke - ja sie
      pierwszy doloze...
    • corruptor24 wersja c) 07.02.08, 21:20
      przepraszam,jest takze wersja c) żona "właściciela" jest prawomocną
      spadkobierczynią jednego z powstańczych kurierów, który to z torbą
      pełną listów, znaczków, kartek itp uciekł na stronę niemiecką i w
      ten oto sposób możemy dyskutować o tym, czy znalazły się one w
      Niemczech legalnie czy nie. Ale i taka absurdalna hipoteza nie
      zmienia faktu, że same listy zostały przynajmniej przywłaszczone.
      Osobiście uważam, że rozpoznani adresaci lub i ich spadkobiercy
      powinni wystąpić na drogę sądową w celu wydania im do nich należącej
      korespondencji.

      Jeśli zapłacimy w tym wypadku, takich aukcji pojawi się więcej.
      • preminger Re: wersja c) 07.02.08, 21:31
        corruptor24 napisała:
        > Osobiście uważam, że rozpoznani adresaci lub i ich spadkobiercy
        > powinni wystąpić na drogę sądową w celu wydania im do nich należącej
        > korespondencji.

        ten Polak który wykonał w Auschwitz szlaban "Arbeit Macht Frei" też powinien
        starać się o jej zwrot lub jego spadkobiercy ?
    • g.r.a.f.z.e.r.o Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kolekc.. 07.02.08, 21:21
      Komorowski i.dioto! Nie masz żadnego pojęcia o dyplomacji.

      Załóżmy iż Niemcy chcieliby wykonać taki gest względem Polski(nie byłby drogi, a
      byłby niesamowicie skuteczny i medialny). Jednakże tego typu ruch, uzgodniony ze
      stroną polską, nie może być poprzedzony tekstami o tym iż Niemcy powinni to
      zrobić. Słowa komorowskiego to niemalże dywersja
    • bokassa Komorowski: Niemcy powinni przekazać nam kolekc.. 07.02.08, 21:24
      Kim wy jesteście preminger i mark6 ,jakieś gó..jady ,bo nawet
      świnia nie może być tak głupia.Tak <listy spokojnie doszły do
      adresatów<a kolekcjoner o nazwisku Bach-Zalewski je jeżdżąc po
      Polsce skupował od właścicieli.
      JESTEŚCIE FRYCE Z AMBASADY NIEMIECKIEJ ,CZY NIEDOBITKAMI 5 KOLUMNY.
      .
      • preminger Re: nam kole 07.02.08, 21:35
        bokassa napisał:

        > Kim wy jesteście

        bokassa kim wy jesteście my dobrze wiemy, zjadacie małe dzieci albo wysyłacie
        prosto pod ogien karabinów maszynowych ! Na drzewo bambusie !
    • langston uch ale sie POszolomstwo i lewactwo zdziwilo:))) 07.02.08, 21:46
      uch ale sie POszolomstwo i lewactwo zdziwilo wypowiedzia
      Komorowskiego:))
      ...przeciez po wyniesieniu do wladzy Tusia Polsca miala wszem i
      wobec swiadczyc ze to Niemcy "narod milujacy pokoj" cierpial podczas
      IIwojny swiatowej
      • l.o.r.t.e.a Wypowiedź Komorowskiego dobrze rokuje. 07.02.08, 21:50
        A to jak bolesnie zawyło forumowe lewactwo, oburzone przypomnieniem
        faktów historycznych, po raz kolejny udowadnia - prawdy o II wś
        nigdy za wiele.

        Kto ją wywołał, kto zamordował 6 milionów polskich obywateli, to
        musi być przypominane każdego dnia. Stosunki polsko-niemieckie niech
        się rozwijają jak najlepiej, ale od prawdy historycznej, wara!
        • preminger Re: Wypowiedź Komorowskiego dobrze rokuje. 07.02.08, 21:57
          l.o.r.t.e.a napisał:

          > A to jak bolesnie zawyło forumowe lewactwo,

          podżegaczom wojennym mówimy wara i wynocha do Kosowa z proszkiem i mydłem
          pieluchy Cyganom prać.

          ps. w Warszawie musi stanąć pomnik polskich ofiar rzezi wołyńskiej !!!
    • langston Znaczki jak znaczki ale kiedy wroca dziela sztuki 07.02.08, 21:49
      Znaczki jak znaczki ale kiedy wroca dziela sztuki???!!!!
      • preminger Re: Znaczki jak znaczki ale kiedy wroca dziela sz 07.02.08, 21:58
        langston napisał:

        > Znaczki jak znaczki ale kiedy wroca dziela sztuki???!!!!

        i księgozbiór Ossolineum ze Lwowa !!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka