the_rest mhm... tak Donaldku - dzięci będą miały laptopy... 29.05.08, 09:49 a dorosłym obniżysz podatki i dasz po samochodzie, dzielny chłopiec, Słońce Peru. Odpowiedz Link Zgłoś
tekawu7011 One Laptop Per Child 29.05.08, 09:52 Poczytajcie sobie o projekcie One Laptop Per Child: pl.wikipedia.org/wiki/XO-1 Komputerek waży niecały kilogram, działa w deszczu, na plaży (piasek!), zużywa mało energii, stąd może być _nawet_ ładowany korbką (tak, gdzie dzieci nie mają elektryczności). OLPC same tworzą własną sieć bezprzewodową (tzw. mesh), łącząc się ze sobą wzajemnie. Testy w Afryce pokazuja, że to działa nawet w buszu. Ekwador zamówił 90 tys., Peru 280 tys. W górskich wioskach Nepalu dzieci w wieku 7-10 lat testują te komputerki. Są też w jurtach w Mongolii. Bogatsze kraje (np. Brazylia) planują zakup droższych modeli. Istotą jest jednak to,że nie są to klasyczne laptopy, ale komputerki tworzone specjalnie dla dzieci (pewnie dlatego dorośli je tak krytykują). Polska nie powinna zostawać w tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
bienias81 Re: One Laptop Per Child 29.05.08, 10:04 Pierwsza osoba na forum która rozumie na czym polega idea. Jeszce kilka firm ma takie projekty. Classmate PC i Asus Eee wychodzili z podobnych założeń. Tych rozwiązań jest już bardzo dużo. Taki lap waży tyle co jedna ksiazka - ok.1kg. Za 2 lata baterie będą wystarczać na kilka godzin pracy w takich modelach ( nowe baterie ale też podzespoły dostosowane do takich urządzeń - typu podzespoły VIA ). Ale ważny jest również rozwój sieci informatycznej w kraju, oraz wyposażenie szkół w dobre pracownie informatyczne. Najlepsze są jednak komentarze - po co komu laptop i tak go ukradną, przy takim założeniu najlepszym rozwiązaniem dla naszej oświaty powinno być wyposażenie uczniów w noże i pistolety, po co książki, laptopy itp. W Polsce podstawa to nóż i trzeba uczyć tego dzieci od najmłodszych lat. Tragedia. Odpowiedz Link Zgłoś
goblin.girl Re: One Laptop Per Child 29.05.08, 10:08 tekawu7011 napisał: > Poczytajcie sobie o projekcie One Laptop Per Child: > pl.wikipedia.org/wiki/XO-1 To jest bardzo dobre rozwiazanie, ale nie wydaje mi się, zeby naszym rządzącym chodziło o takie laptopy. Skoro mówią, że nie chcieliby odbierać dzieciom przyjemnosci z grania :/ na przecietnym laptopie mało która gra pojdzie, więc tym bardziej na czymś takim. Kolejna kompletnie nieprzemyślana obietnica bez pokrycia. Już nawet nie chce się komentować. Odpowiedz Link Zgłoś
otis_tarda Re: One Laptop Per Child 29.05.08, 10:44 No właśnie. Ekwador, Peru, Mongolia, kraje Afryki... ciekawe czy w Finlandii albo Korei też się rozdaje laptopy. Odpowiedz Link Zgłoś
xnonorx Gimnazjaliści wtedy już głosowac będą mogli 29.05.08, 09:57 gdy Tusk będzie w wyborach startował?! Gdy chcę bajek posłuchac to sobie dvd włączam. Od rządu oczekuję czegoś sensownego i realnego. Powoli przestaje byś śmieszne ględzenie tego pacana. Odpowiedz Link Zgłoś
kubek_smakowy Re: Gimnazjaliści wtedy już głosowac będą mogli 29.05.08, 10:03 A prawda jest taka ze po prostu jesteście zazdrośni Jakieś biedne dziecko już nie będzie z żalem spoglądało na szpanera z laptopem pod pachą tylko będzie miało swój własny …………I przed kim będziecie się popisywać dorobkiewicze? ……….Normalnie koszmar u Niemca ze ściera ganialiście za marki a teraz ktoś biedy ma dostać cos za darmo ……… świat się kończy co nie ? Brawo Panie Tusk !!!! pomysł super Odpowiedz Link Zgłoś
xnonorx Re: Gimnazjaliści wtedy już głosowac będą mogli 29.05.08, 14:26 > A prawda jest taka ze po prostu jesteście zazdrośni Jakieś biedne > dziecko już nie będzie z żalem spoglądało na szpanera z laptopem pod > pachą tylko będzie miało swój własny …………I przed kim bę > dziecie się > popisywać dorobkiewicze? ……….Normalnie koszmar u Niemca ze śc > iera > ganialiście za marki a teraz ktoś biedy ma dostać cos za darmo …… > 8230; > świat się kończy co nie ? > Brawo Panie Tusk !!!! pomysł super ...a w świętego mikołaja jeszcze wierzysz, czy już wyrosłeś/aś ? Odpowiedz Link Zgłoś
toberson Tusk dalej oklamuje ciemny narod!!! 29.05.08, 09:58 a WARIATY MU WIERZA!! Odpowiedz Link Zgłoś
hi-polit1 Spełnienie tych obietnic, będzie prawdziwym cudem! 29.05.08, 09:59 Laptop w ręku każdego gimnazjalisty obok boisk w każdej gminie to prawdziwy cud, jeśli uda się sfinansować i zrealizować takie zamierzenia.Widać obietnice przedwyworcze Premiera Donalda Tuska nabierają realnych kształtów oraz, że nie były to tylko czczce obietnice.Brawo za pomysł powołania prorozwojowych metropolii nazywanych pogardliwie przez Jarosława Kaczyńskiego landyzacją Polski. Co jeszcze głupszego wymyśli ten geniusz irracjonalności! Odpowiedz Link Zgłoś
amanasunta A kto dostarczy laptopy...Krauze? :))) 29.05.08, 10:00 Mordy wy nasze. Odpowiedz Link Zgłoś
metall Jak da najlepszą ofertę. :-) 29.05.08, 10:32 A da, bo zawsze dawał, to dlaczego miałby przestać. Zapewne - "drobną" dopłatą - dorzuci jeszcze swoje świetne oprogramowanie, wraz z serwisem. Odpowiedz Link Zgłoś
goodwater Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 10:04 Na 1 kwietnia telewizja też zrobiła sobie jaja z dawaniem telewizora plazmowego dla każdego emeryta... ale 1 kwietnia dopiero za 10 miesięcy Odpowiedz Link Zgłoś
kubek_smakowy Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 10:07 Może zróbcie wy lenie cos dobrego zamiast tracić energie na krytykowanie ? Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 19:44 kubek_smakowy napisał: > Może zróbcie wy lenie cos dobrego zamiast tracić energie na > krytykowanie ? Kubek - ten pomysł to jest stuprocentowa utopia, która jeśli dojdzie do skutku będzie oznaczać wyrzucenie w błoto miliardów złotych (ok. półtora miliona uczniów). Papert wiedział, że komputer jest wspaniałym urządzeniem. I jest. Zmienił i zmienia świat. Odpowiednio wykorzystany da Polsce szanse na dokonanie skoku cywilizacyjnego o jakim nikomu się nie śniło. Teraz zobacz. Ten akapit powyżej mógłby powiedzieć jakiś polityk a słuchacze rozdziawialiby japki z podziwu i uwielbienia. Jak jednak w każdej mowie polityka jest w niej pewien haczyk. Ten haczyk to pierwsze słowo czwartego zdania. Słowo "odpowiednio". Wyprostowanie tego haczyka to koszty WIELOKROTNIE przekraczające koszt samego sprzętu. Nie będzie nas stać na opracowanie takiego środowiska w którym owe komputery miałyby szanse cokolwiek zmienić. Papert napisał, że gdyby _odpowiednio_ użyto komputerów w edukacji to proces edukacji podstawowej (obowiązkowej) można by skrócić o kilka lat. Gdzie to jednak zadziałało? Odpowiedz Link Zgłoś
pandora-online Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 10:10 ty rudy klamco i naciagaczu szukaj glupszych od siebie ale gdzie indziej,to co im najlepiej wychodzi to klamstwo i krecenie lodow-banda rzadowo-medialna.Jeden kretyn bolek naciagnol narod na Japonie,ten rudy idiota Londyn budowal w miescie na wsi,juz nie wspomne o Irlandi,teraz ten rudy wredny zaklamany naciagacz naciaga tych najmlodszych.Za PZPR przed wyborami lano ostro po secie i byla zagrycha lub talony na nowe gacie.Czym ze ta banda rzadowo-medialne sie rozni od komunistow.Wstyd ze takie cos dostalo sie do wladzy.To rodzic powinien zarobic tak aby swoim pociechom kupic tegoleptopa.Poparcie dla PO-gardy 100% kryminalisci.Banda rzadowych naciagaczy. Odpowiedz Link Zgłoś
gdabski Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 10:15 Bez sensu! Praktyczne wykorzystanie osobistych komputerów na zajęciach szkolnych będzie żadne. Tu wystarczy wyposażyć pracownie w odpowiedni sprzęt. I tak na różne fajerwerki brak czasu na lekcjach. A tak, to co? Obowiązek noszenia tego na zajęcia? Na pewno nie da się zrobić, jak sobie pan Arabski wyobraża. A jak się zniszczy, albo ktoś ukradnie, to każą odkupić pod groźbą nieklasyfikowania? Po ukończeniu szkoły każą oddać? Przede wszystkim niech rząd ustali, czy to ma być prezent dla uczniów, z którym w pewnych granicach można zrobić co się chce, czy to ma być obowiązkowe wyposażenie każdego ucznia, z którego nie można zrezygnować i które obowiązkowo ma być wykorzystywane na zajęciach. Druga opcja, moim zdaniem, odpada. /Gdabski Odpowiedz Link Zgłoś
jungestuchol Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 10:24 Jedni obiecywali 3 miliony mieszkań, inni obiecują 3 miliony laptopów :P Odpowiedz Link Zgłoś
akotowski Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 10:21 "Chcielibyśmy, żeby już od początku roku szkolnego 2010/11 r. każdy gimnazjalista miał dostęp do spersonalizowanego laptopa i internetu - mówi "Gazecie" szef kancelarii premiera Tomasz Arabski." I chyba to najlepszy komentarz do strajku nauczycieli- po co podwyżki dla nauczycieli (obiecane w kampanii) - laptopy dla uczniów to jest to (kolejna obietnica może teraz i dzieci i rodzice się nabiorą podobnie) - tnijmy dalej siatki godzin. Obiecujmy wszystko - może by tak ułatwienia do dostępu objęły nauczycieli - sfinansowanie kolejnych studiów podyplomowych np. odnośnie wykorzystania wyników egzaminów. Bo dzisiaj pani minister udowadniała, że szkoły nie właściwie interpretujemy wyniki i nie wykorzystujemy w praktyce. A propozycje zmian programowych, zmian siatki godzin - to nie medialne. Lepiej medialnie znów się zastanowić że przedmioty matematyczno - przyrodnicze słabsze, znów przyciąć siatkę godzin. Ambitni rodzice i tak zapłacą za korepetycje. A cały naród będzie miał winnych tego stanu - "nierobów nauczycieli co tylko podsyłają swoim znajomym dzieci na korepetycje mających po 180 dni wolnego i 18x3/4h godzin w tygodniu do odwalenia przy kawce". Tak to wygląda od niemal 50 lat programy poprawy, pisma, papierki - biurokracja - a zapomnieliśmy o tym co jest nadrzędnym celem społeczeństwa - - jego intelektualnym rozwoju. W końcu XIXw. pisano o "Ciemnocie galicyjskiej". Wyznacznikiem społeczeństwa nie jest liczba osób posiadających wyższe wykształcenie - tylko ich jakość. Przez ostatnie lata bezstresowych eksperymentów zagubiliśmy te wszystkie parametry jakościowe - skupiając się na liczbach, numerach, wskaźnikach. Jakoś nasza przedwojenna matura nie opierała się o liczby i standardy a mieliśmy najlepiej wykształconych matematyków, dobrych ekonomistów, inżynierów. Czy to upadek oświaty, nie jak zwykle sprawdzają się starorzymskie maksymy "Dziel i rządź", "Chleba i igrzysk", a chyba najważniejsza "Sapere aude" - Odważ się być mądrym. Wypada odważyć się przedstawiać swoje racje - mimo tego że zarzucą ci eurofobię, nienowoczesność, bycie innego rodzaju oszołomem. PS. Przypomina mi się jeden z moich profesorów, który aby mieć więcej czasu nagrywał wykłady na magnetofon, który to na aule z pietyzmem przynosił jego asystent, a studenci notowali te pierwsze audio wykłady - z wykładu na wykład przybywało więcej magnetofonów jednak a ubywało studentów. Któregoś pięknego dnia asystent zastał tylko magnetofony i kartkę z napisem - włącz wszystkie. To wspaniały pomysł zastąpić wszystkich nauczycieli i uczniów komputerami, proponuje także zamienić rząd na takie maszynki. Już jeden minister - ponoć młody i nowoczesny w poprzednim rządzie pokazał jak umie obsługiwać nowoczesny sprzęt komputerowy - pora teraz na resztę. Proszę wszystkich polityków mniej zamieszania, PR a więcej odpowiedzialności za słowa. Odpowiedz Link Zgłoś
czarny_walc Głupota do potęgi n-tej 29.05.08, 10:24 Komputer to zjadacz czasu. Komputer powinno dostawa się w pamiątkę ukończenia zerówki aby maluch zdążył się znudzi ta zabawką. Na rozpoczęcie gimnazjum powinni dawać darmowe wejściówki na basen, do kina, siłowni itp. Niedługo urośnie nam pokolenie grubasów. Odpowiedz Link Zgłoś
otis_tarda Pińćset baniek rocznie? Nieźle. 29.05.08, 10:24 500 mln to - licząc bardzo rozrzutnie - jakieś 10-20 milionów książek. Licząc po, niech będzie, 5 000 książek na bibliotekę, daje to kilka tysięcy nowych bibliotek. Które w niektórych regionach znacznie bardziej przydałyby się niż laptopy. Odpowiedz Link Zgłoś
metall Ot i cud kolejny. 29.05.08, 10:34 Wczoraj jeszcze o darmowej zupie, a dzisiaj już laptopy. Donald się nieźle rozpędził. Odpowiedz Link Zgłoś
amanasunta ...ale do ,,mistrza'' mu daleko 29.05.08, 10:36 ,,100 mln dla kazdego''.....pamietacie :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: ...ale do ,,mistrza'' mu daleko 29.05.08, 22:26 amanasunta napisała: > ,,100 mln dla kazdego''.....pamietacie :))))) ======================================= Wcale Tuskowi nie jest za daleko. Razem z Walesa i kurduplami sa z jednej ferajny, czyli z jednego, poetosowego rozdania. Kiedy pierwsi obdarowani "laptopami" zaczna sie publicznie wypowiadac o tym "sprzecie", to dopiero zacznie sie cyrk. Nie wiadomo, skad tak olbrzymie koszty wprowadzenia tego projektu (pol miliarda zlotych, czyli 250 milionow dolarow), bo Microsoft ofiaruje Polsce to badziewie po okolo 20-30 dolarow za sztuke (a moze i taniej). Czyzbym az tak sie pomylil, ze wychodzi milion baksow na ucznia? Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: ...ale do ,,mistrza'' mu daleko 29.05.08, 22:34 =================================== ERRATA: Oczywiscie, ze palnalem glupote. Powinno byc jeden tysiac baksow na ucznia. Ale....rocznie! A jak rozszerza program na reszte uczniow, to co wtedy??? Odpowiedz Link Zgłoś
mlotek_na_kaczki dzieki PO! nareszcie idziemy do przodu! 29.05.08, 10:40 dzieki Bogu faszokatole z Pisuaru nie sa juz u wladzy. A Notebboki to wspaniala szansa dla kazdego ucznia np. dla nauki jezykow obych Odpowiedz Link Zgłoś
toberson Re: mlotek na kaczki zyjesz w zaklamaniu!!! 29.05.08, 10:55 Twoja banda Partia-Oszustow tylko obiecuje i oklamuje biedny narod!!! Brak postepu w Polsce widac na codzien!!Mlotek... zyjesz w sztucznym Swiecie POsrancow!! Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: mlotek na kaczki zyjesz w zaklamaniu!!! 29.05.08, 22:50 toberson napisał: > Twoja banda Partia-Oszustow tylko obiecuje i oklamuje biedny narod!!! > Brak postepu w Polsce widac na codzien!!Mlotek... zyjesz w sztucznym > Swiecie POsrancow!! ========================================== A ktora z poprzednich ekip byla lepsza, skoro WSZYSTKIE byly sygnotariuszami targowickiego ukladu przy okraglym stole, kwaczystow nie wylaczajac??? No, smialo, odpowiedz wszystkim o tresci tych porozumien, krynico wiedzy i uczciwosci!!! Nie masz konstruktywnej lub faktograficznej odpowiedzi??? To won do budy, otumaniony prowokatorze!!! Odpowiedz Link Zgłoś
madziczek1 Re: dzieki PO! nareszcie idziemy do przodu! 29.05.08, 11:14 Tak, "Notebboki", ucz sie dalej jezykow obcych... mlotku. Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: dzieki PO! nareszcie idziemy do przodu! 29.05.08, 22:41 mlotek_na_kaczki napisała: > dzieki Bogu faszokatole z Pisuaru nie sa juz u wladzy. > A Notebboki to wspaniala szansa dla kazdego ucznia np. dla nauki jezykow obych ========================================= He, he, zwlaszcza notebook'i bez twardego dysku do tego swietnie sie nadaja. Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: dzieki PO! nareszcie idziemy do przodu! 29.05.08, 23:14 darkraj napisał: > He, he, zwlaszcza > notebook'i bez twardego dysku do tego swietnie sie nadaja. Czy latop dla każdego gimnazjalisty ma być laptopem bez twardego dysku? I czy twardy dysk w laptopie jest obowiązkowy, żeby był w pełni funkcjonalny? Odpowiedz Link Zgłoś
orxor Durny pomysł 29.05.08, 10:49 Widze dwa efekty: 1. Następny program rządu to będzie rozdawanie za darmo okularów korekcyjnych dla wszystkich uczniów liceów 2. Konieczność powołania do zycia sieci osrodków odwykowych dla młodziezy uzaleznionej od netu / gier. A bardziej serio: 1. Sam szmelc nic nie da - konieczna wykwalifikowana kadra. Najpierw kadra !!! 2. Po co laptopy ? Oprócz ciężkich toreb uczniowie będą nosić laptopy na trasie dom - szkoła. Byzyduura. Stacjonarny sprzęt w szkole w zupełnosci starczy. Jest tańszy, łatwiejszy/tańszy w serwisowaniu i rozszerzaniu. I może byc przez wiele osób uzytkowany. 3. Łącza, szybkie łącza... i tanie powszechnie dostepne. To jest klucz. Teraz nawet z komórki można po necie chodzić - a w 2011 to .... Kilka innych pomysłów: 1. Rozwój kultury fizycznej i sportu - każdemu uczniowi tenisówki 2. Nauki ścisłe - kalkulator i tablice matematyczne pod każda strzechą 3. Ekologia - kolorowe wiaderka do sortowania śmieci dla każdego (wraz z instrukcją obsługi) 4. ................ ciekawe co jeszcze rząd wymyśli Odpowiedz Link Zgłoś
balrog008 Ja chcę więcej 29.05.08, 11:00 Hmmm co by się przydało: nowe auto dla każdego(nie może tak być żeby Polacy byli mniej mobilni), bilet na euro 2008 (no, trzeba wspierać polską ekipę) no i jeszcze skrzynka piwa raz na tydzień i pizza co dzień w ramach planu "posiłek dla każdego" xDDD No bo to tylko dzieci chodzą głodne?? Ciekawe jeszcze co nam będzie rozdawał ten socjal... ups, "lyberał" Tusk. Oczywiście za nasze pieniądze. Obniż pan podatki, daj ludziom odpowiedzialność za własną kasę to wtedy zdecydują SAMI czy ten laptop im potrzebny czy nie. Odpowiedz Link Zgłoś
mich64 Donald marziiii.... 29.05.08, 11:04 ......he he. A nauczycielom na te laptopy z pensji zabierze. I dobrze, belfry i tak nie wiedzą jak te laptopy obsłużyć, bo ich nie nauczyli. Gimnazjum będzieszczęśliiiiwe. Odpowiedz Link Zgłoś
red.dot Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 11:18 Czyli kolejny powód dla powstania setek przydupasowych instytucji jak serwisowanie, wgrywanie będa kolejni którzy będą wyciągali kasę od rządu w imię ustawy. Postanie czarny rynek laptopów i rozszerzy czarny rynek pirackiego oprogramowania. Powstaną nowe mody. Każdy będzie miał tysiące mp3 na laptopie itp itd... No i każdy gimnazjalista wreszcie będzie mógł spokojnie zwalić konia na dobrym internetowym gore... ahh wreszcie... Odpowiedz Link Zgłoś
szczepanik4 Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:18 Gimnazjaliści-laptopy każdy dorosły-samochód małżeństwa-podróż na Maczu-Piczu Sawicka-lody A Donkowi -kopa w dupę Odpowiedz Link Zgłoś
caffeinated Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:26 Laptop to nie wszystko. Laptop to poczatek. Oprocz sprzetu potrzebujemy jeszcze OPROGRAMOWANIA! A to juz tanie nie jest. Chinczycy tluka hardware na potege, najtansze laptopy mozna kupic ponizej 1500. Ale programy? Mozemy dac Linuksa. Jest darmowy. Soft edukacyjny tez sie znajdzie. Ale jakies dedykowane programy to juz raczej pod Windows sa pisane. Z drugiej strony gdyby nagle na rynku pojawily sie tysiace komputerow z Linuksem i pojawil sie popyt to i podaz winna sie zmaterializowac :) To bylaby duza szansa dla Linuksa w Polsce, spolecznosc powinna sie tym szybko zainteresowac. Ale sa jeszcze gry. A tu juz, moze sie to nam podobac albo i nie, rzadzi Windows. Wiec jesli damy dziecku lapka z Linuksem to: albo kupi Windows (da sie juz za 200 zlotych) albo (znacznie bardziej prawdopodobne) spiratuje i bedzie mialo "za darmo". No i clue: problem piractwa nam tu zawsze wyjdzie. I z jednej strony "panstwo da" komputery a z drugiej policjant (funkcjonariusz panstwa przeciez) komputer zaaresztuje bo znajdzie "nielegalne" tresci... O tym tez trzeba pomyslec. A tak ogolnie to pomysl z rozdawaniem jest nieco chybiony. Sprzet powinien byc wlasnoscia szkoly. Moze byc uzyczany dzieciom do domu. Jak dzieciak chce: prosze, pelny dostep do maszynki w szkole, w godzinach pracy. Do domu? A, tu juz mozemy stawiac warunki - chocby banalna srednia. Albo "po co ci ten komputer w domu?" - "bo chce wziac udzial w konkursie plastycznym i robie grafike" - OK, powodzenia. "Bo chce, eeee, yyyyy, nie wiem" - w szkole jest dostepny, mozesz sobie klikac. Albo: ok XX zlotych na miesiac i mozesz zabierac do domu ale jak bedziesz mial wyniki (w nauce, w sztuce, w sporcie, cokolwiek) to mozesz placic mniej albo wcale. Marchewka zawsze dziala lepiej niz kijek :) Szkola raczej ma dostep do netu, mozna jakies proxy postawic zeby nie bylo ze 30 kompkow zasysa naraz ten sam tekst i wysyca kawal lacza. Proxy zrobi nam tez za prosty filtr tresci - nie chcemy przeciez zeby dzieciaki mialy dostep do ciemnej strony sieci... Odpowiedz Link Zgłoś
maciek_sc Najpierw darmowe oprogramowanie! 29.05.08, 11:42 Każdy poseł ma służbowego laptopa, a na nim minimalnie Windowsa (220zł) i Office (530zł za wersję basic, tańsze są tylko wersje home i student). Obowiązkowo też pakiet Symantec'a do ochrony przed wirusami (200zł). To daje ok. 437 tys. PLN na sam soft dla posłów. Przy, dajmy na to, 50% rabacie (zakup hurtowy) mamy wciąż 218,5 tys. A wciąż mówimy tylko o posłach. Są jeszcze senatorowie, rząd, pracownicy ministerstw, administracja, sądy i mnóstwo innych państwowych instytucji, tysiące komputerów. Do tego dochodzą samorządy i instytucje im podległe. Gdyby tak zamiast zestawu MS zainstalować jakiegoś nowoczesnego Linuxa - Ubuntu albo RedHata, to nawet jeśli dokupić płatne wsparcie techniczne, zyskujemy kilkaset zł na komputerze i personelu technicznym do reinstalowania systemów kiedy komp posła łapie wirusa. Należy to przemnożyć przez kilkadziesiąt tysięcy kompów i otrzymamy sumę wystarczającą na zafundowanie sporej liczby laptopów dla uczniów... Wszystkie nowe Linuxy mają OpenOffice, instalacja jest szybsza (wystarczy raz wszystko skonfigurować, stworzyć płytkę instalacyjną i instalować w dowolnej liczbie kopii), a różnica w bezpieczeństwie i stabilności ogromna. A wystarczy rozporządzenie zakazujące zakupu płatnego i drogiego oprogramowania, jeśli istnieje darmowa alternatywa. Wprowadziło je już kilka krajów w Europie i stanów USA. Odpowiedz Link Zgłoś
ripper_666 Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:46 Gimnazjaliści mają dotać laptopy, tylko nikt nie pomyślał po co im one? Rozumiem każdy student, ale gimnazjalista, gdzie 3/4 nie będzie robić nic innego niż na nich grać!? Dzieciaki często nie mają w szkołach co zjeść, a oni będą kupować laptopy! To już pracownie komputerowe nie wystarczą? Mimo wszystko najlepsze jest to, że na służbę zdrowia idą skandlicznie niskie dotacje i często trzeba dać w łapę, żeby być wyleczonym! NIGDY! Nie za moje pieniądze Panie Premierze!!! Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 23:02 ripper_666 napisał: > Gimnazjaliści mają dotać laptopy, tylko nikt nie pomyślał po co im one? Rozumie > m każdy student, ale gimnazjalista, gdzie 3/4 nie będzie robić nic innego niż n > a nich grać!? Dzieciaki często nie mają w szkołach co zjeść, a oni będą kupować > laptopy! To już pracownie komputerowe nie wystarczą? Mimo wszystko najlepsze j > est to, że na służbę zdrowia idą skandlicznie niskie dotacje i często trzeba da > ć w łapę, żeby być wyleczonym! NIGDY! Nie za moje pieniądze Panie Premierze!!! ==================================== NIE beda grac, bo te "laptopy" nie beda posiadac kart graficznych, ani nawet twardych dyskow. Chyba, ze ukladanie pasjansa mozna zaliczyc do gier. Faktem niezmiennym pozostaja bajeczne wprost koszty wprowadzenia na rynek urzadzen do laczenia sie z internetem, bo to badziewie jest warte raptem 30 dolarow. Czy ma to byc proba pomieszania szykow slusznie protestujacych Nauczycieli, bo "kasy jest za malo"??? Odpowiedz Link Zgłoś
unhappy Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 23:11 darkraj napisał: > NIE beda grac, bo te "laptopy" > nie beda posiadac kart graficznych, ani nawet twardych dyskow. > Chyba, ze ukladanie pasjansa mozna zaliczyc do gier. Czegoś się uparł na to nieszczęsne XO? XO jest adresowane dla _małych_ dzieci - na pewno nie gimnazjalistów. > Czy ma to byc proba pomieszania szykow slusznie protestujacych > Nauczycieli, bo "kasy jest za malo"??? To nie jest żadna próba tylko.... nie wiadomo co. Głupota zupełna ale trzeba pamiętać, że padła z ust polityka a oni wszyscy jednacy :| Odpowiedz Link Zgłoś
b_e_l_f_e_r Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:52 Widać, że większość społeczeństwa myśli,że nauczyciel, ponieważ nie zarabia dużo, to tępak nie umiejący obsługiwac komputera. Otóz tak nie jest. Stopnie awansu wymuszają znajomość technik komputerowych. Oprócz może nielicznych starszych wiekiem nauczycieli wszyscy biegle posługujemy się w naszej pracy komputerem. Cóz z tego,że przygotuję, bo potrafię, prezentację komputerową, skoro w szkole nie ma możliwości jej zaprezentowania bo brak jest rzutników? Dlaczego nauczycieli nie wyposaży się w sprzęt niezbędny w pracy, skoro dla ucznia niezbędny on jest? Pewnie nakaże się nam przeznaczyć nasze zarobione grosze na zakup laptopa, bo stacjonarny w domu nie wystarczy? W szkole brak pieniędzy na zakup ksero, na papier i na toner do niego. Za eszystko trzeba płacić. Brak dobrze wyposażonych bibliotek, komputery stare. Lawki i krzesła stare. Okna ledwo trzymają się futryn. Nie wszystkie szkoły są na miarę XXI wieku. Robimy festyny aby uzbierać pieniądze na wymalowanie klas. A tu taka rozrzutność! I znów cwaniacy dostaną dla swoich dzieci (i dla siebie) zabawki. A drukarki też dostaną? Bo w jaki sposób mam sprawdzić ich prace? Kto mi naprawi wzrok? Kto kupi kolejne okulary? Do czego podłączą te komputery w klasie, w której jest czasem tylko jedno gniazdko? Przecież baterie nie wytrzymają tak dlugo. Będą ładować na koszt szkoły? Już teraz brakuje pieniędzy na ogrzewanie i prąd. Głupszego pomysłu do tej pory nie było. Ale nastę pne na pewno sypną się aby ratować słupki w sądażach. Tylko dlaczego wszyscy mają za to płacić? Odpowiedz Link Zgłoś
miken1200 Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 30.05.08, 10:17 > szyscy biegle posługujemy się w naszej pracy komputerem BAJKOPISARZ jesteś i tyle! Jakbyś zobaczył, jakie potworki (dokumenty) przynoszą dyrektorzy szkół, to byś głupot nie pisał. Posługujecie się, ale nie BIEGLE! Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwy.antonina Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:55 a może by tak chleba.Powszedniego. Odpowiedz Link Zgłoś