Dodaj do ulubionych

Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku...

    • the_rest mhm... tak Donaldku - dzięci będą miały laptopy... 29.05.08, 09:49
      a dorosłym obniżysz podatki i dasz po samochodzie, dzielny chłopiec, Słońce Peru.
    • tekawu7011 One Laptop Per Child 29.05.08, 09:52
      Poczytajcie sobie o projekcie One Laptop Per Child:
      pl.wikipedia.org/wiki/XO-1
      Komputerek waży niecały kilogram, działa w deszczu, na plaży (piasek!), zużywa mało energii, stąd może być _nawet_ ładowany korbką (tak, gdzie dzieci nie mają elektryczności). OLPC same tworzą własną sieć bezprzewodową (tzw. mesh), łącząc się ze sobą wzajemnie. Testy w Afryce pokazuja, że to działa nawet w buszu.

      Ekwador zamówił 90 tys., Peru 280 tys. W górskich wioskach Nepalu dzieci w wieku 7-10 lat testują te komputerki. Są też w jurtach w Mongolii.

      Bogatsze kraje (np. Brazylia) planują zakup droższych modeli. Istotą jest jednak to,że nie są to klasyczne laptopy, ale komputerki tworzone specjalnie dla dzieci (pewnie dlatego dorośli je tak krytykują).

      Polska nie powinna zostawać w tyle.
      • bienias81 Re: One Laptop Per Child 29.05.08, 10:04
        Pierwsza osoba na forum która rozumie na czym polega idea.
        Jeszce kilka firm ma takie projekty. Classmate PC i Asus Eee wychodzili z
        podobnych założeń. Tych rozwiązań jest już bardzo dużo. Taki lap waży tyle co
        jedna ksiazka - ok.1kg. Za 2 lata baterie będą wystarczać na kilka godzin pracy
        w takich modelach ( nowe baterie ale też podzespoły dostosowane do takich
        urządzeń - typu podzespoły VIA ).
        Ale ważny jest również rozwój sieci informatycznej w kraju, oraz wyposażenie
        szkół w dobre pracownie informatyczne.

        Najlepsze są jednak komentarze - po co komu laptop i tak go ukradną, przy takim
        założeniu najlepszym rozwiązaniem dla naszej oświaty powinno być wyposażenie
        uczniów w noże i pistolety, po co książki, laptopy itp. W Polsce podstawa to nóż
        i trzeba uczyć tego dzieci od najmłodszych lat.
        Tragedia.
      • goblin.girl Re: One Laptop Per Child 29.05.08, 10:08
        tekawu7011 napisał:

        > Poczytajcie sobie o projekcie One Laptop Per Child:
        > pl.wikipedia.org/wiki/XO-1

        To jest bardzo dobre rozwiazanie, ale nie wydaje mi się, zeby naszym rządzącym
        chodziło o takie laptopy. Skoro mówią, że nie chcieliby odbierać dzieciom
        przyjemnosci z grania :/ na przecietnym laptopie mało która gra pojdzie, więc
        tym bardziej na czymś takim.
        Kolejna kompletnie nieprzemyślana obietnica bez pokrycia. Już nawet nie chce się
        komentować.
      • otis_tarda Re: One Laptop Per Child 29.05.08, 10:44
        No właśnie. Ekwador, Peru, Mongolia, kraje Afryki... ciekawe czy w Finlandii
        albo Korei też się rozdaje laptopy.
    • xnonorx Gimnazjaliści wtedy już głosowac będą mogli 29.05.08, 09:57
      gdy Tusk będzie w wyborach startował?!
      Gdy chcę bajek posłuchac to sobie dvd włączam. Od rządu oczekuję
      czegoś sensownego i realnego.
      Powoli przestaje byś śmieszne ględzenie tego pacana.
      • kubek_smakowy Re: Gimnazjaliści wtedy już głosowac będą mogli 29.05.08, 10:03
        A prawda jest taka ze po prostu jesteście zazdrośni Jakieś biedne
        dziecko już nie będzie z żalem spoglądało na szpanera z laptopem pod
        pachą tylko będzie miało swój własny …………I przed kim będziecie się
        popisywać dorobkiewicze? ……….Normalnie koszmar u Niemca ze ściera
        ganialiście za marki a teraz ktoś biedy ma dostać cos za darmo ………
        świat się kończy co nie ?
        Brawo Panie Tusk !!!! pomysł super

        • xnonorx Re: Gimnazjaliści wtedy już głosowac będą mogli 29.05.08, 14:26
          > A prawda jest taka ze po prostu jesteście zazdrośni Jakieś biedne
          > dziecko już nie będzie z żalem spoglądało na szpanera z laptopem
          pod
          > pachą tylko będzie miało swój własny …………I przed kim bę
          > dziecie się
          > popisywać dorobkiewicze? ……….Normalnie koszmar u Niemca ze śc
          > iera
          > ganialiście za marki a teraz ktoś biedy ma dostać cos za darmo ……&#
          > 8230;
          > świat się kończy co nie ?
          > Brawo Panie Tusk !!!! pomysł super

          ...a w świętego mikołaja jeszcze wierzysz, czy już wyrosłeś/aś ?
    • toberson Tusk dalej oklamuje ciemny narod!!! 29.05.08, 09:58
      a WARIATY MU WIERZA!!
    • hi-polit1 Spełnienie tych obietnic, będzie prawdziwym cudem! 29.05.08, 09:59
      Laptop w ręku każdego gimnazjalisty obok boisk w każdej gminie to
      prawdziwy cud, jeśli uda się sfinansować i zrealizować takie
      zamierzenia.Widać obietnice przedwyworcze Premiera Donalda Tuska
      nabierają realnych kształtów oraz, że nie były to tylko czczce
      obietnice.Brawo za pomysł powołania prorozwojowych metropolii
      nazywanych pogardliwie przez Jarosława Kaczyńskiego landyzacją
      Polski. Co jeszcze głupszego wymyśli ten geniusz irracjonalności!
    • amanasunta A kto dostarczy laptopy...Krauze? :))) 29.05.08, 10:00
      Mordy wy nasze.
      • metall Jak da najlepszą ofertę. :-) 29.05.08, 10:32
        A da, bo zawsze dawał, to dlaczego miałby przestać. Zapewne - "drobną" dopłatą -
        dorzuci jeszcze swoje świetne oprogramowanie, wraz z serwisem.
    • goodwater Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 10:04
      Na 1 kwietnia telewizja też zrobiła sobie jaja z dawaniem telewizora
      plazmowego dla każdego emeryta... ale 1 kwietnia dopiero za 10
      miesięcy
      • kubek_smakowy Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 10:07
        Może zróbcie wy lenie cos dobrego zamiast tracić energie na
        krytykowanie ?

        • unhappy Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 19:44
          kubek_smakowy napisał:

          > Może zróbcie wy lenie cos dobrego zamiast tracić energie na
          > krytykowanie ?

          Kubek - ten pomysł to jest stuprocentowa utopia, która jeśli dojdzie do skutku
          będzie oznaczać wyrzucenie w błoto miliardów złotych (ok. półtora miliona uczniów).

          Papert wiedział, że komputer jest wspaniałym urządzeniem. I jest. Zmienił i
          zmienia świat. Odpowiednio wykorzystany da Polsce szanse na dokonanie skoku
          cywilizacyjnego o jakim nikomu się nie śniło.

          Teraz zobacz. Ten akapit powyżej mógłby powiedzieć jakiś polityk a słuchacze
          rozdziawialiby japki z podziwu i uwielbienia. Jak jednak w każdej mowie polityka
          jest w niej pewien haczyk. Ten haczyk to pierwsze słowo czwartego zdania. Słowo
          "odpowiednio". Wyprostowanie tego haczyka to koszty WIELOKROTNIE przekraczające
          koszt samego sprzętu. Nie będzie nas stać na opracowanie takiego środowiska w
          którym owe komputery miałyby szanse cokolwiek zmienić.

          Papert napisał, że gdyby _odpowiednio_ użyto komputerów w edukacji to proces
          edukacji podstawowej (obowiązkowej) można by skrócić o kilka lat. Gdzie to
          jednak zadziałało?


    • pandora-online Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 10:10
      ty rudy klamco i naciagaczu szukaj glupszych od siebie ale gdzie indziej,to co
      im najlepiej wychodzi to klamstwo i krecenie lodow-banda rzadowo-medialna.Jeden
      kretyn bolek naciagnol narod na Japonie,ten rudy idiota Londyn budowal w miescie
      na wsi,juz nie wspomne o Irlandi,teraz ten rudy wredny zaklamany naciagacz
      naciaga tych najmlodszych.Za PZPR przed wyborami lano ostro po secie i byla
      zagrycha lub talony na nowe gacie.Czym ze ta banda rzadowo-medialne sie rozni od
      komunistow.Wstyd ze takie cos dostalo sie do wladzy.To rodzic powinien zarobic
      tak aby swoim pociechom kupic tegoleptopa.Poparcie dla PO-gardy 100%
      kryminalisci.Banda rzadowych naciagaczy.
    • gdabski Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 10:15
      Bez sensu! Praktyczne wykorzystanie osobistych komputerów na zajęciach szkolnych
      będzie żadne. Tu wystarczy wyposażyć pracownie w odpowiedni sprzęt. I tak na
      różne fajerwerki brak czasu na lekcjach.
      A tak, to co? Obowiązek noszenia tego na zajęcia? Na pewno nie da się zrobić,
      jak sobie pan Arabski wyobraża. A jak się zniszczy, albo ktoś ukradnie, to każą
      odkupić pod groźbą nieklasyfikowania? Po ukończeniu szkoły każą oddać?
      Przede wszystkim niech rząd ustali, czy to ma być prezent dla uczniów, z którym
      w pewnych granicach można zrobić co się chce, czy to ma być obowiązkowe
      wyposażenie każdego ucznia, z którego nie można zrezygnować i które obowiązkowo
      ma być wykorzystywane na zajęciach. Druga opcja, moim zdaniem, odpada.

      /Gdabski
      • jungestuchol Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 10:24
        Jedni obiecywali 3 miliony mieszkań, inni obiecują 3 miliony laptopów :P
    • akotowski Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 10:21
      "Chcielibyśmy, żeby już od początku roku szkolnego 2010/11 r. każdy
      gimnazjalista miał dostęp do spersonalizowanego laptopa i internetu - mówi
      "Gazecie" szef kancelarii premiera Tomasz Arabski."

      I chyba to najlepszy komentarz do strajku nauczycieli- po co podwyżki dla
      nauczycieli (obiecane w kampanii) - laptopy dla uczniów to jest to (kolejna
      obietnica może teraz i dzieci i rodzice się nabiorą podobnie) - tnijmy dalej
      siatki godzin. Obiecujmy wszystko - może by tak ułatwienia do dostępu objęły
      nauczycieli - sfinansowanie kolejnych studiów podyplomowych np. odnośnie
      wykorzystania wyników egzaminów. Bo dzisiaj pani minister udowadniała, że szkoły
      nie właściwie interpretujemy wyniki i nie wykorzystujemy w praktyce. A
      propozycje zmian programowych, zmian siatki godzin - to nie medialne. Lepiej
      medialnie znów się zastanowić że przedmioty matematyczno - przyrodnicze słabsze,
      znów przyciąć siatkę godzin. Ambitni rodzice i tak zapłacą za korepetycje. A
      cały naród będzie miał winnych tego stanu - "nierobów nauczycieli co tylko
      podsyłają swoim znajomym dzieci na korepetycje mających po 180 dni wolnego i
      18x3/4h godzin w tygodniu do odwalenia przy kawce".

      Tak to wygląda od niemal 50 lat programy poprawy, pisma, papierki - biurokracja
      - a zapomnieliśmy o tym co jest nadrzędnym celem społeczeństwa - - jego
      intelektualnym rozwoju. W końcu XIXw. pisano o "Ciemnocie galicyjskiej".
      Wyznacznikiem społeczeństwa nie jest liczba osób posiadających wyższe
      wykształcenie - tylko ich jakość. Przez ostatnie lata bezstresowych
      eksperymentów zagubiliśmy te wszystkie parametry jakościowe - skupiając się na
      liczbach, numerach, wskaźnikach. Jakoś nasza przedwojenna matura nie opierała
      się o liczby i standardy a mieliśmy najlepiej wykształconych matematyków,
      dobrych ekonomistów, inżynierów. Czy to upadek oświaty, nie jak zwykle
      sprawdzają się starorzymskie maksymy "Dziel i rządź", "Chleba i igrzysk", a
      chyba najważniejsza "Sapere aude" - Odważ się być mądrym.
      Wypada odważyć się przedstawiać swoje racje - mimo tego że zarzucą ci eurofobię,
      nienowoczesność, bycie innego rodzaju oszołomem.

      PS. Przypomina mi się jeden z moich profesorów, który aby mieć więcej czasu
      nagrywał wykłady na magnetofon, który to na aule z pietyzmem przynosił jego
      asystent, a studenci notowali te pierwsze audio wykłady - z wykładu na wykład
      przybywało więcej magnetofonów jednak a ubywało studentów. Któregoś pięknego
      dnia asystent zastał tylko magnetofony i kartkę z napisem - włącz wszystkie.
      To wspaniały pomysł zastąpić wszystkich nauczycieli i uczniów komputerami,
      proponuje także zamienić rząd na takie maszynki.
      Już jeden minister - ponoć młody i nowoczesny w poprzednim rządzie pokazał jak
      umie obsługiwać nowoczesny sprzęt komputerowy - pora teraz na resztę. Proszę
      wszystkich polityków mniej zamieszania, PR a więcej odpowiedzialności za słowa.
    • czarny_walc Głupota do potęgi n-tej 29.05.08, 10:24
      Komputer to zjadacz czasu. Komputer powinno dostawa się w pamiątkę ukończenia
      zerówki aby maluch zdążył się znudzi ta zabawką. Na rozpoczęcie gimnazjum
      powinni dawać darmowe wejściówki na basen, do kina, siłowni itp. Niedługo
      urośnie nam pokolenie grubasów.
    • otis_tarda Pińćset baniek rocznie? Nieźle. 29.05.08, 10:24
      500 mln to - licząc bardzo rozrzutnie - jakieś 10-20 milionów książek. Licząc
      po, niech będzie, 5 000 książek na bibliotekę, daje to kilka tysięcy nowych
      bibliotek. Które w niektórych regionach znacznie bardziej przydałyby się niż
      laptopy.
    • metall Czy "liberał" może upaść niżej? 29.05.08, 10:29
      Donald jest już żałosny.
    • metall Ot i cud kolejny. 29.05.08, 10:34
      Wczoraj jeszcze o darmowej zupie, a dzisiaj już laptopy. Donald się nieźle
      rozpędził.
      • amanasunta ...ale do ,,mistrza'' mu daleko 29.05.08, 10:36
        ,,100 mln dla kazdego''.....pamietacie :)))))
        • darkraj Re: ...ale do ,,mistrza'' mu daleko 29.05.08, 22:26
          amanasunta napisała:

          > ,,100 mln dla kazdego''.....pamietacie :)))))
          ======================================= Wcale Tuskowi nie jest za
          daleko.
          Razem z Walesa i kurduplami sa z jednej ferajny, czyli z jednego,
          poetosowego rozdania.

          Kiedy pierwsi obdarowani "laptopami" zaczna sie publicznie
          wypowiadac o tym "sprzecie", to dopiero zacznie sie cyrk.

          Nie wiadomo, skad tak olbrzymie koszty wprowadzenia tego projektu
          (pol miliarda zlotych, czyli 250 milionow dolarow), bo Microsoft
          ofiaruje Polsce to badziewie po okolo 20-30 dolarow za sztuke (a
          moze i taniej).
          Czyzbym az tak sie pomylil, ze wychodzi milion baksow na ucznia?
          • darkraj Re: ...ale do ,,mistrza'' mu daleko 29.05.08, 22:34
            =================================== ERRATA: Oczywiscie, ze palnalem
            glupote.
            Powinno byc jeden tysiac baksow na ucznia. Ale....rocznie! A jak
            rozszerza program na reszte uczniow, to co wtedy???
    • mlotek_na_kaczki dzieki PO! nareszcie idziemy do przodu! 29.05.08, 10:40
      dzieki Bogu faszokatole z Pisuaru nie sa juz u wladzy.
      A Notebboki to wspaniala szansa dla kazdego ucznia np. dla nauki jezykow obych
      • toberson Re: mlotek na kaczki zyjesz w zaklamaniu!!! 29.05.08, 10:55
        Twoja banda Partia-Oszustow tylko obiecuje i oklamuje biedny narod!!!
        Brak postepu w Polsce widac na codzien!!Mlotek... zyjesz w sztucznym
        Swiecie POsrancow!!
        • darkraj Re: mlotek na kaczki zyjesz w zaklamaniu!!! 29.05.08, 22:50
          toberson napisał:

          > Twoja banda Partia-Oszustow tylko obiecuje i oklamuje biedny
          narod!!!
          > Brak postepu w Polsce widac na codzien!!Mlotek... zyjesz w
          sztucznym
          > Swiecie POsrancow!!
          ========================================== A ktora z poprzednich
          ekip byla lepsza, skoro WSZYSTKIE byly sygnotariuszami targowickiego
          ukladu przy okraglym stole, kwaczystow nie wylaczajac???

          No, smialo, odpowiedz wszystkim o tresci tych porozumien, krynico
          wiedzy i uczciwosci!!!
          Nie masz konstruktywnej lub faktograficznej odpowiedzi???
          To won do budy, otumaniony prowokatorze!!!
      • madziczek1 Re: dzieki PO! nareszcie idziemy do przodu! 29.05.08, 11:14
        Tak, "Notebboki", ucz sie dalej jezykow obcych... mlotku.
      • darkraj Re: dzieki PO! nareszcie idziemy do przodu! 29.05.08, 22:41
        mlotek_na_kaczki napisała:

        > dzieki Bogu faszokatole z Pisuaru nie sa juz u wladzy.
        > A Notebboki to wspaniala szansa dla kazdego ucznia np. dla nauki
        jezykow obych
        ========================================= He, he, zwlaszcza
        notebook'i bez twardego dysku do tego swietnie sie nadaja.
        • unhappy Re: dzieki PO! nareszcie idziemy do przodu! 29.05.08, 23:14
          darkraj napisał:

          > He, he, zwlaszcza
          > notebook'i bez twardego dysku do tego swietnie sie nadaja.

          Czy latop dla każdego gimnazjalisty ma być laptopem bez twardego dysku?

          I czy twardy dysk w laptopie jest obowiązkowy, żeby był w pełni funkcjonalny?
    • orxor Durny pomysł 29.05.08, 10:49
      Widze dwa efekty:
      1. Następny program rządu to będzie rozdawanie za darmo okularów
      korekcyjnych dla wszystkich uczniów liceów
      2. Konieczność powołania do zycia sieci osrodków odwykowych dla
      młodziezy uzaleznionej od netu / gier.

      A bardziej serio:
      1. Sam szmelc nic nie da - konieczna wykwalifikowana kadra.
      Najpierw kadra !!!
      2. Po co laptopy ? Oprócz ciężkich toreb uczniowie będą nosić
      laptopy na trasie dom - szkoła. Byzyduura. Stacjonarny sprzęt w
      szkole w zupełnosci starczy. Jest tańszy, łatwiejszy/tańszy w
      serwisowaniu i rozszerzaniu. I może byc przez wiele osób uzytkowany.
      3. Łącza, szybkie łącza... i tanie powszechnie dostepne. To jest
      klucz. Teraz nawet z komórki można po necie chodzić - a w 2011
      to ....

      Kilka innych pomysłów:
      1. Rozwój kultury fizycznej i sportu - każdemu uczniowi tenisówki
      2. Nauki ścisłe - kalkulator i tablice matematyczne pod każda
      strzechą
      3. Ekologia - kolorowe wiaderka do sortowania śmieci dla każdego
      (wraz z instrukcją obsługi)
      4. ................ ciekawe co jeszcze rząd wymyśli
    • balrog008 Ja chcę więcej 29.05.08, 11:00
      Hmmm co by się przydało: nowe auto dla każdego(nie może tak być żeby Polacy byli
      mniej mobilni), bilet na euro 2008 (no, trzeba wspierać polską ekipę) no i
      jeszcze skrzynka piwa raz na tydzień i pizza co dzień w ramach planu "posiłek
      dla każdego" xDDD No bo to tylko dzieci chodzą głodne??
      Ciekawe jeszcze co nam będzie rozdawał ten socjal... ups, "lyberał" Tusk.
      Oczywiście za nasze pieniądze. Obniż pan podatki, daj ludziom odpowiedzialność
      za własną kasę to wtedy zdecydują SAMI czy ten laptop im potrzebny czy nie.
    • mich64 Donald marziiii.... 29.05.08, 11:04
      ......he he. A nauczycielom na te laptopy z pensji zabierze. I dobrze, belfry i
      tak nie wiedzą jak te laptopy obsłużyć, bo ich nie nauczyli. Gimnazjum
      będzieszczęśliiiiwe.
    • red.dot Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 11:18
      Czyli kolejny powód dla powstania setek przydupasowych instytucji jak
      serwisowanie, wgrywanie będa kolejni którzy będą wyciągali kasę od rządu w imię
      ustawy. Postanie czarny rynek laptopów i rozszerzy czarny rynek pirackiego
      oprogramowania. Powstaną nowe mody. Każdy będzie miał tysiące mp3 na laptopie
      itp itd... No i każdy gimnazjalista wreszcie będzie mógł spokojnie zwalić konia
      na dobrym internetowym gore... ahh wreszcie...
    • szczepanik4 Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:18
      Gimnazjaliści-laptopy każdy dorosły-samochód małżeństwa-podróż na Maczu-Piczu
      Sawicka-lody A Donkowi -kopa w dupę
    • caffeinated Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:26
      Laptop to nie wszystko. Laptop to poczatek. Oprocz sprzetu potrzebujemy jeszcze
      OPROGRAMOWANIA!
      A to juz tanie nie jest. Chinczycy tluka hardware na potege, najtansze laptopy
      mozna kupic ponizej 1500. Ale programy?
      Mozemy dac Linuksa. Jest darmowy. Soft edukacyjny tez sie znajdzie. Ale jakies
      dedykowane programy to juz raczej pod Windows sa pisane. Z drugiej strony gdyby
      nagle na rynku pojawily sie tysiace komputerow z Linuksem i pojawil sie popyt to
      i podaz winna sie zmaterializowac :) To bylaby duza szansa dla Linuksa w Polsce,
      spolecznosc powinna sie tym szybko zainteresowac.
      Ale sa jeszcze gry. A tu juz, moze sie to nam podobac albo i nie, rzadzi
      Windows. Wiec jesli damy dziecku lapka z Linuksem to: albo kupi Windows (da sie
      juz za 200 zlotych) albo (znacznie bardziej prawdopodobne) spiratuje i bedzie
      mialo "za darmo".
      No i clue: problem piractwa nam tu zawsze wyjdzie. I z jednej strony "panstwo
      da" komputery a z drugiej policjant (funkcjonariusz panstwa przeciez) komputer
      zaaresztuje bo znajdzie "nielegalne" tresci...
      O tym tez trzeba pomyslec.
      A tak ogolnie to pomysl z rozdawaniem jest nieco chybiony. Sprzet powinien byc
      wlasnoscia szkoly. Moze byc uzyczany dzieciom do domu. Jak dzieciak chce:
      prosze, pelny dostep do maszynki w szkole, w godzinach pracy. Do domu? A, tu juz
      mozemy stawiac warunki - chocby banalna srednia. Albo "po co ci ten komputer w
      domu?" - "bo chce wziac udzial w konkursie plastycznym i robie grafike" - OK,
      powodzenia. "Bo chce, eeee, yyyyy, nie wiem" - w szkole jest dostepny, mozesz
      sobie klikac. Albo: ok XX zlotych na miesiac i mozesz zabierac do domu ale jak
      bedziesz mial wyniki (w nauce, w sztuce, w sporcie, cokolwiek) to mozesz placic
      mniej albo wcale. Marchewka zawsze dziala lepiej niz kijek :)
      Szkola raczej ma dostep do netu, mozna jakies proxy postawic zeby nie bylo ze
      30 kompkow zasysa naraz ten sam tekst i wysyca kawal lacza. Proxy zrobi nam tez
      za prosty filtr tresci - nie chcemy przeciez zeby dzieciaki mialy dostep do
      ciemnej strony sieci...
    • maciek_sc Najpierw darmowe oprogramowanie! 29.05.08, 11:42
      Każdy poseł ma służbowego laptopa, a na nim minimalnie Windowsa (220zł) i Office (530zł za wersję basic, tańsze są tylko wersje home i student). Obowiązkowo też pakiet Symantec'a do ochrony przed wirusami (200zł). To daje ok. 437 tys. PLN na sam soft dla posłów. Przy, dajmy na to, 50% rabacie (zakup hurtowy) mamy wciąż 218,5 tys. A wciąż mówimy tylko o posłach. Są jeszcze senatorowie, rząd, pracownicy ministerstw, administracja, sądy i mnóstwo innych państwowych instytucji, tysiące komputerów. Do tego dochodzą samorządy i instytucje im podległe.
      Gdyby tak zamiast zestawu MS zainstalować jakiegoś nowoczesnego Linuxa - Ubuntu albo RedHata, to nawet jeśli dokupić płatne wsparcie techniczne, zyskujemy kilkaset zł na komputerze i personelu technicznym do reinstalowania systemów kiedy komp posła łapie wirusa. Należy to przemnożyć przez kilkadziesiąt tysięcy kompów i otrzymamy sumę wystarczającą na zafundowanie sporej liczby laptopów dla uczniów...
      Wszystkie nowe Linuxy mają OpenOffice, instalacja jest szybsza (wystarczy raz wszystko skonfigurować, stworzyć płytkę instalacyjną i instalować w dowolnej liczbie kopii), a różnica w bezpieczeństwie i stabilności ogromna.
      A wystarczy rozporządzenie zakazujące zakupu płatnego i drogiego oprogramowania, jeśli istnieje darmowa alternatywa. Wprowadziło je już kilka krajów w Europie i stanów USA.
    • ripper_666 Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:46
      Gimnazjaliści mają dotać laptopy, tylko nikt nie pomyślał po co im one? Rozumiem każdy student, ale gimnazjalista, gdzie 3/4 nie będzie robić nic innego niż na nich grać!? Dzieciaki często nie mają w szkołach co zjeść, a oni będą kupować laptopy! To już pracownie komputerowe nie wystarczą? Mimo wszystko najlepsze jest to, że na służbę zdrowia idą skandlicznie niskie dotacje i często trzeba dać w łapę, żeby być wyleczonym! NIGDY! Nie za moje pieniądze Panie Premierze!!!
      • darkraj Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 23:02
        ripper_666 napisał:

        > Gimnazjaliści mają dotać laptopy, tylko nikt nie pomyślał po co im
        one? Rozumie
        > m każdy student, ale gimnazjalista, gdzie 3/4 nie będzie robić nic
        innego niż n
        > a nich grać!? Dzieciaki często nie mają w szkołach co zjeść, a oni
        będą kupować
        > laptopy! To już pracownie komputerowe nie wystarczą? Mimo
        wszystko najlepsze j
        > est to, że na służbę zdrowia idą skandlicznie niskie dotacje i
        często trzeba da
        > ć w łapę, żeby być wyleczonym! NIGDY! Nie za moje pieniądze Panie
        Premierze!!!
        ==================================== NIE beda grac, bo te "laptopy"
        nie beda posiadac kart graficznych, ani nawet twardych dyskow.
        Chyba, ze ukladanie pasjansa mozna zaliczyc do gier.

        Faktem niezmiennym pozostaja bajeczne wprost koszty wprowadzenia na
        rynek urzadzen do laczenia sie z internetem, bo to badziewie jest
        warte raptem 30 dolarow.
        Czy ma to byc proba pomieszania szykow slusznie protestujacych
        Nauczycieli, bo "kasy jest za malo"???
        • unhappy Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 29.05.08, 23:11
          darkraj napisał:

          > NIE beda grac, bo te "laptopy"
          > nie beda posiadac kart graficznych, ani nawet twardych dyskow.
          > Chyba, ze ukladanie pasjansa mozna zaliczyc do gier.

          Czegoś się uparł na to nieszczęsne XO? XO jest adresowane dla _małych_ dzieci -
          na pewno nie gimnazjalistów.

          > Czy ma to byc proba pomieszania szykow slusznie protestujacych
          > Nauczycieli, bo "kasy jest za malo"???

          To nie jest żadna próba tylko.... nie wiadomo co. Głupota zupełna ale trzeba
          pamiętać, że padła z ust polityka a oni wszyscy jednacy :|
    • b_e_l_f_e_r Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:52
      Widać, że większość społeczeństwa myśli,że nauczyciel, ponieważ nie
      zarabia dużo, to tępak nie umiejący obsługiwac komputera. Otóz tak
      nie jest. Stopnie awansu wymuszają znajomość technik komputerowych.
      Oprócz może nielicznych starszych wiekiem nauczycieli wszyscy biegle
      posługujemy się w naszej pracy komputerem. Cóz z tego,że przygotuję,
      bo potrafię, prezentację komputerową, skoro w szkole nie ma
      możliwości jej zaprezentowania bo brak jest rzutników? Dlaczego
      nauczycieli nie wyposaży się w sprzęt niezbędny w pracy, skoro dla
      ucznia niezbędny on jest? Pewnie nakaże się nam przeznaczyć nasze
      zarobione grosze na zakup laptopa, bo stacjonarny w domu nie
      wystarczy? W szkole brak pieniędzy na zakup ksero, na papier i na
      toner do niego. Za eszystko trzeba płacić. Brak dobrze wyposażonych
      bibliotek, komputery stare. Lawki i krzesła stare. Okna ledwo
      trzymają się futryn. Nie wszystkie szkoły są na miarę XXI wieku.
      Robimy festyny aby uzbierać pieniądze na wymalowanie klas. A tu taka
      rozrzutność! I znów cwaniacy dostaną dla swoich dzieci (i dla
      siebie) zabawki. A drukarki też dostaną? Bo w jaki sposób mam
      sprawdzić ich prace? Kto mi naprawi wzrok? Kto kupi kolejne okulary?
      Do czego podłączą te komputery w klasie, w której jest czasem tylko
      jedno gniazdko? Przecież baterie nie wytrzymają tak dlugo. Będą
      ładować na koszt szkoły? Już teraz brakuje pieniędzy na ogrzewanie i
      prąd. Głupszego pomysłu do tej pory nie było. Ale nastę pne na pewno
      sypną się aby ratować słupki w sądażach. Tylko dlaczego wszyscy mają
      za to płacić?
      • miken1200 Re: Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w ro 30.05.08, 10:17
        > szyscy biegle posługujemy się w naszej pracy komputerem

        BAJKOPISARZ jesteś i tyle! Jakbyś zobaczył, jakie potworki (dokumenty) przynoszą
        dyrektorzy szkół, to byś głupot nie pisał. Posługujecie się, ale nie BIEGLE!
    • prawdziwy.antonina Rząd obiecuje: gimnazjaliści z laptopami w roku.. 29.05.08, 11:55
      a może by tak chleba.Powszedniego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka