Dodaj do ulubionych

Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranzycie

11.01.09, 21:58
Ukraina jak widać za mało nakradła gazu.
Obserwuj wątek
    • antypisiorek [...] 11.01.09, 22:08
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • niezapowiedziany a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 22:09
        ze nie chca, zeby w dokumencie bylo rosyjskie stwierdzenie, ze kradna gaz?? To chyba oczywiste. Rosja po prostu udaje, ze chce cos rozwiazac. A propos: wycofali sie juz z Gruzji jak to przewidywalo porozumienie Medwiediew-Sarcozy??
        • asmall4 Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 22:37
          Za 49 lat wyjdą , jak z Polski wyszli :)
          • berek_joselewicz [...] 11.01.09, 23:17
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • pentagon8 [...] 11.01.09, 23:46
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • lucy_pym Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 23:01
          Nie bronię Rosji, bo wiadomo, że chcą rzucić Ukrainę na kolana fair czy nie
          fair, ale o ile mnie pamięć nie myli, kilka dni temu Ukraińcy sami przyznali, że
          odciągają dla siebie część gazu przeznaczonego dla innych odbiorców, bo sami nie
          dostają od Rosji nic. I to było głównym powodem zatrzymania rosyjskich dostaw -
          nie oddać Ukrainie ani jednego guzika, a w dodatku pokazać, że jako kraj
          tranzytowy jest dla UE niewiarygodna.
          Inna sprawa, że Rosjanie teraz mają zagwozdkę - jeśli chcą, żeby odium się na
          nich nie skupiło, muszą jednak przez Ukrainę gaz transportować, a Ukraina też,
          jak widać, gra na zwłokę. Faktycznie, jak to ktoś niżej napisał, złapał Kozak
          Tatarzyna...
          • andrzejto1 Re: a czym Ukraincy zawinili? 12.01.09, 08:37
            lucy_pym napisała:

            > Nie bronię Rosji, bo wiadomo, że chcą rzucić Ukrainę na kolana fair czy nie
            > fair, ale o ile mnie pamięć nie myli, kilka dni temu Ukraińcy sami przyznali, ż
            > e
            > odciągają dla siebie część gazu przeznaczonego dla innych odbiorców, bo sami ni
            > e
            > dostają od Rosji nic.

            Ukraina ma zapasy na kilka miesięcy. Brali ten gaz, który jest potrzebmy d utrzymania crożności rur. Spuśc spbie wodę z rur na przykład. Po jakimś czasie zacznij je napełniać. Zobaczysz co z nich wyleci. Poza tym jak z ruru zniknie gaz, to pojawi się powietrze, albo trzeba to wypełnić jakimś gazem obojętnym, bo się stworzy tam mieszanka mocno wybuchowa. Prponuję sięgnąć do podręcznika chemii.

            I to było głównym powodem zatrzymania rosyjskich dostaw -
            > nie oddać Ukrainie ani jednego guzika, a w dodatku pokazać, że jako kraj
            > tranzytowy jest dla UE niewiarygodna.
            > Inna sprawa, że Rosjanie teraz mają zagwozdkę - jeśli chcą, żeby odium się na
            > nich nie skupiło, muszą jednak przez Ukrainę gaz transportować, a Ukraina też,
            > jak widać, gra na zwłokę. Faktycznie, jak to ktoś niżej napisał, złapał Kozak
            > Tatarzyna...
            Ruscy jak każdy chce tanio kupić drogo sprzedać. Czyli drogo sprzedawać gaz a tanio go transportować. Poza tym jak ktoś może z Was zauważył są tam pośrednicy. Pośrednicy z których chce zrezygnować ukraina. Pośrednik to firma zarejestrowana w szwajcarii. Mówiąc krótko legalna forma prowizji dla fiutina i mafii.
            O to toczy się gra. Rosja się sypie, putibnowska mafia może się u władzy nie utrzymać. Potrzbują kasy, by móc spieptzyć stamtąd jakby co. Izrael na przykład gołodupców nie przyjmie!!!
            • darekvtb Re: a czym Ukraincy zawinili? 12.01.09, 08:54
              O ile mi wiadomo, to posrednikiem akurat jest firma Piotra
              Juszczenko i to on zbiera kase. Jak sie ma panski tekst do
              rzeczywistosci?
          • 4krzych1 ukraincy to bandyci prawie tacy, jak albańczycy 12.01.09, 08:52
            wzorem USA, Polska ma też "swoich sku......nów"
        • trasat Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 23:02
          Ukraina chce konfliktu z Rosją, bo liczy że będzie miała po swojej
          stronie UE. To jest gra wyborcza polegająca na podział na Ukraine
          mającą poparcie Europy i innych. Myślę, że politycy UE nie dadzą się
          na to nabrać (poza polskimi)
        • pimpus18 Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 23:05
          a gdzie tam wyczytałeś, że w tym dokumencie było, że Chochły kradły gaz?

          Z Gruzji się wycofali, zostali tylko w Abchazji i Osetii Płd.

          • lucasdzihad Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 23:13
            a z twojej rzyci, to się wycofują, to wchodzą...
            ale to dla ciebie przyjemność, co widzę ;-)
          • pentagon8 [...] 11.01.09, 23:20
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • andrzejto1 Re: a czym Ukraincy zawinili? 12.01.09, 08:40
            pimpus18 napisał:

            > a gdzie tam wyczytałeś, że w tym dokumencie było, że Chochły kradły gaz?
            >
            > Z Gruzji się wycofali, zostali tylko w Abchazji i Osetii Płd.
            >

            Do naszgo prezia strzelali z terenów z których wycofać się mieli. A się nie wycofali. Jakby to zrobili rzeczywiście, to Sarko by na cały świat krzyczał o swoim sukcesie, więc w to nie wierzę.
      • wojciech.2345 Re: dalej kochacie braci ukrainców? -- TAK /bt 11.01.09, 22:17
      • lechujarek Teraz to dopiero ich kochamy 11.01.09, 22:24
        Mają ikrę, i nie dają się bezczelnie rżnąć kacapom z KGB :)
    • wojszal [...] 11.01.09, 22:09
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • asmall4 Niestety ...:( 11.01.09, 23:51
        on woli laski w okularach:
        lh5.ggpht.com/smilehosting/RfkJsw-0oSI/AAAAAAAAAD0/3vHuXSJnDBc/putin_kim.jpg
    • j-50 Złapał kozak tatarzyna... 11.01.09, 22:10
      A tatarzyn za łeb trzyma! Ruskie mają duży zgryz. Bo nie mają
      gotowej innej infrastruktury przesyłu swego gazu. Ukraińcy się
      zorientowali, że działania ruskich zmierzają do ich wyeliminowania.
      Dlatego robią Ukraińcy, co robią. I mają w tym polityczxną rację,
      narodową. Nie potępiam Ukraińców - każdy powinien to robić w
      podobnej sytuacji. UE powinna zrozumieć, że teraz się roztrzygają
      losy Ukrainy. Potem już żadne powstanie, czy inna ruchawka Ukraińców
      nic nie pomoże. Utracą swą państwowość.
      • niezapowiedziany ale co takiego robia Ukraincy? nie podpisali tylko 11.01.09, 22:15
        nowego kontraktu na dostawy dla Ukrainy, po cenie 450USD za 100m3 (Niemcy juz placa mniej). To Rosja zdecydowala o odcieciu dostawa dla wszystkich twierdzac, ze Ukraina podbiera gaz. Ale to jest tylko rosyjskie uwazanie...
    • ewa1-23 Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranzycie 11.01.09, 22:15
      Czy Rosja ma gaz??? To jest pytanie. Poza tym kłamliwa azjatycka banda zawsze znajdzie powód, żeby mącić i szantażować. Przetrzymać tę zimę - i wszystkie ręce na pokład przy budowie gazoportu! Rozbudować armię, nie wpuszczać ruskich do UE przez Polskę, stworzyć mur na wschodniej granicy. Niech UE sama się szamocze z azjatycką bandą - w końcu i tak da d.., jak w przypadku wyegzekwowania warunków rozejmu w Gruzji - ale to ich zmartwienie.... Osobiście mogę przy budowie gazoportu cegły nosić!
      • asmall4 tak jest ! ... i jeszcze ... 11.01.09, 22:40
        "Kordon sanitarny - pierścień posterunków ustawionych wokół regionu, w którym
        rozprzestrzenia się epidemia (lub epizootia) niebezpiecznej choroby zakaźnej.
        Posterunki te mają za zadanie nie przepuszczać podróżnych, nieposiadających
        odpowiednich zezwoleń (najczęściej wydawanych jedynie tym osobom, które poddały
        się obowiązkowej kwarantannie lub szczepieniom), i w ten sposób zapobiec
        rozprzestrzenianiu się choroby poza opanowany przez nią obszar. W przeszłości
        zdarzało się, że posterunki na obwodzie kordonu sanitarnego miały rozkaz
        nieprzepuszczania nikogo i żadnych przepustek nie honorowano."

        to powinno pomóc na kacapską zarazę w Europie ...
    • stary_satyr Ukarać prewencyjnie wszytkich. 11.01.09, 22:16
      Nie będziemy kupować wcale i już. Ogrzejemy się gazami cieplarnianymi.
      • nessie-jp Re: Ukarać prewencyjnie wszytkich. 12.01.09, 00:51
        stary_satyr napisał:

        > Nie będziemy kupować wcale i już.
        > Ogrzejemy się gazami cieplarnianymi.

        I wcale ci dowcip nie wyszedł, bo owszem, ogrzejemy się. Ile się u nas metanu
        marnuje przy hodowli zwierząt, to pojęcie ludzkie przechodzi... Krótko mówiąc,
        idź zbierać obornik! Będziesz miał ciepło.
      • slomaa Re: Ukarać prewencyjnie wszytkich. 12.01.09, 02:28
        Dobry żart Ci wyszedł bo po jego przeczytaniu niestety oplułem browarem monitor
        :) Nast. razem dawaj spoiler ostrzegający o śmiesznym tekście :D
      • andrzejto1 Re: Ukarać prewencyjnie wszytkich. 12.01.09, 08:46
        stary_satyr napisał:

        > Nie będziemy kupować wcale i już. Ogrzejemy się gazami cieplarnianymi.

        Gdybyś był na tyle mądry, na ile mędrkujesz, to byś wiedział, ze w bilansie energetycznym polski gaz stanowi 8 procent. Resztę pokrywamy węglem, elektrowniami wodnymi itp.
        Tyle ile potrzeba do ogrzewania to mamu swojego.
    • konbar Chinczycy nas wszystkich pogodza! 11.01.09, 22:18
    • ebiznes24eu a skąd wiesz, że kradli, bo ruscy tak mówią ?! 11.01.09, 22:20

      • wojciech.2345 Re: a skąd wiesz, że kradli, bo ruscy tak mówią ? 11.01.09, 22:27
        Biedni ci kgbiści. Tak się starają.

        Świat się na nich uwziął.
    • wrojaz Re: Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranz 11.01.09, 22:24
      swojak19 napisała:

      > Ukraina jak widać za mało nakradła gazu.

      Oprócz "Prawdy" poczytaj jednak bardziej wiarygodne gazety.
      • wi42 Re: Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranz 11.01.09, 22:50
        Jakiez to wiarygodne gazety szanowny pan(i) proponuje?
        Czy GW na czele?

        wrojaz napisała:

        > swojak19 napisała:
        >
        > > Ukraina jak widać za mało nakradła gazu.
        >
        > Oprócz "Prawdy" poczytaj jednak bardziej wiarygodne gazety.
    • mracek Już nikt nigdy przez to państwo 11.01.09, 22:25
      Zdaje się, ze Rosja na swoich konferencjach prasowych mówi coś w rodzaju: "Już nikt nigdy przez to państwo gazu pozbawiony nie będzie." I też nie podaję żadnych dowodów.
    • asmall4 Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranzycie 11.01.09, 22:36
      Ja nie wiem na co te kacapy czekają i tak się dają prowokować ?
      Wsiadać do T-55 i Mig-21 i .....

      URAAAAAAA .... NA ZAPAD !!!!!!!!!!!!!!
      ZA RODINU ,ZA PUTINU ,ZA STALINU ,ZA STAKANU URRAAAAAAAAA !!!!!
      • niezapowiedziany to akurat nie jest zabawne 11.01.09, 22:40
        • asmall4 Re: to akurat nie jest zabawne 11.01.09, 22:44
          Irak też miał dużo tanków ...
          A Saddam i tak zawisł .
          pl.youtube.com/watch?v=vT1ekf2duDw
          • kacap_z_moskwy Re: to akurat nie jest zabawne 11.01.09, 23:00
            A polacy przyjechali i wszystkich zabili? Jak gosciu myslisz, na Zachodzie sa tak samo warjaci jak slowianie z nad Wisly we Wschodniej Europie?
            • asmall4 Re: to akurat nie jest zabawne 11.01.09, 23:01
              Prędzej czy później ceny ropy poszybują w dół (być może jesteśmy już świadkami
              początku tego procesu) - a w takim przypadku gospodarka Rosji załamie się. Bez
              ropy i gazu będzie mogła jedynie wymachiwać coraz bardziej pordzewiałymi rakietami.

              Trzeba tu przypomnieć państwo podobne do Rosji: ottomańską Turcję z XVII w. Jej
              finanse były w fatalnym stanie - lecz despotyzm rządów sułtana umożliwił
              zmobilizowanie tylu środków, że starczyło na wyprawę na Wiedeń.

              Znalazł się jednak Sobieski...
              Co wprowadza wątek miejsca Polski w tej geopolitycznej sytuacji.

              Z okazji weta polskiego w UE można było przeczytać i usłyszeć nieuniknione
              wypowiedzi o tym, jaką to donkiszoterią jest rzucanie rękawicy Niedźwiedziowi.

              Otóż w rzeczywistości w starciu z Rosją mamy wszelkie szanse wygranej. Zwłaszcza
              jeśli zdołamy przyciągnąć kraje bałtyckie i podtrzymać Szwedów w ich obawach co
              do Gazociągu Północnego. Decyzja Kremla, by Gazprom nadal dopłacał do cen gazu
              kupowanego przed odbiorców rosyjskich, oznacza, że z braku inwestycji, na które
              nie ma w tej sytuacji pieniędzy, za 2-3 lata zaczną się wyczerpywać
              dotychczasowe złoża - a nowych nie da się użytkować.
            • pentagon8 [...] 11.01.09, 23:35
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • chanczal Re: Tacy co cywili trzymaja w obozach filtracyjny 12.01.09, 00:42
                pentagon8 napisała:

                > Nie, tylko kacapskie gowno jest w stanie strzelac do cywili,
                > bombardowac wioski i modrowac, trzymajac sie starej tradycji.
                >
                > W gruzji tez pokazaliscie na co was stac !!!!
                >
                > Fjutin bedzie dydnal jak Saddam.

                puszcz wode i podetrz tylek... twiuuu tzn usta )-
                a tak naprawde i tak wyzej od fiucika nie podskoczisz!!!
                • pentagon8 paszedl pizdiuk 12.01.09, 01:16
                  Spadaj na jakies ruskie forum. Tam znajdziesz ludzi podobnym
                  poziomie yntelygencji do twojego
    • piotrek_meteorolog Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranzycie 11.01.09, 22:40
      Kupa śmiechu. Małe dzieci się obraziły i pozabierały zabawki.
    • wwandw Niemcom to nie przeszkadza 11.01.09, 22:44
      Poczekajcie, jeszcze trochę, a potomkowie Bandery będą wrzodem na
      d...ie UE. Rosja czy chce UE, czy nie odzyska kontrolę na Ukrainą,
      to jej główny cel. My też już niedługo pogodzimy się z paliwkiem ze
      stacji Lukoil. To nie doktryny, czy inne pierdoły zmieniły porządek
      w Europie - TO EKONOMIA.
      • andrzejto1 Re: Niemcom to nie przeszkadza 12.01.09, 08:54
        wwandw napisał:

        > Poczekajcie, jeszcze trochę, a potomkowie Bandery będą wrzodem na
        > d...ie UE. Rosja czy chce UE, czy nie odzyska kontrolę na Ukrainą,
        > to jej główny cel. My też już niedługo pogodzimy się z paliwkiem ze
        > stacji Lukoil. To nie doktryny, czy inne pierdoły zmieniły porządek
        > w Europie - TO EKONOMIA.

        Obawiam się, że nie masz racji ( na szczęście). Pewnie nie wiesz, że w polsce jest takie przysłowie:Cygan raz przejdzie przez wieś. Już zablokowaliście ropę do możejek. I co? Nic ucieszyli się norwedzy.
        Gazprom miał być taki wielki i co? płacze o kasę bo nie ma za co spłacać kredytów.
        Dziwnym trafem jak spadły ceny ropy i gazu, to od razu rosja, wenezulela i inne takie bzdurne państewka klapły na dupę.
        Nawet się wyżywić nie umiecie sami, a wielkie opowieści o ekonomii...
    • amanasunta Nowe propozycje Moskwy : rozbiór Ukrainy :) 11.01.09, 22:45
      Europa podpisze jak w Monachium :)))))
    • elka1021 ide podsluchac co znow ci dwaj knuja !!! 11.01.09, 22:45


      Teleturniej Rosja-Ukraina "kto klamie lepiej" trwa, a UE... marznie
      fotoforum.gazeta.pl/3,0,1622045,2,1.html
      • yaicarz Re: ide podsluchac co znow ci dwaj knuja !!! 11.01.09, 23:39
        Oni nie knują! To rasPutin op...dala Niedźwiedziewa i wydaje mu polecenia ;)
    • asmall4 czekamy na występ fiutili :D 11.01.09, 22:46
      pl.youtube.com/watch?v=fxOcI-PlZWM
    • tadjan Ukraiński załącznik rozzłościł Rosję. Tranzyt w... 11.01.09, 22:46
      bo tam trzeba pisprezydenta wszystkich wolaków, on by szybko zrobił
      porządek....
    • dzakarta Ukraiński załącznik rozzłościł Rosję. Tranzyt w... 11.01.09, 22:46
      Niedobici banderowcy i inne rezuny z Juszczenką na czele kradną gaz
      tranzytowy, nie chcą płacić rynkowej ceny za nowy kontrakt za 2009
      r, a
      WSZYSCY FASZYŚCI EUROPY NIE WYŁĄCZAJĄC POLAKÓW USILNIE WSPIERAJĄ
      TYCH UKRAIŃSKICH ZŁODZIEI W ICH PRZESTEPCZYM PROCEDERZE !
      Dlaczego Polska z Kaczorami i Donaldami na czele nie zażąda od
      Rosji sprzedaży gazu po takich samych cenach jak dotąd kupowała
      Ukraina tj. po 170 dol. za 1000m3, dlaczego płaci Rosji 3 razy
      więcej? A może te polskie władze mają "działkę" od Rusków?
      • niezapowiedziany Rosja ma w zamian niskie stawki za tranzyt 11.01.09, 22:50
        I tego nie chca zmieniac. W ogole nie o to chodzi! Ukraina nie zaplacila i nie ma obowiazku placic i zuzywac gaz, jesli maja, ale Rosja nie miala prawa zakrecac gazu dla Europy!
    • areabis Ukraińcy tak robią z upamiętnieniem 150 000 ofiar 11.01.09, 22:48
      rzezi wołyńskich , kiedy Polaków zabijano kołkami , siekierami ,
      piłami , kobietom ciężarnym pruto brzuchy , a dzieci rozbijano o
      ściany i pnie . Ofiary słyszały taki sam śmiech Ukraińców . A
      dowodził nimi dzisiejszy bohater narodowy - Stefan Bandera . Rezaty
      Lachiv .
      • niezapowiedziany moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukrainco 11.01.09, 22:51
        a z przeszloscia sami miedzy soba sie uporamy. Posrednictwa Moskwy nam nie trzeba.
        • wojciech.2345 Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 22:56
          No właśnie sami się dogadamy.

          A ten trzeci to diabełek.
        • wi42 Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 22:59
          Moskwa nie oferuje ci posrednictwa.
          Chyba nie zrozumiales poprzedniego wpisu.
          Jezeli neo-banderowcy kpia z jakiejkolwiek rozmowy na tematy
          historyczne "w atmosferze obecnie mozna rzec przyjazni", klamstwo i
          kradziez gazu jest dla nich drobiazgiem. Tym bardziej, ze ten w
          istocie teroryzm dospodarczy jest oklaskiwany przez wielu...Zabawa
          wiec trwa.

          niezapowiedziany napisał:

          > a z przeszloscia sami miedzy soba sie uporamy. Posrednictwa
          Moskwy nam nie trze
          > ba.
        • carpaccio4 Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 23:13
          niezapowiedziany napisał:

          > a z przeszloscia sami miedzy soba sie uporamy. Posrednictwa Moskwy nam nie trze
          > ba.

          szczególnie od 44 gdy pod koniec wojny gdy gonili całe tałatajstwo które riezało
          was jak kurczaki. nie bądź śmieszny. gdybyś znał historię nie napisał byś czegoś
          takiego. chyba, że czegoś nie dopisałeś. trudne to wszystko do ogarnięcia ale
          prawdzie trzeba spojrzeć prosto w oczy. nie wspominam o 39. to inna para
          kaloszy. ach ta polityka....
          • wojciech.2345 jeszcze raz 11.01.09, 23:17
            Z Ukraińcami sami się dogadamy.

            Pośrednicy, komentatorzy, .... są nam zbędni.
            • carpaccio4 Re: jeszcze raz 11.01.09, 23:26
              wojciech.2345 napisał:

              > Z Ukraińcami sami się dogadamy.
              >
              > Pośrednicy, komentatorzy, .... są nam zbędni.
              nie widzę tego, to jednak mój punkt widzenia, a wasza twarz i bezpieczeństwo
              energetyczne
              • niezapowiedziany nasze bezpieczenstwo energetyczne biegnie przez 11.01.09, 23:30
                Ukraine, niezawisla, niepodlegla, zintegrowana z Zachodem Ukraine.
                • wojciech.2345 Re: nasze bezpieczenstwo energetyczne biegnie prz 11.01.09, 23:38
                  Definiuje się wolna Europa. Być może na kilkaset lat. Ta wolna Europa bez
                  Ukrainy w UE to duża zmiana na gorsze.

                  Pozdrawiam.
                • carpaccio4 Re: nasze bezpieczenstwo energetyczne biegnie prz 11.01.09, 23:39
                  niezapowiedziany napisał:

                  > Ukraine, niezawisla, niepodlegla, zintegrowana z Zachodem Ukraine.

                  napiszę jedno, kilka lat temu w celach czysto egoistycznych udałem się na
                  ukrainę. i uwierz, mimo, że nie darzę waszego kraju jakąś szczególną atencją to
                  po przekroczeniu granicy, na terenie polski byłem gotów ucałować waszą ziemię.
                  to co tam przeżyłem i zobaczyłem było gorsze niż najgorszy horror polityczny.
                  dziękuję wolę nie.
            • wi42 Re: jeszcze raz 11.01.09, 23:29
              Ktoz to ty jestes, ze SAM chcesz sie dogadac.
              Ja jestem taki sam SAM jak i ty. Czyzbys byl prezydentem (lub jego
              duchem)?
              Inaczej na forum kazdy tylko komentuje - jeden robi to lepiej inni
              gorzej a jeszcze inni (najczesciej) ujadaja.
              Forum do innych rzeczy nie uprawnia. Jak w przyslowiu... psy
              szczekaja - karawana idzie dalej.

              wojciech.2345 napisał:

              > Z Ukraińcami sami się dogadamy.
              >
              > Pośrednicy, komentatorzy, .... są nam zbędni.
              • wojciech.2345 Re: jeszcze raz 11.01.09, 23:34
                Jaśniej. Widzę Twoje wpisy. Na tematy polsko-ukraińskie nie będę rozmawiał
                w Twojej obecności.

                Proste?
                • wi42 Re: jeszcze raz 12.01.09, 00:42
                  Dlaczego nie.
                  Moje zasady sa proste "jak drut":
                  1. Nie chcialbym obrazac kogokolwiek osobiscie (chyba jako riposta
                  na obraze mnie)
                  2. Trzymac sie faktow i najmniej fanazjowac w oparciu tzw. "prawdy
                  oczywiste" czyli obyczajowe
                  3. Starac sie wnioskowac logicznie i w miare ze znajomoscia rzeczy
                  Przede wszystlim lubie czytac te wypowiedzi z ktorych troche
                  poznaje nowego.
                  Pozdrawiam,

                  wojciech.2345 napisał:

                  > Jaśniej. Widzę Twoje wpisy. Na tematy polsko-ukraińskie nie będę
                  rozmawiał
                  > w Twojej obecności.
                  >
                  > Proste?
                  • wojciech.2345 Re: jeszcze raz 12.01.09, 01:02
                    wi42 napisał:
                    > 2. Trzymac sie faktow i najmniej fanazjowac w oparciu tzw. "prawdy
                    > oczywiste" czyli obyczajowe
                    > 3. Starac sie wnioskowac logicznie i w miare ze znajomoscia rzeczy
                    _____________________________________________________________
                    Nie rozumiem tego tekstu. Co to znaczy "prawdy oczywiste ". Zwykle to
                    oznacza aksjomaty i nic wspólnego nie ma z obyczajowością.

                    Reprezentujesz interes rosyjski, a więc co Ciebie obchodzą sprawy
                    polsko-ukraińskie.
          • zigzaur Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 23:50
            Jak kurczaki, to Niemcy rzezali Moskali.
            A teraz Niemcy są w NATO, po naszej stronie. A jest jeszcze Japonia mająca
            porachunki, i Finlandia, i Turcja i Chiny...
            • carpaccio4 Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 23:54
              zigzaur napisał:

              > Jak kurczaki, to Niemcy rzezali Moskali.
              > A teraz Niemcy są w NATO, po naszej stronie. A jest jeszcze Japonia mająca
              > porachunki, i Finlandia, i Turcja i Chiny...

              zwłaszcza pod moskwą...
              • zigzaur Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 12.01.09, 00:03
                Jak by nie liczyć, 10 Moskali ginęło za 1 Niemca.
                I to w dodatku Niemcy mieli drugi front a Moskale mieli sojusznika.

                Rosja miała wtedy wiele szczęścia, wymigała się kosztem tylko 30 mln (nie mam na
                myśli pieniędzy).
    • asmall4 Imperium kacapów mówimy NIE !!! 11.01.09, 22:51
      "Imperialist passions are also being inflamed by influential nationalist
      clerics. In February this year, Russian television broadcast Demise of an
      Empire, a visually spectacular documentary narrated by the Orthodox abbot Tikhon
      Shevkunov, reputedly Putin's confessor. Ostensibly an account of the collapse of
      Byzantium, it was really an allegory about Putin's Russia: a warning against
      Western subversion and domestic traitors, and a celebration of empire. Enthused
      by Tikhon's "fiery imperial, great power rhetoric", one nationalist reviewer
      extolled this travesty of history as "a propaganda masterpiece".

      The effects of this cult of empire extend far beyond the ranks of the
      nationalist intelligentsia and official patriotic movements such as Nashi. On
      the evening of Victory Day, May 9, I witnessed an annual spectacle that has
      alarmed liberals for years: gangs of aggressive, drunken youths marching around
      the Moscow metro, rhythmically chanting "Ros-siya, Ros-siya!" As Sergei Kovalev
      has pointed out, these children of the Putin era do not even realise they are
      behaving like fascists.

      For too long, we in the West have ignored the xenophobic fulminations and the
      neo-imperial fantasies disseminated by the Russian state media. For too long, we
      pretended that the Kremlin's sabre-rattling was nothing more than a benign
      concession to the resentments of the downtrodden. It is time to confront the
      reality that we can no longer attribute the behaviour of the Russian state to
      the effects of Western power. Russian imperialism has become a fact of life."
      • wolny_czlowiek_online Dobry artykuł 11.01.09, 23:04
        Worth reading.
        • asmall4 Re: Dobry artykuł 11.01.09, 23:07
          www.latrobe.edu.au/news/articles/2008/opinion/beware-the-rise-of-russias-new-imperialism
        • wi42 Re: Dobry artykuł 11.01.09, 23:15
          Nie podniecaj sie tak duzo, bo z wrazenia rozwiazesz niechcaco
          problem gazowy - gazu bedzie nadmiar.
          Jezeli wiesz kto redaguje Wiki, szczegolnie te czule tematy to nie
          oczekuj czegos nadzwyczajnego czy zbyt prawdziwego - chyba ze
          jestes naiwny (jak widac).
          Poza tym - web brigades - najbardziej zorganizowane przez
          mossad/ambasady Izraela i to ich wynalazek od kilkunastu lat.
          Dominacja w mediach tez 100% - coz mozna wiecej dodac.

          wolny_czlowiek_online napisał:

          > Worth reading.
          >
          • wolny_czlowiek_online Nie ośmieszaj się. 11.01.09, 23:24
            Zamilcz lepiej.
            • wi42 Re: Nie ośmieszaj się. 11.01.09, 23:35
              Bardzo dobra oferta prawdziej wolnosci:

              Czyli parafrazujac - dobry Indianin, to Martwy Indiany
              "Wolny czlowiek - to milczacy czlowiek (lub mowiacy to samo co ja).
              Oto twe idealy wolnosci

              wolny_czlowiek_online napisał:

              > Zamilcz lepiej.
              >
        • wojciech.2345 Re: Dobry artykuł 11.01.09, 23:59
          Ciekawe info. Idzie do zakładek.
      • wi42 Idz spac - zostaw te tematy na inna okazje. 11.01.09, 23:07
        Poza tym jakie postepy twoich braci w zabijaniu Palestynczykow? Cos
        Gazeta dzis nie nadaje?
        Czyzby nic sie nie dzailo?
    • carpaccio4 na złodzieju czapka gore 11.01.09, 22:53
      ma tupet babsko
      • wi42 Re: na złodzieju czapka gore 11.01.09, 23:04
        Ma, dlatego, ze EU na to pozwala.
        Umowy, gdzie kazda kopia czyms sie rozni, nadaja sie na papier
        toaletowy.
        Topolanek mial (ma) przestrzegac "europejskich standardow"
        Narazie to wychodzi czeski cyrk i barsz ukrainski.


        carpaccio4 napisał:

        > ma tupet babsko
        • zigzaur Re: na złodzieju czapka gore 12.01.09, 00:31
          Oraz ruletka.
          • wi42 Re: na złodzieju czapka gore 12.01.09, 00:44
            Zig - tym razem trafiles w "ruletke".
            tego brakowalo
    • vomitorium1 Ukraiński załącznik rozzłościł Rosję. Tranzyt w... 11.01.09, 23:06
      a co na to upa ?
      • wi42 Re: Ukraiński załącznik rozzłościł Rosję. Tranzyt 11.01.09, 23:17
        upa zaciera rece i szykuje sie do roboty

        vomitorium1 napisał:

        > a co na to upa ?
        • asmall4 ciebie zetrą :) 11.01.09, 23:38
          a316.ac-images.myspacecdn.com/images01/116/l_740ce467b9d3a2c2c294f862971154bb.jpg
    • pentagon8 Czas rozpoczac akcje ''Przeproś Prezydenta'':):):) 11.01.09, 23:18
      Fjutin przepraszamy. Nie obrazaj sie,dobrze...
      No Fjutin. Nie przystoi. Kagiebisci nie płaczą:)
    • asmall4 Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranzycie 11.01.09, 23:19
      Tak z 2-3 miesiące rokowań i pizdiec .
      www.robertamsterdam.com/kallaugher.jpg
      • pentagon8 LOL 11.01.09, 23:30
        LOL
    • sawa.com Rosja ma kłopoty, wieksze niż przypuszczamy 11.01.09, 23:24
      W napietej sytuacj społeczno-gospodarczej nie może sobie pozwolić na odcięcie swoich obywateli od gazu. I to przy takiej zimie. Konflikt z Ukraina jest w tej sytuacji zbawieniem... Dzieki niemu będzie mozna uniknąć płacenia odszkodowań za przerwy w dostawie.

      Prawdopodobnie w najwyższym gremium władców Kremla trwa spór, czy wysyłać gaz za granicę... bo w kasie zaczyna prześwitywać dno... czy skierować gaz do ogrzewania burzących się mieszkańców Syberii a pewnie i Rosji Europejskiej.

      Po jednej stronie stoi Putin po drugiej, blisko ludu Miedwiediew. Znamienne jest jego spotkanie z załogą moskiewskiej fabryki Salut.

      Otwarte przyznanie się do niewydolności gazpromu kompletnie polożyłoby i tak juz mglista perspektywę budowy gazociągu po dnie Bałtyku i sen o potędzę prysłby jak bańka mydlana.

      Polska koniecznie musi wykorzystać tę sytuację. Przekonać partnerów z UE do inwestycji w nowe technologie wykorzystywania węgla. A przede wszystkim w gazyfikację węgla.
      To bedzie tańsze niż ładowanie pieniędzy w rurę pod wodami Bałtyku... która może być w każdym momencie pusta tak jak teraz rura z Ukrainy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka