swojak19 11.01.09, 21:58 Ukraina jak widać za mało nakradła gazu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
antypisiorek [...] 11.01.09, 22:08 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
niezapowiedziany a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 22:09 ze nie chca, zeby w dokumencie bylo rosyjskie stwierdzenie, ze kradna gaz?? To chyba oczywiste. Rosja po prostu udaje, ze chce cos rozwiazac. A propos: wycofali sie juz z Gruzji jak to przewidywalo porozumienie Medwiediew-Sarcozy?? Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 22:37 Za 49 lat wyjdą , jak z Polski wyszli :) Odpowiedz Link Zgłoś
berek_joselewicz [...] 11.01.09, 23:17 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 [...] 11.01.09, 23:46 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
lucy_pym Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 23:01 Nie bronię Rosji, bo wiadomo, że chcą rzucić Ukrainę na kolana fair czy nie fair, ale o ile mnie pamięć nie myli, kilka dni temu Ukraińcy sami przyznali, że odciągają dla siebie część gazu przeznaczonego dla innych odbiorców, bo sami nie dostają od Rosji nic. I to było głównym powodem zatrzymania rosyjskich dostaw - nie oddać Ukrainie ani jednego guzika, a w dodatku pokazać, że jako kraj tranzytowy jest dla UE niewiarygodna. Inna sprawa, że Rosjanie teraz mają zagwozdkę - jeśli chcą, żeby odium się na nich nie skupiło, muszą jednak przez Ukrainę gaz transportować, a Ukraina też, jak widać, gra na zwłokę. Faktycznie, jak to ktoś niżej napisał, złapał Kozak Tatarzyna... Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejto1 Re: a czym Ukraincy zawinili? 12.01.09, 08:37 lucy_pym napisała: > Nie bronię Rosji, bo wiadomo, że chcą rzucić Ukrainę na kolana fair czy nie > fair, ale o ile mnie pamięć nie myli, kilka dni temu Ukraińcy sami przyznali, ż > e > odciągają dla siebie część gazu przeznaczonego dla innych odbiorców, bo sami ni > e > dostają od Rosji nic. Ukraina ma zapasy na kilka miesięcy. Brali ten gaz, który jest potrzebmy d utrzymania crożności rur. Spuśc spbie wodę z rur na przykład. Po jakimś czasie zacznij je napełniać. Zobaczysz co z nich wyleci. Poza tym jak z ruru zniknie gaz, to pojawi się powietrze, albo trzeba to wypełnić jakimś gazem obojętnym, bo się stworzy tam mieszanka mocno wybuchowa. Prponuję sięgnąć do podręcznika chemii. I to było głównym powodem zatrzymania rosyjskich dostaw - > nie oddać Ukrainie ani jednego guzika, a w dodatku pokazać, że jako kraj > tranzytowy jest dla UE niewiarygodna. > Inna sprawa, że Rosjanie teraz mają zagwozdkę - jeśli chcą, żeby odium się na > nich nie skupiło, muszą jednak przez Ukrainę gaz transportować, a Ukraina też, > jak widać, gra na zwłokę. Faktycznie, jak to ktoś niżej napisał, złapał Kozak > Tatarzyna... Ruscy jak każdy chce tanio kupić drogo sprzedać. Czyli drogo sprzedawać gaz a tanio go transportować. Poza tym jak ktoś może z Was zauważył są tam pośrednicy. Pośrednicy z których chce zrezygnować ukraina. Pośrednik to firma zarejestrowana w szwajcarii. Mówiąc krótko legalna forma prowizji dla fiutina i mafii. O to toczy się gra. Rosja się sypie, putibnowska mafia może się u władzy nie utrzymać. Potrzbują kasy, by móc spieptzyć stamtąd jakby co. Izrael na przykład gołodupców nie przyjmie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
darekvtb Re: a czym Ukraincy zawinili? 12.01.09, 08:54 O ile mi wiadomo, to posrednikiem akurat jest firma Piotra Juszczenko i to on zbiera kase. Jak sie ma panski tekst do rzeczywistosci? Odpowiedz Link Zgłoś
4krzych1 ukraincy to bandyci prawie tacy, jak albańczycy 12.01.09, 08:52 wzorem USA, Polska ma też "swoich sku......nów" Odpowiedz Link Zgłoś
trasat Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 23:02 Ukraina chce konfliktu z Rosją, bo liczy że będzie miała po swojej stronie UE. To jest gra wyborcza polegająca na podział na Ukraine mającą poparcie Europy i innych. Myślę, że politycy UE nie dadzą się na to nabrać (poza polskimi) Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 23:05 a gdzie tam wyczytałeś, że w tym dokumencie było, że Chochły kradły gaz? Z Gruzji się wycofali, zostali tylko w Abchazji i Osetii Płd. Odpowiedz Link Zgłoś
lucasdzihad Re: a czym Ukraincy zawinili? 11.01.09, 23:13 a z twojej rzyci, to się wycofują, to wchodzą... ale to dla ciebie przyjemność, co widzę ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 [...] 11.01.09, 23:20 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejto1 Re: a czym Ukraincy zawinili? 12.01.09, 08:40 pimpus18 napisał: > a gdzie tam wyczytałeś, że w tym dokumencie było, że Chochły kradły gaz? > > Z Gruzji się wycofali, zostali tylko w Abchazji i Osetii Płd. > Do naszgo prezia strzelali z terenów z których wycofać się mieli. A się nie wycofali. Jakby to zrobili rzeczywiście, to Sarko by na cały świat krzyczał o swoim sukcesie, więc w to nie wierzę. Odpowiedz Link Zgłoś
lechujarek Teraz to dopiero ich kochamy 11.01.09, 22:24 Mają ikrę, i nie dają się bezczelnie rżnąć kacapom z KGB :) Odpowiedz Link Zgłoś
wojszal [...] 11.01.09, 22:09 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Niestety ...:( 11.01.09, 23:51 on woli laski w okularach: lh5.ggpht.com/smilehosting/RfkJsw-0oSI/AAAAAAAAAD0/3vHuXSJnDBc/putin_kim.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
j-50 Złapał kozak tatarzyna... 11.01.09, 22:10 A tatarzyn za łeb trzyma! Ruskie mają duży zgryz. Bo nie mają gotowej innej infrastruktury przesyłu swego gazu. Ukraińcy się zorientowali, że działania ruskich zmierzają do ich wyeliminowania. Dlatego robią Ukraińcy, co robią. I mają w tym polityczxną rację, narodową. Nie potępiam Ukraińców - każdy powinien to robić w podobnej sytuacji. UE powinna zrozumieć, że teraz się roztrzygają losy Ukrainy. Potem już żadne powstanie, czy inna ruchawka Ukraińców nic nie pomoże. Utracą swą państwowość. Odpowiedz Link Zgłoś
niezapowiedziany ale co takiego robia Ukraincy? nie podpisali tylko 11.01.09, 22:15 nowego kontraktu na dostawy dla Ukrainy, po cenie 450USD za 100m3 (Niemcy juz placa mniej). To Rosja zdecydowala o odcieciu dostawa dla wszystkich twierdzac, ze Ukraina podbiera gaz. Ale to jest tylko rosyjskie uwazanie... Odpowiedz Link Zgłoś
ewa1-23 Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranzycie 11.01.09, 22:15 Czy Rosja ma gaz??? To jest pytanie. Poza tym kłamliwa azjatycka banda zawsze znajdzie powód, żeby mącić i szantażować. Przetrzymać tę zimę - i wszystkie ręce na pokład przy budowie gazoportu! Rozbudować armię, nie wpuszczać ruskich do UE przez Polskę, stworzyć mur na wschodniej granicy. Niech UE sama się szamocze z azjatycką bandą - w końcu i tak da d.., jak w przypadku wyegzekwowania warunków rozejmu w Gruzji - ale to ich zmartwienie.... Osobiście mogę przy budowie gazoportu cegły nosić! Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 tak jest ! ... i jeszcze ... 11.01.09, 22:40 "Kordon sanitarny - pierścień posterunków ustawionych wokół regionu, w którym rozprzestrzenia się epidemia (lub epizootia) niebezpiecznej choroby zakaźnej. Posterunki te mają za zadanie nie przepuszczać podróżnych, nieposiadających odpowiednich zezwoleń (najczęściej wydawanych jedynie tym osobom, które poddały się obowiązkowej kwarantannie lub szczepieniom), i w ten sposób zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby poza opanowany przez nią obszar. W przeszłości zdarzało się, że posterunki na obwodzie kordonu sanitarnego miały rozkaz nieprzepuszczania nikogo i żadnych przepustek nie honorowano." to powinno pomóc na kacapską zarazę w Europie ... Odpowiedz Link Zgłoś
stary_satyr Ukarać prewencyjnie wszytkich. 11.01.09, 22:16 Nie będziemy kupować wcale i już. Ogrzejemy się gazami cieplarnianymi. Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Re: Ukarać prewencyjnie wszytkich. 12.01.09, 00:51 stary_satyr napisał: > Nie będziemy kupować wcale i już. > Ogrzejemy się gazami cieplarnianymi. I wcale ci dowcip nie wyszedł, bo owszem, ogrzejemy się. Ile się u nas metanu marnuje przy hodowli zwierząt, to pojęcie ludzkie przechodzi... Krótko mówiąc, idź zbierać obornik! Będziesz miał ciepło. Odpowiedz Link Zgłoś
slomaa Re: Ukarać prewencyjnie wszytkich. 12.01.09, 02:28 Dobry żart Ci wyszedł bo po jego przeczytaniu niestety oplułem browarem monitor :) Nast. razem dawaj spoiler ostrzegający o śmiesznym tekście :D Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejto1 Re: Ukarać prewencyjnie wszytkich. 12.01.09, 08:46 stary_satyr napisał: > Nie będziemy kupować wcale i już. Ogrzejemy się gazami cieplarnianymi. Gdybyś był na tyle mądry, na ile mędrkujesz, to byś wiedział, ze w bilansie energetycznym polski gaz stanowi 8 procent. Resztę pokrywamy węglem, elektrowniami wodnymi itp. Tyle ile potrzeba do ogrzewania to mamu swojego. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: a skąd wiesz, że kradli, bo ruscy tak mówią ? 11.01.09, 22:27 Biedni ci kgbiści. Tak się starają. Świat się na nich uwziął. Odpowiedz Link Zgłoś
wrojaz Re: Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranz 11.01.09, 22:24 swojak19 napisała: > Ukraina jak widać za mało nakradła gazu. Oprócz "Prawdy" poczytaj jednak bardziej wiarygodne gazety. Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranz 11.01.09, 22:50 Jakiez to wiarygodne gazety szanowny pan(i) proponuje? Czy GW na czele? wrojaz napisała: > swojak19 napisała: > > > Ukraina jak widać za mało nakradła gazu. > > Oprócz "Prawdy" poczytaj jednak bardziej wiarygodne gazety. Odpowiedz Link Zgłoś
mracek Już nikt nigdy przez to państwo 11.01.09, 22:25 Zdaje się, ze Rosja na swoich konferencjach prasowych mówi coś w rodzaju: "Już nikt nigdy przez to państwo gazu pozbawiony nie będzie." I też nie podaję żadnych dowodów. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranzycie 11.01.09, 22:36 Ja nie wiem na co te kacapy czekają i tak się dają prowokować ? Wsiadać do T-55 i Mig-21 i ..... URAAAAAAA .... NA ZAPAD !!!!!!!!!!!!!! ZA RODINU ,ZA PUTINU ,ZA STALINU ,ZA STAKANU URRAAAAAAAAA !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: to akurat nie jest zabawne 11.01.09, 22:44 Irak też miał dużo tanków ... A Saddam i tak zawisł . pl.youtube.com/watch?v=vT1ekf2duDw Odpowiedz Link Zgłoś
kacap_z_moskwy Re: to akurat nie jest zabawne 11.01.09, 23:00 A polacy przyjechali i wszystkich zabili? Jak gosciu myslisz, na Zachodzie sa tak samo warjaci jak slowianie z nad Wisly we Wschodniej Europie? Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: to akurat nie jest zabawne 11.01.09, 23:01 Prędzej czy później ceny ropy poszybują w dół (być może jesteśmy już świadkami początku tego procesu) - a w takim przypadku gospodarka Rosji załamie się. Bez ropy i gazu będzie mogła jedynie wymachiwać coraz bardziej pordzewiałymi rakietami. Trzeba tu przypomnieć państwo podobne do Rosji: ottomańską Turcję z XVII w. Jej finanse były w fatalnym stanie - lecz despotyzm rządów sułtana umożliwił zmobilizowanie tylu środków, że starczyło na wyprawę na Wiedeń. Znalazł się jednak Sobieski... Co wprowadza wątek miejsca Polski w tej geopolitycznej sytuacji. Z okazji weta polskiego w UE można było przeczytać i usłyszeć nieuniknione wypowiedzi o tym, jaką to donkiszoterią jest rzucanie rękawicy Niedźwiedziowi. Otóż w rzeczywistości w starciu z Rosją mamy wszelkie szanse wygranej. Zwłaszcza jeśli zdołamy przyciągnąć kraje bałtyckie i podtrzymać Szwedów w ich obawach co do Gazociągu Północnego. Decyzja Kremla, by Gazprom nadal dopłacał do cen gazu kupowanego przed odbiorców rosyjskich, oznacza, że z braku inwestycji, na które nie ma w tej sytuacji pieniędzy, za 2-3 lata zaczną się wyczerpywać dotychczasowe złoża - a nowych nie da się użytkować. Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 [...] 11.01.09, 23:35 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
chanczal Re: Tacy co cywili trzymaja w obozach filtracyjny 12.01.09, 00:42 pentagon8 napisała: > Nie, tylko kacapskie gowno jest w stanie strzelac do cywili, > bombardowac wioski i modrowac, trzymajac sie starej tradycji. > > W gruzji tez pokazaliscie na co was stac !!!! > > Fjutin bedzie dydnal jak Saddam. puszcz wode i podetrz tylek... twiuuu tzn usta )- a tak naprawde i tak wyzej od fiucika nie podskoczisz!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 paszedl pizdiuk 12.01.09, 01:16 Spadaj na jakies ruskie forum. Tam znajdziesz ludzi podobnym poziomie yntelygencji do twojego Odpowiedz Link Zgłoś
piotrek_meteorolog Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranzycie 11.01.09, 22:40 Kupa śmiechu. Małe dzieci się obraziły i pozabierały zabawki. Odpowiedz Link Zgłoś
wwandw Niemcom to nie przeszkadza 11.01.09, 22:44 Poczekajcie, jeszcze trochę, a potomkowie Bandery będą wrzodem na d...ie UE. Rosja czy chce UE, czy nie odzyska kontrolę na Ukrainą, to jej główny cel. My też już niedługo pogodzimy się z paliwkiem ze stacji Lukoil. To nie doktryny, czy inne pierdoły zmieniły porządek w Europie - TO EKONOMIA. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejto1 Re: Niemcom to nie przeszkadza 12.01.09, 08:54 wwandw napisał: > Poczekajcie, jeszcze trochę, a potomkowie Bandery będą wrzodem na > d...ie UE. Rosja czy chce UE, czy nie odzyska kontrolę na Ukrainą, > to jej główny cel. My też już niedługo pogodzimy się z paliwkiem ze > stacji Lukoil. To nie doktryny, czy inne pierdoły zmieniły porządek > w Europie - TO EKONOMIA. Obawiam się, że nie masz racji ( na szczęście). Pewnie nie wiesz, że w polsce jest takie przysłowie:Cygan raz przejdzie przez wieś. Już zablokowaliście ropę do możejek. I co? Nic ucieszyli się norwedzy. Gazprom miał być taki wielki i co? płacze o kasę bo nie ma za co spłacać kredytów. Dziwnym trafem jak spadły ceny ropy i gazu, to od razu rosja, wenezulela i inne takie bzdurne państewka klapły na dupę. Nawet się wyżywić nie umiecie sami, a wielkie opowieści o ekonomii... Odpowiedz Link Zgłoś
amanasunta Nowe propozycje Moskwy : rozbiór Ukrainy :) 11.01.09, 22:45 Europa podpisze jak w Monachium :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
elka1021 ide podsluchac co znow ci dwaj knuja !!! 11.01.09, 22:45 Teleturniej Rosja-Ukraina "kto klamie lepiej" trwa, a UE... marznie fotoforum.gazeta.pl/3,0,1622045,2,1.html Odpowiedz Link Zgłoś
yaicarz Re: ide podsluchac co znow ci dwaj knuja !!! 11.01.09, 23:39 Oni nie knują! To rasPutin op...dala Niedźwiedziewa i wydaje mu polecenia ;) Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 czekamy na występ fiutili :D 11.01.09, 22:46 pl.youtube.com/watch?v=fxOcI-PlZWM Odpowiedz Link Zgłoś
tadjan Ukraiński załącznik rozzłościł Rosję. Tranzyt w... 11.01.09, 22:46 bo tam trzeba pisprezydenta wszystkich wolaków, on by szybko zrobił porządek.... Odpowiedz Link Zgłoś
dzakarta Ukraiński załącznik rozzłościł Rosję. Tranzyt w... 11.01.09, 22:46 Niedobici banderowcy i inne rezuny z Juszczenką na czele kradną gaz tranzytowy, nie chcą płacić rynkowej ceny za nowy kontrakt za 2009 r, a WSZYSCY FASZYŚCI EUROPY NIE WYŁĄCZAJĄC POLAKÓW USILNIE WSPIERAJĄ TYCH UKRAIŃSKICH ZŁODZIEI W ICH PRZESTEPCZYM PROCEDERZE ! Dlaczego Polska z Kaczorami i Donaldami na czele nie zażąda od Rosji sprzedaży gazu po takich samych cenach jak dotąd kupowała Ukraina tj. po 170 dol. za 1000m3, dlaczego płaci Rosji 3 razy więcej? A może te polskie władze mają "działkę" od Rusków? Odpowiedz Link Zgłoś
niezapowiedziany Rosja ma w zamian niskie stawki za tranzyt 11.01.09, 22:50 I tego nie chca zmieniac. W ogole nie o to chodzi! Ukraina nie zaplacila i nie ma obowiazku placic i zuzywac gaz, jesli maja, ale Rosja nie miala prawa zakrecac gazu dla Europy! Odpowiedz Link Zgłoś
areabis Ukraińcy tak robią z upamiętnieniem 150 000 ofiar 11.01.09, 22:48 rzezi wołyńskich , kiedy Polaków zabijano kołkami , siekierami , piłami , kobietom ciężarnym pruto brzuchy , a dzieci rozbijano o ściany i pnie . Ofiary słyszały taki sam śmiech Ukraińców . A dowodził nimi dzisiejszy bohater narodowy - Stefan Bandera . Rezaty Lachiv . Odpowiedz Link Zgłoś
niezapowiedziany moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukrainco 11.01.09, 22:51 a z przeszloscia sami miedzy soba sie uporamy. Posrednictwa Moskwy nam nie trzeba. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 22:56 No właśnie sami się dogadamy. A ten trzeci to diabełek. Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 22:59 Moskwa nie oferuje ci posrednictwa. Chyba nie zrozumiales poprzedniego wpisu. Jezeli neo-banderowcy kpia z jakiejkolwiek rozmowy na tematy historyczne "w atmosferze obecnie mozna rzec przyjazni", klamstwo i kradziez gazu jest dla nich drobiazgiem. Tym bardziej, ze ten w istocie teroryzm dospodarczy jest oklaskiwany przez wielu...Zabawa wiec trwa. niezapowiedziany napisał: > a z przeszloscia sami miedzy soba sie uporamy. Posrednictwa Moskwy nam nie trze > ba. Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 23:13 niezapowiedziany napisał: > a z przeszloscia sami miedzy soba sie uporamy. Posrednictwa Moskwy nam nie trze > ba. szczególnie od 44 gdy pod koniec wojny gdy gonili całe tałatajstwo które riezało was jak kurczaki. nie bądź śmieszny. gdybyś znał historię nie napisał byś czegoś takiego. chyba, że czegoś nie dopisałeś. trudne to wszystko do ogarnięcia ale prawdzie trzeba spojrzeć prosto w oczy. nie wspominam o 39. to inna para kaloszy. ach ta polityka.... Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 jeszcze raz 11.01.09, 23:17 Z Ukraińcami sami się dogadamy. Pośrednicy, komentatorzy, .... są nam zbędni. Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 Re: jeszcze raz 11.01.09, 23:26 wojciech.2345 napisał: > Z Ukraińcami sami się dogadamy. > > Pośrednicy, komentatorzy, .... są nam zbędni. nie widzę tego, to jednak mój punkt widzenia, a wasza twarz i bezpieczeństwo energetyczne Odpowiedz Link Zgłoś
niezapowiedziany nasze bezpieczenstwo energetyczne biegnie przez 11.01.09, 23:30 Ukraine, niezawisla, niepodlegla, zintegrowana z Zachodem Ukraine. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: nasze bezpieczenstwo energetyczne biegnie prz 11.01.09, 23:38 Definiuje się wolna Europa. Być może na kilkaset lat. Ta wolna Europa bez Ukrainy w UE to duża zmiana na gorsze. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 Re: nasze bezpieczenstwo energetyczne biegnie prz 11.01.09, 23:39 niezapowiedziany napisał: > Ukraine, niezawisla, niepodlegla, zintegrowana z Zachodem Ukraine. napiszę jedno, kilka lat temu w celach czysto egoistycznych udałem się na ukrainę. i uwierz, mimo, że nie darzę waszego kraju jakąś szczególną atencją to po przekroczeniu granicy, na terenie polski byłem gotów ucałować waszą ziemię. to co tam przeżyłem i zobaczyłem było gorsze niż najgorszy horror polityczny. dziękuję wolę nie. Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: jeszcze raz 11.01.09, 23:29 Ktoz to ty jestes, ze SAM chcesz sie dogadac. Ja jestem taki sam SAM jak i ty. Czyzbys byl prezydentem (lub jego duchem)? Inaczej na forum kazdy tylko komentuje - jeden robi to lepiej inni gorzej a jeszcze inni (najczesciej) ujadaja. Forum do innych rzeczy nie uprawnia. Jak w przyslowiu... psy szczekaja - karawana idzie dalej. wojciech.2345 napisał: > Z Ukraińcami sami się dogadamy. > > Pośrednicy, komentatorzy, .... są nam zbędni. Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: jeszcze raz 11.01.09, 23:34 Jaśniej. Widzę Twoje wpisy. Na tematy polsko-ukraińskie nie będę rozmawiał w Twojej obecności. Proste? Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: jeszcze raz 12.01.09, 00:42 Dlaczego nie. Moje zasady sa proste "jak drut": 1. Nie chcialbym obrazac kogokolwiek osobiscie (chyba jako riposta na obraze mnie) 2. Trzymac sie faktow i najmniej fanazjowac w oparciu tzw. "prawdy oczywiste" czyli obyczajowe 3. Starac sie wnioskowac logicznie i w miare ze znajomoscia rzeczy Przede wszystlim lubie czytac te wypowiedzi z ktorych troche poznaje nowego. Pozdrawiam, wojciech.2345 napisał: > Jaśniej. Widzę Twoje wpisy. Na tematy polsko-ukraińskie nie będę rozmawiał > w Twojej obecności. > > Proste? Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: jeszcze raz 12.01.09, 01:02 wi42 napisał: > 2. Trzymac sie faktow i najmniej fanazjowac w oparciu tzw. "prawdy > oczywiste" czyli obyczajowe > 3. Starac sie wnioskowac logicznie i w miare ze znajomoscia rzeczy _____________________________________________________________ Nie rozumiem tego tekstu. Co to znaczy "prawdy oczywiste ". Zwykle to oznacza aksjomaty i nic wspólnego nie ma z obyczajowością. Reprezentujesz interes rosyjski, a więc co Ciebie obchodzą sprawy polsko-ukraińskie. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 23:50 Jak kurczaki, to Niemcy rzezali Moskali. A teraz Niemcy są w NATO, po naszej stronie. A jest jeszcze Japonia mająca porachunki, i Finlandia, i Turcja i Chiny... Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 11.01.09, 23:54 zigzaur napisał: > Jak kurczaki, to Niemcy rzezali Moskali. > A teraz Niemcy są w NATO, po naszej stronie. A jest jeszcze Japonia mająca > porachunki, i Finlandia, i Turcja i Chiny... zwłaszcza pod moskwą... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: moj tato urodzil sie na Wolyniu. popieram Ukr 12.01.09, 00:03 Jak by nie liczyć, 10 Moskali ginęło za 1 Niemca. I to w dodatku Niemcy mieli drugi front a Moskale mieli sojusznika. Rosja miała wtedy wiele szczęścia, wymigała się kosztem tylko 30 mln (nie mam na myśli pieniędzy). Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Imperium kacapów mówimy NIE !!! 11.01.09, 22:51 "Imperialist passions are also being inflamed by influential nationalist clerics. In February this year, Russian television broadcast Demise of an Empire, a visually spectacular documentary narrated by the Orthodox abbot Tikhon Shevkunov, reputedly Putin's confessor. Ostensibly an account of the collapse of Byzantium, it was really an allegory about Putin's Russia: a warning against Western subversion and domestic traitors, and a celebration of empire. Enthused by Tikhon's "fiery imperial, great power rhetoric", one nationalist reviewer extolled this travesty of history as "a propaganda masterpiece". The effects of this cult of empire extend far beyond the ranks of the nationalist intelligentsia and official patriotic movements such as Nashi. On the evening of Victory Day, May 9, I witnessed an annual spectacle that has alarmed liberals for years: gangs of aggressive, drunken youths marching around the Moscow metro, rhythmically chanting "Ros-siya, Ros-siya!" As Sergei Kovalev has pointed out, these children of the Putin era do not even realise they are behaving like fascists. For too long, we in the West have ignored the xenophobic fulminations and the neo-imperial fantasies disseminated by the Russian state media. For too long, we pretended that the Kremlin's sabre-rattling was nothing more than a benign concession to the resentments of the downtrodden. It is time to confront the reality that we can no longer attribute the behaviour of the Russian state to the effects of Western power. Russian imperialism has become a fact of life." Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Dobry artykuł 11.01.09, 23:07 www.latrobe.edu.au/news/articles/2008/opinion/beware-the-rise-of-russias-new-imperialism Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: Dobry artykuł 11.01.09, 23:15 Nie podniecaj sie tak duzo, bo z wrazenia rozwiazesz niechcaco problem gazowy - gazu bedzie nadmiar. Jezeli wiesz kto redaguje Wiki, szczegolnie te czule tematy to nie oczekuj czegos nadzwyczajnego czy zbyt prawdziwego - chyba ze jestes naiwny (jak widac). Poza tym - web brigades - najbardziej zorganizowane przez mossad/ambasady Izraela i to ich wynalazek od kilkunastu lat. Dominacja w mediach tez 100% - coz mozna wiecej dodac. wolny_czlowiek_online napisał: > Worth reading. > Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: Nie ośmieszaj się. 11.01.09, 23:35 Bardzo dobra oferta prawdziej wolnosci: Czyli parafrazujac - dobry Indianin, to Martwy Indiany "Wolny czlowiek - to milczacy czlowiek (lub mowiacy to samo co ja). Oto twe idealy wolnosci wolny_czlowiek_online napisał: > Zamilcz lepiej. > Odpowiedz Link Zgłoś
wojciech.2345 Re: Dobry artykuł 11.01.09, 23:59 Ciekawe info. Idzie do zakładek. Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Idz spac - zostaw te tematy na inna okazje. 11.01.09, 23:07 Poza tym jakie postepy twoich braci w zabijaniu Palestynczykow? Cos Gazeta dzis nie nadaje? Czyzby nic sie nie dzailo? Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: na złodzieju czapka gore 11.01.09, 23:04 Ma, dlatego, ze EU na to pozwala. Umowy, gdzie kazda kopia czyms sie rozni, nadaja sie na papier toaletowy. Topolanek mial (ma) przestrzegac "europejskich standardow" Narazie to wychodzi czeski cyrk i barsz ukrainski. carpaccio4 napisał: > ma tupet babsko Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: na złodzieju czapka gore 12.01.09, 00:44 Zig - tym razem trafiles w "ruletke". tego brakowalo Odpowiedz Link Zgłoś
vomitorium1 Ukraiński załącznik rozzłościł Rosję. Tranzyt w... 11.01.09, 23:06 a co na to upa ? Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Re: Ukraiński załącznik rozzłościł Rosję. Tranzyt 11.01.09, 23:17 upa zaciera rece i szykuje sie do roboty vomitorium1 napisał: > a co na to upa ? Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 ciebie zetrą :) 11.01.09, 23:38 a316.ac-images.myspacecdn.com/images01/116/l_740ce467b9d3a2c2c294f862971154bb.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
pentagon8 Czas rozpoczac akcje ''Przeproś Prezydenta'':):):) 11.01.09, 23:18 Fjutin przepraszamy. Nie obrazaj sie,dobrze... No Fjutin. Nie przystoi. Kagiebisci nie płaczą:) Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Miedwiediew: Nie realizować protokołu o tranzycie 11.01.09, 23:19 Tak z 2-3 miesiące rokowań i pizdiec . www.robertamsterdam.com/kallaugher.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
sawa.com Rosja ma kłopoty, wieksze niż przypuszczamy 11.01.09, 23:24 W napietej sytuacj społeczno-gospodarczej nie może sobie pozwolić na odcięcie swoich obywateli od gazu. I to przy takiej zimie. Konflikt z Ukraina jest w tej sytuacji zbawieniem... Dzieki niemu będzie mozna uniknąć płacenia odszkodowań za przerwy w dostawie. Prawdopodobnie w najwyższym gremium władców Kremla trwa spór, czy wysyłać gaz za granicę... bo w kasie zaczyna prześwitywać dno... czy skierować gaz do ogrzewania burzących się mieszkańców Syberii a pewnie i Rosji Europejskiej. Po jednej stronie stoi Putin po drugiej, blisko ludu Miedwiediew. Znamienne jest jego spotkanie z załogą moskiewskiej fabryki Salut. Otwarte przyznanie się do niewydolności gazpromu kompletnie polożyłoby i tak juz mglista perspektywę budowy gazociągu po dnie Bałtyku i sen o potędzę prysłby jak bańka mydlana. Polska koniecznie musi wykorzystać tę sytuację. Przekonać partnerów z UE do inwestycji w nowe technologie wykorzystywania węgla. A przede wszystkim w gazyfikację węgla. To bedzie tańsze niż ładowanie pieniędzy w rurę pod wodami Bałtyku... która może być w każdym momencie pusta tak jak teraz rura z Ukrainy. Odpowiedz Link Zgłoś