Dodaj do ulubionych

PLL LOT stracił 733 mln zł

12.08.09, 16:29
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • nixodus PLL LOT stracił 733 mln zł 12.08.09, 16:31
      W artykule nie ma słowa o głównej przyczynie strat. Najpierw "doradca
      inwestycyjny" sprzedał kontrakty na ropę po 140$/baryłka a teraz przejmie
      przewoznika za grosze. Mam nadzieję, że podatnicy nie będą musieli dopłacać.
      • tomeu Re: PLL LOT stracił 733 mln zł 12.08.09, 16:47
        Wygląda na to, że trzeba będzie zamknąć ten bajzel i sztandar wyprowadzić.

        Inne, sprawnie zarządzane linie lotnicze przejmą ten (niewielki) rynek
        latających Polaków i będą na tym dobrze zarabiać.

        Może jeszcze kiedyś ten sam lot spotka innego PRL-owskiego dinozaura (PKP) i w
        końcu doczekamy się w Polsce jakichś logicznych standardów obsługi podróżnych...
    • nikodem_73 PLL LOT stracił 733 mln zł 12.08.09, 16:32
      Hmmm... A nie miało wpływu na to fakt, że zarząd zażyczył sobie dostaw ropy po
      stoileśtam dolców za baryłkę?
      • bratprezydenta ogłosić strajk 12.08.09, 20:41
        Zarządać podwyżki, a co tam milion w tą czy w tamtą, związki wiedzą
        jak dobrze zarządać firmą.
        • 1stanczyk W Locie to akurat jedni warci sa drugich 13.08.09, 11:41
          Sa po prostu jak to sie mowi "po jednych pieniadzach".
          Kazda firma ma tworzy wlasna tradycje pracownicza i kierownicza wlasnymi
          osiagnieciami.
          Ta Lotu bedaca prl-owskim dziedzictwem polegala glownie na korzystaniu z
          uprzywilejowanego miejsca jedynego narodowego przewoznika lotniczego z
          przedwojenna jeszcze tradycja.
          Lot byl w PRL-u i pozostal do dzisiaj luksusowym (bo dajacym sporo przywilejow)
          torem bocznym, przechowalnia dla czasowo "odstawianych" na bok.
          Jeszcze dzisiaj pewnie niewielu "pracujacych" w Locie, zarowno w dyrekcji jak
          bezposredniej obsludze lotow i klientow wierzy, ze Lot-u moze po prostu nie byc.
          Doczekaja sie podobnej sytuacji co stocznie i zacznie sie wtedy jak zawsze
          spoznione narodowe pyskowanie polglowkow.

          Re: ogłosić strajk
    • herr7 a miała Polską rządzić merytokracja... 12.08.09, 16:44
      a tu okazuje się, że rządzą nami sprawdzeni "w walce towarzysze". Swoją drogą, w
      czasie ostatnich awarii samolotów LOT wypowiadał się rzecznik tej firmy. Po jego
      wyglądzie - przypominał bardziej gościa z pod budki z piwem - doszedłem do
      wniosku, że jego firma ledwo przędzie...
    • gregsmile PLL LOT stracił 733 mln zł 12.08.09, 17:57
      trochę za późno LOT wszedł z atrakcyjnymi cenami biletów wakacyjnych
      na rynek. jak większość kupuje bilety wakacyjne do końca kwietnia
      LOT obudził się pod koniec maja, że ma kiepską sprzedaż i dopiero od
      czerwca wszedł z dobrymi cenami biletów. zostały im w sumie chartery
      na okres wakacyjny. strata 733 mln zł budzi brak szacunku dla
      kierownictwa tej firmy.
    • 1stanczyk Tam w Locie po prostu sa same durnie juz od dawna 12.08.09, 18:51
      Zaden inteligentny i znajacy swoja wartosc pracownik tam po prostu zostac nie
      mogl widzac jak od conajmniej 15 lat dyrekcja i glowny akcjonariusz swoim
      skrajnym debilizmem rujnuje przedsiebiorstwo na rynku (miedzynarodowego
      lotniczego transportu osobowego) ktory w naszym kraju na przelomie lat 90 i
      poczatku XXI wieku mial dynamike dwucyfrowa.
      Prywatyzacja jesli pomoze to tylko jako skuteczne narzedzie wyrzucenia na
      zbity pysk calego dotychczasowego odmozdzonego kierownictwa, ktore nie
      potrafilo skorzystac z szansy jaka stal sie przewoz "low coast" okolo miliona
      rodakow zmuszonych przez wspolna postsolidarnosciowych pomiotow z
      postkomunistycznym szambem polityke emigracji zarobkowej.

      PLL LOT stracił 733 mln zł
    • eastsider Prezesi z lapanki 12.08.09, 19:47
      Siala baba mak, nie wiedziala jak. A to bylo tak: Jan Litwinski,
      Marek Grabarek, Tomasz Kopoczynski, Krzysztof Kapis, Marek Mazur,
      Piotr Siennicki, Dariusz Nowak i Sebastian Mikosz. To lista prezesow
      PLL LOT od roku 2003 do dzis. I to wystarczy za komentarz.
    • tata60 PLL LOT stracił 733 mln zł 12.08.09, 20:08
      Proszę podać nazwiska prezesów tej spółki, członków zarządu,
      członków rady nadzorczej! Koniecznie proszę napisać, gdzie teraz
      pracują, co robią po odejściu z LOT-u! Czy ktokolwiek wie? Jeśli
      wiesz, napisz!
    • ebiznes24eu PLL LOT stracił 733 mln zł 12.08.09, 20:28
      a Zarząd i Rada Nadzorcza brała przez kilkanaście lat sowite
      wynagrodzenia. Podobnie związki zawodowe - nic nie zrobiły by pomóc w
      zarządzaniu firmą.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka