Dodaj do ulubionych

Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z P...

23.08.09, 02:24
Co czwarta rodzina wg. Steinbach jest "wypedzona". Pewnie kazda rodzina miala kogos w Wermahcie.
Obserwuj wątek
    • koperczak5 Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 23.08.09, 06:38
      Ludzie, przestańcie wreszcie zajmować się tą Steinbach! Gdyby nie
      zainteresowanie prasy polskiej, nikt by o tej pani nie słyszał! Ona
      boi się tylko przemilczenia.

      • 444a Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 23.08.09, 15:04
        To ty nie słyszałeś.

        Steinbach
        - stoi na czele 4 milionowej organizacji
        - jest we władzach rządzącej partii

        Nie ma w Polsce żadnego podobnego nacjonalisty, który stałby na czele choćby
        milionowej organizacji i był we władzach PO.
    • donar44 Re: Co drugi ksiezulo byl w SB a co trzeci Polak 23.08.09, 11:07
      byl w ZBOWIDZIE i walczyl z UB ???
      • helmut.volker Czemu donar44 23.08.09, 14:05
        jest taki głupi ?
    • mikolaj.plank Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 23.08.09, 13:11
      Co nie zmienia faktu, że redaktor Semka juz sposobi pióro, żeby Niemców potępić :)
    • anno01 Germanofil Wieliński 23.08.09, 14:57
      wciska kit.
      Jakie znaczenie, poza symbolicznym, ma to, czy Steinbach
      będzie w radzie Widocznego Znaku, czy nie będzie ?
      Wystarczy, że w radzie fundacji są ludzie o bliskich jej poglądach.
      • willy_brandt Re: Germanofil Wieliński 23.08.09, 15:20
        Wczoraj Steinbach, jak można przypuszczać, w obecności Merkel,
        powiedziała, że w latach 1918 - 31 Polacy wypędzili milion Niemców.
        To kłamstwo nie spotkało się z protestem ze strony kanclerz Merkel.
    • adrem63 Ciężkie czasy dla zadymiarzy. 23.08.09, 15:50
      Jednak chyba ludzie w ciągu kilkudziesięciu lat nieco zmądrzeli.
      Coraz trudniej bowiem wzniecić antypolską (antyniemiecką) hecę.
    • goyahkla Czy GW poświęciła Polskę dla Niemiec? 23.08.09, 17:24
      Parę misięcy temu GW zaprzęgła wielu swoich pożytecznych idiotów i dyplomatołków aby ludziskom udowodnić że Niemcy, ze Steinbach nie mają nic wspólnego i że żaden uczciwy Niemiec z Panią Steinbach się nie zadaje. Dziś GW robi to samo! Mimo że obie panie obściskują się jak dwie homoseksualne panienki. Czy GW uważa że obywatele III RP to są ludzie upośledzeni którzy bez ich dziennikarzy i nadredaktora nic nie zauważą?
    • schaffhausen Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z P... 23.08.09, 21:03
      Erika Steinbach nie liczy sie w polityce RFN i nigdy powazna prasa
      (FAZ´,die Zeit,Süddeutsche Zeitung) nie traktowala jej powaznie.Te
      troche glosow wyborczych,jest ich coraz mniej(biologia) to jest
      wszystko.To co tutaj niektorzy wypisuja to bzdury.
      • 444a Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 23.08.09, 21:12
        Tylko powiedz mi dlaczego, skoro szefowa kilkumilionowej organizacji oraz
        członkini władz rządzącej partii "jest osobą bez znaczenia", na spotkanie z nią
        przyjeżdża i kanclerz Niemiec, i prezydent, i ministrowie?
        • herbapol Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 24.08.09, 00:29
          Erika Steinbach jest szefową,jak piszesz,kilkumilionowej organizacji i żaden
          polityk ani w Niemczech,ani gdzie indziej nie może sobie pozwolić na
          lekceważenie tak licznego elektoratu.To pierwszy i najważniejszy powód,dla
          którego "zaszczycają" takie spotkania.Ale byłoby dobrze gdyby zacząć o sprawie
          myśleć i mówić rozsądnie,bez uprzedzeń.Faktem jest,wysiedlonych Niemców było
          kilkanaście milionów.Rożne źródła mówią o 10 do 14 mil.Sląsk,Prusy
          Wschodnie,Pomorze Zachodnie,Sudety i wiele innych regionów.Faktem jest,że
          Republika Federalna wszystkich tych ludzi przyjęła,nie bez niechęci
          miejscowych,budując w wielu miastach całe nowe dzielnice.A były to czasy
          trudne.Tzw.cud gospodarczy miał dopiero nadejść,a tymczasem obowiązywały kartki
          na wszystko.To,że ci ludzie,wypędzeni z własnych domów z prawem zabrania tylko
          małego bagażu ręcznego,nie byli z tego powodu szczęśliwi,to chyba jasne.Ich
          sytuacja była o wiele gorsza,niż polskich przesiedleńców ze wschodu.Ci mogli
          zabrać przynajmniej swój dobytek ruchomy.Ale i nasi repatrianci siedzieli na
          walizkach przez lata i czekali na możliwość powrotu.Fakt,że to Niemcy rozpętali
          wojnę,ale zwykły,szary obywatel rozumuje tak:wieszajcie Hitlera,ale co ja mam do
          tego?Prawdą jest,że Hitler doszedł do władzy legalnie, poparcie dla NSDAP było
          różnie wysokie w różnych regionach,ale było dalekie od 100%.Odwet za grzechy
          narodowech socjalistów zwycięzcy brali na wszystkich bez wyjątku.Prawdą jest,że
          Niemcy hitlerowskie dopuściły się bezprzykładnych zbrodni na wielu narodach
          podbitej Europy,ale jest również prawdą,że po ich pokonaniu zwycięzcy brali
          okrutny odwet.To jest właśnie podstawa tego często cytowanego listu polskich
          biskupów :"przebaczamy i prosimy o przebaczenie".
          • europa_europ herbapol mało wie 24.08.09, 01:55
            więc przedstawia propagande.
            Do Związku Wypędzonych należą także ludzie, którzy całkowicie
            dobrowolnie wyjeżdżali do rajchu w latach 60., 70. i 80..
            W tym roku Steinbach chwaliła się, że do jej organizacji wstępują
            nowi członkowie.
            Tak naprawdę bezprzykładnych zbrodni Niemcy dokonali
            na kilku narodach - przede wszystkim na Żydach, Polakach,
            Rosjanach, Romach ...
            Wysiedlanie Niemców, z terenów przyznanych Polsce, było nie zemstą,
            a koniecznością. Jak miałóby wyglądać życie z milionami
            Niemców, których część była szczerymi nazistami.
            Na Mazurach, w 1933r. na NSDAP głosowało 90 procent
            wyborców.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka