mcov2 23.08.09, 02:24 Co czwarta rodzina wg. Steinbach jest "wypedzona". Pewnie kazda rodzina miala kogos w Wermahcie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
koperczak5 Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 23.08.09, 06:38 Ludzie, przestańcie wreszcie zajmować się tą Steinbach! Gdyby nie zainteresowanie prasy polskiej, nikt by o tej pani nie słyszał! Ona boi się tylko przemilczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
444a Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 23.08.09, 15:04 To ty nie słyszałeś. Steinbach - stoi na czele 4 milionowej organizacji - jest we władzach rządzącej partii Nie ma w Polsce żadnego podobnego nacjonalisty, który stałby na czele choćby milionowej organizacji i był we władzach PO. Odpowiedz Link Zgłoś
donar44 Re: Co drugi ksiezulo byl w SB a co trzeci Polak 23.08.09, 11:07 byl w ZBOWIDZIE i walczyl z UB ??? Odpowiedz Link Zgłoś
mikolaj.plank Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 23.08.09, 13:11 Co nie zmienia faktu, że redaktor Semka juz sposobi pióro, żeby Niemców potępić :) Odpowiedz Link Zgłoś
anno01 Germanofil Wieliński 23.08.09, 14:57 wciska kit. Jakie znaczenie, poza symbolicznym, ma to, czy Steinbach będzie w radzie Widocznego Znaku, czy nie będzie ? Wystarczy, że w radzie fundacji są ludzie o bliskich jej poglądach. Odpowiedz Link Zgłoś
willy_brandt Re: Germanofil Wieliński 23.08.09, 15:20 Wczoraj Steinbach, jak można przypuszczać, w obecności Merkel, powiedziała, że w latach 1918 - 31 Polacy wypędzili milion Niemców. To kłamstwo nie spotkało się z protestem ze strony kanclerz Merkel. Odpowiedz Link Zgłoś
adrem63 Ciężkie czasy dla zadymiarzy. 23.08.09, 15:50 Jednak chyba ludzie w ciągu kilkudziesięciu lat nieco zmądrzeli. Coraz trudniej bowiem wzniecić antypolską (antyniemiecką) hecę. Odpowiedz Link Zgłoś
goyahkla Czy GW poświęciła Polskę dla Niemiec? 23.08.09, 17:24 Parę misięcy temu GW zaprzęgła wielu swoich pożytecznych idiotów i dyplomatołków aby ludziskom udowodnić że Niemcy, ze Steinbach nie mają nic wspólnego i że żaden uczciwy Niemiec z Panią Steinbach się nie zadaje. Dziś GW robi to samo! Mimo że obie panie obściskują się jak dwie homoseksualne panienki. Czy GW uważa że obywatele III RP to są ludzie upośledzeni którzy bez ich dziennikarzy i nadredaktora nic nie zauważą? Odpowiedz Link Zgłoś
schaffhausen Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z P... 23.08.09, 21:03 Erika Steinbach nie liczy sie w polityce RFN i nigdy powazna prasa (FAZ´,die Zeit,Süddeutsche Zeitung) nie traktowala jej powaznie.Te troche glosow wyborczych,jest ich coraz mniej(biologia) to jest wszystko.To co tutaj niektorzy wypisuja to bzdury. Odpowiedz Link Zgłoś
444a Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 23.08.09, 21:12 Tylko powiedz mi dlaczego, skoro szefowa kilkumilionowej organizacji oraz członkini władz rządzącej partii "jest osobą bez znaczenia", na spotkanie z nią przyjeżdża i kanclerz Niemiec, i prezydent, i ministrowie? Odpowiedz Link Zgłoś
herbapol Re: Merkel nie poświęciła dla Steinbach relacji z 24.08.09, 00:29 Erika Steinbach jest szefową,jak piszesz,kilkumilionowej organizacji i żaden polityk ani w Niemczech,ani gdzie indziej nie może sobie pozwolić na lekceważenie tak licznego elektoratu.To pierwszy i najważniejszy powód,dla którego "zaszczycają" takie spotkania.Ale byłoby dobrze gdyby zacząć o sprawie myśleć i mówić rozsądnie,bez uprzedzeń.Faktem jest,wysiedlonych Niemców było kilkanaście milionów.Rożne źródła mówią o 10 do 14 mil.Sląsk,Prusy Wschodnie,Pomorze Zachodnie,Sudety i wiele innych regionów.Faktem jest,że Republika Federalna wszystkich tych ludzi przyjęła,nie bez niechęci miejscowych,budując w wielu miastach całe nowe dzielnice.A były to czasy trudne.Tzw.cud gospodarczy miał dopiero nadejść,a tymczasem obowiązywały kartki na wszystko.To,że ci ludzie,wypędzeni z własnych domów z prawem zabrania tylko małego bagażu ręcznego,nie byli z tego powodu szczęśliwi,to chyba jasne.Ich sytuacja była o wiele gorsza,niż polskich przesiedleńców ze wschodu.Ci mogli zabrać przynajmniej swój dobytek ruchomy.Ale i nasi repatrianci siedzieli na walizkach przez lata i czekali na możliwość powrotu.Fakt,że to Niemcy rozpętali wojnę,ale zwykły,szary obywatel rozumuje tak:wieszajcie Hitlera,ale co ja mam do tego?Prawdą jest,że Hitler doszedł do władzy legalnie, poparcie dla NSDAP było różnie wysokie w różnych regionach,ale było dalekie od 100%.Odwet za grzechy narodowech socjalistów zwycięzcy brali na wszystkich bez wyjątku.Prawdą jest,że Niemcy hitlerowskie dopuściły się bezprzykładnych zbrodni na wielu narodach podbitej Europy,ale jest również prawdą,że po ich pokonaniu zwycięzcy brali okrutny odwet.To jest właśnie podstawa tego często cytowanego listu polskich biskupów :"przebaczamy i prosimy o przebaczenie". Odpowiedz Link Zgłoś
europa_europ herbapol mało wie 24.08.09, 01:55 więc przedstawia propagande. Do Związku Wypędzonych należą także ludzie, którzy całkowicie dobrowolnie wyjeżdżali do rajchu w latach 60., 70. i 80.. W tym roku Steinbach chwaliła się, że do jej organizacji wstępują nowi członkowie. Tak naprawdę bezprzykładnych zbrodni Niemcy dokonali na kilku narodach - przede wszystkim na Żydach, Polakach, Rosjanach, Romach ... Wysiedlanie Niemców, z terenów przyznanych Polsce, było nie zemstą, a koniecznością. Jak miałóby wyglądać życie z milionami Niemców, których część była szczerymi nazistami. Na Mazurach, w 1933r. na NSDAP głosowało 90 procent wyborców. Odpowiedz Link Zgłoś