Dodaj do ulubionych

False Start skm S9 Legionowo-Warszawa

15.03.10, 08:22
planowany odjazd 5.40. przychodze 5.37 stoi pociag z naklejkami ztm z
zamkniertymi drzwiami ,obok niego gromadza sie ludzie zniecierpliwieni kiedy
otworzy drzwi juz sie nie mozemy doczekac jak wsiadziemy do tego cuda
techniki. kazdy z nas z mysla a jednak sie dokonalo marzenie legionowian mamy
skm-ke. moze nie wyglada imponujaco ale jest. mija czas odjazdu pociag wciaz z
zamknietymi drzwiami, stoimy nadal czekamy 10 minut w koncu kierownik wychodzi
z pociagu i mowi ze oni beda jechac na piaski, ludzie przechodza na inny peron
tam bedzie km. Po piecu minutach widzimy jak nadjezdza skm ludzie biegna na
inny peron bo zaraz odjedzie. wchodzimy zimny nieogrzewany troche zdewastowany
ale najwarzniejsze ze w koncu jest tylko 15 minut spoznienia. siadamay mija 5
minut ale nie odjezdza nagle ludzie wybiegaja biegna na inny peron tam
podjezdza km. czesc ludzi zostalo w skm bo przeciez za chwile jedziemy.
odjezdza km my czekamy nadal mija 10 minut, jakas informacja od konduktora
musimy cos przepusciac tylko nie wiadomo co i kiedy ale zaraz odjedziemy,
wreszcie ruszamy spoznienie tylko 30minut. udalo sie!
natomiast skm o planowanym odjezdzie 6.38 jechal az 40minut (zamiast
planowanuych 25min) stal za wiaduktem 10 minut i spozniony odjechal.
ciekawe jak jezdzily inne sklady i iciekawe co bedzie w drodze powrotnej.
Obserwuj wątek
      • harp Re: False Start skm S9 Legionowo-Warszawa 15.03.10, 10:14
        Potwierdzam duże, ok. 20 minutowe, opóźnienie tego pociągu o 6.38. Analizując
        rozkład widać, iż nowe połączenia zastąpiły częściowo dotychczasowe połączenia
        realizowane przez Koleje Mazowieckie. Słowem otrzymaliśmy półprodukt, nieco na
        wyrost reklamowany jako nowa jakość.
        Na szczęście ostatni pociąg z Warszawy odjeżdża godzinę później niż dotychczas.
        PS słyszałem, że była jakaś hucpa z okazji uruchomienia S-9, jeżeli tak to
        zabawna jest ta "putiniada" w wykonaniu legionowskich władz
          • e-legionowo Re: False Start skm - OT Translud 15.03.10, 11:25
            Zapowiadana śmierć Transluda nie nadchodzi mimo zwiększenia ilości linii
            autobusowych z 1 do chyba 4 + nocny, mimo uruchomienia SKM zawsze znajdzie się
            luka dla lokalnej firmy.

Jak widać na ostatniej fotce, po co wozić ludzi do Wawy, zużywać autobusy,
            marnować czas i poza godzinami szczytu wozić powietrze, jak można uzyskać
            kontrakt na "bezpłatną" dowozówkę do pociągu za którą ryczałtowo płaci UM :))
            • mike56 Re: False Start skm - OT Translud 15.03.10, 12:10
              oczywiście, że wszyscy dojeżdżający do Warszawy którym pasuje
              transport kolejowy chcieliby nowe i komfortowe pociągi oraz idealną
              realizację rozkładu jazdy; kiedyś się doczekamy nowoczesnych
              składów; a punktualność to przede wszystkim sprawa organizacyjna
              systemu zarządzania ruchem kolejowym i zapewne wkrótce się poprawi;
              w jednym ani drugim przypadku nic do tego nie ma UM Legionowo; ja
              się cieszę, że doszło w końcu do uruchomienia SKM i dziękuję za to
              wszystkim, którzy się do tego przyczynili;
            • dawid-legionowo Re: False Start skm - OT Translud 15.03.10, 12:17
              Wiecej optymizmu! To prawda ze dzisiejsze uruchomienie SKM skonczylo sie jak to
              czesto bywa KLAPA, ale wierze ze wkrotce to sie ustabilizuje. Jeszcze pewnie
              przebudowa DW Gdanski bedzie tu mieszac bo tam jest czynny tylko jeden tor, ale
              o niebo jest lepiej,wygodniej i szybciej podruzowac pociagami niz innem srodkiem
              transportu. Te rozjechane ikarusy stojace w korkach i zatrzymujace sie na
              wszystkich przystankach to jest totalny szrot. Uwazam ze nawet przez SKM
              mielismy leprze polaczenie z Warszawa niz Tarchomin .
              • madziulec Re: False Start skm - OT Translud 15.03.10, 14:14
                Ale to jest prawda.

Wyglada, ze dalej, al enaprawde mamy wiecej mozliwosci komunikacyjnych.

Ten pociag omija po prostu korki i naprawd epozwala na dosc wygodny dojazd do
                centrum, tam przesiadke w metro. Tego zaden Tarchomin i zadna Bialoleka nie ma.

Mozecie opowiadac o Ursynowie, ale ja mam ciotke, ktora mieszka na Ursynowie i
                nie mieszka na linii metra, nie chodzi kolo niej zaden autobus (nie zadne tam
                wille, zwykle mieszkania), do metra ma 20 min i juz klapa totalna, w tym czasi
                ebowiem wyglada ze ja juz prawie bede w Warszawie, a ona dopiero w metrze.
                • benieck Re: False Start skm 15.03.10, 14:23
                  madziulec napisała:

Tego zaden Tarchomin i zadna Bialoleka nie ma.
                  >

Białołęka ma. Stacje Choszczówka, Płudy i Żerań znajdują się na Białołęce.

Jeśli chodzi o linię dowozową to obsługuje ją Translud małym busikiem -
                  Mercedesem. Autobus większość czasu pomiędzy kursami SKM stoi na pętli PKP
                  Przystanek.

Od maja czeka nas lekkie pocięcie rozkładów jazdy linii autobusowych ZTM.
                  • madziulec Re: False Start skm 15.03.10, 19:21
                    Ok.
                    Mam mape przed oczami (wirtualnie).

Biore sobie ulice Sreniawitow (tam moje dziecko chodzi na terapie.
                    i co???
                    Bialoleka? Ano.

Stacja Choszczowka? Nie.
                    Stacja Pludy? Nie.
                    Stacja Zeran? Tez nie.

Powiem nawet wiecej - do autobusu kawalek, jakies jezdza, podjezdza sie do
                    Modlinskiej.

Czyli jaki wniosek? Zalezy gdzie na tej Bialolece, bo jesli po stronie
                    Modlinskiej od Wisly to umarl w butach.
                • dawid-legionowo Re: False Start skm - OT Translud 15.03.10, 14:26
                  Ja mieszkalem na Trachominie i naszczescie sie z tamtad wyprowadzilismy sie do
                  Legionowa. Czas dojazdu pociagiem jest dwa razy krotszy niz autobusem. Mam
                  znajomych na osiedlu Derby (Bialoleka) tam to jest meksyk, sa az dwa autobusy a
                  samochodem mega korek na torunskiej. Ale mieszkaja w Warszawie a nie na
                  prowincji jak my w legionowie ;)
                  • harp Re: False Start skm - OT Translud 15.03.10, 17:58
                    to fakt, infrastruktura w Legionowie jest zdecydowanie lepsza niż na Białołęce
                    lub Tarchominie. Moim zdaniem to taka Warszawa b jak nie c.
                    W przypadku Legionowa linia kolejowa powinna być PRIORYTETEM - jako czynnik
                    miastotwórczy (tak jak to miało miejsce w czasie powstawania tej miejscowości)
    • jaceeek Re: False Start skm S9 Legionowo-Warszawa 15.03.10, 19:10
      Współczuję rannym ptaszkom. O 8.20 z Piasków dojechałem bez problemów.

Wkurza mnie, jak uruchomienie SKMki nazywane jest kiełbasą
      przedwyborczą. Rozumując w ten sposób, każda inwestycja i wprowadzone
      udogodnienia stanie się 'kiełbasą' - idąc dalej, prezydent nic nie
      może zrobić, żeby nie wyjść na populistę.

Trzeba się cieszyć, że połączenia z Warszawą poprawiają się.
      • madziulec Re: False Start skm S9 Legionowo-Warszawa 15.03.10, 19:30

> Trzeba się cieszyć, że połączenia z Warszawą poprawiają się.

Ja tez tak to oceniam.
        Mieszkam w Legionowie od 2002 roku. Poczatkowo kolo mojego osiedla jezdzil jakis
        dylizans, jeden dziennie, ale potem chyba sie nie oplacal.
        Pamietam, ze z wozkiem dostanie sie do Warszawy bylo prawie niemozliwe
        (sprobujcie wsiasc z glebokim wozkiem do Transludu czy podobnego, nie da sie... ).
        Na dworzec z kolei nie dalo sie, schody nazywalam Golgota ;(
        Wniesienie i zniesienie wozka bylo straszne.

Teraz nie dosc, ze jest autobus, ktory mam co godzine (ok, fajnie byloby
        czesciej, ale bez przesady), to jest normalne dojscie do dworca...

Taka prawda.
        • harp Re: False Start skm S9 Legionowo-Warszawa 15.03.10, 20:31
          ja mieszkam w Legionowie od 1976 i z tego co wiem w latach 80 pociągi jeździły
          do "Gdańskiej" tyle samo minut co po obecnym remoncie.
          Jestem niezadowolony z obecnego stanu komunikacji kolejowej, albowiem moim
          zdaniem władze miasta nie do końca przykładają się do rozwoju tejże. Nie
          przyjmuję do wiadomości tłumaczeń, że nie ma się wpływu na KM, ZTM czy inne.
          Uważam, że polityk który używa tego typu argumentacji, idzie po linii
          najmniejszego oporu.
      • pedrodelsol2 Re: False Start skm S9 Legionowo-Warszawa 16.03.10, 10:18
        skoro jest tak o wiele lepiej, to proszę to powiedzieć mieszkańcom Wieliszewa
        czy nawet dojeżdżających do stacji L.Przystanek. Argumentowanie, że "nie da się
        bo na Gdańskim jest remont" jest jakimś nieporozumieniem. Co ma piernik do
        wiatraka? Wcześniej remont też trwał i pociągi mogły jeździć do Wieliszewa. Po
        drugie liczba kursów jest dosłownie o kilka większa niż przed rozpoczęciem
        remontu linii kolejowej do Gdańska. Po trzecie, skoro było wiadomo od zeszłego
        roku że SKM ruszy, to dlaczego nic nie zrobiono w kierunku skomunikowania miasta
        ze stacją PKP. Proszę to wytłumaczyć mieszkańcom np. Bukowca i innych części
        miasta położonych dalej od centrum. Po czwarte - parking - tu chyba nie muszę
        pisać dalej. Samo uruchomienie SKM jest jak najbardziej słuszne i godne
        pochwały. Denerwuje tylko to , że przedstawiane jest to jako wielki sukces, a
        takim nie jest. To jest najzwyczajniej minimalizm. Natomiast reszta to puste
        słowa i obietnice bez pokrycia. Czy to właśnie nie jest "kiełbasą"? Skoro nie to
        czym w takim razie jest?
    • psychomaszyna Wrażenia 15.03.10, 21:43
      Dziś jechałem z Warszawy Gdańskiej do Legionowa o 17.39. W ciągu 25 minut byłem
      w Legionowie. Rekord nie do pobicia ani samochodem, ani autobusem przy obecnych
      zwężeniach i remontach na Jagiellońskiej i Modlińskiej.

Za to smętne wrażenie zrobiło na mnie Legionowo po 18. Prawie wszystkie sklepy
      zamknięte. Miasto prawie wymarłe.
      • telemann Re: Wrażenia 15.03.10, 23:09
        jak pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem to naprawdę jest ok. Gorzej jak są jakieś
        opóźnienia, a te zbyt często się zdarzają. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie
        coraz lepiej.
        A co do Legionowa, to ciągle miasto to jest sypialnią Warszawy, co nie jest
        zarzutem oczywiście, tylko faktem.
      • korwin3 Re: Wrażenia 15.03.10, 23:12
        Ja jechałem dzisiaj SKM-ką do Warszawy o 13.53. Czasowo- trochę się spóźniła- na
        Gdańskim była o 4 minuty za późno ale to detal. Nie zachwyciła mnie swoją
        "nowoczesnością" ale nic lepszego na razie nie zapowiadano.
        Gorzej wygląda wbrew pozorom stacja w Legionowie. Jak na razie nie jest
        wizytówką miasta. Tunel brudny (chyba ani razu nie sprzątany) i stopniowo
        zdewastowany (nikt nie wpadł na pomysł aby od razu zastosowac monitoring).
        Wszystkie już chyba windy na amen zepsute ale inwestor został głuchy na prośby
        mieszkańców o zainstalowanie tradycyjnych podjazdów dla wózków i rowerów. Od
        strony Piasków po ostatnim śniegu błoto po pas.
        Można pogratulowac PKP PLK tak beznadziejnie prowadzinej inwestycji jak linia
        Warszawa-Gdańsk! Do EURO 2012 to oni nie dotrą nawet do Ciechanowa.
        • telemann Re: Wrażenia 15.03.10, 23:19
          niestety windy zaczynają służyć jako publiczne szalety dla rozmaitej szumowiny,
          ale to niestety problem całego kraju. Proszę zwrócić uwagę na ławki na peronach,
          służące głównie do wieczornych libacji :-(
          • korwin3 Re: Wrażenia 16.03.10, 16:02
            telemann napisał:

> niestety windy zaczynają służyć jako publiczne szalety dla rozmaitej szumowiny,
            > ale to niestety problem całego kraju. Proszę zwrócić uwagę na ławki na peronach
            > ,
            > służące głównie do wieczornych libacji :-(
            A co na to Policja i Straż Miejska. Przecież po to oni są, po to są oni! Chyba
            się przeniosę do Białegostoku.
          • dawid-legionowo Re: Wrażenia 16.03.10, 07:21
            Wczorajszy moj powrot odbyl sie bez problemow, bylo cieplo i w 25minut na
            miejscu, dzisiejszy przejazd rowniez OK 25minut. Jak jeszcze bedzie
            przeorganizowana komunikacja miejska/lokalna to naprawde nie mamy co narzekac.
            Co do naszej stacji no to niestety ale kolej nie zamierza zadbac o jej czystoci,
            zbudowala ja bo dostala na ta inwestycje pienadze z unii, ale nie ma na
            sprzatanie i monitoring. Mam tylko nadzieje ze waldze miasta w jakis sposob beda
            sie staraly zadbac o te obiekty.
            Z tego co wiem to miasto chcialo zrobic na swoj koszt podjazdow dla
            rowerow/wozkow ale PLK sie na to nie zgodzily bo obiekt jest na gwarancji.
            • hubert_sikorski Re: Wrażenia 16.03.10, 12:11
              Jeżeli nie mają pieniędzy na monitoring w tunelu niech zainwestują kilka groszy
              w... atrapy, część wandali to odstraszy. Miasto powinno wziąć na siebie
              sprzątanie tunelu oraz peronów. Czysty rejon PKP jest lepsza wizytówką aniżeli
              "witacze".
              • dawid-legionowo Re: Wrażenia 16.03.10, 14:00
                Wkrotce zostanie uporzadkowany teren od strony Piaskow.

W przyszłym roku ma powstać droga łącząca Bukowiec z Piaskami oraz III Parcelą.
                Ulica ma prowadzić od przejazdu kolejowego Polna - Kwiatowa, wzdłuż torów (od
                strony Bukowca), dalej mijać działki przy osiedlu Piaski, kompleks garażowy przy
                torach, następnie biec wzdłuż ogrodzenia jednostki, mijać Kozłówkę i dotrzeć do
                przejazdu kolejowego w ciągu aleja Legionów - Piaskowa.

www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/echo/echo/L-2010-03_12-2

• korwin3 Re: Wrażenia 16.03.10, 16:06
              To jest totalny burdel nie gwarancja. Niech panowie z PLK stoją tam 24h/dobę i
              znoszą wózki, rowery oraz osoby starsze i niepełnosprawne
    • qbek_11 Re: False Start skm S9 Legionowo-Warszawa 16.03.10, 14:06
      No to i ja dodam swoje co nie co ponieważ jeźdzę a przynajmniej staram się
      jeździć pociągiem o 6.34 z L-wo Piaski:

15.03.2010 - przejazd do Gdańskiej 40 minut
      16.03.2010 - nie przyjechał..., 40 minut na peronie L-wo Piaski - bezcenne i
      odjazd o 7.05 (współczuję tym co wsiadali na późniejszych stacjach)
      17.03.2010 - zobaczymy...
      • korwin3 Re: False Start skm S9 Legionowo-Warszawa 16.03.10, 16:17
        qbek_11 napisał:

> No to i ja dodam swoje co nie co ponieważ jeźdzę a przynajmniej staram się
        > jeździć pociągiem o 6.34 z L-wo Piaski:
        >
        > 15.03.2010 - przejazd do Gdańskiej 40 minut
        > 16.03.2010 - nie przyjechał..., 40 minut na peronie L-wo Piaski - bezcenne i
        > odjazd o 7.05 (współczuję tym co wsiadali na późniejszych stacjach)
        > 17.03.2010 - zobaczymy...
        Pociąg który powinien byc z Piasków 6.34 ruszył normalnie z Legionowa o 6.37
        gdzie wcześniej stał ponoc 10 minut. Niestety zapomniał wcześniej pojechac na
        Piaski.
        • qbek_11 Re: False Start skm S9 Legionowo-Warszawa 17.03.10, 12:32
          korwin3 napisał:

> Pociąg który powinien byc z Piasków 6.34 ruszył normalnie z Legionowa o 6.37
          > gdzie wcześniej stał ponoc 10 minut. Niestety zapomniał wcześniej pojechac na
          > Piaski.

No cóż zdarza pewnie nowy maszynista i konduktor i trasy nie znał

17.03 - przyjazd na Piaski punktualnie niestety na trasie S-9 złapał 10 minutowe
          opóźnienie
    • jaceeek Re: False Start skm S9 Legionowo-Warszawa 26.03.10, 22:45
      Sielanka trwała za długo. Dzisiejszy pociąg z Gdańskiego o 18.35 w
      ogóle nie przyjechał. Czekałem, czekałem i doczekałem się następnego
      o 19.03... tyle że konduktor już nie chciał tym pociągiem pojechać
      na Piaski, bo "taki ma plan" (poszedłem i spytałem, dlaczego nie
      pojedzie dalej, skoro poprzedni pociąg w ogóle nie przyjechał).
      Zatem SKM ma prawo w ogóle nie przyjechać, ale już nie ma prawa nieplanowo podjechać na następna stację.
      Poza tym pociągi notorycznie stoją nad Wisłą (ostatnio zdarzyło mi
      się poczekać 15 minut...) Jeśli konduktor wie, że czeka nas dłuższy
      postój, mógłby wysłać kolegę z informacją dla pasażerów, że można
      wysiąść na ZOO i nie czekać bez sensu. Dwie osoby w kabinie przecież
      nie siedzą tam dla towarzystwa.
      Wysłałem już parę uwag do ZTM i dostałem bardzo szybko maila
      zwrotnego, cytuję: " odpowiedź w sprawie kasowników i opóźnień
      zostanie przygotowana i wysłana do Pana przez Koleje Mazowieckie,
      które obsługują linię S-9". Dostał ktoś kiedyś odpowiedź od KM? :D
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła