15.02.20, 18:38
Specjaliści stale przypominają, że gwarancją zdrowia jest zbilansowana dieta, a więc zawierająca wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki. Należą do nich także węglowodany, które w diecie ketogenicznej z zasady są eliminowane. Najnowsze doniesienia ze świata nauki dostarczają kolejnych argumentów przemawiających za tym, by do stosowania takiej diety podchodzić z rezerwą.

Czytaj więcej na kobieta.interia.pl/zdrowie/news-dieta-ketogeniczna-moze-oslabic-kosci,nId,4324235#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox


--
Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
Obserwuj wątek
  • jerzy_55 Re: zdrowie 15.02.20, 21:58
   Robienie wielu rzeczy równocześnie źle wpływa na mózg – tak twierdzi David Strayer, psycholog poznawczy z Uniwersytetu Stanu Utah. Potwierdzeniem tezy mają być badania, które udowadniają, że, multitasking osłabia funkcje umysłowe podczas, gdy kontakt z naturą regeneruje nasz mózg i zwiększa jego wydajność.


   --
   Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
   • jerzy_55 Re: zdrowie 15.02.20, 21:59
    W Finlandii niejednokrotnie przepisuje się recepty na spacery wśród drzew, zaś w Korei Południowej powstają lecznicze lasy pozwalające odreagować stres.

    – Nasz mózg nie jest półtorakilogramową maszyną, która może działać bez przerwy. Przeciwnie – łatwo się męczy. Gdy zwalniamy tempo, przerywamy bezsensowną krzątaninę i zaczynamy chłonąć piękno naturalnego otoczenia, czujemy się zregenerowani. Co więcej – poprawia się nasza wydajność umysłowa – twierdzi Strayer.

    Badacz pragnie dowieść, że kontakt z przyrodą pozwala odpocząć, odprężyć się i tym samym oderwać od codziennych obowiązków. Regeneracja nie jest absolutnie mniej ważna niż samo działanie – jeśli chcemy być wydajni, pełni energii, efektywni, to musimy mieć naładowane baterie.

    Badania nie kłamią

    Strayer potwierdził to w trakcie wycieczki, podłączając uczestników do przenośnego EEG, które zarejestrowały udziału fal theta, pochodzących z części czołowo-przyśrodkowej.

    --
    Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add
    • jerzy_55 Re: zdrowie 15.02.20, 22:00
     Uczestnicy obozów młodzieżowych po trzydniowej wędrówce z plecakiem po lasach o połowę lepiej radzili sobie z rozwiązywaniem zadań wymagających kreatywności – przyznał Strayer.

     Podstawą badania jest teoria, w myśl której fascynujące, ale niezbyt wymagające bodźce ułatwiają naszym mózgom skupienie. Pozwala ono począć, odnowić się i następnie wrócić do wytężonej pracy. Stephen Kaplan, inny naukowiec, który zainteresował się tematem wpływu natury na mózg wykazał, że 50-minutowy spacer po lesie poprawiał zdolność skupienia uwagi, takie jak pamięć krótkotrwała. Co ciekawe, podobnej długości spacer po ulicach miasta nie dawał takiego efektu.

     Dłuższe i zdrowsze życie

     W 2009 roku duńscy naukowcy wykazali z kolei, że częstość występowania 15 chorób, w tym depresji, niepokoju, choroby wieńcowej, czy cukrzycy była niższa u osób mieszkających w promieniu kilometra od jakiejś oazy zieleni.

     –Ludzie mieszkający blisko parków lub innych zielonych przestrzeni rzadziej chorują i później umierają, nawet jeśli z tej zieleni nie korzystają. Inne badania potwierdzają te odnawiające właściwości, bez względu na to, czy ludzie chodzą na spacery, czy też nie – stwierdził inny badacz, Richard Mitchell.

     Proponujemy zatem, abyście w najbliższy weekend przepisali sobie darmowe, zielone lekarstwo – długi spacer po lesie. Korzyści gwarantowane, a skutki uboczne? Brak!

     --
     Ulubione : forum.gazeta.pl/forum/f,99957,_Milosnicy_ksiazek_Remarque_a.html?s_action=f_add

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka