pracodawca

pracodawca

(48 wyników)
  • witam, czy musze pracowac w soboty i w nadgodzinach? Wiem, ze mam prawo do co drugiego wolnego weekendu, tyle juz wywalczylam, ale tak sie sklada ze maz pracuje w kazda niedziele i wlasciwie sobota jest jedynym dniem, kiedy mozemy byc wszyscy razem w domu. Ponadto dzieci maja lekcje pianina i gitary i wlasciwie jest to jedyny dzien w tyg gdzie mozemy cokowiek zrobic (zakupy, wypady w plener itp.) Dla jasnosci mam dzieci w wieku szkolnym, nie mam kontraktu w rozmowie wstepnej byla mowa ...
  • Witam, mam problem, poniewaz zwolnilam sie z pracy, z czego pracodawca nie jest zadowolony, przepracowalam w firmie 6 miesiecy i 21 dni. Za kazdy miesiac nalezy mi sie 1,67 dnia wolnego. Mam 4 tyg wypowiedzenie, ktore zlozylam w srode a zatem powinnam pracowac do wtorku, ktory bedzie za 4 tyg. Tak? Czy ja dobrze mysle? Wykorzystalam 8 dni i 6 godz urlopu, czyli zostalo mi ponad 2 dni urlopu. Pracodawca nie chce sie zgodzic aby dac mi ten urlop, raz twierdzi ze mi sie nie nalezy, drugi...
  • skonczylam prace pare miesiecy temu ale teraz sie polapalam ze brakuje mi jednego payslipa. w dodatku tez z tej pracy dostalam trzy egzemplarze p45 - kazdy inny - dopiero zobaczylam ze cos jest nie tak bo w swojej glupocie zapomnialam sie temu przyjzec. czy teraz nie za pozno sie upominac o jakis jeden porzadny p45 i zalegly payslip? skonczylam prace pod koniec 2006? co ja mam z tym zrobic? okej wiem ze jestem glupia ze nie spojrzalam wczesniej
  • Line manager permanentnie czyta korespondencje pracownika, nic tam nie ma ciekawego, ale jest to mocno irytujace. Otwiera tez maile. Czy mozna cos zrobic? Poza tym, jak mowia inni, szpieguje czyli podglada co sie robi. Uprzedzajac pytania, nie ma powodow. Tylko po prostu to jest przykre i malo komfortowo pracuje sie majac uczucie, ze sie jest podgladanym i "na celowniku". Dziekuje za sugestie.
  • Witam, Mam pytanie odnosnie Statutory Maternity Pay. Pracuje od 3 lat u jednego pracodawcy, wiec zasilek macierzynski mi sie nalezy. Chcialabym jednak wyjechac z Anglii do Polski 11 tygodni (plus platny urlop) przed porodem. Planuje urodzic i zostac juz w Polsce na stale. Czy w takiej sytuacji pracodawca jest zobowiazany do wyplacania zasilku? Szukalam odpowiedzi na wielu forach, znalazlam tylko jedno potwierdzenie na brytyjskim forum dla ekspatow. Dziekuje z gory za odpowiedz.
  • witam zwracam sie z zapytaniem: moj pracodawca nie placil za bank holiday, ostatnio jednak zadecydowal za zacznie placic ale wolne, a bank holiday odliczy mi od moich 24 dni. Nie zgadzam sie z tym poniewaz w ten sposob nie moge rozporzadzac moimi dniami wolnymi i jezeli on wezmie mi wszystkie bank hol zostanie mi pare dni holiday. Nie chce zeby mi zabieral holiday i oczywiscie nie musi mi za bank holiday placic. Druga rzecz: czy moze zmusic mnie do przyjscia w dni wolne w Wielkanoc?
  • Hej, dzis sie dowiedzialam ze do konca marca musze wykorzystac 8 dni urlopowych, bo inaczej przepadna mi. Wiem tez ze moge ich nie wziac i wtedy mi zaplaca. Jednak chcialabym pojsc na urlop. Pracodawce mam niezbyt fajnego. Slyszalam od kolezanki, ze pracodawca powiedzial, ze w tej chwili nie ma mozliwosci wziecia tego urlopu bo czesc osob juz zabukowala sobie urlop a pracodawca nie lubi wysylac 2 osob w tym samym czasie (dodam tu, ze wyslanie 2 osob nie wplywa zbytnio na organizacje pra...
  • Temat do tego wątku nasunął mi się po kilku postach w moim poprzednim wątku... Napiszcie mi proszę jak wygląda w Anglii stosunek pracodawcy do pracownika. Chodzi mi glównie o pracę "biurową", koncepcyjną - o tak zwane poczucie "zaangażowania" w pracy, stosunek do nadgodzin, itp. Dla wyjaśnienia chciałam napisać, że kiedyś dawniej pracowałam w audycie, więc kwestia "tyrania" jest mi jak najbardziej bliska - siedzenie w pracy od rana do nocy, siusiu-które czujesz, że ci się chce r...
  • jakiś czas temu wyżalałam się tu na moje miejsce pracy - wreszcie znalazłam nowe i mam nadzieję że lepsze i teraz zastanawiam się kiedy poinformować obecnego pracodawcę w nowym miejscu już na interview powiedzieli że mnie chcą i tylko jeszcze potrzebują referencji - czy więc mam powiedzieć szefostwu "znalazłam nową pracę i dajcie mi proszę ładne referencje a jak je dostanę to złożę wypowiedzenie" druga opcja to nic nie mówić i czekać aż szefostwo dowie się o moich planach zmiany prac...
  • witajcie mam pytanie czy ubiegajac sie o praca sama wystepuje o zapytanie o niekaralnosci ,czy robi to za mnie pracodawca pytam poniewaz dowiedzialam sie ,ze kosztuje to 40 funtow i czeka sie az 6 tygodni,jak dla mnie to strasznie dlugo poniewaz pilnie potrzebuje pracy bardzo prosze o odpowiedz,dziekuje
  • W przyszly piatek lece do Anglii. Jestem na urlopie dziekanskim i z powodu checi podniesienia mojego poziomu angielskiego (obecnie wg pani z biura rekrutacyjnego jest on "advanced") a takze majac w perspektywie spedzenie reszty zycia w biurze, bardzo zalezy mi na pracy BARMANA (ew kelnera - ale to ewentualnie). I stad moje pytanie: jakie doswiadczenie mam wymienic w CV? Obecnie za soba mam dwumiesieczna praktyke w biurze w Danii, wakacyjna przygode jako pracownik kawiarni, kilku...
  • witam, bardzo prosze o pomoc. Posiadam residence permit (niebieska ksiazeczka) od roku, nigdy nie posiadalam WRS poniewaz permit posiadalam przed rozpoczeciem pracy w UK. Moj nowy pracodawca (pracuje od roku ale w tej firmie ok 3 mies) zapytal mnie dlaczego nie potrzebuje WRS. Niestety nie potrafie znalezc stosownych przepisow na stronie HO. Czy ktos wie gdzie je znalezc? Z gory dziekuje.
  • Na przelomie 2007 i 2008 pracowalam w firmie. Caly czas tej samej od 2 lat. No i placono mi tygodniowkami. I 3 pierwsze tygodniowki byly okrojone o wiekszy podatek. Dostalam wyplate o 30 funtow mniejsza i tak przez 3 tygodnie. No i czekam, bylam u pracodawcy,powiedzial ze mi zwroca ale to potrwa podal mi numer referencji zeby sie o to pytac w I Revenue. Bylam w I Revenue, mowia ze to sprawa pracodawcy, poszlam do firmy mowia ze mam dzwonic do Revenue. I co teraz? Gdzie sa mo...
  • W zwiazku z rozmowami o podatku itp bo jest to teraz u mnie na topie, czekam na P60. Ale moja znajoma, zaczela prace w sierpniu 2007, dostala juz P60, z agencji, bo pracowala przez agencje. I tam ma caly dochod jakies 4100 funtow, zabrany podatek 600 z groszami. Obliczala na tym kalkulatorze i wyszlo ze ma zglosic sie po refund do Tax office. Jaki refund? przeciez ta kwota jest nie objeta podatkiem i do tej kwoty podatku nie odciagaja. Ja juz nic nie rozumiem. Nie chce jej dorad...
  • Dziewczyny, mam do Was pytanie, moze znacie na nie odpowiedz i tym samym mozecie mi pomoc. W umowie o prace mam wyraznie napisane ze pracodawca placi za niewykorzystany urlop. Ostnio jednak wszyscy pracownicy dostali memo informujace ze urlop trzeba wykorzystac, a niewykorzystany przepada i pieniedzy nie bedzie. Czy jest wiec mozliwe aby memo moglo zmienic warunki kontraktu podpisanego przez obie strony? Dziekuje i pozdrawiam.
  • zastanawiam się nad zmianą pracy. poniewaz nigdy tego tutaj nie robiłam, czuję się trochę zagubiona w działaniach, powiedzmy, zakulisowych. gdybym była w polsce, nie powiedziałabym pracodawcy ani słowa, do chwili zapięcia na ostatni guzik spraw w nowej pracy. i powiedziałabym dopiero w momencie złozenia wymówienia. przeciez nigdy nie wiadomo, co by sie stało, gdyby się obecny pracodawca dowiedział. tutaj nei wiem, jak się zachowac. z jednej strony wiem, ze życzą sobie referen...
  • ale coz...Mozecie na mnie nakrzyczec za moje pytania. Chce zlozyc podanie o prace, i oczywiscie jest w nim reason for leaving. Jesli poprzednia pracodawczyni nie placila mi i zlozylam z tego powodu wypowiedzenie, to jak to ujac, zeby nie wdawac sie w szczegoly? Bo te pewnie ich nie interesuja.
  • wlasnie sprawdzilam konto jakis 1000 wpadł niespodziewanie... Skąd? tu jest pytanie...w tamtym tygodniu nie pracowalam, byłam chora wiec mam przepracowane 3,5 godz. tylko a jak mi wiadomo tyle nie płacą...wiec skad ta kasa? Pomyłka banku?firmy? Z podatku sie jeszcze nie rozliczalam nawet p60 w rece nie mialam. Czy dzwonic juz teraz do firmy z pytaniem , czy poczekac jak bede w niedziele w pracy i wyjasnic?
  • Witam, moj maz poszedl na zwolnienie lekarskie, poniewaz tak zasugerowal mu GP. wczesniej opuscil 1 dzien pracy z powodu choroby, a 2 nastepne do pracy poszedl, ale przyszedl po paru godzinach bo zle sie czul... dostal zwolnienie na 4 dni, ale w pracy powiedziano mu, ze w Londynie za zwolnienie lekarskie pracodawca nie placi... :/ czu to legalne?? czy rzeczywiscie tak jest??
  • chcialabym poznac Wasza opinie na ponizszy temat: przymierzam sie do zmiany pracy ( i przeprowadzki do innego miasta), chcialabym aby to nastapilo najpozniej do polowy wrzesnia. W obecnej pracy mam miesiac wypowiedzenia wiec mysle sobie ze czas powoli zaczac sie rozgladac za nowa i wysylac dokumenty. Mam jednak dylemat: nie chce aby obecny szef juz wiedzial o moich planach, czy wiec ew zainteresowani maja prawo kontaktowac sie z nim bez mojej zgody proszac o referencje? Czy moge z...
« poprzednie 1 2 3

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.