Dodaj do ulubionych

Już po wyborach. No to kiedy wracacie?

22.10.07, 17:17
Czekają na was pensje rzędu 500euro, wracajcie! :D:D:D
Obserwuj wątek
    • kaazam Już po wyborach. No to kiedy wracacie? 22.10.07, 17:19
      Ja jeszcze zostane, ale od poczatku wyjazdu (tj. kwiecien) mialem plan
      powrotu. Zdobede doswiadznie zawodowe, czegos sie naucze i wroce. No bo jak
      inaczej? :)
      • badacz2000 Nowy sondaż wyborczy 22.10.07, 18:00
        Na kogo zagłosujecie w kolejnych wyborach?

        www.cbop.pl/sonda1_poparcie_dla_partii_politycznych.html
        • poszeklu Kible w Londynie bardziej przyciagaja 22.10.07, 18:20
          Eurokomuna daje pelna miche w londynie i
          berlinie. Po co wracac.
          • mike-great Panie Waldku Pan się nie boi - daj popalić PO! 23.10.07, 00:16
            Panie Waldku Pan się nie boi - daj popalić PO!
            • 4krzych1 kiedy? - gdy Donald Tusk wyczarteruje 30 000 B 747 23.10.07, 00:24
        • akodo78 emigranci przeciw PiS to najwieksza manipulacja 22.10.07, 18:20
          Ci ludzie dali sobie wmówić że to przez Kaczyńskich i PiS musieli wyjechać z
          Polski, uwierzyli Donaldowi i TVN/GW że to rządy PiS doprowadziły nasz kraj do
          ruiny - wstyd! Młodzi a tak dają sobą manipulować, nie ma dla nich wytłumaczenia
          • krwe Re: emigranci przeciw PiS to najwieksza manipulac 22.10.07, 18:26
            Chyba raczej tobie ktoś wmówił,ze to nie przez pis ludzie stąd wyjeżdzali.Znam
            wielu,którzy dlatego wyjechali.Sam po tych wyborach miałem wyjeżdżać jakby znowu
            było takie dno w parlamencie,ale zostaje i znów zaczynam wierzyć w ten kraj.Hurra :)
            • akodo78 żarty 22.10.07, 18:56
              Donald powiedział Ci że w Polsce jest źle bo od 2 lat rządzą Kaczyńscy a Ty
              uwierzyłeś, Polska była upodlana przez dziesiątki lat i efekt tego mamy dziś w
              postaci zacofania w stosunku do europy zachodniej i podpowiem Ci, przez te
              wszystkie lata nie rządził PiS. A że chciałeś wyjechać bo nie podoba Ci się
              rząd? To Twoje święte prawo, niewiele tylko ich wina ma wspólnego z
              rzeczywistością i tyle. Wybacz ale to śmieszne co piszesz,, miałeś wyjechać
              jakby znów było dno w parlamencie... Ty chyba dna nie widziałeś bo Cie to
              jeszcze nie interesowało albo masz pamięć wybiórczą i nie chcesz pamiętać.
              Dlaczego wyjechali? Co takiego zrobili im Kaczyńscy? Co im odebrali co mieli w
              latach poprzednich?
              • szfindel Wszyscy uciekaja od socjalizmu do liberalizmu 22.10.07, 19:47
                To slowa Donalda z debaty. Ja w zasadzie sie dziwe, ze Norwedzy, Dunczycy,
                Szwedzi, Niemcy, Finowie, Francuzi i cala reszta europy zachodniej w maju 2004
                nie stala na granicy z walizkami, chcac pracowac w liberalizmie. Ale moze wtedy
                to nie byl doskonaly liberalizm? Teraz jak wygral Donald i bedzie cud. Bedzie
                pierwszy na swiecie liberalizm lepszy od socjalizmu. Szczegolnie socjalizmu
                europjsckiego. I mysle, ze wszyscy uciekna z Europy zachodniej do Polski. Do
                liberalizmu. W strone cudu...
                A co do emigrantow (sam nim jestem) to jest oczywiste, ze to nie PiS doprowadzil
                do wyjazdow. Oczywiscie jak niektorym wpojono negatywne emocjonalen podejscie do
                Kaczek, to moze chcial wyjechac. Ale to dziecinada. Ja powiem tak. Ja sie
                zalamalem, ze wygralo PO. Absolutnie odechcialo mi sie wracac. Liczylem na jasne
                zasady. Na przejrzystosc. Na klarownosc. Minimalna korupcje. A tu wygralo PO. No
                i z glowy. Czego jak czego, ale korupcji to oni nie beda zwalczac. No nic. Tak
                wybrano. Juz za pozno.
                • burakpl4 BARDZO zła wiadomość dla PO 22.10.07, 20:49
                  BARDZO zła, BAAAAArdzo!!!!!!
                  Lekarze i nauczyciele są zadowoleni z wyników wyborów, ale........
                  czekają na obiecane POdwyżki, to nie ściema, to fakt, CZEKAJĄ na to,
                  ja się nie doczekają to platforma POpłynie jak kiedyś KLD....
                  • taxal cud...w Donaldowie 22.10.07, 23:05
                    wychodze rano z domu, patrze w miejscu gdzie byl dab rosnie
                    wierzba...przecieram oczy, przygladam sie, a na galeziach rosna
                    gruszki...wokol nauczyciele czekajacy na 10 zl podwyzki...
                    ufff, jaka ulga jestem w Donaldowie...
                    • dyskutant8 Donaldek, mordo ty moja,usciskaj Merkel 22.10.07, 23:57
                      • 4krzych1 bernardo opisuje pierwszy tdzień rządów D.Tuska... 23.10.07, 00:31
                        kliknij bernardo.salon24.pl/index.html

                        lub przeczytaj:

                        2007-10-22, 07:41:36
                        Pierwszy tydzień rządów Donalda Tuska

                        Poniedziałek
                        Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków
                        wraca do kraju.

                        Wtorek
                        Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe.


                        Środa
                        Donald Tusk obniżył podatki – od środy PIT, CIT i VAT w Polsce
                        wynoszą 1%, jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia –
                        pielęgniarka zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto.
                        Nauczyciele zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250.
                        Zachodnie granice Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec
                        Francji i Irlandii by podjąć pracę w polskich szpitalach.


                        Czwartek

                        W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na
                        świecie – UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie,
                        Niemcy zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie
                        transportowane mięso z Polski do Rosji.


                        Piątek

                        W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840
                        pływalni i 320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz – nowa minister
                        infrastruktury - przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin


                        Sobota

                        Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto
                        wprowadził poszóstne becikowe i ulgę na dziecko – bez kozery -
                        pińcet tysięcy.


                        Niedziela
                        Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk
                        odpoczął.

                        PS
                        Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki,
                        by jabłka już nigdy nie drożały.
                  • mike-great W PL będą zarobki jak w UK i IRL - ha, ha, ha! 23.10.07, 00:20
                    W PL będą zarobki jak w UK i IRL - ha, ha, ha!
                    Tusk obiecał a ciemnoty uwierzyły!
                • kosmiczny_swir Jak we Francji Dani, Niemczech jest liberalizm 22.10.07, 20:55
                  Jak we Francji Dani, Niemczech jest liberalizm w rozumieniu Tuska to
                  ja jestem prezydentem USA. TAM JEST EUROSOCJALIZM czlowieku ja od 3
                  lat mieszkam w Danii i wiem co to znaczy eurosocjalizm. Wiekszosc
                  Dunczykow po poznaniu progamu PO mowi ze w Polsce mamay pecha do
                  politykow. Z jednej storny demagogiczni Kaczynscy, z drugiej storny
                  liebralowie.
                  • szfindel No wlasnie jest socjalizm-euro, ale co za roznica? 22.10.07, 21:22
                    Wiec sie chlopie pakuj, bo Tusk mowil, ze wolisz zyc w liberalizmie. I jazda do
                    Polski. Ciekawe jak sie Ci wszyscy ludzie z Europy Zachodniej zmieszcza w Polsce.
                  • mikser73 te głupio mądry na rządy lewicy musi zarobić 22.10.07, 23:25
                    prawica znasz takie powiedzenie czubie!!!!!!!!!!!!
                    kosmiczny_swir napisał:

                    > Jak we Francji Dani, Niemczech jest liberalizm w rozumieniu Tuska to
                    > ja jestem prezydentem USA. TAM JEST EUROSOCJALIZM czlowieku ja od 3
                    > lat mieszkam w Danii i wiem co to znaczy eurosocjalizm. Wiekszosc
                    > Dunczykow po poznaniu progamu PO mowi ze w Polsce mamay pecha do
                    > politykow. Z jednej storny demagogiczni Kaczynscy, z drugiej storny
                    > liebralowie.
              • mike-great Komorowski nie wie co to NATO i do czego zobowiązu 23.10.07, 00:18
                Komorowski nie wie co to NATO i do czego zobowiązuje - fircyk jakich mało po tym co powiedział o tarczy antyrakietowej. Może zaprosimy Putina na film "Katyń" ?
              • blue911 Re: żarty 23.10.07, 05:42
                akodo78 na Ty chyba dna nie widziałeś bo Cie to
                > jeszcze nie interesowało albo masz pamięć wybiórczą i nie chcesz
                pamiętać.
                > Dlaczego wyjechali? Co takiego zrobili im Kaczyńscy? Co im
                odebrali co mieli w
                > latach poprzednich?

                Wolnosc,spokoj ducha i radosc zycia!
                Wieczne podejrzenia,lustracje, oskarzenia i straszenie!
                Ot,co - i nie udawaj,ze nie wiesz.
                I przymykanie oczu na wiece faszystowskie.
                Indolencja w polityce zagranicznej.
                Wiesniactwo.
                Mam dalej pisac?
            • kosmiczny_swir Re: emigranci przeciw PiS to najwieksza manipulac 22.10.07, 20:46
              Ja decyzje o wyjezdzie podjalem podzasz rzadow SLD. Akurat za czasow
              rzadow PiS sytuacja zaczela sie poprwiac. Nie rob z ludzi debili
              cwaniaczku. Faktem jest ze polityke zagraniczna PiS spartolil
              totalnie. Natomiast PO pogazy polska gospodarke swoimi
              eksperymentami, rozumiesz to ignorancie czy nie? PiS byl dobry dla
              gospodarki dlatego ze byl nieszkodliwy. PO ze swoimi pomyslami
              sprowadzi nas do poziomu krajow 3 swiata. Nie lubie PiS ale jeszcze
              bardziej nie lubie PO a LiD wrecz nienawidze.
          • rlnd Re: emigranci przeciw PiS to najwieksza manipulac 22.10.07, 18:26
            Hmm, a co zrobil rzad obecny aby nie musieli wyjezdzac ?
            Dwa lata to szmat czasu zeby choc zaczac reformy gospodarcze, moze troche drog
            zbudowac.
            Mlodzi ludzie wiedza kto bedzie harowac i placic podatki, wola poprawe
            gospodarki od rozliczen z przeszloscia, wojen o stolki, peronu we Wloszczowej
            (jedyne "osiagniecie" budowlane rzadu) i mundurkow.
            • akodo78 Twoja odpowiedz pokazuje ze nie wiesz o czym mówis 22.10.07, 18:51
              Dwa lata to może szmat czasu dla decyzji na szczeblu gospodarstwa domowego ale 2
              lata dla decyzji i efektów w kontekście makroekonomicznym to nic, nie mówiąc już
              o reformach służby zdrowia czy innych molochach - reformach których do tej pory
              nikomu nie udało sie zrealizować. I wybacz ale śmieszy mnie naiwność osoby która
              mówi, że woli poprawę gospodarki od rozliczenia przeszłości. Po pierwsze
              gospodarki nie trzeba poprawiać bo miała się dobrze i wszelkie zmiany szły w
              dobrym kierunku a z czasem i wiekiem może zrozumiesz po co rozlicza się z
              przeszłością. Masz szczęście że nie doświadczyłeś prześladowania które w
              majestacie prawa nigdy nie zostanie rozliczone bo "trzeba myśleć o przyszłości"
              masz szczęście że nie zniszczono Ci życia a Ty żyjesz oglądając swoich oprawców
              pławiących się w luksusie.
              • szfindel Re: Twoja odpowiedz pokazuje ze nie wiesz o czym 22.10.07, 21:38
                akodo78 napisał:

                > Dwa lata to może szmat czasu dla decyzji na szczeblu gospodarstwa domowego ale
                > 2
                > lata dla decyzji i efektów w kontekście makroekonomicznym to nic, nie mówiąc ju
                > ż
                > o reformach służby zdrowia czy innych molochach - reformach których do tej pory
                > nikomu nie udało sie zrealizować. I wybacz ale śmieszy mnie naiwność osoby któr
                > a
                > mówi, że woli poprawę gospodarki od rozliczenia przeszłości. Po pierwsze
                > gospodarki nie trzeba poprawiać bo miała się dobrze i wszelkie zmiany szły w
                > dobrym kierunku a z czasem i wiekiem może zrozumiesz po co rozlicza się z
                > przeszłością. Masz szczęście że nie doświadczyłeś prześladowania które w
                > majestacie prawa nigdy nie zostanie rozliczone bo "trzeba myśleć o przyszłości"
                > masz szczęście że nie zniszczono Ci życia a Ty żyjesz oglądając swoich oprawców
                > pławiących się w luksusie.


                Tym bardziej, ze jest to standard w krajach cywilisowanych - wezmy Niemcy i ich
                rozliczenie ze Stasi. Nikt nie krzyczy, ze to byl zamach na demokracje. ale
                gownazeria nie rozumie i jak bando baranow zaglosje jak im telewizja powie.
                • rlnd Re: Twoja odpowiedz pokazuje ze nie wiesz o czym 23.10.07, 01:59
                  Tak, tylko ze Niemcow bylo na to stac.
              • rlnd Re: Twoja odpowiedz pokazuje ze nie wiesz o czym 23.10.07, 01:58
                A mnie sie wydaje, ze mlodym ludziom bardziej zalezy na tym jak beda zyli -
                godnie, dostatnio, w wolnym kraju. Jak widac po rozmiarze emigracji, gospodarka
                wcale nie ma sie tak swietnie, skoro nie widza swojej przyszlosci tutaj. Co do
                rozliczania przeszlosci - prosze bardzo, ale po najwazniejszych sprawach
                (reforma zdrowia, systemu emerytalnego, poprawa gospodarki). Tyle ze rzad przez
                dwa lata kisil sie we wlasnym sosie nienawisci i strachu. I nie potrafil
                najprostszych reform nawet zaczac. A tzw. rozliczanie sie z przeszloscia tez
                spartolil - lustracja, glowna machina napedowa rzadzacych zostala sprokurowana
                tak nieudolnie, ze nie widac zadnych jej rezultatow. Co wiecej, skoro tak
                opowiadasz o oprawcach oplywajacych sie w luksusie - co powiesz na czlonkow
                przemijajacego juz rzadu ? Nasz postPZPRowiec jest dobry bo nasz ?

                A o przyszlosci myslec trzeba, bo to wlasnie ci mlodzi ludzie beda ladowac
                pieniadze (i juz laduja) w emerytury tych starszych ludzi, ktorzy zyja tylko i
                wylacznie przeszloscia. I wybierajac rozwoj gospodarczy, a nie rozliczenia mysla
                poniekad takze o tych starszych ludziach.
            • mariuszdd Re: emigranci przeciw PiS to najwieksza manipulac 22.10.07, 18:53
              rlnd napisał:

              > Hmm, a co zrobil rzad obecny aby nie musieli wyjezdzac ?
              > Dwa lata to szmat czasu zeby choc zaczac reformy gospodarcze, moze troche drog
              > zbudowac.
              >

              O k.. następny wykształciuch .W Irlandii dobre drogi ? .Oni budowali drogi ?
              W tak małym kraju wystarczy jedna droga :)
          • gaspardo powody były różne 22.10.07, 20:33
            Ludzie wyjechali z Polski głównie dlatego, że na Zachodzie żyje się
            lepiej materialnie. Z grubsza powody były dwa. W kraju, część
            rodaków miała problem ze znalezieniem pracy lub była marnie
            wynagradzana. Inni, szczególnie ludzie młodzi po studiach, nie
            chcieli dorabiać się całe życie na takie "luksusy", jak mieszkanie,
            czy samochód. Po wejściu do UE granice stanęły otworem i Polacy
            mogą legalnie pracować, część na zmywaku, ale niemała część w
            wysokopłatnych zawodach (specjaliści od komputerów).
            Wyjazdy "z powodu rządów PiSu" miały więc podłoże materialne.
            Ludzie nie wierzyli, że bez zasadniczych zmian w gospodarce uda się
            szybko nadrobić dystans do Zachodu. Teraz dano kredyt zaufania
            Tuskowi, że zrobi z Polski drugą Irlandię. Oby to się udało.
          • aanvallen Beda wracac jak dostana papiery na zachodzie 22.10.07, 21:55
            podejrzewam, tak na wszelki wypadek, bo wiadomo, ze w Polsce zawsze moze sie cos
            niespodziewanego wydarzyc. No i oczywiscie kabze trzeba zbijac. A na PO glosuje
            sie, bo sa bardziej coolowi niz PiS, a poza tym PO jest gwarancja znanego
            status quo kraju gdzie wszystko da sie jakos zalatwic. Tylko zeby na koniec cos
            sie nie POpie..lo.
          • guru133 Re: emigranci przeciw PiS to najwieksza manipulac 23.10.07, 00:21
            akodo78 napisał:

            > Ci ludzie dali sobie wmówić że to przez Kaczyńskich i PiS musieli wyjechać z
            > Polski, uwierzyli Donaldowi i TVN/GW że to rządy PiS doprowadziły nasz kraj do
            > ruiny - wstyd! Młodzi a tak dają sobą manipulować, nie ma dla nich wytłumaczeni
            Kiedy wyjeżdżali, to wiedzieli dlaczego wyjeżdżają i nikt im niczego nie musiał
            wmawiać a zagłosowali tak jak im rozum dyktował.
            > a
        • mike-great Czekam na likwidację "500 danin Chlebowskiego" 23.10.07, 00:15
          Czekam na likwidację "500 danin Chlebowskiego". Kiedy pierwsza dolikwidacji???
      • mike-great Wracajcie! Tusk obiecał cuda! Ha, ha, ha! 23.10.07, 00:13
        Wracajcie! Tusk obiecał cuda! Ha, ha, ha!
    • donald_dick Wracaja teraz czeka na was Tusk z workim euro 22.10.07, 17:20
      .
      • szuwarek75 Re: Wracaja teraz czeka na was Tusk z workim euro 22.10.07, 17:58
        No ba! "Bo praca tutaj będzie się opłacać..." Będzie piknie! Świetnie
        zarabiający lekarze, policjanci i nauczyciele ! Domki jednorodzinne, własne
        samochody, szczęśliwa rodzina i żywe barwy obrazu. W końcu Herr Tusk obiecał.
        No to zobaczymy za 4 lata :-)

        p.s. hmm.... czemu ów młodzieniec z reklamy PO wyjechał autobusem z plecakiem i
        wraca takoż ? Niczego się na Wyspach nie dorobił ? :-)
        • poszeklu Re: Wracaja teraz czeka na was Tuske z workim euro 22.10.07, 18:23
          szuwarek75 napisał:

          > No ba! "Bo praca tutaj będzie się opłacać..." Będzie piknie!
          Świetnie
          > zarabiający lekarze, policjanci i nauczyciele ! Domki
          jednorodzinne, własne
          > samochody, szczęśliwa rodzina i żywe barwy obrazu. W końcu Herr
          Tusk obiecał.
          > No to zobaczymy za 4 lata :-)
          >
          > p.s. hmm.... czemu ów młodzieniec z reklamy PO wyjechał autobusem
          z plecakiem i
          > wraca takoż ? Niczego się na Wyspach nie dorobił ? :-)
          >
          To juz nie zastrajkuja lekarze, pielegniarki, nauczyciele!!
          Teraz wszyscy dostana tyle pieniedzy od herr Tuske, ze beda
          kolejki na granicy do powrotu. Czekajcie Tuske wam da!!!!
          • rlnd Re: Wracaja teraz czeka na was Tuske z workim eur 22.10.07, 18:27
            Moze przynajmniej beda ze strajkujacymi rozmawiac a nie nasyalc na nich policje
            i udawac ze ich nie ma ?
            • poszeklu Re: Wracaja teraz czeka na was Tuske z workim eur 22.10.07, 18:32
              rlnd napisał:

              > Moze przynajmniej beda ze strajkujacymi rozmawiac a nie nasyalc na
              nich policje
              > i udawac ze ich nie ma ?

              Moze odesla ich od razu do Brukseli, niech tam tluka lbami o drzwi.
            • kosmiczny_swir PO nie bedzie rozmawiac ze strajkujacymi bo to nie 22.10.07, 20:49
              PO nie bedzie rozmawiac ze strajkujacymi bo to nie rzad bedzie
              placil pensje pielegniarkom. Jak sluzba zdrowia zostanie
              sprywatyzowana to pielegniarki nie beda mialy przeciw komu
              strajowaca a i tak beda zarabaic grosze bo madrzy dyretorzy
              sprowadza tania sile robacza z Azji. Taki bedziemy mieli kurde raj.
              • mikser73 Sprywatyzujcie szpitale bo są beznadziejnie zarzą 22.10.07, 23:23
                -dzane przez dyrektorów kumpli Religi!Gadasz jak potłuczony od kiedy to
                państwowe lepiej funkcjonuje od prywatnego co cwaniaczku a od pielęgniarek się
                odpieprz kutasie!!!!

                kosmiczny_swir napisał:

                > PO nie bedzie rozmawiac ze strajkujacymi bo to nie rzad bedzie
                > placil pensje pielegniarkom. Jak sluzba zdrowia zostanie
                > sprywatyzowana to pielegniarki nie beda mialy przeciw komu
                > strajowaca a i tak beda zarabaic grosze bo madrzy dyretorzy
                > sprowadza tania sile robacza z Azji. Taki bedziemy mieli kurde raj.
                • ready4freddy Re: Sprywatyzujcie szpitale bo są beznadziejnie 23.10.07, 00:10
                  zamknij, chamie, morde, nie jestes u siebie na podworku. to tyle w temacie kultury dyskusji. a teraz poszukaj czegos o prywatyzacji kolei brytyjskich i jej efektach dla tejze kolei, to pogadamy o panstwowe/prywatne, tluku.
      • mississauga27 Re: Wracaja teraz czeka na was Tusk z workiem euro 22.10.07, 18:06
        i brzydkie stare panny (54%)
        • poszeklu Re: Wracaja teraz czeka na was Tusk z workiem eur 22.10.07, 18:26
          mississauga27 napisała:

          > i brzydkie stare panny (54%)

          mlode ladne zostaly w salonach masazu w hamburgu.
          Co Polska dala jewropie.
    • atrynity Re: Już po wyborach. No to kiedy wracacie? 22.10.07, 17:22
      oni nie wrócą po pensje ;) raczej wrócą zakładać swoje firmy ;D
      ale lepiej niech poczekają na uproszczenie procedur ;)
      trochę jeszcze kasy można z zagra nicy wyrwac ;)
      • burakpl4 Re: Już po wyborach. No to kiedy wracacie? 22.10.07, 20:55
        wiesz co,. oszołomku?
        Miałem firmę i to nie procedury rejestracji są problemem, to wysoki
        ZUS, czubeczku.
        Z tym nikt sobie dotąd nie poradził i nie poradzi, a dlaczego to
        domyśl się.
        Ale co ty możesz o tym wiedzieć, tylko tyle co donald o Irlandii
        chyba.....
    • alejajaniemaco Wracamy - ale do pracy na zmywakach i przy miotlah 22.10.07, 17:22
      Do Polski to moze na euro 2012 skoczymy !!! O ile stadiony wybudujecie z
      wlasnych podatkow bo napewno nie z naszych. My napychmy kabze krolowej a nie
      wyksztalciuhom. Dziekujem.
      • mikelondon Re: Wracamy - ale do pracy na zmywakach i przy mi 22.10.07, 17:32
        alejajaniemaco napisała:

        > Do Polski to moze na euro 2012 skoczymy !!! O ile stadiony
        wybudujecie z
        > wlasnych podatkow bo napewno nie z naszych. My napychmy kabze
        krolowej a nie
        > wyksztalciuhom. Dziekujem.

        jakis pisiorek z Polski sie wpisal :) bidulki wtopili i sie
        miotaja :P
        • burakpl4 Re: Wracamy - ale do pracy na zmywakach i przy mi 22.10.07, 20:57
          nie ma problemu, trzymam PO za słowo, ma tu być DRUGA IRLANDIA:)
          czekam.
    • mateuszste Biedacy, ich głos nic nie znaczył. 22.10.07, 17:22
      Przeliczyłem sobie wyniki dla Warszawy z i bez zagranicy. Wyszedł mi dokładnie
      ten sam wynik. Zakładając, że wszyscy z zagranicy oddaliby jeden głos na PO, to
      PIS miałby 1 (słownie jednego) posła mniej.
      • mikelondon Re: Biedacy, ich głos nic nie znaczył. 22.10.07, 17:34
        mateuszste napisał:

        > Przeliczyłem sobie wyniki dla Warszawy z i bez zagranicy. Wyszedł
        mi dokładnie
        > ten sam wynik. Zakładając, że wszyscy z zagranicy oddaliby jeden
        głos na PO, to
        > PIS miałby 1 (słownie jednego) posła mniej.

        czyli jednak warto bylo - jednego pisiora mniej w Sejmie :D
        • mateuszste Re: Biedacy, ich głos nic nie znaczył. 22.10.07, 17:50
          Nie, bo górale z USA was przegłosowali.
      • niezapowiedziany a skad ty wiesz ilu glosowalo za granica? 22.10.07, 17:35

        • mikelondon Re: a skad ty wiesz ilu glosowalo za granica? 22.10.07, 17:37
          niezapowiedziany napisał:

          >

          dlatego napisalem ze nie wazne czy odstrzelimy jeszcze jedna kaczke
          czy cala lawe kaczek. Im wiecej tym lepiej.
          Poza tym moze jest w sluzbie u Fotygi... kto wie?
          • patriot1 Re: a skad ty wiesz ilu glosowalo za granica? 22.10.07, 18:00
            szkoda,ze nikt sie nie wspomnial o wynikach ze Stanow.co-boli,ze w
            Chicagowskim okregu ponad 11 tysiecy glosowalo na PIS,a 2 tys na
            PO.niestety nie znam wynikow z ,mojego,NY,ale jestem pewna,ze i tam
            ludzie nie dali sie omamic.dla porzadku,ja na wakacjach w Polsce tez
            zaglosowalam-na PIS!
            • rlnd Re: a skad ty wiesz ilu glosowalo za granica? 22.10.07, 18:07
              Z tego co wiem to Wy w USA macie powazny problem - Polska sie zmienila i rozwija
              - nie wystarczy juz przyslac rodzinie w Kraju 10$ i paczke papieru toaletowego
              aby byc Wielkimi Panami, wiec za wszelka cene chcecie przywrocenia socjalizmu.
              Nic tylko pogratulowac.
              PS. kiedy zmusicie swoj rzad (ten w USA) aby zniosl wizy ?
            • darkraj Re: a skad ty wiesz ilu glosowalo za granica? 22.10.07, 20:52
              patriot1 napisała:

              > szkoda,ze nikt sie nie wspomnial o wynikach ze Stanow.co-boli,ze w
              > Chicagowskim okregu ponad 11 tysiecy glosowalo na PIS,a 2 tys na
              > PO.niestety nie znam wynikow z ,mojego,NY,ale jestem pewna,ze i
              tam
              > ludzie nie dali sie omamic.dla porzadku,ja na wakacjach w Polsce
              tez
              > zaglosowalam-na PIS!
              ========================================= A co tu wspominac?
              Greenpoint'cka rydzyjkowa holote i ciemnote ze wschodnich rubiezy?
              Czy jeszcze wiekszych prostaczkow z poludnia zamieszkujacych inne
              getto zwanym Jackowo?
              Oczywistym jest, ze tam wygralo PiS.
              Symptomatycznym jest, ze Polacy z poza tzw. "okregow kulturowych"
              (po polsku: getto) oddali glosy na PO.
              Polacy z Manhatanu, Waszyngtonu lub Los Angeles nie mieszkaja w
              polskojezycznych skupiskach.
              Zazwyczaj sa to ludzie wyksztalceni i "ustawieni" biznesowo.
              O czym jeszcze chcialbys wspomniec?
              • mamamichelle Re: a skad ty wiesz ilu glosowalo za granica? 22.10.07, 23:03
                > Greenpoint'cka rydzyjkowa holote i ciemnote ze wschodnich rubiezy?
                > Czy jeszcze wiekszych prostaczkow z poludnia zamieszkujacych inne
                > getto zwanym Jackowo?
                > Oczywistym jest, ze tam wygralo PiS.
                > Symptomatycznym jest, ze Polacy z poza tzw. "okregow kulturowych"
                > (po polsku: getto) oddali glosy na PO.
                > Polacy z Manhatanu, Waszyngtonu lub Los Angeles nie mieszkaja w
                > polskojezycznych skupiskach.
                > Zazwyczaj sa to ludzie wyksztalceni i "ustawieni" biznesowo.
                > O czym jeszcze chcialbys wspomniec?

                Wyobras sobie ze nie mieszkam na Jackowie , jestesmy z mezem
                wyksztalconymi ludzmi.Obracamy sie w kregu wyksztalconych
                ludzi ,majacych swoje biznesy i glosowalismy na PiS, wiec nie
                obrazaj ludzi ktorzy glosowali na ta patrtie , a co moj drogi
                reprezentuje partia PO ,karierowicze . Nie sadze zeby oni uleczyli
                nagle Polske
                • rlnd Re: a skad ty wiesz ilu glosowalo za granica? 23.10.07, 02:07
                  Wybacz ale PIS-LPR-Samoobrona to nie karierowicze ?
                  Trzeba bylo za PiSu przyjechac i zalozyc biznes w Polsce.
                  I poobracac sie w kregu "wyksztalciuchow".
        • mateuszste Re: a skad ty wiesz ilu glosowalo za granica? 22.10.07, 17:43
          Strona PKW -> Wyniki -> Warszawa I -> Warszawa - zagranica
          Chciałem tylko zaznaczyć, że od liczby głosujących w danym okręgu nie wzrasta
          liczba mandatów do podziału, a Warszawa i tak ma już niewielki stosunek liczby
          mandatów do liczby głosujących.
          Proporcjonalne i równe wybory są tylko w Konstytucji.
      • kaelwu Re: Biedacy, ich głos nic nie znaczył. 22.10.07, 17:58
        jak w ogóle możesz tak powiedzieć? że ich głos nic nie znaczył?
        właśnie, że znaczył, bo aż serce rosło, kiedy się patrzylo na
        kolejkę! ja stałam w Warszawie, jakieś 10 minut i załowałam, że tak
        krótko! bo chętnie bym postała dłużej i cieszyła się, że ludzie
        wiedzą, po co stoją! że tyle było akcji internetowych, że ludzie się
        wreszcie zmobilizowali, że uwierzyli, że to cokolwiek da, że im się
        chciało! bo to jest właśnie nasza największa wada: że nam się z
        zasady nie chce!
        i myślę, że oni wiedzą, że było warto - bo teraz wszystkie
        europejskie gazety mogą napisać, że nawet ci, których pewien pan
        nazywał nieudacznikami, nie wypięli się na nas, którzy tu
        zostaliśmy, tylko stali w kolejkach i jeszcze opisywali wspaniałą
        atmosferę tam panującą.
        biedakiem jest w tej sytuacji ten, który nie czuje żadnego większego
        poruszenia w sobie, rodzaju dumy czy zwykłego zadowolenia, jak o tym
        czyta...
        pozdrawiam. i dziękuję za radość, którą czuję od wczoraj! :)
      • maniakon Re: Biedacy, ich głos nic nie znaczył. 22.10.07, 18:10
        JAK DLA MNIE TO WARTO JEDNE POSEL PISU MNIEJ TO 1MLN MNIEJ KLOPOTOW
        I KOMPROMITACJI ;)
    • abhaod pewnie, że wracamy, na emeryturę :) 22.10.07, 17:22
      zmieniać się w Polsce będzie, ale to druga i trudna droga, dla młodych są
      większe szanse
    • hrabia-monte-christo .....michnikowke calkiem pogielo...... 22.10.07, 17:23
      kiedy wracacie ? no pewnie teraz te 77% z 2 mln wroci do Polski
      Adasku ? tylko do czego - pracowac dla Kulczykow czy Krazow i innych
      byznesmenow za 1 200 zl brutto?

      michnikowko idzcie i ochloncie troche, bo z tej podniety zdolnosc do
      logicznego rozumowania gdzies odeszla
      • gaspardo 77%? Media indoktrynują o rzekomej frekwencji 23.10.07, 05:57
        Emigracja tradycyjnie olała wybory. Frekwencja poza Polską była
        taka sama jak zawsze, minimalna tj. parę procent. W sumie do lokali
        wyborczych trafiło wprawdzie dużo więcej osób niż poprzednio, ale
        głównie dlatego że wielokrotnie zwiększyła się populacja Polaków
        poza krajem.

        W wyborach zagranicą wzięło udział niecałe 150 tysięcy rodaków. To
        zaledwie parę procent z milionów tych, którzy byli w niedzielę poza
        Polską. W wyborach wzięło udział 77% tych, którzy się
        zarejestrowali.
        Przesadzone są stwierdzenia o gigantycznej frekwencji i trwodze co
        by było, jakby przyszło te brakujące 23%, czyli jeszcze raptem
        czterdzieści parę tysięcy w 205 komisjach na całym swiecie.
    • wy Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!!! 22.10.07, 17:23
      Pierwsze o czym pomyślałem po ogłoszeniu wyników,to emigracja!!!
      Jest Mi wstyd że mamy taki głupi naród!!!TVN,POLSAT i GW zrobiła
      sieczkę z mózgu głupiej młodzieży!!!
      • rlnd Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 17:26
        No tak, ale skoro Wasci liberalizm nie pasuje, to pozostaja nastepujace
        kierunki: Rosja, Bialorus, Kuba, Korea Polnocna.
        • o90 jaki liberalizm 22.10.07, 17:36
          gdzie Ty widzisz ten liberalizm ?
          ja szukam patrze i go w PO nie widze
          PO to to samo co PIS tylko inne akcenty
          pokarza to najblizsze lata

          liberalizm widze w UPR

          zapytaj wyborce PO kto to jest Milton Friedman
          popatrz na Ciebie jak na wariata
          • rlnd Re: jaki liberalizm 22.10.07, 17:56
            A ja w UPR widze LPR. Ale moze to tylko powidoki z ostatnich wyborow.
          • rlnd Re: jaki liberalizm 22.10.07, 18:13
            No i nie zmienia to faktu ze zachodni kierunek emigracji jest juz zajety
            (przynajmniej w Europie). Ale USA tez by sie nie spodobalo panu/pani wy (wlasnie
            ze wzgledu na dosyc liberalna gospodarke). Pozostaje wiec kierunek wschodni (jak
            wczesniej napisalem).
        • www2000 Nic się nie zmieni -będą komisje obiecanki,cuda 22.10.07, 17:42
          to samo gu...tylko w innym opakowaniu,Komorowski już wczoraj
          zapowiadał komisje -odwetowe,już się nie mogę doczekać Irlandii-
          chyba predzej wyjadę do tego kraju,padło wiele obietnic bez pokrycia
          a w cuda nie wierzę.
      • tygrysio_misio Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 17:28
        to spieprzaj dziadu
      • aeris Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 17:32
        na drzewo glupi dorosly
      • katrina_bush Do okropnej osoby: Niewygodne wyniki, co nie ? 22.10.07, 17:32
        wy napisał:

        > Pierwsze o czym pomyślałem po ogłoszeniu wyników,to emigracja!!!
        > Jest Mi wstyd że mamy taki głupi naród!!!TVN,POLSAT i GW zrobiła
        > sieczkę z mózgu głupiej młodzieży!!!

        Do okropnej osoby: Niewygodne wyniki, co nie ?

      • mikelondon Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 17:36
        wy napisał:

        > Pierwsze o czym pomyślałem po ogłoszeniu wyników,to emigracja!!!
        > Jest Mi wstyd że mamy taki głupi naród!!!TVN,POLSAT i GW zrobiła
        > sieczkę z mózgu głupiej młodzieży!!!

        ales glupi pissympatyku. Nie wrocimy. Przynajmniej jeszcze nie
        teraz. Fakt powinienes sie bac. Jesli wrocimy to ty wypadasz na
        bezrobocie... Jezyk obcy.. (chyba tylko polski dla Ciebie pod ta
        kategorie mozna podciagnac)... doswiadczenie zawodowe (wbrew pozorom
        nie wsyzscy pracuja na zmywakach i budowach... idz dac na msze i
        dawaj na rozaniec w radiu co ma ryja...
        • olpc Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 17:51
          Widze, ze masz / macie wysokie mniemanie o sobie, lecz umiejetnosci zarobienia w
          Polsce godziwych pieniedzy zadnych. Wiekszosc z was tam zostanie, wbrew
          gloszonym klamstwom, ze po objeciu wladzy przez PO wrocicie z milosci do
          normalnej Polski.
      • mkkacprzak Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 18:03
        Nie jestem wielką zwoleniczką byłego rządu, ale co fakt to fakt. To
        się nazywa pranie mózgu i owczy pęd... Jak się człowiekowi 100 tys
        razy coś powtórzy to w końcu przyjmie to za swoja właśną opinie...
        • rlnd Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 18:20
          No to powtorzmy po raz 100.001: "nie bedzie sojuszu z Samoobrona, Jaroslaw
          Kaczynski nie bedzie premierem, zbudujemy 3 mln. mieszkan"
          • mkkacprzak Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 19:36
            Ze smutkiem zawiadamiam Cie, że Pan Donio już robi to samo... Nie
            dalej jak dwa dni temu mówił,że w jego rządzie nie ma miejsca dla
            Robkity, a dziś podał informacje, że widzi go w swoim rządzie. Hmmm,
            czyżby to jakaś choroba społeczna? Alzheimer? Czy po prostu politycy
            plują z ust gównem i nie warto tego słuchach, zapamiętywać, a co
            dopiero analizować.
            • marmas Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 20:22
              mkkacprzak napisała:

              > Ze smutkiem zawiadamiam Cie, że Pan Donio już robi to samo... Nie
              > dalej jak dwa dni temu mówił,że w jego rządzie nie ma miejsca dla
              > Robkity, a dziś podał informacje, że widzi go w swoim rządzie. Hmmm,
              > czyżby to jakaś choroba społeczna? Alzheimer? Czy po prostu politycy
              > plują z ust gównem i nie warto tego słuchach, zapamiętywać, a co
              > dopiero analizować.

              Ech wy naiwni! Polityk zrobi wszystko i obieca wszystko, by zdobyc glosy -
              czytaj prace.
              Ilu z was wypisywalo bzdury o sobie w CV?! Gdyby to wszystko bylo prawda, to
              placiliby wam za bycie soba, tacy jestescie wyjatkowi.
            • rlnd Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 23.10.07, 02:09
              Alez politycy na calym swiecie pluja z ust gownem. Trik polega na tym, ze
              niektorzy cos jeszcze przy tym robia jak np. poprawa gospodarki czy uchwalanie
              sensownego i przemyslanego prawa .
      • london111 Re: Teraz zacznie się emigracja na masową skalę!! 22.10.07, 18:15
        to chyba bylem w mniejszosci,takie tez mialem odczucie stojac w
        kolejce pod konsulatem,mam 25 lat glosowalem na PiS choc wcale ich
        nie uwazalem za partie idealna. Na kolorowe slogany Tuska nie dalem
        sie nabrac,odnosze wrazenie ze emigranci widza Polske taka jaka im
        pokaze tvn i g.wyborcza.
    • dis_and_dat_kid Już po wyborach. No to kiedy wracacie? 22.10.07, 17:25
      co mnie obchodzi kto rzadzi?
      interesuje mnie poziom zycia, a ten sie specjalnie nie zmienia. Politycy maja na
      niego wplyw, ale mowimy o dziesiecioleciach, a ja nie mam zamiaru zmarnowac
      sobie zycia.
      • rlnd Re: Już po wyborach. No to kiedy wracacie? 22.10.07, 17:28
        Na szczescie, te wybory pokazaly, ze ludzi obchodzi kto rzadzi. Niech zgadne -
        nie glosowales/las ?
    • popeye Już po wyborach. No to kiedy wracacie? 22.10.07, 17:29
      Po ogloszeniu abolicji podatkowej

      popeye, Berkshire, UK
      • winka53 Re: Już po wyborach. No to kiedy wracacie? 22.10.07, 17:35
        <eeetam...wcale nie o to chodzi,by wracac...ale to niezbity dowod,ze
        Polacy nie sa glupi....tylko rzad oglupial...cale szczescie ,ze
        koniec tej farsy...!
        ciesze sie bardzo....ze rodacy tak sie spisali...niech zyje MLODOSC
        i tak 3mac !!!!!!!!!!!!pozdrawiam wsyzstkich rodakow na calym
        globie !!!!!!!!!!!!!
    • bambambama Nie, nie wracamy. 22.10.07, 17:29
      Przynajmniej ja nie wracam.

      Co sie zmienilo z niedzieli na poniedzialek zebym mial wrocic?

      Czy dostane pensje 11tys netto za spokojna prace 35 godzin w tygodniu jak w
      Irlandii?

      Gazeto, optymizm jest potrzebny do zycia, ale optymizmem czlowiek sie nie
      naje. Nie podpuszczaj, gazeto, tysiecy dobrze zarabiajacych ludzi do powrotu
      do niepewnosci.

      Owszem, cieszyc sie moga wszyscy zwiazani z PO. Oni beda beneficjentami wyniku
      tych wyborow.

      Syty glodnego nie zrozumie.
      • mkkacprzak Re: Nie, nie wracamy. 22.10.07, 18:10
        Zgadzam się z Toba! Ani PIS ani LID ani PO, nikt z nich Ci nic nie
        da, bo każde chce dojść do władzy dla siebie, a nie dla nas. A
        młodzi ludzie muszą sami sobie zapracować, bo inaczej zdechną z
        głodu, i czy to będzie w USA, w Kenii, w Irlandii czy w Polsce to
        jest tylko nasza decyzja i zaden peowiec ani pisior mi nie będzie
        mówić, gdzie mam żyć i pracować!
    • luks82 bylem pod konsulatem, ale sobei odpuscilem.. 22.10.07, 17:31
      kolejka do ambasady ok godzine, do konsulatu trzy.. wiem, ze bylo
      wiecej osob ktore po prostu rezygnowaly..
    • o90 jak tylko Tusio zrobi 'cud gospodarczy' 22.10.07, 17:32
      ale to sie oznacza za raczej nie w ciagu najblizszych 4 lat

      ale BARDZO PROSZE WSZYSTKICH WYBORCOW PO ABY WRACALI DO POLSKI
      trzeba byc konsekwentnym doroslym i ponosic konsekwencje swoich wyborow

      za glosowalem na UPR, jak na razie zostaje
    • jim777 Łezka sie kreci mi w oku Nie wiem czy nie za pozno 22.10.07, 17:32
      Dziewczyna tutaj kolejne studia zaczela. Ja bym chetnie wrocil ale
      jak jeszcze chwile tu posiedze to nie wiem czy bedzie sens, w koncu
      na wakacje zawsze mozna poleciec...nawet na weekend.
      • kapitan_stopczyk Wracajcie. Niedługo TUSK zrobi tutaj drugie Peru. 23.10.07, 08:20
        Już nam niewiele brakuje.
        Standarty południowoamerykańskie mamy już od dawna.


        -------------------------------------------------------
        - Czy jest pan gotów stać na straży porządku prawnego odnowionej,
        demokratycznej Rzeczypospolitej Polskiej?
        - Bezapelacyjnie. Do samego końca. Mojego lub jej.
    • acmasters LOL 22.10.07, 17:34
      a czemu nie napiszecie o USA i o Rzymie? Dlatego bo tam PiS wygrał?
      I to w USA stosunkiem głosów 3:1? Żałośni jesteście. Zero tolerancji
      dla ludzi innych poglądów.
      • m.a.v.e.r.i.c.k wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/ W/149901.htm 22.10.07, 17:55
        gazeta jak zwykle obiektywna.
        • m.a.v.e.r.i.c.k Re: wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/ W/149901.htm 22.10.07, 17:56
    • bewi1 Na emeryturze? 22.10.07, 17:34
      Niech policze. 65 (wiek emerytalny)-36=29.
      Prosty wynik. Pozdro!
    • kali23 Po kiego ch.. a mamy wracać? 22.10.07, 17:39
      Do jeszcze większego syfu? Do państwa . w którym rządzi łapówkarz Krause,dr
      Kolczyk itp, hołota.
      • donald_dick Re: Po kiego ch.. a mamy wracać? 22.10.07, 17:44
        To PO jakiego ch... glosowales na PO?
    • vindel Już po wyborach. No to kiedy wracacie? 22.10.07, 17:40
      czuje ze cos sie zmienilo naprawde mam 31 lat..ocalalem prowadzony na rzez....
    • stuleja Już po wyborach. No to kiedy wracacie? 22.10.07, 17:42
      A po co wracać? Mieszkając np.: w Niemczech mam blisko do Polski i
      moge przyjechać kiedy chcę. Żeby jednak wracać, to nie.
    • fields1 Większość wyjechała z powodu Tuska 22.10.07, 17:44
      i jemu podobnych. Więc jeszcze ze 4 lata zostaną...
    • bazylides Myślę, że najpóźniej pojutrze powinni być w kraju. 22.10.07, 17:44
      :)
    • krawiec6661 Macie emigranci przedsmak tego co Was tu czeka 22.10.07, 17:44
      Nie raz bedziecie jechali kawal drogi tylko po to zeby uslyszec od urzedasa ze
      jechaliscie na marne, bo brakuje pieczatki typu 234097234b albo pani urzedas ma
      zly dzien i jej sie wasza facjata nie podoba. Nie sadze aby ktos kto mieszka
      pare lat w normalnym kraju chcial wracac tam gdzie śróbka zawsze do nakrętki nie
      pasuje.
    • maniakon <a href="http://17wojewodztwo.blox.pl/html" target="_blank">17 22.10.07, 17:45
      jezeli wybory za granica mialyby byc uniewaznione to rozumiem ze
      musza byc powtorzone a wtedy zorganizujemy sie lepiej i zadlosuje
      200 a nie 100tys ;)
    • jan3211 dzieci w Iralndii głosowały na pracodawcę z UE 22.10.07, 17:48
      Te dzieci polskie zostały otumanione przez media i Platformę
      liberała Tuska. Teraz te dzieciaki z prestensjami muszą kierować się
      do TVN i Polsatu. Ogłupieni dziennikarze z pokorą wysłuchiwali
      obiecanki Tuska , że stanieje chleb i będzie cud gospodarczy. Nikt
      temu panu z rozbieganymi oczkami nie zwrócił uwagi , że bredzi.
      • guru133 Re: dzieci w Iralndii głosowały na pracodawcę z U 23.10.07, 00:34
        jan3211 napisał:

        > Te dzieci polskie zostały otumanione przez media i Platformę
        > liberała Tuska. Teraz te dzieciaki z prestensjami muszą kierować się
        > do TVN i Polsatu. Ogłupieni dziennikarze z pokorą wysłuchiwali
        > obiecanki Tuska , że stanieje chleb i będzie cud gospodarczy. Nikt
        > temu panu z rozbieganymi oczkami nie zwrócił uwagi , że bredzi.
        Te, jak piszesz dzieci nie dały się zbajerować kaczystom.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka