peter241 08.09.05, 12:27 Mam pytanie czy propozycja zorganizowania dojazdów na stacje PKP (Piaseczno,Nowa Iwiczna)oraz zwiększona częstotliwość kursowania pociągów do Warszawy może mieć jakiś sens? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
azk Re: a może PKP do Warszawy? 08.09.05, 14:46 Jak PKP zwiekszy czestotliwosc kursowania pociagow i jakosc taboru to... Tak. Odpowiedz Link Zgłoś
sloggi Re: a może PKP do Warszawy? 08.09.05, 20:15 azk napisał: > Jak PKP zwiekszy czestotliwosc kursowania pociagow i jakosc taboru to... > > Tak. > Kiepskiej baletnicy to przeszkadza rąbek u spódnicy. Najpierw musi się zwiększyć liczba pasażerów - a dopiero później drgnie rozkład. Odpowiedz Link Zgłoś
kpt5 Re: a może PKP do Warszawy? 08.09.05, 16:15 Dojazdy do stacji PKP już nie są najgorsze (MZK, ExpressPiaseczno). Brakuje tylko rozsądnego parkingu koło dworca (najlepiej strzeżonego) Być może zachęciłoby to niektórych kierowców, którzy przeklinają GDDKiA stojąc w korku na Puławskiej, do przesiadki na dworcu w Piasecznie do pociągu. Jeśli ruszyłby jeszcze SKM (zgodnie z planem jest to linia planowana w trzeciej kolejności) to myślę, że korki na Puławskiej radyklanie by się zmniejszyły. Tak na marginesie czy ktoś może słyszał coś o SKM Piaseczno- W-wa Zachodnia. Na początku były plany, żeby zorganizować taką linię, potem nie pojawiała się w planach, a teraz znowu przewija się w niektórych dokumentach? Odpowiedz Link Zgłoś
sloggi Re: a może PKP do Warszawy? 08.09.05, 20:17 Przy uwzględnieniu naszej mentalności nie woerzę, że ktoś kto wsadził zad do samochodu będzie gotów przesiąść się do ciasnego pociągu. Na luźne pociągi nie ma co liczyć, bo będą nieopłacalne. Odpowiedz Link Zgłoś
woy Re: a może PKP do Warszawy? 09.09.05, 08:01 Właśnie większość samochodów na puławskiej to jeden kierowca... w. Odpowiedz Link Zgłoś
repair Re: a może PKP do Warszawy? 09.09.05, 20:44 Ten o 8.14 jest luźny, z tym że późny. Ten o 7.33 przypomina rzeczywiście bydlęcy. Wsiadając w Piasecznie stoi się w ścisku w przejściu gdzie niektórzy palą. Odpowiedz Link Zgłoś
maciekrob1 Re: a może PKP do Warszawy? 20.09.05, 11:59 Mieszkam w Mysiadle od 3 lat i faktycznie dojazd samochodem do Wwy zajmuje coraz więcej czasu. Nie chcę się wdawać w szczegóły moich testów i kombinatoryki podróży do centrum Wwy, ale faktycznie, moim zdaniem, komunikację poprawiłoby sprawne połączenie pociągiem. Ale do tego trzeba: połączenia ze stacją. Ja mam do stacji Nw Iwicznej 2km; gdyby można było gdzieś obok stacji zaparkować samochód, to problem pokonania tych 2km będzie dużo mniejszy. Poza tym, żeby dostać się do centrum na 9 do dyspozycji jest tylko jeden sensowny pociąg... Jak się spóźnię, albo pociąg się spóźni to jest dupa... Dojazd na 8 jest chyba jeszcze gorszy. Powrót jest jeszcze gorszy. Moim zdaniem, pociągi na trasie Wwa-Piaseczno powinny być potraktowane jak SKM, jeździć wahadłowo, w miarę często i zgodnie z rozkładem. Poza tym trzeba rozszerzyć komunikację rozwożącą ludzi po okolicach (Mysiadło, Józefosław, dzielnice Piaseczna). Tak rozwinięta sieć (na wzór paryskiego RER) ma szansę wzbudzić zaufanie wśród ludzi i być faktyczną alternatywą dla przemieszczania się samochodem w mieście... Ale na to oczywiście nie ma pieniędzy... albo ludzi, którzy by się tym zajęli... Odpowiedz Link Zgłoś
woy wspólny bilet 20.09.05, 12:32 No i pomogło by jeszcze wprowadznie wspólnego biletu, kiedyś przez czas pewien dobrze to funkcjonowało. Teraz działa w obrębie Wawa - Ursus. Komunikat Kolei Mazowieckich: Spółka "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. od początku działalności dążyła do wprowadzenia wspólnego biletu w obrębie aglomeracji warszawskiej. Dzisiaj została postawiona przysłowiowa kropka nad i. Od jutra tj. od 16 września osoby posiadające ważną kartę miejską będą mogły podróżować pociągami "Kolei Mazowieckich - KM" sp. z o.o. na odcinku Warszawa Ursus - Warszawa Wschodnia - Warszawa Ursus. Warunki umowy zostały uzgodnione z ZTM na okres do końca 2005r. , z możliwością przedłużenia i rozszerzenia na inne linie. Niniejsza umowa to pierwszy etap na drodze do wprowadzenia wspólnego biletu w obrębie całej aglomeracji warszawskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
annabellee1 Re: wspólny bilet 20.09.05, 18:36 Parking jak najbardziej przy stacjach Ale i dla rowerow strzezony.Moje dzieci dojezdzaja rowerami i nie one jedne. Zostawiaja u znajomych. Ja tak nie moge i zaluje.Czy nie jest mozliwa jakas prywatna nawet incjatywa z tymi parkingami strzezonymi??I czy PKP albo miasto nie może zrobic lawek? To trzeci swiat jak tak wszyscy stoja.. Odpowiedz Link Zgłoś