Gość: r IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 16:35 a może inny środek? krokwie sa świeże, dopiero przyjada na plac budowy, więc malowanie będzie "na trawniku". Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mif Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 22:34 Gość portalu: r napisał(a): > krokwie sa świeże, dopiero przyjada na plac budowy, więc malowanie będzie "na > trawniku". Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? Bez znaczenia. Malowanie na trawniku mokrego drewna daje tylko uspokojenie własnego sumienia i drenarz kieszeni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: R Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 09:43 "na trawniku" to metafora, oczywiście będzie to leżało na jakimś stojaku. Wg Ciebie jak to należy zrobić? Już na dachu? Wg mnie wtedy nie dotrę pędzlem do wszystkich miejsc (łączeń) i będzie to wymagało sprzetu alpinistycznego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mif Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 10:59 Gość portalu: R napisał(a): > "na trawniku" to metafora, oczywiście będzie to leżało na jakimś stojaku. Tak to odebrałem > Wg Ciebie jak to należy zrobić? - metoda ciśnieniowo - próżniowa (b. skuteczna i b.droga) www.impregnacja-drewna.pl/index.php?id=2&sub=2 - metoda zanurzeniowa (skuteczna idroga) www.e-dach.pl/1289_1465.htm - metoda natryskowa, polewania, nakładania pędzlem polegająca na wielokrotnym nakładaniu preparatu (m. skuteczna i tania) We wszystkich przypadkach stosuje się preparat na drewno powietrzno-suche 13% (p. +2%) wilgotności. Przebarwienie na przekroju powinno być jednolite. Najczęściej jednak, z uwagi na koszty, ma 1 - 2 cm przy obwodzie belki, bala. Posmaruj swoją krokiew, odetnij 15cm i zobacz na przekroju, ile nasączyłeś. Jeżeli już musisz malować na budowie, to rób to w pogodny, chłodny dzień, w cieniu. Pędzlem na budowie można zabezpieczać gniazda, czopy, zamki i inne połączenia ciesielskie. Impregnacja drewna mokrego jest bez sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.sawa Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? 18.08.06, 11:40 Metoda zanurzeniowa nie musi być droga,a jest jednak skuteczniejsza od malowania pędzlem. Moi znajomi zrobili w zagłębieniu koryto z folii budowlanej,podobno niewiele się wylało.Trzeba oczywiście kąpać w kolejności od największych belek do desek. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mif Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 11:51 Konstrukcji dachu nie powinno się budować z mokrego drewna. Skurcz drewna, pod dachem, to ok.: 1% na długości i 13% kierunku poprzecznego. Fajnie będą pasować połączenia, po wyschnięciu drewna (dotyczy nie tylko połączeń nacinanych, ale, w mniejszym stopniu, powiększania się otworów pod wkręty itp. :( Odpowiedz Link Zgłoś
andrzej.sawa Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? 19.08.06, 16:17 Jeszcze jeden problem - mokre drewno nie podparte,a dodatkowo obciążone może się w trakcie schnięcia pokrzywić.Osobiście mam doświadczenie z przypadkiem gdy na ok.4.5 m ugięcie wyniosło ok.5 cm. Odpowiedz Link Zgłoś