Dodaj do ulubionych

Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.06, 16:35
a może inny środek?
krokwie sa świeże, dopiero przyjada na plac budowy, więc malowanie będzie "na
trawniku".
Obserwuj wątek
    • Gość: mif Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 22:34
      Gość portalu: r napisał(a):
      > krokwie sa świeże, dopiero przyjada na plac budowy, więc malowanie będzie "na
      > trawniku".
      Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie?

      Bez znaczenia. Malowanie na trawniku mokrego drewna daje tylko uspokojenie
      własnego sumienia i drenarz kieszeni.
      • Gość: R Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 09:43
        "na trawniku" to metafora, oczywiście będzie to leżało na jakimś stojaku.

        Wg Ciebie jak to należy zrobić?
        Już na dachu?

        Wg mnie wtedy nie dotrę pędzlem do wszystkich miejsc (łączeń) i będzie to
        wymagało sprzetu alpinistycznego.
        • Gość: mif Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 10:59
          Gość portalu: R napisał(a):
          > "na trawniku" to metafora, oczywiście będzie to leżało na jakimś stojaku.

          Tak to odebrałem

          > Wg Ciebie jak to należy zrobić?

          - metoda ciśnieniowo - próżniowa (b. skuteczna i b.droga)
          www.impregnacja-drewna.pl/index.php?id=2&sub=2
          - metoda zanurzeniowa (skuteczna idroga)
          www.e-dach.pl/1289_1465.htm
          - metoda natryskowa, polewania, nakładania pędzlem polegająca na wielokrotnym
          nakładaniu preparatu (m. skuteczna i tania)

          We wszystkich przypadkach stosuje się preparat na drewno powietrzno-suche 13%
          (p. +2%) wilgotności. Przebarwienie na przekroju powinno być jednolite.
          Najczęściej jednak, z uwagi na koszty, ma 1 - 2 cm przy obwodzie belki, bala.

          Posmaruj swoją krokiew, odetnij 15cm i zobacz na przekroju, ile nasączyłeś.
          Jeżeli już musisz malować na budowie, to rób to w pogodny, chłodny dzień, w
          cieniu.
          Pędzlem na budowie można zabezpieczać gniazda, czopy, zamki i inne połączenia
          ciesielskie. Impregnacja drewna mokrego jest bez sensu.
          • andrzej.sawa Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? 18.08.06, 11:40
            Metoda zanurzeniowa nie musi być droga,a jest jednak skuteczniejsza od malowania
            pędzlem.
            Moi znajomi zrobili w zagłębieniu koryto z folii budowlanej,podobno niewiele się
            wylało.Trzeba oczywiście kąpać w kolejności od największych belek do desek.
    • Gość: mif Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.06, 11:51
      Konstrukcji dachu nie powinno się budować z mokrego drewna.
      Skurcz drewna, pod dachem, to ok.:
      1% na długości i 13% kierunku poprzecznego. Fajnie będą pasować połączenia, po
      wyschnięciu drewna (dotyczy nie tylko połączeń nacinanych, ale, w mniejszym
      stopniu, powiększania się otworów pod wkręty itp.
      :(
      • andrzej.sawa Re: Boramon C30 czy 170 - jaki na krokwie? 19.08.06, 16:17
        Jeszcze jeden problem - mokre drewno nie podparte,a dodatkowo obciążone może się
        w trakcie schnięcia pokrzywić.Osobiście mam doświadczenie z przypadkiem gdy na
        ok.4.5 m ugięcie wyniosło ok.5 cm.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka