plorg 18.09.07, 06:53 Znowu bakji w dziale nauka. Czy misie polarne zywia sie lodem? Ich gatunek bedzie zagrozony jak nie beda mialy co jesc, a nie z powodu mniejszej ilosci lodu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
toja3003 A kto powiedział, że ten klimat, który 18.09.07, 09:59 A kto powiedział, że ten klimat, który mamy jest idealny i nie wolno mu się zmieniać? W czasach Rzymian lodowce alpejskie były o wiele mniejsze niż teraz, bo było cieplej i komu to przeszkadzało? A co mieli powiedzieć nasi przodkowie w czasach zlodowacenia? Najśmieśniejsze są jednostronne „badania” takich firm jak WWF – niedawno opublikowali raport ilu ludzi więcej rocznie zginie z powodu ocieplenia klimatu. Wyszło im 15 tysięcy. Nieważne jak to liczyli. Ważne, że nie uwzględnili, prostej zależności: jeśli gdzieś będzie za ciepło i ktoś dostanie zawału to gdzie indziej z kolei ktoś nie zamarznie, bo się tam też temperatura podniesie a poza tym ludzie będą migrować i zasiedlać tereny gdzie jest teraz zbyt zimno. Nareszcie będzie ciepła woda w Bałtyku. Odpowiedz Link Zgłoś
darr.darek Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 11:10 "Ale w końcu z biologicznego punktu widzenia wszystkie gatunki są równe, może więc nie ma powodu, by bardziej lubić misie od wirusa chikungunya" To powyższe jest bzdurą. Dodatkowo wirusy nie należą do świata ożywionego. Już dawno powinny prace badawcze pójść w tym kierunku, aby zlikwidować gatunki komara, jako stworzenia uciążliwego i roznoszącego epidemie (np. malarii zabijającej miliony ludzi). W czasach, gdy lewactwo ("ekologiczne") nie rządziło jeszcze Europą, wynalazca DDT zabijającego skutecznie komary, otrzymał nagordę Nobla. Potem był cyrk medialny wycofywania się z DDT (skorupy jaj ptasich stają się łamliwe po jego wpływem). Wystarczyłoby badań nad tym tematem i komary stałyby się przeszłością. Czego jednak oczekiwac od sponsorowanych przez politykierów badań, jeśli do tej pory nikt nie zająknął się o likwidacji gatunków kleszczy (nieporównywalnie łatwiejsza likwidacja gatunku niż w przypadku komarów). P.S. Jeśli miśki nie będą na lodzie arktycznym, to przetrwają na lądach Syberii, Kanady i Alaski. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_pope Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 11:24 > P.S. Jeśli miśki nie będą na lodzie arktycznym, to przetrwają na > lądach Syberii, Kanady i Alaski. I to będzie ta 1/3 populacji. Odpowiedz Link Zgłoś
mis22 Żegnaj misiu, cieszcie się foki! 18.09.07, 12:14 I co w tym złego, że będzie mniej tych drapieżników? Foki będą miały bezpieczniejsze życie. Ludzie też, bo teraz białe niedźwiedzie stały się utrapieniem i zagrożeniem dla mieszkańców z okolic kręgu polarnego. Odpowiedz Link Zgłoś
darthmaciek misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 11:36 jak nie bedzie lodu, to zdechna z glodu, bo na ladzie w Arktyce nie ma co zrec dla tak duzego stowrzenia; a jak pojda na poludnie, do tundry, to najglupszy renifer je zobaczy z daleka i ucieknie.... To wbrew pozorom nie jest kolejny masonski spisek misiow polarnych.... Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 13:11 Wiem wiem, ten artykul jest znakomicie dopasowany do twojego poziomu. Bedzie mniej lodu, to misie nie beda w stanie zlapac foki :-) Odpowiedz Link Zgłoś
era77 Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 17:08 Głupków nie sieją. Sami się rodzą... Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 17:38 era77 napisał: > Głupków nie sieją. Sami się rodzą... -------------------------------------- Dobrze, ze sie przedstawiles. Zapomniales tylko napisac tresci. Ale coz skoro jestes samorodny, to mozna wybaczyc ci to male zapomnienie. Odpowiedz Link Zgłoś
era77 Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 20:33 Treść wystarczająca dla myślących... Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 21:01 > Treść wystarczająca dla myślących... ------------------------------------- Zapewniam cie, ze poza opisem stanu swojego umyslu tudziez pochodzenia, mozna jeszcze cos napisac, a myslacy maja duza wieksze mozliwosci percepcji niz ci sie wydaje. Odpowiedz Link Zgłoś
era77 Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 19.09.07, 00:04 Nie używaj słów których nie rozumiesz. Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 19.09.07, 07:56 era77 napisał: > Nie używaj słów których nie rozumiesz. ---------------------------------------- Nie mierz wszystkich weglug siebie. Jak czegos nie rozumiesz to jeszcze nie koniec swiata - zawsze mozesz sprawdzic w slowniku. Odpowiedz Link Zgłoś
era77 Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 19.09.07, 17:53 Dobrze powiedziane. Tylko, że masz jakieś stare wydanie. Odpowiedz Link Zgłoś
diopsyd1 Oczywiscie, dogonia foke w wodzie 18.09.07, 18:38 A jak misiowi przyjdzie ochota na drob to z lotu nurkujacego upoluje sobie jakas mewe. Odpowiedz Link Zgłoś
voltus Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 14:04 wprowadza pan w błąd czytelników-niedźwiedź polarny nie zapada w sen zimowy,sypia ale temperatura jego ciała praktycznie nie spada,jak ma to miejsce u innych niedźwiedzi które w stanie hibernacji obniżają temperaturę 1-4*C Odpowiedz Link Zgłoś
z616 Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 15:38 omfg dzieciaku.... ja bym cie chcetnie na sahare wyslal.... ciekawe czy bys zdech, a moze bys przetrwal zywiac sie piaskiem? .... Odpowiedz Link Zgłoś
ludwigvanbeethoven Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 18:08 Wiekszosc tu piszacych nie ma pojecia o zmianach,jakie beda powodowaly zalamania sie piramidy zywieniowej np niedwiedz polarny - foki.Raczej ciesza sie z tego niz ubolewaja.Oj szkoda tylko,ze ludzkosc tak nie wymiera,bo to w koncu czlowiek powoduje najwiecej krzywdy i ma na rekach najgrubsza warstwe krwi z zamordowanych zwierzat.Az przykro sluchac takich.Nalezy jednak przede wszystkim pamietac,ze natura nie zna kar ani wynagrodzen,tylko konsekwencje! Jesli ktos uwaza,ze czlowiek nie stanie sie lupem wlasnego postepowania to jest tepym cepem! Odpowiedz Link Zgłoś
warmi2 Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 19.09.07, 22:27 Ah przestan pierdzielic. Zanim czlowiek nawet sie pojawil na tej planecie .. tysiace roznych gatunkow wyginelo z roznojakich powodow. Odpowiedz Link Zgłoś
ludwigvanbeethoven Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 18:12 Czy misie polarne zywia sie lodem? NIE,misie polarne itelegencie nie zywia sie lodem,ale sa od niego zalezne!Bez lodu nie sa w stanie polowac,natomiast mlode zwyczjnie sie topia zanim naucza sie nurkowac i zdobywac pozywienie. Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 20:19 > NIE,misie polarne itelegencie nie zywia sie lodem,ale sa od niego > zalezne!Bez lodu nie sa w stanie polowac, ---------------------------------------- Bardzo autorytatywne stwierdzenie medrcze. Masz jakies naukowy dowod na jego poparcie? Obejrzyj sobie film o poszukaj w nim chocby skrawek lodu: www.youtube.com/watch?v=teHdUV93WHs Tu inny filmik co prawda z lodem, ale nie odgrywa on zadnej roli w polowaniu: www.youtube.com/watch?v=Ob_oD1IsYbE Milego ogladania. Odpowiedz Link Zgłoś
stoszesc Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 18:38 Artykuł jest niesłychanie tendencyjny. Niedźwiedzie polarne i wirusy chikungunya to nie jedyne gatunki na Ziemi. Jednym będzie gorzej, innym będzie lepiej. A klimat zmieniał się, zmienia się i będzie się zmieniać. A w sprawie lodów Arktyki sprawa jest bardzo niejasna. Topnieją one szybciej niż naukowcy to przewidywali. Przyczyna jest nieznana. Odpowiedz Link Zgłoś
diopsyd1 Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 18:40 >Przyczyna jest nieznana.< Niechybnie powodem jest ochlodzenie klimatu.... Odpowiedz Link Zgłoś
janu5 Trzeba Busha zmusić siłą w sprawie emisji CO2 18.09.07, 20:50 Proponuje wycelować w biały dom wszystkie nasze rakiety w obronie misia białego. Odpowiedz Link Zgłoś
aalliiccee Re: Trzeba Busha zmusić siłą w sprawie emisji CO2 18.09.07, 22:49 popieram, głupi amerykanie mają po samochodzie na łepka w rodzinie, każdy z nich spala 30dm3/100km, nie inwestują w kolej - wszystkie towary wożą tirami, wszędzie montują klimy, nie segregują śmieci, nie odzyskują surowców wtórnych, baterie wyrzucają gdzie popadnie.Zużycie prądu największe na świecie/na 1 mieszkańca a w nosie mają pozyskiwanie energii odnawialnej. Jak im zabraknie - to zbombardują kolejny kraj arabski. Odpowiedz Link Zgłoś
warmi2 Re: Trzeba Busha zmusić siłą w sprawie emisji CO2 19.09.07, 22:22 "Jak im zabraknie - to > zbombardują kolejny kraj arabski. " Sound like a plan to me. Odpowiedz Link Zgłoś
bluesky.joe Żegnaj, mój misiu (polarny) już bardzo prędko ! 20.09.07, 14:51 Se zobacz , człeku : ANTARKTYCZNE KŁAMSTWO IPCC [!!!] pl.indymedia.org/pl/2007/09/31809.shtml Odpowiedz Link Zgłoś
cassandra571 Wystrzelac je wszystkie! 21.09.07, 22:37 Wystrzelac je wszystkie! Nie lubie niedzwidzi i trzeba je wytepic. Zimy tez nie lubie wiec trzeba te lody Antarktyczne rozpuscic - najlepiej posypac sola. Na brzegach morz Barentsa posadzimy palmy, a Eskimosi niech sie zabiora do wyrabiania lodow i pizzy, tak jak na Sardynii gdzie ostaniomoja rodzina przebywala Odpowiedz Link Zgłoś
przyjaciolkafilipa Żegnaj, mój misiu (polarny) 25.09.07, 21:29 Mój przyjaciel, Filip Flisowski, któremu ekologia jest bardzo bliska uważa, że wyginięcie niedźwiedzi polarnych nie jest problemem wyłącznie naukowców. Jest zdania, że globalne ocieplenie, niebezpieczne dla przyrody jest zgubne w skutkach dla nas samych. Chciałby, aby większa dbałość o środowisko naturalne bylo priorytetem polityki przyszłego rządu. Przyjaciółka Filipa Flisowskiego – kandydata PO na Sejm. Warszawa. Lista nr 8, pozycja 34 Odpowiedz Link Zgłoś