Dodaj do ulubionych

Żegnaj, mój misiu (polarny)

18.09.07, 06:53
Znowu bakji w dziale nauka. Czy misie polarne zywia sie lodem? Ich
gatunek bedzie zagrozony jak nie beda mialy co jesc, a nie z powodu
mniejszej ilosci lodu.
Obserwuj wątek
    • toja3003 A kto powiedział, że ten klimat, który 18.09.07, 09:59
      A kto powiedział, że ten klimat, który mamy jest idealny i nie wolno
      mu się zmieniać? W czasach Rzymian lodowce alpejskie były o wiele
      mniejsze niż teraz, bo było cieplej i komu to przeszkadzało? A co
      mieli powiedzieć nasi przodkowie w czasach zlodowacenia?

      Najśmieśniejsze są jednostronne „badania” takich firm jak WWF –
      niedawno opublikowali raport ilu ludzi więcej rocznie zginie z
      powodu ocieplenia klimatu. Wyszło im 15 tysięcy. Nieważne jak to
      liczyli. Ważne, że nie uwzględnili, prostej zależności: jeśli gdzieś
      będzie za ciepło i ktoś dostanie zawału to gdzie indziej z kolei
      ktoś nie zamarznie, bo się tam też temperatura podniesie a poza tym
      ludzie będą migrować i zasiedlać tereny gdzie jest teraz zbyt zimno.
      Nareszcie będzie ciepła woda w Bałtyku.
    • darr.darek Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 11:10
      "Ale w końcu z biologicznego punktu widzenia wszystkie gatunki są
      równe, może więc nie ma powodu, by bardziej lubić misie od wirusa
      chikungunya"
      To powyższe jest bzdurą. Dodatkowo wirusy nie należą do świata
      ożywionego.

      Już dawno powinny prace badawcze pójść w tym kierunku, aby
      zlikwidować gatunki komara, jako stworzenia uciążliwego i
      roznoszącego epidemie (np. malarii zabijającej miliony ludzi).

      W czasach, gdy lewactwo ("ekologiczne") nie rządziło jeszcze Europą,
      wynalazca DDT zabijającego skutecznie komary, otrzymał nagordę Nobla.
      Potem był cyrk medialny wycofywania się z DDT (skorupy jaj ptasich
      stają się łamliwe po jego wpływem).
      Wystarczyłoby badań nad tym tematem i komary stałyby się
      przeszłością. Czego jednak oczekiwac od sponsorowanych przez
      politykierów badań, jeśli do tej pory nikt nie zająknął się o
      likwidacji gatunków kleszczy (nieporównywalnie łatwiejsza likwidacja
      gatunku niż w przypadku komarów).

      P.S. Jeśli miśki nie będą na lodzie arktycznym, to przetrwają na
      lądach Syberii, Kanady i Alaski.

      • mr_pope Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 11:24
        > P.S. Jeśli miśki nie będą na lodzie arktycznym, to przetrwają na
        > lądach Syberii, Kanady i Alaski.

        I to będzie ta 1/3 populacji.
        • mis22 Żegnaj misiu, cieszcie się foki! 18.09.07, 12:14
          I co w tym złego, że będzie mniej tych drapieżników? Foki będą miały
          bezpieczniejsze życie. Ludzie też, bo teraz białe niedźwiedzie stały
          się utrapieniem i zagrożeniem dla mieszkańców z okolic kręgu
          polarnego.
    • darthmaciek misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 11:36
      jak nie bedzie lodu, to zdechna z glodu, bo na ladzie w Arktyce nie
      ma co zrec dla tak duzego stowrzenia; a jak pojda na poludnie, do
      tundry, to najglupszy renifer je zobaczy z daleka i ucieknie....

      To wbrew pozorom nie jest kolejny masonski spisek misiow
      polarnych....
      • plorg Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 13:11
        Wiem wiem, ten artykul jest znakomicie dopasowany do twojego poziomu.
        Bedzie mniej lodu, to misie nie beda w stanie zlapac foki :-)
        • era77 Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 17:08
          Głupków nie sieją. Sami się rodzą...
          • plorg Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 17:38
            era77 napisał:

            > Głupków nie sieją. Sami się rodzą...
            --------------------------------------
            Dobrze, ze sie przedstawiles. Zapomniales tylko napisac tresci. Ale
            coz skoro jestes samorodny, to mozna wybaczyc ci to male zapomnienie.
            • era77 Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 20:33
              Treść wystarczająca dla myślących...
              • plorg Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 18.09.07, 21:01
                > Treść wystarczająca dla myślących...
                -------------------------------------
                Zapewniam cie, ze poza opisem stanu swojego umyslu tudziez
                pochodzenia, mozna jeszcze cos napisac, a myslacy maja duza wieksze
                mozliwosci percepcji niz ci sie wydaje.
                • era77 Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 19.09.07, 00:04
                  Nie używaj słów których nie rozumiesz.
                  • plorg Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 19.09.07, 07:56
                    era77 napisał:

                    > Nie używaj słów których nie rozumiesz.
                    ----------------------------------------
                    Nie mierz wszystkich weglug siebie. Jak czegos nie rozumiesz to
                    jeszcze nie koniec swiata - zawsze mozesz sprawdzic w slowniku.
                    • era77 Re: misie zra foki, ktore lapia na lodzie 19.09.07, 17:53
                      Dobrze powiedziane. Tylko, że masz jakieś stare wydanie.
        • diopsyd1 Oczywiscie, dogonia foke w wodzie 18.09.07, 18:38
          A jak misiowi przyjdzie ochota na drob to z lotu nurkujacego upoluje
          sobie jakas mewe.
    • voltus Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 14:04
      wprowadza pan w błąd czytelników-niedźwiedź polarny nie zapada w sen
      zimowy,sypia ale temperatura jego ciała praktycznie nie spada,jak ma to miejsce
      u innych niedźwiedzi które w stanie hibernacji obniżają temperaturę 1-4*C
    • z616 Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 15:38
      omfg dzieciaku....
      ja bym cie chcetnie na sahare wyslal.... ciekawe czy bys zdech, a moze bys przetrwal zywiac sie piaskiem? ....
      • ludwigvanbeethoven Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 18:08
        Wiekszosc tu piszacych nie ma pojecia o zmianach,jakie beda
        powodowaly zalamania sie piramidy zywieniowej np niedwiedz polarny -
        foki.Raczej ciesza sie z tego niz ubolewaja.Oj szkoda tylko,ze
        ludzkosc tak nie wymiera,bo to w koncu czlowiek powoduje najwiecej
        krzywdy i ma na rekach najgrubsza warstwe krwi z zamordowanych
        zwierzat.Az przykro sluchac takich.Nalezy jednak przede wszystkim
        pamietac,ze natura nie zna kar ani wynagrodzen,tylko konsekwencje!
        Jesli ktos uwaza,ze czlowiek nie stanie sie lupem wlasnego
        postepowania to jest tepym cepem!
        • warmi2 Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 19.09.07, 22:27
          Ah przestan pierdzielic.

          Zanim czlowiek nawet sie pojawil na tej planecie .. tysiace roznych
          gatunkow wyginelo z roznojakich powodow.
    • ludwigvanbeethoven Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 18:12


      Czy misie polarne zywia sie lodem?
      NIE,misie polarne itelegencie nie zywia sie lodem,ale sa od niego
      zalezne!Bez lodu nie sa w stanie polowac,natomiast mlode zwyczjnie
      sie topia zanim naucza sie nurkowac i zdobywac pozywienie.




      • plorg Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 20:19
        > NIE,misie polarne itelegencie nie zywia sie lodem,ale sa od niego
        > zalezne!Bez lodu nie sa w stanie polowac,
        ----------------------------------------
        Bardzo autorytatywne stwierdzenie medrcze. Masz jakies naukowy dowod
        na jego poparcie?
        Obejrzyj sobie film o poszukaj w nim chocby skrawek lodu:
        www.youtube.com/watch?v=teHdUV93WHs
        Tu inny filmik co prawda z lodem, ale nie odgrywa on zadnej roli w
        polowaniu:
        www.youtube.com/watch?v=Ob_oD1IsYbE

        Milego ogladania.
    • stoszesc Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 18:38
      Artykuł jest niesłychanie tendencyjny. Niedźwiedzie polarne i wirusy
      chikungunya to nie jedyne gatunki na Ziemi. Jednym będzie gorzej,
      innym będzie lepiej. A klimat zmieniał się, zmienia się i będzie się
      zmieniać.

      A w sprawie lodów Arktyki sprawa jest bardzo niejasna. Topnieją one
      szybciej niż naukowcy to przewidywali. Przyczyna jest nieznana.
      • diopsyd1 Re: Żegnaj, mój misiu (polarny) 18.09.07, 18:40
        >Przyczyna jest nieznana.<

        Niechybnie powodem jest ochlodzenie klimatu....
    • janu5 Trzeba Busha zmusić siłą w sprawie emisji CO2 18.09.07, 20:50
      Proponuje wycelować w biały dom wszystkie nasze rakiety w obronie misia białego.
      • aalliiccee Re: Trzeba Busha zmusić siłą w sprawie emisji CO2 18.09.07, 22:49
        popieram,
        głupi amerykanie mają po samochodzie na łepka w rodzinie, każdy z
        nich spala 30dm3/100km, nie inwestują w kolej - wszystkie towary
        wożą tirami, wszędzie montują klimy, nie segregują śmieci, nie
        odzyskują surowców wtórnych, baterie wyrzucają gdzie
        popadnie.Zużycie prądu największe na świecie/na 1 mieszkańca a w
        nosie mają pozyskiwanie energii odnawialnej. Jak im zabraknie - to
        zbombardują kolejny kraj arabski.
        • warmi2 Re: Trzeba Busha zmusić siłą w sprawie emisji CO2 19.09.07, 22:22
          "Jak im zabraknie - to
          > zbombardują kolejny kraj arabski.
          "

          Sound like a plan to me.
    • bluesky.joe Żegnaj, mój misiu (polarny) już bardzo prędko ! 20.09.07, 14:51
      Se zobacz , człeku :

      ANTARKTYCZNE KŁAMSTWO IPCC [!!!]
      pl.indymedia.org/pl/2007/09/31809.shtml
      • cassandra571 Wystrzelac je wszystkie! 21.09.07, 22:37
        Wystrzelac je wszystkie!
        Nie lubie niedzwidzi i trzeba je wytepic. Zimy tez nie lubie wiec trzeba te lody
        Antarktyczne rozpuscic - najlepiej posypac sola. Na brzegach morz Barentsa
        posadzimy palmy, a Eskimosi niech sie zabiora do wyrabiania lodow i pizzy, tak
        jak na Sardynii gdzie ostaniomoja rodzina przebywala
    • przyjaciolkafilipa Żegnaj, mój misiu (polarny) 25.09.07, 21:29
      Mój przyjaciel, Filip Flisowski, któremu ekologia jest bardzo bliska uważa, że
      wyginięcie niedźwiedzi polarnych nie jest problemem wyłącznie naukowców. Jest
      zdania, że globalne ocieplenie, niebezpieczne dla przyrody jest zgubne w
      skutkach dla nas samych. Chciałby, aby większa dbałość o środowisko naturalne
      bylo priorytetem polityki przyszłego rządu.

      Przyjaciółka Filipa Flisowskiego – kandydata PO na Sejm. Warszawa. Lista nr 8,
      pozycja 34

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka