Dodaj do ulubionych

po ile pierścionek zaręczynowy?

11.07.08, 09:23
Witam serdecznie

Mam troszkę niebanalne pytanie ....po ile są pierścionki z białego
złota, które dawaliście lub otrzymałyście .....


Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • madziaq Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 09:30
      Mam wrażenie, że otrzymując pierścionek nikt nie pyta się o cenę, a facet, zanim
      się oświadczy, ową cenę od pierścionka odczepi wink Więc chyba się tego nie
      dowiesz. Ale cena zdaje się głównie zależy od wielkości diamencika. Ja kiedyś
      wspólnie z narzeczonym kupowałam taki pół-zaręczynowy wink pierścionek, który był
      z białego złota, ale kamyczek miał maciupeńki i kosztował jakieś 22 funty, czyli
      wtedy neicałe 150 zł. Podejrzewam, że mój zaręczynowy był kilka razy droższy,
      ale tego już na 100% nie wiem
      • maiwlys Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 09:33
        Wejdź na stronę Apartu Yes, czy Kruka, poza tym wpisz pirścionek
        zaręczynowy i popatrz jakie są ceny. Moga być przeróżne, możesz
        kupić za 500 zł, a i za 5000. Tak jak napisała poprzedniczka cena w
        gruncie rzcezy zalezy od wielkości brylantu, jeżeli będzie inny
        kamyk na pewno będzie tańszy, poza tym w znanych firmach płacisz za
        nazwę również, kupując u lokalnego jubilera zapłaci się o wiele
        taniej. Wszystko zalezy od tego na czym wam zależy smile
      • mgla_jedwabna Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 17.07.08, 10:56
        Podobno czesto zdarza sie w salonach jubilerskich, ze narzeczona przychodzi z mamusia i prosi o wycene otrzymanego pierscionka, zeby sprawdzic na ile luby ja wycenil smile takie drobnomieszczanstwo, moim zdaniem.
    • kamelia04.08.2007 skąd mam wiedzieć, przecież go nie wybierałam-n.t. 11.07.08, 09:43
      • kavainca ja tam swój wybierałam, ale ceny nie pamietam:) 11.07.08, 09:48

        • jacinda Re: ja tam swój wybierałam, ale ceny nie pamietam 11.07.08, 15:20
          Za 22 funty to raczej cyrkonia i srebro, a nie brylant i biale zloto.

          • monia515 Re: ja tam swój wybierałam, ale ceny nie pamietam 11.07.08, 15:31
            Mój jest z białego złota z małym szafirkiem i cyrkoniami- kosztował
            360zł w aparcie.
          • kamisiunia Re: ja tam swój wybierałam, ale ceny nie pamietam 13.07.08, 21:39
            jacinda napisała:

            > Za 22 funty to raczej cyrkonia i srebro, a nie brylant i biale zloto.
            >

            Za 150zł to kupisz 5 srebrnych pierscionkow uncertain
    • niebigran Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 16:41
      A ja wyczailam na liscie, ktory przyszedl od jubilera (oferta
      ubezpieczenia pierscionka), a ktory narzeczony zostawil w pokoju
      biurowym ...myslalam ze padne...cos czulam ze sie
      wykosztowal ...7250 PLN.
      To z tego wszystkiego tez mu zrobilam konkretny prezent
      zareczynowy wink))
      • lenkau Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 13.07.08, 11:15
        A masz jeden kamień?Czy kilka,bardzo jestem ciekawa jak wygląda,masz może
        zdjęcie?(wiem, głupie pytania,ale ja KOCHAM BRYLANTY)
        • niebigran Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 15:49
          Biale zloto, trzy brylanty. Pierscionek ma tak jakby 4 'galezie' i
          brylanty sa niesymetrycznie powsadzane miedzy te galezie wlasnie.
          • kosmetyczka_krakow nie liczy się cena 15.07.08, 16:15
            Jakiś czas zobaczyłam go w galerii handlowej.
            Miał przepiękną oprawę "PR" : piękny plakat, podświetlenie w
            gablocie... Zamarzyłam o takim!!!!
            Można wybierać między 500 zł a 25 000 zł. to JEDYNY od W.Kruka.

            24 maja, całkiem niespodziewanie, włożył mi go na palec.
            Najpiękniejsza chwila w moim życiu, moje marzenie się spełniło.
            idealny facet, idealna chwila, idealny pierścionek.

            Żółte złoto (do jego numeru dobierzemy za rok obrączki), pasuje jak
            ulał.
            Ma dla mnie 10-krotnie większą wartość niż ta sklepowa (3000zł)


            • kaamilka następna licytująca się - skoro cena się nie liczy 15.07.08, 16:20
              to po co umieściłaś ją poście?
          • lenkau Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 19:23
            Cudny musi być,masz szczęście...
    • agatea81 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 16:44
      Mój w Aparcie kosztował 1500, z białego złota i małym brylancikiem
    • marina111 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 19:08
      Ja bardzo chciałam nie wiedziec ale ponieważ musiałam go zmniejszyć
      a pan tak upewniał się czy to ten (wypisując zlecenie na
      zmniejszenie) ze zapytał mojego narzeczonego: "kosztował 2900?"
      Odeszłam w drugi koniec sklepu (niby oglądać sobie jakieś kolczyki)
      ale usłyszałam niestety sad Mój kochany jednak mysli ze nie wiem i
      dobrze smile
      Jest z białego złota z trzema brylantami.
      A po co ci własciwie taka informacja przeciez to jest na stronach
      internetowych sklepów jubilerskich. Cena jest uwalezniona głównie od
      wagi i kamieni.
    • law2008 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 12.07.08, 17:06
      Mój poerśconek wybierałam wbrw tradycji sama. Tak zdecydowaliśmy
      wspólnie. Cena 2300. Brylanicik w koronie i żółte złoto. Troszeczkę
      kręcił nosem,ale później cieszyliśmy się razem.Pozdrawiam.
    • sensiblue Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 13.07.08, 01:52
      Cena zależy od rodzaju i wielkości, czystości itd kamienia...
      najłatwiej chyba byłoby, gdbyś przeszła się do jubilera i spojrzała
      na ofertę. Niektóre firmy mają także opcję robienia pierścionków na
      zamówienie - wówczas można określić przedział cenowy.
      Ile kosztował mój? wiem, ale udaję, że nie pamiętam wink (był robiony
      na zamówienie)
      • alina1980 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 12:25
        Mój kosztował 2tys., białe złoto, ksztalt kwiat, jeden większy
        brylant a na około 10 malych, dostałam go 5 lat temu wink.
        • des4 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 13:28
          u Kruka, 8 lat temu, złoto z szafirem, około 1500 zł...
    • martina.15 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 15:13
      biale i zolte zloto z minibryantem we wroclawiu na rynku ponad 700 zl. tyle ze
      dwa lata temu kupowany smile ale mierzylam (brat kupowal dla swojej owczesnej
      dziewczyny, teraz malzonki) tez z kruka w podobnym stylu za 1400 i 1600.
    • kaamilka trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:18
      jakby dziewczyny chwialiły się, która ma bogatszego
      narzeczonego/męża... ale może nadwrażliwa jestem wink
      • maiwlys Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:22
        Fakt...z żenującym wątkiem, nie z nadwrażliwością, bo w takim razie
        ja chyba tez jestem.
      • miska_malcova Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:22
        kaamilka napisała:

        > jakby dziewczyny chwialiły się, która ma bogatszego
        > narzeczonego/męża... ale może nadwrażliwa jestem wink

        bo tak jest... jak w przedszkolu smile
        • maiwlys Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:28
          A może wklejmy zdjęcia smile))
          • kaamilka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:34
            ale jak zdjęcia to koniecznie z paragonem, żeby było wiarygodne! smile
            • maiwlys Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:45
              a jakby przypadkiem na paragonie nie było nazwy firmy, sklepu to z
              nazwą smile i koniecznie z certyfikatem (ech my to potrafimy z kazdego
              watku zrobic parodiesmile
              • kaamilka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:55
                Sylwia, przepraszam, to nie my zrobiłyśmy parodię tylko te panny
                przed nami! Prawidłowa odpowiedź na pytanie z tematu to: ceny są
                różne w zależności od materiału, kamienia i wielkości tychże,
                sprawdź w necie albo w sklepach. koniec koropka. a nie przechwalanie
                się
                • marina111 Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 18:58
                  No tak ale dlaczego mamy nie odpowedziec dziewczynie. Ona nie chce
                  wiedziec ile kosztuja w sklepie tylko ile nasze kosztowały pewnie po
                  to zeby porównac czy jej luby dobry kupił czy nie bardzo. Bo jesli
                  wypadnie z innymi ceami słabo to moze mu go zwrócić... wiec co by
                  nie łamac dziewczynie życia odpowiedzcie ile kosztowały wasze.
                  A po za tym jak któraś ma bogatego narzeczonego to co ma się nie
                  chwalic?
                  • kaamilka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 19:25
                    aaa... no chyba, że to są takie pobudki... to w takim razie niech da
                    mi @ do swojego chłopaka - ostrzegę go, żeby żadnego pierścionka jej
                    nie kupował i broń boże nie brał z nią ślubu!
                    • marina111 Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 23:35
                      Kobiety ewolucyjnie mają uwarunkowana rzedze pieniadza wiec po co go
                      informować... niech ksiązki czyta smile np. psychologia ewolucyjna E.
                      Bussa smile
                      A tak seria to po co innego by pytała ile nasze kosztowały? ile
                      wogóle kosztuja to nie tajemnica. Witac chce znać średnią
                      artmetyczna pierścionków na tym forum
                      • kaamilka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 23:42
                        Marina, ja zrozumiałam o co chodzi autorce wątku, ale nie za bardzo
                        rozumiem to licytowanie się dziewczyn... żenujące... kto da więcej!
                        • marina111 Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 16.07.08, 23:23
                          Odpowiadają tylko na pytanie. Sama tez to zrobiłam. Ale przyznasz ze
                          ta jednak co tu napisała ze dostałą za 7000 to polechtała swoje ego
                          no i jej teraz inne zazdroszca (te co mają ponizej średniej) smile
                          Te co dostały za 700 tu raczej nie pisza bo juz się zdolowały
                          średnią. Masz się czym chwalic to sie chwal. Ja uwaza ze kobiety to
                          materialistki i nie wierze jak któraś mówi ze nie. Jesli jest
                          materialistka w normie to ok i niech piszą, ja ise temu nie dziwie.
                          No moze jak by któras którejś napisała ze ma głupiego narzeczonego
                          bo jej za tani pierscionek dał to bym uznała ze to chore. A skoro to
                          tylko pisanie za ile...
                          • shellerka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 17.07.08, 11:52
                            smile odnosze wrazenie ze wychodza za maz coraz to mlodsze dziewczyny...
                      • mgla_jedwabna Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 17.07.08, 11:00

                        a co to jest rzedza?
                        • marina111 Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 17.07.08, 13:24
                          Przepraszam za błąd. chodziło mi o słowo: żądza uncertain

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka