majka11111 11.07.08, 09:23 Witam serdecznie Mam troszkę niebanalne pytanie ....po ile są pierścionki z białego złota, które dawaliście lub otrzymałyście ..... Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
madziaq Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 09:30 Mam wrażenie, że otrzymując pierścionek nikt nie pyta się o cenę, a facet, zanim się oświadczy, ową cenę od pierścionka odczepi Więc chyba się tego nie dowiesz. Ale cena zdaje się głównie zależy od wielkości diamencika. Ja kiedyś wspólnie z narzeczonym kupowałam taki pół-zaręczynowy pierścionek, który był z białego złota, ale kamyczek miał maciupeńki i kosztował jakieś 22 funty, czyli wtedy neicałe 150 zł. Podejrzewam, że mój zaręczynowy był kilka razy droższy, ale tego już na 100% nie wiem Odpowiedz Link Zgłoś
maiwlys Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 09:33 Wejdź na stronę Apartu Yes, czy Kruka, poza tym wpisz pirścionek zaręczynowy i popatrz jakie są ceny. Moga być przeróżne, możesz kupić za 500 zł, a i za 5000. Tak jak napisała poprzedniczka cena w gruncie rzcezy zalezy od wielkości brylantu, jeżeli będzie inny kamyk na pewno będzie tańszy, poza tym w znanych firmach płacisz za nazwę również, kupując u lokalnego jubilera zapłaci się o wiele taniej. Wszystko zalezy od tego na czym wam zależy Odpowiedz Link Zgłoś
mgla_jedwabna Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 17.07.08, 10:56 Podobno czesto zdarza sie w salonach jubilerskich, ze narzeczona przychodzi z mamusia i prosi o wycene otrzymanego pierscionka, zeby sprawdzic na ile luby ja wycenil takie drobnomieszczanstwo, moim zdaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
kamelia04.08.2007 skąd mam wiedzieć, przecież go nie wybierałam-n.t. 11.07.08, 09:43 Odpowiedz Link Zgłoś
jacinda Re: ja tam swój wybierałam, ale ceny nie pamietam 11.07.08, 15:20 Za 22 funty to raczej cyrkonia i srebro, a nie brylant i biale zloto. Odpowiedz Link Zgłoś
monia515 Re: ja tam swój wybierałam, ale ceny nie pamietam 11.07.08, 15:31 Mój jest z białego złota z małym szafirkiem i cyrkoniami- kosztował 360zł w aparcie. Odpowiedz Link Zgłoś
kamisiunia Re: ja tam swój wybierałam, ale ceny nie pamietam 13.07.08, 21:39 jacinda napisała: > Za 22 funty to raczej cyrkonia i srebro, a nie brylant i biale zloto. > Za 150zł to kupisz 5 srebrnych pierscionkow Odpowiedz Link Zgłoś
niebigran Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 16:41 A ja wyczailam na liscie, ktory przyszedl od jubilera (oferta ubezpieczenia pierscionka), a ktory narzeczony zostawil w pokoju biurowym ...myslalam ze padne...cos czulam ze sie wykosztowal ...7250 PLN. To z tego wszystkiego tez mu zrobilam konkretny prezent zareczynowy )) Odpowiedz Link Zgłoś
lenkau Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 13.07.08, 11:15 A masz jeden kamień?Czy kilka,bardzo jestem ciekawa jak wygląda,masz może zdjęcie?(wiem, głupie pytania,ale ja KOCHAM BRYLANTY) Odpowiedz Link Zgłoś
niebigran Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 15:49 Biale zloto, trzy brylanty. Pierscionek ma tak jakby 4 'galezie' i brylanty sa niesymetrycznie powsadzane miedzy te galezie wlasnie. Odpowiedz Link Zgłoś
kosmetyczka_krakow nie liczy się cena 15.07.08, 16:15 Jakiś czas zobaczyłam go w galerii handlowej. Miał przepiękną oprawę "PR" : piękny plakat, podświetlenie w gablocie... Zamarzyłam o takim!!!! Można wybierać między 500 zł a 25 000 zł. to JEDYNY od W.Kruka. 24 maja, całkiem niespodziewanie, włożył mi go na palec. Najpiękniejsza chwila w moim życiu, moje marzenie się spełniło. idealny facet, idealna chwila, idealny pierścionek. Żółte złoto (do jego numeru dobierzemy za rok obrączki), pasuje jak ulał. Ma dla mnie 10-krotnie większą wartość niż ta sklepowa (3000zł) Odpowiedz Link Zgłoś
kaamilka następna licytująca się - skoro cena się nie liczy 15.07.08, 16:20 to po co umieściłaś ją poście? Odpowiedz Link Zgłoś
lenkau Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 19:23 Cudny musi być,masz szczęście... Odpowiedz Link Zgłoś
agatea81 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 16:44 Mój w Aparcie kosztował 1500, z białego złota i małym brylancikiem Odpowiedz Link Zgłoś
marina111 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 11.07.08, 19:08 Ja bardzo chciałam nie wiedziec ale ponieważ musiałam go zmniejszyć a pan tak upewniał się czy to ten (wypisując zlecenie na zmniejszenie) ze zapytał mojego narzeczonego: "kosztował 2900?" Odeszłam w drugi koniec sklepu (niby oglądać sobie jakieś kolczyki) ale usłyszałam niestety Mój kochany jednak mysli ze nie wiem i dobrze Jest z białego złota z trzema brylantami. A po co ci własciwie taka informacja przeciez to jest na stronach internetowych sklepów jubilerskich. Cena jest uwalezniona głównie od wagi i kamieni. Odpowiedz Link Zgłoś
law2008 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 12.07.08, 17:06 Mój poerśconek wybierałam wbrw tradycji sama. Tak zdecydowaliśmy wspólnie. Cena 2300. Brylanicik w koronie i żółte złoto. Troszeczkę kręcił nosem,ale później cieszyliśmy się razem.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
sensiblue Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 13.07.08, 01:52 Cena zależy od rodzaju i wielkości, czystości itd kamienia... najłatwiej chyba byłoby, gdbyś przeszła się do jubilera i spojrzała na ofertę. Niektóre firmy mają także opcję robienia pierścionków na zamówienie - wówczas można określić przedział cenowy. Ile kosztował mój? wiem, ale udaję, że nie pamiętam (był robiony na zamówienie) Odpowiedz Link Zgłoś
alina1980 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 12:25 Mój kosztował 2tys., białe złoto, ksztalt kwiat, jeden większy brylant a na około 10 malych, dostałam go 5 lat temu . Odpowiedz Link Zgłoś
des4 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 13:28 u Kruka, 8 lat temu, złoto z szafirem, około 1500 zł... Odpowiedz Link Zgłoś
martina.15 Re: po ile pierścionek zaręczynowy? 15.07.08, 15:13 biale i zolte zloto z minibryantem we wroclawiu na rynku ponad 700 zl. tyle ze dwa lata temu kupowany ale mierzylam (brat kupowal dla swojej owczesnej dziewczyny, teraz malzonki) tez z kruka w podobnym stylu za 1400 i 1600. Odpowiedz Link Zgłoś
kaamilka trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:18 jakby dziewczyny chwialiły się, która ma bogatszego narzeczonego/męża... ale może nadwrażliwa jestem Odpowiedz Link Zgłoś
maiwlys Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:22 Fakt...z żenującym wątkiem, nie z nadwrażliwością, bo w takim razie ja chyba tez jestem. Odpowiedz Link Zgłoś
miska_malcova Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:22 kaamilka napisała: > jakby dziewczyny chwialiły się, która ma bogatszego > narzeczonego/męża... ale może nadwrażliwa jestem bo tak jest... jak w przedszkolu Odpowiedz Link Zgłoś
maiwlys Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:28 A może wklejmy zdjęcia )) Odpowiedz Link Zgłoś
kaamilka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:34 ale jak zdjęcia to koniecznie z paragonem, żeby było wiarygodne! Odpowiedz Link Zgłoś
maiwlys Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:45 a jakby przypadkiem na paragonie nie było nazwy firmy, sklepu to z nazwą i koniecznie z certyfikatem (ech my to potrafimy z kazdego watku zrobic parodie Odpowiedz Link Zgłoś
kaamilka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 15:55 Sylwia, przepraszam, to nie my zrobiłyśmy parodię tylko te panny przed nami! Prawidłowa odpowiedź na pytanie z tematu to: ceny są różne w zależności od materiału, kamienia i wielkości tychże, sprawdź w necie albo w sklepach. koniec koropka. a nie przechwalanie się Odpowiedz Link Zgłoś
marina111 Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 18:58 No tak ale dlaczego mamy nie odpowedziec dziewczynie. Ona nie chce wiedziec ile kosztuja w sklepie tylko ile nasze kosztowały pewnie po to zeby porównac czy jej luby dobry kupił czy nie bardzo. Bo jesli wypadnie z innymi ceami słabo to moze mu go zwrócić... wiec co by nie łamac dziewczynie życia odpowiedzcie ile kosztowały wasze. A po za tym jak któraś ma bogatego narzeczonego to co ma się nie chwalic? Odpowiedz Link Zgłoś
kaamilka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 19:25 aaa... no chyba, że to są takie pobudki... to w takim razie niech da mi @ do swojego chłopaka - ostrzegę go, żeby żadnego pierścionka jej nie kupował i broń boże nie brał z nią ślubu! Odpowiedz Link Zgłoś
marina111 Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 23:35 Kobiety ewolucyjnie mają uwarunkowana rzedze pieniadza wiec po co go informować... niech ksiązki czyta np. psychologia ewolucyjna E. Bussa A tak seria to po co innego by pytała ile nasze kosztowały? ile wogóle kosztuja to nie tajemnica. Witac chce znać średnią artmetyczna pierścionków na tym forum Odpowiedz Link Zgłoś
kaamilka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 15.07.08, 23:42 Marina, ja zrozumiałam o co chodzi autorce wątku, ale nie za bardzo rozumiem to licytowanie się dziewczyn... żenujące... kto da więcej! Odpowiedz Link Zgłoś
marina111 Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 16.07.08, 23:23 Odpowiadają tylko na pytanie. Sama tez to zrobiłam. Ale przyznasz ze ta jednak co tu napisała ze dostałą za 7000 to polechtała swoje ego no i jej teraz inne zazdroszca (te co mają ponizej średniej) Te co dostały za 700 tu raczej nie pisza bo juz się zdolowały średnią. Masz się czym chwalic to sie chwal. Ja uwaza ze kobiety to materialistki i nie wierze jak któraś mówi ze nie. Jesli jest materialistka w normie to ok i niech piszą, ja ise temu nie dziwie. No moze jak by któras którejś napisała ze ma głupiego narzeczonego bo jej za tani pierscionek dał to bym uznała ze to chore. A skoro to tylko pisanie za ile... Odpowiedz Link Zgłoś
shellerka Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 17.07.08, 11:52 odnosze wrazenie ze wychodza za maz coraz to mlodsze dziewczyny... Odpowiedz Link Zgłoś
mgla_jedwabna Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 17.07.08, 11:00 a co to jest rzedza? Odpowiedz Link Zgłoś
marina111 Re: trochę żenujący zrobił się ten wątek 17.07.08, 13:24 Przepraszam za błąd. chodziło mi o słowo: żądza Odpowiedz Link Zgłoś