Dodaj do ulubionych

czym wyczyścić płytki w łazience

12.02.09, 10:31
Glazurnik po skończonej pracy pozostawił na ciemnych płytkach ceramicznych
mrozoodpornych białe brzydkie plamy,zacieki,jednym słowem podłoga wygląda
jakby była brudna.Czyściłam holenderskim środkiem HD,ale bez efektów.Słyszałam
że można to wyczyścić jakimś kwasem? Może ktoś zna jakąś radę?
Obserwuj wątek
    • Gość: tylko nie Re: czym wyczyścić płytki w łazience IP: *.chello.pl 12.02.09, 10:39
      tylko nie kwas moze zejdzie na sucho
      • Gość: menda Re: czym wyczyścić płytki w łazience IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.09, 14:43
        Gość portalu: tylko nie napisał(a):
        > tylko nie kwas moze zejdzie na sucho

        Podstawowym składnikiem ogólnie dostępnych preparatów przeznaczonych
        do usuwania zabrudzeń z płytek jest... kwas nieorganiczny (w domyśle
        HCl). Co prawda nie jest to stężenie groźne ale jednak jest. Z nazw
        handlowych polecam Atlas Szop i Atlas Szop 2000. Ten pierwszy usuwa
        pozostałości kleju, cementu i spoiny a drugi resztki gruntów.
        Czyścić całe powierzchni - nie wybiórczo a po użyciu nie żałowac
        wody - zmyć kilkukrotnie.
        Uwaga! Nie wolno stosować w przypadku kamieni naturalnych (np.
        marmur, wapień, piaskowiec)
        • glucik0 Re: czym wyczyścić płytki w łazience 12.02.09, 22:16
          Dzięki bardzo,biorę się do działania i liczę na efekty.Pozdrawiam.
          • glucik0 Re: czym wyczyścić płytki w łazience 17.02.09, 10:36
            Wyczyściłam Atlasem nie rozcieńczając.Tylko fugi zjaśniały.
    • Gość: ekol Re: czym wyczyścić płytki w łazience IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.09, 00:02
      Karcher, tylko karcher. Para wodna pod ciśnieniem wytarczy.Czysto i ekologicznie.
      • Gość: menda Re: czym wyczyścić płytki w łazience IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.09, 20:21
        Gość portalu: ekol napisał(a):

        > Karcher, tylko karcher. Para wodna pod ciśnieniem wytarczy.Czysto
        i ekologicznie.

        ...ręce i nogi się uginają.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka