Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    kanada przyjmuje fachowcow na somosponsorstwo

    IP: *.ab.hsia.telus.net 26.01.06, 00:26
    Przyezdzaja ludzie z Kuby,Filipin ,z Afryki,z Chin,Indii dlaczego nie z Polski?
    Potrzebi sa spawacze, stolarze,mechanicy, stawki od 18-35 dol na godzine
    w zaleznosci od prowincji.Przyjechac mozna tylko na somosponsorowanie, na
    punkty.Moj sasiad od kilku miesiecy szuka tokarza do swojego warsztatu.Przemysl
    chemiczny a szczegolnie przerobka ropy naftowej placi bardzo dobrze .
    Najlepsze szanse maja mlode rodziny, no i troszke trzeba znac angielski.
    Obserwuj wątek
      • Gość: Niekanadol Re: kanada przyjmuje fachowcow na somosponsorstwo IP: *.ny325.east.verizon.net 26.01.06, 03:24
        Dlatego ze polacy olewaja Kanade. To kraj bez szans i przyszlosci. Zahukany,
        malo ludzi, duzo skosnookich i zimno.
        Siedz sobie w gownianej Kandadzie i nie zawracaj gitary mala.
        • Gość: Bibliotekarz Re: kanada przyjmuje fachowcow na somosponsorstwo IP: *.dsl.teksavvy.com 26.01.06, 03:58

          :-)))))))))))))))))))))))

          Super opinia! Szczególnie z tym zahukaniem... Jak już jesteśmy rzetelni, to do
          końca: to kraj bez przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Za jakiś miesiąc
          zabraknie ropy, high-tech wyprowadzi się do Europy, a to co zostanie, skuje
          zimny lód...

          Bibliotekarz
          • niekumaty3 Kanada, Kanada, Kanada? Nie slyszalem. 26.01.06, 04:05
            Niesmialo zapytam. Gdzie jest Kanada?
            Chyba nie w Ameryce?
            • luiza_kaput Re: Kanada, Kanada, Kanada? Nie slyszalem. 26.01.06, 13:48
              niekumaty3 napisała:

              > Niesmialo zapytam. Gdzie jest Kanada?
              > Chyba nie w Ameryce?


              Kanada to nazwa terenu pustynno- lodowego polozonego na polnoc od USA.
              Zaludnienie: 20 - krotnie nizsze od poludniowego sasiada, glownie Eskimosi oraz
              Koreanczycy. Jezyk urzedowy- angielski ale w niektorych rejonach by zamowic
              sucha bulke i kawe nalezy uzyc jezyka francuskiego. Brak wiekszych skupisk
              ludnosci.
              Podatki sciagane przez marionetkowy rzad dochadza niekiedy do 75% zarobkow,
              wiec trudno sie dizwic ze nie ma chetnych do pracy na tym terytorium.
              Wolanie o przyjazd na stale do Kanady to wlanie gluchego na puszczy.
              • Gość: kjkjkjkj Re: Kanada, Kanada, Kanada? Nie slyszalem. IP: *.chello.pl 26.01.06, 13:57
                Nie wiem o jakim kraju jest tu mowa ale chyba nie o Kanadzie. Byłam tam jakiś
                czas temu i jest na prawdę nieźle. Mało kto z tamtejszej Polonii decyduje się
                na powrót do Polski, chyba że w ramach odwiedzin.
      • luiza_kaput Odpowiedz jest juz w twym pytaniu 26.01.06, 13:53
        Gość portalu: stasia napisał(a):

        > Przyezdzaja ludzie z Kuby,Filipin ,z Afryki,z Chin,Indii dlaczego nie z
        Polski?


        Odpowiedz masz juz w swym pytaniu:
        Bo Polska to nie Afryka, Chiny, Indie, Filipiny a tym bardziej Kuba !
        • Gość: Bibliotekarz Re: Odpowiedz jest juz w twym pytaniu IP: *.dsl.teksavvy.com 26.01.06, 14:14

          Masz na myśli że jesteśmy od nich wszystkich gorsi?... Że wszyscy mogą
          przyjeżdżać i się urządzać a my nie?

          Mała korekta: podatki ściągane przez marionetkowy rząd dochodzą do 120%.

          Bibliotekarz
          • niekumaty3 Oh, Kanada! 26.01.06, 14:52
            Dzieki za jej przyblizenie. Czy to tam dorosli mezczyzni
            w futrach do ziemi chodza? I po francusku mowia?
            • luiza_kaput Re: Oh, Kanada! 26.01.06, 14:59
              Tak, to tam.
          • luiza_kaput Nie .nie to mam na mysli 26.01.06, 14:56
            Nie, odwrotnie. Mam na mysli, ze nie MUSIMY jezdzic do Kanady w akcie
            desperacji jak na przyklad Murzyn z Poludnowego Kongo gdzie sredni zarobek
            roczny wynosi 350 dolarow USA. Srednie zarobki w Polsce rosna powoli, ludzie
            najlepiej zarabiajacy zarabiaja tyle ile ich koledzy wykonujacy podobna prace w
            zachodziej Europie i i ch liczba powoli chociaz stale rosnie.
            A dla chetnych do wyjazdow zarobkowych mamy Anglie i Irlandie, 2,5 godziny lotu
            z Warszawy za 400 PLN i kolejne rynki pracy otwierajace sie w nastepnych kilku
            latach.
            Kanada, NZ, Australia to przeszlosc, ktora niegdy nie wroci. Sladowo pozostaje
            jeszcze USA, glownie na wysokosc zarobkow ale to tez sie konczy, bo te roznice
            maleja a odleglosc pozostaje.
            • niekumaty3 Prosze nie rozpedzaj sie :))). 26.01.06, 15:09
              luiza_kaput napisała:

              " Srednie zarobki w Polsce rosna powoli...pozostaje jeszcze USA,
              glownie na wysokosc zarobkow ale to tez sie konczy, bo te roznice maleja..."

              Z Kanada, NZ i Australia zgadzam sie. Z USA nie rozpedzaj sie marzycielu.
              Sam piszesz, ze maleja wolno. Chyba w Twojej wyobrazni. Maleja tak wolno,
              ze umrzemy zanim sie do Stanow zblizymy, optymisto :). Prosze obudz sie i
              zabierz do pracy. Ladny sen miales :). Poczytaj teraz forum i zapytaj ludzi
              o rosnace zarobki :).
              Milego dnia.
              • luiza_kaput No dobra zwalniam 26.01.06, 15:38
                Akurat jesli chodzi o USA to nie musisz mnie pouczac. 6 lat, zielona karta
                wazna do 2008 i mozliwosc wyjazdu w kadej chwili z powrotem. Nie, nie na
                budowie, opiece nad staruszkami ani azbestach.
                USA? Zarobki wyzsze niz w Polsce? Alez oczywiscie ze wyzsze, tego przeciez nie
                kwestionuje nigdzie?

                Tylko- benzyna podrozala dwukrotnie w ciagu ostatnich 3 lat, domy drozeja od
                lat 10 do pulapu, na ktorym juz zarabiajacy srednia krajowa moze sobie najwyzej
                taki dom narysowac (to ten American Dream podobno, wlasny domek) , bo w
                rejonach gdzie jest dobrze platna praca bez 500 tysiecy nie ma co w ogole co
                pomarzyc , zarcie takze drozeje nieustannie. Tanie i dobre sa tylko ciuchy,
                mimo tego ze szyte w Chinach :)
                Eutro kosztowalo kiedys 70 centow, dzis 1.25. A zlotowka? Bylo juz 4.60 za
                dolca a dzis? Wiesz moze po ile dzis jest?
              • Gość: Bibliotekarz Re: Prosze nie rozpedzaj sie :))). IP: *.blakes.com 26.01.06, 15:39

                Drastycznie malejacy PKB Kanady nie pozostaje bez wplywu na wysokosc zarobkow,
                srednia stawka godzinowa to w tej chwili 5 CAD. Natomiast uposazenia w Polsce
                rosna w postepie geometrycznym, przewiduje ze wyrownaja sie z kanadyjskimi w
                okolicach Wielkanocy.

                Dorosli mezczyzni chodza w futrach nie dosc ze do ziemi, to jeszcze takich
                ciagnacych sie za nimi.

                Ludzi jeszcze niedawno bylo kolo 30 milionow, ale z powodu masowej emigracji
                ekonomicznej do Polski populacja zmniejszyla sie ostatnio o 40%.
                • luiza_kaput Nic nie dzieje sie bez powodu 26.01.06, 16:10

                  Jesli Polacy nie emigruja masowo do Kanady, raju na ziemi, to najwyrazniej
                  jest jakis tego powod.
                  Albo Kanada nie taki raj, albo Polska nie taka Afryka.
                  • Gość: Bibliotekarz Re: Nic nie dzieje sie bez powodu IP: *.blakes.com 26.01.06, 16:33

                    Jaki raj na Ziemi?! Kanada to wyludniona lodowa pustynia, po ktorej z rzadka
                    przemykaja karawany Koreanczykow, sciganych przez przedstawicieli
                    marionetkowego rzadu zeby sciagnac z nich 120% podatek (nie ustalono jeszcze
                    kto stoi za tym marionetkowym rzadem. Prawdopodobnie masoni).

                    Brak wiekszych skupisk ludnosci, najwieksza odnotowana osada zbieraczy malin
                    liczyla sobie 20 osob razem z niewolnikami i bydlem. Zadnych surowcow
                    naturalnych, uslug, przemyslu, IT, nic. Wlasnie dlatego Polacy emirguja masowo
                    do wszystkich krajow poza Kanada!

                    • moped co za temat i pytanie? :))) 26.01.06, 23:42
                      a kto i jaki ma poziom zycia?

                      do jakiego kraju Kanade porownac - do Polski ? :)))
                      do Europy?

                      jak zwykle forumowe glupoty.....
                      lub miernota umyslowa moze tylko takie zadawac pytania...

                  • soup.nazi Re: Nic nie dzieje sie bez powodu 27.01.06, 06:30
                    luiza_kaput napisała:

                    >
                    > Jesli Polacy nie emigruja masowo do Kanady, raju na ziemi, to najwyrazniej
                    > jest jakis tego powod.

                    Absolutnie. Powod jest prosty: nie sa wpuszczani. Ci, ktorzy spelniaja wysokie
                    wymagania kanadyjskie, utworzyli backlog ok. 3 lat w ambasadzie kanadyjskiej w
                    Polsce. I backlog ten rosnie, hehehe.

                    > Albo Kanada nie taki raj, albo Polska nie taka Afryka.

                    Kanada jest rajem na ziemi w zestawieniu z kostropata, zapyziala i ogolnie
                    nieprzyjemna Polanezja, ktora ogolnie do zludzenia przypomina zimne Kongo Kinszasa.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka