Dodaj do ulubionych

Kosmetyki naturalne a filtry UV

18.02.05, 16:18
Witam :) Po pierwsze do Asi - bardzo fajny watek, bede tu zagladac i uczyc
sie z innymi :)

Po drugie - wiemy wszystkie, jak wazna jest ochrona przed promieniami UV i
jak bardzo szkodza one skorze. Co ta to producenci biokosmetykow? Czy
istnieje jakis naturalny krem z filtrem np. 60? Pytam, bo kupilabym go od
razu. Pozdrawiam :))
Obserwuj wątek
    • kraxa 60 nie ma 18.02.05, 16:23
      ale jest 40- lavery. do dostania tylko u Niemców, niestety

      www.visana.de/index.htm?id=421607ef439407
      Wiele z naturalnych skBadników posiada wlasciwosci chroniace przed sloncem, np.
      maslo shea, dlatego mysle, ze nie zawieraja az tak stezonej chemii w
      charakterze filtrów
      • smee Re: 60 nie ma 18.02.05, 16:31
        Pieknie dziekuje :) Czterdziestka to juz cos ;) Pozdrowienia
    • asiek_asiekowaty Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 18.02.05, 17:20
      Niektóre roślinki są naturalnymi filtrami, ale mają raczej niską ochronę
      niestety. Ale coś takiego może być ciekawe:
      www.cannabis.pl/polish.html
      Tanie, naturalne, a filtr odpowiedni na codzień. A ten uroczy listek na pewno
      by się spodobał mojemu chłopakowi... ;););)
    • suselka03 Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 09.04.05, 18:14
      Słońce już dobrze przygrzewa, myślę o lecie..z obawą; poszukuję bezskutecznie
      kosmetyków naturalnych z filtrami, dostępnych w Polsce. Na niemieckich stronach
      jets ich sporo, ale koszty przesyłki straszne. Jaka ochrone daje masło karite?
      Czytałam gdzieś że olejek rokitnikowy też chroni przed słońcem..?
      • very_martini Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 17.04.05, 20:21
        Karite daje ponoć dobrą.
        Dziewczyny, nie oszukujmy się - z żadnej rośliny nie da się wyprodukować filtra
        60...

        16%VOL
        22%VAT

        takie tam... forum homeopatia
    • suselka03 Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 10.04.05, 11:52
      a może ktoś próbował dr. Hauschka? jak się sprawdza na twarzy?
      www.aquavitae.com.pl/catalog/product_info.php?cPath=54_32&products_id=1497
      • alohaa Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 22.07.05, 14:03
        miałam próbke tego - dosyć gęsta konsystencja, niejest to rewelacja szczegolnie
        na twarz, ale jak ktoś nie chce stosowac chemii .. Ja tam smaruję się podobnym
        kremem dr hauscha, ktore podbieram dziecku (sonnecreme fur kinder czy cus
        takiego, (faktor 22)). Konsystencja i zapach podobny, tylko kolor inny, a ten
        kolor w kremach dla dzieci jest z tego co zauważyłam podobny , być może wynika
        to z zastosowania filtow mineralnych, ale mogę sie mylić.
    • suselka03 Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 11.04.05, 14:04
      dziewczyny bo polegnę i kupię jakiś apteczny vichy, avene lrp itp., a tego bym
      nie chciała. Niewierzę, że nic ochronnego nie stosujecie. No niech się któraś
      odezwie!
      • kraxa no pisze 11.04.05, 15:36
        Niestety ja nie uzywam kremów z filtrem. Dopiero na lato zamierzam sie
        zaopatrzyc. ale dostalam update od wlasciciela ekologicznego, ze maja w
        sprzedazy kremy z filtrami z serii eco. Wprowadzaja je do sklepów, z którymi
        wspóBpracuja, ale mozna je kupic w sieci- chociaz nie zostaly jeszcze
        wprowadzone na strone. Wejdz na ekologiczny. pl, i napisz do nich mejla, ze
        wiesz, ze maja w ofercie kremy do opalania. Na pewno przysla ci info i ceny.
        Inaczej nie jestem w stanie pomóc.
        • asiek_asiekowaty Eco można kupić "real" 11.04.05, 15:54
          Podane są adresy miejsc w Polsce, gdzie można nabyć, tak się składa, że ejst
          też sklepik 2 kroki od mojej uczleni (z reztą ten sklepik pojawiał się już
          wielokrotnie w związku z różnymi naturalnymi cudami, także kiedys się wybiore i
          popytam co i jak, polookam, powacham itp.).
    • suselka03 Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 11.04.05, 15:49
      kraxa wielkie dzięki za podpowiedź!!!! Takimi mail'ami o krem z filtrem,
      bombarduję ostatnio wszystkie sklepy z naturalnymi. Jest nadzieja :)))
    • suselka03 dziś napisałam, i już odpowiedzieli! 11.04.05, 15:58
      Dla wszystkich zainteresowanych, reakcja sklepów internetowych, na moje pytanie
      o kremy z filtrami:

      www.ekologiczny.pl
      Kosmetyki do opalania z naturalnym filtrem UV
      Balsam do opalania - faktor 13 lub 20 125 ml
      z filtrem UV na bazie mineralnej, wodoodporny, z rokitnikiem i oliwą
      Krem do opalania - faktor 30 125 ml
      optymalna ochrona przed słońcem bez syntetyków, z rokitnikiem i oliwą
      Balsam po opalaniu 125 ml
      nawilża i pielęgnuje skórę po opalaniu, z rokitnikiem i aloesem
      będą dostepne około 20.04
      Serdecznie pozdrawiam
      Ireneusz Klawikowski

      firma SOLKOS
      www.solkos.pl

      Seria SANDDORN - ( krem na dzień ) dzięki olejowi z rokitnika ma wyjątkowe
      właściwości chroniące przed UV, a ponadto likwiduje już powstałe zniszczenia
      spowodowane promieniowaniem UV i wolnymi rodnikami.
      Do kapieli słonecznych - szczerze polecamy OLEJEK SANNDORN - który w sposób
      naturalny odbudowywuje włókna kolagenowe skóry, zabezpiecza przed UV i
      poparzeniami, utrwala opaleniznę i nawilża skórę.
    • suselka03 Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 11.04.05, 16:23
      acha i od razu pytam, czy ktoś miał przyjemność z kremem sanddorn? Piszą, że
      jest do suchej lub normalnej skóry, po 30-tce.. ja mam tłustą (ale odwodnioną)
      i 24 lata, niewiem więc czy się sprawdzi...Używałam wprawdzie kremów do suchej-
      Iwostin, i moja skóra ładnie je wchłania - jak gąbka, ale tłusta warstewka
      raczej zostawała, więc smarowałam głównie na noc.
      Proszę o opinie!!!
      • kraxa Re: ja mialam próbke sanddorna na dzien 11.04.05, 16:36
        tez mam mieszana cere ze sklonnoscia do tlustej. W polaczeniu z Fluidem
        hauschki troche tlusty, ale sam i w malych ilosciach bardzo ok. zamierzam kupic
        na lato kiedy nie bede sie koloryzowac.
      • galazka_miety Olejek Sanddorn 18.04.05, 11:11
        Ja używałam olejku "sanddornowego" weledy. Mam cerę mieszną, a po tym olejku
        nie miałam bardziej tłustej i świecącej cery niż po jakimkolwiek kremie. Ale ja
        jakoś tak mam, że smaruję się olejem, czyli teoretycznie powinnam się świecić
        jak salceson, a ja mam matową cerę przez cały dzień, w przeciwieństwie do tego,
        jak smaruję się kremami - nawet matującymi. Ten olejek weledy jest na bazie
        oleju sezamowego, ale ma chyba dodatek olejku cytrusowego i to chyba nie jest
        dobrze jeśli chodzi o słońce - fotouczula :( Ja go używałam w zimie.
    • maris_86 Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 19.07.05, 20:11
      Do tej pory stosowalam tylko niekoniecznie naturalne filtry, ale od kiedy w
      moje rece wpadl balsam do opalania ze sklepu ekologiczny.pl (eco cosmetics
      faktor 13) nie zamienie go na zaden inny!!!
      Przyznaje na poczatku bylam nieco sceptyczna...troche ciezko sie wsmarowywal,
      ale za to zapach naprawde ladny.
      Mam bardzo wrazliwa i delikatna skore,ktora wlasciwie sie nie opala,
      ta "trzynastka" mogla skonczyc sie poparzeniem, ale skonczyla sie OPALENIZNA!!!-
      jest polowa lipca (kremu uzywam od poczatku wakacji)a moja skora nie zostala
      ani razu spalona, za to jest chyba po raz pierwszy opalona.
      Nie kozystalam z "mocniejszych" filtrow ale mysle ze sa rownie dobre :D ciekawe
      jak sprawuje sie ten krem po opalaniu...stosowal ktos??
      Pozdrawiam i czekam na slonce zeby now moc uzyc do opalania eko-balsmu :)
      • ziyi Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 20.07.05, 01:54
        A czy ten krem jest bardzo tlusty? Czy mozna to stosowac na twarz? Przymierzam sie do kupna kremu Eko 30-stki. Mam nadzieje, ze sie jeszcze przyda, bo jak na razie za oknem leje :-(
      • mokta Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 20.07.05, 17:18
        ja również mam kosmetyki do opalania z tej firmy - wszystkie faktory. Bardzo
        skuteczne ale zapch nie dokonca mi sie podoba. No i faktycznie są wodoodporne.

        Co do balsamu po opalaniu :
        konsystencja ciut budyniowa
        raczej dobrze sie rozsmarowuje
        pachnie tak samo jak te do opalania
        ale... niezbyt mocno odświeża i nie wiem co z tymi własciwosciami
        regeneracyjnymi bo jeszcze sie nie spaliłam tak mocno.
        • gosica37 Re: Kosmetyki naturalne a filtry UV 31.12.05, 15:25
          Czy mozecie mi pomoc w ocenie balsamu do opalania Lavery 15,ktory mozna rowniez-
          wedlug producenta- uzywac na twarz. Bylabym bardzo wdzieczna:)
          vault1.secured-url.com/lavera/products/productDetails.asp?ProductID=43
          • kraxa no ja mam ten balsam 02.01.06, 13:04
            jest troche biały i taki pozostaje na skórze. Pachnie "wapniowo" tak troche
            farmaceutycznie. Dobrze chroni. Twarz w lecie jest nawet lekko zmatowiona.
            Bardzo fajny.
            • gosica37 Re: no ja mam ten balsam 02.01.06, 15:44
              kraxa napisała:

              > jest troche biały i taki pozostaje na skórze. Pachnie "wapniowo" tak troche
              > farmaceutycznie. Dobrze chroni. Twarz w lecie jest nawet lekko zmatowiona.
              > Bardzo fajny.


              Kraxa, bardzo Ci dziekuje za odpowiedz:) Wybieram sie juz niedlugo w cieple
              kraje i wyprobuje:)
              • mgielka83 Re: no ja mam ten balsam 02.01.06, 18:02
                ja mam próbkę Haushhki 20. Ciężkawy, trochę bieli.
                Jednak przyznam uczciwie, ze poczyawszy troche o filtrach nie ufam samemu
                dwutlenkowi tytanu i cynku jako ochronie- bo na pewno nie da wystarczajacej
                protekcji przed UVA, które to promienie są zasadnicze jeśli chodzi o
                przebarwienia i starzenie. Tyle tylko ze przypuszczam ze te tlenki nie sa
                mikronizowane (a wtedy troche przed UVA chronia).
                Nie mam zamiaru się wcale opalać, więc to ze krem nie spowoduje poparzenia lecz
                opaleniznę na mnie nie działa:)
                Postanowiłam uzywać blokery, i to mnie zmusza do pójścia do apteki, plusem tego
                jest fakt, ze po filtrze tonujacym nie nakładam podkładu, który mam nienaturalny
                bardzo po porażce hauschkowej w tym temacie.
                • gosica37 Re: no ja mam ten balsam 18.01.06, 22:10
                  Balsam do opalania Lavera 15 oceniam na 5 z plusem!:D
                  Sprawdzil sie w moim przypadku i nie spalilam sie choc slonce swiecilo mocno!
                  Fakt,ze trzeba go dobrze rozsmarowac,bo troszke jest bialawy,ale stanal na
                  wysokosci zadania w przypadku mojej bladej skory sklonnej do uczulen i opalania
                  na czerwono.
                  • mgielka83 Re: no ja mam ten balsam 18.01.06, 22:41
                    a połozyłaś 2 ml na twarz? taki jest warunek uzyskania wysokosci faktora takiej
                    jak na opakowaniu.
                    ja niestety podziękuje filtrom naturalnym, moze hauschka 20 (cięzki i tłusty
                    prawie jak Anthelios..60!) jest do przyjęcia do siedzenia w domu, przynajmniej
                    filtry mineralne sa fotostabilne:) niestety nie chronia dobrze przed UVA.
                    • mgielka83 Re: no ja mam ten balsam 18.01.06, 22:42
                      i się powtórzyłam niepotrzebnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka