Dodaj do ulubionych

Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warszawy?

20.11.06, 13:30
Mimo ogromnego, 8 miliardowego budżetu przez 4 lata rządów PiS w Warszawie
nie powstała żadna większa inwestycja (poza muzeum), nie remontowano dróg,
nie powstały plany zagospodarowania przestrzennego, brak jest nowych
autobusów i tramwajów. Za to zadłużenie miasta ogromnie wzrosło. Powstaje
więc pytanie - co się stało z tymi ogromnymi pieniędzmi?
Obserwuj wątek
    • kronopio77 I dlaczego zbratał się z "układem warszawskim"? :) 20.11.06, 13:34
      Ci ludzie, po usunięciu ich z PO, wspierali PiS w samorządzie warszawskim :)
      Na 200 wniosków do prokuratury wielkiego szeryfa żaden nie zakończył się
      aktem oskarzenia. Ale wystarczyło, żeby Lechu zawsze miał większość w radzie
      Warszawy. Piskorczyki podnosili łapkę bardzo grzecznie.
      • gh10 Piskorski byl najlepszym prezydentem W-wy po 2wojn 22.11.06, 00:42
        • fredoo Re: Piskorski byl najlepszym prezydentem W-wy po 22.11.06, 12:07
          Jestem tego samego zdania a głupia PO go nie broniła.
    • horpyna4 Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 20.11.06, 13:38
      Jak to co? Premie dla swoich.
    • bryt.bryt Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 20.11.06, 13:38
      kronopio77 napisał:

      > (...)Powstaje więc pytanie - co się stało z tymi ogromnymi pieniędzmi?

      Podobno HGW ma w planie na ten tydzien zajecie sie finansami stolicy:

      www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_061120/warszawa_a_8.html
      • gh10 Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 25.11.06, 00:06
        Wygra to sie zajmie aby nigdy wiecej nieudacznicy nie rzadzili W-wa.
    • goldenwomen to samo co SLD 20.11.06, 13:53
      w licznych aferach
    • ezomir to samo co robi z pieniedzmi panstwa - marnuje 20.11.06, 18:10
      rozdaje je na prawo i lewo
      buduje jeden peron - za 3mln zlotych dla 2-3pasazerow/pociag
      wywala w biurokracje
      itd.

      wg PiS to sie nazywa tanie panstwo :/
    • wanda43 Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 20.11.06, 19:29
      za to niektorzy mieli tanie kampanie.
    • venus99 Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 20.11.06, 19:30
      jak to co?trwonił.
      • gh10 Rozdawal klechom. Robil imprezy propagandowe itd 22.11.06, 11:56
    • borbali Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 20.11.06, 20:46
      Utworzył kaczy układ w miejsce mostowego i dlatego Kazio Picer przegra z
      Hanką,bo warszawiacy są uczuleni na układy.
      -------------------
      Kaczyści kłamią,bo prawda jest dla nich bolesna.
    • potodno Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 20.11.06, 20:49
      ile stacji metra odano za rzadów PiS
      ile za poprzedniej rady
      za PiS 3 stacje metra
      za poprzedników 1
      ile km tras tramwajoqwwych oddana za rzadów PiS
      ile za poprzedników
      ile autobusów i tramwajów
      kupiona za PiS ile za poprzedników
      • kronopio77 Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 20.11.06, 22:06
        dobre pytanie - ile? :)
    • gh10 Niedlugo dowiemy sie! 8 mld to niezla kasa. 20.11.06, 22:45
    • ossey Re: TY w ciagu ostatnich 4 lat byles w W-wie? 20.11.06, 22:46
      • gh10 Pisuarze. Na Ursynowie gdzie mieszkam PIS trzeci. 20.11.06, 23:39
        Za lokalnym komitetem Nasz Ursynow. Tu mieszka ZOMO i wyksztalciuchy a nie
        moherowe berety!
    • leszab Wydawał. 20.11.06, 22:47

      • mmikki Re: Wydawał. 20.11.06, 23:43
        prawda. Wydawał. Na siebie.
        • mmikki Re: Wydawał. 20.11.06, 23:45
          Na nagrody za dok 2005 przeznaczył 35 mln złotych.
    • borbali Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 21.11.06, 19:17
      Ale Pitera będzie miała pracy.
      --------------
      Kaczyści kłamią,bo prawda jest dla nich bolesna.
      • gh10 Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 21.11.06, 21:24
        Niedlugo sie dowiemy
    • kronopio77 Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 22.11.06, 08:43
      I co zrobi z nimi Marionetkiewicz? Wyda na swoje PR?
    • naczelny_belzebub Co robił z pieniędzmi ??? Zapytaj co zrobił z 22.11.06, 11:58
      pieniędzmi ???
      • gh10 Rozdawal na Swiatynie Opatrznosci, na Muzeum na 22.11.06, 15:07
        imprezy propagandowe. Na nagrody dla nieudacznikow z partyjnych TKMow itd itp.
        • don_fabiano Skoro PiS przez pięć lat wykamał w W-wie zero 22.11.06, 16:32
          inwestycji, to w stołecznej kasie powinna uzbierać się spora niespożytkowana
          sumka pieniędzy. A tutaj mamy ciekawostkę. W stołecznej kasie nie dość, że
          pieniędzy nie ma, to jeszcze jest kupa długów.
          Na co spożytkował PiS pieniądze?
          To jest pytanie !!!
          Czy ktoś wię coś na ten temat ?
          A może sami PiSdowcy przyznają się bez bicia,
          co zrobili ze stołecznymi pieniędzmi ?
          To trzeba koniecznie wyjaśnić.
          • czzaw Re: Skoro PiS przez pięć lat wykamał w W-wie zero 22.11.06, 17:26
            uważasz,ze demagogią i pluciem zniszczysz poparcie dla PIS-uwazaj,zeby plwocina
            się nie odbila i cie nie pochlapala
            • don_fabiano Re: Skoro PiS przez pięć lat wykamał w W-wie zero 22.11.06, 19:43
              czzaw napisała:

              > uważasz,ze demagogią i pluciem zniszczysz poparcie dla PIS-uwazaj,zeby
              plwocina
              > się nie odbila i cie nie pochlapala
              ------------------------------------------------------
              Najpierw powiedz jakie inwestycje wykonał PiS w W-wie w ciągu tych 5 lat,
              a potem dopiero pyskuj. Jak widzę zarejestrowałeś się na zamówienie polityczne.
          • don_fabiano Rozliczenie finansów Warszawy za ostatnie 5 lat 22.11.06, 19:47
            rządów PiS w Stolicy jest koniecznością.
            Jakoś nie dowierzam PiSowi.
            Inwestycji w tym okresie w Stolicy nie było
            i pieniędzy też nie ma.
            Za to są długi.
            Dziwne ale prawdziwe.
            Powinna być powołana odpowiednia komisja śledcza.
            • gh10 Re: Rozliczenie finansów Warszawy za ostatnie 5 l 23.11.06, 00:20
              Ja jestem za















              1
              • don_fabiano Re: Rozliczenie finansów Warszawy za ostatnie 5 l 23.11.06, 09:40
                Trzeba to towarzystwo dokładnie rozliczyć !
                • kronopio77 Re: Rozliczenie finansów Warszawy za ostatnie 5 l 23.11.06, 10:06
                  najpierw wykopcie Marcinkiewicza
                  • gh10 Fakt. Najpierw wykopac Marionetkiewicza 23.11.06, 23:32
    • zapijaczonyryj jak to co mali to wydali 23.11.06, 10:25
      W końcu pieniądze sa po to zeby je wydawać.
      Mała czastka na pewno poszła na remont ulic i wbicie słupków w okolicy domu
      gdzie mieszkał "szeryf", czyli skrzyzowania Czerwonego Krzyza i Kruczkowskiego.

      Zresztą do tej pory niw wolno tam parkować

      "Każdy stój ma swój strój”- Marek Nowakowski (sygnaturka zmodyfikowana na
      żądanie Administratora Forum, stój zastąpił ch...)
      • don_fabiano Re: jak to co mali to wydali 23.11.06, 11:12
        resztę przekazali na świątynię.
    • jurek_siurek Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 23.11.06, 11:13
      no właśnie co?
    • gh10 Trzeba ich przegonic i potem rozliczyc. Beda jaja. 23.11.06, 13:03
    • alex.4 Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 23.11.06, 13:25
      OBIECANO...

      (fragmenty programu PIS-U i Lecha Kaczyńskiego z kampanii w 2002 roku)

      ... I EFEKTY :

      Obietnica PiS:

      1) „Położymy nacisk na utworzenie skoordynowanego systemu transportu zbiorowego (kolej, metro, tramwaj i autobus) w zakresie taryfowym, rozkładu ruchu, finansowania i zarządzania (...)

      Efekty:

      W 2003 roku Lech Kaczyński zerwał umowę z PKP w sprawie wspólnego biletu i do dziś nie stworzono skoordynowanego systemu transportu zbiorowego, nie tylko na terenie całej aglomeracji warszawskiej, ale również na terenie samej Warszawy. Wspólny bilet działa w bardzo ograniczonym zakresie i to nawet nie na terenie całej Warszawy. ZTM nie przejął funkcji rzeczywistego integratora wszystkich środków komunikacji zbiorowej.

      Obietnica PiS:

      2) „W aglomeracji warszawskiej należy wprowadzić wspólną taryfę i jeden system biletowy (...)”

      Efekty:

      Taryfa czasowo-strefowa w Warszawie nadal nie istnieje. Mimo, iż jest dobrym rozwiązaniem, które z powodzeniem stosuje się w wielu miastach europejskich, a także polskich, w Warszawie, poza deklaracjami wyborczymi Pana Lecha Kaczyńskiego, nie podjęto właściwie nawet próby wprowadzenia taryfy czasowej.

      Obietnica PiS:

      3) „Stworzymy lepszą organizację ruchu w mieście poprzez dokończenie systemu Cezar (...)”

      Efekty:

      Po latach prób i wyrzuceniu w błoto setek tysięcy złotych w połowie 2004 roku miasto wycofało się z planów wprowadzenia systemu Cezar, który usprawniłby sterowanie ruchem i niewątpliwie przyczynił się do sprawniejszego zarządzania komunikacją w Warszawie. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem innego systemu zarządzania ruchem.

      Obietnica PiS:

      4) „Wprowadzenie wspólnego biletu sieciowego to zdecydowanie za mało. Działania miasta i PKP muszą być organizacyjnie zsynchronizowane (...)”

      Efekty:

      Wprowadzenie wspólnego biletu to zdecydowanie za mało. Okazało się jednak, że dla obecnych władz miasta to zdecydowanie za dużo. Wprowadzono w 2001 roku wspólny (ograniczony) bilet komunikacji miejskiej i kolejowej, ale zlikwidowano synchronizowanie działań miasta i PKP. Miasto zaś ograniczyło się do uruchomienia absurdalnego w treści i skandalicznego w formie pomysłu Szybkiej Kolei Miejskiej. Okoliczności uruchomienia SKM bada w tej chwili prokuratura.

      Obietnica PiS:

      5) „Odnosząc się krytycznie do sposobu realizacji inwestycji miejskich, usprawnimy te procesy. Będziemy je realizować nowocześnie, efektywnie i skutecznie (...)”

      Efekty:

      Bez cienia satysfakcji odnotowujemy, że za sztandarowe przykłady działania PiS-owskich władz miasta w dziedzinie inwestycji komunikacyjnych i transportowych uważane są: remont skrzyżowania przy Galerii Mokotów i Most Północny. Mostu Północnego nadal nie ma i cały czas obiecuje nam się, że powstanie za 4 lata. Natomiast wyremontowane skrzyżowanie przy Galerii Mokotów otwarto z wielką pompą z rocznym opóźnieniem. Nie dostrzegamy w tych działaniach ani nowoczesności, ani efektywności, ani tym bardziej jakiejkolwiek skuteczności.

      Obietnica PiS:

      6) „Będziemy działać na rzecz polepszenia dostępności komunikacyjnej Warszawy (m.in. lotnisko z dobrym dojazdem).”

      Efekty:

      Dojazd na Okęcie w godzinach szczytu, nie mówiąc już o godzinach szczytu w sezonie turystycznym jest traumatycznym przeżyciem. Mimo iż istnieje taka możliwość, nie uruchomiono chociażby prowizorycznego połączenia kolejowego z Dworca Centralnego lub Dworca Warszawa Zachodnia na Okęcie. O kilka lat opóźnia się budowa okołolotniskowej infrastruktury drogowej, która, wg porozumienia podpisanego przez ówczesnego Prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego z ministrem transportu, miała być już właśnie na ukończeniu. Tymczasem sfinalizowano dopiero aneks do porozumienia zakładający przesunięcie wszystkich prac.

      Obietnica PiS:

      7) „Wydatki na tabor autobusowy i tramwajowy to następne 500 mln zł, przy czym konieczne będą dodatkowe inwestycje w zintegrowanie systemu komunikacyjnego z uwzględnieniem transportu kolejowego (...)”

      Efekty:

      W ciągu ostatnich czterech lat nie wyjechał ani jeden nowy skład tramwajowy. Zakupiono i sprowadzono do Warszawy kilkakrotnie mniej nowych autobusów niż w latach poprzednich tzn. 1998-2002. Kilkadziesiąt milionów złotych wyrzucono na stworzenie SKM, która powszechnie jest dziś nazywana kolejką wyborczą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

      Obietnica PiS:

      8) „Trzeba też stworzyć system dojazdów do przystanków kolejowych i parkingów – mikrobusy osiedlowe, parkingi samochodowe i rowerowe (...)”

      Efekty:

      Wszystkie te deklaracje nadal pozostają niezrealizowane. Czekamy na stworzenie systemu dojazdów do przystanków kolejowych i parkingów – mikrobusy osiedlowe, parkingi samochodowe i rowerowe.

      Obietnica PiS:

      9) „Po stronie miasta leżą inwestycje, które powinny objąć budowę nowych przystanków, wraz z parkingami, pętlami autobusowymi, kładkami na perony. W ten sposób powinny powstać węzły przesiadkowe, takie jak Popiełuszki, Żwirki i Wigury, Powązkowska, Stalowa.”

      Efekty:

      Żadne nowe węzły przesiadkowe nie powstały.


      Szczegółowa lista zaniechań transportowych ekipy PiS-u w latach 2002-2006:


      1) Modernizacja Estakad Bielańskich
      2) Modernizacja ulicy Andersa i wiaduktu Mickiewicza
      3) Modernizacja ulicy Górczewskiej od Tesco do granicy miasta
      4) Budowa drugiej jezdni ulicy Bora Komorowskiego od ulicy Jugosłowiańskiej do ulicy Fieldorfa
      5) Zakończenie remontu Krakowskiego Przedmieścia
      6) Zakończenie budowy Trasy Mostu Północnego
      7) Zakończenie węzła Płowiecka na Trasie Siekierkowskiej (miało być w pierwszych miesiącach 2006)
      8) Budowa ulicy Wołoskiej od ulicy Wiktorskiej do ulicy Konstruktorskiej
      9) Budowa drugiego wiaduktu na ulicy Powstańców Śląskich
      10) Modernizacja kładek: Sobieskiego/Radosna, Sobieskiego/Czarnomorska, Sobieskiego / Kostrzewskiego, Sobieskiego/Truskawiecka
      11) Budowa ulicy Poleczki od ulicy Puławskiej do linii kolejowej Warszawa Radom
      12) Budowa drugiej jezdni Alei Wilanowskiej
      13) Brak możliwości parkowania za pomocą telefonu komórkowego
      14) Brak bramki interaktywnej na Rondzie Zesłańców Syberyjskich
      15) Przejścia podziemne od stacji metra Dworzec Gdański do dworca kolejowego Warszawa Gdańska oraz od stacji Centrum do dworca Warszawa Śródmieście
      16) Opóźnienia dostaw tramwajów wysokopodłogowych (30) i niskopodłogowych (15)
      17) Zakup tylko 80 autobusów dla MZA
      18) Opóźnienie modernizacji linii tramwajowej wzdłuż ciągu Grójecka/Al.Jerozolimskie/Waszyngtona/Grochowska
      19) Opóźnienie budowy stacji metra Marymont i stacji odcinka bielańskiego
      20) Brak zapowiadanego monitoringu wizyjnego
      21) Brak buspasów (ich liczba miała wzrosnąć kilkakrotnie)
      22) Zaniechanie budowy parkingów podziemnych
      23) Zaniechanie remontu ulicy Puławskiej
      24) Zaniechanie remontu ulicy Modlińskiej
      25) Modernizacja wiaduktu przy ulicy Powązkowskiej
      26) Zaniechanie modernizacji ulicy Emilii Plater
      27) Zakończenie węzła Marsa
      28) Remonty wiaduktów.
      • ave.duce Re: Dzięki za powyższy post! :))) 24.11.06, 06:49
        Mogę go wykorzystwać?

        ;)
      • potodno Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 24.11.06, 07:41
        to co napisałes to brednie
        przykład kłamstwa sa autobusy-widac ,ze nie jesteś z W-wy i nie wiesz,ze ZTM
        wynajmuje firmy do przewozów i nie musi miec autobusów tylko z MZA
        a piszac o kikakrotnie mniej podaj liczby
        ja np .podałem liczby odnosnie stacjhi metra twoje komuchy faktycznie odali ich
        kikakakrotnie mniej 3 razy mniej niz za PiS

        nastepnie o wspolnym bilecie widać ze nawet nie wiesz ,ze w 2 połowie 2005 był
        wspólny bilet z PKP


        nie napisałeś jeszcze o wielu sprawach o pewnej lini tranwajowej
        o trakcie królewskim

        napisałes jeszcze wiele bzdur kłamstw

        nie napisałes jeszcze o szykanowaniu W-wy przez komuchów
        przykład co zrobił przed odejsciem belkowy minister transportu
    • ziuz Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 23.11.06, 13:57
      jak to co robil?
      wydawal!
    • abstrakt2003 Kampanie kosztują 24.11.06, 07:12
      mnie wprawia w zdumienie rozmach finansowy kampanii pisiorów całym kraju! Moja
      skrynkę zaśmiecały głównie materiały propagandowe pisorów! A to nie wszystko! W
      TV spoty pis, W radiu to samo! No wszędzie plakaty!
      Wygląda na to że sam pis wydał na kampanię więcej niż wszystkie inne partie
      razem wzięte!
      No to teraz wiadomo skąd na to kasa była! Z wawy wyprowadzili!
      • gh10 Re: Kampanie kosztują. Rozliczymy ich !!! 24.11.06, 14:36
    • don_fabiano Przez cztery lata reklama PiSu bardzo dużo 24.11.06, 15:06
      kosztowała.
      Może naweet cała jedną stację metra !
      • borbali Re: Przez cztery lata reklama PiSu bardzo dużo 24.11.06, 19:17
        Już niedługo wyjaśnią się malwersacje warszawskich pieniędzy.
        -------------------
        Kaczyści kłamią,bo prawda jest dla nich bolesna.
    • kronopio77 Borowski zagłosuje na HGW :) 24.11.06, 16:36
      i po co tyle krzyku było :)
      • gh10 Re: Borowski zagłosuje na HGW :) Mam nadzieje. 24.11.06, 22:23
        Slusznie glosowalem na niego.
        • prof.penduszko Re: Co PiS przez 4 lata robił z pieniędzmi Warsza 26.11.06, 13:04
          No właśnie !
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka