Forum Dom Wspólnoty mieszkaniowe
ZMIEŃ
      breslau

breslau

(3 wyniki)
    • ...zwykły urzędniczy bełkot?? Mam przed sobą okólnik ZZK dot.wymogów dokumentacji, która bedzie wymagana przez pełnomocników gminy w związku z nadchodząścymi zebraniami wspólnot. A w nim coś takiego: "...Ponadto przypominam o obowiązujących zmianach w przepisach podatkowych majacych wpływ na wysokość ustalanych zaliczek, szczególnie w zakresie dochodów wspólnot z tzw.pożytków oraz zaliczek na przyszłe remonty..." Tak czytam i czytam... i nie mogę zajarzyć, jakie to "zmiany"...
    • Zarządca w rozliczeniu indywidualnym wykazał mi pożytki tzn kwotę jak na mnie przypada z pożytków. Czy muszę odprowadzić od tej kwoty pożytków, podatek?
    • Czy wg Was usługa polegająca na demontażu starych oraz dostawie i montażu nowych skrzynek pocztowych (wszystko wykonywane przez jedną firmę) objęta jest zmniejszoną stawką VAT-u tj. 7,00 %. Oczywiście chodzi o budynki mieszkalne (zgodnie z PKOB). Zrobiłem przetarg, mam różne oferty przy czym w ofertach tych niektórzy wykonawcy liczą VAT 22 %, a niektórzy 7%.
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się