Forum Dom kwiaty w domu
ZMIEŃ
      donice

donice

(14 wyniki)
    • witam, kupilismy mala choinke na swieta, szczerze mowiac, nawet nie wiem jaka to roslina... czy takie drzewko mozna trzymac w domu? przez dluzszy czas, znaczy sie. czy raczej zasadzic gdzies w parku?
    • No właśnie...zastanawiam się fatycznie jak i czym? Jak i czym najpierw owinąć obsypać?? Za rady i praktyczne metody z góry dziękuję. Pozdr.
    • ... może ktoś wie gdzie można kupić takie donice jak w tym centrum. Ogromne z jakiegoś metalu / blachy.
    • zacznę od początku miałam dwie marne paprotki przesadziłam na wiosnę do jednej dużej doniczki i zaczęły rosnąć jak głupie urosły tak że ta jedna doniczka jest już za mała i moje pytanie jest takie czy paprotka lubi mieć ciasno, jeśli już bym miała ją przesadzać z powrotem do 2 doniczek do wolałabym to zrobić znowu na wiosnę
    • Chcę zrobić w tym roku rewolucję przy wejsciu do domu, kwiatową oczywiście:) Zawsze miałem tam surfinie, wisiały sobie, cale lato ogladalem prognozy pogody i przed kazda burza je chowalem. Nie wiem czemu je trzymalem co roku ...chyba rodzinna tradycja jakas:). Mimo ich piękna mam dosyć... Chcę ustawić przy drzwiach dwie kamienne donice z sundaville i dac im kratki do wspinania:):). Wejscie do domu przy ktorym maja stanac jest (o zgrozo) od strony zachodniej, wiec wieje bardzo......
    • Czy ktoś może mi powiedzieć co to może być: mam jukę od 2 lat- ma ona ok 1,5m i ostatnio zauważyłam że liście wygladają jakby były zwiędnięte- są oklapnięte. Nie wiem jak to opisać ale może zrozumiecie o co mi chodzi. Juka składa sie tak jakby z 3 części - pień, łodyga brązowa i liście. W mojej juce cześć lodygi z liściami jest oklapnieta w dół. Wcześniej były twarde, stojące liście teraz wyglądaja raczej jak wierzba płacząca... :( Sprawdzałam pień- jest twardy, na liściach nie ...
    • musza miec od spodu otwór, żeby hodowac w nich kwiaty, moze są jakies odmiany które nie potrzebują w/w otworu, czy taka donica może tylko służyc za osłone? jak to jest własciwie nabylam dwie cudne donice (oczywiscie bez dziury ajk sie okazało) i co ja mam sobie z nimi zrobic ?
    • Czy możecie coś mi poradzić? Balkon jest od południa i zachodu, bardzo słoneczny, trzecie piętro w bloku na skarpie (praktycznie od 10, 11 rano aż do zachodu słońca jest tam patelnia, a w wietrzne dni baaardzo dmucha). Jakie rośliny moga tam wytrzymać? Moim poprzednikom właściwie nic nie chciało rosnąć. Ja wysadziłam dwa wiciokrzewy w bardzo dużych, ceramicznych donicach - przetrwał jeden. Może to niewykonalne, ale chciałabym znaleźć rośliny, które: - wytrzymają upalne lato - prz...
    • Posadziłam na balkonie,zaczyna kwitnąć różowymi miotełkami. Strasznie mnie to nurtuje co to za krzew.;) lh4.ggpht.com/_BfL512MhL3o/TCGunmMgKeI/AAAAAAAAVf0/pbfaZMYUle0/s640/DSCN0169.JPG
    • Witam. No i się zalęgły dżdżownice. Mam duzo kwiatów w dużych donicach. Nie chce mi się wymieniać całej ziemi. Moczyłem donice w wodzie, ale tych malutkich dzdżownic nie mogę wyłapać. Jest jakiś środek ? Z góry dziękuję !
    • witam, mam w mieszkaniu szeflere (3 pedy w jednej donicy) ktora lada moment nie bedzie miescic sie w pokoju. chcialbym zapytac, co z nia zrobic, jak i w ktorym miejscu uciac ? rosnie ladnie, ale juz jest za wysoka (tzn. szczegolnie 2 pedy). czy mozna ja po prostu odciac (tak na wysokosci trzeciego pedu dl. ok.1.3 m) i zasadzic do drugiej donicy ? co nalezy w tym celu zrobic aby nie zniszczyc kwiatka i aby sie "przyjal" ? i najwazniejsze - co sie stanie z obcietymi "kikutami" ? wypus...
    • wyjezdzamy na prawie dwa tygodnie i zastanawiam sie co zrobic z kwiatami balkonowymi? mam duza, betonowa donice, w ktorej rosna przerozne kwiatki. nie mam niestety nikogo, kto moglby przyjsc je czasem podlac. macie jakies pomysly? co zrobic by nie padly w tym czasie?
    • Trzeci rok - 4 sztuki w 80 cm balkonowej szkrzynce. Miał gęsto obrosnąć pergolę, zachwycać hurtową ilością kwiatów. Lichota pod każdym względem. Wzmacniany substralem. Bez efektu. Jak to zmienić?
    • mam piękne 3 donice pelargonii. standardowo co roku na wiosnę kupuje nowe, ale teraz zastanawiam się co by je "przezimować" w domu. czy mogę skrócić łodygi i korzenie i poprzesadzać je do mniejszych doniczek? bo niestety w całości się w mieszkaniu nie zmieszczą...
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się