Forum Gospodarka Rolnictwo
ZMIEŃ
      lecie

lecie

(5 wyników)
    • W 2005 roku zakupiłam wraz z mężem ponad hektar ziemi. Mąż prowadzi od 10 lat własną działalność i opłaca ZUS ja do lipca 2007 byłam studentką dzienną. Po spisaniu aktu notarialnego podpisaliśmy umowę użyczenia ze znajomym. Dalej studiowałam i nie opłacałam KRUSu a ubezpieczona byłam przez męża w ZUsie (zgłoszona). Potem dokupiliśmy jeszcze ziemię, ale nadal była użyczana osobie trzeciej. Teraz chciałabym rozpocząć płacenie KRUSu i wypowiedziałam umowę znajomemu. Czy będę musiała płacić...
    • Witam, w najblizszym czasie mam otrzymac 2,5 hektarowa dzialke od dziadka. Dziadek uprawial ja dawno temu (pszenica, zyto) ale od ponad 10 lat ziemia lezy odlogiem. Dziadek ogromnie by sie cieszyl gdyby tam cos zaczelo rosnac. Ja totalnie nie mam pojecia co z tym zrobic - oprocz kwiatkow na balkonie nie mam zadnego doswiadczenia w rolnictwie i uprawach, zadnego sprzetu itd. Z drugiej strony jednak jakos tak ciagnie mnie zeby cos z tym zaczac (moze powinnam najpierw uzupelnic ...
    • Brat męża posiada gospodarstwo po rodzicach, mieszka razem z bratem, który nie ma środków do życia, obecnie ten co posiada gospodarstwo może przejść na emeryturę, ponieważ skończy 60 lat, po przepisaniu ziemi, ale niechce przepisac na tego, który mieszka z nim jest o 10 lat młodszy, mógłby jeszcze prowadzic gospodarstwo.A tak na marginesie to cały czas uprawia młodszy tą ziemię. Chce przepisać tą ziemię na kogoś z dalszej rodziny, czy można temu jakoś zapobiec.
    • Witam, czy ktos moze mi napisać co z dopłatami na ten rok? W zeszłym przychodziły poczta jakies papiery do wypełnienia a w tym roku? Jak to jest, bardzo proszę o podpowiedź. Pozdrawiam
    • www.krus.gov.pl/zadania-krus/ubezpieczenie-spoleczne/ to powinno odpowiedzieć na większość Waszych pytań, jeżeli nadal będzie coś niejasne proszę śmiało pisać pozdrawiam serdecznie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się