Forum Praca Praca - Warszawa
ZMIEŃ
      prawnik

prawnik

(30 wyników)
    • Czy wiecie ile może zarobić prawnik bez aplikacji z kilkuletnim doświadczeniem w administracji rządowej szukający pracy w prywatnej kancelarii (doświadczenie z zakresu prawa pracy, postępowania podatkowego i administracyjnego). Czy warto w ogóle szukać pracy w kancelarii bez aplikacji??
    • Witam! Jestem prawnikiem bezpośrednio po studiach i mam pytanie, jakie są możliwości rozwoju w stolicy. Jaka praca jest najlepsza dla początkującego prawnika, biorąc pod uwagę rozwój zawodowy, zarobki, zdobywanie doświadczenia. Czy najlepszym rozwiązaniem jest praca w dużej kancelarii prawnej, w administracji rządowej czy też w prywatnej firmie (spółce)? Proszę o opinie.
    • Słyszy się o tym od miesięcy, dzisiejsza Rzepa dość obszernie opisuje boom na rynku usług prawniczych. Partnerzy międzynarodowych firm wypowiadają się entuzjastycznie, rekruterzy zacierają ręce i szukają ludzi z doświadczeniem, ale jakoś nie słychać głosu partnerów z mniejszych firm ani prawników pracujących w kancelariach. Co o tym sądzicie? Jak to jest z tym boom'em?
    • znowu się uaktywnił. Teraz pod adresem med@indmed.eu. Poczytajcie sobie posty na forach.
    • Szukam pracownika student V roku albo absolwent prawa i uwierzcie mi wcale nie jest to łatwe - każdemu cos nie pasuje... A to dojazd za daleko (praca w Mszczonowie przy trasie katowickiej), a to za malo placimy, a to znowu cos innego... Pomozcie co powinienem zrobic zeby taka osobe znalezc? Gdzie szukac? Pzdr Tusio 609 99 04 81
    • Czy prawnik po 30 z niewielkim doświadczeniem w pracy w administracji państwowej ma szanse na znalezienie ciekawej i rozwojowej pracy ? Od ponad roku pszukuję i nic. Co jest ze mną nie tak ?
    • Kochani, Potrzebuję prawnika, który specjalizuje się w prawie pracy, a nie jak większość w finansach, podatkach itp. Dzwoniłam do wielu kancelarii, ale odprawiali mnie z kwitkiem, bo to nieopłacalny interes, a tych, co ulokowali się w sądzie lepiej omijać. A może ktoś z was mi poradzi, czy wogóle warto sobie głowę zawracać. Otóż, po długich poszukiwaniach znalazłam pracę. Na kilka dni przed podpisaniem umowy zadzwonił prezes innej firmy, w której również składałam CV i zapropono...
    • W dodatku jesli jest kobietą, studia skończone w Krakowie i bez zameldowania w Warszawie? Warto spróbować, czy to walka z wiatrakami?
    • jestem prawnikiem z kilkuletnim stażem. od jakiegoś czsu nie pracuję i nie moge znaleźć pracy. co począć? czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji?
    • Hej, mam rozmowe o prace (juz po przejsciu innych etapow naboru) w jednej z sieciowek w warszawie. to pierwsza praca po studiach, dwa jezyki obce. Jakie zarobki sa realne? ile moge zarzadzac? Tak zeby nie przegiac do gory? bede bardzo wdzieczny za rady tych co przez to juz przesli, dzieki denes
    • czy zatrudnienie na umowe zlecenie z comiesiecznym przedłużaniem bez dnia przerwy jest równa umoweie o pracę? Jak to udowodnić? szukam pomocyw zmianie formy zatrudnienia.
    • Witam, Jestem prawnikiem po UW i aplikantem radcowskim drugiego roku. Mam za sobą trzy lata pracy zawodowej w Warszawie (+ 2 lata pracy na studiach). Pracuję dla prawnika, który prowadzi jednoosobową kancelarię i specjalizuje się w rynku finansowym. Mam duże doświadczenie w tematach transakcyjnych, właściwie prawie tylko takie prowadzimy (fuzje i przejęcia, zakup dużych pakietów akcji, udział w audytach prawnych m.in. TFI, banków i TowEm, duże kredyty, emisje obligacji, project fin...
    • Kończe właśnie studia prawnicze na UJ, mam duży zasób wiedzy prawniczej z zakresu prawa gospodarczego, a nie moge znaleźć nawet praktyki w Warszawie. Wysłałem już chyba ze 100 maili ze swoim cv, ale nawet nikt nie odpisał!, a jak dzwonie by zapytać o możliwość odbycia bezpłatnej praktyki, to proszą o wysłanie cv i lm i dalej milczą. Chore. O co więc chodzi, poradzcie.
    • tak srednio...skonczylem wlasnie praktyke w kancelarii i jestem po pierwszej rozmowie-chca mnie zatrudnic jako mlodszego prawnika i zastanawiam sie na jaka pensje moge liczyc...
    • prosilbym o podanie kwalifikacji (znajomosc jezykow, dodatkowe studia, stypendia, srednia ocen itp.) i czas w przeciagu ktorego udalo Wam sie po zakonczeniu studiow znalezc prace, no i oczywiscie jaka prace? dzieki
    • Napiszcie ile na początek zarabiacie/ zarabialiście w kancelarii lub dziale prawnym? Pozdrawiam :)
    • chodzi mi o renomowane takie jak Sołtysiński czy White and Case od razu po studiach i po kilku latach ja słyszałam, że od razu po studiach można liczyć na jakieś 3 lub 3,5 tys. netto
    • Na jaką pensję może "na wstępie" liczyć absolwent prawa: -studia dzienne UW -na studiach super oceny (nigdy ponizej sredniej 4,4) -dobra znajomość dwóch języków: angielski, niemiecki -super znajomość komputera i software i hardware -prawo jazdy + przejechane bezwypadkowo 100 tys. km -praktyki na studiach w dziale marketingu, obslugi klienta Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam
    • Witajcie, wiem, że taki wątek pojawił się kiedyś na forum, ale sporo czasu temu, a przecież czas w tej mierze wiele zmienia... Idę na rozmowę do dużej kancelarii i zastanawiam się, o jakim wynagrodzeniu mogę rozmawiać (tak w skrócie: biegle 2 języki, studia podyplomowe w tym zagraniczne, doświadczenie zawodowe, ale jak dotąd nie w kancelarii)? Podzielcie się proszę doświadczeniami.
    Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się