Forum   wojenne

wojenne

(71 wyników)
 • Przeczytałam niedawno Legionistkę (świetna) oraz biografię Krystyny Skarbek (średniawa) i czuję, że to początek ciągu czytelniczego. Awanturniczo-szpiegowskich historii wojennych. Możecie polecić coś więcej? Najchętniej biografie, nie muszą być kobiet. Mogą być w języku lengłydz (zastanawiam się własnie nad Olivią Manning).
 • wszystko super, tylko czy czasem nie zabraklo podpisu czyim dzielem jest ilustracja na gorze artykulu? i czy wiecej takich znajduje sie w ksiazce?
 • Jak wyżej. Temat prezentacji to: "Wpływ wojny na psychike człowieka". Proszę o tytuły wszystkich ksiazek, które w jakis sposób opisuja wpływ wojny na psychike żołnierza, jak również ludnosci cywilnej. Z góry dziękuje. :)
 • www.obywatel.org.pl/index.php?name=News&file=article&sid=6715 Olaf Swolkień Rocznica stanu wojennego to zawsze okazja do rozmyślań, a wśród pokolenia, które pamięta tamten czas, także do wspomnień. W tym roku 13 grudnia rano, w radiu wypowiadał się Lech Wałęsa. Po południu na krakowskim rynku mogłem sobie posłuchać i obejrzeć przemówienie generała Jaruzelskiego. W międzyczasie słuchałem ckliwie patetycznych deklamacji w odnowionym ponoć Polskim Radiu. Wałęsa jak zwykle po prostac...
 • witajcie! moj tata ojczulek bardzo lubi czytać książki wojenne. A że nadchodzą jego urodziny, chciałbym kupić takową książkę. Wiec moje pytanie : Jakie mi polecacie? Pozdrawiam pm.
 • A'propos : czy szykuje się w telewizji jakaś rozumna debata nt. stanu wojennego, czy znów będzie tylko to co serwowane jest co roku - zgniła polityczna poprawność,w której nie wypada być bezstronnym,a należy jedynie pokazywać ofiary tamtych dni,słuchać pokrzywdzonych i patrzeć na nadętych ex-solidarnościowców i ich martyrologiczne gawędy ? Czy gdzieś wreszcie odbędzie się poważna debata z udziałem bohaterów tamtych dni,z obu stron konfliktu ? Mam tu na myśli gen.Jaruzelskiego, M.Rako...
 • Sława! Eksperci: straty wojenne Warszawy to 54 mld dol Ruiny Warszawy w 1946 roku Fot. Michael Nash / AP ZOBACZ TAKŻE • Warszawskie straty przekraczają 40 mld dol. (20-07-04, 23:45) dziob 19-10-2005, ostatnia aktualizacja 18-10-2005 19:59 Wczoraj odbyła się promocja albumu "Straty Warszawy 1939-1945. Raport." pod red. prof. Wojciecha Fałkowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego. Na książkę z kasy stolicy poszło ponad 3...
 • Nie wnikając, czy słusznie wprowadzono, czy nie słusznie, pamiętacie co robiliście 30 lat temu?
 • Czy ktoś w Polsce ośmieliłby się wypuścić nieco powietrza z terminu "STAN WOJENNY" i zrobić sitcom o latach 80 ? Wyobraxcie sobie - Herr Flick jako funkcjonariusz UB.
 • własnie konczy sie pierwszy - chyba - odcinek cyklu programów dotyczących rocznicy stanu wojennego. bardzo mnie to ciekawi, więc siedzę noca przed telewizorem. i mam wrażenie, że komunizm wrócił. wrócił w warstwie estetycznej. prwadząca pani jest z lekka koszmarna. wiem, że nie każdemu Bozia dała równo błysku i klasy, o subtelnej elegancji nie mówiąc - ale tez nie każdy musi w związku z tym występować w telewizorni. pani jest smętna do bólu, wzięta z jakiegoś radiomaryjnego girlsbandu - tak...
 • Czy ktoś tu lubi książki o holokauście, tzn. o tych co przeżyli? Wspomnienia różnych osób o Polsce powojennej, o życiu zwykłych ludzi? Ostatnio czytam tylko takie i ciągle szukam nowych tytułów. Może jest ktoś taki jak ja????
 • Ludzie,czyżby znowu wprowadzili stan wojenny w Polsce? A może stan Kaczyńskich? Znikają programy telewizyjne. Co innego w gazetach, co innego na ekranach! Dlaczego nie ma kolejnego odcinka "Alternatywy 4". Czyżby źle się kojarzyło? A może emisję przenieśli do rydzykowej telewizji...? Co się dzieje?
 • skończyli? Polecam to dziennikarzom TVPiS, szczególnie tej "pani" co usiłowała przed chwiola zgnoić red, Rolickiego w TVPiS-Info. niestety nazwiska nie znam
 • Dlaczego z uporem maniaka nazywacie takich ludzi artystami?To jest najwyżej utalentowany KOPISTA,który z artyzmem coś odtwarza.On nie tworzy.Czy mogę artystą nazwać mój odtwarzacz,który tylko odtwarza czyjś utwór,w czyimś wykonaniu i robi to artystycznie/wedle określeń dziennikarzy/,a po mojemu doskonale kopiuje .A czy kopiarka jest artystą?W tym towarzystwie chyba tak.
 • Interesuje sie literatura wojenna. Zwlaszcza obozy oraz zycie ludzi w czasie drugiej swiatowej. Moze nie tak bardzo jak Polakow ale Niemcow... Jakies wspomnienia, pamietniki..moglibyscie podsunac mi jakis autorow? bylabym ogromnie wdzieczna. pozdrawiam.
 • oglądałem wczoraj "Cienką czerwoną linię"Malicka tak się zastanawiam, jakie są wasze ulubione książki wojenne?
 • Jestem tegorocznym maturzystą a na mature ustną z jęz.pol. musze przygotować prezentacje na temat: "Katastroficzna wizja czasów wojny w literaturze i malarstwie. Przedstaw problem na wybranych przykładach." Sporządziłem sobie listę książek o tematyce wojennej z których zamierzam wybrać na maturę trzy, góra cztery. Które książki z poniższej listy waszym zdaniem najbardziej nadawałyby się do tego tematu? "Komu bije dzwon" [Hemingway] "Wojna i pokój" [Tołstoj] "Rozmowy z ka...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się