01.04.16, 20:28

crownheights.info/something-jewish/528863/letter-spirit-whats-wrong-with-interfaith-dialogue/
www.chabad.org/
>>any benefit claimed for inter faith dialogue is only illusory, while the harm of it is real and devastating.<<


Nie sposób się nie zgodzić. Międzyreligijny dialog skutkujący - niestety również po stronie chrzescijańskiej - postrzeganiem ewangelizacji jako agresywnego, wrogiego zatem, prozelityzmu, jest dewastujący. Ten, na którego 'chabadczycy' czekają jest - wszystko na to wskazuje - tym, którego tradycja chrześcijańska nazywa antychrystem. I z taką nienawiścią do gojów i do Chrystusa, odchodzą z tego świata kolejne pokolenia rabinów. Czy stając w wieczności przed Jezusem, jedynym prawdziwym mesjaszem, pokłonią się i oddadzą mu cześć?



--
www.wykop.pl/link/1595481/izraelski-rabin-goje-sa-zwierzetami/
www.wykop.pl/link/3092703/nie-zydzi-maja-prawo-przebywac-w-izraelu-tylko-jako-sluzacy-rabin-icchak-josef/
Obserwuj wątek
    • transsybir Re: . 02.04.16, 17:40

      Skoro prawdziwy mesjasz już przyszedł, to następny nie będzie czasem uzurpatorem?
      Nie ma dla żydów odrębnej drogi zbawienia; drugi, jedynie pastoralny (niedogmatyczny) sobór wat. niczego w tej kwestii nie zmienił.

      https://s21.postimg.org/8zldy7irr/2016_04_02_173335.png


      www.liveleak.com/view?i=0c3_1441769526
      www.christianophobie.fr/breves/un-rabbin-se-rejouit-que-lislam-envahisse-leurope#.Vv_au1J5dgU
      • Gość: t Re: . IP: *.promax.media.pl 03.04.16, 18:22

        >niedogmatyczny


        Zapis łączny w pełni poprawny; owa niedogmatycznosć tłumaczy jedynie (dopełnia) informację o pastoralności. Gdyby chcieć to odnieść do podmiotu zdania, wyglądałoby tak: "pastoralny (a nie dogmatyczny)"


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka