Dodaj do ulubionych

Windows Phone: nie wysyla maili

21.12.15, 10:59
Mam taką ciekawostkę: mam dwa adresy w domenie gazeta.pl
Oba adresy są zmigrowane, aktywne, obsługuję je z przeglądarki itp.
Oba są również skonfigurowane identycznie w stockowym kliencie poczty Windows Phone 8.1 (Lumia 535).
Oba adresy pobierają pocztę.
Jeszcze w zeszłym tygodniu oba adresy wysyłały pocztę. Ale dzisiaj tylko jeden wysyła, drugi mi daje komunikat, że "nie udało się nam wysłać tej wiadomości, więc umieściliśmy ją w folderze Wersje robocze. Przed jej ponownym wysłaniem sprawdź, czy adres jest poprawny i czy załączniki nie są za duże".
Obserwuj wątek
  • bagienny Re: Windows Phone: nie wysyla maili 21.12.15, 15:50
   Podeślij zrzuty konfiguracji ustawień programu pocztowego, możesz na adres pomoc@agora.pl lub do mnie.
   • rysiu_ol Re: Windows Phone: nie wysyla maili 21.12.15, 22:14
    Jest awaria poczty mnóstwo osób ma problemy z wysyłaniem....nie podawaj konfiguracji bo bagienny udaje ze nie ma problemu...
    • bagienny Re: Windows Phone: nie wysyla maili 21.12.15, 23:08
     Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczących problemów z brakiem możliwości wysyłania poczty jest związana z błędnymi zapisami w konfiguracji konta, nawet jeżeli pierwotnie została wprowadzona poprawnie.

     Nad rozwiązaniem problemu blokady smtp pracujemy - wiem, że jest to co najmniej uciążliwe, ale musimy przeanalizować wszystkie działania użytkowników oraz przetestować rozwiązania na programach, z których korzystają użytkownicy.
     • larvae Re: Windows Phone: nie wysyla maili 22.12.15, 13:10
      Bagienny, bardzo cie proszę nie strugaj wariata.
      Ja oczywiście rozumiem, że sporo ludzi nie potrafi sobie skonfigurować poczty.
      Ale nie wmawiaj ludziom, którzy maja ta samą skrzynkę pocztowa w ciągłej eksploatacji zainstalowaną na co najmniej dwóch niezależnych urządzeniach, ze trzeba analizować ich działania i oprogramowanie.
      Trzeba analizować - ale ustawienia waszej poczty, bo jest z nimi ewidentnie coś nie tak.
      A może lepiej od razu zmienić dostawcę?
      Ja rozumiem, że problemy techniczne mogą trwać 1, 2, 3 dni, ale 3 tygodnie?
      • rainery Re: Windows Phone: nie wysyla maili 04.01.16, 14:06
       mam ten sam problem, konto użytkowane i skonfigurowane, z którego na co dzień korzystam, nagle odmawia wysyłki maili

       tym razem chodzi o androida 5.0
       • sokolasty Re: Windows Phone: nie wysyla maili 29.03.16, 20:32
        Spieszę poinformować, że problem się rozwiązał. Sam. A dokładniej to telefon oddałem do naprawy, więc wrócił goły, pokonfigurowałem od nowa skrzynki pocztowe i działa :)
     • Gość: sztefan Re: Windows Phone: nie wysyla maili IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.16, 02:26
      Korzystam z poczty na gazecie ponad 10 lat, jest to mój główny adres mailowy, ciężko mi myśleć o jego zmianie, ale chyba będzie to konieczne. Na starych serwerach agory działało ok, potem na gmailu działało rewelacyjnie, a teraz to zostało chyba tylko cytować ministra Sienkiewicza.....
      Panie bagienny, przepraszam, ale w Pana wypowiedzi nic się kupy nie trzyma, tak jawnego żenienia kitu dawno nie widziałem. Nie wstyd Panu takie bzdury pisać?
      Jakiej blokady smtp ? Jakie analizowanie ?! Z głową ktoś ma problem? Do diabła ciężkiego, od migracji nie mogę normalnie korzystać z poczty!
      Powiedzcie otwarcie, że zablokowaliście, żeby nie korzystać z klienta, np outlooka tylko logować się na stronie i oglądać reklamy. Szkoda tylko, ze np w chrome po zalogowaniu tez listu juz nie napiszę, bo pole listu znika, i jest tylko szare tło. W Edge wszystko się rozjeżdża...
      Ja bardzo przepraszam ale nie będę specjalnie kolejnej przeglądarki instalował (ie) żeby wysłać maila, a Outlook na Windows Phone działa bez problemu nawet z naprawdę egzotycznymi serwerami, tylko wasza nowa poczta ma problem.
      Portal gazeta.pl już od dawna nie nadaje sie do czytania, bo nie daje się go odróżnić od tabloida, teraz tracicie użytkowników maila... Gratuluje, obroty dalej będą spadać i pójdzie kolejna fala zwolnień, mam cichą nadzieję że w pierwszej kolejności zrobią czystkę w IT (tam wybitni specjaliści pracują, skoro równolegle do domeny Active Directory funkcjonuje jakiś antyczny Novell, potrzebny jak pięść do nosa, którego nie da się ominąć, a który skutecznie zamula całą sieć). Ale pewnie i tak jak zwykle tych kilku ostatnich redaktorów na głodowych pensjach wywalą i obarczą ich robotą tych co się jeszcze ostali...
      Gratuluje skutecznej polityki odstraszenia nawet własnych pracowników czy zwolenników agory....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka