Dodaj do ulubionych

Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV

07.01.17, 18:56
Oto link do reportarzu . tv-trwam.pl/film/po-stronie-prawdy-1#.WG540WRoSu4.facebook
Obserwuj wątek
  • lata70te Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 07.01.17, 18:57
   Sorry za literówkę ,,Czernikowie w TV ".
  • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 09.01.17, 18:12
   Ciekawa sprawa...Starosta Toruński Pan Graczyk i Wójt Gawroński mieszkają w naszej Gminie Jeden podpisał zgodę na śmieciowy geszeft a drugi zaskoczony i bezsilny.Chociaż obaj spotykają się co najmniej kilkadziesiąt razy w roku. Kto komu *świnie*podkłada ?
   Kto *ZAIMPORTOWAŁ* śmieci, bo daję głowę że przyjechały do nas z zagranicy z dopłatą kilkudziesięciu albo i więcej, euro za tonę. Ktoś powiedział w reportażu "jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo że chodzi o pieniądze"..... Kto zwinął kasę?...z kim się podzielił?
   Najbliższe wybory samorządowe.....Graczyk, Gawroński...*TO CAST OUT*
   • cnzrs276 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 09.01.17, 22:45
    za jedną niefortunną decyzję chcesz dyskryminować dokonania starosty? dlaczego tak łatwo forujesz wyroki, dlaczego nie bierzesz pod uwagę tego, co dobrego dla gminy zrobił? Ciężko żyje się wśród "przyjaciół" którzy cię kochają, bo wiedzą, że robisz dla nich wszystko, co możliwe. Ale biada Ci kiedy coś pójdzie nie po myśli, nawet jego samego. Nie ma litości i zmiłuj się !
    • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 10.01.17, 13:14
     Bio-plast de facto to *firma krzak*od lat nie prowadzi żadnej działalności nie odprowadza należnych podatków.O tym musi wiedzieć Wójt, który ma powiadomić Starostwo, a mimo to Bio-plast uzyskuje potrzebne zezwolenia i zmiany w nich.Ostatnie kilka miesięcy temu, podpisane przez Starostę Toruńskiego Pana Graczyka.
     O co chodzi? O oszustwa i wyłudzenia. Daje głowę że majątek Bio-plastu i działka 7 ha jest zastawem wielomilionowego kredytu na własną działalność, której nigdy nie rozpoczęto i nie będzie. Gmina nie może nawet ugryźć kawałka jej majątku za długi niezapłaconych podatków.
     Proszę w rejestrach KRS znaleźć nazwiska zarządu Bio-plastu...prowadzą do następnej spółki....i następnej i tak dalej....po drodze dowiecie się ciekawych rzeczy.
     Co do dokonań Starosty....to powinien wiedzieć że lepiej zapobiegać patologii w Powiecie niż z nią później być utożsamianym.......tak, jedna niefortunna decyzja i cała przeszłość do d*py.
     • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 10.01.17, 17:41
      Dodam jeszcze jedno..decyzja wydana przez Starostę Toruńskiego w dniu 39-09-2016 na składowanie widocznej z daleka*góry* odpadów na jej wywożenie i przywożenie setek, czy tysięcy ton *nowych*....ma ważność do 30-09-2026 roku.

      • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 10.01.17, 17:45
       totu2010 napisał: ......w dniu 39-09-2016.=.błąd.....oczywiście chodzi o 30-09-2016
   • gumis.3 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 10.01.17, 17:59
    Masz racje tym panom juz dziekujemy. Rzadzic kiedy ma sie wiekszosc w radzie to kazdy glupi potrafi. Prawdziwego przywodce poznaje sie wtedy kiedy sa sytuacje nietypowe, trudne, wymagajace intelektu i odwagi, ktorych jak widac naszym "wlodarzom" brakuje. Przepraszam za brak polskich liter ale nie mam polskiej klawiatury.
  • croppa1 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 10.01.17, 18:24
   Myślę ,że jesteśmy skazani na tego kapitana,bo nikt nie przejmie steru kiedy okręt tonie.
  • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 10.01.17, 21:27
   Zadam pytanie czytającym skrycie na tym forum urzędnikom Urzędu Gminy w Czernikowie

   Czy Spółdzielnia Bio-Plast i Spółka Plastoon, obie prowadzące identyczną działalność w Gminie Czernikowo, obie załatwiające podobne zezwolenia na przetwarzanie takich samych odpadów...i o dziwo w tymże samym niemal okresie dostają je. podpisane przez tych samych urzędników(Starosta, Wójt) I zwieziona po załatwieniu formalności przez oba podmioty *góra śmieci*....To przypadek ????
   Wątpię......Gmina jedna z biedniejszych,spęczamy się by zebrać trochę kasy na przymusowy wywóz pojemników ze śmieciami by było czyściej, przyjemniej.
   A wyście wyje**li nam na głowę górę śmieci i mataczycie ile tylko sił macie.
  • barbimi Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 10.01.17, 22:02
   w połowie września zaczęto przywozić śmieci a decyzja została wydana 30 września gdy na placu było już kilkaset ton śmieci. W jednym z wywiadów Starosta mówi że ze strony Urzędu do czasu wydania decyzji nie wpłynęło żadne pismo, informacja na podstawie której można by wstrzymać wydanie decyzji. Ktoś tu kłamie bo Wójt w wywiadzie mówi, że takie pismo zostało do Starostwa wysłane.
   • szczupak.1 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 11.01.17, 00:11
    ""dz.nr 468/3 i 466 o pow.0,8939ha. Na nieruchomości znajdują się: budynek magazynowy /po.użyt.2.194m2: kaszarnia i magazyn, parterowy, wyposażony w instalacje elektryczną oświetleniową i siłową z własnym transformatorem oraz wentylacją/, - budynek socjalno-biurowy /pow.użyt.59m2: kotłownia z magazynem/, - budynek socjalny /pow.użyt.76m2: biuro, dwa pokoje, kuchnia, łazienka z wc i komunikacja, wyposażony w instalacje elektryczną-wodociągowo - kanalizacyjną i centralnego ogrzewania/.

    Znalazłem w Internecie - to działka przy stacji kolejowej po dawnych magazynach-zabudowana, z tego co słyszałem przerabia się tam folię.. , ale odpadów przy tym budynku nie zauważyłem.
    Łatwo także znalazłem adres spółki Plastoon i nazwisko właściciela, nie mającego nic wspólnego z firmą Bio Plast ,co też łatwo znależć.
    Odszukałem też zestawienie decyzji wydawanych przez starostwo na tego typu działalność.
    Takich firm powstało i powstaje bardzo dużo , wrzucam link
    www.bip.powiattorunski.pl/plik,32809,zalacznik-nr-5-do-pos.pdf

    • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 11.01.17, 11:04
     Plastoon ...klasyfikacja PKD...odzysk surowców z materiałów segregowanych.
     Bio-plast...klasyfikacja PKD... pozyskiwanie, magazynowanie i segregacja materiałów odpadowych innych niż niebezpieczne i przekazywanie ich do podmiotów zajmujących się ich przetwarzaniem.

     Spółka bez spółki dawno planowane przedsięwzięcie Starosta i Wójt dawno wspierają ten geszeft..........dojdzie jeszcze transport tego szajsu z Witowęża przez całe Czernikowo do siedziby Plastoonu albo Plastoon przejmie Bio-plast. Rozwiązań są dziesiątki.
     A co z odpadami które nie nadają się do przetwarzania, będą zakopywane w okolicy... a może już myślą o budowie spalarni pod nosem mieszkańców i znowu Wójt będzie zaskoczony i bezsilny
     Cały ten biznes jest mocno dotowany przez Ministerstwo Ochrony Środowiska i Fundusze UE i pewnie w tym tkwi *sedno* zdesperowanych beneficjentów tego całego burdelu
     Kto myśli że bredzę niech pierwszy rzuci kamieniem.
     • w27 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 11.01.17, 19:53
      Totu210 - Tobie nie zależy na prawdzie, a sianiu niepokoju i poniżaniu godności drugiego człowieka; tak robią tylko osoby pełne nienawiści, krzykacze co w kościele głośno śpiewają, a za plecami wbijają nóż w plecy innym; pora żeby odpowiednie służby zajęły się ustaleniem tożsamości tej persony; można a nawet trzeba rozmawiać w trudnych tematach, ale rzeczowo i z rozmysłem , żeby innych nie krzywdzić. Jakoś nie wierzę takim ludziom w ich troskę o dobro innych, chociażby ten nienawistny i napastliwy ton, sugerowanie i spekulowanie oszustw jest oznaką osobowości ; na pewno mało ciekawej , z kompleksami, z wiarą o nieomylności i wietrzeniu wszędzie spisku.
      • dombrowski11 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 11.01.17, 23:41
       Ma Pani rację Pani Przewodnicząca niech się służby zajmą Totu na szafot ja cię kręcę nie da rady to już nie ten system masakra wolność słowa ok cofam służby ..........Kościoła to raczej bym tu nie włączał ani noży w plecy to lekka przesada natomiast bicie się w pierś jest wskazane
       • dombrowski11 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 11.01.17, 23:52
        Co do ustalenia tej persony nie strasz nie strasz kochana podaj cały naród do sądu że śmie krytykować i śmie patrzeć nie koniecznie oczyma ślepca...............
      • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 12.01.17, 10:48
       No tak....zamiast merytorycznej odpowiedzi...jakieś osobiste pie*doły;
       To co opisuję to informacje które są dostępne na stronie BIP UG Czernikowo, na stronach KRS,na stronach informacyjnych firm, z wypowiedzi samych urzędników, faktów które są widoczne gołym okiem.I innych informacji dostępnych w sieci.....Mam prawo do analizowania tych informacji i wyciągania wniosków, a negatywne pchają się same.
  • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 04.02.17, 19:28
   No dobra obejrzeliśmy ten powtórny reportaż w tv-trwam i co?..... i nic.No może ten z Ochrony Środowiska nie wypadł zbyt dobrze......Uwaga? przyjęcie 500zł mandatu.pozbawia możliwości powtórnego ukarania za nielegalny asortyment i skład śmieci, Nie będzie kary 1mln. bo nie można karać dwa razy za to samo!!! Oni o tym dobrze wiedzą.
   ----------------------
   .....13-09-2016 mieszkańcy Witowęża proszą o interwencję SG i Policję w sprawie TIR-ów ze śmieciami.
   ......16-09-2016 Pan Szymański z Bio-plast składa do Starostwa wniosek o zezwolenie na składowanie odpadów de-facto już składowanych w firmie
   ....26-09-2016 .....UWAGA !!!!!!!!!......Urząd Gminy w Czernikowie wydaje wypis z rejestru gruntów na potrzeby wniosku Pana Szymańskiego
   .....30-09-2016 Starostwo wydaje zezwolenie chociaż powinno już wiedzieć że sankcjonuje przestępstwo polegające na nielegalnym składowaniu niedopuszczalnego asortymentu śmieci przez wnioskującego o zezwolenie.
   To jest klasyczne MATACTWO.
   Pytania...
   Przed kim Wójt i Starosta stają na baczność?... Po jakiej linii *ktoś* w ten sposób dyscyplinuje ich decyzje? Czy to jest po linii Partii... jakiej możemy się domyślać.... z jakiej listy kandydował Pan Graczyk do Sejmu.
   Nazwiska....Szymański (Bio-plast) ....Głania (Plastoon) jakimś dziwnym trafem przewijają się we władzach wojewódzkich PO i samorządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego
   Nikogo o nic nie oskarżam... podałem zbiór informacji dostępnych na oficjalnych stronach różnych instytucji dostępnych w internecie
   • procivili333 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 07.02.17, 20:29
    Jak to w Polsce bywa proceder jest dziwny
    śmieci przywiezione a nikt nie jest winny.
    Ani pan starosta, ani władca gminny.
    TRWA tu telewizja, PiS nastroszył piórka
    władze się tłumaczą, śmieci cała górka.
    Spółka od lat nastu na terenie działa
    Śmieszne, że skarbówka o tym nie wiedziała.
    Wójt humorem czarnym nam się popisuje
    Tylko nie wiadomo, kto manipuluje.
    Pisma napisane, doły zasypane,
    grunty nasączone, szczury najedzone.
    A ja wam powiadam: zapłacimy wszyscy
    za śmieci sprzątanie.
    Góra pewnie zniknie a smród pozostanie.
  • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 13.06.17, 21:46
   Wieś Górzykowo woj lubuskie, sprowadzono 125 ton śmieci komunalnych z Anglii!!!! na wiejskie wysypisko. Właściciel wysypiska jednocześnie właściciel firmy przetwarzającej odpady nie przyznaje się do nich. Mieszkańcy blokują rozładunek.Heheheh coś mi to przypomina.....a może to ta sama spółka i ten sam pożal się Boże biznesmen.Informacja z TVP.info z dnia 13-6-2017
  • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 01.06.18, 21:50
   www.tvp.info/37460944/dzikie-wysypiska-i-brak-odzysku-dowodza-ze-prawo-nie-dziala
   Panie Wójcie wciskacie nam, *Kulturalne Poniedziałki* w towarzystwie Pana Senatora i Pana Starosty, które zajeżdżają przedwyborczą agitacją a co z tym *cuchnącym kwiatkiem* który posadził nam wszystkim nad głowami Pan Szymański. Czeka Pan Wójcie aż zakwitnie ogniem i dymem....bo to mamy teraz taki trend.
  • mkoziol11 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 02.06.18, 00:35
   No dziś na spotkaniu rozjechano wójta i starostę ciekawe jaki kto mial w tym udział zaczekajmy na wyrok sądu ale problem nie zniknie tak czy owak zaplacimy sami za zaniechania naszych władz nawet nie śmie myśleć że było to celowe działanie ale problem jest i to ogromny
   • mkoziol11 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 02.06.18, 01:15
    No cóż brak straznikowi polotu chce chronić wójta nieudolnie miejmy nadzieje że teraz to jemu zaczną zadawać pytaniaczy dopełnił wszelkich starań jakie sa kologacje kto gdzie jest zatrudniony nie oceniam warto jednak sprawdzic może tak musi być
  • czernikowo1234 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 02.06.18, 18:25
   na zebraniu poseł Ardanowski i wojewoda wyjaśnili chyba wszystkim kto popełnił błąd, kto powinien ten błąd naprawić . Wójt I Starosta zostali rozjechani , nie mieli żadnej linii obrony. A najbardziej się skompromitował komendancik Straży Gminnej , został zmiażdżony. Pytania któe kierował w ogóle nie na miejscu brak słów . Wójcie jakich ty ludzi zatrudniasz.
   • procivili333 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 13.07.18, 21:32
    Jeszce raz przytocze wierszyk z przed poltora roku:

    Jak to w Polsce bywa proceder jest dziwny
    śmieci przywiezione a nikt nie jest winny.
    Ani pan starosta, ani władca gminny.
    TRWA tu telewizja, PiS nastroszył piórka
    władze się tłumaczą, śmieci cała górka.
    Spółka od lat nastu na terenie działa
    Śmieszne, że skarbówka o tym nie wiedziała.
    Wójt humorem czarnym nam się popisuje
    Tylko nie wiadomo, kto manipuluje.
    Pisma napisane, doły zasypane,
    grunty nasączone, szczury najedzone.
    A ja wam powiadam: zapłacimy wszyscy
    za śmieci sprzątanie.
    Góra pewnie zniknie a smród pozostanie...


    Pamietajmy w czasie tegorocznych wyborów. Czas rozliczyć władze i niektórych radnych.
  • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 22.07.18, 14:58
   Podpalacze coraz bliżej Witowęża i góry śmieci, brawo Panie Gawroński, Graczyk i cała reszta PO-paprańców z woj kuj.-pomorskiego. Ogniem, dymem i smrodem skończy sie wasza władza.www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0ahUKEwjYvIfs3bLcAhWEjywKHXMCDZoQqOcBCDYwAw&url=https%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F38182532%2Fpozar-w-zakladzie-ekochem-w-glogowie-pod-toruniem-wideo&usg=AOvVaw3xHAXOlbxGTsC-Z26Z2AYZ
  • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 22.07.18, 20:14
   www.tvp.info/38185820/mafia-smieciowa-zarabia-miliony-z-wielkiej-brytanii-do-polski-importowane-sa-tony-plastiku
  • totu2010 Re: Reportarz o Witowężu i czernikowie w TV 25.07.18, 18:48
   www.nowosci.com.pl/aktualnosci/a/nielegalne-smieci-w-witowezu-mija-20-miesiecy-od-pierwszych-interwencji-nieslychana-bezsilnosc-wobec-kretactwa,13212319/
   Na ławie oskarżonych brakuje jeszcze dwóch urzędników samorządowych, którzy dwa tygodnie po zwiezieniu śmieci, zalegalizowali ich składowanie wydajac w trybie ekspresowym zgodę, którą podpisał starosta toruński.legalizujac przestępstwo. ten wątek zupełnie zaginął...kto wystąpił o to pozwolenie, skoro praktycznie *firma* nie istnieje
   Panowie G.G. chyba jednak CBA wybierze sie do was z kajdankami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka