Dodaj do ulubionych

Polski Orzel :)

   • m.maska Re: Polski Orzel :) 10.02.20, 20:14
    z netu:


    Polski pilot kontra huragan! Dramatyczne momenty na pokładzie samolotu

    W internecie sporą popularność zyskał w ostatnich godzinach materiały filmowe, na których zarejestrowano chwile, kiedy polski pilot zmagał się ze sporymi problemami przy podchodzeniu do lądowania. Możemy być jednak dumni z pilota, który stoczył tę trudną walkę z huraganem Ciara.    Samolot linii Wizz Air leciał z Warszawy do Luton, jednak w związku z panującymi warunkami na północnym zachodzie warunkami, został przekierowany na lotnisko w Birmingham. Tam jednak kapitan Grzegorz Siekierda musiał zachować też zimną krew i wykazać się swoimi umiejętnościami. Silne porywy wiatru uniemożliwiały swobodne i płynne podejście do lądowania. Można śmiało powiedzieć, że takie utrudnienia sprawiły, iż pasażerowie na pokładzie maszyny przeżyli chwile dużego strachu.    Kpt. Siekierda miał w związku z szalejącym wiatrem problem z utrzymaniem samolotu na wyznaczonym kursie oraz w odpowiednim poziomie. Na szczęście, możemy być dumni z polskiego pilota, ponieważ finalnie udało mu się bezpiecznie wylądować.

    --
    http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
    www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU
  • m.maska Ciara podbija rekordy 11.02.20, 01:52
   Jak huragan Ciara pomógł pobić lotniczy rekord

   10 lutego 2020
   16:56


   Przechodzący nad Wielką Brytanią sztorm Ciara spowodował w niedzielę odwołanie kilkudziesięciu lotów British Airways, ale pomógł też samolotowi tej linii w pobiciu rekordu przelotu z Nowego Jorku do Londynu w kategorii samolotów niebędących ponaddźwiękowymi.

   Należący do brytyjskiego przewoźnika Boeing 747-436 wylądował w niedzielę rano na londyńskim lotnisku Heathrow po locie, który trwał 4 godz. i 56 minut, czyli o 80 minut krótszym niż wynikało z rozkładu. Dzięki sprzyjającym wiatrom w trakcie lotu osiągnął on prędkość 1327 km/godz.

   Według portalu Flightradar24, który pozwala na bieżąco śledzić ruch samolotów na całym świecie, maszyna British Airways poprawiła rekord przelotu na tej trasie, który dotychczas należał do linii Norwegian i wynosił 5 godz. i 13 minut.


   Rekordowy czas jest jednak nadal sporo dłuższy od tych, które w przeszłości uzyskiwały ponaddźwiękowe samoloty Concorde. Absolutny rekord na trasie z Nowego Jorku do Londynu ustanowiony został 7 lutego 1996 r. - latający w barwach British Airways Concorde pokonał tę trasę w 2 godz. 52 minuty i 59 sekund.

   Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP), sek
   --
   http://s7.directupload.net/images/120410/klvh35gq.jpg
   www.youtube.com/watch?v=wccL2xJ78sU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka