Dodaj do ulubionych

WORONICZA PARK

IP: *.chello.pl 17.03.04, 15:11
Witam
Zamierzam kupić mieszkanko w Woronicza Parku i poszukuje informacji na temat
dewelopera, czy jest możliwość negocjowania ceny.
Prosze o wszelkie informacje na temat Arche i Woronicza Park

Dziękuje, Pozdrawiam
Obserwuj wątek
        • radek-rayo Re: WORONICZA PARK 09.04.04, 12:21
          Lobo

a wiesz chociaż, kto jest właścicielem "budynku obok" ?
          Protest to można złożyć na trochę innym etapie adminstracyjnym. Posty tego
          rodzaju są po prostu śmieszne :)
          Pozdrawiam
          • Gość: Mateusz Re: WORONICZA PARK IP: *.bphpbk.pl 09.04.04, 12:46
            Spółdzielnia mieszkaniowa bądź Marina Mokotów są właścicielami gruntów obok,
            Jeżeli chodzi o spółdzielnie to protest był złożony wcześniej, w tej chwili
            Arche dysponuje prawomocnym pozwoleniem na budowe. W takim przypadku nie możesz
            pozwem wstrzymać budowy, możesz jedynie dochodzić swoich praw na drodze
            sądowej. Jeżeli chodzi o Marine to ich dziłaka graniczy z Arche od północy
            jednakże ta inwestycja rozpoczęła się później, więc jeśli ktokolwiek ma
            kogokolwiek zaskarżać to arche marinę. Ostatni kwestia to hipoteka wpisana na
            osobę poprzednio będącą właścicielem gruntu. Była to zwykła umowa sprzedaży z
            płatnością w dwóch ratach. Pierwsza została zapłacona, druga jeszcze nie. W
            międzyczasie facet umarł więc po postępowaniu spadkowym (zakończonym) prawa
            przeszły na spadkobierców (rodzina) i ich pozwolenia notarialne na budowe
            możesz dostać od Arche, tym bardziej że goście chcą dostać swoją kasę (i część
            mieszkań). Proponuję najpierw sprawdzać a później pisać. Ja tam kupiłem 110 m2.
            Pozdrawiam
    • Gość: M&E Re: WORONICZA PARK IP: 212.160.173.* 22.04.04, 10:39
      Wstrzymana budowa osiedla przy Woronicza, w klinie napowietrzającym stolicę
      Mariusz Jałoszewski 21-04-2004, Gazeta Stołeczna

Wojewódzki sąd administracyjny w środę podważył decyzje zezwalające na budowę
      dwóch wieżowców spółki Arche przy ul. Woronicza. Wstrzymanie budowy wywalczyli
      ekolodzy z Mokotowa i mieszkańcy okolicznych bloków

Spór toczy się o dwa budynki - 11- i 13-piętrowe - przy ul. Woronicza 78.
      Stawia je spółka Arche. Jeden z budynków jest już gotowy i niebawem ma być
      zasiedlany, budowa drugiego osiągnęła półmetek.

Osiedle Woronicza Park od samego początku budzi jednak emocje wśród członków
      spółdzielni Politechnika (ma obok bloki) i lokalnych organizacji ekologicznych -
      stowarzyszenia Zielony Mokotów i Mokotowskiego Towarzystwa Zachowania Klina
      Napowietrzającego Warszawę. Spółdzielcy protestują, bo obawiają się spadku
      wartości swoich mieszkań oraz ich zacienienia. Narzekają też, że dojazd do
      osiedla zaplanowano po wąskiej uliczce. Co jednak ciekawe - spółdzielnia
      Politechnika sama nosi się zamiarem postawienia 7-8-piętrowego bloku, tuż obok
      osiedla Arche!

Ekolodzy z kolei zarzucają, że bloki stanęły w klinie napowietrzającym miasto i
      zakłócą napływ świeżego powietrza do centrum Warszawy. (Klin to układ parków i
      ogródków działkowych, który na południu zaczyna się w rejonie Okęcia i wnika aż
      do Śródmieścia).

Od kilku lat wszystkie protesty koordynuje emeryt Jan Drużyński z bloku przy
      Etiudy Rewolucyjnej. - Kiedyś miałem widok na ogórki działkowe, a teraz pod
      nosem mam wieżowiec - narzeka.

W walce o zielony klin mieszkańcy pierwszy sukces odnieśli dwa lata temu. NSA
      najpierw zatrzymał inwestycję, a potem uchylił zgodę na budowę. Ale inwestor
      dostał szybko od urzędnika gminy Centrum Andrzeja Kina nowe pozwolenie
      (podtrzymał je wojewoda) i wznowił prace. Wczoraj jednak historia się
      powtórzyła. Wojewódzki sąd administracyjny uchylił decyzję wojewody. Powód?
      Mimo że sprawą zajmował się po raz drugi, popełnił błędy. Nie rozpatrzył
      wszystkich odwołań i nie zbadał, czy tak wysokie budynki mogły stanąć w klinie.

Oznacza to, że sprawa wraca do wojewody, a inwestycja znowu powinna zostać
      zatrzymana, bo inwestor nie ma prawomocnego pozwolenia na budowę. Spółka może
      też mieć problemy z uzyskaniem zgody na zasiedlenie gotowego wieżowca.

Prezes Arche Władysław Grochowski od "Gazety" dowiedział się o wyroku. - Nie
      wierzę. Czuję się jak Kluska. Nie wszedłem w klin - skomentował. - Sąd też jest
      nie w porządku. Miał mapy i mógł to sprawdzić. Nie wykluczam kasacji do NSA.

Jednak na tym nie koniec - sąd zbada jeszcze legalność warunków zabudowy dla
      osiedla.
      • Gość: M&E Re: WORONICZA PARK IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 22.04.04, 12:35
        Chyba jednak nie jest tak źle jak myślałem na początku. Sprawa faktycznie
        odbyła się wczoraj tj 21 kwietnia i dotyczyła „Woronicza Park” (sygnatura
        VII/4VSA4957/02), jednak uchyliła tylko część Decyzji Wojewody – która jest w
        sprawie II instancją. Jaką część? Nie wiem (jeszcze :) , ale spróbuje się
        czegoś dowiedzieć. Teraz NSA na czas na napisanie uzasadnienia i wysłanie
        wyroku do stron to zajmuje zwykle ok. 2 miesięcy.
        C o z tego wynika:
        1. Budowa nie jest zatrzymana – chyba że jest to w wyroku (nic o tym nie
        wiem) ale wtedy dopiero po dostarczeniu wyroku do „Arche” tj. co najmniej 2
        miesiące.
        2. Sprawa powraca do II Instancji w jakiejś części i będą powtórnie
        rozpatrywane odwołania o które upomniał się NSA.
        3. Czas, czas, czas trochę go upłynie nim cokolwiek zostanie postanowione,
        a budynek „A” jest już prawie ukończony. Jeżeli go oddadzą w użytkowanie to już
        po sprawie.
        4. A nawet jeżeli, przy najgorszym scenariuszu, zatrzymają budowę i uchylą
        postanowienie o budowie, to budynku już nie usuną, były by to CHORENDALNE
        ODSZKODOWANIE a na to Kaczyński by nie poszedł.
        5. I zawsze jest jeszcze kasacja wyroku :)

Jak będą wiedział coś więcej to napiszę.

PS
        Mam ochotę założyć „Stowarzyszenie poszkodowanych przez Jana Drużyńskiego” – tj
        tej osoby, która mieszka przy Etiudy Rewolucyjnej i ciągle mąci. Ona jest też
        koordynatorem działań przeciwko „Woronicza Park” i jej przyszłym mieszkańcom.
        Pozdrawiam wszystkich,
        Marcin
        • Gość: ciekawa Re: WORONICZA PARK IP: *.chello.pl 22.04.04, 21:13
          Czuję się strasznie skołowana. Na dniach mam podpisywać umowę przedwstępną, na
          kupno mieszkania w budynku "B" a tu takie atrakcje ! M&E prosze, jekbys miał
          jakies informacje to pisz na forum.
          Jestem na 100% pewna że chcę zamieszkać w Woronicz Parku i żyję nadzieją :) że
          wszystko dobrze się skończy.A z resztą, przy budowie prawie każdego nowego
          budynku zawsze znajdzie się ktoś, kto nie ma co robic tylko mieszać i psuć krew
          ludziom takim jak my,czyli przyszłym mieszkańcom.

Pzdrawiam wszystkich :)
        • awacho Re: WORONICZA PARK 22.04.04, 22:22
          Witam.
          Myślę, że pomysł na wspólną organizację, stowarzyszenie jest wart zastanowienia. Może to mieć znaczenie, choćby przy podziale kosztów za ewentualną obsługę prawną.Z tego co wiem potrzeba 15 członków założycieli.

Wiadomość z budowy: 22.04.2004 godz.20:00 - prace trwały w drugiej klatce (wyglądało na zadaszanie VI piętra).

Pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
          • majicman1 Re: WORONICZA PARK 13.05.04, 22:50
            Najgorsze jest w tym wszystkim, ze opieramy sie na domyslach, przypuszczeniach
            i plotkach w sprawie Arche. Przydal by im sie rzecznik prasowy, ktory by
            wyprostowal sprawy i wszyscy bysmy wszystko wiedzieli online.
            Z checia zorganizujemy spotkanie mieszkancow bydynku A i B 18maja-10 czerwca w
            barze przy woronicza, kolo spozywczego, tuz za rogiem budowy. Oponenci tez mile
            widziani by moc im mordy obic... W koncu...
              • Gość: M&E Re: WORONICZA PARK IP: 212.160.173.* 25.05.04, 13:26
                Nie pochwalam takich zamiarów, choć też przez chwilę miałem mordercze zamiary.
                W końcu jak ktoś nagle dowiaduje się iż przez najbliższe 30 lat będzie spłacał
                kredyt, a z mieszkania będą nici bo komuś "został zasłonięty widok z okna" to
                ma prawo szukać odwetu. Nie pochwalam gangsterskich metod ale też przez chwilę-
                moment chciałem komuś "obić" ...
                Co do slumsów, nie oceniam też ludzi przez pryzmat poziomu mieszkania.
                Ważniejszy jest dla mnie bezpośredni poziom osoby, jej wykształcenie,
                słownictwo, rozumowanie ... Oczywiście samo zamieszkanie też jest ważne, choć
                oceniane jest przeze mnie w kategoriach uporządkowania, czystości, zapachu
                (!!!!), ewentualnych okolicznych "meneli".
                • Gość: M&E Re: WORONICZA PARK IP: 212.160.173.* 25.05.04, 14:00
                  Myślę iż majicman1'owi trochę puściły nerwy. I przyjmij moje przeprosiny,
                  jeżeli w jakikolwiek sposób czujesz się pokrzywdzony/a.
                  Z drugiej strony o mnie, czyli o osobie która podpisała umowę z Arche, pisano
                  jako o oszuście, przestępcy, nowobogackim, naiwniaku, osobie któa inwestuje
                  pieniądze w przestępczą działalność, osobie w układach kryminalnych,którą się
                  brzydzą ...
                  Chciałbym żyć w państwie prawa, w państwie gdzie prawomocna decyzja jest
                  osotoją praworządności, gdzie podpis urzędnika jest podpiem honoru państwa, i
                  nic więcej.
                  Nie.... jeszcze jedno, chciałbym by słowa "człowiek to brzmi dumnie" nabrały
                  swego pierwotnego charakteru.
                  M&E
                  • majicman1 Re: WORONICZA PARK 22.06.04, 19:28
                    jasne, kazdemu moga puscic nerwy, jak wciaz sie dowiaduje, ze ktos caly czas
                    miesza na forum i w rzeczywistosci. pojawiaja sie wyssane z palca historie i
                    plotki. i po co to..? jestem zmeczony wypowiedziami w sieci, bo sa zludne.
                    arche twardo stoi ze dotrzyma obietnic i odda mieszkanie i tak sie dzieje. i na
                    tym powinnismy polegac. pozdrawiam sasiada/ke.
                    • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: 80.55.171.* 27.06.04, 22:59
                      Tak też się wypowiadał przedstawiciel banku z którym załatwiałem
                      kredyt.Powiedział coś takiego:Prosze Pana nigdy nic nie wiadomo na 100% ale
                      sprawdziliśmy tą firmę w każdy możliwy sposób (zwłaszcza ,że ma konta w tym
                      samym banku który udziela kredytu) i wszystko wygląda w jak najlepszym porządku-
                      co zresztą warunkuje przyznanie kredytu.Mało tego,powiedział jeszcze,że z tych
                      informacji które uzyskali to Arche jest bardzo poważną firmą i posiada duże
                      środki.I na koniec dodał,że mogę spać spokojnie bo wedle wszystkich znaków na
                      niebie i Ziemi nic złego nie powinno się dziać i inwestyna jest pewna i
                      obarczona małym ryzykiem.Więc śpię spokojnie.No i czekam na oddanie budynku
                      Urzędowi Gminy co powinno nastąpić w przyszłym miesiącu a najpóźniej w
                      nastepnym.
        • Gość: Piotr Re: WORONICZA PARK IP: *.energis.pl 23.04.04, 14:37
          Witam,
          Artykuł jest troche dziwnie napisany, brakuje mi w nim konkretów.
          czy ktoś z was rozmawiał z prezesem Grochowskim o ww. zdarzeniu?
          Jakieś konstruktywne informacje? Mnie niestety nie udało się porozmawiać
          z prezesem, otrzymałem jedynie zapewnienie od sekretarki, że nadal
          zobowiązują się dotrzymać terminów - nieco śmiałe w zaistniałej sytuacji.

pozdrawiam,
          Piotr
          • radek-rayo Re: WORONICZA PARK 23.04.04, 16:41
            Ja się chętnie zapiszę do grona osób anty-Drużynskich :)
            Prace na budowie trwają. Widziałem to dzisiaj na własne oczy.
            Prezes Arche obiecuje, że terminy zostaną dotrzymane. A w sprawie decyzji NSA i
            wspomnianego artykułu mocno uspakajają. No ale co niby mieliby robić :)
            • Gość: Luc Re: WORONICZA PARK IP: 195.114.160.* 23.04.04, 16:56
              tak rzeczywiście mocno uspokajają ale trochę podstaw jest cała
              część "historyczna" artykułu ni cholery nie trzyma się faktów - dokumentację
              sprawy dostałem na początku procesu zakupu - więc nie wiadomo na ile prawdziwe
              jest to co twierdzą o chwili obecnej.
              • Gość: M&E Re: WORONICZA PARK IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 23.04.04, 18:11
                Rozmawiałem z WSA, kobieta nie chciała mi za dużo powiedzieć bo nie jestem
                stroną w sprawie, ale stwierdziła iż Sąd uznał tylko część skargi. Sprawa ma
                wrócić do rozpatrzenia powtórnie do II Instancji czyli Wojewody w części
                dotyczącej rozpatrzenia 2 odwołań. Jak mówiła, nie ma w nim nic na temat
                wstrzymania budowy, ale to są tylko jej słowa. Nie ma jeszcze uzasadnienia
                wyroku, jest tylko sentencja. Sędzia go napisze i następnie wyrok zostanie
                wysłany do stron postępowania. Zwykle do zajmuje ok. 1,5 – 2 miesięcy.
                Następnie Wojewoda może uchylić pozwolenie na budowę i sprawa może zacząć się
                od początku. Oczywiście może nic nie zrobić i powtórnie oddalić podmiotowe
                odwołania. Ale to może być za minimum 3 – 4 miesiące. Wtedy budynek „A” może
                już być przekazany i spawa się zakończy. Oczywiście wszystko co napisałem
                powyżej jest przy założeniach iż treść wyroku WSA nie zawiera nic więcej niż
                powiedziała mi ta kobieta przez telefon.
                Osobiście sprawą już się tak nie przejmuję jak po przeczytaniu artykułu, jest
                napisany mało profesjonalnie i bardziej mąci niż informuje. Budynku przecież
                nie rozbiorą, był wybudowany zgodnie z prawem i posiada (posiada nadal!!!!!)
                wszystkie prawomocne pozwolenia.
                Pozdrawiam serdecznie wszystkich sąsiadów i sympatyków osiedla „Woronicza Park”.
                Zresztą przeciwników też pozdrawiam,
                Marcin
                • Gość: slider Re: WORONICZA PARK IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 23.04.04, 23:31
                  Artykul rzeczywiscie ma duze braki. Juz wlasciwie pierwsze zdanie jest
                  nieprawdziwe, bo budowa nie zostala wstrzymana. Wystarczylo zapytac Arche czy
                  wstrzymali budowe.
                  Dzieki za niusy, zawsze to czlowiek troche spokojniejszy na weekend :) Ale tak
                  naprawde lepiej czulbym sie trzymajac akt w dloni. Co za kraj :)
                  Pozdrowienia!
                      • Gość: Optymista Re: WORONICZA PARK IP: 217.153.87.* 11.05.04, 12:29
                        Witam wszystkich zaniepokojonych.
                        Wczoraj byłem na budowie (wszedłem tam bez problemu, po telefonie z biura
                        Arche).
                        Prace idą pełną parą. Zaskoczył mnie tak duży front robót. Mieszkania do 10
                        piętra są już otynkowane. Wyprowadzono także podłączenia wodno-kanalizacyjne.
                        11 piętro gotowe jest do połowy. Jednym słowem wygląda to dobrze.
                        A teraz coś na pocieszenie zamartwiających się niepewną sytuacją. Pomimo tego
                        całego bełkotu osób, które pomawiają nas o udział w przestępstwie, ja jutro
                        podpisuje umowę i kupuję mieszkanie w budynku A.
                        Dodam także, iż prawdopodobnie uda mi się dotrzeć jeszcze dzisiaj do wyroku
                        WOJEWÓDZKIEGO SĄDU ADMINISTRACYJNEGO i na forum opiszę, czego dokładnie ten
                        wyrok dotyczy.
                        Życzę wszystkim optymizmu.
                        Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów ;-).

Optymista
                          • majicman1 Re: WORONICZA PARK 13.05.04, 22:58
                            Najgorsze jest w tym wszystkim, ze opieramy sie na domyslach, przypuszczeniach
                            i plotkach w sprawie Arche. Przydal by im sie rzecznik prasowy, ktory by
                            wyprostowal sprawy i wszyscy bysmy wszystko wiedzieli online.
                            Z checia zorganizujemy spotkanie mieszkancow bydynku A i B 18maja-10 czerwca w
                            barze przy woronicza, kolo spozywczego, tuz za rogiem budowy. Oponenci tez mile
                            widziani by moc im mordy obic... W koncu...
        • majicman1 Re: WORONICZA PARK 13.05.04, 22:43
          cze, kupilismy mieszkanie w budynku A i przylaczymy sie do Stowazyszenia
          Poszkodowanych lub innej komorki (bojowki-wirtualnej) walczacej z
          malkontentami, wichrzycielami i siewcami fermentu.
          Przede wszystkim twardo stoimy w obronie inwestycji i naszych pieniedzy.
          Z naszego punktu widzenia Arche jest najbardziej przystepna i elastyczna firma
          z jaka do tej pory mielismy doczynienia, wrecz family business, we are all
          friends...
          W kazdej inwestycji zdazaja sie potkniecia, a im wiecej kasy tam jest to wiecej
          problemow.
          A ci wszyscy maruderzy i kretacze, ktorzy sa przeciwko Arche czyli NAM, to sa
          zazdrosni i zawistni mieszkancy zasczanych slumsow na Maklakiewicza,
          Malawskiego i Etiudy.
          Przeszkadza im ze ktos moze mieszkac w dobrych warunkach, ze zaplacili duzo
          kasy za mieszkania, a co najgorsze ze Arche na tym zarabia! Wake up you f...
          twats! Co zlego w robieniu kasy? F.. off you lot!
          majicman
          • Gość: majster Re: WORONICZA PARK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 21:20
            Problem polega na tym, że inwestycja ta już za długo trwa, za dużo przy niej
            smrodu, brak chętnych na budynek B (wszyscy widzą jaki jest problem z budynkiem
            A). Dla mnie inwestor ma juz duże problemy finansowe. I niedługo zwróci sie po
            kredyt do banku, tym bardziej, że musi spłacić spadkobierców właściciela
            działki mieszkaniami. Masz więc jak w banku, że będzie podwyższona cena
            mieszkania, na które czekasz i to spora..
          • Gość: Hania Re: WORONICZA PARK IP: *.nestle.pl 21.05.04, 16:56
            Wczoraj podjechałam na budowę. Oglądałam tylko z zewnątrz - otynkowali wewn.
            fasadę budynku i zaczęli zewn. czyli od dłuższego czasu wreszcie postęp prac
            widoczny na zewnątrz. Czy macie jeszcze jakieś informacje? Dotrzymają waszym
            zdaniem terminu - końca czerwca? Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
          • Gość: jamnik Re: WORONICZA PARK IP: *.chello.pl 21.05.04, 18:23
            >zawistni mieszkancy zasczanych slumsow na Maklakiewicza,
            >Malawskiego i Etiudy.

Potwierdza się stereotyp nowobogackiego - bufona potrafi tylko ubliżać mniej
            zasobnym. Tak się składa, że wiele z tych budynków na Etiudy jest całkiem
            przyzwoicie, jak na standardy post-komunistycznych osiedli, zarządzana... i
            wcale się nie wstydzę, że tam mieszkam - żyję tak jak pozwala mi na to moja
            kasa. A Tobie nie zazdroszczę... właściwie to współczuje takiego podejścia do
            bliźnich zza miedzy.
            • majicman Re: WORONICZA PARK 26.05.04, 09:12
              tak dokladnie mozna nazwac ludzi, ktorzy blokuja inwestycje Arche, czyli moje
              pieniadze. ludzi z sasiedztwa, 'zza miedzy'. tak sie sklada jamniku, ze
              wychowalem sie miedzy tymi blokami, i pomimo komunistycznego standardu wcale
              nie naleza do najtanszych. maja do wyboru pozostanie na osiedlu, ktore ma dobra
              lokalizacje, tylko kupno nowego wchodzi w rachube.
              a ja-nowobogacki bufon- ciezka zapracowalem na male mieszkanie na woronicza, i
              bede bronil mojego i innych dorobku. malo tego, bede tepil i ublizal glupkom,
              ktorzy narazaja moj majatek na szkode. pochwalony.
    • Gość: Wojtek Re: WORONICZA PARK IP: *.soc.eu.mars / 217.96.29.* 31.05.04, 11:45
      Witam! Nosze sie z zamiarem zakupu mieszkania w budunku B, ale lektura
      powyzszych postow nie napawa mnie optymizmem. Czy ktos wie cos dokladnie na
      temat wyroku NSA? Czy prawda jest ze mieszkania z budynku B nie sprzedaja sie z
      powodu zaistnialej sytuacji, ze spolka jest w slabej kondycji finansowej?
      Prosze o wszelka rzetelna informacje na ten temat. Z gory dziekuje!
      Byc moze przyszly sasiad.
      • Gość: M&E Re: WORONICZA PARK IP: 212.160.173.* 31.05.04, 13:50
        Tak naprawdę to jeszcze nie wiadomo, sędzia do tej pory nie miał czasu by
        napisać uzasadnienie wyroku. Ma to jednak związek z poprzednimi sprawami w SKO
        i NSA www.prw.waw.pl/news.php?id=579 . Jak do tej pory wszystkie
        pozwolenia i decyzje pozostały w mocy i Arche buduje pełną parą. W/g mnie jakby
        była to spoważna sprawa to NSA już by wstrzymał budowę, od sprawy minęło już
        prawie 1,5 miesiąca. Co do spraw kondycji finansowej dewelopera to nie mam
        zielonego pojęcia, jak wszyscy tutaj. Z Urzędem Skarbowym, ZUSem i Sądem
        Rejestrowym są w porządku. Wykonawcom płacą (rozmawiałem z robotnikiem na
        budowie) co do reszty to tylko domniemania. Dopiero jak będzie znana sentencja
        wyroku WSA to będziemy wiedzieć więcej. Choć w/g mnie jak ktoś coś robi zgodnie
        z prawomocnymi pozwoleniami to nie może być karany na takie działanie, a
        bydynek "A" jest już ukończony a "B" w połowie stoi.
    • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: 80.55.171.* 09.06.04, 12:47
      Firma Arche godna jest polecenia.Na Forum nie spotkałem się z negatywnymi
      opiniami.Buduje solidnie choć jej inwestycje raczej do tej pory miały raczej
      średni rozmach.Budynek A bedzie oddawany do użytku już w czerwcu i sukcesywnie
      w lipcu.Tam już praktycznie mieszkań do kupienia nie ma.W budynku B też prace
      postepują w widoczny sposób.Termin oddania budynku B- któż to wie ????? .Nigdy
      nie wiadomo zanim się nie zakończy szcześliwie budowy.Tam jest dużo mieszkań
      ale sukcesywnie są sprzedawane.Zainteresowamnie jest duże.Ale mieszkań o
      mniejszych metrazach nie ma dużo.A poza tym lokalizacja.Bardzo blisko do
      centrum a jednak trochę spokoju bo z daleka od dużych węzłów komunikacyjnych.
      • Gość: MOKOTÓW Re: WORONICZA PARK IP: 80.55.171.* 12.06.04, 16:31
        Byłem dzisiaj na Woronicza . Budynek B ładnie rośnie,budynek A w połowie ma
        elewację.Na obu budynkach widać duży postep prac w stosunku do tego co było 2
        tygodnie temu.Podobno niedługo mają już kłaść chodniki.Plac jest wyrównany i
        ciężkiego sprzętu jest mniej.Dziś/sobota/ także kręcą się tam pracownicy.Do
        środka budynku nie wchodziłem bo drzwi pozamykane a niektóre pozabijane
        drzwiami z desek.

1)Kiedy oddają pierwsze mieszkania w budynku A ???-koniec czerwca ???
        2)Marina Mokotów też się buduje-to nieprawda,że etap pierwszy przerwano.Może
        nastepne etapy bo pierwszy na pewno się buduje.

Zrobiłem kilkanaście zdjęć Woronicza Park A i B oraz Marina Mokotów.Gdyby był
        jakiś upload /może by tak poprosić Admina o upload-na pewno cieszył by się
        popularnością-a mogli by sobie dookoła umieścić reklamy/ to w poniedziałem
        mógłbym wrzucić zdjęcia/robiłem zwykłym aparatem a nie cyfrówką i muszę
        wywołać/.
        • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.piasta.pl 18.06.04, 18:32
          Znów dzisiaj byłem na budowie.
          Od wewnętrz:mieszkanie w stanie jaki developer ma oddawać oprócz kontaktów i
          wykończenia drzwi.
          Klatki:właśnie wykańczane,płytki itd,a następnej kolejności parking
          Zewnątrz:Cały budynek obłożony styropianem orócz kilku matrów na 11
          piętrze,więcej niż połowa elewacjii zrobiona na gotowe.
          Jak się dowiedziałem pod koniec miesiąca będą oddawane pierwsze mieszkania i
          windy a do końca lipca wszystkie prace w budynku i ścieżki będą gotowe.
          ŁADNIE TO WYGLĄDA !!!

Budynek B rośnie w oczach.Jak byłem wczoraj to właśnie z "gruchy" lali beton na
          następne piętro.

Przy okazji podpytałem pracowników:na budowie wszystko gra,tempo prac b.dobre.Z
          materiałami nie ma problemów,hurtownie same się proszą aby od nich brać
          materiały i chętnie dają Arche.
            • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: 217.153.182.* 19.06.04, 12:06
              Coś mało osób wypowiada się w tym TOPICU.A budowa bardzo ciekawa.

Rozumiem,że budynek A bedzie wydzielony od budynku B.Zapewne oddawanie mieszkań
              do budynku A zakończy się do końca lipca.Wie ktoś może kiedy mozna się w
              związku z tym spodziewać decyzji Urzędu Gminy o przyjęciu budynku do
              użytkowania ???
              • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.04, 21:06
                Przestudiowałem sobie historię protestów ekologów i sąsiadów bloku obok -z
                gazety wyborczej.

A)Ekolodzy-chyba nie mają o co robić hałasu.Na dobrą sprawę budynki stoją i
                nijakiego tego efektu ekologicznego nie widać.A poza tym wydano pozwolenie na
                budowę więc wszystko jest OK

B)Niby zacienienie sąsiedniego bloku .Ale bloki już stoją.Więc co by chcieli ???
                rozebrać ??? Na chłopski rozum jakby coś chcieć rozbierać z tych budynków to
                co :
                -piękną nową inwestycję
                -ich stary blok

Tak więc nie chodzi to zapewne o żadne sprawy budowlane tylko jak zwykle
                szukają dziury w całym i chcą uzyskać odszkodowanie.

Natomiast faktem jest,że Marina Mokotów buduje etap I a podobno etap II i III
                jest wstrzymany.Spowodowało to tylko to,że teraz mieszaknia w WORONICZA PARK
                nabrały wartości bo automatycznie z rynku znika kilkaset mieszkań z Mariny
                Mokotów.

Mam sporo zdjęć ale nie wiem,gdzie mogę je wrzucić.Tu ktoś założył stronkę
                można by pokazać jak wygląda budynekA(wykończenie praktyvznie) i budowa budynkuB
                (warto zobaczyć jak szybko postępują prace)!!!
                www.woroniczapark.republika.pl/1.JPG
                (podmieniać cyferki)
                • Gość: sinapsis Re: WORONICZA PARK IP: *.aster.pl 20.06.04, 10:23
                  Budowa OK, z ekologami masz rację, ale nic nie zmienia faktu że wyrok sądu NSA
                  wstrzymujący budowę zapadł, a że jest nieprawomocny to jest niewykonany.
                  Zażalenie na postanowienia złożone w WSA tylko sprawę przedłuża. Finalnie
                  pewnie i tak budynki zostaną, ale element niepewności i zagrożenia przeciągania
                  w nieskończoność oddania do użytku pozostaje. Raczej jest niemożliwe żeby ktoś
                  nakazał te piękne budynki rozebrać, ale poczekajmy aż zasiedlą blok A. Ja się
                  denerwuję bo moje piękne mieszkanie będzie w B i narazie mogę sobie tylko
                  popatrzeć w okna moje beż futryn - bo 4 piętro już jest
                  Ana
                  • Gość: M28 Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: 62.233.140.* 20.06.04, 18:14
                    Witam wszystkich uczestników forum. Ostatnio dowiedziałem się, że jest jeszcze
                    ejdno wolne mieszkanko w bud. A ale po tym co tu przeczytałem mam pewne
                    wątpliwości do podpisania umowy. Czy ktoś może mi szczerze powiedzieć jakie są
                    obecnie zagrożenia związane z podpisaniem umowy? Bardzo proszę o komantarz...
                    Mieszkanko sporo kosztuje a ja nie chcę ryzykować. Dzieki. Pozdrawiam M.
                    • Gość: TV Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: 80.55.171.* 20.06.04, 20:11
                      Co robić to ja Ci nie powiem.Bo choć Ciebie nie znam to jest to sprawa zbyt
                      poważna aby pozostawić to sprawie forum.Takie decyzje podejmuje się z
                      rodziną.JA Ci powiem tak : ja umowę podpisałem i śpię spokojnie.Artykuł w
                      wyborczej przeczytałem 21 kwietnia a umowę podpisałem 28. Co mnie do tego
                      skłoniło :
                      1)Bardzo dobra lokalizacja !!!
                      2)Bardzo ładne budynki !!!
                      3)Zaawansowana budowa
                      4)No i mieszkanie mi się podoba
                      5)Ludzie z banku(do kredytu) którzy sprawdzali Arche,powiedzieli,że ,
                      cytuje:poważna firma i w dobrej kondycji finansowej
                      6)Dobra opinia o Arche z poprzednich inwestycjii
                      7)Osoba prezesa(W.Grochowski)-ma opinię rzetelnego i uczciwego człowieka

W trakcie budowy byłem na niej kilka razy.Oczywiście poprzyglądac się i
                      rozpytać.
                      1)Tempo prac jest super.Mam sporo zdjęć w odstepie tygodnia i widac ile
                      wybudowano tylko przez tydzień !!!(chętnie bym gdzie je wyeksponował ale nie
                      znam żadnego uploadu).Budynek B budowany jest b.szybko.Budynek A wiadomo miał
                      przesuj w 2002r.Ale dziś jest praktycznie gotowy.
                      2)Ekipy wykończeniowe pracują nawet w sobotę.
                      3)Pytałem robotników co z budową :mówią,że wszystko OK.Wypłaty dostają
                      regularnie(ale to chyba podwykonowcy) ale co ważne materiałów nie brakuje bo
                      hurtownie chętnie współpracują z Arche(dla mnie to ważna informacja).
                      4)Budynek B buduje się naprawdę w imponującym tempie.
                      5)Budynem A ma być wydzielony od B,oddany gminie i w ciągu 120 dni mają
                      podpisywac akty notarialne
                      6)Sprzedaż mieszkań w budunku B jest dobra jak na ten etap(co więcej jak
                      zatrzymano Marię e.II i III to nawet zainteresowanie wzrosło).

Tak więc budynek B buduje się szybko a budynek A można nazwać wykańczanym.

Powiem tak:kiedy dowiadywałem się o mieszkanie to było wolnych 5 lokali.Dziś
                      podajże 1 .Garaży zarezerwowanych jest 10 ,a wolnych 3,reszta sprzedana(mały
                      problem bo będzie jeszcze duży garaż wolnostojący a tam ceny mają być
                      niższe).Praktycznie Budynek A sprzedany jest w 100% za wyjątkiem jedego
                      lokalu.W tym tygodniu będę w Arche podpisać umowę na dostawę prądu przez Stoen
                      to się wypytam dokładnie.

• Gość: M28 Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: 62.233.140.* 20.06.04, 22:18
                        Bardzo dziękuję za informacje. Głównie interesował mnie temat sprawy w sądzie i
                        zagrożeń/ konsekwencji, które z niej wynikają. Jakiś czas temu widziałem
                        budynek i nawet mi się spobobał. Mieszane uczucia miałem odnośnie lokalizacji
                        (w pobliżu tory- kolejka, Al. Jerozolimskie) ale z uwagi na dojazd do pracy
                        (Domaniewska) coraz poważniej myślę o zakupie tego mieszkanka. Czy ktoś wie na
                        czym dokładnie polega ten problem w sądzie i jaki może być czarny scenariusz??
                        Dzięki i pozdrawiam M28 P.S. Czy tam słychać samoloty? O mały włos nie kupiłem
                        mieszkania w pobliżu Służewca ale gdy usłyszałem latające maszyny to
                        zrezygnowałem....
                        • Gość: TV Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: 217.153.182.* 20.06.04, 23:59
                          Odpowiadam po kolei :
                          -w sądzie jak to w sądzie.Normalny człowiek tego nie zrozumie-to domena
                          prawników i tylko oni wiedzą o co chodzi tak na prawdę(odwołania,kasacje,błedy
                          proceduralne itp).Przecież budynków nie rozbiorą conajwyżej przedłuży się ich
                          oddanie do użytku,bo sądy działają opieszale i każda decyzja,zmiana decyzji
                          przeciąga się tygodniami.
                          Lokalizacja : te tory to mnie wogóle nie przeszkadzają.Choć jeśli pytasz o
                          trakty komunikacyjne to planowano tam dużą arterię, tylko jak Marina Mokotów ma
                          problemy to nie wiadomo czy to jeszcze aktualne.Do lotniska jest blisko ale w
                          tym znaczeniu,że jak kumpel leci na wczasy to się może u Ciebie przenocować a
                          rano możesz go zawieźć na lotnisko.Niesądzę aby było słychac samoloty-jestem
                          czesto na Mokotowie w różnych miejscach i nigdy samolotu nie słyszałem,nawet w
                          nocy.Co do lokalizacji to dla mnie ważne było co innego: troche daleko do
                          metra;około 2 km,podobnie do tramwajów,za to autobusy dosyć blisko.Z tym,że jak
                          bloki będą zamieszkane to zapewne bedą dodatkowe przystanki a i może poszerzą
                          ulice.Wkońcu dużo ludzi tam będzie mieszkać.No i na dzień
                          dzisiejszy...........spokój.Niby centrum a jednak cisza.Ale w przyszłości za 10
                          lat może być sam beton.Kto to wie ???

Co do tej sprawy w sądzie to paranoja.Jakiś emeryt lata po mieszkańcach i
                          buntuje,listy jakieś robi itp.niby ,że im budynki świato zasłaniają ,że wartośc
                          mieszkania spada i że kiedyś z okna widział ogródki a teraz apartamentowiec.W
                          normalnym kraju nic by z tego nie było.Ale w Polsce z tego powodu budowa
                          zatrzymała się od grudnia 2001 do lipca 2002 a potem jeszcze chyba do
                          października bo brakowało jakichś papierków.W 2002 roku wydano pozwolenie na
                          budowę i Arche w szybkim tempie wybudowało budynek A no i B powiedziałbym jest
                          za połową.
                          • Gość: TV Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: 80.55.171.* 21.06.04, 00:23
                            Dodam jeszcze dwa zdania:
                            1)Arche budowało i buduje na podstawie ważnych wydanych urzędowo pozwoleń.Jesli
                            by takie były uchylone to Arche może dopominac się o byłe albo przysze straty.I
                            nie jest ważne czy decyzje były wydane dobrze czy przez pomyłkę.Były i w
                            związku z tym Arche podjęło działania.A podejrzewam,że miastu zależy na
                            dochodach a nie stratach więc i tę okoliczność weźmie pod uwagę

2)Dziarski staruszek naywa się Jan Dłużyński i niedobry z niego
                            człowiek.Zamiast nacierać nogi maścią ,bruździ i psuje ludziom nerwy.Oczywiście
                            jak łatwo się domyśleć niebezinteresownie.Wcale złośliwemu dziadowi nie chodzi
                            ani o widok ani o światło........w tym kraju są ludzie którzy niemal zawodowo
                            zajmują się pasożytnictwem i zapewne to jest jeden z takich przypadków.Tylko
                            dziw bierze,że jeden emeryt może dokuczyć kilkusetkom oczekującym na mieszkanie
                            ludziom i potężnej firmie.
                              • Gość: M28 Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: 217.153.119.* 21.06.04, 10:49
                                Dziękuję za wyczerpujące informacje. Oglądałem również zdjęcia Twojego
                                mieszkania - wyglada całkiem nieźle. Widzę, że temat masz bardzo dobrze
                                rozpoznany. Czy udało Ci się kiedyś porozmawiać z tym staruszkiem?
                                W 913 powinien być numer jego telefonu. Może każdy z sąsiadów mógłby do niego
                                zadzwonić zapytać się o co tak naprawdę chodzi .... czym więcej telefonów
                                zostanie wykonany to może człowiek zrozumie ile szkód i strat już narobił...
                                Zastanawię się nad tą ofertą - szkoda, że nie ma rachunku powierniczego. Pzdr M.
                                  • Gość: Piotr Re: rozpoznanie możliwości... Budynek A IP: *.energis.pl 21.06.04, 12:58
                                    Witam,
                                    upust daje się wynegocjować, wielkość zależy oczywiście od ceny mieszkania i
                                    Ciebie jako negocjatora :)
                                    Arche jest elastyczne pod względem negocjacji, kształtu umowy, transz spłat.
                                    Pod tym względem znacznie przewyższa deweloperów typu DD, gdzie albo zgadzasz
                                    się na warunki, albo pa pa, bo za Tobą w kolejce czeka następny.
                                    Co do samolotów - tędy nie latają i nie słychać ich. Pociągów też prawie nie
                                    słychać z uwagi na głęboki wykop, którym biegną tory.
                                    Co do planowanej trasy NS, to dowiedziałem się w Zarządzie Dróg, że teren jest
                                    zaalokowany od ponad 20 lat, ale kiedy inwestycja się rozpocznie - nikt w
                                    Zarządzie nie wie, bo nie ma wyznaczonego żadnego terminu rozpoczęcia tej trasy.
                                    Pozdrawiam i życzę udanych negocjacji.
                                    Piotr
                                • Gość: TV Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.04, 22:15
                                  Tak jak zamiarowałem byłem dziś w biurze sprzedaży Arche na Zięby.Rozmawiałem z
                                  P.Grochowskim(prezesem) i jestem spokojny.

Gwoli ścisłości.Zdjęcia nie są z mojego mieszkania.Link wziąłem z forum(są
                                  stare -widać śnieg).Chyba nawet mieszkanie jest podobne do mojego
                                  przyszłego.Mam dużo zdjęć ale nie mam je gdzie wyeksponować.W każdym bądż razie
                                  mieszkania są gotowe (oprócz kontaktów i obić drzwi).Śliczniutkie !!!

Obiecywałem,że dowiem się co jeszcze zostało :
                                  Konkretnie jest to 7 mieszkań(kilka wróciło z rezerwacji,przed 1 maja dużo
                                  ludzi rezerwowało ale coś im nie wyszło) :
                                  Mieszkania małe 1 pokój+aneks(26m,34mx2,38m) 4690zł/m2 netto
                                  2-u pokojowe + aneks na 1-szym piętrze 62m 4690zł/m2 netto
                                  3-we + kuchnia , 5 pietro (x2) ,bardzo ładne -przestrzałowe 4090zł/m2 netto
                                  3-we +kuchnia , 1 pietro - 103 m - 3690 zł/m2 netto

Garaże :
                                  Nie zostało nic,ale garaży było bardzo mało 63.Będzie jeszcze garaż
                                  wolnostojący obok.

Budowa postepuje zgodnie z planem i od 1 lipca mają oddawać mieszkania a
                                  definitywny koniec robót wykończeniowych do końca lipca.

Acha.Miałem dziś sporo czasu w Warszawie i pojeździłem dla porównania po
                                  budowach na Mokotowie(dziś oprócz Woronicza-tam zajade z ciekawości w środę,jak
                                  kogoś coś interesuje to mogę sprawdzić,budek B ma już bodajże 9 czy 10 pięter).
                                  Ale wypowiem się w innych topikach,oglądałem place na
                                  Madalińskiego,Bukowińskiej,Rostfańskich i powiem Wam ,że na Woronicza podoba mi
                                  się najbardziej .A poza tym tak jak pisał ktoś powyżej . Arche to solidna firma
                                  i szanuje klientów.Bardzo miła obsługa i idą na rękę .

Na duże rabaty bym nie liczył bo budynek prawie skończony.Pewnie w budynku B
                                  łatwiej takowy uzyskać.Może przy tych większych mieszkaniach?Ja symboliczny
                                  upust dostałem bo się szybko zdecydowałem i razem z garażem.Ale spróbować
                                  można. I 1-2 % to przy takich sumach dużo.Można sobie meble do kuchni kupić.A
                                  pieniądze się przydadzą.

Tak jak wspominałem na budowie będę w środę.Szkoda,że na forum nie ma miejsca
                                  gdzie można by wklejać zdjęcia pewnie było by ich dużo.
                                  • majicman1 Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A 22.06.04, 19:44
                                    jesli chodzi o negocjacje cenowe i warunki splat to Arche ma golebie serce.
                                    jestem umowiony na 9 lipca po odbior mieszkania, a potem poprawki, jesli beda...
                                    szkoda, ze kupilismy tylko jedno mieszkanie, bo to dobra investycja, ale mamy 2
                                    miejsca parkingowe za dobre pieniadze, to duzy plus.
                                    teraz tylko szybko wykonczyc. moze ktos wie gdzie dostac fajne drzwi, takie jak
                                    na Bartyckiej lub z TechniDoor tylko za mniejsze pieniadze?
                                    wszystko bedzie dobrze i zgodie z planem. pozdrawiam sasiadow.
                                    • Gość: m28 ew. klient Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: 62.233.140.* 23.06.04, 00:31
                                      Z tego co czytam, to prawie wszyscy są zadowoleni z inwestycji. Szczerze mówiąc
                                      niektóre wypowiedzi są tak zachęcające, że można nabrać pewnego dystansu i
                                      podejrzewać, że to sprawka inwestora który optymistycznymi wypowiedziami na
                                      forum gazety chce wyciszyć pewne obawy związane z toczącym się postępowaniem w
                                      NSA jak i przesunietymym terminem oddania budynku A. Inwestycja jak by nie
                                      patrzeć opóźnia się i szczerze mówiąc nie sądzę by kolejna data została
                                      dotrzymana. Odwiedziłem dzisiaj plac budowy i z tego co widziałem to jeszcze
                                      parę rzeczy w budynku A trzeba zrobić (elewacja, wykopńczenie wnętrz itp).
                                      Nadal jednak uważam, że pomimo problemów z ekologami i bliskiej trasy PKP (rzut
                                      beretem do torów) inwestycja sprawia wrażenie godnej zaintersowania.
                                      Postawione budynki wygladają solidnie. Poza tym w pobliżu prowadzona jest
                                      prestiżowa inwestycja Mariny Mokotów co z pewnością w przyszłości pozytywnie
                                      wpłynie na cenę m2. Jeszcze się zastanawiam ale już niedługo podejmę jakąś
                                      decyzję. Pozdrawiam M.
                                      • Gość: TV Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.04, 21:40
                                        Byłem dziś na budowie.Ogladałem budynki z zewnątrz do środka nie wchodziłem.No
                                        i pospacerowałem trochę po okolicy.

Budowa:
                                        Budynek A.Od wewnątrz koła malowany.Także styropian,tynk i teraz
                                        farba.Pomalowane jest więcej niż połowa tak więc budynek nabiera ostatecznego
                                        wyglądu.Boki obłożone styropianem.Zewnętrze koła jeszcze okładane- małe
                                        kawałki.Przy dachu brakuje jeszcze kilku metrów styropiau.Ale panowie na
                                        rusztowaniach pracują.Byłem o 15.30 i po zewnętrznej stronie naliczyłem 5
                                        pracowików a z pędzlami 10.Jak na ta godzine to mnie zadawala.

Budynek B-naliczyłem 10 pieter.Dziś też wylewano jakiś beton na samą górę.Już
                                        niedługo minie budynek A.O tej godzinie tez byli tam pracownicy .

W związku z tymi emocjami jesli chodzi o sąsiadów to najbarzdiej ucierpał blok
                                        przy Etiudy 5/7 .I mieszkańcy poniękąd mają rację.Kiedyś patrzyli na pole dziś
                                        mają widok bardzo ładnego ale jednak budynku . Z tym,że w Warszawie to normalna
                                        sprawa ,toć terenu budowlanego nie za dużo.No a jeśli ktoś chce mieć widoki to
                                        powinien teren wykupić zasadzić lasek.A jeśli ktoś buduje zgodnie z
                                        pozwoleniem i planem zagospodarowania no to chyba trzeba się z tym pogodzić.

Zresztą nieopodal wzdłuż Woronicza stoja bloki ,jak klocki jeden koło
                                        drugiego,okno w okno.Zreszta i tego klina nie rozumiem bo przecież w tej samej
                                        płaszczyźnie co Woronicza Park stoją owe bloki mniemam 11-pietrowe.Ale
                                        fachowcem od urbanistyki nie jestem.

Acha przyjrzałem się też torom.Prawdę mówiąc wiedziałem o nich ale sądziłem,że
                                        jednak są trochę dalej .Ile to może być ,200m ??? Wprawdzie są w obniżonym
                                        terenie,posadzenie drzew trochę sprawe załatwia a i budynek wolnostojących
                                        garaży także trochę osłoni blok to jednak wolałbym aby ich tam nie było.Nie
                                        wiem czy te kolejkę słychać bo ile razy tam byłem to nigdy nie jechała.Sądzę,że
                                        w przyszłości tego torowiska może nie być a będzie tam ulica do Mariny i
                                        Woronicza Parku -ale teraz to fantazuję więc nie bieżcie pod uwagę.Ale może tak
                                        być.

Przy okazji kupiłem cole w sklepiku,obejżałem gabinet mnasażu w pobliżu .

Chodników jeszcze wokół bloków nie kładą.

Następny raz będę na budowie albo w sobotę albo w niedzielę.

M28.Widziałem w topiku o Marinie,że i Ty tam byłeś
                                        (łaś).Więc pewnie potwierdzisz moje relacje.Jakie są Twoje odczucia ,zwłaszcza
                                        co do tych torów ???

Co do Twojej wypowiedzi powyżej .
                                        W Arche chyba nie miałby kto pisać na forum.Na Zięby jest prezes
                                        Grochowski,Pani Falińska i kilku pracowników.Niesądzę,żeby mieli czas pisać-
                                        choć wykluczyć się nie da.Tylko gdzie te wypowiedzi ?? bo temat raczej mało
                                        oblegany i prócz moich i Twoich wypowiedzi użytkownicy mało piszą.To mi się też
                                        w Arche spodobało,skromne biuro sprzedaży i niewielka kadra.Tzn.że mało
                                        generują kosztów stałych.
                                        Natomiast zapytana Pani która oprowadzała mnie po budynku znała forum i
                                        temat.Przeprowadziłem z nią w międzyczasie długą rozmowę o firmie itd.którą w
                                        skrócie (co najważniejsze)opisałem).
                                        Co do terminów.To owszem w 2001/2002 budowa miał przymusowy przesuj i pewnie
                                        kupujący nie byli szcześliwi.Ja zdecydowałem się późno bo dopiero w maju
                                        2004.Ale te terminy które mnie przedstawiono to są obowiązujące i opóźnien nie
                                        widzę.A uwież mi ,że jestem na wszystko wyczulony bo jak się bieże kredyt to
                                        się czujność wyostrza.Pozdrawiam .
                                        • Gość: vdcmike tory IP: *.cbr.tpsa.pl 15.07.04, 12:44
                                          Te tory przechodzace w poblizu Woronicza-Park (te niecale 200m od bud. A) to
                                          nie zadna kolejka tylko regularna kolej. Jezdza tedy wszystkie pociagi z kier.
                                          Radomia (Warka, Radom, Skarzysko, Kielce, Krakow (posp)) i pewnie kilka
                                          osobowych np. do piaseczna. Sam czesto tedy jezdze i ogladam sobie postepy w
                                          pracach budowlanych na tym calkiem fajnym osiedlu. Mysle ze geste zadrzewienie
                                          okolic torow to dobry pomysl (lepszy niz budynki wolnostojace).
                                        • Gość: vdcmike tory raz jeszcze IP: *.cbr.tpsa.pl 15.07.04, 13:06
                                          Pociagow faktycznie nie slychac pod warunkiem ze sie stoi pod budynkiem. Na
                                          wyzszych pietrach moze byc znacznie gorzej, tym bardziej ze bydynek A ma
                                          wewnetrzna strone polkola zwrocona wlasnie na tory. Przy zamknietych oknach
                                          powinno byc OK. Na dobe przejezdza tam okolo 54 pociagow (nie liczac
                                          towarowych). Ostatni ok. godz. 22, pierwszy ok. godz. 4 rnao. Mysle ze tym
                                          razem kwestia pociagow zostala wyjasniona calkowicie.
                                          • Gość: TV Re: tory raz jeszcze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.04, 22:44
                                            Bedąc na budowie słyszałem/widziałem tylko pomarańczowe pociągi i nie były one
                                            hałaśliwe.Podejrzewam zielone mogą być szybsze i hałasować ciut bardziej.Dla
                                            mnie to nie był powód do zmartwienia.Piotr który pracuje w biurowcu obok też
                                            twierdzi,że pociągi dużego hałasu nie robią.Poza tym jeśli mieszńcy Etiudy
                                            pokupowali mieszkania na Woronicza to chyba oni wiedzą najlepiej.

Większe mam wątpliwości co do uciążliwości trasy NS.Jej położenia,no i
                                            powstania.Niezbyt jestem szczęśliwy ,że może ona być w pobliżu ale nie
                                            przyłącze się do oszołomstwa ekologów którzy i tę inwestycję
                                            oprotestowali.Fakt,że nawet nie wiadomo czy tędy ma iść .

Dziś 15 odebrał ktoś mieszkanie ???
                                      • Gość: TV Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: 80.55.171.* 23.06.04, 21:46
                                        Jak widac na forum,ile tylko razy jestem w pobliżu Mokotowa to staram się na
                                        budowę zajechać to nie mogę na tę kolejke natrafić a intersuje mnie jakie są
                                        wrażenia poza i w budynku.Może zadzwonię na PKP i spytam kiedy cos jeździ i się
                                        temu przyjżę.Tory wygladaja na duże ale chyba ani razu nie widziałem aby coś
                                        tam jechało.

Acha co do sądu.To NSA wydało wyrok ale wyrok nieprawomocny.I tenże zaskarżony
                                        jest do WSA.A póki ten go nie rozpatrzy(ile to potrwa??? i jak rozpatrzy) to
                                        wyrok jest nieprawomocny więc można budować.I po raz pierwszy w życiu cieszę
                                        się,że sądy w Polsce działają tak opieszlale.Bo budowa idzie pieronem a
                                        papierki utkwiły w sądzie.Mam nadzieję,że na długo ...
                                          • Gość: TV Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.04, 22:45
                                            Byłem dziś na budowie (tym razem z żoną).Przejechaliśmy obok budowy i
                                            pojechaliśmy obejrzeć Marinę.....zza bramy.W międzyczasie rozmawialiśmy o tych
                                            torach co to biegną w pobliżu.Przy okazji przyjrzałem się temu biurowcowi co to
                                            w nim pracuje Piotr-będziesz miał 1 minutę drogi do pracy.Pod warunkiem,że da
                                            się przejść przez tory.Optycznie wydaje się ,że Marina buduje się szybko.Zdjęć
                                            dziś nie robiłem więc nie porównam.A potem obejrzeliśmy budynek A z zewnątrz.
                                            Od strony torów ściana pomalowana jest w 9/10 .I pomalowany jest też jeden bok-
                                            ten od Woronicza.Od zewnętrza koła chyba bez zmian.W międzyczasie
                                            przeładowywałem w samochodzie bagażnik a żona spytała mnie czy
                                            słyszę.Zapytałem :co ??? bo myślałem,że coś do mnie mówi.A ona ,że dobrze ,że
                                            nie słysze bo pociąg jedzie.Taki pomarańczowy-chyba podmiejski.Tak więc
                                            potwierdzam to co mówił Piotr ,pociągów nie słychać.

Trochę mnie natomiast wkurzyło,że w Woronicza nie można skręcił w lewo od
                                            Wołowskiej .Jechałem od strony Galerii Mokotów .
                                      • Gość: kmds Re: Jest jeszcze mieszkanie w budynku A IP: 212.93.55.* 09.07.04, 13:39
                                        Ciekawa jestem, czy się zdecydowałeś, bądź czy może sprawdziłes sprawę
                                        dokładnie, tzn. ostatecznie na czym stoi sprawa wyroku. Gdzie można to
                                        sprawdzic? Jakie jest ryzyko dla kupującego, że wstzrymaja budowę, czy obciążą
                                        kara mieszkańców? Ciekawa jestem czy ktoś rozmawiał z prawnikiem?
                                        Chciałabym ponadto dotrzeć do ich sparwozdań finansowych, bo w chwili obecnej
                                        zastanawiam sie nad zakupem mieszkania w budynku B, więc chcę sama zbadać jak
                                        się finansują. I błagam gościa TV - prosze bez komentarzy bo wydaje się
                                        śmiesznie oczywiste,że pracujesz dla Arche!!
    • sinapsis Re: WORONICZA PARK 29.06.04, 20:40
      Byłam dzisiaj na budowie około 15 i chyba po raz pierwszy od dłuzszego czasu
      prawie nic sie tam nie działo. Na budynku A pracowało dwóch robotników -
      malowali ścianę z lewej strony (po prawej zdjęte sa juz rusztowania) ale o
      zgrozo ani żywego ducha na budynku B, a tam ma być moje mieszkanie. Mam
      nadzieję, że to tylko chwilowy przestój, a nie efekt wyroku sądu. Czy ktoś juz
      czytał uzasadnienie? Jeśli tak to niech napisze!!!
      • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.piasta.pl 29.06.04, 20:48
        O ile wiem to wyrok z NSA jest nieprawomocny a zaskarżenie czeka sobie w
        WSA ,to też można sobie spokojnie budować.Na budowie będę w czwartek to sie
        rozejrzę-zwłaszcza,że będę do południa.

A z ciekawości zadzwonię do Arche i spytam jak postęp robót.Co do budynku A to
        roboty pewnie przeniosą się do wewnątrz bo z zewnątrz to już niewiele jest do
        roboty.A do terminu oddania jeszcze około 4 tygodnie....
        • Gość: sinapsis Re: WORONICZA PARK IP: *.aster.pl 29.06.04, 22:54
          Ja też postaram się zadzwonić, zobaczymy czy powiedzą to samo. Postudiowałam
          dzisiaj "czarną listę" developerów na forum i na szczęście nie znalazłam ARCHE,
          ale i tak jestem zdołowana czytając,że bywają poślizgi w odbiorze domów
          przekraczające dwa lata. Mam nadzieję , że nas to nie spotka. Co do wyroku to
          wiem że jest nieprawomocny ale i tak wartoby przeczytałać uzasadnienie. Bez
          uprawomocnienia nie może być opublikowany, ale w Sądzie na Jasnej w VII
          Wydziale można mieć wgląd. Pozdrawiam
          • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.04, 23:19
            Najpierw telefon ot tak pogadać czy wszystko OK.W czwartek inspekcja osobista-
            jak postęp robót.

Do tego sądu (rozumiem ul.Jasna) nawet skłonny był bym się udać-w końcu to dla
            mnie b.ważna sprawa.Ale sądzę,że budynek A będzie oddany zanim nastąpią
            jakiekolwiek rozstrzygnięcia.A jakie mogą być skoro budynki stoją ?

Acha interesuje mnie skąd miałaś "czarną listę developerów" ???-też chętnie bym
            przestudiował.Facet z banku powidział o Arche:że jest jedną z bardziej
            wiarygodnych firm jakie miał okazję sprawdzać.
        • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: 80.55.171.* 30.06.04, 18:41
          No własnie, Piotr z okien swojej pracy może na bieżąco obserwować postęp
          robot.Ile pięter ma mieć budynek B, chyba 12 ??? Śmieszne,że w różnych
          publikacjach i folderach ilość pięter była różna.RAz pisano 11,potem 12 lub 13 .

Ja dzwoniłem dziś do Arche.Budują zgodnie z planem.Już prawie we wszystkich
          mieszkaniach są wylewki,niedługo przystąpią do budowy drogi ppoż.Na klatce ma
          być inne oświtlenie niż planowano-dodam lepsze.Pozdrawiam ,jutro będe miał czas
          zajrzeć na budowę.
          • Gość: sinapsis Re: WORONICZA PARK IP: *.aster.pl 01.07.04, 22:26
            Ja dzwoniłam do ARCHE dzisiaj i też mi powiedzieli, że wszystlko idzie zgodnie
            z planem. Na moje pytanie dlaczego nikogo nie było w środę na budynku B
            usłyszałam, że widocznie coś robili w srodku, bo normalnie pracę kończą
            codziennie o 18.
            Co do "czarnej listy developerów" to jest na naszym forum Gazeta.pl tylko na 7
            stronie. Pięter w budynku B to ma być 11 - tak mi powiedziano i przeciez tak
            samo jest w ofercie mieszkań do sprzedaży. Tylko z tego co się orientuję to w
            biurze na Ursynowie sami nie wiedzą ile pięter będzie miał garaż.
            Co do okolicy to ciekawa jestem czy rozbiorą tą szklarnię, czy też będzie to
            poza "naszym" terenem?
            • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.piasta.pl 01.07.04, 23:09
              Planowałem być dzisiaj na budowie przed południem ale plany mi się
              pozmieniały.Byłem 18.10 .Jeszcze było około 5 pracowików na zewnątrz budynku A
              (od zewnętrza koła na parterze) i ze 4 na budynku B w tym dźwigowy.
              W budynku B ma być chyba 12 pięter.Tak mam w folderze i cenniku.Za to
              wolnostojący parking ma mieć podobno 5 pięter.
              • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: 80.55.171.* 03.07.04, 23:31
                Piotr miał rację.Sprawdziłem na mapie.Te tory prowadzą na Radom.Są między
                stacjami Warszawa Służew a Warszawa Rakowiec.Dla mnie to żaden problem bo
                pociągów nie słychać.

Przy okazji dzięki za podanie sposobu jak radzić sobie z zakazem skrętu w lewo
                z Wołowskiej jadąc od Galerii Mokotów.

Na budowie teraz będę dopiero za dwa tygodnie.Między 16 a 18 lipca.Wtedy tez
                obiecuję "newsy" z budowy.
                  • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.07.04, 20:17
                    Dzwoniłem dziś do Arche.Co do postepu prac to dowiedziałem się niewiele
                    szczegółow ale jeśli chodzi o oddawanie mieszkań do jest ono w trakcie .Tak
                    więc kolejne mieszkania oddawane są do użytku i terminy powinny byc
                    zachowane.Któregoś dnia między 16-18 lipca będę na budowię to się rozejrze i
                    napiszę jak wygl;ąda plac i budynek.
                • Gość: S&M Re: WORONICZA PARK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.04, 21:51
                  Byliśmy bardzo zainteresowani tą inwestysją w maju ubiegłego roku. Ciekawa
                  architektura, ładny rozkład, dobre wieści o developerze. Szczególnie
                  napawaliśmy się rozkoszną wizją życia na dużym tarasie obsadzonym zelenią, w
                  ciszy - przecież to głowne atuty Woronicza PARK. Wtedy jeszcze kuszono basenem.
                  Już przesuwaliśmy ściany, rozstawialiśmy meble, konkretnie rozmawialiśmy z
                  developerem. Wszystko prysło po wizyce w biurze u naczelnego architekta miasta.
                  (Wtedy nie było personalnie naczelnego architekta na stanowisku, jednak biuro
                  działało - znajduje sie w PKiN). Mapa zagospodarowania przestrzennego stolicy
                  jest do wglądu. Oczywiście, że tory kolejowe dla ucha ludzkiego nie są
                  szczególnie uciążliwe ale we wkopie, wzdłuż torów i to po lewej stronie
                  zaplanowana jest trasa szybkiego ruchu NS, łącząca Trasę Toruńską z portem
                  lotniczym i południową obwodnicą Warszawy. Oczywiście, nie ma jeszcze
                  zatwierdzonych planów wykonawczych ale te tereny mają takie przeznaczenie i
                  wcześniej czy później pod nosem wyrośnie autostrada. Remont wiaduktu nad torami
                  Grójecka przy 1-go Sierpnia już uwzklędniał możliwość tej inwestycji w
                  przyszłości. Zadecydowaliśmy, że wszystkie korzyści nie są w stanie zrównoważyć
                  ryzyka. Z powodu trasy NS już protestują i uciekają mieszkańcy osiedla
                  Włodarzewska, a protestować można sobie - na nic to się zda. Od dziesiątek lat
                  tereny te przeznaczone są pod strategiczne inwestycje - kto tego nie sprawdza w
                  architekturze sam jest sobie winny.
                  • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: 217.153.182.* 06.07.04, 22:12
                    Prawdę mówiąc to tak jak piszesz w Woronicza park bardzo mi się ten spokój
                    podoba.Nie trzeba sprawdzać planów aby zdawać sobie sprwę z tego,że do Mariny
                    Mokotów w przyszłości musi być dobry dojazd.

Co do tej trasy to oczywiście interesuje mnie dokadna lokalizacja.Ale trzeba
                    wiedzić,że to Waszawa i w przysżłości beton i asfalt może być wszędzie,a już w
                    odległości kilkudziesięciu metrów to prawie na pewno.

Jak będę dzwonił do Arche to spytam o tę trasę-poszukam także info w internecie.

Z tym,że specjalnie mnie to nie martwi bo jeszczę będę miał lepszy dojazd do
                    pracy...... ale pewnie takich co pracę mają gdzie indziej jest przytłaczająca
                    większość.Czyli rozumiem trasa miała by biec na przedłużeniu :Bitwy
                    Warszawskiej gdzieś do Portu Lotniczego ....
                    • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.piasta.pl 06.07.04, 22:23
                      Na razie tyle :

Władze miasta nie mogą porozumieć się z Ministerstwem Infrastruktury w sprawie
                      poprawy sytuacji komunikacyjnej lotniska na Okęciu. Plany są ambitne - budowa
                      Trasy N-S, trasy szybkiego ruchu będącej przedłużeniem autostrady A2 oraz
                      dodatkowego połączenia kolejowego z centrum miasta. Ale - przynajmniej na
                      razie - na planach się kończy.

Każdego roku przez port lotniczy imienia Fryderyka Chopina przewija się 5 mln
                      pasażerów. W ciągu najbliższych kilku lat ich liczba może wzrosnąć nawet do 8
                      mln. Tymczasem cały ten potok ludzki może dojechać do centrum wyłącznie
                      dwupasmową aleją Żwirki i Wigury - samochodami osobowymi, taksówkami lub
                      autobusami. Nic dziwnego więc, że arteria ta jest zakorkowana przez większą
                      część dnia.

Sprawa budowy alternatywnego dojazdu do lotniska nabrała rumieńców po
                      publikacji jednej z lokalnych gazet. Tego samego dnia Ministerstwo
                      Infrastruktury wydało oficjalny komunikat, w którym oświadczyło, że ma
                      zarezerwowane środki zarówno na budowę Trasy N-S (Północ-Południe), jak i
                      połączenia kolejowego. Przypomnijmy: trasa N-S ma biec równolegle do torów
                      kolejki radomskiej, a dojazd pociągiem do lotniska byłby możliwy po zbudowaniu
                      krótkiej odnogi od wspomnianej linii kolejowej (pociągi jeździłyby potem linią
                      średnicową). Ministerstwo Infrastruktury twierdzi, że rozpoczęcie inwestycji
                      opóźnia niezdecydowanie władz miasta.

Dorota Safjan, zastępca prezydenta Warszawy do spraw inwestycji komunikacyjnych
                      stanowczo temu zaprzecza.

- Nasze stanowisko nie uległo zmianie. Oczekujemy przede wszystkim podjęcia
                      decyzji o budowie połączenia kolejowego, bo miasto nie może inwestować w kolej -
                      mówi Dorota Safjan.

Faktem jest jednak, że nie ma szczegółowego projektu Trasy N-S. Pomysł budowy
                      połączenia kolejowego zarzucono po nieudanym przetargu na jego wykonawcę
                      (zgłosiła się tylko jedna firma). Zarząd Dróg Miejskich pracuje jedynie nad
                      przedłużeniem ulicy Poleczki, co pozwoliłoby na dojazd do lotniska od strony
                      ulicy Puławskiej. Władze miasta stawiają także jeszcze jeden istotny warunek.

- Nasza zgoda będzie wydana natychmiast, jeśli do końca tego roku będzie
                      decyzja o budowie drugiego lotniska poza Warszawą - wyjaśnia Dorota Safjan.

Prezydent Kaczyński jeszcze w kampanii wyborczej zapowiadał walkę o
                      przeniesienie międzynarodowego portu lotniczego poza miasto i ograniczenie roli
                      Okęcia. To jednak zależy od decyzji na szczeblu rządowym, natomiast istniejące
                      już lotnisko wymaga sprawniejszej komunikacji także dziś.

• Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.piasta.pl 06.07.04, 22:28
                        I jeszcze coś- teraz w klimacie,że drogi nie będzie a kolejka i owszem będzie
                        wozić ludzi z lotniska.To zresztą było by logiczne.Przy okazji wyjaśniło
                        się ,że kolejka jest "podmiejska" a nie głowny węzeł na Radom-trochę mnie
                        dziwił ten mały ruch w tym kierunku.

GDDKiA nie sfinansuje budowy trasy N-S (Północ-Południe), czyli drogi
                        ekspresowej, która mogłaby połączyć lotnisko z centrum miasta. W związku z tym
                        funkcję tę powinna przejąć kolej. Połączenia drogowe należy natomiast traktować
                        jako drugorzędne. Niestety konieczności połączenia Okęcia z centrum linią
                        kolejową nie widzą eksperci z Biura Planowania Rozwoju Warszawy S.A. Nie
                        akcentują jej też władze Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

Urząd m. st. Warszawy planuje budowę do 2008 roku wiaduktu nad torami
                        kolejowymi i połączenie ul. 17 stycznia z Ursynowem ulicą Wirażową i Poleczki.
                        Nie rozwiąże to jednak sprawy dojazdu do lotniska.

Najprawdopodobniej GDDKiA sfinansuje budowę i modernizację dróg ekspresowych S-
                        7, S-8 i S-17, które od zachodu, północy i wschodu otoczą Warszawę łącząc węzły
                        drogowe w Jankach i Konotopie z węzłem w Markach i z ul. Żołnierską oraz dalej
                        w kierunku południowo-wschodnim. Oznaczałoby to m.in. modernizację Trasy AK.

Prawdopodobnie GDDKiA sfinansuje również modernizację węzła Łopuszańska, do
                        którego zostanie doprowadzona trasa Janki-Salomea odciążająca m.in. węzeł w
                        Jankach oraz al. Krakowską
                        • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: 217.153.182.* 06.07.04, 22:37
                          A to info ze stycznia 2004 - czyli wiadomo,że nic nie wiadomo.I planów trasy
                          póki co nie ma na papierze:

Z autostrady będzie można też zjechać w kierunku południowym. Do 2008 r. ma
                          powstać trasa od zachodnich rogatek Warszawy do lotniska Okęcie oraz do ul.
                          Puławskiej. Wciąż jednak nie wiadomo, jak będzie wyglądać przedłużenie tej
                          drogi. - W tym roku powstanie szczegółowa koncepcja trasy wzdłuż ul.
                          Płaskowickiej i dalej, mostem przez Wisłę, do trasy na Lublin. Wstępnie
                          zakładamy, że przez Ursynów będzie biegła w tunelu pod metrem - opowiada
                          dyrektor Dąbrowski.
                          • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.piasta.pl 06.07.04, 22:41
                            A tu w klimacie,że taka trasa w środku miasta chyba nie przejdzie ....

Komunikację z Okęciem mogłyby poprawić: wiadukt nad torami PKP łączący ul.
                            Poleczki z ul. Wirażową, wiadukt nad torami PKP łączący ul. Wirażową z
                            Cybernetyki, poszerzenie al. Żwirki i Wigury o trzeci pas, budowa Trasy N-S od
                            Al. Jerozolimskich do Okęcia, budowa połączenia kolejowego (odnogi linii
                            radomskiej).

Na razie przygotowywana jest jedynie dokumentacja budowy wiaduktu na
                            przedłużeniu ul. Poleczki. - Projekt możemy zrobić, ale pieniądze na budowę
                            powinien dać rząd - twierdzi Adam Stawicki, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

...a drogi miejskie

- To są drogi miejskie, a prawo uniemożliwia nam ich budowę czy modernizację -
                            odbija piłeczkę Wojciech Dąbrowski, dyrektor mazowieckiego oddziału Generalnej
                            Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jedyną drogą krajową mogłaby być Trasa N-S. Przedstawiciele GDDKiA nie chcą
                            jednak budować krótkiego fragmentu arterii, która służyłaby komunikacji
                            wewnątrz miasta.

Paradoksalnie na lotnisko Okęcie być może łatwiej dojedziemy z innych regionów
                            Polski. GDDKiA wspólnie z władzami Warszawy planują na południe od lotniska
                            wytyczyć arterię, która połączy się z autostradą w Konotopie na granicy Ursusa
                            i Piastowa. Z arterii będzie można także skręcić na drogę ekspresową Salomea -
                            Wolica, która ma połączyć Aleje Jerozolimskie z trasą krakowską i katowicką w
                            okolicach Janek.
                            • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: 217.153.182.* 06.07.04, 22:49
                              A tu inna propozycja:

Zdaniem urzędu miasta zamknięcie obwodnicy warszawskiej na zachodzie miasta
                              trasą ekspresową N-S jest kluczowe z punktu widzenia powstania całej obwodnicy.
                              Gdyby jednak tak się nie stało, to dzisiaj istnieje alternatywa. Jest nią Aleja
                              Prymasa Tysiąclecia. Nie jest to trasa ekspresowa, ale droga główna ruchu
                              przyspieszonego, a więc o trochę innych parametrach technicznych. Musimy
                              wykonać następujące zadania: lewoskręt z Alei Prymasa Tysiąclecia w Aleje
                              Jerozolimskie. Na tę budowę odbył się już przetarg i trwa realizacja. Musimy
                              jednak zmodernizować Aleje Jerozolimskie na odcinku od ronda Zesłańców
                              Syberyjskich do ulicy Łopuszańskiej i wykonać kolejny bezkolizyjny lewoskręt z
                              Alej Jerozolimskich w ulicę Łopuszańską. Musimy też zmodernizować ulice Hynka,
                              Rzymowskiego, Dolina Służewiecka i Witosa, aby uzyskać połączenie z Trasą
                              Siekierkowską. Obecnie ciąg ten posiada dwa razy po dwa pasma, ale przejazdy są
                              kolizyjne, istnieje wiele świateł i kilka wiaduktów, które pozwalają na
                              udrożnienie przepustowości, ale nie są to parametry drogi ekspresowej. To
                              zadanie powinno być tak zrealizowane, żeby nastąpiło udrożnienie ruchu. Wówczas
                              wchodzimy już w Trasę Siekierkowską.
                            • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: 217.153.182.* 06.07.04, 22:54
                              A tu chyba koncepcja zejścia niżej z tą trasą ,gdzieś od Ursynowa ciągnąc do
                              Alei Jerozolimskich i nie podchodzić tak wysoko pod Mokotów i to rozwiązanie
                              tez ma pewnie swoich zwolennikow:

szczegółów połączenia lotniska Okęcie z systemem drogowym miasta. Jeśli
                              spojrzymy na mapę miasta, to widać wyraźnie, dojazd do trasy N-S i dalej trasą
                              tą do lotniska Okęcie i odcinkiem Aleje Jerozolimskie do Portu Lotniczego. To
                              zamyka nam połączenie z zewnątrz Warszawy oraz z układu wewnętrznego
                              prowadzącego Trasą N-S , dalej Alejami Jerozolimskimi do lotniska Okęcie.
                              Naszym zdaniem jest to też podstawowe połączenie drogowe, które musi być
                              wykształtowane już na terenie Warszawy, które warunkuje prawidłowe powiązanie
                              komunikacyjne lotniska Okęcie z pozostałą częścią miasta. Szacujemy, że koszt
                              budowy tego połączenia wyniesie około 600 mln zł. Uzupełnieniem tego połączenia
                              są ciągi ulic 17 Stycznia Wirażowa - Poleczki. Koszt tej inwestycji szacujemy
                              na 78 mln zł. Ma ona ogromne znaczenie dla połączenia Ursynowa z lotniskiem
                              Okęcie. Między innymi trzeba będzie wybudować przejście przez tory kolejowe
                              zlokalizowane wzdłuż Okęcia. Dzisiaj mieszkańcy Ursynowa musza jechać przez pół
                              miasta, żeby dojechać na lotnisko. To połączenie dawałoby szybszy dojazd do
                              Okęcia od strony południowej oraz ciąg ulic 17 Stycznia - Cybernetyki; koszt
                              budowy tego ciągu ulic szacujemy na 150 mln zł. Reasumując ten fragment mojej
                              wypowiedzi; trasa ekspresowa będąca fragmentem trasy N-S łącząca lotnisko
                              Okęcie z doprowadzeniem do autostrady na południu Alejami Jerozolimskimi. Trasa
                              ta łączy w sobie dojazd z zewnątrz do miasta i wyjazd z miasta. Ponadto trasa
                              ta oparta jest o uzupełniający układ dróg na terenie miasta dla zapewnienia
                              lepszego dojazdu i tworzenia alternatywy dla dojazdu na lotnisko nie tylko
                              ulicą Żwirki i Wigury.
                            • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.07.04, 23:10
                              To dobre-newsy sprzed ........50 lat

"Postanowieniem Stołecznej Rady Narodowej trasa N-S nosić będzie nazwę alei
                              Juliana Marchlewskiego. Przebiegnie począwszy od al. Niepodległości wiaduktem
                              nad wykopem i torowiskami linii średnicowej, przecinając następnie prostopadle
                              szereg ulic wraz z Trasą W-Z i skierowana zostanie poprzez rejon Dworca
                              Gdańskiego w kierunku Żoliborza. Będzie to najkrótsze połączenie Służewca z
                              północną dzielnicą miasta. Na zlecenie Wydziału Komunikacji Zarządu Miejskiego
                              SPB przystąpiło już do prac przygotowawczych związanych z przebudową ul.
                              Chałubińskiego oraz budową wiaduktu nad torami kolejowymi".

"Stolica", 1950 r
                            • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.piasta.pl 08.07.04, 20:14
                              Dzwoniłem do Arche ,jak będzie dostepny prezez to postaram się dowiedziec o
                              szczegóły tej trasy.Na dziś dowiedziałem się,że z 5 koncepcji jej
                              przeprowadzenia ostały się dwie:

1)Transa NS w pobliżu Okecia a z tamtąd poszerzoną do 3 pasów ulicą Żwirki i
                              Wigury do Bitwy 20 lecia

2)Budowa nowej ulicy wdłuż torów . Jest tylko jeden drobny kłopoto .Środki na
                              wybudowanie drogi praktycznie od nowa.
                        • Gość: vdcmike Re: WORONICZA PARK IP: *.cbr.tpsa.pl 14.07.04, 13:19
                          Jesli chodzi o ta "kolejke" to na pewno NIE jest ona podmiejska... wszystkie
                          pociagi z kierunku Radomia (posp. z Krakowa, Kielc, Skarzyska itp... wiec jest
                          ich troche) jada wlasnie tymi torami. Czesto jezdze tymi pociagami i woronicza
                          park jest na wyciagniecie reki... sam kiedys interesowalem sie ta inwestycja
                          ale ze wzgledu na samoloty i "kolejke" zrezygnowalem.
                              • Gość: sinapsis Re: WORONICZA PARK IP: *.aster.pl 29.07.04, 20:10
                                Hej czemu tak długo nikt nic nie pisze?
                                Byłam dzis na budowie. Budynek A cały otynkowany, ale wokoło nie bardzo widzać
                                żeby porządkowano teren. Nie zdemontowano też jeszcze rusztowań.
                                Budynek B jest juz cały - kończą tylko pas pod dachem, a od wewnętrznej strony
                                koła na niższych piętrach wstawiane sa juz okna.
                                Czy ktos korzystał ze zmiany aranżacji wnetrza przez architekta ARCHE? Jeśli
                                takj to prosze o informacje czy wszystko zrobił OK, bo ja czekam na nowy plan
                                trzeci tydzień, a miał byc najpóźniej za 10 - 14 dni.
                                Pozdrawiam wszystkich.
                                • Gość: TV Re: WORONICZA PARK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.04, 21:13
                                  Cos więcej o wewnątrz i zewnątrz(ale Ty wiesz,bo samam byłaś)napisze w
                                  niedziele bo wybieram się na oględziny.

Dzwoniłem natomiast na początku tygodnia do Arche.Niewiele mi ciekawego
                                  powiedzieli prócz tego,że przygotowują się do oodania budynku gminie:strażak
                                  itp.

Ponadto powiedzieli:Proszę Pana budynek A od B bedzie formalnie odgrodzony ale
                                  wie Pan to jest budowa i tego nie da sie ukryć,że jesli budynek B jest budowany
                                  to wokół budynku A to widać ,słychać i są pewne uciążliwości.

Natomiast tempo prac przy budowie budynku B ............. jest imponujące.Mam
                                  szereg zdjęć z czerwca i lipca.A przecież sezon budowlany w pełni więc do zimy
                                  powinni zrobić moc roboty.
                                  • Gość: sinapsis Re: WORONICZA PARK IP: *.aster.pl 03.08.04, 10:03
                                    Piszę o budynku B bo w nim ma być moje przyszłe lokum. Jak pisałam poprzednio w
                                    B wstawiane sa juz okna. Byłam na budowie i rozmawiałam z kierownikiem. Okna są
                                    wstawiane na bieżąco tak jak przyjażdzają na budowę - są juz od wewnątrz koła w
                                    środkowej części do 7 piętra. Spieszą sie z oknami bo zgodnie z planem budynek
                                    ma być otynkowany przed zimą. Jesli zdążą to pewnie zimą nie będzie dłuższej
                                    przerwy w pracach. Być może oddanie będzie wcześniej niz w czerwcu, w co pomimo
                                    mojego optymizmu nie bardzo wierzę.
                                    Co co problemu zwierzaków, to chyba na kulturę właścicieli nie bardzo można
                                    liczyć. Jednak wydzielenie określonego terenu nie jest najlepszym pomysłem, bo
                                    tak naprawdę to przestrzeni na to raczej nie będzie . Na terenie rosną
                                    przepiękne drzewa,a stałe "podlewanie" moczem napewno im nie będzie sprzyjało.
                                    Ponadto kumulacja odchodów w jednym miejscu też nie zda egzaminu. Myślę, ze
                                    raczej szufelka i torebka byłyby rozwiązaniem. Jest to rozwiązanie sprawdzone ,
                                    ale nie u nas. Sama mam psa, co prawda rozmiaru supermini, ale problem jest
                                    wielki.
    • Gość: Hania Jakieś komentarze osób które juz odebrały mieszk? IP: *.nestle.pl 09.07.04, 15:27
      Może ktoś kto juz odebrał mieszkanie (podpisał protokół) podzieli się swoimi
      spostrzeżeniami? Ja mam termin odbioru na 13 lipca. W zeszły czwartek byłam w
      moim mieszkaniu z inspektorem budowlanym wysłanym przez bank, który wypłacił mi
      kredyt. Inspektor budowę jako taką ocenił pozytywnie (w porównaniu z innymi
      budowami na których bywał). Teoretycznie do końca lipca mają zostać zakończone
      wszystkie prace wykończeniowe, typu elewacja, klatki schodowe, garaże, itd.
      Wtedy też, mam nadzieję, otoczenie zostanie uporządkowane i budowa przeniesie
      się w całości do budynku B włącznie z ogrodzeniem budowy, strażnikiem i
      barakami mieszkalnymi pracowników.
      Jeśli w najbliższym czasie macie odbierać mieszkanie a robiliście jakieś zmiany
      w stosunku do standardu to lepiej dopytajcie wcześniej telefonicznie czy te
      zmiany na pewno zostały uwzględnione przez budowlańców. Ja na planie załączonym
      do Umowy miałam dorysowaną zgodnie z moim życzeniem ścianę działową pomiędzy
      sypialnią i salonem na całej długości. Okazało się, że postawili tylko część
      ściany tak, jak pierwotnie zakładał plan. Ewidentnie dali plamę ale po
      zwróceniu uwagi bez szemrania i sprawdzania w Arche stwierdzili, że ją wstawią.
      Na kolejne pytanie czy to będzie załatanie "dziury" potwierdzili, że zrobią to
      zgodnie z wymogami czyli rozbiorą niepełną ścianę i wstawia nową, pełną.
      Jeśli we wtorek to sie potwierdzi to oznacza, że traktują klientów poważnie i
      nie "produkują" bubli a powyższe będzie można potraktować jako przeoczenie
      (widziałam inne mieszkanie z łukowatymi ścianami i rozprowadzonymi kablami
      nagłośnienia po całym mieszkaniu więc wnioskuję, że generalnie budują zgodnie z
      ustaleniami z klientami).
      Ponoć w przypadku tych mieszkań, które zostały oddane protokoły zdawczo-
      odbiorcze zostały podpisane za pierwszym podejściem czyli nikt nie zgłosił
      usterek - jeśli ktoś może to zweryfikować to bardzo proszę.
      I jeszcze pytanie do szczęśliwych posiadaczy kluczy - czekacie z wykończeniem
      mieszkania do momentu przeniesienia budowy do budynku B czy wchodzicie z
      ekipami jak najszybciej nawet narażając się na przemykanie między pracownikami
      budowy i pod rusztowaniami? A może czekacie aż do przyjęcia budynku przez
      Gminę/podpisania aktów notarialnych?
      Pozdrawiam, Hania
      • Gość: Hania Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie IP: *.nestle.pl 16.07.04, 09:11
        Ja niestety za pierwszym podejściem nie odebrałam - było sporo zastrzeżeń w
        łazience co do jakości wykończenia stanu surowego (grzejnik zbyt odstający od
        ściany, widoczny na suficie styropian od izolacji rury kanalizacyjnej, nierówne
        tynki i jeszcze inne drobiazgi) i niestety nieduży ale jednak "garb" na
        posadzce m. salonem i aneksem kuch. /już popękało :-(/. Kolejne podejście 19
        lipca. Pozdrawiam
          • Gość: TV Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.07.04, 10:46
            Tak sobie myślę o odbiorze.I o ile jakieś większe niedoróbki warto zgłaszać to
            jakieś styropiane to chyba nie są najważniejsze.Przecież mieszkanie jest
            niewykończone.A jak wejdzie ekipa do wykańczania to takie rzeczy porobi i
            wątpię aby chciała za to jakieś znacząco większe pieniądze.Ale może się
            myślę.Choć jak firma może poprawić gratis to pewnie trzeba kuszkać i korzystać.
          • Gość: Hania Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie IP: *.nestle.pl 16.07.04, 11:25
            Co jesteś w stanie zaakceptować i dać do poprawki Twojej ekipie wykończeniowej
            to Twoja decyzja. Ja zapłaciłam za mozliwość bezpośredniego malowania sufitu i
            ten warunek nie jest spełniony bo najpierw trzeba by ten sufit wyrównać (w
            jednym miejscu dociąć styropian a w innym uzupełnić zaprawą), itp. Nie mam
            specjalnej ochoty wyręczać ekipy budowlanej.

Co do odbioru -akurat ja byłam z Tatą, który nie jest fachowcem - po prostu
            braliśmy wszystko na logikę bazując na normach budowlanych. Poszukaj na
            stronach www jest sporo informacji nt "przyrządów" niezbędnych do sprawdzenia
            zgodności wykonania mieszkania z normą a także nt samych norm i tego na co
            trzeba zwrócić uwagę podczas odbioru. Powodzenia. Pozdrawiam
            • Gość: TV Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie IP: 80.55.171.* 19.07.04, 01:13
              Ja chyba na odbiór wezmę jakiegoś fachowca co by wyłapał wszystko fachowo.

Byłem dziś na budowie.Od ostatniego razu kiedy miałem sposobność być na
              zewnątrz zmieniło się niewiele.Wnętrze kołoa wymalowane w 10/11.Prawy bok
              wymalowany a na lewym rusztowania.Zewnętrze koła niemalowanene i u góry braki w
              ociepleniu ,Chyba dorobili mały skrawek na skraju po lewej stronie.

Jak wewnętrz nie wiem bo nie wchodziłem.To była niedziela a dużo łatwiej wejśc
              na tygodniu kiedy jest kierownik.

Za to widać duży postep prac na budynku B.Już minał budynek A.I jesli dobrze
              policzyłem to jednak będzie 12 pięter (a w prasie było pisane od 11 do 14 -
              zależnie od widzi mi sie).

Jesli ktoś był na wewnętrz to mógłby napisać jak wykończeniówka.

Acha.Przed blokiem też zmian nie widać-chodników jeszcze nie ma.
              • majicman Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie 21.07.04, 01:01
                odebralem mieszkanie 9 lipca, stan bardzo surowy. czepiac sie nie ma czego , bo
                i tak tam nic nie ma.
                sprawdzic prosze okna, czy dzialaja, czy szyby nie porysowane (napewno
                zapomna), czy nie ma wody kolo okien (szczelnosc), pekniecia i rownosc tynku.
                najwazniejsze: sprawdzic wylewki w rogach pomieszczen, moje byly tam slabe i
                polamalem beto nastepujac na niego w obecnosci pracownikow budowy. Pan Norbert
                od wylewek naprawil co popsulem. Pan Bogdan jest hydraulikiem i zrobi po
                godzinach co trzeba. Pan Perkowski robi drzwi zewnetrzne i wstawia gorne zamki
                (napewno bedzie trzeba podcinac drzwi bo klepka sie nie zmiesci). na balkonie
                gresu jeszce nie ma, miejsca garazowe juz sa i czekaja.
                uwaga! winda w Iszej klatce sie psuje! pradu w mieszkaniach jeszcze nie ma,
                jest za to na korytarzu kolo windy.
                to tyle. i nie wydziwiajcie, i nie szukajcie dziury w calym bo stan surowy jest
                OK , a i tak Radissona na Woronicza nie zastaniemy. W Marinie kosztuje metr
                surowki o wiele wiecej.

tory kolejowe sa, pocagi jezdza sobie ale kto nie bedzie nasluchiwal to nie
                zauwazy, mam zreszta okna od ul. Etiudy.
                faktycznie niebezpiecznie jest przechodzic przez nie, sam sie tam bawilem z
                kolegami (20+ lat temu) i nie raz bylo 'goraco'.

Warszawa jest miastem budujacym sie wciaz, i jeszcze dlugo beda spory i ferment
                tak jak w przypadku Arche. za 15 lat nie bedzie juz gdzie budowac i everybody
                will be happy.

nawiazujac do wypowiedzi kogos tam w sprawie cen mieszkan i miejsc garazowych,
                to mozna bylo negocjowac. cena wyjsciowa byla jaka byla, a cena zakupu to inna
                sprawa. kupic nie kupic a potargowac mozna, no nie?

Co mnie tylko drazni w mieszkaniu, to glupie rozmieszczenie gniazdek
                telefonicznych i RTV. drzwi wewnetrzne kupilem w Stolbudzie ze znizka dla
                klientow Arche, parkiet u Piotra Warzychy z Bartyckiej (profesjonalne
                podejscie), kuchnia na wymiar Adastol z Elblaga (jakosc), kamien do lazienki i
                na blaty Artstone Bronisze (cena i jakosc), parawan do wanny na zamowienie
                Dubiel z Rabki (taki jaki k... chce), oraz cala reszta: Obi, Ikea, inne sklepy,
                zaslony i firanki Babcia Stasia.... i lista jeszcze nie zamknieta.
                pozdrawiam sasiadow

• Gość: TV Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.04, 19:36
                  Byłem dziś na budowie.Widoczny postęp prac.

Budynek A:
                  - Wymalowane boki budynku
                  - od wewątrz wymalowane 10/11 budynku
                  - od zewnątrz, nie ma już braków w ociepleniu,pokryte jest 100% budynku,brak elewacji na 11 piętrze,pomalowana 1/3 powierzni

Ale największe zmiany widać na podwórku.Pojawiły się jakieś skrzynki do elektryki i zaczęto budować drogi wewnętrzne,podjazdy,chodniki,krawężniki.

Budynek B -zdaje się,że stoi już ostatnie piętro.Od wewnątrz budynku wstawiane są okna.

Planuję zajechać na budowę 10 sierpnia,to jak się rozejrzę to skrobnę co nie co.
                  • Gość: mat Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.04, 23:14
                    witam przyszluch sasiadow

tak sobie sledze od kilku dni forum - bo wczesniej nie wpadle ma taki pomysl
                    (gapa ze mnie). Pojawi sie duzo roznych watkow i watpliwosci.
                    bylem dzis na budowie, bede jutro tez. Zrobie pare fotek, ale bedzie to widok
                    na budowe z gory budynku A. Jedno co moge powiadziec to niewatpliwie praca wre.
                    W budynku A - prawie gotowym trwaja prace "koncowe". wstawiaja sybki w
                    balustradach na balkonach - chyba dzis bylo do 8 czy 9 pietra od wewnatrz
                    budynku A (zewnatrznej czesci nie ogladalem) maluja klatki schodowe, ale
                    musieli rozkuc elektryke na klatkach bo zmienila sie konceplcja osiwtlenia - z
                    gornego na kinkiety na klatkach. podobno maja byc b. ladne (cokolwiek by to nie
                    znaczylo). Jak juz ktos pisal. prad jest na klatkach, w lokalach jeszcze nie.
                    Na dole buduja droge do bud. A. Niestety droga miala byc gotowa juz jakis czas
                    temu, ale atmosfera (deszcze) uniemozliwuly to, bo przygotowana wstepnie drogr
                    zmyly i trzeba bylo zaczac od nowa. Tak czy siak praca nad droga trwa, widac
                    krawezniki.
                    niestety winda sie psuje (ale to wersja robocza windy). psuje sie nie bo jest
                    zla, ale bo jest zaprogramowana tak, ze po 5 (czy cos kolo tego)
                    otwieraniach "na sle" (przy ladowaniu towaru) przechodzi w tryb awaryjny - jak
                    windows ;-) i rrzeba ja resetowac, a nawet czasem wzywac serwis. tak wiec nie
                    jest to usterka techniczna ale raczej blad ludzi obslugujachych to
                    skomplikowane urzadzenie (tak dowiedzialem sie na budowie). Zawsze jednak jakas
                    winada dziala, a 11 p. mozna przejsc do innych klatek. na klatkach nie majescze
                    poreczy, ale chyba to konczowy etep wykanczania - klatki ciagle w malowaniu.
                    Moze jak mi sie uda i nie zapomne aparatu, to zrobie pare fotek i podam jakis
                    link do nich.

Co do pojawiajcych sie na forum watkow dotyczacych spraw prawnych, to z tego co
                    wiem "sa pod kontrola". Sprostowania wymaga jedynie to, ze nie NSA, a WSA wydal
                    wyrok, a teraz sprawa czeka na druga instancje w NSA (a nie odwrotnie jak to
                    sie pojawialo - ale to detale prawne).

oczywiswcie zawsze istnieja czarne scnariusze i wizje (np piorun uderzy w
                    budynek i caly ulegnie zniszczeniu - oczywiscie tak nie bedzie) ale raczej nie
                    ma powodow do obaw. Jak juz pisano tu na forum - developer budowal w oparciu o
                    ostateczna (to troche inne pojecie niz prawomocna) decyzja o pozowleniu na
                    budowe. Taki status ma decyzja organi II instancji (tu wojewody). Tego rodzaju
                    decyzja podlega wykonaniu, choc moze byc wstrzymana w wyapdku jej zaskarzenia
                    przez sad. Tak bylo gdy budowa stala jakis czazs temu. Obecnie tak sie nie
                    stalo. co prawda zapadl wyrok WSA, ale wyrok ten nie jest prawomocny i z tego
                    co wiem zostal zaskarzony do NSA.
                    Tak czy siak, wszystko to co zostalo zbudowane w oparciu o ostateczna decyzje o
                    pozwoleniu na budowe jest legalne (jak cala ta budowa) i nie ma mozliwosci, aby
                    ktokolwiek kazal to rozebrac. ewentualne zawirowania prawne moga spoznic
                    koncowy odbior budynkow (wydanie decyzji o pozwoleniu na uzytkowanie), choc i w
                    to watpie, ale trzeba miec to na uwadze. nie sadze wiec, aby cos zlego moglo
                    sie stac (chyba, ze przyroda sie przeciwstawi i pogoda spowoduje opoznienia).

coz wiecej mozna powiedziec...
                    przewija sie watek powolanie stowarzysenia przeciw prtoestom
                    innych "nieprzyjaznych" inwestycji podmiotow.
                    Pomysl ciekawy. tylko chyba w obecnym stanie juz nieco spozniony, choc....
                    istnieja mzliwosci prawne utworzenia stowarzyszenia lub tzw. stowarzysenia
                    zwyklego, czyli uproszczonej formy stowarzyszenia (np nie posiada osobowisci
                    prawnej, ale to nic) mozna by myslec o powolaniu tekiego czegos, a pozniej np
                    przeksztalcic to we wspolnote mieszkaniowa - w koncu nas to czeka.

co do pociagow i samolotow
                    na budowie bywam czesto i jakos nie zauwazyle ich uciazliwosci, choc moze z
                    tego powodu, ze budowa wydaje swoje dzwieki, ktotr zagluszaj...
                    trasa NS tez nie jest chyba bliska perspektywa, wiec raczej sie nia ja
                    osobiscie nie przejmuje.

a i teraz moja watpliwosc, czas myslec o urzadzani zycia na osiedlu, choc ja
                    sie do nich nie zaliczam, ale wiem ze sa ludzie ktoryz posiadaja ziwerzeta,
                    zwlaszcza psy. czy nie uwazacie, ze nalezaloby zadbac, aby:
                    1. wyodrebnic kawalek terenu dla tychmilych zwierzakow na spacerki i ich
                    potrzeby fizjologocze
                    2. poza tym obszarem poruszaly sie w towarzystwie opiekunow, odpwiedznio
                    zabzpieczone - w kagancu i na smyczy (mialem juz kilka przygod z pieskami,
                    ktore bez tego sprzetu tak sobie postanowily zeby sprobowac czy nie jestem
                    jadalny).

no dobra na chwile obecna wystarczy, bo jutro rano na budowe a potem do pracy.
                    pozdrawiam
                    mat
                    • majicman Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie 02.08.04, 23:56
                      w odpowiedzi na poprzedni post, popieram idee aby w regulaminie
                      osiedla/budynku, na wlascicielach zwierzat spoczywal obowiazek sprzatania kup.
                      nie sadze by bylo to do wyegzekwowania przez policje, bo nikt do gowna nie
                      bedzie jechal; jednakze takowe obsrywanie podworka powinno byc pod baczna
                      obserwacja ochrony, ktora za to bierze pieniadze i dba o PORZADEK.
                      na pewno sie znajda tacy wsrod sasiadow, ktorzy beda smarzyli kapuste w
                      weekendy, wyrzucali choinki przez okna, i rozpalali grilla na balkonie...

natomiast ciesze sie jak Pan lub Pani wdeptuja w gowno wlasnego psa...
                      pozdrawiam
                      • Gość: mat Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 22:44
                        jak wspominalem bylem dzis na budowie i udalo mi sie zrobic kilka obrazkow
                        mam nadzieje ze ten link zadziala

www.hpphoto.com/servlet/com.hp.HPGuestLogin?username=benus&password=68752791

w bud. A w kaltkach nr I i II juz sa drzwi, a w III dzis montowali.

pozdrawiam

ps jak by link nie dziala, to trzeba skopiowac calosc od poczatku adresu do
                        konca cyferek po "paswword" i wkleic w pasku adresu przegladarki - powinno
                        pomoc
                        • Gość: TV Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 23:02
                          Link działa .Tyle tylko,że jak wchodze na tę stronę to widzę kilka minizdjęć i resztę napisów.A moja przeglądarka otwiera/powiększa chyba tylko ze 3 zdjęcia(o dziwo nie te które widze w pomniejszeniu).

Ale i tak spisałeś się super.Możesz sprawdzić i zrobić tak aby działało-chętnie bym popatrzył z Twojej persektywy.

Byłem na budowie w niedzieleę ale do budynku nie wchodziłem.Mam wrażenie,że w poniedziałek dużo zrobili przy drodze.

Zdjęcia z budowy to super pomysł,szkoda że nie ma uploadu.
                          • Gość: mat Re: Jakieś komentarze osób które juz odebrały mie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.04, 23:24
                            u mnie dziala, ale woerze ze u innych moze byc inaczej.
                            coz moge powiedziec, mozesz zaznaczyc zdjecie(a), tez te ktorych nie widzisz i
                            z boku kliknac na "download photos to my computer" wowczas sciagna sie na Twoj
                            dysk (jak spyta o ceftyfikat to powiedz musisz sie zgodzic - link jest
                            bezpieczny, to adres HP) otworzy sie wowczas male okienko i zaladuje do
                            wskazanej lokalizacji dzjecia. sa w niskiej rozdzielczosci, jak by komus
                            zalezalo na wiekszej to da sie zrobic i to, ale nie wiem czy warto.
                            pozdrawiam