Dodaj do ulubionych

Wspólnota a działalność w mieszkaniu.

IP: 5.5R4D* / *.oracle.com 03.03.05, 16:26
Czy prowadzienie działalność typu usługi projektowania odzieży we własnym
lokalu mieszkalnym hipotecznym wymaga zgody innych
mieszkańców budynku? Czy są wymogi prawne aby taka działalność miała szyld na
dzwiach?
Bardzo proszę o poradę.
Obserwuj wątek
    • konrad.boryczko 2XNie 04.03.05, 08:24
      • Gość: trak Re: 2XNie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 08:41
        Nie jestem pewien czy 2 x nie. Wspólnota może mieć w statucie zapis o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej w lokalach. Przy takim zapisie moze się znaleźć ktos kto będzie robił awantury. Natomiast nie sądze żeby miał jakies szanse na wyegzekwowanie tego, zwłaszcza że działalność typu studio projektowe do głośnych raczej nie nalezy.
        Ps Nie wiem jaką wartość prawną maja tego typu "Statuty Wspólnot Mieszkaniowych" bo w sumie w cos takiego mieszkańcy mogą sobie wpisac wszystko, łącznie z zakazem chodowania rybek akwariowych
        • konrad.boryczko Re: 2XNie 04.03.05, 08:51
          Nie mam pojecia co to jest statut wspolnoty mieszkaniowej. Wspolnota moze sobie
          uchwalic regulamin porzadku domowego, ktory dotyczy jednak jedynie czesci
          wspolnych budynku. Czyli nie tego, co sie robi w mieszkaniu.
          BTW wykonywanie dzial. gosp. jest konstytucyjnym (to nie dowcip) prawem
          obywatela, a takie moze byc ograniczone jedynie ustawa. Zatem jezeli budynek
          nie jest zabytkowy itp a produkcja cicha- mozna.
          W spoldzielniach moze byc troche inaczej, bo musza miec statuty.
          Chetnie poczytam inne opinie.
          Pzdr.
          • Gość: ev2 Re: Dziękuję IP: *.oracle.com 04.03.05, 09:05
            Dziękuję za Wasze uwagi
            • Gość: Z. Re: Dziękuję IP: *.crowley.pl 04.03.05, 13:53
              Moim zdaniem, jeśli działalność Pana/Pani nie wiąże się z przyjmowaniem klientów
              w domu - powiedzmy: dwóch, trzech tygodniowo - to nie widziałbym problemu. Ale
              przede wszystkim doradzałbym "mieszkać" tak żeby dobre stosunki z sąsiadami.
              • Gość: Daro Re: Dziękuję IP: *.spray.net.pl / *.spray.net.pl 04.03.05, 14:40
                Gdyby prawdą było to co się pisze odnośnie wyrażania zgody na prowadzenie
                działalnosci w mieszkaniu i uzależnianie tego od hałasu czy liczby
                odwiedzających klientów to nie byłoby problemu z wytępieniem agencji
                towarzyskich.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka