Dodaj do ulubionych

Osiedle róż

11.10.05, 10:31
Czy ktoś z może mi wyjaśnić o co chodzi z tą budową i z Panem Prezesem. Na
czym polega pobieranie prowizji i jaki to jest koszt. Interesuj mnie ta
budowa i cekaw jestem czy warto sobie nią głowę zawracać
Dzięki za pomoc
Obserwuj wątek
    • wodnik Re: Osiedle róż 14.10.05, 16:42
      fragment listu od przedstawiciele firmy prestige:
      Postaram sie precyzyjnie odpowiedzieć na postawione mi pytania.

Ad.1 Są to ostateczne koszty. Nie doliczamy prowizji.
      Ad.2 Nie ma obsunięć terminowych w realizacji. Termin oddania obiektu do
      użytku to sierpień/wrzesień 2006r.
      Ad.3 Mamy wszystkie pozwolenia na budowę i użytkowanie lokali.
      Ad.4 Będziemy administrować budynkiem do czasu zawiązania się wspólnoty.
      Ad.5 Budynek posiada media; Swiatło, wodę, prąd, telefony, telewizję kablową.
      Brak gazu!
      - blaty ceramiczne, kuchnie elektryczne
      - każdy budynek ma swoją kotłownię
      • Gość: Maciek Re: Osiedle róż IP: *.robbo.pl / 194.106.193.* 14.10.05, 20:13
        Przypuszczam że to ta sama firma Prestige co mi chciała sprzedać mieszkanie na
        Ursusie w 1999 roku bodajże. Był dół w ziemi i Pani zapewniała że za 8 miesięcy
        bez opóźnień będę mógł się wprowadzać. Na 100%.
        Jak zobaczyłem koszmarne warunki Umowy, odmówiłem jej podpisania.
        Zrezygnowałem. Po roku z jadącego pociągu widziałem nadal taki sam dół.
        Co prawda za dwa lata budynek powstał w końcu i mieszkają w nim. Ale podobno
        ktoś inny przejmował, budował itp.

A co do braku gazu w mieszkaniu: moim zdaniem gaz więcej przynosi szkody niż
        pożytku. Sam mam zamiar kupić mieszkanie bez gazu.
        • wodnik Re: Osiedle róż 14.10.05, 20:18
          Problem polega na tym, że patrząc na budowe, to im się strasznie spieszy! W
          sierpniu były wylewane fundamenty, a wczoraj już było 3 pietro
      • jan-w Re: Osiedle róż 14.10.05, 20:24
        Jeżeli ktoś cię informuje, że ma pozwolenie na użytkowanie lokali, które jeszcze
        nie są wybudowane, to bezczelnie kłamie. Pozwolenie na użytkowanie mieszkań,
        wydawane jest po spełnieniu szeregu warunków (np oświadczenie kierownika budowy
        o uporządkowaniu terenu po zakończeniu budowy). Uważaj !
      • wodnik Re: Osiedle róż 15.10.05, 18:11
        Byłem dziś na dniu otwartym Osiedle Róż. Prawdę mówiąc wszystko wygląda cacy!
        Ale boje się, żę tylko wygląda. Ponoć mają już 10% mieszkań sprzedanych. Nie ma
        żadnych prowizji. Szukam osób, które już podpisały umowę.
        • Gość: seba Re: Osiedle róż IP: *.acn.waw.pl 08.11.05, 15:34
          ja sie zastanawiam ale jak narazie widze wiecej przeciw niz za. Po pierwsze
          nalezy wspomniec o malo profesjonalnej obsludze, pani z ktora romawialem nie
          miala w zasadzie o niczym pojecia poza wyklepanymi na pamiec regulkami, lepiej
          bylo z jej szefem, ktory chyba z racji samego stanowiska orientowal sie w
          temacie , po drugie watpliwosci budzi sama umowa, klient nie jest informowany o
          skutkach umowy cywilnej oraz notarialnej, a jak wiadomo podsuwana klientowi
          umow cywilna w zasadzie zamyka mu mozliwosc jakichkolwiek roszczen w stosunku
          do dewelopera. Jesli chodzi o tresc umowy to dowiadujemy sie ze inwestycja
          bedzie rozliczana na sam koniec budowy czyli w 2008roku i wtedy moga dojsc
          jakies dodatkowe koszty. Na koniec warto wspomniec, ze w umowie wszystkie
          punkty dotyczace materialow sa okreslone w sposob bardzo lakoniczny i w
          zasadzie nie wiemy jaki naprawde beda okna czy drzwi. Pewnie te wszystkie
          punkty mozna dopracowac i z tego co wiem umowa podlega negocjacji jednak
          niesmak zostaje. Jesli chodzi o smao osiedle, znajduje sie ono w bezposrednim
          sasiedztwie "poduszkowca" wybudowanego przez multi-hekk, z ktorym sa same
          problemy: za waskie drogi pozarowe, brak miejsc parkingowych oraz problemy w
          dostawie wody, to wszystko moze przejsc na osiedle roz. Oprocz mieszkancy
          osiedla roz beda zyli na budowie przez najblizsze 2-3 lata, bo przeciez
          rozpocznie sie budowa dalszej czesci, tu tez nasuwa sie pytanie czemu nie
          ruszyla od razu cala budowa-brak kasy albo jakis przekret, poza tym nie
          przewidziano zadnych naziemnych miejsc parkingowych. No i na koniec o budynkach
          i ich otoczeniu, z opowiesci wynika ze bedzie to bardzo urokliwe i pelne
          udogodnien osiedle jednak niestety wszystko to co mowil pan deweloper to tylko
          opowiesci nie poparte zadnymi pisemnymi faktami. Acha i jeszcze jedno,
          deweloper ten jest malo znany, legitymuje sie jedynie 2 wlasnymi inwestycjami-
          jakis dom w Piaseczni i osiedle Gorczewska 228, jelsi chodzi o ta druga
          inwestycje to probowalem sie cos blizej o niej dowiedziec tzn kto budowal itd,
          z moich informacji (a pochodza jedynie z netu, wiec sa malo wiarygodne) wynika
          ze prestige nie byl tam tak od konca inwestorem. Wynika stad, iz jest to
          pierwsza powazna budowa tego dewelopera.
          to do poprzeniego posta o osiedlu roz, aa o 10% slyszlalem na poczatku
          listopada jak bylem tzn slyszlem od tego szefa bo pani powiedzial mi ze 50%
          • Gość: Majusia Re: Osiedle róż IP: 81.210.22.* 10.11.05, 15:03
            Ja może też coś powiem nie tyle na temat samego developera ale ogólnie o
            osiedlu i jego okolicy jaką przedstawia developer w kolorkach różowych.
            Mieszkam w Piasecznie od 23 lat i mogę powiedzieć że
            osiedle jest położone w niezbyt ciekawej okolicy. Do przystanku 707 jest blisko
            ale autobus jeżdzi tą trasą zaledwie kilka razy na dzień średnio co jakieś
            kilka godzin i to na trasie piaseczno polkolor -okęcie. Natomiast do
            najbliższego autobusu w stronę warszawy przez ul. Puławską czyli 709 czy 727 a
            także w stronę Konstancina czyli 710 czy 724 jest ok. 2,5 km. Piechotką
            wychodzi jakieś 15 - 20 min drogi.
            Poza tym osiedle jest położone zaraz przy osiedlu MULTI-HEKKu które jest zakałą
            całego piaseczna. Pełno samochodów na ulicach bo ludzie nie korzystają z
            parkingów. Od strony tego osiedla trudno będzie dojechać do Osiedla Róż jedyna
            droga to od ul. Słonecznej czyli głównej ulicy łączącej piaseczno z magdalenką
            przy której położone będzie osiedle (na tej ulicy jest dość spory ruch).
            I jeszcze jedna kwestia: te piękne obrazki (zamieszczone na stronie osiedla)
            niby to z okolic osiedla to jedna
            wielka bzdura... zdjęcia zrobione są przy szkole podstawowej w piasecznie-ok.
            1,5 km od osiedla, W zalesiu dolnym-ok. 4 km. od osiedla, w okolicach zalesia
            górnego ok. 5 - 6 km, i o ile dobrze kojarzę to przy stadninie koni przy drodze
            na Magdalence - tu też jest spory kawałek (ale tutaj mogę się mylić) Generalnie
            trudno to nazwać otoczeniem
            osiedla gdyż tak na prawdę z okien bloku widać będzie albo osiedle Multi-Hekku
            albo ulicę
            słoneczną lub inne budynki jednorodzinne mieszczące się w okolicy a najbliższa
            okolica nie jest tak piękna jak to na obrazkach przedstawiono nie wspominająć o
            kortach tenisowych których w najbliższej okolicy raczej nie ma. Także
            proponuję najpierw się wybrać z odwiedzinami na to osiedle i obejrzeć sobie
            dobrze okolicę która wygląda nieco inaczej niż na prezentowanych zdjęciach.
            A teraz coś pozytywnego: bardzo ładny mają rozstaw mieszkań, są proste bez
            żadnych udziwnień i bardzo ustawne co jest dużym plusem gdyż teraz ciężko
            znaleźć ładne mieszkanie zaprojektowane tak żeby to miało ręce i nogi :)
            Osobiście z punktu widzenia mieszkańca Piaseczna nie polecam ze względu na
            nieciekawą okolicę (blisko ruchliwa ulica i tory kolejowe, i osiedle multi-
            hekku - proponuję się wybrac na to osiedle - straszna ciasnota i ogromnie dużo
            zmotoryzowanych niesfornych w kwestii parkowania mieszkańców), natomiast jeśli
            to komuś nie przeszkadza to poza tym osiedle jest fajne :) no i rozstaw
            mieszkań bardzo ładny a to jest dużym plusem :)
            Za to mogę polecić Kandro (www.kandro-2.pl) w planach mają rozpoczęcie nowej
            inwestycji na ul. raszyńskiej (ok. 200 - 300m od ul. puławskiej) blisko do
            autobusu, do supermarketu, do szkoły podstawowej i developer bardzo bardzo
            dobry i sprawdzony. Nie ma opóźnień w oddawaniu mieszkań i do umowy też nie
            można się przyczepić. Wszystko załatwione grzecznie i profesjonalnie. Jego
            wizytówką są dwa osiedla w Piasecznie jedno przy ul. Jana Pawła II drugie zaś
            przy ul. Nad perełką (osiedla położone obok siebie)
          • Gość: Deweloper Re: Osiedle róż IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.11.05, 08:45
            W imieniu dewelopera, chciałabym wyjaśnić kilka wątpliwości, które pojawiły się w poście seby:

1. Rozliczenie.
            Inwestycja realizowana jest etapami i dopiero po zakończeniu całości budowy możliwe jest jej ostateczne rozliczenie. Z punktu widzenia klienta jest to jednak zabieg czysto formalny i nie ma wpływu na cenę. Klienci zapłacą dokładnie i tylko tyle, na ile umawiają się z deweloperem przy podpisywaniu umowy.

2. Podział na etapy
            Inwestycje obejmujące kilkaset mieszkań zazwyczaj realizowane są etapami - rozwiązanie takie podyktowane jest względami organizacyjnymi i względami bezpieczeństwa. Z punktu widzenia klienta oznacza to m.in. możliwość wcześniejszego zamieszkania w nowym mieszkaniu.

3. Materiały
            W specyfikacji technicznej będącej załącznikiem do umowy podane są konkretne modele materiałów lub ich klasa w przypadkach, gdy trwają jeszcze przetargi, które zdecydują o wyborze producenta.

4. Zagospodarowanie terenu
            Seba ma wątpliwości, czy deweloper zrealizuje otoczenie budynków tak, jak deklaruje.
            Dla inwestycji powstał plan zagospodarowania terenu i jest on dla dewelopera prawnie zobowiązujący. Plan ten jest dostępny do wglądu w biurze sprzedaży.

5. Współinwestorem inwestycji "Górczewska 228 - Prestige" jest właściciel firmy Prestige. Przy budowie Osiedla Róż wykorzystywane jest know-how z inwestycji przy Górczewskiej, jak również doświadczenia dewelopera przy budowie i sprzedaży kilku tysięcy innych mieszkań.

Paulina Starzyńska
            PR Manager Osiedla Róż
            • Gość: internauta Re: Osiedle róż IP: *.zab.nat.hnet.pl 25.11.05, 23:26
              Jezeli ktos chce zawrzec transakcje z ta firma, tzn. podpisac umowe przedwstepna
              to tylko w postaci aktu notarialnego, prezes puchala nie ma zasad i od jego
              widzimisie bedzie zalezalo czy finalnie przeniesie prawo wlasnosci na
              przyszlego wlasciciela, w firmie, w ktorymkolwiek z biur nikt nic nie wie, a to
              co opowiadaja to zwykle "farmazony", wiem cos na ten temat, jesli chodzi o know
              how to polemizowalbym z tym, a jesli chodzi o cos co sie nazywa etyka w
              biznesie, w tym przypadku to "zjawisko" nie wystepuje
                • Gość: Yankins Re: Osiedle róż IP: 195.160.253.* 01.12.05, 17:22
                  Witam,
                  Ja również interesuję sie tą inwestycją. Byłem w biurze Prestige, otrzymałem od
                  nich kopie wszystkich dokumentów dotyczących budowy i kupna mieszkania. Byłem
                  sprawdzić te papiery u notariusza, który stwierdził, że generalnie wszystko
                  wygląda naprawdę dobrze! Jeśli zdecyduję się na zakup, to podpiszę z Prestige
                  akt notarialny do umowy przedwstępnej. Na chwilę obecną jest kilka małych uwag
                  do projektu tego aktu, ale myślę, że jest to sprawa do negocjacji.
                  Jednocześnie proszę o wpisy wszystkie osoby, które już zakupiły mieszkanie w
                  Osiedlu Róż. W ciągu najbliższych dni chciałbym podjąć decyzję, wiec byłoby
                  miło przeczytać info od osób, które jużdokonały zakupu.
                  Pozdrawiam.
        • mksko Re: Osiedle róż 22.11.05, 17:51
          Witam:) To Osiedle Roz wyglada naprawdę fajnie. na pierwszym budynku jest juz
          wiecha i zaczeli nawet montowac okna! wiec chyba zaczynaja wykanczac pierwszy z
          budynkow, a w kolejnym budynku sa juz dwa pietra. Rzeczywiscie narazie wszystko
          wyglada "cacy"...

czy ktos ma jeszcze jakies najnowsze informacje na temat tego osiedla???
          • Gość: Kasia Re: Osiedle róż IP: *.orange.pl 27.11.05, 19:42
            Witam.
            Właśnie jestem po rozmowie z przedstawicielem firmy i dowiedziałam się że 50%
            jest ponoć sprzedane, szkoda że nie ma na tym forum nikogo z nich bo oni pewnie
            wiedzą najwięcej. W każdym razie jestem w szkoku czytając o niekompetencji bo
            osoba z którą rozmawiałam miała dla mnie czas i cierpliwość i nie pozostawiła
            żadnego pytania bez odpowiedzi. Jak się dowiedziałam są właśnie montowane okna
            i ponoć można już coś niecoś zobaczyć. Osiedle wygląda fajnie i poważnie jestem
            nim zainteresowana więc proszę was o dodatkowe informacje które pozwoliłyby mi
            podjąć decyzje.
            • nea78 Re: Osiedle róż 28.11.05, 12:11
              Też się zastanawialiśmy z mężem na tym osiededlem, ale na niekorzyć przemawia
              to, że do przystanku to jest kawał drogi, dwa autobusy przy czy jeden jeździ
              raz na 45 min. - 727 dla przykładu podam że rano jak się spóźnisz na autobus o
              7:16 to następny masz o 8:00 a jak bedziesz wracać z pracy i spóźnisz się na
              16:58 to następny masz 17:40 więc pozostaj tylko liczyć na jeden autobus 709.
              Nie poruszasz się komunikacja miejską? - też jesteś na straconej pozycji,
              kiedyś z mężem jechaliśmy ok 16:30 do Auchan( dodam że z ursynowa więc
              niedaleko) to zajeło nam to ponad godzinę a dojechaliśmy tylko do mysiadła a
              gdzie piaseczno.... Trzeba też pamietać, że piaseczno coraz bardziej się
              rozbudowuje, a puławskiej nie da się poszerzyć, więć z perspektywy czasu korki
              będa jeszcze większe...
              • wodnik Re: Osiedle róż 28.11.05, 12:29
                Chce zauważyć, że Wawa i okolice są generalnie zakorkowane (Ursus, Włochy).
                Wszędzie są korki i nic na to nie poradzimy. Do Piaseczna można dojechać
                również prywatnymi liniami, nie tylko MZA, no i PKP. Zależy kto co lubi.
        • rapidex Re: Osiedle róż 23.01.06, 07:07
          Wygląda na to, że jakość jaką prezentuje firma Prestige nie jest bynajmniej
          prestiżowa. Na Górczewskiej nie maja lekkiego życia, szczególnie w zimie.
          Polecam np. wątek o nieszczelnych oknach:
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=106&w=10103252&wv.x=2&a=35416437
    • nea78 Re: Osiedle róż 29.11.05, 15:21
      Niby tak...ale juz widzę jak ktoś wstwaia swój samochód do nowiutkiego garażu
      zakupionego za 20 000 tyś. i podróżuje autobusami, busami czy kolejką miejską...
      • wodnik Re: Osiedle róż 29.11.05, 20:41
        Ja za swój zapłaciłem 15000. A prcuję w Nadarzynie, więc omijam korki. A poki
        co z pragi do Nadarzyna podróżuję tramwajem, a potem firmowym samochodem i też
        jest dobrze.
        • Gość: Yankins Re: Osiedle róż IP: 195.160.253.* 01.12.05, 17:24
          Witam,
          Ja również interesuję sie tą inwestycją. Byłem w biurze Prestige, otrzymałem od
          nich kopie wszystkich dokumentów dotyczących budowy i kupna mieszkania. Byłem
          sprawdzić te papiery u notariusza, który stwierdził, że generalnie wszystko
          wygląda naprawdę dobrze! Jeśli zdecyduję się na zakup, to podpiszę z Prestige
          akt notarialny do umowy przedwstępnej. Na chwilę obecną jest kilka małych uwag
          do projektu tego aktu, ale myślę, że jest to sprawa do negocjacji.
          Jednocześnie proszę o wpisy wszystkie osoby, które już zakupiły mieszkanie w
          Osiedlu Róż. W ciągu najbliższych dni chciałbym podjąć decyzję, wiec byłoby
          miło przeczytać info od osób, które jużdokonały zakupu.
          Pozdrawiam.
            • wodnik Re: Osiedle róż 01.12.05, 21:57
              Z tego co wiem, to ona ma być kiedyś wybudowana i ma się po niej odbywać
              normalny ruch. Ja podpisałem umowę już misiąc temu i muszę przyznać, że jak do
              tej pory nie miałem żadnych problemów z przedstawicielami prestige. Wszystkie
              dodatkowe dokumenty niezbędne do uzusyskania kredytu były przygotowane
              praktycznie na następny dzień. Teraz pozostje mi tylko czekać na moje
              trzypokojowe mieszkanko:)
              • Gość: Yankins Re: Osiedle róż IP: 195.160.253.* 02.12.05, 08:54
                Wodnik, w takim razie gratuluję:) Podpisałeś z nimi umowę czy akt notarialny?
                Miałeś jakieś zastrzeżenia co do treści, wprowadzałeś jakies zmiany? I jeszcze
                pytanko odnośnie kredytu: czemu zdecydowałeś się na ich pośrednictwo? Dają
                lepsze warunki w jakimś banku, niż gdybyś brał tam kredyt "z ulicy"?
                • wodnik Re: Osiedle róż 02.12.05, 10:11
                  Ja nie podpisałem umowy w formia aktu notarialnego. Oddałem umowę do
                  przeczytania prawnikowi w pracy i on generalnie nie miał do tej umowy żadnych
                  zastrzeżeń. Jest to treść aktu notarialnego tylko, że podpisane w formie umowy.
                  Kredyty zaciągna z ich pomocą maja takie same warunki jak w bankach, z tą
                  różnicą, że nie trzba nosić żadnych dodatkowych papierków, bo komplet
                  dokumentów developera jest już w banku. Kredyt zaciągałem w Fortisie i dlatego
                  donosiłem różne dokumenty. Wystrczał jeden telefon do dyryktora handlowego i
                  następnego dnia papier był gotowy. A Ty Yankins które mieszkanie kupujesz jeśli
                  wolno wiedzieć i w którym bloku. Może będziemy sąsiadami :)
                  • Gość: Yankins Re: Osiedle róż IP: 195.160.253.* 02.12.05, 10:27
                    Dla własnego bezpieczeństwa każdy doradza mi podpisanei umowy w formie aktu
                    notarialnego. Trzeba dołożyć jakieś 600zł, ale bezpieczeństwo jest większe,
                    więc chyba jednak będę podpisywał akt. Też mnie interesuje kredyt w Fortisie,
                    ale podobno czas oczekiwania wynosi tam teraz 5-6 tygodni, bo mają aż tyle
                    wniosków, a tylko 4 oddzialy w Wawie... Więc zastanawiam się również nad GE.
                    Mnie interesują 2 pokoje w bloku nr 6. Ty pewnie też 6?;) Jeśli wszytsko dobrze
                    pójdzie, to w ten weekend będę finalizował sprawę:)
                    • wodnik Re: Osiedle róż 02.12.05, 11:03
                      Życzę powodzenia. A które piętro jeśli wolno spytać? Ja w fortisie czekałem
                      około trzech tygodni na rozpatrzenie wniosku, tydzień na podpisanie umowy. Z
                      tego co wiem to i tak krótko. :) Ja składałem na Postępu, więc wszystki papiery
                      developera tam już powinny być.
                        • wodnik Re: Osiedle róż 02.12.05, 11:34
                          Moje okna wychodza na blok 5 i na szczere pole (póki co). W końcu ma tam być
                          jeszcze kilka budynków. Jeśli chodzi chodzi o kredyty, to bralem dwa banki pod
                          uwage Millenium i Fortis. Fortis póki co tańszy. Wejdź na forum o kredytach -
                          kopalnia wiedzy
                            • wodnik Re: Osiedle róż 02.12.05, 11:54
                              Jak popatrzysz na mieszkania te trzy pokojowe, to loggia wychydzi na śrokowe
                              patio, a pozostałe okna na przyszle budynki, inaczej mówiąc moje mieszkanie
                              jest równoległe do pawiej. Ale i tak witam przyszłego sąsiada.
                              • Gość: Yankins Re: Osiedle róż IP: 195.160.253.* 02.12.05, 12:07
                                Mam nadzieję, że przyszłego:) A jeśli można, co zdecydowało o Twoim wyborze? Bo
                                widziałem w innych postach, że wczesniej miałeś wątpliwości...
                                Szczerze mówiąc, ja obawiam się korków (w szczególności odcinek do skrzyżowania
                                z Puławską), już teraz jest tam niezły sajgon, a co bedzie jak powstaną tam
                                jeszcze kolejne bloki?
                                • wodnik Re: Osiedle róż 02.12.05, 12:22
                                  Obawy są zawsze. Strach, że wpłacisz kasę i nie wybudują. Strach, że wybudują,
                                  a będzie jak MH. Na górczewskiej 228 trochę o prestigu piszą. Czytałem to forum
                                  i doszedłem do wniosku, że na tym osiedlu ludzie się już zgubili, kto z kim i
                                  przeciwko komu. Ryzyko jest wliczonę, ale szkoda, że w moim przypadku będzie to
                                  około 200 tyś pln:) Mnie osobiście korki na puławksiej nie interesują. Pracuję
                                  w Nadarzynie:) Więc jadę w kierunku Magdalenki.
                                    • wodnik Re: Osiedle róż 02.12.05, 14:17
                                      Jakie masz wątpliwości? Czytając to forum, to ciężko znaleźć developera o
                                      którym by tu ktoś złego słowa nie napisał. Twój wybór, twoja decyzja.
                                        • wodnik Re: Osiedle róż 02.12.05, 14:53
                                          Jak będziesz dziś, to jak możesz zapytaj się jak z tą wodą będzie? Przeczytaj
                                          post niżej. Jak ja pytałem się to mówili mi, że nie mają żadnych problemów z
                                          przyłączami
                                          • Gość: Yankins Re: Osiedle róż IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 03.12.05, 01:01
                                            Wodnik, no i będziemy sąsiadami) Podpisałem dziś umowę rezerwacyjną. Panie w
                                            biurze były naprawdę bardzo miłe i odpowiadały rzeczowo na wszystkie moje
                                            pytania. Byłem tam z budowlańcem z rodziny, który po rozmowie stwierdził, że
                                            rzeczywiście, materiały których używa Prestige przy tej budowie są naprawdę
                                            dobre!
                                            A co do wody, to powiedziały mi dokładnie to samo, że nie mają żadnych
                                            problemów z przyłączami i że będą mieli swoje.
                                            • wodnik Re: Osiedle róż 03.12.05, 10:00
                                              No to nie pozostaje mi nic innego jak powiedziec: Witaj sąsiedzie :) Jak
                                              chcesz, to na @ wrzuć mi jakie dokladnie mieszkanie zarezerwowałes i na którym
                                              piętrze. A ja powiem, które ja mam. Dam Tobie też namiar na gościa w banku.
                                                  • Gość: Yankins Re: Osiedle róż IP: 195.160.253.* 21.12.05, 09:37
                                                    Ja byłem dość mocno zainteresowany tą inwestycją, ale w porę odpuściłem sobie.
                                                    I Tobie też tak radzę. Poczytaj sobie na tym forum o prezesie Puchale, o jego
                                                    sposobach działania itp, być moze da Ci to do myślenia. Polecam wątki o Osiedlu
                                                    Górczewska oraz Grewal/Insbud. Ja chciałem sobie zaoszczędzić tych wszystkich
                                                    kłopotów.
                                                    Dodatkowo weź pod uwagę, że tuż obok osiedla jest Diamond Business Park, gdzie
                                                    znajdują sie same magazyny, w których ruch odbywa się przez całą dobę...
                                                    Pozdrawiam.
                                                  • wodnik Re: Osiedle róż 21.12.05, 10:42
                                                    Witam.
                                                    Poważnie, żeś zrezygnował?
                                                    Wiesz co coś ci powiem. Czytałem wiele o tej inwestycji, o Gorczewskiej i
                                                    Pawiej.
                                                    Jak poczytasz dokladnie, to na Gorczewskiej sami mieszkancy, juz sami nie
                                                    wiedza o co walcza i z kim walcza.
                                                    Na Pawiej, tez jest niewesolo. Budowala Spoldzielnia Jednosc, wykonawca byl
                                                    Prestige. Jednosc nie dostala kredytu i nie placila prestige. Prestige nie
                                                    dostala kasy, a budynek skonczyla do dachu za wlasne pieniadze.
                                                    Co do tego centrum dystrybucyjnego, to wole to miec, niz jakis hipermarket pod
                                                    oknem, a poza tym wcale nie jest tak blisko. Ale Twoj wybór, Twoja wola.
                                                  • Gość: Yankins Re: Osiedle róż IP: 195.160.253.* 21.12.05, 12:06
                                                    Serio, zrezygnowałem. Okazało się, że w tym budynku na Pawiej mieszka moich
                                                    dwóch bardzo dobrych znajomych. Jeden z nich dość ostro udziela się we
                                                    wspólnocie. Bodajże raz na miesiąc czy jakos tak mają spotkania z Puchałą, a to
                                                    w sprawie wody, a to w sprawie uliczki... Ostatnio wałkują temat
                                                    transformatora. W każdym razie ten mój znajomy naopowiadał mi naprawdę dużo
                                                    rzeczy na temat sposobów działania Puchały, jak sie z nim bujają itp itd...
                                                    Generalnie facet jest cholernie niesłowny i ma duży problem z wywiązywaniem sie
                                                    z zobowiązań. Stwierdziłem, że po prostu nie chcę być częścią tego.
                                                    A co do centrum dystrybucyjnego... Hmmm, powiem Ci tak: ciężarówki
                                                    podjeżdzające cała noc, o każdej porze dnia i nocy załadunek (=walenie
                                                    paletami, nawoływania sie magazynierów, praca silników w nocy itp...). w lato
                                                    była wzywana nawet policja, ponieważ w jednym z magazynów o godz. 2 w nocy
                                                    postanowiono rozbijac palety młotkami...
                                                    Pewnie, że mój wybór. W międzyczasie znalazlem już nawet o wiele lepszą
                                                    inwestycję, umowa juz popisana:)
                                                  • Gość: Yankins Re: Osiedle róż IP: 195.160.253.* 21.12.05, 12:52
                                                    Jak to powiedział ten mój znajomy: "Może przynajmniej na początku przy budownie
                                                    tego osiedla Puchała sie postara i nie da ciała, bo to przeciez duża
                                                    inwestycja...". Mam nadzieję, że wszystko bedzie OK i nie będziesz żałował!
                                                    A ja juz za kilka miesięcy przenoszę się do Konstancina:)
                                  • Gość: woda Woda IP: 80.72.40.* 02.12.05, 14:16
                                    Wszystko jest OK w papierach. Ale spytajćie sąsiadów jak jest z wodą. Prestige
                                    na razie ciągnie wodę do potrzeb budowy z wodociągu wybnudowanego przez
                                    sąsiedni blok przy Pawiej 2. Już teraz jest za małe ciśnienie. Auarius -
                                    mioejscowe wodociągi (monopolista) w warunkach przyłączeniowych każe uzyskać
                                    zgodę właśnie właścicieli Pawiej 2 na przyłączenie każdego nowego budynku, bo
                                    Prestige na razie nie zapłacił nic za te media. MAło tego główne zasilenie w
                                    wodę do osiedla ma zrobić Piaseczno od ul. Okulickiego. Robi to już sześć lat.
                                    Burmistrz Zlewski zaś na problemy odpowiada - wodę woźcie beczkami a do
                                    budynków takich jak poduszkowiec bez dojazdu - chodźcie na szczudłach.
                                    Powodzenia Panie Burmistrzu w przyszłorocznych wyborach. Bez tego zasilenia
                                    albo Prestige bezprawnie podepnie się pod wodociąg wybudowany przez sąsiedni
                                    blok i zwali na mieszkańców problem braku ciśnienia, albo będzie żetelnie i
                                    zgodnie z prawem czekał na przyłącze od Gminy następne kilka lat. Nadmieniem,
                                    że w sąsiednich budynkach MultiHekka i Pawiej na najwyższych kondygnacjach od
                                    trzeciego piętra w górę nie ma wody w godzinach szczytowego zużycia.
                                    Pozdrawiam mieszkaniec Piaseczna
                                    • Gość: Mol z Piaseczna Re: Woda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.05, 11:37
                                      Jedna uwaga do poprzedniego postu

"Burmistrz Zlewski zaś na problemy odpowiada - wodę woźcie beczkami a do
                                      budynków takich jak poduszkowiec bez dojazdu - chodźcie na szczudłach.
                                      Powodzenia Panie Burmistrzu w przyszłorocznych wyborach. "

No coz, zeby to zmienic trzeba byc wyborca z Piaseczna, a nie byc zameldowanym o
                                      setki kilometrow stad.

Pod rozwage wszystkim, ktorzy teraz sie ciesza ze ubezpieczenie samochodu tansze
                                      jest w mazurskim, czy bialsko-podlaskim i nie zamierzaja sie "przeflancowac" w
                                      nowe miejsce.

• Gość: woda Re: Woda IP: 80.72.40.* 05.12.05, 17:07
                                        jak Prestig może mieć swój wodociąg skoro podpiął się już właśnie pod zrobiony
                                        przez budynek Pawia 2. Aby mieć swoje media to musieliby wykopać własną studnię
                                        głębinową. Nie dajcie się tak łatwo spławiać. Na innych inwestycjach też wiele
                                        mówili. Na orczewskiej miała być kotłownia a jest kontener zewnętrzny
                                        dzierżawiony od SPEC-u. W Piasecznie Prestige miał budować mieszkania
                                        lokatorskie, w 2000 r wzięli prowizje za podpisane umowy od ponad trzystu
                                        rodzin i wydymali ich.
                                        Poproście o ksero pozwoleń na budowę zwłaszcza mediów i sprawdźcie to w
                                        Starostwie i Gminie.
                                        • wodnik Re: Woda 06.12.05, 11:21
                                          Dostałem dziś takie pismo:
                                          Realizację Osiedla Róż rozpoczęliśmy w czerwcu tego roku, a już mamy „Wiechę”
                                          na budynku nr 6. W tymże budynku wykonane jest przyłącze wody, kanalizacji, są
                                          już ściany wewnętrzne dzielące poszczególne mieszkania. Teraz rozpoczniemy
                                          montaż okien oraz ocieplanie dachu. Od 7 grudnia zaczniemy ocieplać ściany i
                                          ruszą prace związane elewacją budynku.
                                          Czyli mam rozumieć, że woda będzie z Pawiej 2? Jeśli tak, to znając życie będą
                                          kłopoty, bo z tego co wiem, to u nich jest różnie z wodą :(
                                          • Gość: michał Re: Woda IP: 213.25.35.* 06.12.05, 12:01
                                            zła sława dogoniła P. Prezesa...
                                            szkoda tych co kupili mieszkania chociaż możliwe że jeżeli prestige chce
                                            odzyskać blask nazwy (taka amerykańska) potraktuje tą inwestycję z należytą
                                            starannością. woda rzeczywiście jest z pawiej 2 ale docelowo ma być z własnego
                                            źródła. nie stawiałbym krzyżyka nad tą inwestycja jednak dokładnie "zważył"
                                            wszystkie opinie o PRESTIGE. to prawda że P. Prezes przejechał się na osiedlu
                                            kwiaty polskie, to prawda co wyrabiał na górczewskiej... ale w gruncie rzeczy
                                            to dobry człowiek. o swoje potrafi dbać więc można założyć że 3 pierwsze bloki
                                            powstaną (jako pokazowe) natomiast kilka kolejnych może mieć różne losy...
                                            tak to jest z amerykańskim stylem życia P. Prezesie...kiedyś sen się kończy...
                                        • pstarzynska Re: Woda 06.01.06, 11:18
                                          Mam nadzieję, że uda mi się wyjaśnić nurtującą Państwa kwestię. W dużym skrócie:
                                          Pawia 2 wybudowała wodociąg na pdostawie pozwoleń, których właścicielem był
                                          Prestige. Zgodnie z ustaleniami, do korzystania z wodociągu mają prawo obie
                                          inwestycje.
                                          Jednocześnie Gmina Piaseczno rozpoczęła realizację wodociągu o odpowiedniej
                                          przepustowości, który docelowo ma obsługiwać m.in. Osiedle Róż.

w imieniu dewelopera
                                          Paulina Starzyńska
                                          PR Manager
                                          • Gość: sąsiad Re: Woda IP: 80.72.40.* 10.01.06, 23:18
                                            Ciekawe nowiny opowiada Pani Starzyńska. Sprawę wody proszę sprawdzić w gminie,
                                            która wodociąg buduje od 1999 r i raczej prędko nie wybuduje, bo nie ma zgody
                                            właścicieli na przejście przez ich teren. Jeżeli jest inaczej to niech Prestige
                                            pokaże jakieś dokumenty. Co do Pawiej 2 to rzeczywiście wybudowała wodociąg
                                            mogący podpiąć Prestige tylko, dlatego, że Prestige miał pozwolenie wydane na
                                            siebie i szantażując budowę Pawiej 2, że nie zgodzi się na inną możliwość
                                            podłączenia mediów wymusił na zainteresowanych wybudowanie sieci mogącej
                                            obsłużyć całe osiedle Prestigu. Sam Prestige nie dołożył ani złotówki i leje na
                                            sąsiadów do tego stopnia, że do dzisiaj nie mają prądu nie mają pełnego
                                            przejazdu po Pawiej, na którą Prestige udzielił im służebności, a sam zagrodził
                                            swoją część ulicy i jeszcze bezczelnie blokuje przejazd rozstawiając swoje
                                            samochody z betonem, stalą itd.
                                            Sprawdźcie dokładnie jak jest z tą wodą, bo Prestige może się i podpiął
                                            legalnie pod wodociąg, ale na pewno nie zwiększy, lecz zmniejszy i tak bardzo
                                            niskie ciśnienie wody.
                                            Sąsiad.

• rapidex Re: Woda 11.01.06, 07:53
                                              Z wodą faktycznie może być nie wesoło. Mieszkańcy Pawiej 2 w tej chwili
                                              narzekają na bardzo słabe ciśnienie wody, a nawet brak ciepłej wody w szczytach
                                              użytkowania. Podobo za małe ciśnienie jest podawane z wodociągu. A co będzie
                                              jak powstaną kolejne budynki? - proszę się domyślić.

Odsyłam do poczytania postów z ostatnich tygodni na forach "Grewal/Insbud -
                                              mieszkania na Pawiej" oraz "Górczewska 228"-Prestige-szukamy sąsiadów! Jest tam
                                              poruszanych trochę problemów, nie tylko z wodą.
      • Gość: Maciek Kupic czy nie? IP: *.apmoller.net / 217.153.180.* 10.01.06, 09:31
        Nurtuje mnie pytanie czy w ogole kupic mieszkanie w Osiedlu Roz? Jest wiele za,
        jak np. same mieszkania, materialy, ktore wygladaja solidnie, bliskosc
        Pulawskiej, kameralne otoczenie. Ale sa tez negatywy Diamond Business Park
        (tiry), odleglosc od przystanku w kierunku Warszawy, watpliwosci co do
        rzetelnosci developera, etc.

Co Wy sadzicie na ten temat z perspwktywy tych, ktorzy juz kupili?

Pozdrawiam,
        Moze Sasiad ;)
        • mozart77 Re: Kupic czy nie? 12.01.06, 13:02
          Zastanawiam się nad kwestia, ktora juz nie raz padla a propos tej inwestycji,
          tzn. odleglosci od przystankow. Czesto wracalem z tamtej inwestycji 709 lub
          Express Piaseczno i nie za bardzo odczulem te odleglosc. Ile to jest, 700/800
          metrów ? Mieszkam w centrum i mam dalej do tramwajow. Bardziej zastanawia mnie
          jak daleko jest do PKP Nowa Iwiczna, co mialoby znaczenie, gdyby uruchomiono
          SKM.
          • wodnik Re: Kupic czy nie? 12.01.06, 13:31
            Mam chyba wrażenie, że do PKP będzie dodatkowe 800 m. Jak kredyt? Dostałeś? CO
            porabiasz na tej inwestycji, że często tam się pojawiasz? Sprawdzasz ich?
            • mozart77 Re: Kupic czy nie? 12.01.06, 15:06
              Kredyt juz mam. Ze dwa razy wracalem autobusem to zastanawiam sie jak to jest z
              ta odlegloscia do przystankow, bo ja obiektywnie tragedii z tym nie widze.
              Bardziej bym zwrocil uwage na kwestie dojazdu samochodem na teren osiedla, choc
              moze nie jest to dobry moment, biorac pod uwage trwajaca budowe. Inna sprawa,
              ze dojazd pociagiem do pracy bylby znacznie lepsza alternatywa dla autobusow.
              Niestety trudno tak okreslac to co jest teraz. Moze z czasem, jak rozwinie sie
              polaczenie kolejowe z Okeciem i moze dalej do Piaseczna.
          • Gość: kaska Re: Kupic czy nie? IP: *.aster.pl 14.01.06, 15:20
            Czyżby Kandro miało swoich wysłannikow?:)Poki co osiedle róz buduje sie pełną
            parą,duzo mieszkan jest juz sprzedanych.Mysle,ze obawy kazdy ma-nawet jesli
            kupujmey mieszkanie u innego developera.wiadomo: wszystko sie moze zdarzyc.Ja
            mysle pozytywnie:)pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!!
        • Gość: robert Re: Kupic czy nie? IP: *.aster.pl 14.01.06, 15:37
          Ja kupilem mieszkanie na osiedlu Róz i poki co wszystko jest w porzadku,widac,ze
          budowa nie stoi w miejscu,bank tez sprawdzil developera i udzielil mi
          kredytu.Jezli chodzi o Diamond Business Park to jest daleko-przynajmniej dla
          mnie.Teraz mieszkam w centrum Wawy,gdzie nie jest cicho-wrecz przeciwnie.W
          kazdym miejscu znajdziesz plusy i minusy.Wszystko zalezy od Twoejgo podejscia.
          • wodnik Re: Kupic czy nie? 14.01.06, 15:40
            Nowi sąsiedzi?? Miło mi :) A można się dowiedzieć, które piętro? A lokal, to
            chyba już na priva @. Jak macie jakieś nowe informacje, to chętnie posłucham
              • wodnik Re: Kupic czy nie? 14.01.06, 16:42
                Ja jestem pełen optymizmu, obym sie nie mylil.Martwi mnie troszke problem wody,
                bo na Pawiej sa ciegle z nia problemy, a jak my bedziemy jeszcz podpieci, to
                moze byc dramat. My kupilsmy z tych wiekszych na 2 pietrze.
                Pozdrawiam
                  • wodnik Re: Kupic czy nie? 14.01.06, 17:11
                    Zobacz kilka postów wyżej i jest osobny watek grewal ..... mieszknia na
                    pawiej2. Prawde mowiac, to widze, ze pogubili sie oni juz w tym kto u nich jest
                    dobry, a kto ten zly.
                      • wodnik Re: Kupic czy nie? 14.01.06, 17:52
                        Tez mam tam kilku znajomych i wiem, ze bywa roznie, ale nie wazne. U nas bedzie
                        ok :) Powiedz mi, a nie skarzyli sie oni na dzialalnosc prezesa Prestige?
                        • Gość: kaska Re: Kupic czy nie? IP: *.aster.pl 14.01.06, 18:03
                          nie,nie skarżyli się- a to dziwne;)bo na forum niezle go molestuja.Jeszcze jedna
                          informacja: na budowie bylam z architektem(kolegą),ktory stwierdzil,ze material
                          budowlany jest oki.Wiadomo,ze wszystko nie moze byc na tip-top i pewnie nie
                          bedzie,ale to czas pokaze.Mysle,ze P.P zadba o ta inwestycje, bo to w koncu
                          jego dzialeczki.
                          • wodnik Re: Kupic czy nie? 14.01.06, 22:17
                            Z ta woda, to nie wiem do konca. Mam znajomych na pawiej 2 i wiem, ze byly
                            sporadyczne problemy. A co do prezesa, to jest to juz historia siegajaca
                            jeszcze wspolnej inwestcji prestigu i spoldzielni jednosc. Spoldzielnia nie
                            dostala jakiegos kredytu, wiec prestig dokonczyl budynek do dachu i sie wycofal
                            z inwestycji. Wszystkie grunty naleza do prestigu, budowa idzie dosc szybko,
                            zaczeli ja budowac w czerwcu 2005r. Ja im kibicuje, w koncu przelalem im z zona
                            troszke kasy:)
          • wodnik Re: Kupiłem!!! 16.01.06, 16:43
            Witaj sąsiedzie :) Można na priv wiedzieć, które piętro? Powiedz mi po ile jest
            teraz m2? Bo to co podają na stronach jest mocno nieaktualne. Czytałeś
            wcześniej coś o tej inwestycji?
            • wodnik Re: Kupiłem!!! 16.01.06, 17:10
              Kaska, widze, ze czesto bywasz tu:) Dokonywaliscie juz zmian scian, kontaktow
              rtv i elektrycznych? A moze zostawiacie wszystko tak jak jest? A tak poza tym,
              to widzę, że nasze grono sie powieksza z kazdym dniem. Kaska, a Ty ile placilas
              za m2? Te ceny co sa na stronach sa malo aktualne. Ciekaw jestem o ile zdrozalo
              od momentu kiedy my kupilismy, a bylo to dwa miesiace temu:)
            • wodnik Re: Kupiłem!!! 16.01.06, 17:14
              No to widze ze parter. :) Abys tylko mial normalnych sasiadow, ktorzy nie bede
              ci smiecic na ogrodek. Ja nie bede, obiecuje:) Ale na grila pewnie wpadne :)
              • wodnik Re: Kupiłem!!! 16.01.06, 17:20
                Ja placilem chyba 3200, ale wiem, ze te co mam juz sa drozsze, za piwnice
                500pln, no i garaz 15000. A kupilismy wieksze mieszkanko, ze wzgeldu na
                dziecko. Jest tylko jedno mieszkanie na parterze o takim numerze:) Spoko ja ci
                nie bede smiecil, ale na grila wpadne:)
                • jaroku Re: Kupiłem!!! 16.01.06, 17:25
                  będziemy mieszkali w jednym pionie??

Moje mieszkanko ma 70,2 m, wczoraj je oglądałem, jest juz materiał na ścianki
                  działowe, ta budowa nie wygląda źle, wręcz przeciwnie...
                  myślę że będę tam częstym gościem...
                  • wodnik Re: Kupiłem!!! 16.01.06, 17:29
                    ja jestem raczej po przeciwnej stronie 2*. Jak masz jakies nowosci, to slucham.
                    Wiem, ze teraz budowa stanela, bo sa silne mrozy. A tak poza tym, to ida ostro
                    do przodu i oby tak dalej, bo kredyt splacam i chce wiedziec za co.
                    • frulik Re: Kupiłem!!! 20.01.06, 09:09
                      W końcu piszę (choć czytam od początku) :)
                      Moja przygoda z OR zaczęła się zaraz po targach mieszkaniowych jakoś w
                      październiku. Z wyborem mieszkanie nie było żadnych problemów (chyba byłem
                      jednym z pierwszych klientów). Umowę rezerwacyjną podpisaliśmy, potem umowę w
                      formie aktu. Niestety przecierałem ściężkę w jednym z banków i długo trwała u
                      mnie procedura uzyskania kredytu (mimo, że decyzja pozytywna była w miarę
                      szybko), na szczęście developer obiecał nie naliczać odsetek i to bardzo miłe.
                      Bardzo często kontaktowałem się z developerem w sprawie pozwolenia na budowę
                      (chyba jeszcze do dziś nie mają tego) i chyba nawet byłem upierdliwy. Ludzie z
                      OR starali się pómóc i nie dali poznać, że mają już dosyć moich telefonów -
                      byli naprawdę życzliwi.
                      Z postępów w budowie jestem bardzo zadowolony (zrobiłem niewielkie zmiany
                      łazienki). Piwnicę kupowałem po 500złm2 (podobno teraz są po 1500).
                      Czytając forum, a szczególnie wypowiedzi ludzi, którzy kupili, jestem bardzo
                      zadowolony, że będę miał fajnych sąsiadów :).
                      Wiem również, że niektórzy kupowali po kilka mieszkań, więc pewnie do wynajmu -
                      mam nadzieję, że będą tam ludzie "wporzo".
    • wodnik Forum 18.01.06, 10:32
      Może wzorem innych warto by zalozyc forum dotyczace tylko i wylacznie naszego
      osiedla? Np. www.forumroz.pl. Przyznam sie bez bicia, ze nie wiem jak to
      zrobic, moze jest ktos z przyszlych sasiadow, kto wie jak to zrobic i podejmie
      sie tego?
        • wodnik Re: Forum 20.01.06, 09:25
          Witam sasiada.
          Chcesz powiedziec, ze jeszcze nie maja pozwolenia na budowe?? Z papierow
          wynikalo, ze maja. Mozesz na priv wrzucic, ktory masz numer mieszkania? A
          forum, warto zalozyc dla wszystkich, a niech widza jak spisuje sie Prestige.
          Czy jedziemy po nich, czy tez wspolpraca nam sie uklada.
      • frulik Re: Forum 20.01.06, 09:24
        Formum założone :)
        Gazeta.pl > Forum > Prywatne > Społeczeństwo >Osiedla, wspólnoty > Mazowieckie
        > Osiedle Róż

Forum jest otwarte dla każdego (prawdopodobnie będzie je "widać" za około 1h).
        Pozdrawiam.
        • wodnik Re: Forum 20.01.06, 09:28
          Mialem bardziej na mysli forum zrobione na phpbb, ale na poczatek tez moze by i
          takie :)
          Skoro ich troszke molestowales, to czekamy na nowosci (woda i media, net i tp.)
          • frulik Re: Forum 20.01.06, 09:56
            Co Mediów (net) ma być przetarg - nie pamiętam firm, ale jakaś mało znana i
            chyba Aster.
            Pozwolenie na budowę oczywiście, że mają, ale na "Prestige Piotr Puchała", a ma
            być na "Prestige Piaseczno". 10-10-2005 został złożony wniosek do starostwa w
            Piasecznie o tą zmianę. Niestety jeszcze do dziś to nie nastąpiło, mimo, że wg
            KPA (chyba art. 35) mają na to 1 m-c (lub 2 m-c w szczególnych przypadkach, ale
            ten raczej się nie zalicza). Wg KPA (chyba art. 37) jeśli starostwo nie wyrobi
            się w ustawowym terminie można zgłosić skargę do wyższej instancji (w tym
            przypadku chyba Wójt), ale Prestige raczej tego nie zrobiło (zresztą nie
            dziwne - czasem lepiej poczekać i załatwić polubownie, niż wymieniać się tylko
            paragrafami).
            P.S. Przepraszam za "chyba", ale piszę z pamięci.
    • wodnik NOWE FORUM 31.01.06, 13:01
      Informuję przyszłych mieszkańców Osiedla Róż, że istnieje drugie forum
      www.osiedleroz.fora.pl/
      Serdecznie zapraszamy do dyskusji.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka