Dodaj do ulubionych

JWC Grochowska

IP: 217.153.68.* 12.10.01, 15:56
Czy jest ktoś z przyszłych mieszkańców inwestycji na Grochowskiej komu ta
inwestycja się podoba z estetycznego punktu widzenia?

Niestety mi się to wszystko (bryła budynku, kolorystyka, balkony)nie podoba.
Jak się dowiedziałem, przyszła kolej na "wystrój" patio jakimiś kompletnie
wsiowymi pomysłami pseudoarchitektów JWC. Ponadto przed budynkiem (od strony
jeziorka Kamionkowskiego) ma zostać ułożona droga przeciwpożarowa z
najochydniejszych płyt, jakie widziałem.

Nie chciałbym obrażać architektów, ale może JW pogoniłoby tę bandę, która
doprowadziła do tego, że ten budynek wygląda z zewnątrz tak, jakby na niego
wymiotował jakiś gigantyczny potwór - niestety ta inwestycja nie świadczy
dobrze o tym, co temu deweloperowi wychodzi (!) w ostatecznej wersji. Piszę
wychodzi, ponieważ w ogłoszeniach Grochowska miała wyglądać całkiem całkiem.

Jestem ciekawy, jakie mają odczucia inni przyszli mieszkańcy tej inwestycji.
Obserwuj wątek
    • Gość: donataw Re: JWC Grochowska IP: 192.168.0.* / 217.153.70.* 17.10.01, 14:55
      Gość portalu: Kjell napisał(a):

> Czy jest ktoś z przyszłych mieszkańców inwestycji na Grochowskiej komu ta
      > inwestycja się podoba z estetycznego punktu widzenia?

Chyba większości. Projekt był zupełnie inny, wykonanie końcowe też. Nawet nie ma
      jak się domagać zmian, za późno...

>
      > Jak się dowiedziałem, przyszła kolej na "wystrój" patio jakimiś kompletnie
      > wsiowymi pomysłami pseudoarchitektów JWC.

A co dokładnie masz na myśli? Od soboty coś knują na patio i nie powiem, żeby to
      mnie cieszyło. Od chłopaków z budowy dowiedziałam się, że mają tam poprostu
      położyc kostkę brukową i koniec. W administracji mówili o "niskiej zieleni", ale
      bez szczegółów. Miałam nadzieję na jakąś trawkę, jakby tak nawieźć ziemi i ją
      posiać to byłoby nawet miło, pod warunkiem, mieszkańcy by tego wcześniej nie
      zadeptali.
      Drzew sie oczywiście na betonie nie posadzi, ale mogłyby też byc jakies klomby
      (na trawie), w końcu to wykonalne, a widok chyba byłby przyjemnieszy od tego
      obecnego, zalaznego smołą betonu, nawte jelsi z czasem ma tam być bruk.
      Oczywiście jest prośba do sąsiadów, aby wychodzili z pieskami poza teren "patio",
      gdyż nie każdy ma ochotę wdeptywać w "bomby" przechodząc przez podwórko do klatki.

Ponadto przed budynkiem (od strony
      > jeziorka Kamionkowskiego) ma zostać ułożona droga przeciwpożarowa z
      > najochydniejszych płyt, jakie widziałem.

W ktorym miejscu i w jaki sposób? Droga przceiwpożarowa idzie od Grochowskiej do
      tej bramy-tunelu co znajduje sie na patio, ja tam nie widzę innej możliwości
      zrobienia tekiej drogi, zresztą od strony jeziorka nie ma możliwości jeżdżenia
      smaochodem, więc to raczej niewykonalne?

>
      > Jestem ciekawy, jakie mają odczucia inni przyszli mieszkańcy tej inwestycji.

Ja już jestem mieszkańcem i cierpliwie czekam na zakończenie urządzania, bo
      ciągle nie mogę odgadnąć wizji ktora przyświeca wykonawcom zewnętrznego wyglądu
      budynku i patio.

pozdrawiam

Donata
    • Gość: Andrzej Re: JWC Grochowska IP: *.*.*.* 06.12.01, 13:35
      Gość portalu: Kjell napisał(a):

> Czy jest ktoś z przyszłych mieszkańców inwestycji na Grochowskiej komu ta
      > inwestycja się podoba z estetycznego punktu widzenia?
      >
      Z "esttycznego punktu widzenia" podoba mi się bardzo. W porównaniu z innymi nowo
      budowanymi domami nie dostrzegam ujemnych cech estetycznych. Jest to kwestia
      indywidualnych odczuć estetycznych, a te mam raczej w normie, dlatego bardzo
      dziwi mnie tak zawzięte atakowanie całkiem normalnego wystroju zewnętrznego.
      To co mi się nie podoba to np. organizacja pracy na budowie. Pracownicy ubrani w
      swoje prywatne ubrania robocze, pracujący w sposób bardzo daleki od
      profesjonalizmu. Liczne przeróbki i przebudowy elementów już wykonanych.
      Dobudowanie wjazdu przeciwpożarowego na patio, wjazdu którego w "ofercie
      handlowej" nie było. Współczuję sąsiadom z pierwszej kondygnacji, którzy mają ten
      wjazd "na wyciągnięcie ręki". Ja na szczęście mieszkam na drugiej, więc tak
      bardzo mi nie dokucza ale swoim pojawieniem się bardzo mnie zaskoczył. Według
      oferty handlowej w tym miejscu (od strony zachodniej) miał być ciąg pieszy od
      Grochowskiej do pasażu nad jeziorkiem. Co zatem się zmieniło. Czyżby ktoś nie
      dopełnił swoich obowiązków, a może nie wykazał się odpowiednim poziomem
      fachowości, i nie uzgodnił we właściwym czasie wymogów bezpieczeństwa pożarowego?
      Nie podoba mi się bardzo termin przekazywania mieszkań. Według umowy powinien
      zakończyć się w marcu a chyba nie zakończy się w grudniu!

> Niestety mi się to wszystko (bryła budynku, kolorystyka, balkony)nie podoba.
      > Jak się dowiedziałem, przyszła kolej na "wystrój" patio jakimiś kompletnie
      > wsiowymi pomysłami pseudoarchitektów JWC. Ponadto przed budynkiem (od strony
      > jeziorka Kamionkowskiego) ma zostać ułożona droga przeciwpożarowa z
      > najochydniejszych płyt, jakie widziałem.
      >
      Wybacz, ale takie zarzuty bardzo źle świadczą o ich autorze. Wnioskuję z nich, że
      gdybyś to Ty decydował o zastosowanych rozwiązaniach wystroju architektonicznego,
      to wszystko wyglądałoby "o niebo lepiej".
      A gdzie widziałeś te "najochydniejsze" płyty z których ma być układana droga
      przeciwpożarowa "od strony jeziorka Kamionkowskiego"? Gdzie one teraz leżą, że
      już miałeś okazję je oglądać?

> Nie chciałbym obrażać architektów, ale może JW pogoniłoby tę bandę, która
      > doprowadziła do tego, że ten budynek wygląda z zewnątrz tak, jakby na niego
      > wymiotował jakiś gigantyczny potwór - niestety ta inwestycja nie świadczy
      > dobrze o tym, co temu deweloperowi wychodzi (!) w ostatecznej wersji. Piszę
      > wychodzi, ponieważ w ogłoszeniach Grochowska miała wyglądać całkiem całkiem.
      >
      Widziałem jak wyglądał ten budynek w ogłoszeniach. Mam do dzisiaj te obrazki. Nie
      zgadza się wjazd przeciwpożarowy na patio, a reszta wygląda tak jak miała
      wyglądać.

> Jestem ciekawy, jakie mają odczucia inni przyszli mieszkańcy tej inwestycji.

Ja też jestem ciekaw, ale opinii w sprawach ważnych nie zaś prymitywnego
      malkontenctwa. Czy ktoś WIE co będzie na pustym placu od strony Grochowskiej?
      Pozdrawiam Sąsiadów.
      Andrzej

• Gość: Klara Re: JWC Grochowska IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.12.01, 09:39
        Rozmawiałam o tej działce od Grochowskiej w Gminie. W pierwotnych zamiarach
        miała tam być stacja benzynowa, ale dawno od tego odstąpiono. Ta działa od
        Grochowskiej do Jeziorka należała do jednego człowieka. Nie chciał on spzredać
        całej działki tylko spzredał część (zostawiając sobie od część od
        Grochowskiej). Wiem że ten człowiek pzrowadził rozmowy z jakmś bankiem, ale
        zażądał zbyt wygórowanej ceny i bank odstąpił od romów. Wiem że jakieś starania
        czyni JW, ale co z tego będzie nie wiem.
        A swoją drogą rzeczywiście troszkę wygląd obecny różni się od pierwotnie
        zakładanego ale tak jest chyba zawsze. Mnie to nie pzreszkadza.
    • Gość: aneta Re: JWC Grochowska IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 13.12.01, 01:44
      Budynek na Grochowskiej to ohyda, zgadzam się!!! I jestem zrozpaczona bo
      właśnie tam kupiłam mieszaknie, a miał być taki piękny!!! Patio to skandal,
      miał być trawnik, kostka bauma...a tymczasem to jakieś wstrętne szare linoleum
      lub coś na wzór. Skąd bierze się takich pseudo architektów?! Spójrzcie na
      budynki powstającej obok firmy , to dopiero będzie zderzenie 2 światów. To była
      najgorsza decyzja mojego życia. Ale mogę się odwdzięczyć ... 1 niezadowolony
      klient odstrasza 1000000 nowych, a ilu jest niezadowolonych klientów JWC?!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka