Dodaj do ulubionych

Słoneczny Skwer- Ronson

IP: spc:* / 126.17.58.* 21.01.03, 11:15
Już dawno nikt nie wypowiadał się na temat mieszkań na Słonecznym Skwerze. Z
jednej strony to dobrze, bo oznacza to, że mało z nimi problemów. Z drugiej
natomiast - za kilka dni mam odbiór techniczny. Na co najbardziej powinnam
zwrocić uwagę?
I mam jeszcze jedno pytanie - czy komuś udało się już dostać akt notarialny?
Dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: Rimz Re: Słoneczny Skwer - Ronson IP: *.acn.pl 21.01.03, 19:36
      Próbowałem już też trochę rozruszać dyskusję, ale rzeczywiście
      puls "ronsonowców" jest póki co ledwo wyczuwalny. Zwróć uwagę czy szyby okien
      nie są porysowane przez budowlańców i czy ściany trzymają pion. Szczególnie w
      łazience przyjrzyj się czy kąty proste między ścianami są zachowane - w
      przeciwnym przypadku glazurnik będzie miał więcej roboty. U siebie znalazłem
      kilka usterek, ale deweloper i Warbud byli zgodni, że trzeba je poprawić. Okaże
      się przy ostatecznym odbiorze jak sobie z tym poradzili. Mój inspektor nadzoru
      budowlanego nie miał poza tym większych zastrzeżeń.
    • Gość: Paolo Re: Słoneczny Skwer- Ronson IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 21.01.03, 21:09
      Widze ze powoli ozywa watek Słoneczny Skwer, korzystajac z okazji chcialbym
      zadac kilka pytan "sasiadom". Osobiscie rozpatruje mozliwosc zakupu mieszkania
      3p w drugim etapie ale jak do tej pory jest wiecej faktow swiadczacych przeciw
      tej inwestycji niz za.

Czy podpisywaliscie umowe przedwstepna w formie aktu notarialnego po wplacie
      25%? (na koniec listopada sprawdzalem KW i swoje roszczenia ujawnilo tylko 5
      osob a podobno w tym czasie mieli sprzedane juz 80%!? inwestycji, czyzby ludzie
      wplacali srednio 70-100tys$ na podstawie umowy „zobowiazujacej do wybudowania
      mieszkania”).
      Umowe ktora otrzymalem od przedstawicieli agencji obslugujacej inwestycje
      przedstawilem prawnikowi i uslyszalem "umowa nie ma wymaganej formy".
      Jezeli KW jest zalozona dla calej dzialki ktorej inwestor jest wieczystym
      uzytkownikiem to okreslenie poszczegolnych udzialow w wieczystym uzytkowaniu
      gruntu mozliwe jest dopiero po zakonczeniu calej inwestycji tzn 3 etapu. W
      umowie „zobowiazujacej” przewija sie okreslenie „przewidywany udzial” a nie
      udzial.
      Czy w Waszych umowach przedwstepnych zostal okreslony termin podpisania aktu
      notarialnego??
      Jak oceniacie wspolprace z agencja i investorem?
        • Gość: Paolo Re: Słoneczny Skwer- Ronson IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.01.03, 21:37
          Z ciekawosci jaki masz przyrzeczony termin podpisania umowy w formie aktu
          notarialnego (jezeli to nie tajemnica) przenoszacego wlasnosc mieszkania i
          udzial w dzierzawie wieczystej gruntu.
          Czy przekazanie kluczy i odbiory techniczne tak jak zapowiadal inwestor podczas
          mojej wizyty w czasie dni otwartych byly w listopadzie?
          Na jakim poziomie ksztaltuja sie czynsze i czy ktos wie ile rzeczywiscie
          sprzedanych jest mieszkan w I etapie.
          Przejezdzam czasami ok 19-20 i widze swialta tylko w ok. 8-10 mieszkaniach
          lacznie w dwoch blokach.
          Pozdrawiam

• Gość: Rimz Re: Słoneczny Skwer- Ronson IP: *.acn.pl 24.01.03, 22:46
            Co do odbiorów technicznych, to komplet kluczy (do mieszkania, komórki,
            skrzynki na listy pilot do garażu, karta zbliżeniowa do otwierania drzwi
            budynku etc.) dostajesz natychmiast po podpisaniu protokołu odbioru o ile
            wpłaciłeś 100% ceny mieszkania. W protokole tradycyjnie jest miejsce na
            wpisanie znalezionych usterek i terminu ich usunięcia. Nie wiem czy odbiory już
            odbywały się w listopadzie, ale na pewno w grudniu i styczniu. Akt mam otrzymać
            w lutym i już jestem po ostatecznym odbiorze. Z tego co wiem większość mieszkań
            jest sprzedana - zresztą to bardzo łatwo sprawdzić, bo nawet telefonicznie
            dowiesz się jakie metraże są jeszcze dostępne.

Polecam obejrzeć (chociażby tak dla sportu i oceny jakości wykonania) na
            przykład dwupoziomowy lokal 156m z antresolą. :-))) Super widok na okolice. Jak
            będziesz w okolicy to miłe panie z Emerssona na pewno Ci to mieszkanie pokażą -
            chyba że już jest sprzedane. A jak jeszcze będą w dobrym humorze to będziesz
            miał okazję pogadać z nimi o mieszkaniach przy herbatce. :-)).
              • Gość: Rimz Re: Słoneczny Skwer- Ronson IP: *.acn.pl 25.01.03, 21:54
                Nie dostałem jeszcze informacji o wysokości czynszu, ale ze wstępnych
                informacji wynika, że średnia opłata wyniesie ok. 7-7,50 PLN za metr kw.
                (ochrona, garaż i zaliczki na wodę oraz ciepło są już uwzględnione). Natomiast
                faktyczna opłata będzie wyższa o opłatę za dzierżawę wieczystą gruntu - ale to
                jest już niezależne od dewelopera - jej wysokość ustala gmina. Podaj swoje
                mailowe namiary - w razie dalszych pytań służę pomocą, bo nie wiem czy wszyscy
                na forum są zainteresowani śledzeniem akurat naszej dyskusji. Pozdro.
      • Gość: Klips Re: Słoneczny Skwer- Ronson IP: *.acn.pl 23.01.03, 22:39
        Generalnie współpracę oceniam pozytywnie. Deweloper był umiarkowanie elastyczny
        jeśli chodzi o harmonogram wpłat, negocjacje itp. Osobą, która nie wzbudziła
        mojego zaufania jest niejaki pan Wojtek (dyrektor ds. inwestycji),
        który "wchodzi do gry" jeśli są jakieś kwestie techniczne - sprawia wrażenie
        cwaniaka i ma ciągoty żeby pokazać lokatorom kto tu rządzi. Z tego co mi
        wiadomo odpowiadał też za wybór firmy, która będzie zarządzać nieruchomością.
        Pewnie niedługo zbierze się wspólnota i wówczas zobaczymy jak nasze pięniądze
        pochodzące z czynszów będą wydawane i czy deweloper, z którym bardzo dobrze
        współpracowało się na etapie kupowania lokalu nie zmieni swojego nastawienia na
        etapie administrowania budynkami. Oby nie.

A swoją drogą, budowa drugiego etapu posuwa się naprzód bardzo szybko. Dzisiaj
        jeszcze nawet o 20 praca była w toku (zalewanie stropów kolejnego piętra) aż
        miło popatrzeć.
        • Gość: Sąsiadka Re: Słoneczny Skwer- Ronson IP: spc:* / 126.20.30.* 27.01.03, 14:16
          Pewnie, że miło popatrzeć jak rosną kolejne bloki.
          Ale zgodnie z tym co powiedziała jedna z miłych pań - to co widać to początek.
          Największe prace trwają około pół roku w środku i z zewnątrz ich nie widać.
          Ale - oby do przodu. Zasady wynikające z umowy z BPH, który udzielał kredytu na
          budowę sa takie, że dopóki jakiś (określony z góry) procent mieszkań z
          poprzedniego etapu nie zostanie sprzedany, to kolejny etap budowy nie ruszy.
          Ponieważ ruszył drugi etap, oznacza to, iż z pierwszego etapu sprzedano sporo
          mieszkań.
          Pozdrawiam
    • Gość: Rimz Telewizja kablowa i internet IP: *.acn.pl 28.01.03, 21:52
      Niestety nie udało się Ronsonowi z bliżej nieznanych przyczyn (podobno z winy
      samego AC) doprowadzić do realizacji przyłączenia osiedla do sieci telewizji
      kablowej. Mamy zamiast tego antenę satelitarną na dachu skierowaną na Hot
      Birda, co po indywidualnym wykupieniu odpowiedniego abonamentu pozwoli na
      odbieranie pakietu Cyfra+ bądź Polsat Cyfrowy. Niestety takie rozwiązanie póki
      co cenowo jest niekonkurencyjne w stosunku do oferty AC. A sam internet przez
      TPSA (dial-up lub infostrada) to niestety porażka. Jestem ciekaw jak wiele osób
      byłoby zainteresowanych podłączeniem do kablówki. Nie wiem dokładnie w jakich
      kwestiach Ronson nie dogadał się z AC, ale możliwe że sprawa wcale nie jest
      stracona, bo AC dostarcza sygnał do większości okolicznych budynków, a
      infrastruktura w naszych budynkach jest również przygotowana.
      • Gość: veris Re: Telewizja kablowa i internet IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 29.01.03, 00:21
        Ja bym sie zbytnio terminami AC nie stresowal..
        Obecnie mieszkam po sasiedzku przez park - w nowych blokach na Bohdanowicza i
        przylaczenie do sieci AC obsunelo sie tu ok 4 m-ce pomimo, ze Spoldzielnia
        poczatkowo zapewniala, ze zadnych problemow nie bedzie. Jak wydzwanialem do AC
        co tydzien z pytaniami kiedy zalacza swoja siec, otrzymywalem jakies bzdetne
        odpowiedzi.. Kiedy w koncu po jakim czasie sobie odpuscilem - na drzwiach
        wejsciowych do bloku pojawila sie informacja, ze Aster zaklada kablowke+
        internet..
        W takim razie polecam gnebienie ludzi w AC (o ile sprawa nie rozbija sie gdzies
        na poziomie developera) - w koncu sie doczekacie..
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka