Dodaj do ulubionych

OSIEDLE PARKOWE - MOSTOSTAL SIEDLCE

IP: 213.134.155.* 28.04.03, 12:17
Moi drodzy, proszę o info na temat tej inwestycji i Waszych doświadczeń ze
współpracy z tym developerem. Dzięki.
Obserwuj wątek
        • Gość: hip Re: Zagospod. przestrzenne działek przy Osiedlu T IP: *.pgi.waw.pl 04.08.03, 08:22
          Gość portalu: Tomek napisał(a):

> Witam,
          >
          > czy ktoś słyszał o planach zagospodarowania przestrzennego działek przed
          naszym
          >
          > budynkiem, w szczegółności części A2: stacja benzynowa, market lub coś
          takiego?
          >
          > Ja wiem, że miasto planuje tam wybudować trasę, czy ktoś wie o innych
          rzeczach?

hip: Wzdłuż tej betonowej uliczki do Carefoura po jej przeciwnej sronie, tam
          gdzie są obecnie działki nie wykluczają budowy domów mieszkalnych. Resztę
          działek planują na szkołę, ośrodek zdrowia itp. usługowe obiekty. Dalej w
          kierunku pętli zachodnim skrajem działek ma pójść trasa N-S ale jej rozpoczęcia
          nie ma w planie na najbliższe 5 lat. Co będzie dalej - nie wiadomo.
          pozdr
            • Gość: Fx Odbiór mieszkań IP: *.centertel.pl 18.10.04, 09:54
              Ale się dzisiaj zdenerwowałam na MS....zacznę od początku.

Wg mojej umowy
              - odbieram mieszkanie razem z garażem bo umowa tak przewiduje
              - tak jak pisałam u mnie wołać do odbioru mnie mogą wtedy, kiedy zrobione jest
              wszystko to co w załączniku, włącznie z zapisami dotyczącymi otoczenia, choć
              jak pisałam nie będę się upierać przy trawce.
              - w przypadku wad ograniczających korzystanie z lokalu mogę żądać ich
              usunięcia albo obniżki ceny i to do mnie należy wybór.

Dzwoniliśmy dziś do MS i dowiedziałam się, że odbiór mieszkań będzie w takim
              stanie jakie są teraz - a byłam w sobotę na placu budowy i jest jeden wielki
              syf, brak tynków na części budynku, rusztowania nie będą zdjęte, wchodzi się na
              budowę przez dosłownie dziurę w płocie, jest błoto i bałagan.
              Pani mi powiedziała, że nie będzie na razie posprzątane, nic ją nie obchodzi
              jak ja tam będę wchodzić, nie włączają ogrzewania i "może" to zrobią pod koniec
              miesiąca i to też ją nie obchodzi bo nie ma minusowych temperatur (!?!?) i
              że "oddają mieszkania grzecznościowo".

Ładna mi grzeczność za takie pieniądze!
              To po porstu skandal - pani się bardzo zdenerwowała, jak ją zapytała czy
              czytała moją umowę i jest świadoma tego jakie konsekwencje będzie mieć MS jeśli
              ja pójdę po odbiór tego mieszkania w takim stanie jak jest dzisiaj. Kazała mi
              się zgłosić do pana Lecha, bo ona jest "tylko kadrową".
              Więc po pierwsze - ani myślę odpuścić tego bałaganu, po drugie, byłoby miło,
              gdyby pan Lech odpowiedział choć słowo na maile, po trzecie - z tego co się
              zorientowałam zarówno pan Lech jak i pracownicy MS czytają nasze forum więc
              pani radziłabym aby zaczęła zachowywać się kulturalnie bo to ja jestem klientem
              i ona jest dla mnie a nie na odwrót. Panu Lechowi proponowałabym aby pouczył
              pracowników o kulturze zachowania i byłabym wdzięczna za reakcje na maile (w
              trakcie podpisywania umowy u notariusza zrobił Pan na mnie takie dobre
              wrażenie, nie chciałabym się zawieźć...) - poza tym radzę pamiętac, ze część z
              nas, w tym ja, podopisywała umowę notarialnie, w trybie art 9 ustawy, co
              znaczy, że jestem dobrze chroniona przed niewykonaniem umowy i chciałabym już
              nigdy więcej nie słyszeć niczego, że za moje pieniądze MS robi
              coś "grzecznościowo" albo z"z uprzejmości". Jest termin do 30 listopada, ja
              mogę czekać jeśli trzeba, kto chce może odbierać mieszkania ztakim bałaganem
              wcześniej, ale wypadałoby o tym informowac trochę h=grzeczniej - a ja osobiście
              śmiem twierdzić, że zmieniłam zdanie o MS i zaczynam wierzyć w to, że jeśli
              czegoś nie dostane w momencie odbioru mieszkania to nie zosstanie to zrobuione
              już nigdy. Nie radzę Wam więc odbierac mieszkań...ciekawe jak mamy suszyć i
              wietrzyć mieszkania, już nie mówiąc o leżakowaniu podłóg, bez ogrzewu. I
              ciekawe w ogóle jak wejść z materiałami na budowę przez tę dziure i po tym
              błocie.
              Zawiodłam się.
              Pozdrawiam
              Fx.
              • Gość: dolinex Re: Odbiór mieszkań IP: 157.25.9.* 18.10.04, 14:59
                Czesc FX,
                Bylem dzis zaproszony na odbiór mojego mieszkania i potwierdzam Twoje
                zaniepokojenie. Moja obecnosc byla strata czasu zarowno mojego, jak i
                pracownika MS.
                Po pierwsze w jednym z pokoi w mieszkaniu znajdowal sie stos gruzu i desek.
                Po drugie prawie na kazdej scianie zacieki na tynku. Brak wszelkich mediow.
                Brak barierek na balkonie (grozi wypadnieciem z ostatniego pietra), brak
                przegrod oddzielajacych od balkonu sasiada. Dalej, brak klamki w drzwiach
                zewnetrznych, nie dzialajaca winda, to juz drobiazgi.
                Wydaje mi sie, ze developer powinien przeprowadzic odbior wewnętrzny we wlasnym
                zakresie, wyegzekwowac i usunac wszelkie wady podwykonawcow, zapewnic
                odpowiednia dokumentacje (odbior instalacji elektrycznej, odbior kominiarski),
                sprawdzic jeszcze raz i dopiero zapraszac mnie do mieszkania.
                Moze ktos cos bardziej optymistycznego ?

kd
        • Gość: Anik projekt IP: voodoo2:* / 10.48.29.* 29.07.03, 09:52
          witam Wszystkich :o)
          mam pytanie, czy bedzicie cos zmieniac w projekcie waszych mieszkan? I czy
          byliscie juz u architektow, ktorzy maja ewentualne zmiany nanosic na projekt?
          Ja mam zamiar przemodelowac troche duzy pokoj i kuchnie i zastanawiam sie do
          jakiego stopnia mozna to zrobic bez problemow. Pozdrawiam
        • Gość: hip Re: a gdzie parapety? IP: *.pgi.waw.pl 29.07.03, 10:34
          Gość portalu: Monika napisał(a):

> Moim zdaniem, to dobrze, że kolor i jakość parapetów każdy będzie mógł sobie
          > wybrać sam. Nie miałabym ochoty na jakieś białe plastiki.

hip: Jakie plastiki? Nikt teraz nie daje żadnych plastikowych parapetów tylko
          estetyczne konglomeraty (grubość 3-4 cm) najczęściej w kolorach beżowym. Patrz
          na wykończenie mieszkań w sąsiednim osiedlu Olszyny Park.
          pozdr
          • Gość: .. Re: a gdzie parapety? IP: 194.181.108.* 29.07.03, 14:40
            Gość portalu: hip napisał(a):

> Gość portalu: Monika napisał(a):
            >
            > > Moim zdaniem, to dobrze, że kolor i jakość parapetów każdy będzie mógł sob
            > ie
            > > wybrać sam. Nie miałabym ochoty na jakieś białe plastiki.
            >
            > hip: Jakie plastiki? Nikt teraz nie daje żadnych plastikowych parapetów tylko
            > estetyczne konglomeraty (grubość 3-4 cm) najczęściej w kolorach beżowym.
            Patrz
            > na wykończenie mieszkań w sąsiednim osiedlu Olszyny Park.
            > pozdr
            A sprawdzałeś cenę jaką mają za m2?
            Bo nie wydaje mi się żeby taką samą
            • Gość: hip Re: a gdzie parapety? IP: *.pgi.waw.pl 30.07.03, 14:33
              Gość portalu: .. napisał(a):

> A sprawdzałeś cenę jaką mają za m2?
              > Bo nie wydaje mi się żeby taką samą

hip: Ceny mają 4400-4500. Myślisz, że różnica w cenie wynika z ceny parapetów?
              Mylisz się. Tam są po prostu kameralne apartamentowce o wyższym standardzie
              wtopione w istniejącą zieleń. Stąd różnica w cenie.
              Spółdzielnia Wola (Serwbud) buduje na Bemowie za 3500-3600 z parapetami (beżowy
              konglomerat). Jak chcesz to rezygnujesz z parapetów i montujesz własne według
              swojego widzimisię.
                • Gość: hip Re: a gdzie parapety? IP: *.pgi.waw.pl 31.07.03, 13:34

> czy parapety są dla Ciebie najważniejsze przy wyborze mieszkania na następne
                  > lata. Moim zdaniem to mało znaczący szczegół... chyba się trochę czepiasz.

hip: Bronisz dewelopera jakbyś była w zarządzie spółki :)
                  I podajesz absurdalne argumenty o plastikach.
                  Pewnie, że się czepiam, bo chciałbym aby standard wykończenia odpowiadał cenie
                  i był jak najkorzystniejszy dla klienta. Dziwię, się, że dla Ciebie to nie ma
                  znaczenia...a wręcz przeciwnie.
                  • Gość: Monika Re: a gdzie parapety? IP: 213.134.155.* 31.07.03, 17:29
                    Ma to dla mnie znaczenie, oczywiście i wkurza mnie strasznie, że w W-wie są
                    takie ceny w porównaniu z innymi regionami w Polsce. Oczywiście zawsze można
                    się z developerem targować, ale decydując się na daną ofertę wiesz dokładnie co
                    jest w cenie mieszkania. Akurat Mostostal nie oferuje parapetów, ale np. w
                    przeciwieństwie do wielu innych developerów oferuje drewniane okna... Wybór
                    należy do Ciebie.
                    PS. Nie pracuję w Mostostalu. Piszę o nich pozytywnie, bo nie stwarzają żadnych
                    problemów, mają dobrą lokalizację i projekt. That's all.
                    • Gość: hip umowa w formie aktu notarialnego IP: *.pgi.waw.pl 01.08.03, 09:10

> Ma to dla mnie znaczenie, oczywiście i wkurza mnie strasznie, że w W-wie są
                      > takie ceny w porównaniu z innymi regionami w Polsce. Oczywiście zawsze można
                      > się z developerem targować, ale decydując się na daną ofertę wiesz dokładnie
                      co
                      > jest w cenie mieszkania. Akurat Mostostal nie oferuje parapetów, ale np. w
                      > przeciwieństwie do wielu innych developerów oferuje drewniane okna...

hip: To prawda. Ponieważ rozważam mozliwość kupna mieszkania więc zastanawiam
                      się nad różnymi szczegółami.
                      Inna sprawa: czy może ktoś z Państwa zawarł umowę wstępną w formie aktu
                      notarialnego?
                      Deweloper twierdzi, że jest taka możliwość.
                      pozdr
        • Gość: Karoluch Re: Tarasy IP: *.hogart.com.pl 26.08.03, 16:09
          Hmm... Współczuję jednak komuś kto ma za oknem w kuchni (5 piętro!) wspólny
          taras. Jeżeli trzy piętra niżej będzie impreza i ktoś będzie chciał pójść na
          papierosa na taras (bo np. na balkonie jest kiepskie towarzystwo) to nagle
          facet z 5go piętra będzie miał ludzi przed oknem w kuchni !

Nie znasz sie przypadkiem czy te wspólne tarasy to przypadkiem wymóg przepisów
          pożarowych ?
              • Gość: THX800 Re: Tarasy IP: *.atm.com.pl 27.08.03, 14:20
                Gość portalu: Karoluch napisał(a):

> Właśnie odkryłem, że mieszkam 2p nad tobą (kl. A4)
                > :)
                > Tzn. prawie bo pojutrze musze wpłacić pierwszą ratę
                > a dziś się dowiedziałem o trasie NS...
                >
                > Macie jakieś nowe przemyślenia nt. trasy ?

Osiedle Parkowe będzie dookoła obstawione innymi osiedlami dlatego wydaje mi
                się, że żadna trasa nie powinna byc dla nas uciążliwa. Zwłaszcza, że obstawią
                ją ekranami dźwiękochłonnymi.
                  • Gość: THX800 Re: Tarasy IP: *.atm.com.pl 28.08.03, 14:50
                    Gość portalu: gość napisał(a):

> Parkowe nie będzie "obstawione dookoła", planowana trasa ma przebiegać przez
                    > ogródki działkowe naprzeciwko osiedla. Podobno zmieniono także jej status z
                    > ekspresowej na obwodnicę[!] S-7. Hałas w takim przypadku to raczej "pestka" w
                    > porównaniu z emisją spalin.

O kurcze ! Widze że nie sprawdziłem sprawy podstawowej. Czy ktoś z Was
                    sprawdzał w Urzędzie Gminy plany dotyczące przeznaczenia tych ogródków ???
                    Gdzieś na forum wyczytałem że tam maja być szkoły i inne obiekty użyteczności
                    publicznej.

Pozdrawiam.

• mala_1 Re: Tarasy 19.08.04, 19:23
              uzyskalam informacje ze bedzie mozliwosc zagrodzenia tarasu dla osob z
              ostatniego pietra, to byloby idiotyczne gdyby pod oknami ludzi z 5 pietra
              chodzili obcy ludzie
    • Gość: THX800 Re: OSIEDLE PARKOWE - MOSTOSTAL SIEDLCE IP: *.atm.com.pl 27.08.03, 14:12

Witam być może przyszłych sąsiadów.

Sprawa pierwsza.
      Mnie również zaniepokoiły tarasy nad IV pietrem. Niestety duża ich częś to
      będzie przestrzeń dostępna publicznie (zweryfikowałem to dzwoniąc do biura SAMI
      Architekci). Wynika to z - jak mi przekazano - z wielu czynników, min
      pożarowych oraz z faktu że łączone klatki maja tylko po jednej windzie. Ale
      jak komuś nie przeszkadza gość z papieroskiem za oknem to OK (notabene, zasada,
      że czym wyżej tym ciszej i bezpieczniej w przypadku tej inwestycji nie będzie
      zachowana).

Sprawa druga, być może istotniejsza.
      Sprawdziłem technologię izolacji akustycznej stropów (również w SAMI
      Architekci). Jedyne co zastosowanli to styropian FS30 stosowany do izolacji
      termicznej hal garaży itp, a NIE przewidziany do izolacji akustycznej. NIE MA
      podłogi pływającej ! Drodzy sąsiedzi, wierzcie mi, że bez dobrej izolacji
      mieszkanie może być dla wszystkich bardzo ucążliwe (słychać dźwieki tzw.
      stukowe - kroki, jak coś upadnie, itd ...). Jest to znacznie bardziej
      uciążliwe niż inne rodzaje hałasu. Notabene, obecnie wchodzące przepisy będą
      obligowały developerów do realizacji izolacji tylko w technologii podłogi
      pływającej.

Propozycja:
      Ponieważ budynek dopiero rośnie, jest jeszcze czas na wspólną akcję która
      doprowadzi do zmiany sposobu realizacji izolacji: podłoga pływająca na
      styropianie do tego przeznaczonym.

I co wy na to ?
      Proszę o odpowiedź albo na forum albo na priva: thx800@hotmail.com

Pozdrawiam,
      Wasz przyszły(?) sąsiad :).

• Gość: nika Re: OSIEDLE PARKOWE - MOSTOSTAL SIEDLCE IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 27.08.03, 20:54
        Gość portalu: THX800 napisał(a):

>
        > Witam być może przyszłych sąsiadów.
        >
        > Sprawa pierwsza.
        > Mnie również zaniepokoiły tarasy nad IV pietrem. Niestety duża ich częś to
        > będzie przestrzeń dostępna publicznie (zweryfikowałem to dzwoniąc do biura
        SAMI
        >
        > Architekci). Wynika to z - jak mi przekazano - z wielu czynników, min
        > pożarowych oraz z faktu że łączone klatki maja tylko po jednej windzie. Ale
        > jak komuś nie przeszkadza gość z papieroskiem za oknem to OK (notabene,
        zasada,
        >
        > że czym wyżej tym ciszej i bezpieczniej w przypadku tej inwestycji nie będzie
        > zachowana).

My też mamy taras ( A7/VI/7 ), niestety płatny, ale dostępny tylko dla nas. Te
        tarasy, o których mówisz są bezpłatne dla danego mieszkania i (jak powiedziano
        nam w MS) tylko w wyjątkowych sytuacjach np. pożar itp. będą dostępne dla
        innych mieszkańców.
        >
        > Sprawa druga, być może istotniejsza.
        > Sprawdziłem technologię izolacji akustycznej stropów (również w SAMI
        > Architekci). Jedyne co zastosowanli to styropian FS30 stosowany do izolacji
        > termicznej hal garaży itp, a NIE przewidziany do izolacji akustycznej. NIE
        MA
        > podłogi pływającej ! Drodzy sąsiedzi, wierzcie mi, że bez dobrej izolacji
        > mieszkanie może być dla wszystkich bardzo ucążliwe (słychać dźwieki tzw.
        > stukowe - kroki, jak coś upadnie, itd ...). Jest to znacznie bardziej
        > uciążliwe niż inne rodzaje hałasu. Notabene, obecnie wchodzące przepisy będą
        > obligowały developerów do realizacji izolacji tylko w technologii podłogi
        > pływającej.
        >
        > Propozycja:
        > Ponieważ budynek dopiero rośnie, jest jeszcze czas na wspólną akcję która
        > doprowadzi do zmiany sposobu realizacji izolacji: podłoga pływająca na
        > styropianie do tego przeznaczonym.
        >
        > I co wy na to ?

Bardzo chętnie przyłączymy się do tej akcji, chociaz nie mamy pojęcia o
        izolacjach.

Nika
        • Gość: czajnik Izolacja stropów IP: *.dtce.net 28.08.03, 10:06
          Ja również się przyłączam. Zastanawiam się co powinniśmy zrobić i jakie mamy
          szanse przeforsowania podłogi pływającej zamiast styropianu. Jako załącznik do
          umówy była specyfikacja zastosowanej technologii (inna sprawa że trzeba być
          budowlańcem aby rozkminić wszystkie te symbole) więc z formalnego punktu
          widzenia nie mamy pewnie dużych szans. Pozostaje liczyć na dobrą wolę
          developera.

Może ktoś z Was ma znajomych którzy kupili mieszkanie od MS na ulicy
          Kasztanowej? Może tam były podobne problemy i przyszłym mieszkańcom udało się
          jakoś przeforsować zmiany technologii?
          • Gość: hip Re: Izolacja stropów IP: *.pgi.waw.pl 28.08.03, 12:26
            Sprawy izolacji akustycznej rzeczywiście warto drążyć. To bardzo ważna rzecz.
            Wielu mieszkańców skarży się na słabą izolację akustyczną od sąsiadów a to w
            przypadku sąsiadów mających problemy z respektowaniem ogólnie przyjętych norm
            społecznych może mieć przykre konsekwencje. Chętnie przyłączę sie do akcji w
            tej sprawie.
            pozdr
          • Gość: mario Re: Izolacja stropów IP: localhost:* 28.08.03, 13:19

>
            > Może ktoś z Was ma znajomych którzy kupili mieszkanie od MS na ulicy
            > Kasztanowej? Może tam były podobne problemy i przyszłym mieszkańcom udało się
            > jakoś przeforsować zmiany technologii?

Ja jestem jedną z takich osób. W al. Kasztanowej M wręcz wszystko próbował
            obtaniać (chyba jak każdy developer/spółdzielnia w Polsce). Co jakiś czas nie
            robił czegoś ze standardów. a najciekawiej zachowuje się w momenci kiedy już
            odebraliśmy mieszkanie. Wtedy z klientów zamieniliśmy się w natrętów którzy
            próbują oszykać M. Po oddaniu mieszkań tempo na budowie spadło do poziomu
            prawie 0-wego. Teraz (po prawie 2 miesiącach po oddaniu budynku) na budowie
            jest burdel, trawa nie jest wszędzie zasiana, co parę metrów leży jakaś kupa z
            kamieniami, ziemi itp.

Ps. Istnieje berdzo ciekawy wątek o sprawach na osiedlu Kasztanowa (głównie o
            poczynaniach M) i ma on ponad 1100 listów - bardzo ciekawa lektura.

mario
        • Gość: THX800 Re: OSIEDLE PARKOWE - MOSTOSTAL SIEDLCE IP: *.atm.com.pl 28.08.03, 14:34

> My też mamy taras ( A7/VI/7 ), niestety płatny, ale dostępny tylko dla nas.
          Te
          > tarasy, o których mówisz są bezpłatne dla danego mieszkania i (jak
          powiedziano
          > nam w MS) tylko w wyjątkowych sytuacjach np. pożar itp. będą dostępne dla
          > innych mieszkańców.

No właśnie, w przypadku pożaru obawiam się, że nikt nie będzie miał głowy aby
          szukać klucza do zamkni etych drzwi. Z informacji jakie przekazano mi w SAMI
          Architekci wynika, że będa to tarasy otwarte dostepne.

• Gość: THX800 IZOLACJA STROPOW BIS IP: *.atm.com.pl 28.08.03, 14:44

Witam,

Po kolejnych inwestygacjach okazało się, że jednak podłoga pływajaca będzie
      realizowana (to na pocieszenie tych którzy już umowe podpisali). Pani z SAMI
      Architekci poinformowała mnie dzisiaj, że zostało to zamieszczone w uwagach do
      projektu wykonawczego który właśnie trafił na budowę (o tym dowiedziałm się od
      kierownika budowy).
      Negocjuję właczenie wpisu o technologii izolacji stropów do umowy. O skutkach
      poinformuję :).

Acha dla ciekawskich, norma określająca wymagania akustyczne: PN-B-02151-
      3:1999 - "Akustyka budowlana - Ochrona przed hałasem w budynkach - Izolacyjność
      akustyczna przegród w budynkach oraz izolacyjność akustyczna elementów
      budowlanych - Wymagania"

Pozdrawiam przyszłych (?) sąsiadów.

• Gość: czajnik Re: IZOLACJA STROPOW BIS IP: *.dtce.net 28.08.03, 15:52
        Ciesze się że w końcu na naszym forum pojawił się jakiś optymistyczny wpis.
        Zwłaszcza po tym co dzisiaj napisał Mario o bałaganie na Kasztanowej.

JZastanawiam się czy w przypadku kiedy powstałaby u nas taka sytuacja, czyli
        developer zaniedbałby wykończenia prac i posprzątania terenu już po oddaniu
        mieszkań - nie moglibyśmy spróbować wymusić tego na developerze poprzez
        niepłacenie czynszu - MS będzie przez jakiś administrował naszym blokiem?
    • h.i.p O terenie wokół osiedla 03.09.03, 11:13
      Myślę, że warto aby wokół budynków powstała zieleń: krzewy, drzewka, nie mówiąc
      o trawnikach. Od strony PKO istnieją trawniki, na razie bez drzew ale dobrze
      byłoby aby tam zawczasu nasadzono ozdobne klony czy lipy. Mam nadzieję, że
      sąsiedzi z PKO zadbają o to tej jesieni. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o
      wewnętrzny dziedziniec. Płyta betonowa zapewne nie pozwoli na posadzenie dużych
      drzew, ale mniejsze chyba powinny się tam znaleźć. A może sami mieszkańcy będą
      mieli jakieś ciekawe pomysły do zaproponowania (oczka wodne, fontanny, rzeźby
      lokalnych artystów?)
      pozdr
      • Gość: Monika Re: O terenie wokół osiedla IP: 213.134.155.* 04.09.03, 09:19
        Zostaliśmy poinformowani przez Developera, że dziedziniec osiedla jest
        przeznaczony na zieleń, mam nadzieję, że betonu będzie jak najmniej. Samochody
        nie będą wpuszczane do środka, więc wystarczą tylko jakieś chodniki, a resztę
        można obsadzić krzewami i drzewami. Tak, żeby było zielono i przyjemnie.
        • h.i.p Re: O terenie wokół osiedla 04.09.03, 10:10

resztę
          > można obsadzić krzewami i drzewami. Tak, żeby było zielono i przyjemnie.

hip: Warto byłoby zrobić to zaraz po zakończeniu budowy. Problem jeszcze w tym
          czy mieszkańcy będą chcieli mieć na dziedzińcu duże drzewa, czy niską zieleń w
          postaci kląbów, krzewów etc. Jeśli chodzi o duże drzewa to jest jeszcze sprawa
          wierzchniej płyty betonowej garażu. Będzie ona prawdopodobnie uniemożliwiać
          nasadzenia dużych drzew o rozbudowanych systemach korzeniowych.
          pozdr
      • Gość: Tomek & Beata Re: O terenie wokół osiedla IP: *.man.polbox.pl 21.09.03, 21:06
        Witamy,

temat nam się bardzo podoba więc damy od siebie kilka słów- mamy nadzieję, że
        od strony Pekao, działek i w ogóle będą nie tylko trawniki ale półmetrowe
        krawężniki coby odstraszyć mieszkańców oszczędzających na garażach ...Już teraz
        goście z Pekao Develomp. parkują na oddzielającej nas ulicy i wygląda to
        nieciekawie. Jeśli chodzi o drzewa to jesteśmy z żoną za takimi, które nie
        rosną zbyt wysoko, lipy to bardzo dobry pomysł, mogłyby być też jarzębiny, byle
        nie topole bo wielkie, brzydkie i uczulają!

POZDRAWIAMY!
        h.i.p napisał:

> Myślę, że warto aby wokół budynków powstała zieleń: krzewy, drzewka, nie
        mówiąc
        >
        > o trawnikach. Od strony PKO istnieją trawniki, na razie bez drzew ale dobrze
        > byłoby aby tam zawczasu nasadzono ozdobne klony czy lipy. Mam nadzieję, że
        > sąsiedzi z PKO zadbają o to tej jesieni. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o
        > wewnętrzny dziedziniec. Płyta betonowa zapewne nie pozwoli na posadzenie
        dużych
        >
        > drzew, ale mniejsze chyba powinny się tam znaleźć. A może sami mieszkańcy
        będą
        > mieli jakieś ciekawe pomysły do zaproponowania (oczka wodne, fontanny, rzeźby
        > lokalnych artystów?)
        > pozdr
        • h.i.p Re: O terenie wokół osiedla 08.10.03, 08:34
          Gość portalu: Tomek & Beata napisał(a):

> Witamy,
          >
          > temat nam się bardzo podoba więc damy od siebie kilka słów- mamy nadzieję, że
          > od strony Pekao, działek i w ogóle będą nie tylko trawniki ale półmetrowe
          > krawężniki coby odstraszyć mieszkańców oszczędzających na garażach ...Już
          teraz
          >
          > goście z Pekao Develomp. parkują na oddzielającej nas ulicy i wygląda to
          > nieciekawie. Jeśli chodzi o drzewa to jesteśmy z żoną za takimi, które nie
          > rosną zbyt wysoko, lipy to bardzo dobry pomysł, mogłyby być też jarzębiny,
          byle
          >
          > nie topole bo wielkie, brzydkie i uczulają!

hip: Nasadzenia drzew powinny być wzdłuż wszystkich ulic. Jeśli chodzi o
          parkujące samochody przed PKO, to ja się póki co nie dziwię. Jest bałagan, nie
          ma gdzie postawić samochodu, ludzie się sprowadzają, więc na tym etapie można
          im chyba wybaczyć. Mam nadzieję, że docelowo uliczka będzie tak skonstruowana
          aby nie można było na niej (łącznie z chodnikiem) stawiać aut. Ponieważ
          developer w swoich założeniach zakłada utworzenie zieleni, zatem trzeba będzie
          naciskać aby po zakończeniu prac budowlanych teren został uprzątnięty i
          odpowiednio zagospodarowany.
          pozdr
          • Gość: maja Re: O terenie wokół osiedla IP: *.lo.corp.weil.com / 10.88.6.* 27.10.03, 13:16
            LIPY TEŻ UCZULAJĄ!!! :)

h.i.p napisał:

> Gość portalu: Tomek & Beata napisał(a):
            >
            > > Witamy,
            > >
            > > temat nam się bardzo podoba więc damy od siebie kilka słów- mamy nadzieję,
            > że
            > > od strony Pekao, działek i w ogóle będą nie tylko trawniki ale półmetrowe
            > > krawężniki coby odstraszyć mieszkańców oszczędzających na garażach ...Już
            > teraz
            > >
            > > goście z Pekao Develomp. parkują na oddzielającej nas ulicy i wygląda to
            > > nieciekawie. Jeśli chodzi o drzewa to jesteśmy z żoną za takimi, które ni
            > e
            > > rosną zbyt wysoko, lipy to bardzo dobry pomysł, mogłyby być też jarzębiny,
            >
            > byle
            > >
            > > nie topole bo wielkie, brzydkie i uczulają!
            >
            > hip: Nasadzenia drzew powinny być wzdłuż wszystkich ulic. Jeśli chodzi o
            > parkujące samochody przed PKO, to ja się póki co nie dziwię. Jest bałagan,
            nie
            > ma gdzie postawić samochodu, ludzie się sprowadzają, więc na tym etapie można
            > im chyba wybaczyć. Mam nadzieję, że docelowo uliczka będzie tak skonstruowana
            > aby nie można było na niej (łącznie z chodnikiem) stawiać aut. Ponieważ
            > developer w swoich założeniach zakłada utworzenie zieleni, zatem trzeba
            będzie
            > naciskać aby po zakończeniu prac budowlanych teren został uprzątnięty i
            > odpowiednio zagospodarowany.
            > pozdr
      • Gość: hip Re: OSIEDLE PARKOWE - MOSTOSTAL SIEDLCE IP: *.pgi.waw.pl 05.09.03, 08:45
        Gość portalu: thx800 napisał(a):

> Witam przyszłych sąsiadów. Dzisiaj drżącą ręką podpisałem umowę :) (mojej
        > żonie ręce nie drżały). Z ostatnich wiadomości: osiedle będzie podłaczone
        do
        > MPEC i nie będzie - jak to wcześniej projektowano - ogrzewane z własnej
        > kotłowni. Nie wiem, czy cieszyć się czy płakać ?

hip: To widzę, że koncepcja się zmieniła. Ciekawe czy na stałe. Mnie się
        wydaje, że to nie ma większego znaczenia. W twierdzenia, że ogrzewanie z
        kotłowni będzie tańsze jest moim zdaniem niezbyt przekonujące. Wiem natomiast,
        że kotłownie bywają uciążliwe dla osób z mieszkań bezpośrednio do nich
        przylegających.
        A tak nawiasem: nie wiesz ile do tej pory umów podpisano? 3 tygodnie temu było
        ponad 60 i ja mam nr 61.
        pozdr
        • kmuchorowski A kto jest z budynku B? 09.10.03, 23:11
          Witam przyszłych sąsiadów!

Dzisiaj podpisałem umowę na B3/IV/3. Czy ktoś już jest z budynku B?

Trochę mnie zmartwiliście o tych architektach - mam ochotę nieco przesunąć
          kilka ścianek, chciałbym też położyć sobie w domu Ethernet i swoją instalację
          telefoniczną ale nie chcę za to bulić grubej kasy. Kiedy rozmawiałem z nimi na
          temat okien (chciałem się dowiedzieć jakie okna będą) to byli całkiem mili i
          rzeczowi.

Pozdrawiam,
          Krzysztof
        • Gość: thx800 Re: OSIEDLE PARKOWE - MOSTOSTAL SIEDLCE IP: *.atm.com.pl 05.09.03, 13:39
          W temacie izolacji chciałem się tylko upewnić, że to będzie robione - na etapie
          budowy to przeciez prawie nic nie kosztuje a później bardzo pomaga. Odpowiada
          mi i projekt i miejsce. Początkowo bałem się tsasy NS, ostatecznie jednak,
          perspektywa to bardzo odległa i nie wiadomo ostatecznie jak będzie ona biegła
          (w najgorszym przypadku ma to być 250 m od osiedla). Nic lepszego w mieście za
          taką cenę i w takiej lokalizacji nie znalazłem. W pko development mieszkania
          już wyprzedane ...

P
      • Gość: moni Re: OSIEDLE PARKOWE - MOSTOSTAL SIEDLCE IP: *.cec.eu.int 16.10.03, 15:43
        Drodzy forumowicze,
        Jestem mieszkanką osiedla Kasztanowa budowanego przez Mostostal Siedlce,
        niestety nie jest to wymarzony developer do budowy mieszkan. Polecam forum na
        temat naszego osiedla - dowiecie sie tam wiecej o Mostostal Siedlce a w
        zasadzie o problemach jakie mielismy z nimi i mamy w dalszym ciagu; opoznienia
        w oddaniu budynku, kiepskiej jakosci wykonczenie, slabe tynki, problemy z
        instalacja elektryczna, nieuszczelnione dachy (przecieki do mieszkania podczas
        deszczu), zla organizacja po oddaniu lokali mieszkalnych, notariusz zdzierca
        (narzucony przez developera!!), problemy z garazami - zalewanie po opadach....
        itd. Jest tego bardzo duzo, lepiej sie dobrze zastanowic zanim zdecydujecie
        sie kupic od nich mieszkanie, jezeli juz jest po to dobrze jest sie uzbroic w
        cierpliwosc i znosic wszystkie klopoty bez nerwow. Milej budowy :-))
        • Gość: thx800 Re: OSIEDLE PARKOWE - MOSTOSTAL SIEDLCE IP: *.atm.com.pl 17.10.03, 10:36

Hej,

Ja przynajmniej mam nadzieję że Mostostal nauczył się czegoś przy okazji budowy
          osiedla Kasztanowa i podobnych błędów nie popełni. Śledząc forum widzę że
          chyba nie ma takiego developera do którego nie można się doczepić, nie mówię
          oczywiście o np. Skanska (jakość ale za jaką cenę ?!), ale taki np. Viterra
          miał problemy z osiedlem na Ursusue (przecieki, zalewanie garażu). Kiedyś
          prawie podpisałem umowę z Agromanen, zrezygnowałem i później śledziłem jak
          toczy się budowa i jakie katusze przechodzą mieszkańcy osiedla.
          Jak mówisz, odpuszczać nie można, należy się uzbroić w cierpliwość i wymagać od
          developera usunięcia usterek, jak będzie trzeba to należy sięgnąć po środki
          prawne - budownictwo mieszkaniowe jest przeciez objęte normami których
          developer musi przestrzegać.

Poczekamy zobaczymy, na razie muszą to zbudować. Żyjemy w kraju cudownych
          metafor i musimy do tego przywyknąć albo z tąd wyjechać ...

Pozdrawiam,
          Tomek

• Gość: lech Re: OSIEDLE PARKOWE - MOSTOSTAL SIEDLCE IP: 217.153.90.* 29.10.03, 20:09
          Jestem tą osobą ,która podpisywała akt not. ze strony Mostostalu i bardzo
          Panią proszę aby swoje uwagi przedstawiła do mnie lub proszę o spotkanie aby
          móc wyjaśnić sobie uwagi jakie ma Pani jeszcze do zakupionego mieszkania.Jak
          wynika z treści pisma podpisała już Pani akt notarialny w związku z tym dziwi
          mnie fakt podnoszenia takich spraw na forum publicznym. Ja ze swej strony
          gotów jestem na spotkanie mój adres : waldemar.lech@mostostal.siedlce.pl
          Z powazaniem.
          W.Lech
          Szef Usług Deweloperskich
    • karoluch SAMI Architekci 09.09.03, 16:38
      Witam,

Czy już ktoś może był na konsultacjach u SAMYCH Architektów ? Nie orientujecie
      się czasem jaki jest koszt zmiany w planie polegającej na przestawieniu jednej
      ścianki działowej w przedpokoju w inne miejsce ? Można to negocjować ? Jakieś
      doświadczenia z Mostostalem w kwestii zwrotu tych kosztów (a raczej nie
      obciążaniu nimi klienta) ?

Pozdrawiam
      Karoluch
          • Gość: thx800 Re: SAMI Architekci IP: *.atm.com.pl 15.09.03, 09:54

Jeszcze w sprawie architektów, załączam fragment korespondencji z Mostostal,
            tak dla informacji:

Z archietktami umawia sie pan indywidualnie pod numerami telefonów 825 22 95 i
            501 394 207. Idziecie Pańswto ze swoimi propozycjami, oni mówią czy jest to
            możliwe, wystawiają kosztorys, Pan sie decyduje albo nie. Potem jest zmiana w
            projekcie i faktura do zapłacenia (tak jak tłumaczyłam - Państwo pokrywają
            koszty zmian, a w ciągu miesiąca Mostostal zwraca tylko za zmiany nieistotne
            tzn za ścianki działowe i zmianę lokalizacji drzwi wewnętrznych). Na zmiany w
            projekcie macie Pańswto czas do konca października i ani dnia później.

Pozrawiam.
              • Gość: czajnik Re: SAMI Architekci IP: *.dtce.net / *.man.polbox.pl 15.09.03, 17:24
                Byłem w SAMI i rozmawiałem tam z kobietą która zajmuje się naszym budynkiem.
                Dowiedziałem się od niej że bezpłatna jest sama konsultacja z architektami.
                Natomiast jeśli ktoś zażyczy sobie zmiany, to SAMI muszą przygotować rysunki
                techniczy czy też plany tak aby wykonawca wiedział co i gdzie budować. Za to
                niestety musimy zapłacić. Nie zapytałem nawet o to czy MS zwraca ten koszt.

Dowiedziałem się tylko, że minimalny koszta usługi SAMI to 500 PLN.
                • Gość: kiwiki Transport IP: 62.233.238.* 17.09.03, 09:50
                  WItam,
                  czy moglibyście napisać mi, jak tam jest z komunijacją publiczną?
                  Obrońców Tobruku chyba nic nie jeździ?
                  Wprawdzie MS pisze o bliskości autobusów i tramwajów, ale jaka to jest
                  ta "bliskość".
                  I jak daleko jest do Carrefoura - czy tiry nie będą nikogo budzić o 6 rano w
                  niedzielę.
                  Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
                  Pzdr
                  Być może przyszły sąsiad
                  • Gość: Karoluch Re: Transport IP: *.hogart.com.pl 17.09.03, 17:01
                    Do Carrefoura jest tak z 5 min. pieszo.
                    Do Cinema City 5-8 min. pieszo.
                    Do basenu 10-15 min pieszo.
                    Autobusy i tramwaje jeżdżą ul. Powstańców Śląskich, trzeba tam iść trochę na
                    około bo przez działki chyba się nie da. Do tramwaju może być 5-10 min pieszo.
                    Samochodem pełny luz.

Pozdrawiam
                    K.
                    • Gość: mmuchorowska Re: Transport IP: *.rodlo.sdi.tpnet.pl 11.10.03, 10:56
                      Witam!
                      Mieszkamy opodal i właśnie dlatego zdecydowaliśmy się kupić tu mieszkanie.
                      Komunikacja, głównie tramwajowa (nie stoi w korkach), jest świetna. Szkoła
                      podstawowa blisko (nawet jeśli nie wybudują nowej) i nie za bardzo przepełniona
                      (w tym roku klasy pierwsze po 23 osoby). Basen, siłownia, aerobic, supermarket,
                      bazarek, przedszkola - w odległości spaceru. Dużo sympatycznych ludzi (co ma
                      ogromne znaczenie jak się jest matką z małymi dziećmi i trudno jeżdzić do
                      znajomych na Ursynów).
                      Mam tylko nadzieję, że mojew impresje na temat naszych mieszkań będą równie
                      pozytywne (ci z Kasztanowej mnie lekko podłamali)...
                      Chętnię udzielę informacji na temat okolicy, pozdrawiam
                      Magda
                      • Gość: Monika Re: Transport IP: *.waw.cdp.pl / 62.181.171.* 15.10.03, 14:45
                        Witam!

Magdo, dziękuję za szczegółowe infor dot. okolicy naszego osiedla. Mogłabyś
                        jeszcze napisać dokładnie, gdzie jest ten bazarek, o którym wspomniałaś? Ja
                        bardzo lubię robić zakupy w takich miejscach mimo, że hipermarket jest tak
                        blisko.
                        Byłam wczoraj na budowie. Budowlańcy uwijają się z robotą. Mają przecież lekki
                        poślizg... Z zazdrością patrzyłam na sąsiednie osiedle PKO Development. Tam
                        ludzie już się urządzają...
                        Pozdrawiam
                        Monika
                        • Gość: thx800 Re: Transport IP: *.atm.com.pl 16.10.03, 15:54
                          > ... Z zazdrością patrzyłam na sąsiednie osiedle PKO Development. Tam
                          > ludzie już się urządzają...
                          > Pozdrawiam
                          > Monika

A ja zazdroszczę im mniej :). Mam nadzieje że jak będą oddawane nasze
                          mieszkania to droga zmieni postać z błotno cementowej mazi na coś bardziej
                          cywilizowanego. Też wybrałem się na budowę i po powrocie od razu czekała mnie
                          myjnia samochodowa ... :(. Obawiam się jednak, że osiedle szacownego JWC nadal
                          będzie w burakach i stąd stan drogi nie będzie mógł być doprowadzony do
                          porządku. Chyba że sprzęt ciężki na budowę JWC będzie później dojeżdżał od
                          strony Obrońców Tobruku. Poczekamy zobaczymy.

Pozdrawiam,
                          Tomek
                  • Gość: czajnik Re: Transport IP: *.dtce.net / *.man.polbox.pl 19.09.03, 10:34
                    W odległości 5 minut piechotą są przystanki kilku autobusów i tramwajów którymi
                    można dojechać we wszystkie kluczowe punkty miasta, np. autobus 122 - Stare
                    Miasto, Nowy Świat, tramwaj 12 - Dworzec Centralny i wiele innych.

To że nie ma austobusów na samej ulicy Obrońców Tobruku jest moim zdaniem
                    zaletą a nie wadą.

pozdrawiam, czy podjąłeś już decycję?
                • Gość: gość Re: SAMI Architekci IP: *.imid.med.pl 17.09.03, 11:41
                  Uważajcie na Samych Architektów, bo zależy im na wyciągnięciu pieniędzy (bez
                  rachunku jest oczywiście znacznie taniej), a ceny są niewspołmierne do
                  wykonanej pracy. Ja przeszedłem z nimi 3-miesięczną batalię. Poproście w
                  Mostostalu o szczegółowe wytyczne NA PIŚMIE, jakie zmiany są istotne a jakie
                  nieistotne (jakie płatne a jakie bezpłatne). Jeżeli na przykład przestawia się
                  ścianę działową, to jest to teoretycznie bezpłatne, ale już za opracowanie
                  projektu elektrycznego na tej przestawionej scianie każą słono płacić. Już z
                  dwóch poprzednich postów widać że Mostostal i SAMI mówią co innego.
                • h.i.p Re: SAMI Architekci 22.10.03, 09:30
                  Gość portalu: czajnik napisał(a):

> Byłem w SAMI i rozmawiałem tam z kobietą która zajmuje się naszym budynkiem.
                  > Dowiedziałem się od niej że bezpłatna jest sama konsultacja z architektami.
                  > Natomiast jeśli ktoś zażyczy sobie zmiany, to SAMI muszą przygotować rysunki
                  > techniczy czy też plany tak aby wykonawca wiedział co i gdzie budować. Za to
                  > niestety musimy zapłacić. Nie zapytałem nawet o to czy MS zwraca ten koszt.
                  >
                  > Dowiedziałem się tylko, że minimalny koszta usługi SAMI to 500 PLN.

hip: No dobrze, ale czy drobne zmiany w ściankach działowych też mają być
                  płatne? Jak budowałem z Serwbudem to wszelkie zmiany (także elektryka,
                  podejścia sanitarne itp) były w ramach ceny mieszkania, chyba, że chciało się
                  dodatkową ścianę albo dodatkowe drzwi. Może ktoś ma dalsze doświadczenia w tym
                  względzie. Wybieram się w przyszłym tygodniu w celu uzgodnienia szczegółów
                  zmian to może coś konkretnego usłyszę.
                  pozdr
                  • dolinex Re: SAMI Architekci 22.10.03, 17:54
                    Cos konkretnego chetnie powiem w listopadzie - wtedy dopiero uzyskam wycene
                    zmian. Pani architekt twierdzi, ze jest zawalona robota i musi to potrwac tak
                    dlugo.
                    Jesli chodzi o mnie to zmienialem polozenie prawie wszystkich scian dzialowych
                    oraz zmienilem polozenie kuchni oraz uklad lazienki. Nieoficjalnie wiem, ze ma
                    to kosztowac do 2 tys.
                    Prosze rowniez osoby, ktore maja za soba juz akceptacje zmian o podzielenie sie
                    informacjami.
                    A budowa rosnie .... tylko sie niezle blotko zrobilo na drodze dojazdowej ...
      • anusja80 SAMI Architekci 23.10.03, 14:35
        Zanim zacznę od razu napiszę, że jestem pracownikiem biura sprzedaży. Mam na
        imię Ania i to mnie niekiedy Pańswto maltretujecie pytaniami mniej lub bardziej
        szcegółowymi:))). NIe ukrywam, że zdarza mi się zajrzeć na forum, ale nie jest
        to chyba zakazane. Zauważyłam,że pojawiły się jakieś niejasności w związku z
        SAMYMI i zmianami w mieszkaniach. Uwaga!!! Przedstawiam wersję jedyną
        prawdziwą:)))
        A więc:
        Mostostal za opracowanie projektu architektom już zapłacił i Pańswto widzieli i
        dostali przy umowach projekty "nasze" i oczywiste jest chyba, że nikt dwa razy
        płacił nie będzie za to samo. MOżecie albo zaakceptować nasz projekt, a jeżeli
        chcecie coś zmieniać (cokolwiek i duże i małe) to trzeba będzie za to zapłacić.
        I nie Mostostal będzie płacił. Całkowite koszty zmian projektowych (czyli to co
        podadzą architekci) ponosicie Państwo. Trzba rozgraniczyć koszty zmian
        projektowych i koszty zmian wykonawczych (robionych już na budowie). Bezpłatne
        są zmiany wykonawcze nieistotne (zmiana lokalizacji ścian działowych, drzwi
        wewnętrznych). Jeżeli ktoś chce przenosić kuchnię do pokoju a łazienkę do
        kuchni, to już grubsza rzecz i zapłacicie za zmianę projektu i zmiany na
        budowie. Architekci wystawiają fakturę Mostostalowi i Państwo płacicie nam, a
        my sami rozliczamy sie z architektami, więc im do ręki nie dajecie żadnych
        pieniędzy. Przyznam przy okazji, że zaniepokoił mnie wątek o tym, że zmiany bez
        rachunku wychodzą taniej. Nikt nam nie sygnalizował, że architekci próbują
        zarobić poza umową. To niefajnie z ich strony. Szczegóły proszę, bo ciekawość
        mnie zżera co kombinują. Zmiany u architektów tylko do końca października dla
        pięter II-V (niższe już tylko na budowie po dogadaniu się z kierownikiem
        budowy, bo lada dzień będą robić ściany działowe). Bezpłatne są konsultacje z
        architektami: jedna godzinna lub dwie półgodzinne. Należy najpierw zadzwonić i
        umówić się. Koszty projektowe wg pisma które dostałam od architektów to:
        -architektura - 1500-2500+VAT
        -instalacje elektryczne - 1000-1400 +VAT
        -instalacje sanitarne - 1000-1400 +VAT.
        Ale ja przychodzą do nas zlecenia zmian projektowych to są i za 100 zł i za 6
        tys. Zalezy jak duży bałagan chcecie robić w projekcie już istniejącym.
        Jeżeli chodzi o postępy na budowie to dzisiaj rozmawiałam z panem Horeckim
        (kierownik budowy)i są na poziomie IV piętra i przed zimą chcą położyć papę na
        dachu i zaczną wypełniać pustakiem. Najlepiej pojechać i po przebrnięciu przez
        błoto samemu zobaczyć.
        Koniec wypracowania. Zajrzę znowu za jakiś czas i rozwieje następne
        wątpliwości.
        Pozdrawiam Ania
        • h.i.p Re: SAMI Architekci 24.10.03, 08:57
          anusja80 napisała:

Bezpłatne
          > są zmiany wykonawcze nieistotne (zmiana lokalizacji ścian działowych, drzwi
          > wewnętrznych).

hip: Czyli rozumiem, że zmiany w obrębie ścian działowych są w ramach kwoty
          wpisanej w umowie.

Koszty projektowe wg pisma które dostałam od architektów to:
          > -architektura - 1500-2500+VAT
          > -instalacje elektryczne - 1000-1400 +VAT
          > -instalacje sanitarne - 1000-1400 +VAT.

hip: Tak się zastanawiam czy nie będzie o wiele korzystniej pozwolić wykonać
          już istniejący projekt, a potem sobie pozmieniać wg. własnego uznania (to co
          można oczywiście). Obawiam się, że wyjdzie dużo taniej.

> Ale ja przychodzą do nas zlecenia zmian projektowych to są i za 100 zł i za 6
          > tys. Zalezy jak duży bałagan chcecie robić

hip: Co do tego "bałaganu" to byłbym ostrożny w użyciu takiego słowa. Nierzadko
          ludzie mają rzeczywiście dziwaczne pomysły i kombinują żeby tylko było inaczej,
          ale często jest to po prostu raczej porządkowanie.
          A tak apropos: Balkony o pow. 3 m kw. dla mieszkań powyżej 70 m kw. to już
          chyba przeżytek (a może norma siedlecka :))
          pozdrawiam
        • dolinex Pokrycie elewacji 24.10.03, 23:30
          Chcialbym aby rozwiała Pani moje wątpliwosci dotyczące pokrycia elewacji na
          ostnim "wycowanym piętrze" od strony tarasów. Na rysunkach poglądowych widoczny
          jest ładne brązowe wykończenie. Od projektanta uzyskałem informację, że będzie
          użyty materiał drewnopodobny. Proszę o potwierdzenie tej informacji. Mysle, że
          powinniśmy trzymać się tej koncepcji. Czekam niecierpliwie na odpowiedz i
          opinie internautów.
        • Gość: czajnik Re: SAMI Architekci IP: *.dtce.net / *.man.polbox.pl 03.11.03, 16:22
          Pani Aniu,

zaniepokoił mnie fragment Pani wypowiedzi: "zmiany u architektów tylko do końca
          października dla pięter II-V". Byliśmy na wstępnym spotkaniu u architektów już
          dawno (chyba pod koniec sierpnia) i wtedy pani zanotowała nasze propozycje i
          obiecała je wycenić. Tydzień temu dzwoniliśmy tam znowu i pani powiedziała że o
          nas pamięta, że nie ma powodu do niepokoju i że skontaktuje się aby umówić
          następne spotkanie i przedstawić kosztorys.

Jest już listopad a mamy mieszkanie na II piętrze więc jednak się trochę
          niepokoje że przez jakieś nieporozumienie stracimy szansę na wprowadzenie zmian
          w projekecie naszego mieszkania.

pozdrawiam