Dodaj do ulubionych

W USA znowu hossa na domy !!!

IP: *.aster.pl 24.05.07, 21:20
Za PAP/Bloomberg:
24 maj: Waszyngton (PAP/Bloomberg) - Sprzedaż nowych domów w USA
wzrosła w kwietniu o 16,2 proc., do 0,981 mln w ujęciu rocznym -
poinformował w czwartek Departament Handlu. Analitycy spodziewali się, że
sprzedaż nowych domów wyniesie w kwietniu 0,86 mln i wzrośnie o 0,2 proc.
W marcu odnotowano spadek o 1,4 proc. po korekcie, do 0,844 mln.
Sprzedaż nowych domów stanowi w USA 15 proc. amerykańskiego rynku
nieruchomości, a pozostała część to transakcje z rynku
wtórnego.(PAP)
Obserwuj wątek
    • Gość: thelima Re: W USA znowu hossa na domy !!! IP: *.aster.pl 24.05.07, 21:35
      Zapomniałeś dodać jeszcze, że:

      "Domy staniały średnio o 28 i pół tysiąca dolarów - z 257600 dolarów w marcu do
      229100 dolarów w kwietniu". Hossa to jest. Dla kupujących po okazyjnej cenie...

      źródło:
      gielda.onet.pl/1,1541573,swiat.html

      lima
    • Gość: spec Re: W USA znowu hossa na domy !!! IP: *.aster.pl 24.05.07, 22:10
      A inwestorzy tak się z tego ucieszyli, że aż giełdy w USA solidnie dziś
      zanurkowały (skróty moje):

      U.S. Stocks Fall for Third Day as Interest-Rate Outlook Dims

      May 24 (Bloomberg)
    • poszi Hossa, że aż strach 25.05.07, 16:21
      Wczoraj były nowe domy, dzisiaj rynek wtórny. Ciekaw jestem, czy polskie media
      będa tak ochocze w raportowaniu tego:
      www.marketwatch.com/news/story/us-april-existing-home-sales/story.aspx?guid=%7BABF31B83%2DFE64%2D40E7%2D94AA%2D73CEA66167B6%7D&dist=hplatest
      Spadek sprzedaży do najniższego poziomu od 4 lat, wzrost liczby niesprzedanych
      domów do najwyższego poziomu od lat 15. Wypisz, wymaluj hossa :)

      Oczywiście podobnie jak w przypadku wszelkich miesięcznych danych należy
      zachowywac ostrożnośc w ich (nad)interpretacji, ale za bardzo nie da się w tym
      wyczytać jakiś jaskółek, że to już koniec. Wysoka podaż, zacieśnianie kredytowe,
      resetujące na wyższe poziomy stopy kredytów o zmiennej stopie, to wszystko nie
      rokuje za dobrze na przyszłość.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka