Dodaj do ulubionych

NADARZYNKA KLINKIERBUD w Piasecznie

IP: 195.136.116.* 15.06.03, 19:00
Jestem poważnie zainteresowany kupnem mieszkanka na tym osiedlu, byłbym
wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat tej inwestycji.
Obserwuj wątek
        • Gość: Jolka Re: NADARZYNKA KLINKIERBUD w Piasecznie IP: *.nestle.pl 16.06.03, 14:55
          Gość portalu: marcin napisał(a):

> dzięki za odpowiedź.
          > Niepokoją mnie dwie sprawy:
          > 1. brak instalacji gazowej w budynku - prąd jest jednak drogi
          też mnie to martwiło - ale poszukaj na forum wątków o kuchniach
          elektrycznych. Ci ci tego używają uważają że nie wychodzi aż tak tragicznie
          drogo (40-80zł miesięcznie za cały prąd). Doszłam więc do wniosku że z powodu
          tak drobnej wady nie ma co rezygnować bo wszystko inne mi odpowiadało.
          > 2. bardzo mało miejsca w okół budynku - np. plac zabaw dla dzieci itp.
          tutaj jakoś nie interesowałam się tym - nie mam jeszcze dzieci, ale
          jakiś plac zabaw podobno ma być - najlepiej do nich zadzwoń i zapytaj

> Jeśli byś mogła mi jeszcze powiedzieć czy udało Ci się coś wytargować :::))))
          Najważnięjszą rzeczą było chyba to że mam w umowie wpis o możliwości
          wstrzymania rat w razie braku postępu robót. Poza tym
          dokładnie "uszczegółowiłam" umowę przedstępną, zawierająz dokładne informacje
          nt. standardu wykonania i materiałów.

Przede wszystkim skupiłam się na sprawdzeniu developera (wiarygodność)
          oraz planów zagospodarowania terenów wokół osiedla.
          Tak więc - developer posiada wszystkie niezbądne dokumenty, nie zalega z
          podatkami, hipoteka na tych terenach jest czysta. A z tyłu mają budować
          jednopiętrowe domki szeregowe.

A tak z ciekawości - upatrzyłeś już coś konkretnego? W którym budynku?

pozdrawiam

Jolka
        • Gość: lokator Re: NADARZYNKA KLINKIERBUD w Piasecznie IP: *.lot.pl 17.06.03, 07:06
          Jestem jednym z lokatorów wybudowanych już bloków.
          W umowie jest taki punkt, że za termin ukończenia uważa się termin wydania
          pozwolenia na użytkowanie. W moim wypadku był to grudzień 2002. Mimo to blok
          był nieukończony, wszelkie terminy ukończenia ustalone przez Klinkierbud były
          przekraczane. W efekcie wspólnota przejęła tylko wnętrze budynku w kwietniu. Na
          zewnątrz trwa nadal budowa, nie ma ogrodzenia, terenu zielonego, są usterki na
          balkonach itp. Dodatkowo usuwana jest właśnie poważna usterka, spieprzyli
          izolację w garażu i kiedy przyszła odwilż w garażu stała woda. Teraz musieli
          odkopywać dokoła blok i robić drenaż oraz izolację na stropie garażu. Dodatkowo
          szybie windy też stała woda, teraz trwa uszczelnianie. Sądząc z tempa prac,
          dobrze będzie jak skończą do jesieni, chociaż roboty jest na 2 tygodnie.
          Ogólne wrażenie jest takie, że prace postępowały póki ludzie płacili pieniądze.
          Gdy zapłaciliśmy wszystko i odebraliśmy mieszkania wszystko stanęło.
          Ciekawostka, firma obecnie budująca bloki, jest już trzecia z kolei.
          Jeśli chodzi o mieszkanie to moje jest OK., nie miałem w zasadzie usterek, ale
          znam lokatorów którzy do tej pory mają problemy np. z wymianą okien.
          • Gość: Jolka Re: NADARZYNKA KLINKIERBUD w Piasecznie IP: *.nestle.pl 17.06.03, 10:50
            To mnie zainteresowałeś, to pierwsza negatywna
            opinia na temat tego developera z jaką się zetknęłam.
            Mam do ciebie trochę pytań - jeśli chcesz to napisz na priv
            (annsa@poczta.onet.pl)
            Proszę napisz co oznacza "odebranie wnętrza budynku"? Czy macie
            z developerem ustalony jakiś termin do kiedy mają wykończyć resztę
            (ogrodzenie, zieleń itp.)? Developer chyba musiał się na ten temat jakoś
            wypowiedzieć.
            Czy otrzymaliście pieniądze (karę) za opóźnienie oddania budynku?
            Dlaczego wpłaciliście wszytskie raty skoro mieszkanie nie jest wykończone
            - nie próbowaliście negocjować?
            Jeśli chodzi o usterki to wydaje mi się że zdarzają się wszędzie i developera
            obejmuje rękojmia - musi je usuwać. Póki to robi to chyba nie ma się czym
            martwić.

pozdrawiam

Jolka
    • Gość: lokator Re: NADARZYNKA KLINKIERBUD w Piasecznie IP: *.lot.pl 17.06.03, 11:25
      Wszystkie terminy dotyczyły sprzedaży mieszkania. W momencie uzyskania
      pozwolenia na użytkowanie w grudniu, blok był niewykończony, ale zgodnie z
      umową musieliśmy odebrać lokale i dopłacić resztę należności. W notarialnej
      umowie sprzeaży lokalu było zapisane, że blok (nie mieszkania ale część
      wspólna) zostanie wykończony do 31 stycznia we wnętrzu i do 30 marca na
      zewnątrz. Efekt jest taki, że terminy były wielokrotnie przesuwane, i dopiero w
      kwietniu wspólnota przejęła wnętrze budynku (dopiero wtedy ruszyła winda,
      zaczęło się sprzątanie bloku). Elewacja i teren na zewnątrz do dzisiaj jest
      nieskończony, więc wspólnota formalnie go nie przejęła.
      Jeśli chodzi o usuwanie usterek, to rzeczywiście obowiązuje gwarancja i powinni
      wszystko usunąć. Ale wyegzekwować coś to droga przez mękę. W tej firmie tylko
      jeden gość zajmuje się budową, i mam wrażenie, że go to czasami przerasta.
      Gdybym rok temu wiedział to co teraz to prawdopodobnie nie kupowałbym tu
      mieszkania, chociaż miejsce mi się podoba, i samo mieszkanie jest OK, tylko jak
      długo można mieszkać na placu budowy.
      • Gość: jolka Re: NADARZYNKA KLINKIERBUD w Piasecznie IP: *.nestle.pl 17.06.03, 13:31
        Dzięki wielke za opowiedź. Muszę jeszcze raz przestudiować własną umowę,
        ale wydaje mi się że mam tam wpisany tylko jeden termin.
        Spodziewam się, że zieleń i ogrodzenie zrobią za jednym zamachem po zakończeniu
        dwóch pozostałym budynków.
        życzę Tobie i sobie żeby wszystko skończyło się dobrze i w jak najszybszym
        terminie.
        Jeśli chodzi o samo mieszkanie to jestem bardzo zadowolona. Budują solidnie
        i robią wszystko tak jak chcieliśmy.
        Jakbyś podał jakiegoś e-maila na priv (albo wysłał mi na annsa@poczta.onet.pl)
        byłabym zobowiązana - może będziemy potrzebować kontaktu w razie jakiś
        problemów w przyszłości.

pozdrawiam
        • Gość: Lokator Re: NADARZYNKA KLINKIERBUD w Piasecznie IP: *.lot.pl 17.06.03, 13:50
          To prawda w umowie termin zakończenia jest jeden (data wydania pozwolenia na
          użytkowanie) , ale dotyczy to tylko skończenia mieszkań, tu wszystko odbyło się
          w terminie. Jak widać urząd wydaje takie pozowolenie gdy blok jest nie
          wykończony. Nie bardzo mieliśmy możliwość manewru przy podpisywaniu aktów
          notarialnych, po w umowie było, że powinniśmy odebrać lokale i podpisać akt w
          określonym terminie po "skończeniu budynku" czyli wydaniu pozwolenia na
          użytkowanie. Ponieważ była to ostra zima, nie bardzo nawet była możliwość
          prowadzenia pewnych prac na zewnątrz.
          Przy podpisywaniu aktu notarialnego na garaż (oddzielny niż na lokal)
          podpiszcie najpierw akt zdawczo-odbiorczy i sprawdzajcie czy jest prawidłowa
          izolacja i czy nie przecieka woda , najlepiej po dużym deszczu. My nie mieliśmy
          możliwości sprawdzenia po w tym czasie były duże mrozy i wszystko było
          zamarznięte.
          Na potwierdzenie moich słów wystarczy zobaczyć co się dzieje wokół już
          zamieszkałych bloków (Bema 55 od stycznia, Bema 57 trochę później), przypomina
          to na zewnątrz plac budowy, a nie skończone i zamieszkałe bloki, wystarczy też
          zapytać dowolnego lokatora.
          Życzę dużo cierpliwości w kontaktach z Klinkierbudem i wykonawcami na budowie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka