Dodaj do ulubionych

Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani

20.01.05, 15:57
Hej kobitki!
W zwiazku z malymi porzadkami na forum probuje zrobic tak, zeby wszystkim bylo
latwiej, i zebysmy trzymaly sie w kupie [bo jak to "ktos" kiedys powiedzial
"kupy" nikt nie ruszy].
Piszcie tu o tym, ze chcecie byc au pair w Belgii, Holandii, Dani, pytania,
odpowiedzi, rady,
etc...
Nie zakladajcie nowych watkow.
Pzdrf
Mia
Obserwuj wątek
    • mary_an Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 20.01.05, 23:18
      Mary An weteran operowania w Belgii na posterunku!! Jakby ktos mial jakies
      pytania, to tutaj tez sie moge wypowiadac (heh teraz jade juz trzeci raz do
      tego kraju najcudowniejszego pod sloncem!! - chociaz slonce to tam raczej
      rzadko swieci....) :)) Bylam i u Flamandow (flamandzki) i u Walonow (francuski)
      zjechalam kraj wszerz i wzdluz, goraco polecam, serio :) czy byloby mijaczku
      bardzo zle, jakbym tu wkleila cosniecos co o Belgii na tym drugim forum
      cenzurowanym napisalam? Caly poemat o tym kraju cudownym stworzylam... (tzn.
      pod katem operowania!!!) :))
    • mary_an O Belgii 21.01.05, 09:26
      No to ja bardzo chetnie napisze :) Na tamtym forum mam juz zolta kartke, za to
      ze pisze co mysle, wiec sie przenosze tu, gdzie mnie nikt nie cenzuruje (jak na
      razie przynajmniej)!! :)

O Belgii:

Plusy:
      *mozna sie nauczyc jezykow: francuskiego, angielskiego, flamandzkiego i
      niemieckiego
      *zarabia sie duzo kasy
      *jest to kraj bardzo wielonarodowy, w Brukseli jest pelno ludzi, co przyjechali
      tylko na pol roku albo rok i ich celem jest poznawanie ludzi i imprezy (super
      kluby, pelno ludzi przyjezdza tu na weekendy z Londynu, Amsterdamu itp)
      *ludzie sa naprawde sympatyczni (oprocz przypadku drugiego Doutroux co zadzgal
      operke w piwnicy a wczesniej ja katowal...)
      *rodzinki maja bardzo duzo kasy, wielki wille z basenami, wyjezdzaja na
      wycieczki i zabieraja operki chetnie ze soba (serio, wiadomo, ze nie jest to
      regula, ale bardzo czesto) - moja nawet miala wielki zamek z fosa (ta fosa mnie
      juz rozwalila zupelnie, jak przyjechalam na miejsce)! :)
      *jedzenie belgijskie jest bardzo pyszne! pomieszana kuchnia francuska z
      flamandzka daje swietne rezultaty!
      *maja swietne stacje telewizyjne, gdzie leca filmy, ktore swiezo wyszly z kin
      *w Brukseli jest tani bilet miesieczny na przejazdy po miescie i wszedzie i
      szybko sie dostaniesz
      *Bruksela jest miejscem, gdzie jest pelno operek. Organizowane sa regularne
      spotkania (np. w Irish Pubie) i mozna poznac mase fajnych ludzi
      *najfajniejsze miasta: Bruksela, Gent,Antwerpia, Liege, Louvain i Leuven,
      jeszcze moze Brugge i Knokke (ale tylko na wakacje)

Zasady:
      -operka dostaje ok. 500 Euro miesiecznie
      -rodzinka oplaca kurs
      -rodzinka oplaca przejazd

Jado po raz trzeci za 2 tygodnie, pokochalam ten kraj calym sercem (a juz
      najbardziej Bruksele!). Jesli chodzi o wyjazdy i ich legalnosc, to ja zawsze
      bylam na czarno, ale z tego co czytalam, to wystarczy sie gdzies zglosic (na
      jakas liste operek), ale wpis kosztuje kilkadziesiat Euro. Dotyczy to pobytow
      takich jak moje, czyli ponizej 3 miesiecy. Jak sie jedzie na dluzej to trzeba
      sie zameldowac, ale nie wiem jak to jest z pozwoleniem na pobyt (chyba wewnatrz
      Unii juz czegos takiego w ogole nie ma?).
      Rodzinki w Belgii najlepiej szukac prywatnie, ale tu juz odsylam do watku o
      wyjazdach przez neta :)
      • inka_83 Re: O Belgii 15.02.05, 12:44
        hello. ale skoro jedziesz, jak mówisz "na czarno", to jaka masz pewność że
        wszystkie te profity (typu opłacony za kurs) Cie nie ominą? i jak to jest ze
        szkołami językowymi w np Knokke, bo w większych miastach z tego co znalazłam
        jest nawet po kilka.
        aha, i jakim jezykiem posługiwała sie na co dzień Twoja rodzinka? bo obawiam
        sie tego ich całego "Dutch":/
        z góry slicznie dziekuję za wszelkie rady i wieści bo mam w planach własnie
        Belgię tego lata:D
        (co do pozwolenia na pobyt to trzeba sie ponoć zgłosic w ciągu 8 dni po
        przyjeździe na miejsce)
        • anbxl Re: O Belgii 05.03.05, 21:15
          No wlasnie opisalam wyzej moje zdanie nt au pair w Belgii i pracy polskich
          agencji i .............natychmiast dostalam odpowiedz od niejakiej Ewy
          carers@gazeta.pl-zostawiam bez komentarza,a wam przyszle au pair daje do
          przemyslenia
          Cytuje owa carers-Ewe
          ale z ciebie suka, kazdy chce zarobic, nie kazdy ma mozliwosc
          prowadzenia biura za granica, jak ty czy ja, ale takie bezczelne
          gadanie nie jest fair, na pewno nie bylabys szczesliwa gdyby ktos
          odradzal twoim ex rodzinom do kontaktowania sie bezposrednio z np.
          polskim biurem, po co niby placic kase agencji w belgii skoro mozna
          skontaktowac sie bezposrednio z tansza agencja w polsce?

Ewa
      • agiszon Re: O Belgii 26.02.05, 20:41
        Oj, przestan, przestan. Same ochy i achy, ale chyba trafilas na jakichs
        superzamoznych ludzi. Fakt, ze zawsze zabieraja dziewczyny na'wakacje',ale
        tylko dlatego, ze w przeciwnym wypadku nie mogliby 12 godzin spedzac na szlaku.
        Tyle, ze Ty masz wtedy 5 razy wiecej roboty a ni kt Ci za to nie zaplaci. O
        oplaceniu podrozy i kursu jezykowego pierwsze slysze! Jakies kompletne
        bzdury!
        • mary_an Re: O Belgii 26.02.05, 21:50
          No jakos mam tu wiecej kolezanek i wszystkie maja tak samo. Pracujemy b. malo
          (3-4h dziennie), pieniadze sa dobre, rodzinki placa za kurs i przejazd. To moze
          my wszystkie mamy jakies dziwne szczescie tylko TY jedna pecha????? Ja juz
          jestem u trzeciej rodzinki i jest extra, moze poszukaj sobie tez jakies fajnej
          rodzinki zamiast marudzic :)
          • agiszon Re: O Belgii 27.02.05, 20:56
            mary_an napisała:

> No jakos mam tu wiecej kolezanek

GRATULUJE

i wszystkie maja tak samo. Pracujemy b. malo
            > (3-4h dziennie , pieniadze sa dobre, rodzinki placa za kurs i przejazd.)

TO JUZ CHYBA PRZESADA - ZA 3,4 GODZINY DZIENNIE MASZ 500 EURO NA MIESIAC,
            OPLACONY KURS JEZYKOWY I BILETY???? HA HA HA

To moze my wszystkie mamy jakies dziwne szczescie tylko TY jedna pecha?????

A WIESZ, ZE MOZE??? A MOZE KTOS TU KOLORYZUJE? JA TEZ ZNAM KILA DZIEWCZYN,
            KTORE SA TU OPERKAMI I JAKOS ZADNA Z NICH NIE MA TAKICH WARUNKOW JAK TY I
            TWOJE LICZNE ZNAJOME

Ja juz jestem u trzeciej rodzinki i jest extra, moze poszukaj sobie tez jakies
            fajnej rodzinki zamiast marudzic :)

SKORO PIERWSZA I DRUGA TEZ BYLA TAKA FANTASTYCZNA, A TY WCIAZ W BELGII, TO
            DLACZEGO KOLEJNA ZMIANA?
            A JESLI NAPRAWDE MASZ TAK WSPANIALE, TO NIC, TYLKO POGRATULOWAC, NATOMIAST
            POWINNAS ZAUWAZYC, ZE NIE WSZEDZIE JEST TAK KOLOROWO (TE 3,4 GODZINY PRACY
            DZIENNIE MNIE ROZWALILY - JESZCZE NIE MOGE DOJSC DO SIEBIE) I KTOS, KTO PYTA
            POWINIEN ZNAC ROWNIEZ OPINIE NEGATYWNE - MOJA JEST NEGATYWNA - BELGOWIE NIE
            SA DOBRYMI RODZICAMI - HOST- RODZICAMI ROWNIEZ.
            • mary_an Re: O Belgii 28.02.05, 09:33
              Serio nie rozumiem o co sie tak oburzasz :)
              Mam juz trzecia rodzinke, bo przyjezdzam tu zawsze na wakacje - 2 miesiace w
              zimie - 3 miesiace studiow - 2 miesiace w lecie - 3 miesiace studiow itp itd.
              Mam tu obok dwie kumpele sasiadki - jedna ma extra rodzinke, jezdzi z nimi na
              wakacje (Alpy francuskie, St. Tropez), pracuje b. malo, rodzinka oplaca jej
              kurs, przejazdy metrem i komorke (czyli ma jeszcze lepiej niz ja), druga ma
              wlasny oddzielny apartament z lazienka, kuchnia i salonem. No a co do godzin
              pracy to rano wozimy dzieci do szkoly (srednio praca od 8.15 do 8.40) potem
              odbieramy 15.30 i siedzimy az rodzice wroca (u mnie 18.30). I tyle.
              Bardzo mi przykro, ze zle trafilas, moze powinnas poszukac sobie innej rodzinki
              a nie sie wyzywac na innych na forum :) Serio nie znam tu nikogo
              niezadowolonego z pracy i rodzinki (no oprocz Ciebie). Pozrdawiam!!
              • inka_83 Re: O Belgii- kurs francuskiego 13.03.05, 10:55
                czy któraś z Was zna może ceny kursów francuskiego w Belgii?(okolice Bruges
                i/lub Knokke) jak często sie odbywają i czy są dobrze prowadzone?
                a, i przy okazji-ten ich "Dutch" jest odpowiednikiem holenderskiego czy też
                to zupełnie inny język? czy wiele wspólnego z niemieckim? chyba powinnam choć
                troszke sie z nim zapoznac przed nadejściem wakacji a nawet nie wiem jakiego
                podręcznika szukać:/
                z góry dziękuję i pozdrawiam!!:)
                • inka_83 Re: O Belgii- kurs francuskiego- 13.03.05, 11:41
                  znalazłam dwie stronki o szkołach językowych w Brugge ale niestety zawarte na
                  nich informacje są w jezyku "dutch" zatem mam prośbę do kogoś znającego ten
                  język o pomoc w wyłowieniu informacji o ewentualnych organizowanych kursach
                  letnich i ich cenach (bo nie wiem czy sa podawane tygodniowo czy jakoś inaczej
                  a rodzina nie proponuje partycypowania w kosztach)i godzinach (opiekując sie
                  dziecmi przez wakacje raczej odpadają poranki choc nie wiem, bo jeszcz na ten
                  temat z hostami nie rozmawiałam).
                  poniżej zamieszczam linki do tych stron i ślicznie proszę o pomoc :D
                  www.ivobrugge.be/
                  www.snt.be/
                • mary_an Re: O Belgii- kurs francuskiego 13.03.05, 19:28
                  Flamandzki to prawie to samo co holenderski, wymowa i akcent jest troszeczke
                  inna, a poza tym kazda miejscowosc ma swoja specyfike (regionalizmy). Jesli
                  chodzi o szkoly, to nie mam pojecia, ale Knokke i Brugges to male miasteczka
                  turystyczne i raczej mozesz miec problemy ze znalezieniem kursu na krotko (bo
                  jak rozumiem jedziesz na wakacje). Na pewno sa kursy polroczne, w szkolach
                  panstwowych takie kursy kosztuja 40-50 Euro na pol roku (zapisy na semestr
                  zimowy masz w sierpniu, na letni w lutym, ale jest pelno chetnych i trzeba
                  czasami walczyc o miejsce). Ja jestem w Brukseli i tez mialam straszne problemy
                  ze snalezieniem kursu na krotko, tylko jedna szkola organizuje kursy, ktore
                  mozna zaczac w dowolnym momencie i chodzic jak dlugo sie chce (Alliance
                  Française).
                  • inka_83 Re: O Belgii- kurs francuskiego 18.04.05, 02:12
                    czyli sądzisz, Mary An, że nawet w samej Brukseli w miesiącach letnich w grę
                    wchodzi tylko Alliance? co sądzisz o tej szkole? jestes z niej zadowolona? kto
                    zwykle uczęszcza na takie kursy? inne au pairki także?
                    żadne inne szkoły, np państwowe czy też przy uniwersytetach, nie prowadzą
                    letnich kursów?
    • agatauk Chce byc au pair w Luxemburgu 24.01.05, 19:30
      Cześć!!
      W tym roku piszę maturę i zaraz po niej bardzo bym chciała wyjechać na rok jako
      Au Pair za granicę. Chciałabym wyjechać do kraju Beneluxu - Luxemburg. Bardzo
      mi zależy, żeby właśnie tam pojechać. Jeśli ktoś zna jakąs rodzine, która
      poszukuje operki właśnie z tego kraju, to prosze o kontakt. Byłabym bardzo
      wdzięczna równiez, za informacje od osób,które tam były, oraz od osób, które
      mają sprawdzone i dobre biura.
      Proszę piszczie agauk@wp.pl
    • agahol Re: Chce byc au pair w Belgii lub Luxemburgu 22.02.05, 12:11
      Szukam fajnej rodzinki w Belgii lub Luxemburgu. Znam dobrze niemiecki, niezle
      holenderski (chcialabym zaczac uczyc sie francuskiego) Mam bardzo duze
      doswiadczenie w opiece nad dziecmi- od trzech lat zajmuje sie nimi w Holandii
      (posiadam referencje)
      Dajcie znac, jezeli znacie fajnych, godnych polecenia ludzi szukajacych
      aupairki (bez prawo jazdy- niestety :(( )
      Pozdrawiam :)
      Agnieszka
    • inka_83 a jak najłatwiej dostać się do tej części Europy? 23.02.05, 21:48
      pytam, bo wszelkie oferty tanich linii lotniczych jakoś omijają te regiony,
      albo nie oferuja wylotów z Krakowa ani Katowic. pozostaje rodzimy LOT, ale tu
      już promocja zaczyna sie w okolicach 1000zł.
      znalazłam połączenie autokarowe w granicach 400-500 zł (duży plus- przystanki w
      kilku wiekszych miastach nie tylko w stolicy), ale chciałabym zapytać jakie są
      Wasze w tej kwesti doświadczenia i jakich poleciłybyście przewoźników.
      Z góry dziękuję!
      Inka:)
      • ewka_marchewka23 Re: a jak najłatwiej dostać się do tej części Eur 26.02.05, 19:02
        Ja lecę w marcu do Amsterdamu odwiedzic moją przyszłą rodzinkę.Prawie wszystkie
        tanie linie latają w tamtą stronę.Niestety w Sky Europe nie było juz miejsc na
        marzec. Ostatecznie lecę LOTem. 808 zl(ze wszystkimi opłatami lotniskowymi) w
        obydwie strony.Więc chyba nie jeste aż tak źle(no ale to nie ja płacę za
        bilet:)).Wcześniej planowałam jeszcze jechać pociągiem InterCity do Brukseli,
        bo moja rodzinka mieszka na płd Holandii.No,ale ostatecznie wybrałam samolot.
      • anbxl Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 05.03.05, 16:32
        Mary an moim zdaniem tez troche koloryzujesz,albo masz super szczescie i
        trafiasz na rodziny moze eurokratow????Dwa lata temu zamknelam jedyna legalna
        tu w Belgii (ktora przyjmowala tu polskie au pair)agencje HAPPY FAMILIE,ktora
        prowadzilam przez 3 lata i przewinelo sie wiele au pair (w wiekszosci Angielki
        i Niemki)ale bylam zmuszona do zamkniecia dzialalnosci,gdyz byla nie oplacalna
        po zmianie praw dla polskich au pair z reszta na moja prosbe-jednak tak je
        zmienili,ze dla Polek legalny pobyt au pair w Belgii jest praktycznie nie do
        przeskoczenia-rodzina aby zlozyc dokumenty o wize dla au pair musi wplacic
        kaucje i potwierdzic,ze au pair bedzie tylko pracowac 20 godz tygodniowo i da
        osobny pokoj i min 400 euro na miesiac a do tego musi wykazac,ze dzieci
        uczeszczaja w ciagu dnia do zlobkow szkol,a przeciez ludzie przede wszystkim
        potrzebuja tu au pair do niemowlakow,bo zlobki sa tu bardzo drogie,a wiec
        mialam mniej klientow,a wlasciwie sporo-tylko,ze na czarno na co nie moglam
        sobie pozwolic.Co do tutejszych rodzin to co prawda nie ma regul,ale sa
        beznadziejne-czytaj za wszelka cene chca dziewczyny wykorzystywac max i nie
        chca przestrzegac praw programu au pair.Jezeli ktos z was jest tu legalnie to
        prawdopodobnie rodzina to zalatwila jako domestique-duzo latwiejsza procedura.W
        kazdym razie patrzac na moje doswiadczenie nie polecam wam Belgii na pobyt au
        pair i jednoczesnie odradzam placenie kolosalnych sum polskim biurom au pair,a
        najlepiej skontaktowac sie z biurami bezposrednio z krajow gdzie sie chce
        pojechac-adresy znajdziecie na necie-jest taka chyba niemiecka strona gdzie ma
        wszystkie linki europejskich biur.Prowadzac to biuro bardzo zrazilam sie do
        polskich biur,ktorych rola polega na ....braniu kasy w PL i wysylanie
        dziesiatek aplikacji za jednym zamachem:-(((A POTEM TO I TAK NIC NIE
        POMAGAJA_WIEM OD WIELU DZIEWCZYN KTORYM POMOGLAM TU NA MIEJSCU Jezeli
        potrzebujecie jeszcze jakis info to na priva
        • tijgertje Holandia 06.03.05, 12:01
          Witaj!
          Bylam kiedys au-pair w Holandii, przez rok mieszkalam u wlascicielki biura, wiec sie na roznosc napatrzylam... Twoja wypowiedz brzmi wyjatkowo znajomo. Holendrzy sa strasznymi sknerami, no nie wszyscy, ale ci, ktorzy biora au-perki zdecydowanie. Bylam 3 miesiace u jednej rodziny i mialam bardziej nia dosc. Moglam pracowac max 30 godzin, ale jak oni to liczyli, to naprawde nie wiem, bo robilo sie z tego i ponad 60 i jeszcze potrafili wypomniec, ze tyle na mnie placa i jesc mi daja, to powinnam z wlasnej inicjatywy zrobic mnostwo dodatkowych rzeczy. W drugiej rodzinie tez pracowalam znacznie ponad norme, ale przynajmniej traktowali mnie po ludzku i placili troche wiecej. Sporo rozmawialam z host-mama o innych dziewczynach, czasem wlosy sie na glowie jezyly od historii, ktore uslyszalam. Polskie biura nie mialy tu zbyt dobrej opinii. Tak jak piszesz, brano pieniazki, byleby tylko kogos wyslac za granice, a potem niech sie inni martwia. Gdy wyjezdzalam, dostalam wyrazne instrukcje, ze w razie problemow nie moge sie zwracac do polskiego biura, bo i tak na odleglosc nic nie moga zrobic, musialam dzwonic do biura holenderskiego, a oni w razie potrzeby mieli przedstawic problem w biurze polskim. W praktyce wyglada to tak, ze dziewczyna musi sobie radzic sama, bo Holendrzy sa jednak dosc solidarni i rzadko wina lezy po stronie rodziny, niezaleznie od obiektywnych faktow. Z polskim biurem kontaktowano sie w zasadzie dopiero, gdy rodzina decydowala, ze au-pair jest osoba nieodpowiedzialna i nie mozna jej umiescic w innej rodzine, wiec odsylalo sie taka do Polski. Z drugiej strony faktem jest tez, ze polskim biurom zalezy na ilosci, nie na jakosci. Rozmawialam z wieloma dziewczynami i czasem dziwilam sie, ze ktos dopuscil do programu dziewczyne, ktorej opiece nawet zdechlej ryby bym nie powierzyla, a co dopiero dzieci... Niestety nie kazdy nadaje sie na au-pair, w Polsce biura na wiele rzeczy przymykaja oczy, obiecuja zlote gory i nie informuja jak nalerzy o rzeczywistej sytuacji z granica. Gdyby dziewczyny przed wyjazdem lepiej byly przygotowane i szukajac rodziny wiedzialy na co zwracac uwage i o co pytac, zapewne uniknelyby mnostwa problemow. Holandia bardzo mi sie podoba,mieszkam tu juz 5 lat i coraz bardziej wsiakam, ale moge stwierdzic, ze przecietnych rodzin po prostu nie stac na au-pair, rodziny decydujace sie na zaproszenie stalej opiekunki zza granicy maja specjalne oczekiwania, ktore bardzo trudno spelnic. Wiele rodzin jest naprawde fajnych, ale do rzadkosci niestety nie naleza rodziny, ktore traktuja au.pair doslownie jak niewolnika. Jadac do Holandii warto sie naprawde dobrze przygotowac, bo czeka was wiele niespodziane, nie zawsze przyjemnych. Swoj drugi pobyt wspominam bardzo dobrze, choc wiem, ze dla kogos innego pewne rzeczy bylyby nie do zaakceptowania.
          Jezeli czytaja to dziewczyny z Holandii, ktore maja ochote sie ze mna skontaktowac, to prosze bardzo. Piszcie na moj adres gazetowy. Mieszkam na poludniu, w poblizu Bredy i Roosendaal, kilkanascie kilometrow od granicy z Belgia, mam 30 lat, meza Holendra,(na szczescie nie zalicza sie on do tych typowych) i rocznego synka.
          Pozdrawiam Was serdecznie!
          • annette9 Re: Holandia 02.10.06, 14:05
            witaj, ja mieszkam w moergestel, blisko oisterwaijk i tilburga. I jestem au-
            pair. Ale wszystkie umowy wczesniejsze, zasady zostaly zlamane. I jest inaczej.
            Holenderka mna maxa mnie wykorzystuje. Chce odejsc od tej rodziny. Musze cos
            wykombinowac. Jesli masz jakies wskazowki dla mnie do napisz
            annette9@gazeta.pl, lub annette9@tlen.pl . Teraz musze odebrac dzieci ze szkoly
            bo jestem sama z 3 dzieci przez kilka dni i wszystko na mojej glowie.
            pozdrawiam aneta
          • iaskot Re: Holandia 26.10.06, 23:37
            Hejka!
            Zamierzam wyjechać do Holandii jako Au Pair w najbliższym czasie. Nigdy jeszcze
            nie byłam Au Pair i bardzo sie tego obawiam.
            Tijgertje tutaj na forum pół roku temu napisała: "Gdyby dziewczyny przed
            wyjazdem lepiej byly przygotowane i szukajac rodziny wiedzialy na co zwracac
            uwage i o co pytac, zapewne uniknelyby mnostwa problemow". Czy jest może teraz
            na forum ktoś, kto był już Au Pair za granicą i chciałby udzielić mi tego typu
            rad? Byłabym bardzo wdzięczna, bo naprawdę pojęcia nie mam na co powinnam
            zwracać uwagę, i w jaki sposób wyczuć czy dana rodzina nie chce mnie oszukać i
            nie będzie mnie wykorzystywać ponad miarę.
            Bardzo proszę o kontakt albo tutaj na forum, albo na mojego maila: iaskot@o2.pl
            Z góry dziękuję i będę naprawde wdzieczna jak ktoś się odezwie.
            Pozdrawiam!, Iwona
          • faful1 Re: Holandia 05.02.07, 11:14
            Czesc w tym roku zamierzam wyjechac z programem jako au pair w holandii,
            wczesniej jezdzilam ale na wlasna reke szukalam pracy a w tym roku troszke sie
            obawaim boi jest tam coraz wiecej polakow..czy moglabys mi polecic wjaki
            sposob najlepiej zostac au pair?prosze o odpowiedz
            magda
          • inka_83 Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 12.03.05, 16:47
            a jak generalnie Belgowie wychowują swoje dzieci? i jakiego podejścia oczekują
            od au pairki? ulegania wszelkiem zachciankom ?(jadę na lato- więc może
            wakacyjna laba objawi się tez tym?) czy tez stawiana dzieciom pewnych wymagań?
            (np utrzymywania porządku wśród swoich rzeczy?)
            • mary_an Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 13.03.05, 19:25
              to zalezy od danej rodzinki. kazda jest inna i nie mozna powiedziec, zeby
              Belgowie wyrozniali sie czyms szczegolnym. Wczoraj bylam z dziecmi w Knokke u
              dziadkow i dziadkowie zupelnie inaczej je traktowali niz rodzice (co mnie
              strasznie wkurzylo), zreszta ja tez mam swoje zasady i je tu wprowadzam, w
              koncu jak opiekujesz sie dziecmi to tez jest w tym jakis element wychowania. Ja
              staram sie zawsze wyposrodkowac, nie mozna przesadzac w zadnym kierunku, na
              pewno mozna trafic na wariatow, co pozwalaja dzieciom na wszystko, albo
              odwrotnie - na nic, ale chyba nie mozna uogolniac.
              Ja tez bylam tu na lato i akurat trafilam do rodzinki o twardych zasadach,
              ktorych dzieci (nawet te najmlodsze) musialy sie trzymac (co mnie denerwowalo,
              bo jak upilnowac dwulatka, zeby stosowal sie do etykiety przy stole?). A teraz
              z kolei mam dzieci troche rozpuszczone, ale pracuje nad nimi :)
    • inka_83 Re: karta Euro<26 w Belgii + autkiem po Belgii 18.04.05, 02:08
      witajcie dziewczyny!
      dotad korzystałam z karty EURO<26 ale kończy mi się z poczatkiem wakacji i
      zastanawiam się która by mi się w Belgii bardziej przydała. Euro a może IASIC?
      a może jeszcze jakaś inna?
      czy są jakies różnice w przepisach ruchu drogowego między Belgią a Polską? na
      co należy zwrócić uwage siedząc za kółkiem i jakimi kierowcami sa Belgowie?
      i czy na pewno nie potrzebuję europejskiegi prawa jazdy by poruszac sie po
      tamtejszych drogach?
      z góry dziękuję!
      • mary_an Re: karta Euro<26 w Belgii + autkiem po Belgi 18.04.05, 09:18
        ja mam ISIC i jestem bardzo zadowolona.
        Jesli chodzi o jezdzenie to jest swietnie, ja bardzo bardzo lubie jezdzic po
        Belgii, ogolnie to nie ma zasad, 90% samochodow jest obtluczonych, bo wszyscy w
        siebie wjezdzaja :) W miescie 50km/h na autostradzie 120 ograniczenie, z zasady
        nie ma drog podporzadkowanych, jest pierwszenstwo auta po prawej.
        • inka_83 Re: pogoda? -m.in.do Mary An 18.04.05, 11:30
          Mary An, podręczę Cię jeszcze troche pytaniami, jesli nie masz nic przeciwko,
          jako że jesteś tu chyba najlepszą specjalistka od operowania Belgii. :)
          jak wyglada lato w Belgii, w okolicy Brukseli np? tak miedzy czerwcem a
          październikiem?
          ograniczenia bagażu to dla mnie zawsze mała tragedyjka, a nie chcę np marznąć
          teskniąc za rzeczami, które przy pakowaniu uznałam optymistycznie za
          niepotrzebne.
          (nieco wyżej zamieściła tez pytanie nt kursów fran i jesli znalazłabyś chwilkę
          byłabym dźwięczna i melodyjna za odpowiedź) :)
    • julcita 28 maja jade!!!! 05.05.05, 19:45
      Hey kochane,
      No wiec ja sie zdecydowalam i jade 28 maja do Brugge gdzie znalazlam rodzine-
      wierze ze fantastyczna:)Szukam kogos kto jest w Brugge albo tam jedzie?Miloby
      bylo kogos poznac za wczasu:)
      Pozdroofka i dzieji za wszelkie inf. tu awarte-przydadza sie na bank!:)
      • mary_an Re: 28 maja jade!!!! 05.05.05, 21:02
        Super, gratulacje!! Brugge to swietne miasto, do tej pory pamietam szalone
        zakupy, na ktore sie tam udalam :) No i maja pyyyyszne piwko! I fajne puby :)
        Tylko pozazdroscic (bo ja siedze na uniwerku jeszcze przez 3 miesiace :(
        • julcita Re: 28 maja jade!!!! 08.05.05, 10:24
          Ooooj żal mi Ciebie:( A co potem planujesz na wakacje?Gdzies jedziesz?
          To prawda ze maja smakowe piwka?;)Mniam:)Heee...mialam tam zaoszczedzic
          pieniadze a cos czuje ze 3/4 na zakupy przepuszcze..jak ciezko byc kobieta:)Cos
          jeszcze ciekawego mozesz mi polecic albo powiedziec o tum miescie?Pozdrawiam
          J.
          • mary_an Re: 28 maja jade!!!! 08.05.05, 12:12
            moje ulubione piwko smakowe to Pecheresse (chyba tak sie pisze, tylko z
            akcentami a tu na klaw ich nie mam). Ogolnie to piwek tam maja kilkaset
            gatunkow, wiec na pewno sie nie znudzisz :)
            Brugge to jest bardzo turystyczna miejscowosc, malutka, ale ma swietny klimat.
            Bylam tam juz dawno, pamietam urocza rzeke, kilka ciekawych kosciolow, uliczki
            szerokie na metr (uwielbiam je!!) i slawne beguinage (nie wiem kurcze jak to
            jest po Polsku - beginaż? :))))) cos a la klasztor, chyba jeden z najstarszych
            w Europie). Polecam wycieczke do Knokke (ale tam na pewno pojedziecie) - w
            sumie nic ciekawego do zobaczenia, ale to ich najnajwiekszy kurort, wiec wypada
            choc raz tam byc :) No i potem Gent (na pewno warto), Bruksela (ja mam tam byc
            chyba w sierpniu jako operka, jak dobrze pojdzie wszystko na uczelni),
            Antwerpia. Jako studentka kupujesz na dworcu studencki Ticket na pociag na 10
            przejazdow za 40 Euro i masz 1 przejazd dokadkolwiek w Belgii za 4 Euro wtedy
            (genialne!!!! tylko trzeba o tym wiedziec...).
            • julcita Re: 28 maja jade!!!! 11.05.05, 13:30
              OOOO!!!Ten bilet za 40 euro juz mi rodzinka wysłala-genialne-masz racje!!Jak
              bedziesz w Belgii to mam nadzieje ze znalazla bys troszke czasu zeby mi cos
              ciekawego pokazac?;)
              Czyli Brugge to miasto kulturalne...hmmm!!Bardzo dobrze:)Moja przyjaciółka
              jedzie jako au pair do DePan(nie wiem jak to sie pisze:/)50 km od Brugge wiec
              mamy plany zjezdzic w nasze wolne dni ile sie da tego kraju(i nie
              tylko..jeszcze Francje).TE ICH SZYBKIE POCIAGI ZNACZNIE UŁATWIĄ SPRAWE!:)Oj to
              zapraszam na piwko do Brugge jak bys byla w Brukseli-ja stawiam:)Powodzenia na
              uczlni!(a tak BTW to co studiujesz jak mozna spytac?)
              • mary_an Re: 28 maja jade!!!! 12.05.05, 07:44
                Ja na razie jeszcze nie wiem kiedy zladuje ostatecznie w Belgii, na razie moja
                rodzinka przestala sie odzywac, nie wiem, mieli wyjechac na wakacje, a moze sie
                rozmyslili. Zaczelam juz szukac innej, na szczescie jest pelno ludzi
                szukajacych operek. Chcialabym sie tam pojawic gdzies tak w polowie wakacji,
                wiec bardzo chetnie bym sie spotkala, jeszcze raz zwiedzila Brugge, pokazala Ci
                Bruksele (ktora juz znam jak wlasna kieszen), zwiedzila z kims Antwerpie itp.
                Studiuje w Niemczech filologie francuska i kilka innych rzeczy, w wakacje na
                koniec lipca bede miala egzaminy i jak zdam, to do Belgii, jak nie zdam, to do
                biblioteki uczyc sie do poprawek..
            • inka_83 Re: 28 maja jade!!!! 11.05.05, 21:00
              ten bilet za 40 Euro na 10 przejazdów faktycznie brzmi bardzo ciekawie. czy by
              go uzyskac trzeba si legitymowac ISIC? czy moze byc takze EURO<26? (wiem, ja
              wciz o tym samym, ale lakne konktretnych przykladów wiekszej uzytecznosci
              jednej z tych kart jesli a jakies róznice;)
              pozdrowionka!:)
              • mary_an Re: 28 maja jade!!!! 12.05.05, 07:42
                Jak nie studencki to kosztuje 60 Euro, czyli tez o wiele bardziej sie oplaca,
                niz kupowac pojedyncze bilety. Ale ja to bym probowala, przeciez oni i tak nic
                nie rozumieja, jak juz sprzedadza i bedziesz sie tym legitymowala to raczej nie
                powinni sie czepiac (za duzo maja obcokrajowcow, zeby kazdemu dokladnie
                legitymacje sprawdzac). Ja tam mam ISIC bo ta karte w sumie powazniej traktuja
                wszedzie niz euro 26, ale to tylko moja subiektywna opinia.
      • agiszon Ja jestem W Brugge! 02.05.06, 13:57
        Hej! Szukasz kogos, kto jest w Brugge i znalazlas. Odezwij sie do mnie to
        pomoge Ci zapoznac sie z miastem, jego cudownoscia w dzien i nieokielznaniem w
        nocy:) Tu jest cudownie, wiec nie zapomnij zabrac aparatu o ogromnej pamieci!
        Zakochasz sie w Brugge nawet nie wiedzac kiedy. Pozdrawiam i juz sie ciesze, ze
        bedzie nas tu wiecej:)
      • anczi2409 Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 30.09.05, 21:03
        hej ja jestem au pair w holndii:) dokladnie w heemstade 18 km od amsterdami i 7
        km od morza:) chwale sobie bo trafilam dobrze nawet bardzo moja host mma aletta
        byla au pair we wloszech i dobrze sie rozumiemy w tej kwestii wyjechalam z
        biura czuje sie bezpiecznie i mam ubezpieczenie od wypadku rodzina placila
        takze za podroz kurs jezyka angieslkiego wiec sie cieszylam:) moje miesieczne
        wynagrodzenie to 315 euro a jak sa jakies nadgodziny albo jakies baby sittingi
        tu w okolicy to nawet wiecej :) odpowiem na pytania bo mnie etz trapily
        watpliwosci przed wyjazdem ale wszytsko sie ulozylo noo 1 miesiac tyci plakalam
        bo tesknilam ale jak poszlam do szkoly to wszystko sie wyprostowalo:) podawiam
        i powodznia zycze ania@thuis.verhus.nl
      • elisalaura Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 07.11.05, 16:47
        Poszukuje au pair do Holandii. Od stycznia '05 na okres roku. Jestesmy rodzina
        holendersko-polska, mamy mala coreczke w styczniu bedzie miala 5 miesiecy, psa
        i dwa koty. Mieszkamy ok. 25 km od Amsterdamu. Jezeli bylabys zainteresowana
        lub chcesz wiecej informacji skontaktuj sie ze mna: elisalaura@gazeta.pl .
      • agatha24 Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 12.01.06, 12:11
        ja mam oferte rodziny z Belgii, a dokladnie z Tervuren kolo Brukselii, ponoc
        mozna stamtad dojechac tramwajem do centrum Brukseli.
        ile kosztuje bilet miesieczny na autobus/tramwaj, czy w Brukselii sa strefy tak
        jak np w Londynie?
        a poza tym czy ktos sie uczyl w Brukseli angielskiego i moze polecic jakis
        dobry, niezbyt drogi kurs (bardziej zaawansowany niz poczatkujacy).
        • paqurette Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 16.06.06, 01:51
          Hej Au Parki!!
          Pilnie poszukuje ofert rodzin goszczczacych na okres wakacyjny w Holandii.
          Moja siostra bardzo chce wyjechać na wakacje jako au pair(czerwiec-wrzesien
          2006).Umie język angielski na poziomie
          średnio-zaawansowanym oraz język niemiecki na poziomie podstawowym.Potrafi sie
          doskonale dogadac z dziecmi(poniewaz mamy mlodsze rodzenstwo;)
          Jesli ktos mialby oferte,bede wdzieczna:)

KONTAKT:
          mail:paqurette@web.de , badz gg:9231677

serdecznie pozdrawiam - Ania
    • jamajka_1985 Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 16.01.06, 21:08
      Witam.Mam na imię Karolina i jestem 20-letnią studentką AE w Krakowie.Bardzo
      chciałabym wyjechać na wakacje jako aupair.Umiem język angielski na poziomie
      średnio-zaawansowanym oraz język niemiecki na poziomie podstawowym.Zależy mi w
      szczególności na takich krajach jak : Holandia , Belgia , UK , Irlandia ,
      Szwecja i Niemcy.Mogłabym wyjechać na 3 miesiące tj.lipiec, sierpień i
      wrzesień. Lubię dzieci a co najważniejsze dzieci lubią mnie,ze względu na to że
      potrafię się z nimi doskonale dogadać;)
      Bardzo mi zależy na tej pracy.Jeśli ktoś miałby ofertę to proszę przesłać na e-
      mail : malina194@op.pl.
      pozdrawiam.
      • orzechowa_panna Chce być au pair!!! 20.04.06, 11:42
        Witam!
        Chciałbym wyjechac jako au pair za pośrednictwem agencji, byłabym bardzo
        wdzięczna za linki. Jest teraz mnóstwo tego typu firm i trudno ocenić , która
        jest kompetentna - dlatego liczę na Waszą pomoc w znalezieniu tej włąściwej :)
        Rozważałm też możliwość wyjazdu "na czarno" ale też nie wiem , gdzie mam szukać
        rodzin, które byłyby zainteresowane aupairką z podstawowym angielskim i dobrym
        francuskim. Czekam więc na Wasze rady i pozdrawiam serdecznie!
        aga_sonne@interia.pl
        • mary_an Re: Chce być au pair!!! 20.04.06, 15:39
          po prostu zaloz sobie profil na jakiejs stronce, np. www.aupair-world.net i sie
          dogadaj. ze jedziesz przez internet to wcale nie znaczy, ze musi byc
          nielegalnie - po prostu jedziesz i zalatwiasz formalnosci na miejscu, po prostu
          robisz to sama, a jak zaplacisz agencji, to tez robisz to sama, ale agencja
          moze ci doradzic :D
        • goya0 Re: Chce być au pair!!! 05.05.06, 21:10
          czesc! tak sie sklada, ze wlasnie pracuje jako au pair w belgii i w
          najblizszych dwoch miesiacach zamierzam opuscic ta rodzinke, chcialabym znalezc
          kogos na swoje miejsce! praca na czarno!wymagany angielski! jezeli jestes
          zainteresowana napisz mail odpisze szczerze i bez kitu! moj adres email
          goya0@poczta.onet.pl! pozdrawiam
    • koronkova Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 27.04.06, 17:38
      Czesc Operki:)
      Ja własnie znalazłam cudowna rodzinke w Eeklo w Belgii
      i powiem szczerze ze jestem w wielkim zdumieniu
      poniewaz ta rodzinka ma przemile poczucie humoru wyslali mi zdjecia dzieciaczkow,domu firmy ktora maja . Rozne okolicznosciowe zdjecia.
      Rozmawiam z nimi na kamerce internetowe i na mikrofonie jako ze maja polaczenie
      internetowe wirless to mi pokazali rpzez kamerke caly dom:)
      Wyjezdzam w lipcu 27. Mam pytanko czy kto orientuje sie moze wlasnie cos o okolicach EEklo wogole co to za miasto no moze przez przyapdek jest tam jakas Polka:P
      ps. Mi rodzinka bedzie placic 400E miesiecznie + oplacaja 2 kursy [2h angielskiego i 1h holenderskiego]mam zagwarantowane 2 tyg urlopu. Rodzina ma firme cateringowa wiec na jedzonko nie bede narzekac:P No i najwanziejsze rozmawiam z ich obecna au pair Zuzia ze Słowacji i naprawde Zuzia mowi ze to dobra rodzinka :) No to mi sie udalo:p
    • hummer80 Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 05.05.06, 19:58
      Au-pair w Holandii.
      Dziewczyny bylam rok temu au-pair w Holandii u super rodziny. Wiem ze teraz
      potrzebuja nowej dziewczyny oczywiscie Polki-bo sparawdzona i najleprza :).
      Rodzina jest na prawde super dlatego chce im pomoc znalezc fajna i
      odpowiedzialna dziewczyne. Jak ktoras z was jest zainteresowana napiszcie do
      mnie to podam wam dalsze szczegoly i chetnie odpowiem na wszystkie pytania.
      moj mail magel@poczta.fm
      • bbqueenpl Re: praca dla aupair w holandii 09.09.06, 19:04
        hey dziewczeta
        jesli ktora chce wyjechac natychmiast do holandii jako aupair mam bardzo fajna
        rodzinke ktora potrzebuje aupair od zaraz.mieszkaja w hoofddorp niedaleko
        amsterdamu i blisko do schipol.
        jakby ktoras byla zainteresowana prosze o o\kontakt na meila gazetowego.
        pozdrawiam
        ola albo na ten email: bbqueenPL@hotmail.com
      • karolka.wo Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 01.06.06, 19:47
        Hej,
        Szukam au pair do niewielkiej miejscowości Harmelen koło Utechtu w Holandii.
        Dwoje dzieci 8 i 10 lat. Rodzinka fajna. Praca od około połowy sierpnia. Szukam
        osób z dobrą znajomością angielskiego i prawem jazdy.

Zainetersiwanych prosze o kontakt mailowy karolka_wu@interia.pl

Pozdrawiam.

Karolina
      • blondyneczka0007 Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 07.08.06, 17:27
        Hej Dziewczyny!Jestem operka w Tilburgu od stycznia br. niestety sytuacja
        zyciowa zmusza mnie do opuszczenia mojej Host Familly.Jesli sa jakies
        zainteresowane dziewczyny bardzo prosze o kontakt. Rodzine musze opuscic jak
        najszybciej bedzie to mozliwe. Wszelkich info udziele na meila
        blondisiwa@poczta.onet.pl lub na gg 3979826.

Pozdrawiam blondi
    • jaroslava Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 09.07.06, 21:56
      We are Dutch-Slovakian family living in Holland and we do look for an au pair
      who could help us with our daughter beginning 1st of August.

You can see our family file on www.aupair-options.com/?
      profile_id=38658&lang=en&menu=&show_profile_info=on

If you like our profile ad you are interested please let us know and send us
      some more information about yourself.

Kind regards,

Jara Jansen
      jara@famjansen.net

0031 365372872
    • karrolcia5 Rodzina z Holandii poszukuje au pair!!! 10.07.06, 16:11
      Czesc,
      obecnie jestem u tej rodziny, ale tylko do konca wrzesnia (szkola). Moja host
      rodzinka poszukuje nastepczyni na moje miejsce na ok 3 - 4 m-ce poczawszy od
      konca wrzesnia. Jesli jestescie zainteresowane, piszcie na moj e-mail:
      karolinasobczak@o2.pl Jak dla mnie rodzinka jest super:) Pozdrawiam!
    • dzwony1 Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 10.08.06, 16:31
      Witam, rodzina mieszkajaca w Arnhem szuka Aupair od polowy Wrzesnia /
      Pazdziernik na min. 6 miesiecy, dwojka maluchow ( 5 i 3 lata), rodzice pracuja.
      Moze byc tez Aupair dochodzaca ( wieczorny babysitting lub czasem w weekendy)
      Zaiteresowane prosze o kontakt na moj adres e-mailowy.

Dziekuje i pozdrawiam
    • ewa452 Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 26.08.06, 21:33
      Witam,chetnie podejme obowiazki Au Pair w Holandii od 1 wrzesnia 2006r.
      Obecnie koncze swoj kontrakt z rodzina w Amsterdamie,gdzie przebywam obecnie i
      rozgladam sie za nowa praca.Mam spore doswiadczenie,jesli chodzi o opieke nad
      dziecmi i bardzo lubie te prace.
      Osoby zainteresowane prosze o kontakt-e mail
      mandarynka23@hotmail.com ,tel.kom.+31 644 695 023
        • iaskot Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 28.10.06, 22:12
          Hejka!
          Zamierzam wyjechać do Holandii jako Au Pair w najbliższym czasie. Nigdy jeszcze
          nie byłam Au Pair i bardzo sie tego obawiam.
          Tijgertje tutaj na forum pół roku temu napisała: "Gdyby dziewczyny przed
          wyjazdem lepiej byly przygotowane i szukajac rodziny wiedzialy na co zwracac
          uwage i o co pytac, zapewne uniknelyby mnostwa problemow". Czy jest może teraz
          na forum ktoś, kto był już Au Pair za granicą i chciałby udzielić mi tego typu
          rad? Byłabym bardzo wdzięczna, bo naprawdę pojęcia nie mam na co powinnam
          zwracać uwagę, i w jaki sposób wyczuć czy dana rodzina nie chce mnie oszukać i
          nie będzie mnie wykorzystywać ponad miarę.
          Bardzo proszę o kontakt albo tutaj na forum, albo na mojego maila: iaskot@o2.pl
          Z góry dziękuję i będę naprawde wdzieczna jak ktoś się odezwie.
          Pozdrawiam!, Iwona
          • aannac au-pair w NL w Venlo 26.11.06, 22:33
            Rodzina niemiecko-holenderska, szuka opiekunki na min 1rok do opieki nad 13sto
            letnim chlopcem. Miejsce zamieszkania rodziny-Venlo. Chlopiec mowi po
            holendersku, niemiecku i angielsku.
            Rodzina szuka kobiety powyzej 20stego roku zycia, ktora posiada duzo wlasnych
            zainteresowan, dlatego, bo w czasie pobytu u rodziny opiekunka bedzie miala
            duzo wolnego czasu.

Zainteresowana?
            Chcaialbys uzyskac wiecej informacji?
            Napisz maila! aannac@gazeta.pl
    • basia.henk Au-pair do Holandii od zaraz 07.12.06, 00:26
      Mloda polsko-holenderska rodzinka szuka operki od zaraz! Miejscowosc Aalten -
      blisko granicy z Niemcami. Dwoje dzieci - dziewczynki. Gwarantowany przyjazd na
      swieta do PL.
      Szczegoly do uzgodnienia! :)
      Pytania i watpliwosci piszcie na:
      e-mail: basia.henk@kpnplanet.nl
      gg: 968076

Pozdrawiam serdecznie!
    • bluszczyca Re: Chce byc au pair w Belgii, Holandii, Dani 06.01.07, 14:54
      Miałam niedawno okazję być przez miesiąc w Holandii, bardzo podoba mi się
      kultura tego kraju, w zwiazku z tym podjełam decyzję o wyjeździe w charakterze
      au pair do tego właśnie zakątka Europy. Niekoniecznie chciałabym korzystać z
      pomocy " zdzierczych" i nie zawsze pewnych agencji au pair, kwalifikacje mam
      dobre ponieważ ukonczyłam pedagogikę na jednym z panstwowych uniwersytetów i
      znam na dobrym poziomie język angielski oraz chętnie nauczyłabym się
      niderlandzkiego. Bardzo prosze forumowiczki o pomoc - może znacie jakieś godne
      zaufania agencje posrednictwa w wielkopolsce ( równiez cenne beda te rady z
      jakich biur nie korzystać), albo rodziny które potrzebują od lipca 2007
      magistra pedagogiki do pomocy przy dziecku, dzieciach. Będę czekała na maile, z
      góry dzieki za odpowiedzi