Dodaj do ulubionych

Brama, furtka, drzwi...

03.06.05, 13:55
Mam takie spostrzeżenie - wiele osób (nie wiem czy mieszkańcy, czy może
pracownicy B-P czy też może robotnicy wykańczający mieszkania) zostawia
otwartą bramę albo furtkę. Czasem są otwarte przez parę minut ale czasem
przez parę godzin, również późnym wieczorem. Wczoraj np. zamykałem otwartą
furtkę i zastawione cegłą drzwi do A3 - a było grubo po 22...

Miałem również taką przygodę - ok 17.00 w ostatniej chwili wsiadalismy z żoną
do windy, w której były już dwie osoby i miały naciśnięte 3 pietro (na którym
my mieszkamy) - wyraźnie się zmieszały, powiedziały coś w stylu "ładne
osiedle - pewnie fajnie się tu mieszka" dojechały z nami na górę po czym od
razu zeszły bardzo szybko po schodach. Wziąłem psa i również zszedłem na dół
ale nie było akurat nikogo z ochrony, natomiast tych dwóch panów wsiadało do
białej furgonetki, która zaraz odjechała... Może jestem przewrażliwiony i
były to najzwyklejsze uczciwe osoby ale równie dobrze mogli robić
złodziejskie rozpoznanie.

Zamykanie furtki i bram to podstawa - inaczej na co nam drzwi z ryglami,
ochrona, domofony itp. skoro dzięki naszej niefrasobliwości każdy obcy może
swobodnie poruszać się po naszym osiedlu późną nocą.
Obserwuj wątek
    • agness100 Re: Brama, furtka, drzwi... 03.06.05, 14:39
      zgadzam się w zupełności. Osiedle miało być zamknięte i strzeżone. Aktualny
      stan rzeczy tłumaczę tym, iż nie działają jeszcze domofony. Mam nadzieję, że po
      ich uruchomieniu wszystko będzie zgodnie z założeniami. Jednakże mam spore
      wątpliwości jeśli chodzi o budynek A3. Znajduje się tam biuro sprzedaży, a
      drzwi do klatki są permanentnie otwarte - wczoraj prawie cały dzień były
      zastawione cegłami. Pamietam wersję, iż wejście do biura sprzedaży miało być z
      zewnątrz tzn. przez taras. Nawet jesli będzie domofon do biura to przecież nie
      widomo gdzie "wpuszczona" przez biuro osoba pójdzie i po co nam takie "łaziki"
      po bloku? Na tej samej zasadzie powinniśmy powalczyć o zamykanie garaży - no
      cóż: "okazja czyni złodzieja".... a trudno mówić o jakiejkolwiek ochronie w
      garażach.
      • tomcat_8 Re: Brama, furtka, drzwi... 03.06.05, 18:18
        No właśnie to jest to o czym pisałem w atku pt Bezpieczeństwo.

        Poza tym, ktoś już napisał coś o kradzieżach. Powiem szczerze, że nie słyszałem
        o tym. Czy to były poważne włamania? Moze ten temat też trzeba poruszyć na
        spotkaniu?

        Pozdrawiam
        • magda_bemowwo_park Re: Brama, furtka, drzwi... 03.06.05, 19:34
          z ta furtką to fakt, często przechodząc obok osiedla - jeszcze mieszkam na
          innej częsci bemowa - widzę otwartą furtkę
          • mariusz1973 Re: Brama, furtka, drzwi... 04.06.05, 07:49
            Witam.
            Zgadzam się z przedmówcami. Nie problem dostać się na osiedle, gdyż furtka jest
            cały czas otwarta. Jestem przyszłym mieszkańcem osiedla (A5) i byłem na osiedlu
            2 czerwca razem z synkiem po spotkaniu w sąsiednim przedszkolu. Wejść można bez
            problemu, ochroniarz tylko się popatrzył i to wszystko.
            • cramerpl Re: Brama, furtka, drzwi... 06.06.05, 09:07
              Problemu otwartej furkti i otwartej bramy nie rozwiąże się, dopuki jeden z
              ochroniarzy zawsze nie będzie stał przy bramce. Niestety często się zdaża, że
              przy wjeździe nie ma nikogo ;-( Najlepiej dla mieszkańców byłoby, gdyby przy
              bramie jazdowej wybudowana była jakaś mala stróżówka i każdy z gości musiałby
              przed wejścem zamledować się u ochroniarza, który powiadomiłby mieszkańca
              domofonem, ze ktoś do niego przyszedł z pytaniem "czy wpuścić". Praktykowane
              jest na wielu osiedlach, i wszyscy bardz osobie to chwalą... U nas każdy
              wchodzi kto chce.
    • cramerpl Re: Brama, furtka, drzwi... 08.06.05, 09:53
      Docelowa budka ochrony będzie znajdowała się od września przy wjeździe na
      osiedle od ulicy radiowej - tam bedzie główna brama wjazdowa. Wyjazd z osiedla
      będzie tu, gdzie teraz jest wjazd od Wrocławskiej. We wrześniu także zniknie
      tymczasowa biała budka ochrony znajdująca się przy A3.
      • michalfront Re: Brama, furtka, drzwi... 08.06.05, 12:02
        hmm wjazd od Radiowej, wyjazd na Wrocławską - czyli jadąc od centrum na
        skrzyzowaniu W-R trzeba będzie nie tylko skręcić ale zawrócić, a potem od razu
        na prawy pas żeby wjechać na osiedle :)
        czyli rozumiem ze jedna z obecnych bram (na dalej od furtki) zniknie...
        • cramerpl Re: Brama, furtka, drzwi... 08.06.05, 13:11
          obawiam się, że zniknie. Od samego początku była ona budowana jako brama
          tymczasowa...
          • michalfront Re: Brama, furtka, drzwi... 08.06.05, 15:15
            ja tam się nie obawiam a wręcz jestem zadowolony :)
            od początku jakoś tam nie pasowała :)))
    • cramerpl Chipy 08.06.05, 09:54
      Jeszcze w tym tygodniu zaczną działać chipy w garażach, bez których nie da się
      przywołać z poziomu -1 windy... Będzie choć trochę bezpieczniej ;-)
    • a147 Re: Brama, furtka, drzwi... 25.06.05, 16:31
      Przy furtce do budynkow A123 zainstalowano przycisk do otwierania drzwi od
      strony wewnetrznej w celu ulatwienia nam wyjscia z osiedla bez korzystania z
      kluczy. Stojac na zewnatrz moglem bez trudu wsunac reke, nacisnac przycisk i
      otworzyc drzwi bez kluczy...niezly kasek dla zlodzieja
      • fioletor Re: Brama, furtka, drzwi... 26.06.05, 16:46
        Zamiast pisać o tym publicznie (czytaj: informować potencjalnych złodziei)
        należałoby to zgłosić do dewelopera, żeby jak najszybciej się tym zajął.
        Ludzie, pomyślcie chwilę zanim coś publicznie napiszecie, bo takimi
        nieprzemyślanymi informacjami zamiast pomagać, to tylko sobie i innym
        mieszkańcom osiedla Bemowo-Park możecie zaszkodzić.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka