Dodaj do ulubionych

Rzecznik prasowy

16.04.13, 11:48
Czy to konieczność? Czy to moda? Czy to koniec kryzysu że stać nas na takie stanowisko w Urzędzie? www.jozefow.pl/WWW/AKT/130416B/info.html
Obserwuj wątek
    • jozefow512 Re: Rzecznik prasowy 16.04.13, 13:20
      Interesuje mnie zakres komunikacji, jaką miałby ogarniać rzecznik. Czy jest jakaś konkretna rzecz, która wymaga komunikacji? Czy może widać deficyty dotychczasowej komunikacji?

Moim zdaniem idea dobrej komunikacji m.in. polega na tym, by nie dawać głupich wywiadów w gazetach (jak w zeszłym roku w sprawie przedszkoli).
    • em-kwadrat Re: Rzecznik prasowy 16.04.13, 13:32
      Doradca Burmistrza ds. Komunikacji Społecznej, rzecznik prasowy???
      Proponuje kierowcę, osobistego ochroniarza, wizażystę/tkę, bufetową ........ (niepotrzebne wykreślić, potrzebne dodać). Może Burmistrz stwierdził, że jeśli w urzędzie pracuje ok. 100 osób, to odchudzenie budżetu miasta o ponad 100 000 zł rocznie nic nie zmienisad
      To Burmistrz już nie umie się komunikować? Super Express, Fakt, Józefów nad Świdrem siedzi na krzesełkach przed pokojem Burmistrza? Za bardzo będzie trzeba się tłumaczyć, że miasto podpisało z WSGE niekorzystną dla miasta (w mojej opinii) umowę, że szkoły podstawowe pękają w szwach w przeddzień reformy 6-latków, że kontrola z kuratorium wypada niekorzystnie, a osoba odpowiedzialna za ten bałagan zostaje "w nagrodę" powołana (w wyniku konkursu!) na funkcję Kierownika Referatu Oświaty z uzasadnieniem, że posiada predyspozycję i umiejętności gwarantujące prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków(!), że fantazje dot. zagospodarowania centrum kosztowały niemało pieniędzy i czasu?
      Argumenty p. Burmistrza o oszczędnościach (szczególnie na dzieciach) już nie trafiają do mnie od dawna, a powołanie do życia tej funkcji jest moim zdaniem potwierdzeniem nonszalancji i rozrzutności.
      • alcobar I z tego powodu azjaci zrobią z Europy 16.04.13, 13:58
        dom starców.
        Pensja plus świadczenia socjalne w skali roku to lekko ponad 30 tysięcy złotych. Za te 30 tysięcy chciałbym, żeby służby miasta regularnie zasypywały granitowym tłuczniem dziury w nieutwardzonych ulicach. Józefowskie ulice wyglądają jak przedmieścia Kalkuty. Czasem mam zagranicznych gości i dla nich atrakcją są nasze ulice. Chętnie wybierają się na spacer i robią zdjęcia, żeby po powrocie do Szwecji, Austrii czy Niemiec pokazywać znajomym ten polski fenomen... co drugi dom to dom za milion dolarów a ulica przy nim jak w Bangladeszu.
        • feelek Re: I z tego powodu azjaci zrobią z Europy 16.04.13, 14:08
          odezwał się zabawny kolega ze swoją zabawną opinią:
          ci Twoi goście z Austrii, Szwecji, Niemiec mają oczywiście na podorędziu tak z pół miliarda złotych aby nasze józefowskie ulice w mig zrobić takimi jak u nich.
          No im to zajęło tak z 50 lat ale to już szczegół.
          Tych z Niemiec kopnij w dupę jak te zdjęcia pstrykają albo kup im album o powstaniu, bombardowaniu Warszawy może im migawka w ich Nikonach zrzednie?, może Ci zanucą:
          "...bomben, bomben, bomben...
          ...bomben auf der Polen land..."

PS. z pozostałą częścią posta się zgadzam: rzecznik prasowy w J. to śmieszne i niepotrzebne.
            • feelek Re: I z tego powodu azjaci zrobią z Europy 19.04.13, 20:41
              co ty q... piszesz jaka para w gwizdek?...
              podaję dokł. wyliczenia: weź 500 mln zł i zbuduj te wszystkie asfalciki, chodniczki
              budżet J. 70 mln zł ale to cały ile z tego wydasz na inwestycje?
              albo przywieź Fina za 15 lat
              z Finem to pojechałeś: oni tam mają fatalne drogi na poziomie lokalnym wiadomo ostre zimy
              PS. znasz jaki kraj który w 23 lata zrobił to co postulujesz?
              PS2. ja nie mówię, że to dobrze, że stan tych dróg jest taki ale po co hodować w sobie takie kompleksy narodowe?
              dalipan, nie wiem, ale to sprawa kolegi jest.
    • em-kwadrat Re: Rzecznik prasowy 16.04.13, 18:11
      10 lat praktyki zawodowej i 11-sty pracodawca - Miasto Józefów. "Niezły" PRwink

Może nowa Pani od PR najpierw zmieni zamieszczony na swoim profilu błąd, bo coś chyba z datami pomyliła:
      Firma:
      Nowy projekt (od 2012-01 do 2013-12)

www.goldenline.pl/magdalena-janczewska2/
      • opoint Re: Rzecznik prasowy 16.04.13, 19:04
        Nie za ciekawe te osiągnięcia zawodowe.
        Zobaczymy jak długo taka osoba będzie rzecznikiem. Oczywiście jest to mieszkanka Józefowa i tu płaci podatki. Prawda?
        • 2zenek65 Re: Rzecznik prasowy 17.04.13, 12:00
          Hłe, hłe. A ja troszkę spiskową teorią polecę. Moim skromnym zdaniem obecność Pani Rzecznik jest wytłumaczalna w bardzo prosty sposób. Obstawiam zbliżające się wielkimi krokami wybory.

Tak, tak ......a teraz czekam na "Kra, kra" a potem "Łubu, dubu".
    • terpu Re: Rzecznik prasowy 17.04.13, 21:15
      Popieram wszystkie osoby, które oburzają się na zatrudnienie rzecznika.
      Józefów nie jest aż tak obleganym miastem przez media jak Warszawa, a że czasami wpadnie jakiś dziennikarz (nie licząc pani redaktor z naszej "miejskiej" gazetki), to chyba urzędnicy daliby rade coś z siebie wydusić wink
      Moim zadaniem coś się szykuje. W niedalekiej przyszłości miasto będzie musiało udzielać znacznie więcej odpowiedzi i komentarzy niż do tej pory. A co to będzie zobaczymy....
          • surmia Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 10:33
            A co ma rzecznik do wyborów?

Uważasz, ze nasz burmistrz ma tylu przeciwników, że nie śpi po nocach, obawia się konkurencji i zatrudnił rzecznika dla mydlenia oczu?
            Do tej pory dawał sobie radę bez rzeczników i wygrywał w pięknym stylu. Jeśliby nadal chciał być burmistrzem, też wygra - z rzecznikiem czy bez.
            Radzie Miasta też rzecznik do wyborów niepotrzebny.

Ten rzecznik to wymóg czasów uncertain
            Poczytajcie sobie, w prawie każdej, nawet najmniejszej miejscowości rzecznik jest zatrudniony. Teraz liczy się wizerunek i osiągnięcia. Musi być łączność ze światem poprzez profesjonalnie wyszkolone osoby. Umiejętność zaprezentowania dobrych stron miejscowości, możliwości jej rozwoju, planów na przyszłość, pomaga w wielu dziedzinach.

Choć też uważam, że dalibyśmy radę i bez rzecznika.
            • em-kwadrat Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 11:36
              Surmia, ja to rozumiem, ale w urzędzie Józefowa jest komórka ROZWÓJ I PROMOCJA GOSPODARCZA zatrudniająca 3 osoby. W Lesznowoli jest jedna osoba zajmująca się promocją. Jest to jedna z najbogatszych gmin w Polsce, mająca świetną markę. Mieszka w niej 20 tys. mieszkańców i jest ok. 5 tys. firm.
              www.lesznowola.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=78&menu_id=46&page=2
              Czwarta osoba do promocji to wg Ciebie ok? To wymóg czasów, aby ktoś miał na wizytówce coś tam, coś tam ds. PR jak kiedyś mgr? W Lesznowoli tego nie potrzebują.
              Wymóg czasu to spełnione podstawowe warunki nauki dla dzieci, aby nie siedziały w wolnym czasie w szkolnych piwnicach (biblioteka jest w piwnicy), ubikacje były czyste - przy tej ilości dzieci panie sprzątające nie nadążają sprzątać (zasikana podłoga, rozmazane inne potrzeby), wszy, świetlica 25m2-uczęszcza do niej 350 dzieci, stołówka 60m2 - wydawanych posiłków 650 (na posiłek mają 2 przerwy - zatem kto pierwszy ten lepszy), na korytarzu panuje ścisk, gwar. Czy uważasz, że takie warunki to też wymóg czasów i należy je akceptować? To jest właśnie PR i wizytówka naszego miasta w Szkole Podstawowej nr 2. Przecież to rodzi w szkole agresję... www.linia.com.pl/index.php/strona-glowna/regiony/jozefow/5811-dramat-w-szkole-szesciolatek-terroryzuje-dzieci-i-nauczycieli . Do szkoły uczęszczają niepełnosprawne dzieci. Czy stworzono im odpowiednie warunki?
              Niektóre zdjęcia wykonane w szkole "w godzinach szczytu" idealnie pasują do tabloidów. Po to jest rzecznik i piarowiec aby przykrywał to g....? Jeśli chodzi o łazienkę, to dosłownie... Współczuję nauczycielom, dzieciom. Do rodziców apeluję o otworzenie oczu, bo będzie jeszcze gorzej (w przyszłym roku z racji reformy 6-latków zdublują się 2 roczniki).
              Burmistrz sobie z tym nie radzi w "pięknym" stylu...
              • surmia Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 12:14
                em-kwadrat - oczywiście, że masz rację.

Szkoły to problem w całej Polsce, nie tylko w Józefowie. Ich "rozwój" niestety się zatrzymał, bo były inne ważne sprawy. Szkoły stoją, są odnawiane, remontowane i doposażane, ale budynek wciąż ten sam. Dzieci dużo. Idzie niż demograficzny.
                I tu zagadka - czy budować nowe drogi, kanalizację itp, czy nową szkołę, która może za rok, dwa stać pusta?
                Ja bym nie chciała być na miejscu tych, co mają zadecydować na co wydać pieniądze miejskie.

I wcale nie jest to z mojej strony obrona burmistrza, tylko stwierdzenie faktu.

Co do rzecznika - na razie chyba nie ma nakazu zatrudniania rzecznika w urzędach miejskich czy jakichkolwiek innych. Zatrudniono go - zobaczymy co będzie dalej.
                Może się okaże, że dzięki pani rzecznik prasowej, nawet nowe szkoły nam porosną w Józku?
                Oby tak się stało.
                • em-kwadrat Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 14:18
                  > I tu zagadka - czy budować nowe drogi, kanalizację itp, czy nową szkołę, która
                  > może za rok, dwa stać pusta?

Fakty:
                  Rok szkolny 2008/9 - 521 uczniów
                  2009/10 - 541
                  2010/11 - 597
                  2011/12 - 621
                  2012/13 - 656
                  2013/14 - 700(?) (odchodzą trzy klasy, "wchodzi 4 lub 5 klas pierwszych i zero)
                  2014/15 - 760 (?) (odchodzą trzy klasy, wchodzi 5 klas pierwszych - może i więcej z racji reformy )
                  Proszę o ewentualną korektę.

> Co do rzecznika - na razie chyba nie ma nakazu zatrudniania rzecznika w urzędac
                  > h miejskich czy jakichkolwiek innych. Zatrudniono go - zobaczymy co będzie dale
                  > j.
                  > Może się okaże, że dzięki pani rzecznik prasowej, nawet nowe szkoły nam porosną
                  > w Józku?
                  Coś zmienić może tylko prasa, kuratorium, nieszczęśliwy wypadek, wybory. Pani rzecznik może tylko ogłosić "wesoła nowinę".
                  • surmia Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 14:32
                    Z faktami nie dyskutuję. Jak napisałam wyżej - masz rację.
                    U nas faktycznie jest duży napływ nowych mieszkańców - może stąd tyle nowych uczniów.
                    Ale jednak badania demograficzne nie kłamią. Idzie niż.

Wesołą nowinę też można głosić dobrze, albo mniej dobrze.
                    Ja tam nie wiem, ale np. może tak się zdarzyć, że praca pani rzecznik będzie tak wydajna, że wszyscy w Polsce i na świecie usłyszą o Józefowie, napłyną inwestorzy, kupa pieniędzy z nimi i Józefów nasz kochany rozwinie się tak, że się zdziwimy wink

I mam nadzieję, że tak będzie - no, mniej więcej chociaż - bo jeśli rzecznik potrzebny był tylko do odpisywania na pytania mieszkańców i kilka kontaktów z prasą czy telewizją w roku, to nie wiem...
                    • em-kwadrat Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 15:16
                      > Ja tam nie wiem, ale np. może tak się zdarzyć, że praca pani rzecznik będzie ta
                      > k wydajna, że wszyscy w Polsce i na świecie usłyszą o Józefowie, napłyną inwest
                      > orzy, kupa pieniędzy z nimi i Józefów nasz kochany rozwinie się tak, że się zdz
                      > iwimy wink

Masz rację, ale żeby zaprosić gości, to najpierw trzeba przygotować dom na ich przyjęciesmile . Jeśli siedzą przy stole, to np. nie robimy remontów, nie prasujemy, nie pierzemy itp. smile
    • marc_gg Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 14:26
      michaszkowy napisała:

> Czy to konieczność? Czy to moda? Czy to koniec kryzysu że stać nas na takie stanowisko w Urzędzie? www.jozefow.pl/WWW/AKT/130416B/info.html

to pewnie w ramach walki rosnącym z bezrobociem wink
      • 80_nocnymarek2 Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 20:30
        Nie wiem czy Józefów potrzebuje rzecznika - może to potrzeba czasów. Droga, ale może tak trzeba (?). czytając odpowiedzi Burmistrza na zapytania, wiem, że to nie są jego odpowiedzi, tylko rzecznika UM. Kiedyś niektóre odpowiedzi Burmistrza były wkurzające, ale obecne "wymuskane" i tak na prawdę nic nie mówiące to nie odpowiedzi to durnowata gra słów. Powinna zniknąć ta zakładka na stronie miasta, bo jest fałszywa - nie łudźmy się to nie odpowiedzi Burmistrza, on nie ma z tym nic wspólnego. I generalnie temu służy rzecznik miasta.
        • em-kwadrat Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 21:21
          Masz rację, użyte piarowe słowa-klucze mają "zmiękczyć" pytającego: niestety, zdajemy sobie sprawę, rozważamy, bardzo dziękuję, weźmiemy pod uwagę, zapewniam, proszę uzbroić się w cierpliwość, walczymy na bieżąco (to jest dobre, he, he), liczymy że, polecam, postaramy się, przepraszamy, pragnę zauważyć, proszę rozważyć, prosimy.
          Mało merytoryki. W następnych odpowiedziach proponuję inny zestaw: zapobiegamy, zabezpieczamy, chronimy, zapraszamy, troszczymy się, dążymy, bronimy, wspieramy, organizujemy, opracowujemy, sprawdzimy, pociągniemy do odpowiedzialności, pochylimy się nad problemem, będziemy pamiętać, dziękujemy za radę, trafił Pan w sedno.
          W końcu Józefów leży nad Świdrem, a i do Wisły blisko. Woda leje się cały czas...
          Dziękuję za uwagę. Proszę o mnie ciepło pamiętać. Z poważaniem, ....
          • em-kwadrat Re: Rzecznik prasowy 18.04.13, 21:41
            A to w ramach poprawy humoru - coś jak rozmowa doradcy ds. komunikacji społecznej (Alonso) z mieszkańcem (Lusesita)wink Na końcu filmiku można zmienić na www.jozefów.pl smile
            www.youtube.com/watch?v=-aTUKfEeHbg
    • magdalena_janczewska33 Re: Rzecznik prasowy 19.04.13, 09:02
      Dzień dobry smile
      W związku z ożywioną dyskusją na forum postanowiłam się także tutaj do Państwa odezwać i może rozwiać parę wątpliwości jakie tutaj padły.
      Wielu z Państwa kwestionuje zasadność powstania takiego stanowiska w Józefowie, jest podobno „śmieszne i niepotrzebne”…
      Stawia mnie to w bardzo niezręcznej pozycji uzasadniania swojej przydatności: tłumaczenia się ze swojego dorobku zawodowego (dziękuję za uwagę o dacie na Goldenline – zmieniłam ją), czy miejsca zamieszkania...
      Mam nadzieję, że efekty mojej pracy będą mówić same za siebie. Naprawdę nie boję się krytyki, ale liczę, że będzie ona konstruktywna. Umiem uczyć się na błędach, a także do nich przyznawać. Oczywiście będzie mi też miło, jeśli choć od czasu do czasu doczekam się też jakiejś pochwały… smile

Swoją drogą zastanawia mnie, czemu funkcja rzecznika prasowego w jakiejś firmie, która zatrudnia 50 osób nie wzbudza żadnych emocji, a powołanie takiej osoby w urzędzie miasta liczącego prawie 20 tysięcy mieszkańców, już tak. Proszę mi wierzyć ja czuję brzemię tego, że wydawane są „na mnie” publiczne pieniądze. To zobowiązuje. Postaram się pracować najlepiej jak będę potrafiła.
      Jestem tu dopiero od niedawna (10 dni), więc miło by było mieć Państwa wsparcie. Naprawdę jestem osobą otwartą na dialog i pomysły, chętnie porozmawiam o tym co warto byłoby zmienić, co ulepszyć, co wypromować, czym się pochwalić…

Obecnym priorytetem jest stworzenie zupełnie nowej, przejrzystej strony www Urzędu (łącznie z systemem zarządzania treścią i kalendarzem imprez, z którego mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się co dzieje się w Józefowie). Bo chyba tutaj wszyscy zgodzimy się, że obecnie nie jest ona najlepszą wizytówką Naszego Miasta. Odmłodzimy także nasz profil na FB. Zmienimy troszkę system identyfikacji wizualnej urzędu. Zadbam także o kontakty z mediami i to nie tylko lokalnymi (i nie mam wcale na myśli wspomnianego przez któregoś z internautów „Faktu”, czy „Super Expressu”, tam wolałabym, abyśmy się nie pojawiali w ogóle, no chyba, że mają Państwo ochotę na materiał typu „Rzecznik prasowy Józefowa trafił do Tworek bo był szykanowany w internecie”wink)
      Naprawdę mamy czym się pochwalić innym. W najbliższych numerach „Linii Otwockiej” i „Tygodnika regionalnego” ukażą się wywiady z Panem Wiceburmistrzem o planowanej oczyszczalni ścieków. W aktualnych numerach też już trochę o nas jest (PIT-y, lekcja obywatelska w gimnazjum). Bazując na obecnej stronie zmieniłam też troszkę formułę newsów na stronie głównej.

Będziemy także organizować szersze konsultacje społeczne z mieszkańcami dotyczące bieżących spraw, a także planów inwestycyjnych miasta. Chciałabym także jasno podkreślić: nie będę zajmować się polityką i nie jestem żadną tubą propagandową. Zawsze starałam się nie wiązać z żadną partią polityczną. Wolę dyskutować nad tym, czy dane rozwiązanie jest dobre, czy złe, a nie patrzeć na nie przez pryzmat tego, kto je wymyślił.

Rozpisałam się wręcz nieprzyzwoicie, ale w końcu ktoś napisał, że przynajmniej będzie z kim na forum pogadać skoro się pojawiłam smile
      A tak całkiem serio, ja naprawdę chcę „gadać”. Ale wolałabym jednak nie robić tego na forum, no i rozmawiać o konkretach.
      Proszę nie traktujcie mnie jak intruza.
      Mój adres mailowy: m.janczewska@jozefow.pl

Pozdrawiam,
      Magdalena Janczewska
      • jozefow512 Re: Rzecznik prasowy 19.04.13, 09:41
        magdalena_janczewska33 napisał(a):

Mam nadzieję, że efekty mojej pracy będą mówić same za siebie. Naprawdę nie boję się krytyki, ale liczę, że będzie ona konstruktywna. Umiem uczyć się na błędach, a także do nich przyznawać. Oczywiście będzie mi też miło, jeśli choć od czasu do czasu doczekam się też jakiejś pochwały… smile

Krytyka na pewno będzie. Od tego jesteśmy tutaj na forum smile
        Co do konstruktywności - to zadaniem osoby takiej jak rzecznik będzie próba przekierowania tego na konstruktywne tory. Jeśli tylko ma to być funkcja komunikacyjna w obie strony.

Swoją drogą zastanawia mnie, czemu funkcja rzecznika prasowego w jakiejś firmie, która zatrudnia 50 osób nie wzbudza żadnych emocji, a powołanie takiej osoby w urzędzie miasta liczącego prawie 20 tysięcy mieszkańców, już tak.

To może na dzień dobry proszę bez demagogi. Firma zatrudniająca 50 osób może mieć 100 tys. klientów. Jeśli już to raczej trzeba podać liczbę osób zatrudnionych w urzędzie (jeśli w ogóle silić się na porównania - bo moim zdaniem są chybione).
        • magdalena_janczewska33 Re: Rzecznik prasowy 19.04.13, 09:52
          jozefow512 napisał:
          > Krytyka na pewno będzie. Od tego jesteśmy tutaj na forum smile
          > Co do konstruktywności - to zadaniem osoby takiej jak rzecznik będzie próba prz
          > ekierowania tego na konstruktywne tory. Jeśli tylko ma to być funkcja komunikac
          > yjna w obie strony.
          A ja myślałam, że na forum jest się po to, aby wymieniać poglądy, a nie tylko krytykowaćsmile ale co ja tam wiemwink
          Liczę, że ruch będzie zdecydowanie dwustronny, no i fajnie byłoby gdybyśmy podeszli do tych relacji bez uprzedzeń i spróbowali poszukać pozytywów. Dobrze?

Pozdrawiam i udanego dnia,
          M.

• jozefow512 Re: Rzecznik prasowy 19.04.13, 10:02
            A ja myślałam, że na forum jest się po to, aby wymieniać poglądy, a nie tylko krytykowaćsmile ale co ja tam wiemwink

Jak jest dobrze, to się nie chce nikomu pisać. Ale jak się ktoś wkurzy, to od razu łapie za klawiaturę.

To się dzieje naturalnie i trzeba się z tym liczyć smile

• michaszkowy Re: Rzecznik prasowy 19.04.13, 09:59
          Witamy serdeczniesmile Mam nadzieję że również forum stanie się miejscem gdzie rzecznik będzie udzielała się i że tutaj również bedzie można zadać pytanie ponieważ oczekiwanie na stronie Miasta jest dosyć długie ( chyba że to się zmieni) Mnie osobiście nurtuje jedno- właściciele nieruchomości złożyli deklaracje w sprawie wywozu śmieci, teraz kiedy okazało się że cena uległa zmianie musimy złożyć dokładnie taka sama deklaracje wpisując obowiązującą cenę. Czy burmistrz może administracyjnie podjąć decyzję o ważności tamtych deklaracji szanując czas podatników i oszczędzając miejsca w archiwach na przechowywanie podwójnych deklaracji? ( nie mówiąc o oszczędności papieru)
          • magdalena_janczewska33 Deklaracje 19.04.13, 10:36
            Niestety, próbowaliśmy wymyślić sposób, czy można to jakoś ominąć. Ale ta deklaracja ma moc prawną, tak jak np. PIT, potem jest podstawą do ewentualnej windykacji. Dlatego musi być podpisywana przez każdego indywidualnie. Nie możemy zrobić żadnej hurtowej korekty. Wiem, że to uciążliwe, ale takie mamy prawo
            • surmia Re: Deklaracje 19.04.13, 10:54
              Jak zwykle. Następnym razem będę odwlekała ile się da.

A na tej nowej deklaracji zaznaczyć, że to jest pierwsza deklaracja czy korekta?
                • surmia Re: Deklaracje 19.04.13, 13:57
                  No właśnie - co mam zaznaczyć, skoro jedną deklaracje już oddawałam? Teraz muszę oddać drugą, z nową stawką, ale nie wiem, czy mam zakreślić okienko "pierwsza deklaracja" czy może "korekta złożonej deklaracji" ?

Korekta to nie jest, bo rozumiem, że korekty przeznaczono raczej do zmian w ilości zamieszkałych osób itd.
                  Nie jest to też pierwsza deklaracja, bo składałam już jedną (w terminie!!!) ze stawką 13,20 zł/os..
                  A skoro te deklaracje mają być jak PIT, to się boję ewentualnych konsekwencji w postaci windykacji. Wolałabym wypełnić prawidłowo wink
                  • jozefow512 Re: Deklaracje 19.04.13, 17:51
                    czy mam zakreślić okienko "pierwsza deklaracja" czy może "korekta złożonej deklaracji" ?

Jest to korekta deklaracji. Deklaracja mówi zarówno o liczbie osób jak i o stawce podatkowej a na koniec o wartości podatku.

Dowolna zmiana jest korektą.
      • surmia Re: Rzecznik prasowy 19.04.13, 09:47
        Witamy serdecznie na forum Józefowa smile

My tu tak mamy, na forum, że komentujemy wszelkie nowinki, zmiany, a nawet plotki. Wielu z forumowiczów śledzi pilnie działania Urzędu Miasta i jego pracowników. Niektóre sprawy są dla mieszkańców miłe, inne mniej, ale wszystkie są komentowane i oceniane.
        Taka rola naszego forum smile

Mam nadzieję (pewnie nie tylko ja), że będziemy mogli liczyć na fachową pomoc w sprawach dotyczących Józefowa, również tu - na forum.
        • magdalena_janczewska33 Re: Rzecznik prasowy 19.04.13, 10:01
          Zrobię co w mojej mocysmile Wiem, że minie pewnie sporo czasu zanim się wdrożę i będę w pełni czuła temperaturę miasta, ale naprawdę szybko się uczę. Niemniej jestem tylko człowiekiem i mimo "zaawansowanego wieku" i lat w mediach jakoś nie dorobiłam się jeszcze skóry nosorożca i chyba wolałabym jej jednak nie mieć. Dlatego naprawdę przejmuję się Państwa opiniami. Na forum postaram się zaglądać regularnie. Ale wolę jednak drogę mailową. Maile będę odbierać regularnie, niedługo zainstaluję sobie blackberry (od razu ucinam spekulacje - nie zapłacono za aparat z kieszeni podatników - to mój własny). Podam też do publicznej wiadomości nowy numer, więc można będzie do mnie dzwonić. Można się umówić też ze mną na kawę. Naprawdę nie gryzę smile
          Pozdrawiam,
          MJ
      • em-kwadrat Re: Rzecznik prasowy 19.04.13, 16:31
        "Zadbam także o kontakty z mediami i to nie tylko lokalnymi (i nie mam wcale na myśli wspomnianego przez któregoś z internautów „Faktu”, czy „Super Expressu”, tam wolałabym, abyśmy się nie pojawiali w ogóle, no chyba, że mają Państwo ochotę na materiał typu „Rzecznik prasowy Józefowa trafił do Tworek bo był szykanowany w internecie”wink"

Polecam case study forum.gazeta.pl/forum/w,19980,136849769,,Przedszkola_umowa_niezgodna_z_prawem.html?v=2
        Dzięki właśnie mediom (Super Express, Gazeta) i MEN wyegzekwowaliśmy respektowanie przepisów i ustaw.
        www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3111%3Akontrola-men-w-przedszkolu-w-jozefowie-zakoczona-opaty-od-rodzicow-bezprawne&catid=272%3Aministerstwo-komunikaty-i-wy
        • magdalena_janczewska33 Re: Rzecznik prasowy 19.04.13, 18:10
          Ale mi wcale nie zależy aby józefowianie w relacjach z administracją korzystali z pośrednictwa mediów. Wręcz przeciwnie. To kłóci się całkowicie z ideą dobrej komunikacji. Ja mam nadzieję, że do takich sytuacji nie będzie dochodzić i uda nam się im zapobiec. Ja byłam dziennikarką i naprawdę znam takie case'y z własnego doświadczenia. Znam też reguły, którymi rządzą się media. Jest niewiele tematów, w których Józefów może zaistnieć pozytywnie akurat w tabloidach. Co oczywiście wcale nie oznacza, że nie będę próbować takich szukać smile Udanego weekendu!
          • em-kwadrat Re: Rzecznik prasowy 21.04.13, 23:11

> Ale mi wcale nie zależy aby józefowianie w relacjach z administracją korzystali
            > z pośrednictwa mediów. Wręcz przeciwnie. To kłóci się całkowicie z ideą dobrej
            > komunikacji. Ja mam nadzieję, że do takich sytuacji nie będzie dochodzić i uda
            > nam się im zapobiec. Ja byłam dziennikarką i naprawdę znam takie case'y z włas
            > nego doświadczenia. Znam też reguły, którymi rządzą się media(...)

Proszę zatem zapoznać się z prezentacją przygotowaną przez Radę Rodziców SP2 na Komisji Oświaty w październiku 2012. W spotkaniu uczestniczył burmistrz i kierownik oświaty. Sezon ogórkowy blisko, temat "sześciolatków" nośny, MEN zdeterminowany.
            • magdalena_janczewska33 Re: Rzecznik prasowy 22.04.13, 14:02
              Bardzo dziękuję, mam już prezentację - na pewno uważnie przeczytam.
              Mam też do Państwa ogromną prośbę: piszcie do mnie o takich sprawach na maila (m.janczewska@jozefow.pl) staram się zaglądać na forum, ale wyłuskiwanie tam informacji z wielu wątków pobocznych nie jest prostą sprawą i mogę coś po prostu przeoczyć. Chętnie będę interweniować, albo coś wyjaśniać - ale muszę o tym wiedzieć smile

A korzystając z okazji polecam lekturę dzisiejszej "Linii Otwockiej" - jest wywiad w wiceburmistrzem o oczyszczalni.
              Pozdrawiam,
              MJ
          • apawlak1 Re: Rzecznik prasowy 25.04.13, 22:09
            Pani Magdaleno,
            czy naprawdę nie jest Pani "tubą" propagandową?
            Przeczytałam właśnie dokładnie sekcję "Zapytaj burmistrza" na stronie www miasta. Nikt nie zaprzeczy, iż odpowiedzi z kwietnia nie były odpowiedziami BURMISTRZA. "Burmistrz" stał się miły, odpowiedzi stonowane, zakonczone pozytywnym akcentem- czysty PR, nic dodać, nic ująć.
            Lecz nadal nazywa się to "Odpowiedzi burmistrza", a nie rzecznika (rzeczniczki w tym przypadku). Ja nazywam to wygładzeniem przed wyborami. Nagle dzięki rzecznikowi burmistrz jest miły, wypowiedzi poukładane i wygładzone. Kłóci się to z odpowiedziami z poprzedniego okresu, kiedy wypowiedzi burmistrza były szczere, prosto z mostu i każdy widział, z czym go jeść. Tak, styl wypowiedzi także świadczy o człowieku.
            Być może będzie to przesadą i nieobiektywną oceną, ale nasuwa mi się obrazek burmistrza siedzącego za biurkiem, piszącego odpowiedzi do mieszkańców w stylu: "Tego nie zrobimy, bo nie mamy kasy", "tym mi Panie głowy nie zawracaj, bo pisałem o tym w zeszłym roku i trzy lata temu", a rzecznik te odpowiedzi wygładza i przerabia.
            Podsumowując, albo zmieńmy tytuł sekcji na stronie i nie róbmy szopki albo pozwólmy Panu Burmistrzowi na chwilę starej dobrej elokwencji. Oddajcie nam usta naszego burmistrza! (czasami bywa zabawnie).
    • chiste Znak czasów 19.04.13, 12:15
      Szanowni Państwo,

ten wątek skłonił mnie do pewnej refleksji.
      Znam to forum prawie od samego początku, znam jego założycielkę, śledziłem je kiedyś dokładnie, ale teraz coraz mniejszą mam na to ochotę. I nie wynika ona z treści zadanego tematu w tym wątku, bo całkiem możliwe, że argumenty Szanownych Państwa są akuratne i oczywiście lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze np. na dożywianie dzieci lub odśnieżanie ulic. Wynika ona z zacietrzewienia Państwa i tonu prowadzonych tu dyskusji. Oraz oczywiście ich efektów.
      Kiedyś - takie miałem wrażenie - każdy rozmawiający tu odnosił się do adwersarzy z niekłamanym szacunkiem i unikał słów kąśliwych, natarczywych czy podniesionego tonu pełnego pretensji. Kiedyś jedno wskazanie na nieprawidłowość pozwalało na natychmiastową reakcję władz samorządowych czy odpowiedzialnych za to instytucji. Kiedyś, takie mam wrażenie, każde słowo napisane na tym forum było traktowane z atencją i zrozumieniem, niezależnie od tego, jakie poglądy na świat, politykę, lokalne zwyczaje czy religię miał wypowiadający je.
      Dziś jest niestety inaczej. Dziś jest gorzej. Dziś na Wasze - drodzy Państwo józefowianie - postulaty rzucane na tym forum nie odpowiada się już tak chętnie. Zastanówcie się, dlaczego tak się stało.
      Pozdrawiam serdecznie zza Świdra.
      • 2zenek65 Re: Znak czasów 19.04.13, 13:00
        A ja dalej swoje. Wybory!
        Chlupnęło wazelina ja niestety nie zamierzam brać udziału w sielankowym serialu brazylijskim. rzecznik nie jest miastu potrzebny gdyż na tle gmin ościennych Józefów bardzo dobrze sobie radzi z tematyką propagandowa. Myślę że lepiej od Premiera. Jedyne czego się nowego dowiedziałem to to że Pan Kruszewski nie będzie już chyba kandydował kolejny raz na stanowisko włodarza miasta Józefowa a ustąpi miejsca panu Banaszkowi. Surmia będzie niepocieszona.
        • chiste Re: Znak czasów 19.04.13, 13:51
          Szanowny Panie,

możliwe, że tak, tylko co z tego.
          Ja chciałem tylko zwrócić uwagę, że wiele cennych inicjatyw i działań ukręcacie na forum, kiedy tylko wykiełkują, swoim pretensjonalnym tonem i podejrzliwością godną Machiavellego. A to chyba ślepa uliczka (może się mylę).
          Przegląd wątków, aktywności w nich mierzonej liczbą odpowiedzi oraz treść w nich prezentowana dowodzą niezbicie tego, że to, co było kiedyś największym walorem forum JOZEFOW, i wyróżniało je spośród innych tego typu miejsc w sieci - czyli wzajemny szacunek dyskutantów, wyważony język dyskusji, kreatywność i wzajemna pomoc - zanikło, zostało wyparte przez bardziej widowiskowy, lecz gorszy pieniądz.
          Ten wątek jest tego najlepszym przykładem - jaki problem on rozwiązuje, jaki szlaban otwiera, jaką przyjemność sprawia (poza uzewnętrznianiem indywidualnych aspiracji czy satysfakcją przyłożenia temu czy tamtemu)?
          Na tym forum kiedyś wykwitło wiele cennych inicjatyw, choćby "Gwiazdobranie i dawanie". Na tym forum ludzie potrafili się skrzyknąć, by pomóc innym potrzebującym ludziom w sąsiedztwie. Na tym forum przedstawiano problemy administracyjne czy publiczne w taki sposób i tak sprawnie, że przeglądający je od czasu do czasu urzędnicy potrafili bez żadnych urzędowych pism i wniosków podjąć interwencję, rozwiązując problem następnego dnia. Na tym forum ludzie potrafili przyjemnie powspominać zaginiony Józefów albo umówić się na herbatę czy wspólne puszczanie sztucznych ogni.
          Dziś nie jesteśmy w stanie umówić się tu nawet na wódkę. Dziś na tym forum bardziej widoczne są frustracja, lęki, pretensje, budowanie własnego ego, polityka i rzeczy, które nie czynią świata lepszym. Nie potrafimy siebie słuchać i - co gorsza - nie szanujemy siebie.
          Nie znam burmistrza Józefowa, nie mam pojęcia, co siedzi w jego głowie, ale aktywność ludzi w wątku poświęconym rzecznikowi prasowemu i ton wypowiedzi dyskutantów moim zdaniem pokazują, że - bez względu na jakieś wyborcze czy polityczne przyczyny - powołanie kogoś na stanowisko (przepraszam Panią rzecznik) bufora między nim a resztą świata było decyzją racjonalną.
          Pozdrawiam serdecznie.
          • grzeg_sz_1 Re: Znak czasów 19.04.13, 14:02
            chiste napisał:

.....................
            > Dziś nie jesteśmy w stanie umówić się tu nawet na wódkę. Dziś na tym forum bard
            > ziej widoczne są frustracja, lęki, pretensje, budowanie własnego ego, polityka
            > i rzeczy, które nie czynią świata lepszym. Nie potrafimy siebie słuchać i - co
            > gorsza - nie szanujemy siebie.
            ...................................

wypisz, wymaluj, diagnoza polskiego społeczeństwa.
            Więc dlaczego w Wirtualnym Józefowie ma być inaczej???
          • surmia Re: Znak czasów 19.04.13, 14:19
            eeee, chiste - mylisz się.

Zawsze tu były wątki łagodne i ostre. Są forumowicze bardziej i mniej powściągliwi. Dawniej też byli. Jedni odeszli inni przyszli. Zmieniają się.
            Forum nie służy wyłącznie tworzeniu akcji, spotkań, pomocy itd. Czasem należy ot tak, pogadać sobie o zmianach w mieście. I zawsze będzie tak, że jednym się te zmiany spodobają, innym wręcz przeciwnie.
            No i ile może być wątków o wspomnieniach z dzieciństwa tu spędzonego, skoro coraz więcej osób jest mieszkańcami Józka od niedawna? Ich nie interesuje przeszłość Józefowa, tylko jego przyszłość. Tak jest ze wszystkim. Zmieniają się zainteresowania, priorytety i ludzie.

Noooo, co siedzi w głowie burmistrza też nie wiem, ale nie sądzę, żeby przez wypowiedzi na forum nasz burmistrz nie mógł spać czy coś w tym rodzaju.
            • chiste Re: Znak czasów 19.04.13, 17:11
              Dobrze. Mylę się. Amen.

Jednakże azaliż pani wybaczy, że zachowam ten pogląd - nie poznaję tego miejsca w sieci. Zbrzydło okrutnie. Ma zmarszczki i nerwowo zaciśnięte usta.
              • marius68 Re: Znak czasów 19.04.13, 21:00
                Zgadzam się z chiste w 100%. Ciężko się odezwać tu na forum by nie zarobić kilku osobistych wycieczek. Nadal czytam to forum ale coraz rzadziej się wypowiadam.

Pozdrawiam
                Mariusz
              • ola_dom Re: Znak czasów 22.04.13, 16:01
                chiste napisał:

> Zbrzydło okrutnie. Ma zmarszczki i nerwowo zaciśnięte usta.

czyżby to ci "nowi" stawali się już "starzy"?
                nieraz starzenie tak się właśnie objawia...
                wink
    • alcobar Szanowna Pani Rzeczniczko 19.04.13, 21:21
      proponuję aby Pani natychmiast zaprzestała aktywności na forum i jako formę komunikacji internetowej przyjęła tylko oficjalną stronę www.józefów.pl lub inne oficjalne strony powołane przez UM.
      Aktywność rzecznika na takim forum derprecjonuje powagę stanowiska.
      Jeśli stanowisko ma być potrzebne chciałbym widzieć jego efekty na stronie Józefowa a nie na jakimś forum społecznościowym.
      Myślę, że moja uwaga uchroni Panią przed tym co byłoby nieuchronne w takiej sytuacji.

• marius68 Re: Szanowna Pani Rzeczniczko 19.04.13, 22:21
          em-kwadrat napisała:
          "A ja bym wolała, aby Pani rzecznik rozmawiała na wszelkie tematy poruszane na forum społecznościowym, w tym "Grzeczna i przyjacielska suczka do adopcji", poza godzinami pracy."

Akurat ten temat jak najbardziej związany jest z pracą naszego urzędu. Jeżeli nie znajdzie się chętny do adopcji to miasto poniesie konkretne wydatki.
          Mariusz
      • jozefow512 Re: Szanowna Pani Rzeczniczko 19.04.13, 22:35
        Nie do końca się zgadzam.

Wdawanie się w pyskówki byłoby rzeczywiście nie na miejscu.

Informowanie oraz czytanie "różnych" opinii, to jak najbardziej rola takiej funkcji.

Częściowo lukę tę wypełnia Mariusz przekazując nieoficjalne informacje. Rzecznikowi będzie trudniej to robić, bo z definicji występuje oficjalnie.
          • feelek Re: Szanowna Pani Rzeczniczko 22.04.13, 19:12
            zresetowany_berbec napisała:
            Swoją drogą szkoda, że nie widziałam ogłoszenia o pracy, sama z chęcią bym się
            > zgłosiła...

aja nie żałuję...
            chyba byłoby mi głupio być rzecznikiem w takiej dziurze jak J., za co tu brać pieniądze, za "kontakty" z prasą (2 tygodniki na krzyż o nakł. 1000 egz.), za organizowanie konferencji prasowych?
            no w takich Wilkowyjach to nawet telewizję mieli, no tak...
            może pomysłodawca za dużo "Rancza" się naoglądał?
            • zresetowany_berbec Re: Szanowna Pani Rzeczniczko 23.04.13, 09:51
              Co do idei zatrudniania rzecznika nie mam uwag. Rzecznik nie tylko napędza prasę, a jeśli już - nie tylko regionalną. A jeśli napędza - to nie tylko by sławić imię burmistrza.

Jeśli mam jakąkolwiek uwagę to taką, że nie widziałam nigdzie ogłoszenia o nabór na to stanowisko.

Pani rzecznik robi bardzo dobre wrażenie, prawdopodobnie nadaje się na to stanowisko i na pewno może zrobić wiele dobrego. Życzę jej powodzenia. Szkoda jednak, że rekrutacja nie była bardziej ... jawna?

• feelek Re: Szanowna Pani Rzeczniczko 23.04.13, 14:00
                zresetowany_berbec napisała:
                Szkoda jednak
                > , że rekrutacja nie była bardziej ... jawna?
                >

to przecież łatwo sprawdzić w BIPie...

PS.(tak sobie myślę, że nie wiadomo też czy zyskałabyś zaufanie Burmistrza,
                ale przecież na takie zaufanie można sobie zapracować...
                np. współpracując z p. Burmistrzem przez lata przy okazji kolejnych wyborów....
                więc nie byłoby z tym zapewne zmartwienia...
                tym bardziej, że jak piszesz PR, dziennikarstwo to Twoja profesja
                pzdr.)
                      • zjozefow ogłszenia być nie musiało 26.04.13, 12:44
                        zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych:

Art. 17.
                        1. Wójt (burmistrz, prezydent miasta), starosta i marszałek województwa mogą zatrudniać
                        osoby na stanowiskach doradców i asystentów odpowiednio w urzędzie
                        gminy, starostwie powiatowym i urzędzie marszałkowskim.
                        2. Zatrudnienie osób, o których mowa w ust. 1, następuje na czas pełnienia funkcji
                        przez odpowiednio wójta (burmistrza, prezydenta miasta), starostę lub marszałka.
                        3. Wcześniejsze rozwiązanie umowy o pracę może być dokonane za dwutygodniowym
                        wypowiedzeniem.
                        4. Liczba zatrudnionych doradców i asystentów nie może przekroczyć:
                        1) w gminach do 20.000 mieszkańców - 3 osoby;
                        2) w gminach do 100.000 mieszkańców oraz powiatach - 5 osób;
                        3) w pozostałych gminach oraz województwach - 7 osób.

Także ogłoszenie nie było wymagane. Moim zdaniem nie świadczy to jednak dobrze o kadrach urzędu - pracuje tam na tyle wielu urzędników, że bez większego kłopotu powinno się wybrać jakiegoś młodego/młodą i już dawno temu wysłać na studia podyplomowe z zakresu PR/dziennikarstwa - taka osoba powinna wg. mnie pracować w wydziale promocji, czy jak to tam nazwać. Do wpisywania na www (swoją drogą uważam, że nasza strona internetowa już dawno powinna być odświeżona) niusiczków o psach i podatkach oraz do odebrania paru telefonów na miesiąc z Linii Otwockiej, Tygodnika Regionalnego, a od wielkiego dzwonu z poważniejszej redakcji powinno z powodzeniem wystarczyć.

Ostatnie działania skłaniają do tego, żeby pochylić się jednak nad teorią promowania wiceburmistrza Banaszka. Nie do pomyślenia jeszcze kilkanaście miesięcy temu byłoby, żeby w sprawie np. oczyszczalni nie wypowiadał się w mediach Kruszewski. A tak Banaszek tu, Banaszek tam. Wybory zbliżają się wieeelkimi krokami. A złośliwi przy okazji dodadzą, że nasz wieloletni burmistrz ma już swoje lata i po prostu nie chce mu się już odpowiadać na pytania internautów - dlatego zatrudnił pełnomocnika...
                        • czarnykot8 Re: ogłszenia być nie musiało 06.05.13, 22:48
                          Jak się zatrudnia osobę po znajomości to ogłoszenie możesz powiesić w wychodku na gwoździu. A poza tym to co to za "rzecznik" po sorbonie w Pułtusku.Miasto powinno mieć rzecznika który będzie miec super kontakt z mediami z różnych parafi a tu co konakt z józefów nad świdrem pffffffff bitch,please. Na takim stanowisku powinna pracować osoba przede wszystkim wyuczona i posiadająca odpowiednią wiedzę, obracajaca sie w branży. A ten troll obraca się chyba w sklepie z ciastami.Mało tego jak jest się rzecznikiem droga Pani to obowiązuje również takich warszawioków jak Pani pewna estetyka zarówno w tuszy jak i na facebooku. Zdjęcie z kiepem przy warach średnio dobrze o kimś takim świadczy. Ale jaki Urząd taki rzecznik.
                          • em-kwadrat Re: ogłszenia być nie musiało 07.05.13, 10:37
                            O wyglądzie rzeczniczki dyskutować nie wypada. Mnie interesuje ostatni wygląd strony jozefow.pl. Czysty PR jak za czasów Edwarda Gierka. Na razie na jednej stronie 5 zdjęć z Burmistrzem - Burmistrz z sadzonką, z telefonem, z kotylionem, z rowerzystami, z uczniami. Czekam na więcej. Dodatkowy element PR-u to v-ce Burmistrz z przedszkolakami i z sosenką (pierwszy raz go widzę). Niestety wygląda to na PR władzy przygotowującej się do wyborów za pieniądze mieszkańców sad
                            Irytujące
                            A tu cisza...
                            jozefow.pl/WWW/MJ/NN/12/nn.html
                            • em-kwadrat Re: ogłszenia być nie musiało 07.05.13, 15:45
                              Czekałam i się doczekałam - tym razem Wiceburmistrz Marek Banaszek składa kwiaty przed pomnikiem. Stworzono album rodzinny Burmistrza i Wiceburmistrza. Trochę to śmieszne.
                              Może lepiej wzorować się na innych:
                              www.legionowo.pl/pl/strona-glowna
                              www.lesznowola.pl/index.php
                              raszyn.pl/
                              No i Wasz Panowie Burmistrzowie Józefów (a wystarczy spojrzeć się w lustro):
                              jozefow.pl/WWW/index.html
                          • feelek Re: ogłszenia być nie musiało 07.05.13, 16:57
                            ja wiem, internet dzięki anonimowości sprzyja ww. klimatom:

wara, kiep, arszawiok, bitch
                            odwołania do wyglądu

błe
                            [idzie umyć ręce]
                            sam pewno słoma z butów w 2 pokoleniu

czy może zechce się CzernyKot podpisać imieniem i nazwiskiem?
                            powinieneś Kolego/Koleżanko prosić aby ten post zniknął

Zbigniew Kozłowski
                            • czarnykot8 Re: ogłszenia być nie musiało 07.05.13, 22:55
                              Moja wypowiedź miała charakter publiczny, mam prawo do własnych opinii i ekspresji w ich wyrażaniu.To nie Korea Północna żeby nie móc swobodnie się wypowiadać.Jak Zbigniew chce się przedstawiać to nikt Zbigniewowi nie broni. Niech zibi będzie dumny ze swoich lukrowanych wypowiedzi. Cały kolektyw napweno kolegę Zbigniewa doceni.Czołem Pracy i 300%normy
                              • feelek Re: ogłszenia być nie musiało 08.05.13, 08:39
                                1. moje wypowiedzi z której strony lukrowane są?

2. to nie Korea Północna
                                i nie Chamowo Południowe
                                ...wobec np. kobiet
                                jakbym był facetem tej pani Rzecznik, spytałbym o motywy jakie na czarnykot prawo do własnych opinii i ekspresji w ich wyrażaniu. zwyczajnie obrażając kogoś, niezal. czy jest to burmistrz, rzecznik czy p. Kowalska z Pcimia

3. pojęcia nie masz też o czym piszesz:
                                gdzie tu jakie 300% normy?
                                czego normy,
                                czyj kolektyw?
                                rodzina tej pani?

4.odwaga wyraźnie staniała
                                tym bardziej że można obrażać bezkarnie
                                anonimowo
                                ot czasy
                          • jozefow512 Re: ogłszenia być nie musiało 08.05.13, 09:02
                            czarnykot8 napisał(a):
                            [....]

Właśnie formą swojej wypowiedzi skasowałeś przekaz merytoryczny - jeśli miał to być jakikolwiek przekaz merytoryczny.

A może nie chodziło o Rzecznika, tylko o to, by zwrócić na siebie uwagę? No to ci się udało i zmieniłeś temat z rzecznika na formę swojej wypowiedzi..
                            • surmia Re: ogłszenia być nie musiało 08.05.13, 09:36
                              Jest moderator.
                              Na tym forum było już wielu luzaków, którzy wypisywali różne głupstwa. Zazwyczaj są to sprawy jednorazowe.
                              Nie usuwam, bo po co? Przecież znowu napisze to samo pod innym nickiem.
                              Osoby piszące w ten sposób najczęściej nie zdają sobie sprawy, że to co wyklepią na klawiszach pozostaje w Internecie na zawsze. NA ZAWSZE. Nawet jak post zostanie usunięty.

I jeśli osobie obsmarowanej przyjdzie ochota poszukać delikwenta obsmarowującego, nie będzie z tym większych problemów.

Jeśli post zniknie, nikt nie będzie miał szansy poznać jakie ma przekonania i jak bardzo szanuje innych ludzi taki np. czarnykot.
                              • 2zenek65 Re: ogłszenia być nie musiało 08.05.13, 10:00
                                Może forma nie do przyjęcia ale niestety uwagi są trafne. Idą wybory i to widać, szczególnie na stronie urzędu. Nie trudno zgadnąć kto będzie kandydatem na Burmistrza w nadchodzących wyborach. Szkoda tylko że reklama taka nachalna i za pieniądze podatników.Zastanawiam się kiedy kubki lub inne gadżety zaczną krążyć po mieście.
                              • ola_dom Re: ogłszenia być nie musiało 08.05.13, 10:35
                                surmia napisała:

> Jeśli post zniknie, nikt nie będzie miał szansy poznać jakie ma przekonania i jak bardzo szanuje innych ludzi taki np. czarnykot.

Zdawało mi się, że posty chamskie i obraźliwe są usuwane "na mocy netykiety". A tym bardziej, że ten akurat obraża osobę z imieniem i nazwiskiem, a nie jakoś tam anonimowego i bardziej "bezosobowego" forumowicza.
                                Nie o poglądy mi chodzi, ale o formę.

I wcale nie wiem, czy chcę poznawać przekonania i tym podobne czarnegokota, zwłaszcza że to na pewno nie jest kot, bo koty tak się nie zachowują. To jakiś zakompleksiony, jazgotliwy ratlerek raczej.
                                • magdalena_janczewska33 Oceny i krytyka 08.05.13, 12:03
                                  Drodzy Państwo,
                                  Funkcja rzecznika prasowego jest nieodłącznie związana z krytyką i publicznym pręgierzem. Czy to zasadne, kulturalne, w dobrym tonie...to już inna para kaloszy. Ale jest tak od zarania dziejów i żadna cenzura tego nie zmieni - ludzie uwielbiają na innych wylewać pomyje, szczególnie jeśli mogą to robić anonimowo. Taka nasza natura. Jeśli kto za moje największe wady uznaje to że jestem gruba i palę, to mogę się jedynie cieszyć – bo tak się składa, że mam o wiele więcej takich „ogólnoludzkich” wad, które można mi wytknąć. Jestem kobietą, „starą panną”, większość dzieciństwa spędziłam na wsi, no i na dodatek urodziłam się z wadą prawej dłoni. Czyli nie dość, że gruba, „samotna” baba, kaleka to i jeszcze „wieśniak"smile.
                                  Troszkę mnie jednak niepokoi, że ktoś tak złakniony jest informacji o moim życiu prywatnym, że próbuje zlustrować mój prywatny profil na FB i mam nadzieję, że ta ciekawość mojej osoby nie sprowadzi się do wystawania pod moim domem, dzwonienia do byłych pracodawców, czy też nauczycieli z podstawówki…
                                  A teraz może troszkę w związku z uwagami do mojej pracy:
                                  - publikacje materiałów z tzw. życia urzędu są typową praktyką w cywilizowanym świecie. Jeśli któryś z włodarzy występuje publicznie reprezentując miasto i urząd, a na wydarzeniu są media, to robi się z tego materiał własny i dokumentuje zdjęciami. Robi się to z paru przyczyn, po pierwsze mieszkańcy mają prawo wiedzieć, że odbyło się takie wydarzenie (np. to, że Pan Burmistrz był w Pałacu Prezydenckim) a po drugie dziennikarze mają informacyjną podkładkę, którą mogą się posiłkować, tworząc swój tekst. To, że wiele mniejszych urzędów nie publikuje takich tekstów wynika z bardzo prostej przyczyny: to wymaga czasu, często pracy po godzinach, zasobów ludzkich i wcale nie jest miłe, łatwe i przyjemne. Trudno mi jednak uwierzyć, że naprawdę wolą Państwo teksty w formule w której pojawiały się jeszcze w kwietniu… ale oczywiście szanuję Państwa gust. Jeśli kogoś nie interesuje akurat ten typ informacji, to będzie miał w czym wybierać. Materiałów będzie na stronie znacznie więcej niż do tej pory, co mam nadzieję Państwo docenią. Oczywiście solennie obiecuję, że nie będzie tekstów typu grill w ogródku u Pana Burmistrza, ani relacji z życia rodzinnego urzędników, co któreś z Państwa mi zarzuciło.
                                  - cytowalność, owszem w zakładce „napisali o nas” nie dodawane są publikacje i to nie dlatego, że ich nie ma, bo tak się składa, że w każdym numerze jest ich kilka, ale dlatego, że jesteśmy w trakcie przygotowywania zapytania ofertowego dotyczącego nowej strony www. Obecna nie ma żadnego CMS i jest dość archaiczna (dlatego traktuję ją jako zło konieczne i coś bardzo tymczasowego). Dużym wyzwaniem związanym z postawieniem nowej strony będzie przenoszenie materiałów archiwalnych z ubiegłych lat i „wrzucanie” ich do nowego systemu zarządzania treścią. Prościej będzie zrobić taki materiał od podstaw, dlatego obecnie archiwizuję publikacje.
                                  - pytania do Pana Burmistrza. W Państwa postach pojawiły się uwagi, że jest za miło, że lukrowanie, że wolicie krótkie i żołnierskie zdania. Pan Burmistrz tak właśnie zamierza odpowiadać i skupić się przede wszystkim na pytaniach tzw. strategicznych, na które odpowiedzi nie mogą udzielić poszczególne Referaty. Nowy system odpowiedzi zostanie wprowadzony od pytań, które padły po 24 kwietnia.

Przepraszam za długą formę, ale nagromadziło się kilka spraw, które wymagały wyjaśnienia. Oczywiście nadal zapraszam do kontaktu i bardzo chętnie posłucham Państwa uwag dotyczących naszej obecnej strony, mojej pracy oraz sugestii co do nowego serwisu www.
                                  Pozdrawiam,
                                  Magdalena Janczewska
                                  m.janczewska@jozefow.pl
                                  tel.: 22 778-11-75
                                  • em-kwadrat Re: Oceny i krytyka 08.05.13, 12:47
                                    Jeżeli zmierzamy w tym kierunku: lodz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1544685,wdzieczni-lodzianie-uczcili-tablica-otwarcie-przejscia,id,t.html , to współczuję wszystkim zainteresowanym.
                                    Tu można obejrzeć dokładnie zdjęcia z wiekopomnej, jakże ważnej chwili:
                                    jozefow.pl/WWW/AKT/130502C/info.html
                                    A oto jak mieszkańcy innych miejscowości oceniają taką "akcyjność" (komentarze):
                                    esanok.pl/2013/burmistrz-i-wiceburmistrz-posadzili-drzewa-akcja-nasadzen-kompensacyjnych-rozpoczeta-zdjecia.html
                                    Pani rzecznik napisała Pani:
                                    > To, że wiele mniejszych urzędów nie publikuje
                                    > takich tekstów wynika z bardzo prostej przyczyny: to wymaga czasu, często pracy
                                    > po godzinach, zasobów ludzkich i wcale nie jest miłe, łatwe i przyjemne.
                                    Dla informacji: Legionowo jest siódmym pod względem liczby mieszkańców miastem województwa mazowieckiego i przez ostatnie kilka lat ma dobrą prasę nie wynikającą z tego, że włodarze "występują publicznie reprezentując miasto i urząd" ale że działają dla dobra miasta inwestując np. w oświatę.
                                    • magdalena_janczewska33 Re: Oceny i krytyka 08.05.13, 13:31
                                      em-kwadrat napisała:

> Dla informacji: Legionowo jest siódmym pod względem liczby mieszkańców miastem
                                      > województwa mazowieckiego i przez ostatnie kilka lat ma dobrą prasę nie wynikaj
                                      > ącą z tego, że włodarze "występują publicznie reprezentując miasto i urząd" ale
                                      > że działają dla dobra miasta inwestując np. w oświatę.

Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać od wklejenia tego linkasmile
                                      Zapraszam do lektury. źródło... podawana mi za wzór strona Legionowasmile

www.legionowo.pl/pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci;kategoria-wszystkie;id-4516
                                      Pozdrawiam,
                                      MJ
                                      • em-kwadrat Re: Oceny i krytyka 08.05.13, 13:47
                                        O tym właśnie mówiłam:
                                        www.sp1.legionowo.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=1410
                                        Sadzenie drzew odbyło się na terenie właśnie rozbudowanej szkoły wspólnie z dziećmi i nauczycielami, a połączone było z corocznymi obchodami Dni Ziemi w szkole. To nie była "akcja" kilku Panów.
                                        Czy widzi Pani jako piarowiec różnice? Zły przykład.
                                        • magdalena_janczewska33 Re: Oceny i krytyka 08.05.13, 13:55
                                          em-kwadrat napisała:

> Sadzenie drzew odbyło się na terenie właśnie rozbudowanej szkoły wspólnie z dzi
                                          > ećmi i nauczycielami, a połączone było z corocznymi obchodami Dni Ziemi w szkol
                                          > e. To nie była "akcja" kilku Panów.
                                          > Czy widzi Pani jako piarowiec różnice? Zły przykład.

Owszem widzę zasadnicze różnice:

W naszym przypadku sadzenie drzew było okazją przypomnienia największego projektu w historii Józefowa...

Łączny koszt inwestycji wyniósł 105 mln złotych brutto, z czego 46 milionów stanowi wkład własny Józefowa.

Serdecznie zapraszam do kontynuowania tej dyskusji na żywo. Dane kontaktowe do mnie podawałam wielokrotnie. Przepraszam, ale nie mogę sobie pozwolić na wdawanie się w polemikę w każdym wątku na forum i zamierzam tego unikać.
                                          Udanego dnia,
                                          Magdalena Janczewska

• em-kwadrat Re: Oceny i krytyka 08.05.13, 14:39
                                            > Serdecznie zapraszam do kontynuowania tej dyskusji na żywo. Dane kontaktowe do
                                            > mnie podawałam wielokrotnie. Przepraszam, ale nie mogę sobie pozwolić na wdawan
                                            > ie się w polemikę w każdym wątku na forum i zamierzam tego unikać.
                                            Jeżeli ktoś włącza się na publicznym forum mieszkańców do dyskusji, to akceptuje taką formę dyskusji. Ta dyskusja (jak widać) toczy się też na żywo. To są tylko moje subiektywne uwagi i spostrzeżenia, może inni nie zgadzają się ze mną. Mam prawo recenzować to, co widzę i nie widzę konieczności oraz obowiązku służbowego wdawania się ze mną w polemikę. Jeśli coś mi się nie podoba, to proszę mnie nie przekonywać, że powinno mi się podobać i w związku z tym wymienimy sobie kilka maili. Może oczekuję czegoś więcej?
                                            Życząc efektywnego dnia dla Józefowa.
                                            Pozdrawiam,
                                            Mieszkanka Józefowa
                                            • feelek Re: Oceny i krytyka 08.05.13, 20:36
                                              Emkwadrat napsala:
                                              "Może kto nie zgadza się ze mną"

ja się zgadzam:
                                              forum jest po to aby dyskutować
                                              To jego główna funkcja i zadanie
                                              dyskusje wyjaśniają i często " spuszczają powietrze" gdzie rodzi się jaki konflikt
                                              myśle, że to zwyczajnie pożyteczne narzędzie może być w pracy p. Rzecznik
                                              choć, oczywista nikt tu chyba nie oczekuje, że p. Rzecznik będzie tu wiecznie obecna.
                                      • alcobar Daję Pani żółtą kartkę... 11.05.13, 00:25
                                        Jeszcze raz apelują o zaprzestanie deprecjonowania funkcji i uczestniczenia jako Rzecznik Miasta Józefów w polemikach na forum! Niestety weszła Pani na to forum i przedstawiła się tu z nazwiska reprezentując swoje stanowisko.
                                        Wolałbym żeby Pani ograniczyła się do występowania w roli informacyjnej jeśli nie może się Pani powstrzymać od wizyt na forum.
                                        Przez chwilę miałem nadzieję na odrobinę profesjonalizmu a zaczyna się znowu trochę....dziwacznie.
                                        Proszę wybaczyć ale teraz mam obraz Rzecznika Miasta Józefów, który za nasze podatki siedzi w pokoju w urzędzie, popija herbatę i przegląda forum wdając się w bezsensowne dyskusje. Na forum zawsze znajdzie się ktoś z kim można pociągnąć rozmowę.
                                        Do tej pory płaciłem podatki w Józefowie ale jeśli one mają iść na to aby Pan polemizowała na forum to od przyszłego roku nie będę składał PIT w Józefowie!
                                        Czasami na forum pojawiają się informacje z ICSIR. Czasami jest pytanie i jest zwięzła odpowiedź. Czas Wirtualnych Pogawędek minął!
                                        • magdalena_janczewska33 Re: Daję Pani żółtą kartkę... 11.05.13, 11:11
                                          Szanowny Panie,
                                          Bardzo dziękuję za tę uwagę. Nie sądzę, aby napisanie od czasu do czasu posta na forum było czymś nie licującym z moim stanowiskiem, ale oczywiście to przemyślę. Niemniej staram się nie traktować stanowiska w urzędzie stereotypowo. Staram się wypowiadać tutaj tylko w kwestiach dla mnie zasadniczych i dotyczących mojej pracy.

Poruszył Pan zasadniczy problem - czyli tego, że moje wynagrodzenie pochodzi z Pana podatków i że marnotrawię te środki udzielając się na forum. Chciałabym więc Pana uspokoić. Moja praca nie jest pracą typowo urzędniczą, często pracuję po godzinach, czy też w weekendy. Nie wystawiam nikomu rachunku za te nadgodziny. Dlatego nie myślę, aby spędzenie kilku, czy też kilkunastu minut od czasu do czasu na forum było czymś nagannym. Bardzo liczę, że cofnie mi Pan tę żółtą kartkę smile
                                          A jeśli jednak nie, to może mi ją Pan wręczyć osobiście. Będę robić zdjęcia na pikniku przed urzędem w niedzielę. Powinnam się tam pojawić ok. 12-tej.
                                          A na kawę, czy herbatę zapraszam do siebie. Zawsze znajdę czas na rozmowę o swoim stanowisku, potrzebach mieszkańców oraz o tym jak pracować lepiej i sprawniej.
                                          Pozdrawiam,
                                          Magdalena Janczewska
                                          • em-kwadrat Re: Daję Pani żółtą kartkę... 11.05.13, 16:14
                                            > Moja praca nie jest pracą typowo urzędniczą, często pracuję p
                                            > o godzinach, czy też w weekendy. Nie wystawiam nikomu rachunku za te nadgodziny

Oj alcobar, jak będziesz tak dalej pisał takie posty, to w końcu dostaniesz (miasto Józefów) rachunek i po co Ci (nam) to? wink
                                            • mieszkaniecjozefowa Re: Daję Pani żółtą kartkę... 13.05.13, 10:50
                                              Co prawda nie uważam, aby nasze miasto potrzebowało jakiegokolwiek rzecznika i podobnie jak większość domyślam się, że zatrudnienie pani rzecznik ma związek z koniecznością zastępienia burmistrza Stanisława Kruszewskiego, jego obecnym zastępcą burmistrzem Banaszkiem. Ten pierwszy potrafi sobie radzić w rozmowie z trudnymi pytaniami, przeciwnikami i negocjacjami co jest jego niewątpliwą zaletą. Burmistrz Banaszek jest znacznie mniej medialny i stąd potrzeba rzecznika.

Jednocześnie zauważyć trzeba znaczne ożywienie strony oficjalnej www.jozefow.pl na którym można znaleźć ciekawe informacje o planowanych imprezach w okolicy. Chociaż na ostatni weekend zabrakło info, że w Otwocku będzie maraton rowerowy to na pewno chętniej będę zaglądał na stronkę miasta aby zaplanować sobie coś fajnego na weekendy. Przy okazji oczywiście dowiem się, że burmistrz to albo burmistrz tamto i pewnie tak to ma działać.

pozdrowionka
                                              • magdalena_janczewska33 Moja pierwsza pochwała:) 13.05.13, 13:16
                                                Bardzo dziękujęsmile
                                                Strona dopiero się zaczyna ożywiać. Ale naprawdę fajnie będzie jak uruchomimy nową. Tam będzie specjalny kalendarz z imprezami, będzie można lepiej planować sobie wolny czas i to z wyprzedzeniem. Niestety informacji o maratonie w Otwocku nie miałam...ale pewnie to kwestia tego, że minie troszkę czasu zanim wszyscy przyzwyczają się do tego, że jestem i że wysyłka do mnie informacji nie jest stratą czasu. Liczę, że wtedy ta maszyna lepiej będzie działać. Dlatego jeśli ktoś z Państwa organizuje jakąś publiczną imprezę to proszę o kontakt (m.janczewska@jozefow.pl)
                                                Udanego tygodnia,
                                                MJ
                                        • feelek Re: Daję Pani żółtą kartkę... 11.05.13, 15:50
                                          1. ma prawo Alcobar do swych poglądów, do opinii że nie chce aby za jego pieniądze itd.
                                          to całkowicie zrozumiałe
                                          2. Alcobara opinia to nie jest jakaś uśredniona opinia forum,
                                          to opinia Alcobara.
                                          3. jakkolwiek nie bardzo wiem po co powołała gmina nasza rzecznika, to może p. Rzecznik przekona, że jest potrzebna, czego jej życzę, nie tylko ja, myślę
                                  • jozefow512 Re: Oceny i krytyka 08.05.13, 17:57
                                    - pytania do Pana Burmistrza. W Państwa postach pojawiły się uwagi, że jest za miło, że lukrowanie, że wolicie krótkie i żołnierskie zdania. Pan Burmistrz tak właśnie zamierza odpowiadać i skupić się przede wszystkim na pytaniach tzw. strategicznych, na które odpowiedzi nie mogą udzielić poszczególne Referaty. Nowy system odpowiedzi zostanie wprowadzony od pytań, które padły po 24 kwietnia.

Hmmm. Czy ja dobrze rozumiem, że jest plan, by cenzurować pytania i odpowiadać tylko na pytania strategiczne? Czy to oznacza, że poza pytaniami do burmistrza pojawią się pytania do referatów?
                                    • magdalena_janczewska33 Re: Oceny i krytyka 08.05.13, 21:17
                                      Dobry wieczór,
                                      Już wyjaśniam. Nie ma mowy o cenzurze. Pan Burmistrz zapowiedział, że chce wrócić do starych zwyczajów odpowiedzi: krótko i treściwie. Czyli zdecydowanie długo sprzed okresu, kiedy ja się pojawiłam. Państwo pewnie wiedzą o wiele lepiej jak to kiedyś wyglądało. Ja przekonam się po prostu w praktyce. Generalnie zasada ma być taka: przychodzę z zebranymi pytaniami, Pan Burmistrz mi odpowiada, ja notuję i koniec kropka. Nie zamierzam niczego cenzurować, ani lukrować, jeśli się Państwo tego obawiają.

Jak mówiłam, to będzie dotyczyć odpowiedzi na pytania od 24 kwietnia. Niedługo pojawi się natomiast jeszcze jedna partia.
                                      Udanego wieczoru,
                                      MJ
                                    • zresetowany_berbec Re: Oceny i krytyka 17.05.13, 15:13
                                      Gratuluję pani rzecznik cierpliwości...
                                      dżizas, czemu tak po niej jedziecie? Źle, że siedzi na forum, ale źle, że siedzi tylko czasem bo powinna odpowiadać na wszystkie pytania. Źle, że jest gruba (?!11?#?@#?), źle że pije herbatę....

Póki co sama pani rzecznik swoimi wypowiedziami nie dała wam powodów do takiej krytyki. Fakt zatrudnienia rzecznika i sposobu w jaki to się stało może podlegać dyskusji, ale czego wy chcecie od tej biednej kobiety? Sam fakt, że odpowiada na wasze, często wulgarne, zarzuty z klasą dobrze o niej jako o rzeczniku świadczy.

Jedyna osoba występująca tutaj nieanonimowo została zjechana przez dorosłych ludzi o zabawnych nickach....
                                      zresetowany berbec (sic!)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka