Dodaj do ulubionych

Urlopów czas :)

08.07.21, 19:05
Jak tam Wasze plany urlopowe i ich realizacja? Samemu czy w towarzystwie? Kraj czy zagranica?
All inclusive czy "all exclusive"?

Podzielcie się pomysłami na udane wakacje singla smile
Obserwuj wątek
    • witrood Re: Urlopów czas :) 08.07.21, 19:35
      W sierpniu tydzień w Gdyni. Później się zobaczy. Jako że jestem szczęśliwym nieposiadaczem paszportu kowidowego mam więcej ograniczeń (ale i tak jest chaos). Jak minie paranoja, to zobaczymy. Nienawidzę all inclusive (siedzenia na tyłku). wink
    • kevinjohnmalcolm Re: Urlopów czas :) 08.07.21, 19:45
      agnes_gray napisała:
      > Podzielcie się pomysłami na udane wakacje singla smile

Udane wakacje? Jak najdalej od ludzi.
      W tym roku bez szaleństw, będę zwiedzał bezludne szkockie wyspy i tak samo bezludne ruiny zamków. Może w nocy będzie w nich straszyło?
        • kevinjohnmalcolm Re: Urlopów czas :) 08.07.21, 21:42
          agnes_gray napisała:
          > Zupełnie sam?
          > To jest plus bycia mężczyzną smile A może po prostu odwagi mi brak smile

Odwagi brak.
          Rejony które odwiedzam są całkowicie bezpieczne, chyba że samemu się samemu np. spadnie z klifu. Nie ma drapieżnych zwierząt. Na wielu szkockich peryferiach ludzie zostawiają domy otwarte, nie zamykają ich nigdy na klucz. Inny świat...
      • baenzai Re: Urlopów czas :) 11.07.21, 13:13
        kevinjohnmalcolm napisał:

> Udane wakacje? Jak najdalej od ludzi.
        > W tym roku bez szaleństw, będę zwiedzał bezludne szkockie wyspy i tak samo bezl
        > udne ruiny zamków. Może w nocy będzie w nich straszyło?

W sumie to trochę zazdroszczę ci tego, że samotne wyjazdy sprawiają ci taką przyjemność.

Dla mnie to byłoby mega dołujące jakbym cały dzień sobie gdzieś tam samotnie łaził, a potem wracał do całkowicie pustego pokoju (czy tam namiotu). A na drugi dzień znowu to samo.
        • kevinjohnmalcolm Re: Urlopów czas :) 11.07.21, 19:27
          baenzai napisał:
          > Dla mnie to byłoby mega dołujące jakbym cały dzień sobie gdzieś tam samotnie łaził,
          > a potem wracał do całkowicie pustego pokoju (czy tam namiotu). A na drugi dzień znowu to samo.

W dzikich odległych miejscach, na pustkowiach, czy w górach wysoko nad chmurami tak się tego nie odczuwa. Jest wolność, ekstaza, uniesienie. Radość z tego, że nikt nie zakłóca tego spokoju.

Natomiast w mieście, wśród tysięcy ludzi jest to mega dołujące gdy mija tydzień za tygodniem, a nie ma się do kogo odezwać.
          Otwieram drzwi
          I nie mówię już nic
          Do czterech ścian
          • tzn.aga Re: Urlopów czas :) 11.07.21, 20:44
            No i zależy też jakie masz doświadczenia i oczekiwania.
            Ja np.: cieszę się że mogę wreszcie chodzić/jechać we własnym tempie; że nikt się nie czepia moich zachcianek; że zwiedzam/oglądam co chcę itp.
            Poza tym do samotnej osoby łatwiej zagadać 😁
              • baenzai Re: Urlopów czas :) 13.07.21, 01:02

> baenzai napisał:
                > > Kevin, jakie nastroje w Anglii po finale Euro? wink
                >
                > Eeee... a co to jest Euro? tongue_out

Nawet jak sam się nie interesujesz to chyba posiadasz jakiś tam zmysł obserwacji nastrojów społecznych. wink

Anglicy przecież mają zajoba na tym punkcie.

Swoją drogą niezłe buractwo z nich teraz wylazło. Nigdy nie miałem dobrego zdania o tym narodzie, ale nie spodziewałem się, że jest tam aż takie bydło.
                • kevinjohnmalcolm Re: Urlopów czas :) 13.07.21, 20:17
                  baenzai napisał:
                  > Nawet jak sam się nie interesujesz to chyba posiadasz jakiś tam zmysł
                  > obserwacj i nastrojów społecznych. wink

Hmm.... tylko gdzie mam te nastroje obserwować? Pracuję z domu, z nikim zbytnio się nie spotykam, jedyne dwie osoby z którymi w ciągu ostatnich tygodni rozmawiałem mają identyczne podejście do piłki co ja.
                • kevinjohnmalcolm Re: Urlopów czas :) 13.07.21, 20:20
                  baenzai napisał:
                  > Swoją drogą niezłe buractwo z nich teraz wylazło. Nigdy nie miałem dobrego
                  > zdania o tym narodzie, ale nie spodziewałem się, że jest tam aż takie bydło.

A o co chodzi? Bo ja naprawdę nie w temacie.
                  • baenzai Re: Urlopów czas :) 18.07.21, 11:52

> baenzai napisał:
                    > > Swoją drogą niezłe buractwo z nich teraz wylazło. Nigdy nie miałem dobreg
                    > o
                    > > zdania o tym narodzie, ale nie spodziewałem się, że jest tam aż takie byd
                    > ło.
                    >
                    > A o co chodzi? Bo ja naprawdę nie w temacie.

- buczenie podczas hymnów Niemiec, Danii i Włoch
                    - próba wdarcia się na stadion pomimo braku biletów
                    - atakowanie kibiców Italii na ulicach
                    - dewastowanie Londynu (wybijanie szyb, rzucanie butelkami, śmiecenie)
                    - rasistowskie ataki na czarnoskórych graczy w internecie
                    - oślepienie duńskiego bramkarza laserem

Generalnie nie pamiętam takiej kumulacji spierdolenia.

• kevinjohnmalcolm Re: Urlopów czas :) 18.07.21, 20:53
                      baenzai napisał:
                      > - buczenie podczas hymnów Niemiec, Danii i Włoch
                      > - próba wdarcia się na stadion pomimo braku biletów
                      > - atakowanie kibiców Italii na ulicach
                      > - dewastowanie Londynu (wybijanie szyb, rzucanie butelkami, śmiecenie)
                      > - rasistowskie ataki na czarnoskórych graczy w internecie
                      > - oślepienie duńskiego bramkarza laserem

Aha, czyli reprezentują w przybliżeniu podobny poziom co kibice Legii. No, może minimalnie ich przebili, ale tylko minimalnie.

P.S. Polecam podróż pociągiem pełnych kibiców Legii. Raz przeżyłem (z naciskiem na słowo przeżyłem).
                      • baenzai Re: Urlopów czas :) 19.07.21, 00:48

> Aha, czyli reprezentują w przybliżeniu podobny poziom co kibice Legii. No, może
                        > minimalnie ich przebili, ale tylko minimalnie.
                        >
                        > P.S. Polecam podróż pociągiem pełnych kibiców Legii. Raz przeżyłem (z naciskie
                        > m na słowo przeżyłem).

Gdy EURO było w Polsce to polscy kibole nie zrobili takiego szamba jak Angole u siebie.

A przecież Sol Cambell (taki angielski były piłkarz) ostrzegał wówczas swoich rodaków przed przyjazdem do Polski. Jakże ironicznie to teraz brzmi.
        • agnes_gray Re: Urlopów czas :) 11.07.21, 21:29
          Zgadzam się, chyba miałaby tak samo. Z jednej strony racja, że odwagi trochę brak na takie samotne wyprawy, a z drugiej wydaje mi się, że czułabym się bardzo osamotniona.

Poza tym mam wrażenie, że wspólne cieszenie się czasem wolnym i pięknem przyrody w jakiś sposób sprawia, że wszystko czuje się mocniej. Ale to może tylko takie wkręcanie sobie bajek, bo w rzeczywistości znam wiele par, których pomysły na wymarzony urlop zupełnie się rozmijają i wcale nie ma wspólnego cieszenia się pięknem przyrody, bo druga strona tego piękna zupełnie nie widzi.

A Szkocja też jest na mojej liście wymarzonych wyjazdów smile Lubię bardzo takie klimaty... Tylko te bezludne wyspy - jak się na nie Kevin dostaje? Wpław? Kajakiem? wink
            • agnes_gray Re: Urlopów czas :) 11.07.21, 21:49
              Nie, myślę, że koleżanka czy dziecko kuzynki nie miałoby wpływu na odczuwanie wink Bo tak sobie myślę, że z koleżanką to się po prostu sobie dotrzymuje towarzystwa, a w związku każde wspólne doświadczenie buduje ten związek. Ale to może tylko takie fantazjowanie jest...

Ja też już byłam w różnych miejscach i z koleżanką i sama, na odbiór przyrody nie wpłynęło, a może nawet trochę lepiej było jak byłam sama, bo mogłam poświęcić tyle czasu, ile chciałam na to co mi się podobało, bez konieczności dopasowywania się do kogoś. Z drugiej strony wyjazd w towarzystwie ma zalety z praktycznego punktu widzenia.
          • kevinjohnmalcolm Re: Urlopów czas :) 11.07.21, 22:28
            agnes_gray napisała:
            > wspólne cieszenie się czasem wolnym i pięknem przyrody w jakiś sposób sprawia,
            > że wszystko czuje się mocniej.

Pod warunkiem, że to osoba bliska, lub przynajmniej pasująca do nas. Pojechanie na wyprawę z przypadkowymi ludźmi to przepis na stracone wakacje i zszargane nerwy.

> Tylko te bezludne wyspy - jak się na nie Kevin dostaje? Wpław? Kajakiem? wink

Zdecydowana większość jest zamieszkana, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka nie widać domów. Dopływają do nich albo małe promy, albo w transporcie pomagają zamieszkali na nich rybacy. Czasem mieszkańcy mają własne łodzie. Często daje się z kimś dogadać, żeby za drobną opłatą gdzieś zabrał. A na kompletnie bezludne wyspy dopływam kajakiem. Uwaga: nie próbujcie tego sami! Kajakowanie po morzu na takich szerokościach geograficznych to wyższa szkoła jazdy - pogoda jest zmienna, fale wysokie, wiatr silny, a przypływy i odpływy potrafią wytworzyć tak mocne prądy morskie, że najsprawniejszy kajakarz wiosłujący na maksymalnych obrotach zostanie wyniesiony daleko na otwarte morze. Każdy odcinek trzeba zaplanować korzystając z map morskich, prognoz pogody, aplikacji do wyliczania godzin przypływów/odpływów, itd.
            • agnes_gray Re: Urlopów czas :) 12.07.21, 21:42
              Muszę przyznać, że trochę zabrakło mi słów smile żartowałam z tym kajakiem, a tu się okazuje, że to jest fakt.
              Mam nadzieję, że wiesz, co robisz, bo dla mnie to brzmi jak misja samobójcza... Tym bardziej, że pewnie nikt nie wie, gdzie jesteś i co właśnie czynisz.
        • searam Re: Urlopów czas :) 12.07.21, 00:40
          tzn.aga napisała:

> Gdzie i kiedy?
          Spory czas temu proponowałem zabranie do trzech osób- jadąc do Szklarskiej z 3City jadąc A-1 z ew. podjęciem po drodze, fare free. Konformizm jest jednak zabójczy...
          Gdzie i kiedy ? Park Słowiński. Do okola.
            • searam Re: Urlopów czas :) 18.07.21, 00:15
              tzn.aga napisała:

> Nie rozumiem.
              > Pytałam gdzie i kiedy bo jestem aktualnie i jakby ktoś był to można by się spot
              > kać.
              > Nie wiem co tu ma Szklarska i konformizm do tego.
              Nic nie ma do tego...
              Ale. Mozna sie spotkac i na plazy rozpalic ognisko...Zeby było przez co przeskakiwać
              Wczesniej dzieci położyć spać, bo kto wie jak długo ognisko poświeci..Do ostatniego konara...wink
    • green.amber Re: Urlopów czas :) 11.07.21, 21:35
      zastanawiam się czy bym z kimś potrafiła jeszcze na urlop wyjechać
      co nie znaczy, że na wyjazdach się nie skumlowywuję, ale na koniec dnia wpadam do jednoosobowo zajmowanego pokoiku
      a w tym roku nie przywiązuję się do planów, się zobaczy a każda forma wolności od roboty będzie cenna wink
    • searam Re: Urlopów czas :) 12.07.21, 00:17
      Po Polsce i ciekawych miejscach solo.Zobaczyć interesujące miejsca z poradnika turystycznego.Koszt nie jest istotny. Niektóre miejsca są niezwykle.Południe kraju jednak jest najbardziej interesujące. Z góralkami włącznie...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka