Dodaj do ulubionych

sunia BARDZO DUŻO PIJE

IP: *.aster.pl 26.05.04, 19:22
moja 13 letnia sunia nigdy nie miała takiego łaknienia na wodę, a teraz
bardzo dużo pije. Czy jest jakas przyczyna czy to normalne?
m
Obserwuj wątek
    • Gość: Grazynap Re: sunia BARDZO DUŻO PIJE IP: *.nsm.pl 26.05.04, 22:06
      Musisz koniecznie zbadac krew na zawartosc cukru.Mysle,ze to cukrzyca.Moja
      suczka oprocz duzego pragnienia chudla w oczach,a jadla nawet wiecej niz
      zwykle.Choruje juz rok na cukrzyce.Jak pije i chudnie to oprocz tego,ze jade na
      badanie krwi zwiekszam dawke insuliny (oczywiscie po konsultacji telefonicznej
      z weterynarzem),Chociaz poczatkowo z powodu duzego pragnienia podejrzewali
      ropomacicze.
      • misiania Re: sunia BARDZO DUŻO PIJE 27.05.04, 11:14
        o, właśnie, od razu mi się skojarzyło z możliwością ropomacicza. można to
        sprawdzić (i - mam nadzieję, wykluczyć) przy pomocy usg. aha! moja suka bardzo
        dużo piła, kiedy była juz w dość podeszłym wieku i miała cieczkę. dla
        spokojności lekarz zrobił jej usg i na szczęście nic złego nie wykrył.
    • Gość: lw Re: sunia BARDZO DUŻO PIJE IP: *.crowley.pl 27.05.04, 11:51
      koniecznie jak najszybciej do lekarza-jeśli to ropomacicze to wzmożone
      pragnienie jest już oznaką silnego zatrucia psa toksynami namnażających się w
      macicy bakterii-konieczna jest bardzo szybka interwencja,inne możliwe przyczyny
      to cukrzyca,ale pies wtedy równie dużo sika i dlatego głównie pije-bo nadmiar
      glukozy przełamuje barierę nerkową i dostaje się do moczu,pociągając za sobą
      wodę,podobnie w niewydolności nerek w fazie tzw.wielomoczu-uszkodzone nerki już
      nie zagęszczają moczu,może to być także choroba wątroby-badanie kliniczne i
      krwi,uzupełnione USG(wątroba,nerki,macica),jeśli nie piszesz o dużym oddawaniu
      moczu to najbardziej prawdopodobne ropomacicze lub choroba wątroby(łącznie z
      nowotworem)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka