Dodaj do ulubionych

polska mentalnosc

12.05.13, 18:31
na przykladzie gapowiczow i kanarow ... rzygac sie chce, to tak jebie polskoscia jak ze stajni ...
przez ta mentalnosc, nie ma wiz dla Polakow (czy na tym ktos traci to inna sprawa) ...
mialem okazje poznac Polaka z Chicago ... tem jemiol pokazywal mi falszywe prawo jazdy i cos tam jeszcze podrobione ... i byl dumny z tego ze tak oszkapil policjanta ... ludzie, Mistrz Farmazonii mowi o usuwaniu slomy z butow ... bezbolesnie ...
wyborcza.pl/1,75478,13895884,Miejska_jazda_na_gape___Osoby_bez_waznego_biletu_okradaja.html#BoxSlotII3img
    • lola165 Re: polska mentalnosc 12.05.13, 21:28
      a wiesz Imek, ja z piec minut geby z podziwu otworzyc nie moglam, jak mi polska pani dochtor pokazala jak nacykac wiecej kuponow do tutejszej filharmonii, co je po jednym dzieci nasze dostaly w szkole od muzykow tam przybylych z koncertem.
    • kryska-etka Re: polska mentalnosc 12.05.13, 21:45
      to wy znacie jakiś inny typ Polaka...może to taki co wyjechał do USA...

bo wśród moich.... to nikt takich zachowań jak opisaliście nie uskutecznia

Imek a może przypatrz sie Afroamerykanom ..jacy oni sa grzeczni i kulturalni a przecież bardziej z USA niż Ty i cała ta wasza paczka emigrantów.
        • kryska-etka Re: polska mentalnosc 12.05.13, 22:02
          nieprawa ...nie jest większość w Polsce tego typu cwaniaczków i oszustów..i nie chodzi tu o wykształcenie...tylko o zasady moralne...

oczywiście jest ich jakiś tam odsetek..ale tego nie można nazwać polska mentalnością..to tak jakbyś nazwał amerykańską mentalnością zachowanie w gettach murzyńskich..

z jakiś powodów emigrują właśnie takie typy..bo tu nie ma dla nich pracy ani miejsca
    • shachar Re: polska mentalnosc 12.05.13, 22:21
      Imek, po co zakładasz taki wątek, komu to potrzebne. Ten gostek z pierwotnego wpisu pewnie nielegalnie był, radził sobie jak potrafił i tyle. A co do oszukaństwa to wiesz, każdy ma coś za uszami, jeden oszukuje na podatkach, inny na niepłaceniu alimentów, trzeci wynosi długopisy z pracy, więc lepiej się nie prężyć zanadto, jako jedyny uczciwy we wsi.
      • shachar Re: polska mentalnosc 12.05.13, 22:27
        Najbardziej zawsze mnie rozpierdalały 'uczciwe' gadki w domu. Moja mam miała tendencję do wydziwiania na złodziei, u żłoba, u koryta. A ja jej mówiłam 'a pamiętasz mamusiu, jak dziadek sprzedawał truskawki do skupu? Te drobniejsze były tańsze w skupie, a te większe-droższe. To co żeśmy robili? przysypywaliśmy te drobne duzymi, że niby wszystkie od nas są duże.'
        Nic nie mówiła na to, ale za chwilę znowu się nakręcała złodziejami.
        Ciekawe czy znana nam babcia wódkę rozwadniała.
    • elissa2 Re: polska mentalnosc 12.05.13, 23:44
      polska mentalność?
      to polską mentalność mają Holendrzy (rodzajem "sportu" jest zaparkowanie samochodu za darmo, niepłacenie podatku za psa, opłaty za śmieci itd), Belgowie, Francuzi, Hiszpanie, Grecy... Włosi chyba też...
      Czesi (!) - nb w Czechach jest największa korupcja...
      itd itd
      A Estończycy nie smile bo tam od jakiegoś czasu komunikacja jest ... darmowa smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka