Dodaj do ulubionych

Anna, Ania czy Anka?

19.01.20, 13:47
Jaką formę najbardziej lubicie?
Obserwuj wątek
    • florianne Re: Anna, Ania czy Anka? 19.01.20, 17:52
      Na pewno nie Anka, moim zdaniem ma negatywny wydźwięk. W zasadzie nie ma formy, którą bym lubiła. Na studiach niektórzy wykładowcy zwracali się formami Anne ("An") albo "Ana" i byłam zadowolona, chyba jedyne neutralne formy jakie w życiu słyszałam. Niepoważne, niedziecinne i nieopryskliwe wink
    • kaga9 Re: Anna, Ania czy Anka? 19.01.20, 18:33
      Z tych trzech - Anka. W moich uszach brzmi dużo mniej nieprzyjemnie niż Kaśka, Baśka czy Gośka. Według mnie to imię jest wyjątkowo "plastyczne" i da się od niego utworzyć mnóstwo form smile
    • barcelissima Re: Anna, Ania czy Anka? 24.01.20, 14:29
      Ja nigdy nie wiedziałam jak zwracać się do Ann, z którymi się nie za dobrze znałam ( zresztą ten sam problem mam z innymi tego typu imionami Barbara, Katarzyna, Joanna), Anna zbyt formalne, Anka może być odebrane jako niemiłe, a Ania (która zawsze wydawała mi się infantylna) jest w mojej opinii zbyt poufałe.

• annthonka Re: Anna, Ania czy Anka? 26.01.20, 18:06
      W Polsce Ania. Za granicą Ana.

Anka kojarzy mi się z pewną starszą panią, która ubraniem i sposobem bycia udawała nastolatkę i przestawiała się każdemu właśnie jako Anka. Skojarzenie jest tak silne, że się go chyba nie pozbęde wink
      • gaudencja Re: Anna, Ania czy Anka? 29.01.20, 22:52
        A propos imion międzynarodowych - właśnie Ana jest formą, która byłaby dla mnie wyjątkowo trudna do przełknięcia. Więc niby Anna jest międzynarodowa, ale u swojego dziecka bym ją wykluczyła, rozważając liczne wyjazdy za granicę (abstrahuję tu od kwestii popularności).
        --
        "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
        (Walery Pisarek)
        • annthonka Re: Anna, Ania czy Anka? 30.01.20, 09:23
          gaudencja napisała:

> A propos imion międzynarodowych - właśnie Ana jest formą, która byłaby dla mnie
          > wyjątkowo trudna do przełknięcia.

Z kolei dla mnie takimi imionami są Maria i Laura. Marija i Lora byłaby nie do przejścia.
        • sulimira Re: Anna, Ania czy Anka? 30.01.20, 11:20
          Ja lubie Anule.
          Osobiscie wybralabym imie Anaksandra gdybym chciala uzywac zdrobnienia Ana, ktore podoba mi sie, ale tylko przy tym imieniu. Imie jest nieznane w Polsce, ale uwielbiam historie Grecji (miedzy innymi) wiec znam i lubie sporo tych -sander imion.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.