Dodaj do ulubionych

Izrael - Palestyna - ONZ. Nowy plan pokojowy (?)

12.07.04, 14:28
"Jednostronne wycofanie z Gazy proponował ostatnio premier Ariel Szaron, ale
nie uzyskał zgody swojej partii. Plan popiera jednak aż 70 proc.
Izraelczyków."

To był naprawdę Szaron. Niemożliwe, jakis klon...

Mam byc cyniczny? Mur, nie mur, ale na miejscu Izraela robię tak:
- ogłaszam jednostronny rozejm
- ogłaszam wycofanie się Izraela z "terytoriów okupowanych" w przeciągu pół
roku, łącznie z osiedlami, i tak dalej
- robię to
- wszystko pod wnikliwym wzrokiem obserwatorów z każdej możliwej organizacji -
im więksi krzykacze tym lepiej
- zostawiam Strefę Gazy i Zachodni Brzeg Jordanu Palestyńczykom
- umacniam granicę, na granicę i na "terytoria okupowane" (oczywiście, jeśli
Palestyńczycy sie zgodzą) zapraszam wojska rozjemcze ONZ, wszystko spada na
ich głowę (ekonomicznie i wojskowo, kto wie może nawet wojna domowa o władzę?)
I czekam (żadnych akcji zaczepnych i odwetowych), dokładnie odznaczam
wszystkie ostrzały z moździerzy, karabinów maszynowych, zamachy w Tel Awiwie
(Będą??? Ależ dlaczego, Żydów nie będzie już na terenach Autonomii)
A zebrane fakty ogłaszam na Forum ONZ i w CNN.


Ostatnia korzyść - bracia Arabowie i społeczność miedzynarodowa będą mogły
swój przysłowiowy i legendarny humanitaryzm udowodnić czynami. Państwo
Palestyńskie trzeba budować od podstaw, a któż lepiej zna się na tym od ONZ i
demokratycznych krajów ościennych?
Tylko...
Co wtedy AntyIzraelczycy (antysemici jest niepoprawne politycznie) będa pisać
na Forum? Jakie zarzuty wobec "starszych braci w wierze"?

www.tygodnik.com.pl/konflikt/index.html
www.tygodnik.com.pl/konflikt/kowalski-16.html
www.tygodnik.com.pl/konflikt/burnetko-18.html
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Izrael - Palestyna - ONZ. Nowy plan pokojowy 12.07.04, 14:42
      a.adas napisał:

      > "Jednostronne wycofanie z Gazy proponował ostatnio premier Ariel Szaron, ale
      > nie uzyskał zgody swojej partii. Plan popiera jednak aż 70 proc.
      > Izraelczyków."
      >
      > To był naprawdę Szaron. Niemożliwe, jakis klon...
      >
      > Mam byc cyniczny? Mur, nie mur, ale na miejscu Izraela robię tak:
      > - ogłaszam jednostronny rozejm
      > - ogłaszam wycofanie się Izraela z "terytoriów okupowanych" w przeciągu pół
      > roku, łącznie z osiedlami, i tak dalej
      > - robię to
      > - wszystko pod wnikliwym wzrokiem obserwatorów z każdej możliwej organizacji -
      > im więksi krzykacze tym lepiej
      > - zostawiam Strefę Gazy i Zachodni Brzeg Jordanu Palestyńczykom
      > - umacniam granicę, na granicę i na "terytoria okupowane" (oczywiście, jeśli
      > Palestyńczycy sie zgodzą) zapraszam wojska rozjemcze ONZ, wszystko spada na
      > ich głowę (ekonomicznie i wojskowo, kto wie może nawet wojna domowa o władzę?)
      > I czekam (żadnych akcji zaczepnych i odwetowych), dokładnie odznaczam
      > wszystkie ostrzały z moździerzy, karabinów maszynowych, zamachy w Tel Awiwie
      > (Będą??? Ależ dlaczego, Żydów nie będzie już na terenach Autonomii)
      > A zebrane fakty ogłaszam na Forum ONZ i w CNN.
      >
      > Ostatnia korzyść - bracia Arabowie i społeczność miedzynarodowa będą mogły
      > swój przysłowiowy i legendarny humanitaryzm udowodnić czynami. Państwo
      > Palestyńskie trzeba budować od podstaw, a któż lepiej zna się na tym od ONZ i
      > demokratycznych krajów ościennych?
      > Tylko...
      > Co wtedy AntyIzraelczycy (antysemici jest niepoprawne politycznie) będa pisać
      > na Forum? Jakie zarzuty wobec "starszych braci w wierze"?
      >
      > www.tygodnik.com.pl/konflikt/index.html
      > www.tygodnik.com.pl/konflikt/kowalski-16.html
      > www.tygodnik.com.pl/konflikt/burnetko-18.html

      Plan niezbyt realny. Pamiętaj, że organizacje Palestyńskie nie uznają Izraela,
      a celem takiego np Hamasu jest likwidacja Izraela. Dopóki będzie istniał
      Izrael, dopóty będą organizować zamachy i ataki terrorystyczne. Wycofanie się z
      terenów okupowanych niczego nie zmieni. A żaden rząd Izraela nie pozwoli na
      bezkarne mordowanie Żydó. Tak więc >zabawa< rozpocznie się od początku.

      Pokój bez zniszczenia organizacji terrorystycznych wydaje się nierealny. To już
      może lepiej przygotujmy się na powrót naszych starszych braci w wierze. Zwróćmy
      im zabrane nie tak dawno majątki i postarajmy się żyć razem w pokoju.

      S.
      • Gość: adas Ja wiem, ale nasi Forumowi znajomi? IP: *.katowice.msk.pl / 81.219.117.* 12.07.04, 16:30
        Ale przecież ONZ dopilnuje pokoju jak Izrael spełni jego rezolucje. Wysle swoje
        wojska w obronie nienaruszalnej granicy izraelskiej...

        Jak Izrael da Palestyńczykom rękę, ci zażądają reszty. Już nie będzie chodziło
        o Autonomię, a o prawo istnienia państwa izraelskiego.

        No i wnioskując po tym poście:

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=14096340
        Szaron byłby tak wredny, żeby skazać setki swoich rodaków na śmierć brakiem
        reakcji na ataki plestyńskie. W ramach wyższych celów politycznych A jak
        chcą "Jews against zionism" Żydzi wróciliby do swojego etosu ofiary.


        Mam nadzieje, zę teraz zadziała
        www.tygodnik.com.pl/konflikt/index.html
        • pan.scan Wojska ONZ 12.07.04, 16:45
          pilnowały niedawno porządku m.in. w Srebrenicy. Holendrzy nomen - omen.
          Efekt - 7000 wyrżniętych. Jakoś nie słychać, by przed TH postawiono kogokolwiek
          z odpowiedzialnych. Holendrów oczywiście.
          Stara prawda mówi, że jak sobie sam nie pomożesz to nikt za ciebie tego nie
          zrobi.

          Do załączonego Twego linku ciekawy komentarz divy naszego forum:

          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=14096340&a=14103017
          • Gość: adas Re: Wojska ONZ IP: *.katowice.msk.pl / 81.219.117.* 12.07.04, 16:55
            Znowu mi się od mej (Forumowej) muzy oberwiesmile
            Czyż to nie ta samo osoba, która przy płaczącym palestynskim dziecku (z
            kałachem w łapkach) się zatrzyma, przytuli, zamruczy coś o złych Żydach i
            represyjnym państwie izraelskim?
            A w rzeczonym poście żąda wprowadzenia żydowskiego "Oka Wielkiego Brata" nad
            Palestyńczykami. Państwa na wzór sowiecki niemalże (ale z lepszą techniką i
            większymi funduszami oraz władzą nad światem, o czym szepczą poszukiwacze
            prawdy)
            Coś mi tu nie pasuje. Tak, to maż (waloński?) rzeczonej osóbki do kompa sie
            dorwał i akcję dywersyjną prowadzi.

            A ONZ ZAWSZE wie co robi, jak robi i kiedy robi. Nie wolno podważać autorytetu
            tej szacownej organizacji - jakby przegłosowano, ze Wrocław czy inne
            Świnoujście należy oddać Niemcom - należy zgodzic sie bez szemrania.
            • snajper55 Re: Wojska ONZ 13.07.04, 13:09
              Gość portalu: adas napisał(a):

              > A ONZ ZAWSZE wie co robi, jak robi i kiedy robi. Nie wolno podważać autorytetu
              > tej szacownej organizacji - jakby przegłosowano, ze Wrocław czy inne
              > Świnoujście należy oddać Niemcom - należy zgodzic sie bez szemrania.

              Szczególnie, że niektózy Niemcy to o czym my mówimy Ziemie Zachodnie, nazywają
              terytoriami okupowanymi. Możemy tylko się cieszyć, że nam bomb przez Odrę nie
              podrzucają, jak jaki Hamas, bo mur trzeba by zacząć stawiać. sad((

              S.
              • a.adas Re: Wojska ONZ 13.07.04, 14:31
                Jak Rada Bezpieczeństwa przegłosuje oddanie Wrocławia (przepraszam -
                Breslau) "prawowitym właścicielom", to Forumowi krzykacze z entuzjazmem
                przyklasną tej rezolucji, jak sądzę.
                • snajper55 Re: Wojska ONZ 13.07.04, 14:47
                  a.adas napisał:

                  > Jak Rada Bezpieczeństwa przegłosuje oddanie Wrocławia (przepraszam -
                  > Breslau) "prawowitym właścicielom", to Forumowi krzykacze z entuzjazmem
                  > przyklasną tej rezolucji, jak sądzę.

                  A przynajmniej powinni. Powinni też żądać powrotu wypędzonych z takich miast
                  jak Danzig, Breslau, Oppeln czy Schweidnitz. Dlaczego tylko Palestyńczyków
                  wypędzonych wyróżniać ?

                  S.
    • Gość: Kir Re: Izrael - Palestyna - Jest wyjście IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 12.07.04, 23:09
      Domyślam się że może wydać się ono absurdalne i wzbudzać salwy śmiechy ale gdy
      wszystkie sposoby zawodzą pozostaje już tylko to co wydaje się nierealne.
      Ta wojna pochłonęła rzeczywiście setki tysięcy ofiar.Dodatkowo zbiera swoje
      krwawe żniwo także i na świecie.Po obu stronach już chyba nie ma nikogo kto nie
      straciłby w tym konflikcie kogoś bliskiego.

      Z każdą taką stratą związana jest też chęć odwetu która zaślepia rozum.Człowiek
      nie myśli już racjonalnie lecz szuka tylko zemsty.Winny czy niewinny to już
      nieważne.Dorobić do tego jakąś ideologię i mściciel-obrońca gotowy.

      Jednak z przekazów medialnych można wyczytac,że po obu stronach są ludzie
      mający dość wzajemnego zabijania się.Jednak nie rozmawiają ze sobą ale
      z politykami.

      Mój sposób na rozwiązanie konfliktu Izraelsko-Palestyńkiego polega właśnie na
      tym aby jego ofiary z obu stron spotkały się z sobą i razem przedstawiły swoje
      argumenty i postulaty bez dotychczasowych politycznych pośredników.
      Ostatecznie to właśnie ci ludzie stracili najwięcej i gdy będą w stanie
      przełamać wzajemne uprzedzenia i nienawiść to będą też w stanie zacząć budować
      domy a nie je burzyć.Przecież to krew ich najbliższych wsiąkła w tamtą ziemię
      i dlatego ich głosu nikt nie mógłby już zanegować ani z jednej ani z drugiej
      strony.Byłoby to rzeczywiście pokojowe rozwiązanie konfliktu,który wydaje się
      nierozwiązywalny.

      Jednak to wymagałoby poświęcenia własnej zemsty dla dobra wspólnego
      i przyszłych pokoleń a to jest najtrudniejsze,zwłaszcza gdy w grę wchodzą
      sprawy wiary.Ale nie ma też rzeczy niemożliwych i zawsze pozostaje wiara.
      Ja chciałbym tylko zobaczyć reakcję ONZ,państw arabskich i reszty świata gdyby
      Palestyńczycy z Izraelem zaczęli dopominać się o ziemie palestyńskiesmile).
      Nie znoszę jak się ludzie wzajemnie zabijają a inni na ich tragedii chcą zbijać
      polityczny kapitał.
      Pozdrawiam
      Kir
      • a.adas Re: Izrael - Palestyna - Jest wyjście 13.07.04, 12:34
        Plan jest karkołomnysmile i już niemożliwy do zrealizowania. Może w latach 50, gdy
        Arabowie nie czuli sie jeszcze wygnańcami. Z tym, że wtedy praktycznie nie
        istniały narody, ani palestyński, ani izraelski, a obydwie strony
        postulowały "świętą wojnę".
        Palestyńczycy mogą Izraelowi, ale także arabskim sąsiadom podziękować, że
        zalążek ich państwa nie powstał w latach 50 tych.

        Pozdrawiam
        adas
        • Gość: Kir Re: Izrael - Palestyna - Jest wyjście IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 16.07.04, 01:05
          Widzę,że odbieramy na różnych falach.Ja pisałem o tych,którzy już zrozumieli że
          zemsta,uprzedzenia i nienawiść do niczego nie prowadzą.Stąd stwierdzenie "da
          się wyczytać".Trudniejsze jest to w przypadku Palestyńczyków niż Żydów ale jest
          możliwe.Dlatego też na tych grupach ludzi oparłem swój plan.Wydawało mi się że
          każdy,kto nie jest emocjonalnie związany z żadną ze stron a ma dla nich troszkę
          współczucia powinien to zauważyć.
          Twoja odpowiedź to dobry komentarz do planów pokojowych z zewnątrz.
          Pozdrawiam:
          Kir

          Ps
          Nie chciałbym abyś potraktował to Ty czy ktokolwiek na FA jako zarzut.Przecież
          ja też nie współczuję każdemu Palestyńczykowi czy Izraelczykowi,zwracam tylko
          uwagę na inne aspekty tego konfliktu.Zdarza mi się czasami szukając 4-ro
          listnej koniczynki nie zauważyć drzewa i nabić sobie niezłego guzasad.

          Na FA z pewnością tego konfliktu nie rozwiążemysmile) jeżeli nie potrafimy
          rozwiązać od kilkunastu lat łagodniejszego własnego i to między sobą.
    • Gość: Jozef Zawadzki Fajny pomysl ale jestes troche naiwny myslac IP: 65.37.95.* 16.07.04, 01:26
      ze Izrael naprawde chial oddac ziemie okupowane i ze kiedys tak sie naprawde
      stanie? Zydzi to tacy sami fanatycy jak Palestynczycy, zreszta jak nie mieli
      przewagi militarnej uprawiali terroryz jak to dzisiaj robia paletynczycy, i ci
      religijni fanatycy wierza ze bez West Banku, ziemi obiecanej, ich Masaja nigdy
      do nich nie powroci. To jest tylko takie gadanie o wycofywaniu sie z tertenow
      okupowanych kiedy w zeczywistosci Izrael do dnia dzisiejszego buduje nielegalne
      osiedla i nielegalnie przesiedla tam ludzi.
      • Gość: Kir Re IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 16.07.04, 01:47
        Przekonanie o tym że wie się wszystko to też fanatyzm.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka