Dodaj do ulubionych

List otwarty

18.08.18, 22:35
Co my czcimy pod hasłem "100-lecie Niepodległości"?

Bo w tym "stuleciu", poza przyjazdem Piłsudskiego z Magdeburga, było obalenie pierwszego niepodległego rządu Ignacego Daszyńskiego, był zamach na pierwszego Prezydenta RP Gabriela Narutowicza, był majowy zamach stanu, w którym poległo ponad 300 obywateli polskich, była Bereza Kartuska...
A potem ucieczka Rządu do Rumunii, okupacja, Jedwabne, Bierut, Gomułka, 68 rok, strzelanie do robotników, stan wojenny i w końcu Kaczyński!
Czy naprawdę warto urządzać defiladę - błazenadę, żeby uczcić to wszystko..

Janusz Kijowski
Obserwuj wątek
  • piq lepiej było nie otwierać tego listu kretyna, wikul 18.08.18, 22:46
   ...a tym bardziej wywieszać go publicznie. Zdaniem kretyna bowiem (pod którym się kretyńsko podpisujesz) nie powinniśmy obchodzić niczego, bo potem było to, to i siamto. A wiesz ty, kretynie Kijowski oraz wikulu, co było od bitwy pod Grunwaldem? a od chrztu Polski? Żenada, khurhwa, i toto zalicza siebie samo do "elit". Taka właśnie jest ich jakość, a dokładnie bylejakość.
   • wikul Re: lepiej było nie otwierać tego listu kretyna, 19.08.18, 20:45
    Każdy ma prawo do swoich poglądów, Kijowski również. Wg tutejszych "celebrytów" każdy kto ma inne poglądy to idiota itp. zasługujący na pogardę. Nie potraficie rozmawiać bez epitetów? Zarzynacie to forum. Na palcach jednej ręki można policzyć ciekawe osobowości chętne do rozmowy tutaj. Resztę wygoniliście albo zniechęcieliliście przy pomocy takiego traktowania.
   • wikul Re: lepiej było nie otwierać tego listu kretyna, 19.08.18, 21:11
    Kto jak kto ale ty piq powinieneś się zorientować że ten krótki tekst Kijowskiego oddaje raczej jego osobiste zniechęcenie do atmosfery ostatnich kilku lat w których gang Dobrej Zmiany niszczy Polskę.

    www.tvn24.pl/drugie-sniadanie-mistrzow,40,m/drugie-sniadanie-mistrzow-11-08-2018,860612.html
    • benek231 Re: lepiej było nie otwierać tego listu kretyna, 20.08.18, 15:27
     wikul napisał:

     "Kto jak kto ale ty piq powinieneś się zorientować że..."
     ***
     Nie rozsmieszaj mnie - przeciez Piq to tepy leb. Tak jak inne antydemokratyczne gowna. Palcem o alec puknac nie potrafi, a tutaj musialby przeskoczyc sam siebie. Czyli nawet jesli potrafil zrozumiec co czyta, z uwzglednieniem szeroko pojetych uwarunkowan, to musialby przy tym potrafic zrezygnowac ze sposobnosci wymierzenia temu Kijowskiemu kopa. A to takze byloby ponad jego mozliwosci.
     • benek231 PS..było nie otwierać tego listu kretyna, Piqa:O) 20.08.18, 15:45
      Przy okazji Wikul, bo obejrzalem program Mellera, na pieciu uczestnikow tylko dwoch mowilo do rzeczy ale tez nie caly czas. No i zaskoczyli juz, wprawdzie, ze dla demokracji trojpodzial wladzy ma znaczenie kluczowe, i doszli do tego, ze jak nie ma trojpodzialu to nie ma demokracji, ale jeszcze nie potrafili powiedziec dlaczego. A to juz prawie 30 lat od upadku komuny i takie rzeczy wypadaloby wiedziec.

      A sprawa jest prosta gdyz demokracja (ludowladztwo) = wzajemne kontrolowanie sie wladz, mozliwe wylacznie dzieki trojpodzialowi wladzy. Nie ma trojpodzialu, nie ma kontrolowania sie wladz, nie ma demokracji.
      Dzieki tojpodzialowi wladz moze istniec mechanizm samokontroli w imieniu narodu. To dzieki niemu narod moze miec wglad w to co poczynaja rzadzacy, moze rzadzacych kontrolowac - moze sprawowac nad nimi wladze. Bez tego mechanizmu wladza robi co chce i co najwyzej mydli narodowi oczy, ze to wlasnie on rzadzi.
      • dachs Benio narodowiec - kryptopisowiec 20.08.18, 16:21
       benek231 napisał:

       > Dzieki tojpodzialowi wladz moze istniec mechanizm samokontroli w imieniu narodu
       > . To dzieki niemu narod moze miec wglad w to co poczynaja rzadzacy, moze rzadza
       > cych kontrolowac - moze sprawowac nad nimi wladze. Bez tego mechanizmu wladza r
       > obi co chce i co najwyzej mydli narodowi oczy, ze to wlasnie on rzadzi.

       Misiu mój miły, już sam zaczynasz mówić językiem PiSu, ale narodowi oczu nie zamydlisz.
       Narodowi nie jest potrzebny żaden trójpodział władzy.
       Takie coś jest potrzebne obywatelom.
       Narodowi potrzeba raczej wodza.
       • benek231 Re: Benio narodowiec - kryptopisowiec 20.08.18, 16:53
        Gdybys nie byl antydemokratyczne gowno, Szkopie, to nie staralbys sie teraz o zamacenie i znieksztalcenie tego co mialem na mysli i powiedzialem.

        Gdy mowie narod to mam na mysli obywateli - mam na mysli lud. Te narodowe glupki z Pisu moga sobie dzielic ten wlos na czworo jak tylko chca - nie moj problem.

      • wikul Program Mellera 20.08.18, 17:53
       Moim zdaniem to był dobry odcinek w którym tylko Łebkowska (prywatnie żona zwolennika PiS) Bieleckiego nieśmiało próbowała bronić tzw.dojnej zmiany. Saramonowicz a zwłaszcza Radziwiłowicz zmiażdżyli rządy tego klero-faszystowskiego gangu.

       m.newsweek.pl/polska/jerzy-radziwilowicz-o-dzialaniach-pis-buzuje-bunt,artykuly,431563,1.html
       • benek231 Re: Program Mellera 20.08.18, 18:14
        O tym mowilem. Z calej piatki jedynie dwoch Saramonowicz i Radziwilowicz mieli cos do powiedzenia. Z tym, ze - jak juz mowilem - szkoda, ze nie wiedzieli jeszcze dlaczego istnienie tego trojpodzialu wladzy jest w demokracji warunkiem bezwzglednym.
        Podobalo mi sie to wprost stwierdzenie Radziwilowicza, ze 'nie ma trojpodzialu znaczy nie ma juz demokracji' bo tak wlasnie jest i wszelkie pieprzenie przy tym o prawach mniejszosci (Lepkowska) jest tylko pieprzeniem.
      • felusiak1 Re: PS..było nie otwierać tego listu kretyna, Piq 20.08.18, 18:10
       rzecież w Polsce nigdy nie było trójpodziału władzy i nigdy nie bedzie.
       partia, ktora ma parlamentarną wiekszość ma również rząd. zatem posiada 2 z trzech. teraz obsadza SN i TK swoimi ludźmi i trojpodzial diabli wzieli.
       tylko wolne media są faktyczną przeciwwagą i kontrolerem co doskonale rozumieli komuniści.
       • benek231 Re: PS..było nie otwierać tego listu kretyna, Piq 20.08.18, 18:50
        Czasem uklada sie tak jak mowisz nawet w Stanach. Masz republikanskiego prezydenta, republikanski Kongres, i republikanski SN. Czy to znaczy, ze nie ma trojpodzialu wladzy?
        W Polsce byl pisiacki prezydent i platformiany Sejm a jednoczesnie przemieszany TK. Czy byl wtedy trojpodzial wladzy?
        Pozniej przesunelo sie to na korzysc Platformy, ale PiS mogl to odrobic na swoja korzysc bez uciekania sie do rozwalania systemu. Mialby teraz Sejm, Prezydenta, oraz TK, i nikt nie czepialby sie ich o to. Klero-faszysci, twoi ludzie znaczy, zdecydowali jednak nie tyle na rzecz pozbycia sie mozliwej kontroli co na rzecz zmiany systemu (ustroju) poprzez pozbawienie go calkowicie samokontrolnych zdolnosci. Im chodzilo nie tyle o nich samych co o ustanowienie tzw. "demokracji nieliberalnej" czyli systemu ktory demokracja nie jest. A zrobili to na zamowienie kleru, ktoremu od poczatku i wybitnie demokracja liberalna nie lezala. A innej nie ma gdyz "demokracja" pozbawiona mechanizmow samokontrolujacych, nie daje szans kontroli wladzy ludowi, przez co nie jest demokracja. Bo wladza ludu to inaczej kontrola sprawowana przez lud - kontrola rzadzacych.

        Trojpodzial wladzy byl, Feluciaku. Nie tak dobry jak w Stanach (od poczatku uwazalem, ze Polacy powinni skopiowac system amerykanski, a oddzielny TK wybitnie mi nie lezal) ale jednak pozwalajacy na wzajemne kontrolowanie sie wladz, oraz posiadajacy zdolnosc korygowania sie.
      • xiazeluka Re: PS..było nie otwierać tego listu kretyna, Piq 20.08.18, 21:35
       " wzajemne kontrolowanie sie wladz"

       Faktycznie, Idiota52 zaczyna nadawać pisowską propagandą. Do tej pory, wedle narracji totalnej opozycji, władza sądownicza nie była kontrolowana i tak było dobrze. A teraz nagle nasz czołowy demotfukrata oświadcza, że kontrolowanie także trzeciej władzy to podstawa ludowładztwa.

       Chętnie Mła by się dowiedział w jaki sposób naród kontroluje sądownictwo. Jeśli obywatel uważa, że sędzia wydaje wyroki po uważaniu, to co może z tym zrobić? Jak pobudzić działanie "samokontroli"? Jak sprawuje władzę nad sądownictwem?

       Coś się Mła wydaje, że Idiota52 wziął się za zbyt trudne zagadnienie nawet jak na niego.
  • benek231 Re: List otwarty 19.08.18, 08:17
   Gdyby ten list napisali biskupi to potraktowany zostalby jako prowokacyjny przyczynek do dyskusji. A jak najbardziej moze tak wlasnie byc postrzegany.
   Poniewaz jednak napisal to antykoscielny J.Kijowski wiec od razu huzia na Jozia.

   Setna rocznica uzyskania niepodleglosci jest wazna rocznica bez wzgledu na to co pozniej, juz w ramach niepodleglej Polski, mialo miejsce. Jak kto lubi moze obchodzic setne rocznice kazdego z tych wydarzen, przy czym czesc z nich od dawna otaczana jest zbiorowa pamiecia. Czy z uwagi na wszystkie wymienione i niezbyt chlubne pozniejsze wydarzenia zasluzyli Polacy na niepodleglosc?

   Podobno nie ma glupich pytan a jedynie sa glupie odpowiedzi.
  • qwardian Re: List otwarty 19.08.18, 10:48

   Po części prawda. Do 1940 roku byliśmy bliskowschodnim bazarem. Ale od momentu, kiedy Trocki oberwał góralską ciupagą w łeb, wszystko zaczęło turlać się po naszej myśli, w końcu staliśmy się cywilizowanym państwem.
   • czuk1 Re: List otwarty 19.08.18, 14:33
    A nie wystarczy skromne upamiętnienie ...że w tamtym okresie - a więc ok. 1918 roku (100 lat temu) - po 123 latach utraty swojego Państwa - Polska odzyskała Niepodległość ?!
    Przecież później, znowu były ciężkie lata utraty suwerenności/niepodległości - okupacja i długie lata , podporządkowania Polski związkowi sowieckich republik. Nawet teraz nie ma nastroju do świętowania , bo państwo wchodzi w okres autarkicznych rządów populistów i konserwatystów.
    • benek231 Re: List otwarty 19.08.18, 15:45
     czuk1 napisał:

     państwo wchodzi w okres autarkicznych rządów populistów i konserwatystów.
     **
     Marzyc to oni sobie moga... I nadymac sie jeszcze bardziej.
     • czuk1 Re: List otwarty 19.08.18, 16:28
      . "Aspekt doktrynalny polega na przyjęciu, że "wola ludu", "wola narodu" lub "wola mas" jest zasadniczą polityczną legitymacją dla osób i organizacji sprawujących rządy. Polityka oparta na populizmie w aspekcie psychospołecznym stara się dostarczyć wyborcom przywódcę określonego typu pożądanego przez większość. W aspekcie socjotechnicznym polega na stosowaniu demagogii, odwoływaniu się do stereotypów i mitów społecznych.."

      . . . z palca nie wyssane .Źródło - Wikipedia
      • benek231 Re: List otwarty 20.08.18, 17:29
       Gdy nie wychodzi z ekonomia, im spoleczenstwo bardziej niezadowolone, tym chetniej demagodzy siegaja po demagogie. A jesli jest to populistyczna demagogia to jest to demagogii smietanka. Prawie taka tlusta jak demagogia religijna.
  • xiazeluka Re: List otwarty 19.08.18, 16:27
   Niepodległość i "okupacja, Jedwabne, Bierut, Gomułka 68 rok, strzelanie do robotników, stan wojenny". Ten kretyn Kijowski nie rozumie, że "niepodległość" i "okupacja" raczej się wykluczają. Po drugie nie rozumie, że rocznica odnosi się do konkretnego wydarzenia sprzed - w tym przypadku - 100 lat, a nie całego tego okresu.

   I ta miernota była nadzieją elyt oraz tych elyt sługusów...
   • wikul „Armagedon” nadchodzi, czy tego chcemy, czy nie …! 19.08.18, 21:13
    Polska polityka stała się swoistą „kloaką”, w której znaleźć można wszelkie elementy, które w normalnym, cywilizowanym świecie byłyby niemożliwe do zaakceptowania! Większość parlamentarzystów nie traktuje pobytu w parlamencie jako zaszczytu i służby, ale jako nagrodę za spolegliwość.

    thefad.pl/aktualnosci/armagedon-nadchodzi/
    • xiazeluka Re: „Armagedon” nadchodzi, czy tego chcemy, czy n 19.08.18, 21:26
     Rany boskie, kolejny idiota, który ma sieczkę we łbie, o szalonych problemach ze składaniem słów w sensowne zdania nie wspominając. Nadmiar wykrzykników dowodzi, za przedawkował antypisowską propagandę, a wyciągnięte wnioski to znakomicie zredagowane podanie o przyjęcie do Tworek.

     Kserokopiarko, jak Ty odnajdujesz w sieci takie okazy?
       • babaobaba Re: Ty Mławski vel Kretyn XL ... 20.08.18, 15:48
        xiazeluka napisała:

        > Oho, Kserokopiarka brzęczy coś o "własnym zdaniu". Dobry dowcip na początek dn
        > ia.
        >
        ... napisał facet, który przypadkiem ma takie same zdanie jak JKM ale innym zabrania mieć takie zdanie jakie ma Kijowski. Oczywiście gość uzurpuje sobie prawo do przedstawiania sie jako prawicowy liberał, wolnościowiec całą gębą. Oto komediant Mławski smile
        • xiazeluka Re: Ty Mławski vel Kretyn XL ... 20.08.18, 21:38
         Nie próbuj komentować tekstów, których nie rozumiesz. Gdzie Mła zabronił komukolwiek posiadać jakiekolwiek zdanie? Krytyka czyjejś opinii nie jest zakazem jej głoszenia, zbutwiały baobabie.

         Co to się dzieje ze światem? Ilość półgłówków wzrasta w zastraszającym tempie.
      • wikul Kłamstwa, chamstwo i buta tej władzy są nie ... 19.08.18, 22:42
       ... do zniesienia

       Kłamstwa, chamstwo i buta tej władzy są nie do zniesienia – mówi aktor Jerzy Radziwiłowicz. I posługując się analogią do „Czlowieka z marmuru” jednego z najsłynniejszych filmów w jakich grał dodaje: „Cegła cały czas jest przez władzę podgrzewana. Kwestią czasu jest to, kiedy zacznie parzyć”. ...

       www.newsweek.pl/polska/jerzy-radziwilowicz-o-dzialaniach-pis-buzuje-bunt,artykuly,431563,1.html?src=HP_Section_1?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_nw
       • dachs Re: Kłamstwa, chamstwo i buta tej władzy są nie . 19.08.18, 23:20
        wikul napisał:


        > Kłamstwa, chamstwo i buta tej władzy są nie do zniesienia – mówi aktor Jerzy Ra
        > dziwiłowicz. I posługując się analogią do „Czlowieka z marmuru” jednego z najsł
        > ynniejszych filmów w jakich grał dodaje: „Cegła cały czas jest przez władzę pod
        > grzewana. Kwestią czasu jest to, kiedy zacznie parzyć”. ...

        No dobrze, Wikulu, ale jaki związek mają odczucia Radziwiłłowicza, które nie tylko ja tu podzielam, z negowaniem obchodów 100 rocznicy niepodległości Polski?
        Bo w gruncie rzeczy sens spazmu Kijowskiego jest taki: o dupę otłuc tę niepodległość, kiedy w wyniku jej mamy Kaczora.
        A mieliśmy szansę być siedemnastą republiką.
        • wikul Re: Kłamstwa, chamstwo i buta tej władzy są nie . 20.08.18, 18:06
         dachs napisał:

         > wikul napisał:

         > No dobrze, Wikulu, ale jaki związek mają odczucia Radziwiłłowicza, które nie ty
         > lko ja tu podzielam, z negowaniem obchodów 100 rocznicy niepodległości Polski?
         > Bo w gruncie rzeczy sens spazmu Kijowskiego jest taki: o dupę otłuc tę niepodl
         > egłość, kiedy w wyniku jej mamy Kaczora.
         > A mieliśmy szansę być siedemnastą republiką.

         To prawda, trochę chaotyczna ta dyskusja odbywająca się pod presją. Gdybym dyskutował tylko z Tobą wyglądała by inaczej. Czasem za dużo chce powiedzieć na raz zanim wrony zepchną dyskusje na manowce. Chodzi mi o atmosferę panującą wśród polskich intelektualistów. Osiągająca czasem temperaturę wrzenia. Np.to:

         www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/fakty-po-faktach-prof-sadurski-o-dzialaniach-pis-wobec-sadownictwa,856765.html
         polityczek.pl/facebook/8371-nurowska-do-papieza-blagam-odeslij-na-emeryture-starego-zgreda-jedraszewskiego
  • jenisiej Faktycznie, powróćmy może do status quo ante? 20.08.18, 01:01
   Do sytuacji z lipca 1914?

   Ay, there's the rub! - jak mawiał pewien duński książę: niestety od pewnego czasu nie istnieje Österreichisch-Ungarische Monarchie. Co w tej sytuacji począć z ziemiami byłego Königreich Galizien und Lodomerien mit dem Großherzogtum Krakau und den Herzogtümern Auschwitz und Zator? Zaufać Austriakom i Węgrom, że się dogadają ze sobą (i ze Słowakami)? Hmm, to mi pachnie III wojną światową - pamiętamy, jak wybuchła I.

   Jedyną szansą na zachowanie pokoju jest kolejny pakt Rosja-Niemcy: granica przyjaźni z 1914 r. z drobnymi korektami (Ostpreußen etc.) i rozbiór dzisiejszych polskich ziem byłej Galicji przez nich. A te cienkie Bolki - Austria, Węgry, Słowacja, Ukraina etc. mogą sobie kląć pod nosem.

   Ważne, że Polacy znów będą się czuć bezpieczne. I świat ponownie odetchnie z ulgą: l'ordre règne à Varsovie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka