Dodaj do ulubionych

cd. o Testamencie Hitlera

14.01.21, 13:37
Wątek nie otwiera się. Mam jeszcze tu wpis na temat " Testamentu ,,.." .........

[[[[[[[[[Benek231 pisał : Wazne, ze czytalem opisy, glupia mendo surprised) 13.01.21, 19:53

kretynaluka napisała: swoje najnowsze fantazje
**
Czyli znow potwierdzasz, ze uwielbiasz fantazjowanie, a wiec ta twoja fantastyka historyczna to jestes caly ty. Jako pisior mozesz Kaczynskiemu tworzyc jego ulubiona polityke historyczna, i pisac historie Polski na nowo. Ku pokrzepieniu serc takich karzelkow jakim ty sam jestes - dla prawdziwych Polakow ]]]]]]]
-------------------

Nie wcinam się do powyższej wymiany poglądów.

Potwierdzam jedynie ( moją opinię + wypowiedzi księgarzy), że książki historyczne cieszą się dużym zainteresowaniem. Historycy, publikując wyniki badań historycznych, mają szanse zaistnieć w szerokim gronie czytelników, Zauważam jednak, że ostatnio na rynku mamy dużo książek historycznych , obejmujących okres
wieku XX i historię najnowszą. Autorami dzieł historycznych , propagujących politykę historyczną Polski, bardzo
często są pracownicy IPN. Cieszy jednak, że trafiają się autorzy którzy odważnie pokazują historyczną prawdę.
I takie książki historyczne są bardzo wartościowe (dla mnie)
.
Obserwuj wątek
    • czuk1 Re: cd. o Testamencie Hitlera 14.01.21, 13:51
      Wczoraj wieczorem skopiowałem wpis Benka. Miałem bowiem zamiar , by 14 01. dokonać swojego wpisu .
      Dziś rano nie miałem dostępu do Forum . Dlatego wpisu dokonałem na nowym wątku. Teraz czytam - Forum funkcjonuje.
      W tej sytuacji, wątek ten zgłaszam do usunięcia.
        • czuk1 Re: cd. o Testamencie Hitlera 26.01.21, 18:17
          Na tym ułomnym , przypadkowym wątku .....

Pisałem , że wedle mojej opinii i na podstawie wypowiedzi księgarzy książki historyczne cieszą się dużym zainteresowaniem. Historycy, publikując wyniki badań historycznych, mają szanse zaistnieć w szerokim gronie czytelników, Zauważam jednak, że ostatnio na rynku mamy dużo książek historycznych , obejmujących okres
          > wieku XX i historię najnowszą. Autorami dzieł historycznych , propagujących politykę historyczną Polski, bardzo często są pracownicy IPN. Cieszy jednak, że trafiają się autorzy którzy odważnie pokazują historyczną prawdę. I takie książki historyczne są bardzo wartościowe (dla mnie)[/i].

Dlatego kupiłem dziś - w 1 dniu sprzedaży - "Mein Kampf. Edycja krytyczna". [[[[ a propos podobnie jak - Testament Hitlera]]]].
          Skorzystałem z okazji, bo mój "stary" egzemplarz dawno już przekazałem synowi.
          Ponadto , zainspirowany zostałem dyskusją historyków, prowadzoną ostro między przeciwnikami i zwolennikami publikacji u nas, zakazanej misji napisanej przez samego Hitlera, misji zrealizowanej. Cieszy to nowe spojrzenie w polityce historycznej. Dobrze, że dojrzała myśl o potrzebie przekazywania młodemu pokoleniu wiedzy o prawdzie historycznej , w dziejach najnowszych. Dziwne nawet jest (dla mnie) , że i w IPN znaleźli się ludzie popierający Mein Kampf z historyczną edycją krytyczną .
          Stoję po stronie zwolenników wydania MK Hitlera.
      • qwardian Re: cd. o Testamencie Hitlera 14.01.21, 14:31
        czuk1 napisał:

> W tej sytuacji, wątek ten zgłaszam do usunięcia.

Dobrze Czuku, zaraz go usunę. Dodam jeszcze tylko, że to ja stworzyłem AH i nie będę siedział cicho, kiedy się poniewiera moje dziecko..

https://images89.fotosik.pl/463/92402ee2d9c37442med.jpg
    • boomerang Achtung Czuk 26.01.21, 23:45
      Weźcie się w garść, obywatelu, bo coś się wam kontakt z rzeczywistością za często urywa. Sprawdźcie czy ta herbata coście ją kupili od pasera to rzeczywiście herbata, a nie co innego.
      • xiazeluka Re: Achtung Czuk 27.01.21, 00:28
        O, jest Kolega chodzący do góry nogami. Eurotelewizornia znowu opowiada przerażające historie, jak to w Australii jest nienormalne 40 stopni (latem) i wszyscy wysychają. Prawda li to?
        • czuk1 Wróćmy do normalności. 27.01.21, 08:09
          xiazeluka napisała: O, jest Kolega chodzący do góry nogami. Eurotelewizornia znowu opowiada przerażające historie, jak to w Australii jest nienormalne 40 stopni (latem) i wszyscy wysychają. Prawda li to?

Wprost przeciwnie. Chodzę po ziemi. Przykład. Pewne spotkanie przedwyborcze znanych polityków centroprawicy i lewicy odbyło się ( u Witka P.) z udziałem kilkudziesięciu lokalnych młodych narodowców. Innych potencjalnych wyborców nie udało się tym spotkaniem zainteresować. Myślałem, że narodowcy przyszli, by zrobić zadymę. Okazało się, że mieli bardzo dużą wiedzę historyczną (przerastali nią polityków) i korzystali z niej praktycznie do prowadzenia polemik, na bieżące problemy Polski. Robili to niezwykle kulturalnie i ciekawie. Byłem "zbudowany" tym spotkaniem. Ze spotkania zadowoleni byli też ci politycy.
          Po jakimś czasie, przekazałem tę "MK" (ciekawostkę w biblioteczce) synowi, by znał fragmenty historii narodowego socjalizmu, faszyzmu i nazizmu - na przykładzie III Rzeszy.

Wnioski. *Niewiarygodny jest nauczyciel historii który zakazuje (w imieniu państwa) zapoznania się z "MK".
          **Nieuczciwy to polityk który zaciera trwałe ślady historii PRL , w formie nazw i lokalnych pomników.
          ***Młodzi politycy-narodowcy nie mogli by skutecznie działać bez wiedzy o ideologii narodowców; stan istniejący dobrze rokuje , też dla Konfederacji.
        • czuk1 Wróćmy do normalności. 27.01.21, 08:12

xiazeluka napisała: O, jest Kolega chodzący do góry nogami. Eurotelewizornia znowu opowiada przerażające historie, jak to w Australii jest nienormalne 40 stopni (latem) i wszyscy wysychają. Prawda li to?

Wprost przeciwnie. Chodzę po ziemi. Przykład. Pewne spotkanie przedwyborcze znanych polityków centroprawicy i lewicy odbyło się ( u Witka P.) z udziałem kilkudziesięciu lokalnych młodych narodowców. Innych potencjalnych wyborców nie udało się tym spotkaniem zainteresować. Myślałem, że narodowcy przyszli, by zrobić zadymę. Okazało się, że mieli bardzo dużą wiedzę historyczną (przerastali nią polityków) i korzystali z niej praktycznie do prowadzenia polemik, na bieżące problemy Polski. Robili to niezwykle kulturalnie i ciekawie. Byłem "zbudowany" tym spotkaniem. Ze spotkania zadowoleni byli też ci politycy.
          Po jakimś czasie, przekazałem tę "MK" (ciekawostkę w biblioteczce) synowi, by znał fragmenty historii narodowego socjalizmu, faszyzmu i nazizmu - na przykładzie III Rzeszy.

Wnioski. *Niewiarygodny jest nauczyciel historii który zakazuje (w imieniu państwa) zapoznania się z "MK".
          **Nieuczciwy to polityk który zaciera trwałe ślady historii PRL , w formie nazw i lokalnych pomników.
          ***Młodzi politycy-narodowcy nie mogli by skutecznie działać bez wiedzy o ideologii narodowców; stan istniejący dobrze rokuje , też dla Konfederacji.
      • czuk1 Re: Achtung Czuk 27.01.21, 07:41
        boomerang napisał: Weźcie się w garść, obywatelu, bo coś się wam kontakt z rzeczywistością za często urywa. Sprawdźcie czy ta herbata coście ją kupili od pasera to rzeczywiście herbata, a nie co innego.

Błagam.... Panie Bumerang....nie pouczaj Pan.
        Tamta wersja "MK" też była oryginalna ale bez interpretacji , oceny, krytyki.
        Mnie informacja o wydaniu "Mein Kampf" zainspirowała do myślenia . Tydzień temu w porannej audycji w TVN24Bis prof. historyk dokładnie wyjaśnił potrzebę prezentowania społeczeństwu dokumentów najnowszej historii . Przekonał , że jego i kolegów kilkuletnia praca naukowców pogłębiająca ocenę dyktatury Hitlera i historii III Rzeszy będzie Polakom przydatna. Kontrowersyjne bardzo wśród historyków dopuszczenie do wydania wizji Hitlera połączone jest z opracowaniem krytycznym naszych naukowców. To bardzo dobrze. Pozwoli bowiem spojrzeć na wydarzenia okiem fachowców. Szkodliwe byłoby dalsze ukrywanie prawdy historycznej lub dalsze polityczne propagowanie wydarzeń . Nowe pokolenia powinny mieć dostęp do dokumentów źródłowych i różnych ocen historyków. Takim przykładem pozytywnym jest opracowanie prac
        historyków polskich i rosyjskich dotyczące stosunków polsko-rosyjskich w latach 1918-1959 , w dokumencie pt.
        "Białe plamy. Czarne plamy".
        Nawrót i nasilenie ideologii nacjonalistycznych nakazuje by wrócić do historii i przyjrzeć się historycznym przykładom.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka