Dodaj do ulubionych

Wywiad z Pierwsza Prezes SN

22.07.21, 12:14
"Pani prezes, jaka jest obecnie sytuacja Izby Dyscyplinarnej?

Trudna. Cały czas zastanawiam się, jakie podjąć dalsze kroki. Czekam na informacje od premiera
."

www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/307219913-Malgorzata-Manowska-brak-reformy-systemu-sprawiedliwosci-moze-byc-jedna-z-okolicznosci-mojego-odejscia-ze-sluzby.html
tvn24.pl/polska/izba-dyscyplinarna-dziala-mimo-wyroku-tsue-malgorzata-manowska-komentuje-5154712
www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8213903,manowska-prezes-sn-tsue-tk-ue.html

Trojpodzial wladzy wg PiS.

tete
Obserwuj wątek
    • pikrat Re: Wywiad z Pierwsza Prezes SN 22.07.21, 13:24
      Pani Manowska chciała być niezależna od Ziobry, nawet wymachiwała szabelką ale Morawiecki to inna para kaloszy. Tu musi zasięgnąć informacji co dalej. Nie może pominąć "drogi służbowej" i zapytać prezesa? Po co przyprawiać premiera o konfuzję...
      • t_ete Re: Wywiad z Pierwsza Prezes SN 22.07.21, 14:11
        pikrat napisał:

> Pani Manowska chciała być niezależna od Ziobry, nawet wymachiwała szabelką ale
        > Morawiecki to inna para kaloszy. Tu musi zasięgnąć informacji co dalej. Nie moż
        > e pominąć "drogi służbowej" i zapytać prezesa? Po co przyprawiać premiera o kon
        > fuzję...

Sedno.
        Manowska nie podejmie decyzji bez Morawieckiego
        a Morawiecki nie podejmie waznej decyzji bez konsultacji z Prezesem PiS.

I kazdy o tym wie.

Najsmieszniejsze (i najstraszniejsze jednoczesnie) jest nie to, ze politycy ZP
        sie z tym godza ale, ze czesc wyborcow uwaza to za 'oczywista oczywistosc'
        i nie widzi w tym niczego zlego.

Taka normalna wspolpraca 'rzadzacych' dla dobra kraju.

tete
    • polski_francuz Re: Wywiad z Pierwsza Prezes SN 22.07.21, 13:25
      t_ete napisała:

"Trojpodzial wladzy wg PiS."

Przyznam sie, ze jak to czytam to mi sie cisnienie podnosi. I mam ochote wyzywac wladce od "kaczynskich scierw" i wysyslac go zepsutym samolotem na lotnisko we mgle. Ale, jak sie troche uspokoje, to musze uznac, ze Narod wybral demokratycznie te partie, ktora wybral. I ze, jesli juz, trzebaby atakowac Narod za naiwnosc, nieprzygotowanie do swiata obecnego czy naduzywanie milosci Ojczyzny, ktora kazdy "normalny" Polak ma bo sie jej w szkole nauczyl.

I robie kilka cwiczen uspokajajacych unikajac kawy i czerwonego wina, by sie uspokoicsmile

Pozdro

PF

• sz0k Re: Wywiad z Pierwsza Prezes SN 22.07.21, 13:30
        polski_francuz napisał:

> I robie kilka cwiczen uspokajajacych unikajac kawy i czerwonego wina, by sie us
        > pokoicsmile

I nie zapomnij jeszcze pomalować chodnika kredkami w ramach protestu i wyrażenia oburzenia, może być w kwiatki, czy tam inne piorunki.
        • polski_francuz Re: Wywiad z Pierwsza Prezes SN 22.07.21, 13:33
          sz0k napisał:

"I nie zapomnij jeszcze pomalować chodnika kredkami "

Mam trawnik niemalowany a nie chodnik kredkowalny. I trawnik musze skosic jutro zanim siem pogoda odmieni. Zakonotuj wiec sobie: "jutro moge pisac glupstwa na akwie"smile

PF
        • t_ete Typowe 22.07.21, 14:05
          sz0k napisał:

> I nie zapomnij jeszcze pomalować chodnika kredkami w ramach protestu i wyrażeni
          > a oburzenia, może być w kwiatki, czy tam inne piorunki.
          >

Przeciez nie napiszesz, ze gdy Pierwsza Prezes Sadu Najwyzszego czeka z decyzja
          na instrukcje premiera - to jest tylko potwierdzenie, ze niezaleznosc wladzy sadowniczej
          zostala przez PiS zaorana.

Po co mialbys o tym pisac .... ?

To nie jest wazne.

tete
          • sz0k Re: Typowe 22.07.21, 14:10
            t_ete napisała:

> Przeciez nie napiszesz, ze gdy Pierwsza Prezes Sadu Najwyzszego czeka z decyzja
            > na instrukcje premiera - to jest tylko potwierdzenie, ze niezaleznosc wladzy sa
            > downiczej
            > zostala przez PiS zaorana.
            >
            > Po co mialbys o tym pisac .... ?
            >
            > To nie jest wazne.

Naczelna hipokrytka tego forum prawi mi moralitety, paradne. Poproś swego szczecińskiego przydupasa żeby powycinał też moje odpowiedzi w waszych wątkach, a nie tylko te zapoczątkowane przeze mnie.
            • pikrat Re: Typowe 22.07.21, 14:22
              sz0k napisał:

Szokująco, jak zwykle.

> Poproś swego szczecińskiego przydupasa żeby powycinał też moje odpowiedzi w waszych wątkach, a nie tylko te zapoczątkowane przeze mnie.

=======================
              Gdybym miał taką moc sprawczą nie raz chętnie bym to uczynił ale strzelasz kulą w płot.
              Mam pytanie, czy wśród katolików słowo "przydupas" ma zabarwienie pejoratywne?
            • perla_roztocza Re: Typowe 22.07.21, 14:23
              sz0k napisał:

> Poproś swego szczecińskiego przydupasa żeby powycinał też moje odpowiedzi w waszych wątkach, a ni
              > e tylko te zapoczątkowane przeze mnie.

nie pamiętam sz0ku czy pisałeś na Watrze.
              Ta kurwa tam występował jako janusz i był wyjątkowo spolegliwy.
              Nazywałem go komunistą-faszystą.
              Można było go kopnąć i dać w pysk a on nadal był grzeczniutki.
              Być może nabawił się tam traumy i dopiero tutaj zaczął podszywać się pod inne nicki.
              Jak to mówiła pewna moja znajoma - cham na początku zawsze grzeczny jest właśnie.
              • pikrat Re: Typowe 22.07.21, 14:31
                perla_roztocza napisał:

> sz0k napisał:
                >
                > > Poproś swego szczecińskiego przydupasa żeby powycinał też moje odpowiedzi
                > w waszych wątkach, a ni
                > > e tylko te zapoczątkowane przeze mnie.
                >
                > nie pamiętam sz0ku czy pisałeś na Watrze.
                > Ta kurwa tam występował jako janusz i był wyjątkowo spolegliwy.
                > Nazywałem go komunistą-faszystą.
                > Można było go kopnąć i dać w pysk a on nadal był grzeczniutki.
                > Być może nabawił się tam traumy i dopiero tutaj zaczął podszywać się pod inne n
                > icki.
                > Jak to mówiła pewna moja znajoma - cham na początku zawsze grzeczny jest właśni
                > e.
                ========================
                Jak ty mnie kochasz fantasto. Jeszcze nie raz ci dołożę tak ze ci w piety pójdzie właśnie smile
              • sz0k Re: Typowe 22.07.21, 14:45
                perla_roztocza napisał:

> sz0k napisał:
                >
                > > Poproś swego szczecińskiego przydupasa żeby powycinał też moje odpowiedzi
                > w waszych wątkach, a ni
                > > e tylko te zapoczątkowane przeze mnie.
                >
                > nie pamiętam sz0ku czy pisałeś na Watrze.

Nope.

> Ta kurwa tam występował jako janusz i był wyjątkowo spolegliwy.
                > Nazywałem go komunistą-faszystą.
                > Można było go kopnąć i dać w pysk a on nadal był grzeczniutki.
                > Być może nabawił się tam traumy i dopiero tutaj zaczął podszywać się pod inne n
                > icki.
                > Jak to mówiła pewna moja znajoma - cham na początku zawsze grzeczny jest właśni
                > e.

Szkoda tylko, że w Ogórze dali się najwidoczniej nabrać na jedną z 1000 jego twarzy i dali mu nożyczki do ręki.
            • t_ete Re: Typowe 22.07.21, 14:26
              sz0k napisał:

> Naczelna hipokrytka tego forum prawi mi moralitety, paradne. Poproś swego szcze
              > cińskiego przydupasa żeby powycinał też moje odpowiedzi w waszych wątkach, a ni
              > e tylko te zapoczątkowane przeze mnie.

Wystawiles sobie swiadectwo.
              I co dalej - po obelgach i po zaliczeniu mnie do 'grupy przestepczej
              wycinajacej watki' ?

Na temat 'trojpodzialu wladzy' w kontekscie wypowiedzi
              Prezes Manowskiej - nic nie napiszesz ?

tete

ps. pisze na tym forum od 20 lat ; nigdy nie 'wycielam' komus watku, nigdy nie oskarzylam
              nikogo o 'wycinanie' - choc zdarzylo sie ze cos mojego 'znikalo' ;
              ale dlaczego mialbys mi wierzyc ... przeciez jestem taka 'lewacka', prawda ?
              • sz0k Re: Typowe 22.07.21, 14:39
                t_ete napisała:

> Na temat 'trojpodzialu wladzy' w kontekscie wypowiedzi
                > Prezes Manowskiej - nic nie napiszesz ?

Nie, bo nie ma w zwyczaju pisania na tematy, które mnie nie interesują i na których się słabo albo w ogóle nie znam. W odróżnieniu od większości dzisiejszych internautów, którzy z lubością rozpisują się na wszystkie możliwe tematy, nie mając ku temu żadnych predyspozycji, czy to intelektualnych, czy posiadanej wiedzy, a jedynie emocje i wygenerowane przez media podniety na poziomie odruchów Pawłowa.
          • benek231 Typowe - oj typowe :O) 22.07.21, 17:19
            t_ete napisała:

Przeciez nie napiszesz, ze gdy Pierwsza Prezes Sadu Najwyzszego czeka z decyzja na instrukcje premiera - to jest tylko potwierdzenie, ze niezaleznosc wladzy sadowniczej zostala przez PiS zaorana.
            >
            Po co mialbys o tym pisac .... ?
            >
            To nie jest wazne.
            **

Czego oczekujesz od Sz0ka, Tete? Czyzbys zapomniala jak to jest byc w sitwie? A w sitwie, takze tej z ktora czuje zwiazek Sz0k, jest dokladnie tak jak w tej z ktora sama bylas zwiazana przez wiele wele lat. Czyli czlonek sitwy jest poza krytyka padajaca z zewnatrz i moze sobie robic i mowic co tylko slina przyniesie mu na jezyk a postronnym wara. Mogl sie taki bauwanic, swinic, kompromitowac na przerozne sposoby a wy w odpowiedzi na krytyke czlonka swej grupy odpowiadaliscie napadem na krytykujacego badz zbiorowym gluchym milczeniem.
            Nie licz wiec na to, ze Sz0k odpowie i przyzna, ze Manowska dala ciala, ze oni wszyscy dali ciala. Sz0k poczuwa sie do zwiazku z tamta banda - uwaza, ze jest jednym z nich. On takze raczej sie nie wylamie.
    • perla_roztocza Re: Wywiad z Pierwsza Prezes SN 22.07.21, 14:46
      ty tete to lepiej nie zakładaj takich wątków bo w naszym francuskim profesorze budzi się socjopata i chce mordować niczym jak Ted Bundy.
      A co do tematu jest, nie wiem o jakie informacje się rozchodzi ale wiem, że wasz Rzepliński pytał Tuska czy wolno mu uznać kradzież forsy z funduszy emerytalnych za niezgodny z konstytucją.
      Jakoś wtedy twoich wrzasków oburzenia nie było właśnie.
    • benek231 Wywiad z Pierwsza Prezes SN 22.07.21, 18:09
      t_ete napisała:
      >
      > Trojpodzial wladzy wg PiS.
      **

To chyba bylby Kaczynski, Morawiecki i Rydzyk. smile

Swoja droga w wywiadzie padaja interesujace stwierdzenia

>> Ale cofnęła już pani „zamrożenie" Izby Dyscyplinarnej, zaraz po wyroku.

Bo zarządzenie miało obowiązywać do wydania wyroku przez TSUE albo przez TK. >>

Ale TSUE podtrzymal swe orzeczenie zanim Manowska odmrozila ID, co oznaczalo, ze ID pozostaje nadal wylaczona z orzekania. Tymczasem Manowska podjela decyzje o odmrozeniu ID, wbrew orzeczeniu TSUE i na podstawie orzeczenia TK, iz TSUE moze sie wypchac, bo my tu w Polszcze swoje prawo znamy, czyli dolaczyla do grupy olewajacej TSUE oraz reszte Unii. A teraz usiluje zmienic front i jakos sie wykrecic. Honorowa osoba, na jej miejscu, palnelaby sobie w leb.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka