Dodaj do ulubionych

Nobel a sprawa polska

04.10.22, 14:11
Jednym z tegorocznych laureatow nagrody Nobla z fizyki jest Alain Aspect, profesor m. in. ENS w Saclay i Ecole Polytechnique. Dobre szkoly i pan Aspect (na zdjeciu) mial szanse, ze dostal dobry temat na habilitacje (owczesna thèse de doctorat d'Etat) i inteligencje i pracowitosc by go dobrze rozwinac.

Wczoraj czytalem, ze coraz mniej adiunktow chce zostac na polskich uniwerkach. Ich place sie zaczynaja od troche pond 3000 zl a doswiadczony profesor zarabia pona 6 tys. zl (czyli gdzies 1300,-€). Wola pojsc do przemyslu na lepsze zarobki. Jak brak ambitnych adiunktow to nie bedzie dobrych profesorow.

I nagrod ze Szwecji nie bedzie.

PF

Obserwuj wątek
    • felusiak1 Re: Nobel a sprawa polska 04.10.22, 16:54
      Nagród ze Szwecji nigdy nie było poza literaturą i pokojem.
    • perla_z_roztocza Re: Nobel a sprawa polska 04.10.22, 19:05
      polski_francuz napisał:

> doswiadczony profesor zarabia
      > pona 6 tys. zl (czyli gdzies 1300,-€).

ty profesor to się nie martw.
      Nasi profesorowie dorabiają w TVN-e prowadząc dyskusje typu:
      - PiS jest zły,
      - a Kaczyński jeszcze gorszy,
      - a jego kot to już w ogóle właśnie.
      • polski_francuz Chwala Ojczyzny 05.10.22, 12:19
        perla_z_roztocza napisał:

"...to się nie martw.
        Nasi profesorowie dorabiają w TVN-e prowadząc dyskusje typu:
        - PiS jest zły,
        - a Kaczyński jeszcze gorszy,
        - a jego kot to już w ogóle właśnie."

O to siem wlasnie rozchodzi, by z TV wrocic pedem za biurko czy do laboratorium.By, dla chwaly Ojczyzny, moc wygrac Nobla.

PF
    • qwardian Re: Nobel a sprawa polska 04.10.22, 20:36
      Bezpośredni przełożony proponował mi Nagrodę Nobla, kiedy zorientował się, że dopalałem lonty po eksplozjach, gdyby się nadal tliły, ładunek wystrzeliłby w twarz.
    • boomerang Re: Nobel a sprawa polska 04.10.22, 22:53
      Kolejny nobel z dziedziny teorii kwantowej, czyli nobel za badanie skutków, a nie przyczyn. Prywatnie zdobyłem ostatnio swojego osobistego nobla - pokonałem podagrę. Lekarze obiecywali mi że podagra zostanie ze mną na całe życie, mogę jedynie łagodzić symptomy albo im zapobiegać łykając do końca życia pastylki, adresujące symptomy właśnie, a nie przyczynę podagry. Nie dałem się owym lekarzom zwieść i wydedukowałem przyczynę mojej podagry, po czym potraktowałem tę przyczynę bardzo prostymi środkami. Rezultat taki że podagra mnie opuściła i mogę spowrotem jeść mięso, rosół, nadziewane czekoladki, a także pić alkohol do woli. Przy okazji poprawił mi się też wzrok i mogę oglądać telewizję bez okularów, po 30 latach ich używania. Oto skutek nie słuchania się doktorów. Czuję się jak nowo narodzony i może nawet doczekam jeszcze tego nobla z fizyki, który zweryfikuje negatywnie wszystkie poprzednie noble.
      • qwardian Re: Nobel a sprawa polska 05.10.22, 06:24
        Z tymi nadziewanymi czekoladkami bym nie przesadzał, ja właśnie piję pełne kakao alkalizowane i to limit czekolady na cały dzień. Unikam rzeczy mocno przetworzonych gdzie stosuje się zamienniki.
      • polski_francuz Nobel dla AGH-ca 05.10.22, 12:16
        boomerang napisał:

"Nie dałem się owym lekarzom zwieść i wydedukowałem przyczynę mojej podagry, po czym potraktowałem tę przyczynę bardzo prostymi środkami. Rezultat taki że podagra mnie opuściła i mogę spowrotem jeść mięso, rosół, nadziewane czekoladki, a także pić alkohol do woli. Przy okazji poprawił mi się też wzrok i mogę oglądać telewizję bez okularów, po 30 latach ich używania. Oto skutek nie słuchania się doktorów. Czuję się jak nowo narodzony i może nawet doczekam jeszcze tego nobla z fizyki, który zweryfikuje negatywnie wszystkie poprzednie noble."

Jak bedziesz pil alkohol do woli, to dostaniesz raka watroby. I bedziesz mial szanse znalezc antidotum na tego raka. Za to bedziesz mial powazna szanse na Nobla. Ale czy warto pic do woli? Chyba nie.

Co do TV bez okularow to i mi sie wzrok poprawil. Zgaduje, ze jakos sie wzrok z wiekiem porawia. Jak i dlaczego to trudno powiedziec.

PF
        • boomerang Re: Nobel dla AGH-ca 05.10.22, 13:28
          To różnego rodzaju leki przepisywane pacjentom przez lekarzy, oraz narkotyki, niszczą wątrobę, a nie alkohol. Przykładem Jerry Garcia z zespołu Grateful Dead, który łykał alkaloidy na potęgę, oglądając przy tym "Rękopis znaleziony w Saragossie" Hasa.

Oczekuję że ten nobel, który zweryfikuje wszystkie poprzednie noble z fizyki, będzie "polskim" noblem wreszcie, pomimo że żoliborski dyktatorek mało inwestuje w naukę.
          • boomerang Re: Nobel dla AGH-ca 07.10.22, 03:13
            Grateful Dead był w Polsce prawie niezauważony i chyba słusznie, choć w USA miał rangę legendy. Tak wyglądał Jerry Garcia, miłośnik twórczości Jana Potockiego, tuż przed śmiercią w wieku 53 lat. Wyglądał jak stary dziad, albo jak nomen omen Wdzięczny Nieboszczyk. Mnie emerytowi do takiego wyglądu dużo jeszcze brakuje.

• qwardian Re: Nobel dla AGH-ca 07.10.22, 08:46
              Tylko widziałem ich zdezolowany autobus przed Madison Square Garden kiedy mieli tam koncert w latach 90-tych, ale wtedy Jerry już pewnie nie żył (jednak żył według wiki). Amerykanie byli zdumieni, że są mi nieznani, ale to taki ich lokalny folklor i styl życia. W New Mexico na stacjach radiowych nie usłyszysz Country Music, bo ci ich wystrzelali. W Californi dominuje muzyka hiszpańska i to na niezłym poziomie. Puerto Rico ma rap, ale ich dziewczyny bardziej ceniły moje utwory w samochodzie.
              • boomerang Re: Nobel dla AGH-ca 08.10.22, 06:48
                Ten zdezelowany autobus Grateful Dead mógł nawiązywać do autobusu jakim z początkiem lat 60-tych podróżowali po USA weseli figlarze Kena Keseya, znanego już wtedy literata - autora "Lotu nad kukułczym gniazdem", urządzając zabawy zakrapiane LSD, co stało się mitem założycielskim amerykańskiej subkultury, która wydała z siebie hippisów i miała swoje apogeum podczas happeningów "summer of love" w 1967 w San Francisco, w których Grateful Dead, ceniony przez Kesey zespół, byli bardzo aktywni. Kesey zdobył doświadczenie w spożywaniu substancji halucynogennych z pierwszej ręki, gdyż brał udział jako królik doświadczalny w sponsorowanych przez CIA tajnych badaniach nad użyciem tych substancji do celów militarnych. Spotkała go po latach odpowiednia kara, gdyż zmarł na raka wątroby. Z kolei Jerry Garcia nie zdążył umrzeć na raka wątroby, gdyż wcześniej wysiadło mu serce.
            • polski_francuz Re: Nobel dla AGH-ca 07.10.22, 09:14
              boomerang napisał:

" Tak wyglądał Jerry Garcia, miłośnik twórczości Jana Potockiego, tuż przed śmiercią w wieku 53 lat. Wyglądał jak stary dziad, albo jak nomen omen Wdzięczny Nieboszczyk. Mnie emerytowi do takiego wyglądu dużo jeszcze brakuje."

Narkotyki, alkohol, a przede wszystkim, zarwane noce. Dlatego rokendrolowcy sie zbyt szybko starzeja. Paul jest wyjatkiem, bo, wlasnie, dosc higienicznie zyl. Takze Zimmermann, ale on jest "noblista". Co prawda z tej dosc podejrzanej kategorii niezbyt zasluzonych, ale zawsze...smile

PF

• boomerang Re: Nobel dla AGH-ca 07.10.22, 10:00
                Paul miał/ma zamiłowanie do palenia marijuany. Bob zresztą też. Uważasz że to się kwalifikuje do higienicznego stylu życia?
                • polski_francuz Re: Nobel dla AGH-ca 07.10.22, 10:03
                  boomerang napisał:

" Paul miał/ma zamiłowanie do palenia marijuany. Bob zresztą też. Uważasz że to się kwalifikuje do higienicznego stylu życia?"

Nie wiem. Moze sprobuje w nastepnym zyciu to sie wypowiemsmile

PF
                  • boomerang Re: Nobel dla AGH-ca 07.10.22, 10:26
                    a mnie profesorowie uczyli że co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj smile
                    • polski_francuz Re: Nobel dla AGH-ca 07.10.22, 10:59
                      boomerang napisał:

" a mnie profesorowie uczyli że co masz zrobić jutro, zrób dzisiaj "

Was Du heute kannst besorgen, dass verschiebe nicht auf morgensmile Miales dobego profesora rodem ze Szwabii....

PF
                      • boomerang Re: Nobel dla AGH-ca 09.10.22, 04:56
                        Moi niechlubni profesorowie z języków obcych znali tylko rosyjski.
        • boomerang Re: Nobel dla AGH-ca 06.10.22, 07:57
          Co do TV bez okularow to i mi sie wzrok poprawil. Zgaduje, ze jakos sie wzrok z wiekiem porawia. Jak i dlaczego to trudno powiedziec.

W moim przypadku jest inaczej. To ja swoim działaniem poprawiłem sobie wzrok krótkowidza przez to że podniosłem sobie pH krwi do przepisowego 7.4. Lekarze o tym nie wiedzą.
          • polski_francuz Re: Nobel dla AGH-ca 06.10.22, 09:28
            boomerang napisał:

" W moim przypadku jest inaczej. To ja swoim działaniem poprawiłem sobie wzrok krótkowidza przez to że podniosłem sobie pH krwi do przepisowego 7.4. Lekarze o tym nie wiedzą."

Robilem sobie co rok cala palete badan laboratoryjnych. Covid to przerwal. Musze wrocic do dobrych zwyczajow.

Dzieki za inspiracje.

PF
            • boomerang Re: Nobel dla AGH-ca 09.10.22, 04:53
              Sam podyktuj lekarzowi tę garstkę istotnych badań laboratoryjnych, bo te ich palety badań są tylko odbiciem ich dyletantyzmu.
    • qwardian Nobel za akrobatykę.. 07.10.22, 10:16
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28995517,szokujace-nagranie-z-granicy-migrant-utknal-na-zaporze-wisial.html
      • boomerang Re: Nobel za akrobatykę.. 08.10.22, 06:58
        Zdaje się żę media głównego nurtu wykorzystały to wydarzenie do walki z PiSem.
        • qwardian Re: Nobel za akrobatykę.. 08.10.22, 10:37
          wkrótce będzie słynny na cały świat..

jbzd.com.pl/obr/2681154/podlaski-batman
          • boomerang Re: Nobel za akrobatykę.. 09.10.22, 04:32
            amerykański batman zblednie przy podlaskim
            • qwardian Re: Nobel za akrobatykę.. 09.10.22, 08:27
              Musieliśmy czymś zastąpić elephantman, który opuścił nas w mijającym tygodniu, mowa o Urbanie Stanu Wojennego..
              • boomerang Re: Nobel za akrobatykę.. 12.10.22, 02:47
                uszy miał zupełnie niekoszerne, to fakt
    • felusiak1 Polska ma Noble w literaturze i pokoju 09.10.22, 07:49
      Curie jest francuska. 5 literackich i jedna pokojowa.

Wszystkie te nagrody to czysty kit. Szczególnie pokojowa. Te z literatury sa super subiektywne i w zasadzie nie powinne być. Pokojowych też nie powinno być bo to farsa.
      Nagrodą z literatury jest poczytność, ilość tłumaczeń i trwały wpływ na kulturę a nie nagroda upolitycznionego komitetu napuszonych ekspertów.
      Proszę spojrzeć na listę laureatów. Niewiele nazwisk potrafimy skojarzyć. Nawet Bob Dylan został uznany za pisarza. Farsa.
      PS. Czytałem fragmenty ksiązki Tokarczuk. Doskonale pióro. Jerzy Urban też mial doskonale pioro.
      • polski_francuz Re: Polska ma Noble w literaturze i pokoju 09.10.22, 08:52
        felusiak1 napisał:

"Te z literatury sa super subiektywne i w zasadzie nie powinne być. Pokojowych też nie powinno być bo to farsa."

Co do literatury to zgoda. Tegoroczna noblistke to nawet towarzyszka malzonka, skadinad polykaczka ksiazek ignorowala.

Mnie i innych inzynierow rani, ze nie ma nagrod dla inzynierow. To prawdziwy skandal!

PF
        • boomerang Re: Polska ma Noble w literaturze i pokoju 09.10.22, 09:07
          Inżynierowie to mogą dostać najwyżej nagrodę kałasznikowa i to z rąk putina.
          • polski_francuz Re: Polska ma Noble w literaturze i pokoju 09.10.22, 09:32
            boomerang napisał:

" Inżynierowie to mogą dostać najwyżej nagrodę kałasznikowa i to z rąk putina."

Nie dalby Poljakom boby siem bal, ze dostanie w morde. Trzebaby nagrode od kogos odwazniejszego. Moze z Finlandii? Oni maja niezlych inzynierow i ladna premierke. Z jej rak nagroda to byloby cos!

PF
            • boomerang Re: Polska ma Noble w literaturze i pokoju 10.10.22, 06:34
              Z Finlandii to by nawet Polakom pasowało dostać butelkę wódki.
      • boomerang Re: Polska ma Noble w literaturze i pokoju 10.10.22, 06:25
        Jest też rozszerzona lista polskich noblistów, a tam znaleźli się również ekonomista, medyk, chemik no i urodzony w Strzelnie fizyk, który niegdyś wyrzucił ze swojego domu Einsteina, wyzywając od złodziei.

en.wikipedia.org/wiki/List_of_Polish_Nobel_laureates

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka