Dodaj do ulubionych

CYTAT________ MIESIĄCA ++++++++++ ::

08.04.03, 13:32



"Pierwsza wojna w Zatoce Perskiej powołała al-Qaedę do życia. Druga wojna
będzie dla niej prawdziwym zastrzykiem wzmacniającym."


Steven Simon, były ekspert Białego Domu do walki z terroryzmem


www.poprostu.pl
Obserwuj wątek
    • indris Ben Laden, prawdziwy zwyciężca tej wojny 08.04.03, 13:51
      Jest oczywistym faktem, że obecna wojna wywołała potęzną fale niechęci do USA
      nawet wśród społeczeństw Europy i Australii, które od terroryzmu są mentalnie
      bardzo odległe. Można sobie więc wyobrazić, jaki ładunek nienawiści
      wygenerowała ona wśród społeczeństw muzułmańskich. Ilość kandydatów na
      terrorystów z całą pewnością się tam zwielokrotniła. A co więcej, niewątpliwie
      wzrosło społeczne przyzwolenie tamże dla ataków na Amerykę. Gdyby teraz ben
      Laden dokonał ataku na Amerykę, to blisko miliard ludzi pomyślałoby sobie z
      mściwą saatysfakcją: "dobrze im tak! Za Irak !".
      A jest bardzo prawdopodobne, że ben Laden dokona jakiegoś dużżego ataku właśnie
      po wojskowym zwycięstwie USA w Iraku. W ten sposób pokaże, że wojna z Irakiem
      do zwalczania teroryzmu nie przyczyniła się w żaden sposób, co zresztą dla
      normalnie myślącego człowieka było od początku oczywiste. USA zostałyby jeszcze
      raz skompromitowane, a społeczeństwo amerykańskie zaczęłoby pytać swoją
      admministrację: no to po co żeśmy tę żabę jedli ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka