maaax 08.04.03, 13:32 "Pierwsza wojna w Zatoce Perskiej powołała al-Qaedę do życia. Druga wojna będzie dla niej prawdziwym zastrzykiem wzmacniającym." Steven Simon, były ekspert Białego Domu do walki z terroryzmem www.poprostu.pl Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
indris Ben Laden, prawdziwy zwyciężca tej wojny 08.04.03, 13:51 Jest oczywistym faktem, że obecna wojna wywołała potęzną fale niechęci do USA nawet wśród społeczeństw Europy i Australii, które od terroryzmu są mentalnie bardzo odległe. Można sobie więc wyobrazić, jaki ładunek nienawiści wygenerowała ona wśród społeczeństw muzułmańskich. Ilość kandydatów na terrorystów z całą pewnością się tam zwielokrotniła. A co więcej, niewątpliwie wzrosło społeczne przyzwolenie tamże dla ataków na Amerykę. Gdyby teraz ben Laden dokonał ataku na Amerykę, to blisko miliard ludzi pomyślałoby sobie z mściwą saatysfakcją: "dobrze im tak! Za Irak !". A jest bardzo prawdopodobne, że ben Laden dokona jakiegoś dużżego ataku właśnie po wojskowym zwycięstwie USA w Iraku. W ten sposób pokaże, że wojna z Irakiem do zwalczania teroryzmu nie przyczyniła się w żaden sposób, co zresztą dla normalnie myślącego człowieka było od początku oczywiste. USA zostałyby jeszcze raz skompromitowane, a społeczeństwo amerykańskie zaczęłoby pytać swoją admministrację: no to po co żeśmy tę żabę jedli ? Odpowiedz Link Zgłoś