Dodaj do ulubionych

Pruszkowscy grafomani

21.10.10, 18:58
Nie tak dawno na tym forum mielismy okazję przeczytać pełen oburzenia i wzgardy post o pruszkowskiej bibliotece organizującej spotkania jedynie z "pruszkowskimi grafomanami".
Cóż.. Różne bywają losy takich grafomanów. Jeden z nich - Mirosław Wawrzyński - za swoją grafomańską twórczość odebrał wczoraj jeden z siedmiu równorzędnych dyplomów honorowych w kategorii "Najlepsze Varsaviana 2009-2010."
Pewnie te głupie warszawiaki się nie znają, skoro dali mu ten dyplom. No bo jakże inaczej?

www.koszykowa.pl/bpw/pl/wkrotce/1642-20101020-najlepsze-varsaviana-2009-2010.html
www.biblioteka.pruszkow.pl
Obserwuj wątek
    • libra1903 Re: Pruszkowscy grafomani 21.10.10, 19:02
      libra1903 napisał:

> Nie tak dawno na tym forum mielismy okazję przeczytać pełen oburzenia i wzgardy
      > post o pruszkowskiej bibliotece organizującej spotkania jedynie z "pruszkowski
      > mi grafomanami".
      > Cóż.. Różne bywają losy takich grafomanów. Jeden z nich - Mirosław Wawrzyński -
      > za swoją grafomańską twórczość odebrał wczoraj jeden z siedmiu równorzędnych d
      > yplomów honorowych w kategorii "Najlepsze Varsaviana 2009-2010."
      > Pewnie te głupie warszawiaki się nie znają, skoro dali mu ten dyplom. No bo jak
      > że inaczej?
      >
      > www.koszykowa.pl/bpw/pl/wkrotce/1642-20101020-najlepsze-varsaviana-2009-2010.html
      > www.biblioteka.pruszkow.pl
      www.biblioteka.pruszkow.pl/
        • libra1903 Re: Pruszkowscy grafomani 21.10.10, 19:46
          michart napisał:

> Hahaha - ale Cię zabolało! Zresztą pisałem coś takiego chyba o MOK-u. Przy okaz
          > ji jedna uwaga - te sprawy są zbyt miałkie, aby wywoływały u mnie oburzenie.
          Nic mnie nie zabolało. Za cienki jesteś, żebyś mógł wywołać u mnie jakiekolwiek uczucia - ból również.
            • leo48 Re: Pruszkowscy grafomani 22.10.10, 22:21
              W styczniu bieżącego roku w MOK odbyło się spotkanie z tym "grafomanem". Opowiadał o Chajęckim. Dowiedziałem się paru naprawdę zaskakujących rzeczy. Frekwencja niestety była taka bardziej "pruszkowska". Zamieściłem wtedy albumik zdjęć :

picasaweb.google.com/leoleo48/OBrChajeckimMowiMWawrzynskiMOKPruszkow28012010#

Szkoda, że tak łatwo przychodzi nam opluwanie wszystkiego co nasze lokalne i zachwyty nad obcymi wzorami. Ale już wieszcz napisał : "pawiem narodów byłaś i papugą" a satyryk ujął to jeszcze dosadniej : "nie będzie Niemiec pluł nam w twarz - sami to sobie zrobimy"
              • libra1903 Re: Pruszkowscy grafomani 22.10.10, 22:50
                Dzięki, Leo.
                Jesteśmy dumni z Wawrzyńskiego i jego sukcesu. Tym bardziej, że konkurencja była naprawdę silna, a książek mnóstwo. Sukces cieszy również biblioteczne wydawnictwo, ponieważ jak dowiedziałem się w kuluarach - jury brało również pod uwagę jakość edytorską nagradzanej książki. Jest to więc sukces podwójny - Autora i Biblioteki.
                • leo48 Re: Pruszkowscy grafomani 22.10.10, 22:57
                  Bohater nagrodzonej książki Chajęcki nie był postacią typu Bonda czy Rambo tylko człowiekiem uwikłanym w tryby biurokratycznej machiny wojennej gospodarki. My wojnę z literatury znamy właściwie tylko od strony pola walki. Wawrzyński w interesujący sposób naświetlił to nieznane a niemniej ciekawe tło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka