Dodaj do ulubionych

Termin odbioru mieszkania

28.09.10, 08:02
Proponuję aby w tym wątku pisać, jakie informacje macie od developera na temat planowanego odbioru mieszkań. Po co każdy z nas ma dzwonić i pytać o to samo.

Z moich ostatnich informacji wynika, że termin ma być na listopad 2010r., ale nie sądze aby się udało go dotrzymać.
Obserwuj wątek
    • red-meduza Re: Termin odbioru mieszkania 28.09.10, 14:22
      Info od p. Agnieszki że odbiór techniczny ma nastapić w październiku, podpisanie aktów w listopadzie. Ale nie wierzę że nastąpi to tak szybko:)!
      • turlajpora Re: Termin odbioru mieszkania 28.09.10, 16:54
        Ostatnia informacja, jaką otrzymałem to taka sama, jak napisał red meduza - odbiór w połowie października (w sumie to mam już umówioną ekipę budowlaną), a akt notarialny na początku listopada. Zobaczymy , czy się uda...
        Wczoraj byłem na budowie, wygląda całkiem fajnie, ale mimo wszystko pozostało jeszcze trochę do zrobienia (głównie wykończenie klatek schodowych, winda, jakieś chodniki itd.itp.), a więc rzeczy dość pracochłonne.
        • red-meduza Re: Termin odbioru mieszkania 28.09.10, 18:38
          Kolego a drzwi wejściowe już są?
          • turlajpora Re: Termin odbioru mieszkania 29.09.10, 06:27
            Jak najbardziej, od kilku tygodni.
            • mitra98 Re: Termin odbioru mieszkania 24.11.10, 19:04
              Kiedy odbieracie mieszkania?
              • leocard Re: Termin odbioru mieszkania 24.11.10, 22:06
                Wstępny odbiór odbyłem 22.11.2010r. Pomijając stronę A4 usterek do poprawy jestem bardzo pozytywnie zaskoczony:) Odbierałem z fachowcem. Termin na poprawę usterek dwa tygodnie. Pozdrawiam
              • leocard Re: Termin odbioru mieszkania 24.11.10, 23:15

Może kilka słów odnośnie usterek oraz jako kompletny laik pozwolę sobie zamieścić kilka prostych rad:

Rady:
                1. Zwrócić uwagę o której godzinie odbieracie mieszkanie, po godzinie 15:00 robi się już szarawo co praktycznie uniemożliwia odbiór - ja zabrałem ze sobą żarówki oraz drabinę i przy okazji sprawdziłem całe oświetlenie - jest ok,
                2. Zabrałem ze sobą fachowca oraz: żarówki z oprawkami, drabinę, poziomicę, metrówkę, próbnik, kątownik, ołówek, nożyk (do ostrzenia ołówka), i najważniejsze zabierzcie dokumentację tzn.: umowę przedwstępną, jeżeli posiadacie to również plany ogrzewania oraz elektryki.
                3. Jeżeli jest ogrzewanie podłogowe to przed odbiorem radzę zadzwonić do dewelopera z prośbą o włączenie ogrzewania przed odbiorem.
                4. Zadzwonić wcześniej i poprosić o wyczyszczenie ram okiennych i drzwi.
                5. Na koniec uzbroić się w cierpliwość i patrzeć na ręce osobie sporządzającej protokół.

Usterki:
                1. Nierówno obsadzony parapet - już jest wymieniany.
                2. Uszkodzone oraz zachlapane tynki praktycznie w całym mieszkaniu - są paskudne, i to nie wina tynków "3 gatunku" a raczej niechlujstwa tynkarzy.
                3. Szczególnie kiepsko naciągnięte sufity, przy zapalonej żarówce widać góry i doliny, jeżeli ktoś zamierza sam naciągać ściany i sufity bądź robić sufit podwieszony to raczej nie jest to większy problem.
                4. Praktycznie wszystkie okna i drzwi są do regulacji, a najbardziej drzwi balkonowe.
                5. Co najbardziej mnie martwi to uszkodzenia na ramach drzwiowych oraz okiennych szczególnie od zewnątrz. W tej chwili nie byłem nawet w stanie wskazać wszystkich uszkodzeń ponieważ futryny oraz ramy nie były należycie oczyszczone. Wskazałem tylko te najbardziej rzucające się w oczy. Problem dot. również zabrudzonych zaprawą oraz klejem parapetów.
                6. Dwie szyby mam kompletnie porysowane.
                7. Mocno zmartwił mnie również stan barierek balkonowych. Nie dość, że są paskudne to jeszcze mocno zabrudzone, w wielu miejscach schodzi ocynkowanie co może zapoczątkować korozję, a w jednym miejscu zauważyłem spaw który został zamalowany zwykłą farbą, poza poręcz jest skrzywiona. Generalnie będę starał się o wymianę.
                8. Brak gniazd antenowych – podobnież mają być zamontowane na końcu przez inną ekipę.

Reasumując najbardziej zmartwił mnie stan okien i drzwi balkonowych, sufity oraz barierki balkonowe.

Natomiast duża pochwała należy się za:
                1. Proste ściany (są jakieś niedoróbki ale na tyle znikome, że nie warto wspominać),
                2. Moim zdaniem bardzo dobrą równą wylewkę,
                3. Położenie elektryki - tu ukłon w stronę Panów elektryków za bezproblemową współpracę,
                4. Rozciągnięcie hydrauliki - zgodnie z przedłożonymi wskazówkami,
                5. Jakość oraz względy estetyczne drzwi wejściowych - choć z jednej strony są kilka milimetrów niżej obsadzone niż z drugiej, jeżeli pojawi się problem z użytkowaniem będę prosił o ponowne obsadzenie.

Mam nadzieję, że komuś przydadzą się moje uwagi.
                Podkreślam jednak, że są to moje subiektywne spostrzeżenia i nie każdy musi się z nimi zgadzać.
                Pozdrawiam
                • red-meduza Re: Termin odbioru mieszkania 25.11.10, 11:13
                  Nas też zaskoczyły niewielke tylko niedoróbki.Startujemy z remontem:)
                  • leocard Re: Termin odbioru mieszkania 25.11.10, 19:00
                    Pozostaje tylko życzyć powodzenia:)
                    • zawsze_nowodworzanin Re: Termin odbioru mieszkania 25.11.10, 22:32
                      Witam, ja też już po odbiorze i również jestem miło zaskoczony. Moje największe obawy budzi moim zdaniem zbyt mały grzejnik (według danych producenta do mojego pomieszczenia powinien być 100mm a jest 60mm) jak jest u was?
                      o i jeszcze jedno kiedy deweloper dostanie zgodę na użytkowanie przecież jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia w budynku i na osiedlu> a bez tego nikt nie bedzie mógł zamieszkać w budynku
                      i jeszcze jedno w przyszłym roku zwiększa się podatek VAT i może się okazać, że z winy dewelopera akty będą podpisywane w przyszłym roku w związku z czym Deweloper będzie pewnie chciał na nas zrzucić koszty - jeśli tak będzie to trzeba bedzie się skrzyknąć!!!
                      • red-meduza Re: Termin odbioru mieszkania 26.11.10, 10:41
                        Mi też się wdaje że do końca roku z aktami notarialnymi się nie wyrobią. Racja z kosztami, już raz przedłużałam umowę kredytową w banku za odpowiednią kwotą oczywiście.
                        • zawsze_nowodworzanin Re: Termin odbioru mieszkania 30.11.10, 15:32
                          Coś czuję, że akty notarialne się przedłużą, bo po co komu mieszkanko ładnie wyremontowane skoro nie można się do niego dostać :-/ nie mówiąc już o samym śniegu, którego jest dużo a będzie jeszcze więcej, kiedyś on będzie musiał się roztopić a wtedy bagno a nie osiedle mieszkaniowe będzie. Coraz bardziej mnie to wszystko martwi :-/ wszystko się odkłada/przeciąga i w sumie nie widać końca, czekają aż wodociągi podłączą blok, żeby ułożyć kostkę, czekają aż będzie "normalny" nie budowlany prąd żeby zamontować windę. Robią śmietniki nam pod oknami inaczej niż na projekcie. I w końcu mieszkania miały być oddane na przełomie II i III (czerwiec/lipiec) kwartału tego roku z ewentualnym poślizgiem 3 miesięcy, mamy już grudzień i coraz bliżej zwiększony VAT :-/ którego deweloper nie chce brać na siebie !!!!!!!!!!! A najfajniejsze jest to, że dla nowo powstających budynków termin odbioru dają na wrzesień (termin moim zdaniem nierealny) - i w ten sposób tak jak i nas tak nowych mieszkańców nabijają w butelkę!!!!!!!!!!!!!!!!
                          • leocard Re: Termin odbioru mieszkania 30.11.10, 18:05
                            W najgorszym wypadku przetestujemy instytucję pozwu zbiorowego. A tak na poważnie mnie również to wszystko bardzo martwi.
                          • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 30.11.10, 21:52
                            zawsze_nowodworzanin napisał: "mieszkania miały być oddane na przełomie II i III (czerwiec/lipiec) kwartału tego roku z ewentualnym poślizgiem 3 miesięcy, mamy już grudzień i coraz bliżej zwiększony VAT :-/ którego deweloper nie chce brać na siebie !!!!!!!!!!!"

Zastanawiam się na jakiej podstawie twierdzisz Ty (bądź "Dewewloper") że możliwy jest ewentualny poślizg oddania mieszkania o okres 3 miesięcy???
                            Przeczytałem dokładnie umowę i o ewentualnym opóźnieniu jest mowa tylko w § 6 pkt. 1 i 2 mówiący o "wystąpieniu siły wyższej", czyli (zgodnie z org.) "niekorzystne warunki atmosferyczne, bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa, działania lub zaniechania organów administracji, orzezczenia sądu lub decyzję administracyjne, które powodują opóźnienie w przekazaniu mieszkania, zakłócenia wywołane działaniami wojennymi, zamieszkami, klęskami żywiołowymi, wypadkami przy pracy."

Według mnie żadna z powyższych przesłanek nie zaistniała na "naszej" budowie (oczywiście oprócz jednej, co zrozumiałe: "bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa"), chyba że są przesłanki o których nie wiem.
                            Istnieje jeszcze możliwość, że każdy z nas ma inną umowę.

Janusz
                            milano_sd@o2.pl
                            • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 01.12.10, 11:16
                              Kolejny pkt umowy, której przytoczyłeś mówi o maksymalnym opóźnieniu 3 miesięcy. Developer napewno będzie się powoływał na siłe wyższą, w tym przypadku niekorzystne warunki atmosferyczne. Była bardzo ciężka zima, po drodze powódź i problemy z wodami gruntowymi, a teraz kolejna zima.
                              Tak czy inaczej ma czas do końca grudnia łącznie z poślizgiem. Przy wydaniu mieszkań po nowym roku, będzie się można do tego odwoływać i rościć dla siebie odsetki z tytułu opóźnień.
                              • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 01.12.10, 20:10
                                Sorry Krzysztofie,
                                Nie bierz do siebie, ale nie mogę się powstrzymać,
                                Nie wiem czemu, ale mam przeświadczenie, że tylko ludzie z branży budowlanej (nie tylko w NDM, ale w całej Polsce) są co roku zaskoczeni zimą. Dzięki wielkiemu zaskoczeniu wystąpienia zimy w Polsce mają wygodną wymówką typu "wystąpienie siły wyższej" co skutkuje możliwością planowanych opóźnień.
                                Ręce opadają bo zima w rejonie POLSKI jest zjawiskiem naturalnym, systematycznym i przewidywalnym.

Ponad to, podejmując decyzję o inwestycji budowlanej na terenie nadzalewowym w dorzeczu dwóch rzek również naturalnym zjawiskiem jest występowanie wód gruntowych na różnym poziomie w zależności od wysokości lustra wody w rzekach. To że w Polsce występują powodzie i praktycznie co roku spotykamy się z większą bądź mniejszą falą na Wiśle jest wiadome przez uczniów szkoły podstawowej.

Puentując,
                                Nie trafiają do mnie argumenty które, nie tylko można było, ale wręcz należało przewidzieć i uwzględnić w harmonogramie prac.

Janusz
                                milano_sd@o2.pl

PS.
                                Na całe szczęście odnoszę się do stanowika kolegi krzysiexesox1984 który kupił, tak jak my mieszkanie, a nie do stanowiska "Dewelopera".
                                • last.lemon Re: Termin odbioru mieszkania 03.12.10, 16:22
                                  Wszystko przez media...ponieważ powstają wspólnie z miastem (i pewnie miasto przeznaczyło na nie jakieś środki) to wszystko się tak ślimaczy. ZEC, Wodociągi pewnie są obłożone pracą albo środki na wykonanie tych zadań były zaplanowane na koniec roku. Być może jeszcze jakieś problemy administracyjne (pozwolenia, zgody właścicielskie i inne pierdoły czy też przepychanki) i tak suma sumarum robi się klops... Jednak z własnego doswiadczenia powiem, że jeśli są terminy w umowie to będą dotrzymane..
                                  • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 03.12.10, 21:28
                                    last.lemon napisał: "Jednak z własnego doswiadczenia powiem, że jeśli są terminy w umowie to będą dotrzymane.."

Termin masz na koniec maja 2010 roku?
                                    • last.lemon Re: Termin odbioru mieszkania 04.12.10, 14:45
                                      sorry...ale chodziło mi o terminy umów zawartych pomiędzy deweloperem a np. ZECem, Wodociągami... Po prostu deweloper rok temu wprowadził nas w błąd "bo tak mu sie wydawało, że zdąży albo, że ktoś mu coś obiecał" a życie przyniosło inny scenariusz... długa zima, powódź..pieniądze rozeszły się na inne ważniejsze sprawy niż podłączenie naszemu deweloperowi osiedla. i tyle
                                      • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 04.12.10, 16:24
                                        Witaj,

Terminy umów "Dewelopera" z ZECem, wodociągami,... mnie nie interesują, gdyż nie jestem stroną w umowie. Tylko "Deweloper" może od podwykonawców dochodzić zadośćuczynienia poniesionych strat.

Jedyną moją umowę mam podpisaną z "Deweloperem" i mam w niej wpisany konkretny termin.
                                        Termin dotyczy przekazania gotowego przedmiotu umowy czyli mieszkania.
                                        Termin został w umowie wpisany i wyznaczony przez "Dewelopera" na bazie znajomości harmonogramu prac, umów z wszystkimi podwykonawcami, oraz własnych wieloletnich doświadczeń.
                                        W związku z powyższym, pełną odpowiedzialność wobec nieterminowego wywiązywania się poszczególnych podwykonawców ponosi wobec Nas tylko "Deweloper". To On czerpie korzyści z terminowego wywiązania się z umowy i to On ponosi ryzyko związane z nieterminowym bądź nierzetelnym wywiązaniem się z niej.
                                        Są to proste i obowiązujące zasady, więc niczego wielkiego nie odkryłem.

Odnośnie powodzi w rejonie NDM to pamiętam jak "Deweloper", w okresie czerwiec-sierpień, zapewniał brak wpływu na prace bo woda na budowie nie wystąpiła w sposób uniemożliwiający wykonywanie dalszych prac.

Pozdrawiam
                                        Janusz
                  • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 30.11.10, 22:02
                    red-meduza napisał/a:
                    "Nas też zaskoczyły niewielke tylko niedoróbki.Startujemy z remontem:)"

Hmm, zastanawiam się jak interpretować Twój wątek forum.gazeta.pl/forum/w,95241,119041488,119041488,Tynki_w_naszych_mieszkaniach.html
                    i jego treść: "Tynki jakie są każdy widzi...Co kładziecie na nie żeby poprawić ich jakość i wygląd?"

Czyżby "Deweloper" w dwa dni doprowadził tynki do porządku i normy jakościowej?
                    Sądzę że tynki niezależnie od jakości użytych materiałów powinny być gładkie i równe.
                    Chyba że się mylę.

Janusz
                    milano_sd@o2.pl
                    • palenque-pal Re: Termin odbioru mieszkania 01.12.10, 02:57
                      Dzień dobry,
                      w niedalekiej przyszłości mam zamiar zasiedlić nabytą nieruchomość na osiedlu o nazwie "Dębowy Park", w tej jednak chwili nazbyt zajęty sprawami biznesowymi scedowałem prowadzenie nadzoru właścicielskiego osobie trzeciej. (nazwisko w chwili obecnej nieistotne).

Będąc w sytuacji "noż na gardle" (częste wyjazdy natury biznesowej) nie miałem zbyt wielkiego wyboru i casting na osobę reprezentującą mnie i mój majątek zmuszony byłem przeprowadzić dość szybko i wśród najbliższej rodziny. Nię będąc pewnym trafności swojego wyboru zmuszony byłem opuścić kraj, pozostawiając nieruchomość, w którą, w sumie podczas krótkiego pobytu w kraju zdążyłem włożyć wiele serca jak i emocji.

Podsumowując: poczułem się zaniepokojony wpisami Państwa o stanie wykończenia naszych apartamentów pod kątem użytych materiałów jak i jakości prac związanych z otynkowaniem pomieszczeń, a nie mogąc ufać profesjanolizmowi osoby ktorą pozostawiłem na miejscu, prosiłbym o przybliżenie zaistniałego problemu - mile widziana dokumentacja zdjęciowa.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich lokatorów naszego budynku.
                      Zdzisław
                      (mam nadzieję że już niedługo z większością Państwa po prostu Zdzichu)
                      • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 01.12.10, 11:28
                        Witam Panie Zdzisiu:)

Myślę, że w temacie stanu wykończenia naszych mieszkań jest sporo demonizowania. Nie byłem w mieszkaniach sąsiadów, natomiast odbierałem już swoje mieszkanie. Byłem najpierw z kolegą z budowy- doświadczonym majstem i pomimo sporej listy uwag, powiedział że jakość tynków i ogólnie mieszkania jest na przyzwoitym poziomie.

Co do ewentualnych niedoróbek krzywizn i przebarwień to polecam lekturę normy budowlanej dotyczącej tynków. Jest tam wszystko napisane jakie krzywizny mogą być a jakie nie i inne ciekawe rzeczy dotyczące odbioru. W skrócie mogę napisać, że nasze tynki są III kategorii a co za tym idzie na 2-metrowej poziomicy nie może być większa odchyłka tynku niż 3mm. Co do wszelkich fali, nierówności itd. to jeżeli są one widoczne gołym okiem, lub przy świetle z żarówki to można je kwestionować.

Jeżeli nie czuje się Pan na siłach sam odbierać mieszkanie, to polecam wynająć sobie specjalistę z izby inżynierów, lub jakiegokolwiek innego który odbierze mieszkanie z Panem. Kosztuje to relatywnie nie dużo, bo ok. 200-400zł, a dzięki niemu może Pan zaoszczędzić dużo więcej.

• red-meduza Re: Termin odbioru mieszkania 01.12.10, 21:01
                      Interpretuj jak chcesz.To są tynki 3 kategorii i od biedy można było je takie malować a deweloper nie miał obowiązku ich polepszać o czym wiedzielismy. Jak ktoś chciał mieć super tynki musial coś z nimi zrobić tj położyć gładź. Stąd mój wątek i pytanie.
                    • red-meduza Re: Termin odbioru mieszkania 01.12.10, 21:03
                      trakowiec_ndm napisał:

> red-meduza napisał/a:
                      > "Nas też zaskoczyły niewielke tylko niedoróbki.Startujemy z remontem:)"
                      >
                      > Hmm, zastanawiam się jak interpretować Twój wątek forum.gazeta.pl/forum/w,95241,119041488,119041488,Tynki_w_naszych_mieszkaniach.html
                      > i jego treść: "Tynki jakie są każdy widzi...Co kładziecie na nie żeby poprawić
                      > ich jakość i wygląd?"
                      >
                      > Czyżby "Deweloper" w dwa dni doprowadził tynki do porządku i normy jakościowej?
                      > Sądzę że tynki niezależnie od jakości użytych materiałów powinny być gładkie i
                      > równe.
                      > Chyba że się mylę.
                      >
                      > Janusz
                      > milano_sd@o2.pl

Interpretuj jak chcesz.To są tynki 3 kategorii i od biedy można było je takie malować a deweloper nie miał obowiązku ich polepszać o czym wiedzielismy. Jak ktoś chciał mieć super tynki musial coś z nimi zrobić tj położyć gładź. Stąd mój wątek i pytanie.
    • 1krzysio1 Re: Termin odbioru mieszkania 01.12.10, 08:47
      Z tego co mi wiadomo deweloper może odebrać budynek bez skonczenia drogi dojazdowej i kostki brukowej. Tak więc jak tylko skonczą hydraulicy "Banaszek" go odbierze. A to, ze nie dojedziemy do mieszkań do chyba nasza sprawa :( Ja na razie szykuje mieszkanie do zaludnienia ale nie sądzę aby realne było mieszkanie tam w tym roku lub na początku następnego bez brodzenia w głębokim śniegu lub błocie (nie mówiąc o pojazdach). Pozdrawiam serdecznie sąsiadów.
      • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 01.12.10, 11:18
        To nie developer odbiera budynek tylko organy państwowe takie jak inspekcja budowlana, służby sanitarne, strażak itd.
        Nie sądze aby była możliwość otrzymania pozwolenia na użytkowanie bloku na około którego jest bagno, chociażby z takiego powodu że nie ma możliwości dojadu do posesji jakie kolwiek służby ratownicze.
        • mitra98 Re: Termin odbioru mieszkania 02.12.10, 17:22
          Jakie informacje otrzymujecie od "Banaszka" na temat odbioru i możliwości zamieszania?
          • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 03.12.10, 12:28
            Być może uda się w tym roku jak twierdzą. Wątpie w to i myślę, że realnie to będzie styczeń.
            • zawsze_nowodworzanin Re: Termin odbioru mieszkania 03.12.10, 15:18
              Nawet jeśli uda im się dostać pozwolenie na użytkowanie w tym roku, to nie wyobrażam sobie zamieszkanie na osiedlu w tym roku.
              Przecież tam nic nie ma (kostki, która nie zostanie ułożona ze względu na śnieg Będziemy chodzić w błocie po kolana jak wszystko się rozpuści) droga dojazdowa istny offroad.
              Deweloper generalnie ma to gdzieś najważniejsze dla niego jest podpisywanie aktów notarialnych, żeby jak najszybciej scedować koszty związane z czynszem na mieszkańców i żeby otrzymać trzecią transzę. Bo najważniejsze są pieniądze - tak to już niestety w biznesie wygląda.
              A wszystko inne to tylko obietnice z bliżej nieznana przyszłością.
              • last.lemon Re: Termin odbioru mieszkania 03.12.10, 16:11
                Koszty utrzymania to jedno...policz ile stracisz na 1% podwyżce VATu...a mieszkanie dostaniesz w styczniu - marcu...(tak więc góra 3 czynsze....) wg mnie suma sumarum lepiej załapać się na niższy VAT
                • zawsze_nowodworzanin Re: Termin odbioru mieszkania 03.12.10, 17:18
                  suma sumarum licząc to w taki sposób jak podałeś to lepiej podpisać od razu.
                  Natomiast będąc uczciwym trzeba przyznać, że to nie z naszej winy są opóźnienia tylko ze strony dewelopera w związku z czym to on powinien wziąć na siebie koszty z tym związane, lub w jakiś sposób wynagrodzić nam poniesione koszty. Umowa nie określa w sposób oczywisty, kto będzie ponosił te koszty.
                  • last.lemon Re: Termin odbioru mieszkania 03.12.10, 20:05
                    cóż...niestety ale w mojej umowie jak wół stoi napisane, że deweloper nie odpowiada za zmianę stawki VAT i podana cena brutto dzięki temu może się zmienić...ale z drugiej strony w umowie są podane terminy (u mnie koniec maja +3 miesiące) i podczas trwania umowy VAT nie uległ zmianie...tylko dzięki przeholowaniu terminu o 4 miesiące przez dewelopera załapałem się na bonus w postaci podwyżki VATu.. pewnie dobry prawnik wygrałby sprawę... ale na sądy to potrzeba pieniędzy, pieniędzy...i jeszcze kupę wolnego czasu
                • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 03.12.10, 21:28
                  Panie Pawle,
                  Analizę ekonomiczną, (co się bardziej opłaca: zapłacić większy VAT czy czynsz?) sądzę że można teoretycznie rozważać w różny sposób, np. można uwzględnić:
                  - koszt wynajmu mieszkania - Pan w umowie ma termin koniec maja, czyli 6 m-cy,
                  - wyższy koszt obsługi kredytu - jeśli kredyt już został uruchominy,
                  - koszt i ryzyko związane z notarialnym przejęciem własności nie ukończonej inwestycji - brak pozwolenia na zamieszkanie i wszystko co związane z własnością,
                  - inne koszty - każdy zna swoje.

Uważam że prościej i taniej było by wywiązać się terminowo i jakościowo z umowy przez obie strony.

Pozdrawiam
                  Janusz
                  milano_sd@o2.pl
                  • last.lemon Re: Termin odbioru mieszkania 04.12.10, 14:40
                    Panie Januszu ma Pan 100% racji...tylko jak mamy zmusić dewelopera do terminowości skoro umowy są takie a nie inne. Żadnego bata na spóźnialskich...a koszty jak widać będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni.
                    • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 04.12.10, 16:34
                      Do terminowego wywiązania się z umowy nie można nikogo zmusić.
                      Można natomiast dochodzić swoich praw za niewywiązanie się z umowy, bądź niedotrzymanie wszystkich jej warunków.
                      Pozdrawiam
                      Janusz
    • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 04.12.10, 22:34
      Ostatecznego terminu realizacji nie znam, ale właśnie znalazłem pierwotne założenia.

Zdjęcie z galerii użytkownika Moloch:
      picasaweb.google.com/p.runowiecki/NowyDworMaz#5332336130894708754
      • turlajpora Re: Termin odbioru mieszkania 05.12.10, 22:22
        no tak...

trakowiec_ndm napisał:

> Ostatecznego terminu realizacji nie znam, ale właśnie znalazłem pierwotne założ
        > enia.
        >
        > Zdjęcie z galerii użytkownika Moloch:
        > picasaweb.google.com/p.runowiecki/NowyDworMaz#5332336130894708754
        • seqi_1 Re: Termin odbioru mieszkania 06.12.10, 09:22
          nie wiem jak wy, ale ja nie zamierzam odbierac mieszkania do czasu uzyskania przez dewelopera zgody na uzytkowanie i zakonczenia prac. Zgodnie z umowa nieruchomosc ma miec zapewniony dostep do drogi publicznej, a to co jest w tej chwili nijak ma sie do tego zapisu. Realnie to mysle, ze na wiosne moze skoncza drogi. Z tym, ze jak juz wszyscy odbiora mieszkania, to ciezko bedzie naciskac na szybkie zakonczenie prac.
          O podwyzszony VAT bym sie nie martwil, zapis o VAT z umowy jest chyba jednakowy dla wszystkich, ale to deweloper ma opoznienie i juz chyba wszystkim nam przysluguje w tej chwili prawo do odstapienia od umowy. Mysle, ze jesli wszyscy tak postawia sprawe, to ten VAT deweloper bedzie musial wziasc na siebie. Zreszta umowa ma wade prawna, prawa i obowiazki stron powinny byc rowne, a w umowach kary za nieterminowe platnosci sa tylko po stronie kupujacego, deweloper nic nie musi placic za swoje opoznienie, daje tylko mozliwosc odstapienia od umowy przy opoznieniu ponad 3 miesiace.
          • 1krzysio1 Re: Termin odbioru mieszkania 06.12.10, 10:14
            Ja jestem za.
            Jeśli wszyscy będziemy mieli 1 zdanie to mozemy cos wywalczyć a jesli kazdy będzie mowił i robił swoje to developer zrobi z nami co chce. Mysle ze dojazd powinien być ich priorytetem podczas gdy w tej chwili nikt nic nie wie i nikt niczego robił nie bedzie. A dowiedzieć się cos w biurze to prawdziwe wyzwanie. Jak dzwoniłem do urzędu miasta powiedzieli że jeśli budynek jest gotowy do zamieszkania (prad woda itp) to nie bedzie problemu z jego odbiorem, mimo braku drogi, a to ze karetka nie dojedzie ( w razie potrzeby) to inna bajka. jesli budynek bedzie odebrany to z umowy wynika ze w 7 dni mamy podpisać obiór jeśli nie to nastepne 7 developer moze zrobić to sam, a w kolejne 7 musimy podpisać akty. Tak mnie sie zdaje jesli sie myle prosze o poprawienie mnie.
            Pozdrawiam
            • seqi_1 Re: Termin odbioru mieszkania 06.12.10, 11:31
              nawet jesli ktos z wladz podpisze im odbior bez drogi, co jest jednak bardzo watpliwe i dla podpisujacego bardzo ryzykowne, to my wedlug umowy mamy miec zapewniony dostep do drogi publicznej. Wedlug definicji prawa "droga to - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt" ;-). To co jest tam w tej chwili to kilka betonowych plyt, konczacych sie nawet nie przy samym wjezdzie na osiedle a w polu. Ciekawe czy w razie pozaru, straz dalaby rade dojechac jak bedzie bloto i roztopy. Mysle, ze kazdy sad przyznalby nam racje, a w dodatkow sprawdzi zgodnosc umow z przepisami prawa. Tego mysle, ze jednak da sie uniknac, bo chyba zaden deweloper nie bedzie szedl z klientami do sadu, tylko bedzie chcial sie dogadac, by nie odstraszac przyszlych nabywcow. Reputacje ma sie jedna, a jak do tej pory Banaszek ma dobra opinie.
              • zawsze_nowodworzanin Re: Termin odbioru mieszkania 06.12.10, 12:33
                po wcześniejszych moich wypowiedziach można wnioskować, że ja również jestem z "nami".
                Prawda jest taka, że tu chodzi o $$ i jeśli sami nie zadbamy o własne interesy to deweloper nie zrobi tego za nas
                • turlajpora Re: Termin odbioru mieszkania 06.12.10, 18:34
                  A jak waszym zdaniem - czy opłaca się teraz wykańczać mieszkanie, bez pozytywnej decyzji na użytkowanie całego bloku ?
                  • leocard Re: Termin odbioru mieszkania 06.12.10, 21:54
                    Jestem zdania aby przed podpisaniem aktu notarialnego nie robić nic w mieszkaniu - z prawnego punktu widzenia właścicielem nie jesteśmy My a jedynie Deweloper - uważam, że to jednak ryzykowne zwiększać wartość nieruchomości co do której nie mamy prawa własności. Najbardziej jednak obawiałbym się robienia wykończeniówki przed ostatecznym odbiorem gdy deweloper nie dokonał jeszcze wskazanych poprawek. Nie chcę nikogo obrazić ale jak dla mnie to "niemądre" dokonywać teraz jakichkolwiek zmian w mieszkaniu. Nawet otrzymanie klucza za kaucją powoduje, że deweloper zawsze może podnosić zarzut, że to kupujący "oglądając w samotności" uszkodził coś w mieszkaniu albowiem miał przecież dostęp. A co do pomocy sądów ja osobiście p... się nie będę. Jeżeli nie wyrobią się do końca roku z aktami notarialnymi, oczywiście zapłacę VAT bo na mieszkaniu mi zależy ale jeszcze tego samego dnia upomnę się o jego zwrot, jeżeli wystąpią problemy bądź odmowa - użerać się nie zamierzam. Pozew o zwrot vatu z odsetkami do dnia wypłaty oraz zasądzenie zwrotu kosztów postępowania i kosztów zastępstwa procesowego. Wystarczy, że na odpowiedź na pismo musiałem czekać ponad miesiąc. Pytanie jest ile bym musiał czekać na ewentualny zwrot vatu? Nie interesują mnie warunki pogodowe i urzędasy, interesuje mnie należyte wykończenie mieszkania oraz porządny protokół odbioru, prawidłowo sporządzony akt notarialny (tak nawiasem radzę go uważnie przeczytać i sprawdzić literówki oraz dane) oraz jego podpisanie oczywiście. A co będzie dalej to wyjdzie w praniu. Tak przy okazji jak już się rozpisałem chciałbym zauważyć, że wraz z nabyciem mieszkania nabywamy ułamkową część nieruchomości (gruntów) na której znajduje się osiedle. Wszystko co znajduje się na tym gruncie jest naszym "dobrem wspólnym" i to również podlega prawidłowemu wykonaniu ze strony Dewelopera, ale z drugiej strony sami również musimy o to dbać i szanować. Tak więc jak tylko zobaczycie uszczerbki na klatkach, rysy na drzwiach wejściowych itp. zapisujcie, odnotowujcie, zaznaczajcie - przyjdzie czas oraz pora na zgłoszenie i tych usterek. Teraz priorytetem zarówno dla Nas jak i Dewelopera jest podpisanie aktów notarialnych przed zakończeniem roku. Aby tak się stało moim zdaniem możemy przymknąć oko na drobne usterki z którymi można poczekać do początku przyszłego roku, aby teraz nie opóźniać całej sprawy i może jednak zacząć odrobinę współpracować. Wszystko co powyżej jest moim subiektywnym oraz indywidualnym zdaniem, nikt zgadzać się ze mną nie musi.

Jeszcze jedno, co do zmasowanych ruchów jest takie powiedzenie, cytuję: "Umiesz liczyć, licz na siebie." przekonałem się o tym gdy jeden z Naszych kolegów z forum miał wysłać w imieniu kilku przyszłych mieszkańców pismo do Dewelopera z prośbą o wyjaśnienie tematu wody w piwnicach. Z tego co się orientuję do dnia dzisiejszego tego nie zrobił, musiałem interweniować sam. Pozdrawiam Wszystkich i udanego Mikołaja, ho ho ho:)
                    • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 08.12.10, 12:36
                      Pismo miało zostać wysłane, w momencie gdy był problem wody w piwnicach. Deweloper lepiej lub gorzej zarzegnał ten problem, więc i pismo nie zostało wysłane...
                  • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 06.12.10, 22:03
                    Jeśli nie masz zastrzeżeń do mieszkania i już je odebrałeś, oraz masz poprawnie działające instalacje (CZ woda, CO i prąd) to raczej można wykańczać, gdzyż nie istnieje ryzko konieczności kucia ścian.
                    "Deweloper" wcześniej czy później decyzję użytkowania otrzyma i można będzie się wprowadzać.
                    Czy się opłaca? Indywidualna decyzja.
                  • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 08.12.10, 12:45
                    Ja wykańczam już teraz. Prawda jest taka, że kupując nowe mieszkanie nie zbudowane jeszcze, ryzykujesz mniej lub bardziej w wielu kwestiach.

Można zachowywać wszelkie środki ostrożności, płacić kase za notariuszy, czekać na wykończenia do uzyskanie wszystkich pozwoleń, a i tak być wydymanym przez nieuczciwego developera. Można również nie zachowywać absolutnie żadnych środków ostrożności i trafiając na solidnego, uczciwego developera nie mieć żadnych problemów

Wszystko jest kwestią zaufania i przekalkulowania jakie ryzyko jestem w stanie ponieść.
          • leocard Re: Termin odbioru mieszkania 06.12.10, 22:04
            Sorry, ale jeżeli znajdziesz mi przepis w którym jest mowa o tym, że strony umowy muszą mieć równe prawa i obowiązki dam sobie chyba rękę ująć:) przy samym ramieniu.

Negocjowałem warunki umowy przedwstępnej, niestety jako strona której zależało na mieszkaniu oraz na czasie stałem na z góry straconej pozycji, tak więc udało mi się wywalczyć niewiele.

Zgodzę się, że umowa przedwstępna jest sporządzona cholernie jednostronnie.
            • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 06.12.10, 22:19
              Oszczędzaj wszystie części ciała.
              A obie ręce przy ramieniu niech ujmuje małżonka.
              ;-)
              • leocard Re: Termin odbioru mieszkania 07.12.10, 21:09
                Małżonki jeszcze nie posiadam, za to czuję lekkie wnerwienie zaistniałą sytuacją.
          • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 08.12.10, 12:49
            Z tego co mi się wydaję, to nie musi być specjalnych zapisów o karach za opóźnienie Developera. W razie opóźnień z automatu są naliczone odsetki ustawowe.
            Co do samego odbioru to chyba też niewiele ryzykuje, gdyż nie wiąże się to tak naprawde z niczym. Pozwolenie na użytkowanie to inna bajka, nie mająca tak naprawde za wiele wspólnego z moim mieszkaniem, a ostatnią transze i tak wpłacam na 7 dni przed aktami notarialnymi a po pozwoleniu na użytkowanie.
    • 1krzysio1 Termin odbioru mieszkania 08.12.10, 11:55
      Witam ponownie
      Właśnie rozmawiałem z Marcinem od banaszków
      powiedział że już mają komplet dokumentów do odbioru budynku czekają tylko na strażaków i oficjalna opinię ale podobno dobrą. w piątek mają chyba złożyć te dokumenty lub wiedzieć czy dostaną zgodę. Następnie 2 tygodnie na uprawomocnienie. i między 27-31 chcą podpisywać akty.
      Myślę że chcielibyście to wiedzieć.
      Pozdrawiam
      • zawsze_nowodworzanin Re: Termin odbioru mieszkania 08.12.10, 13:49
        Wszyscy wiedzą, że ktoś od banaszka zaglada na to forum. dlatego fajnie by było gdyby sam informował co jak gdzie i kiedy. Dużo pytań padło na tym forum (w tym wątku) i czasami sami sobie odpowiadamy czasami się domyslamy co do końca nie jest dobre.
        • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 09.12.10, 00:08
          Ja bym się nie obawiał że "Deweloper" czyta Nasze forum z trzech powodów:
          1/ Pomimo deklaracji do dziś nie udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania, nie tylko zawarte w tym wątku, ale w przede wszystkim w wątkach "WAŻNE!!!", oraz "Co się dzieje?".
          2/ Niech ma świadomość że nabywcy mają jakiekolwiek rozeznanie w wielu kwestiach.
          3/ Niech ma świadomość że jesteśmy w stanie działać w grupie oczekując tylko i wyłącznie rzetelnego wywiązania się z podpisanej umowy.

Poza tym, po co "Deweloper" ma zajmować "oficjalne stanowisko" w danej sprawie skoro robią to "uczynni" i bez urazy, jak zwał tak zwał, forum ma swoje prawa i ja je akceptuję.

Pozdrawiam wszystkich
          Janusz
          czyli (wg. "Dewewlopera") "Kierownik zamieszania"
          • seqi_1 Re: Termin odbioru mieszkania 09.12.10, 10:09
            wracajac jeszcze do rownych praw stron zawierajacych umowy, jeżeli mamy więcej obowiązków niż deweloper, a jego uprawnienia są bardzo szerokie, możemy starać się w UOKiK o zbadanie tresci umowy i wprowadzenie zmian. Jest cos takiego jak Wykaz Klauzul Niedozwolonych i mysle, ze cos by pasowalo do tresci naszych umow. Dlatego ja osobiscie nie negocjowalem umowy, w razie problemow zapisy niezgodne z prawem i tak zostana przez UOKiK zmienione, a tak jest w naszym przypadku, bo jesli nam sa narzucane kary za opoznienia, takie samo prawo powinnismy miec i my.
            Nadal uwazam, ze brak drogi jest niezgodnoscia z umowa, w ktorej mamy to zagwarantowane. Nawet jesli deweloper uzyska w jakis sposob pozwolenie na uzytkowanie, my nadal nie dostajemy tego za co placimy. Droga dojazdowa jest po stronie miasta, wewnetrzna po stronie dewelopera. Ciekawe jak juz zaplacimy i odbierzemy, czy prace rusza pelna para.
      • agi-8 Re: Termin odbioru mieszkania 09.12.10, 11:33
        teraz pytanie, czy jeżeli powiedzmy odbiór mieszkania będę mieć na 27/12 i będą usterki, czy zdążą poprawić przed nowym rokiem... wątpliwe... czytam Wasze opinie i nie wiem czy czekać z odbiorem technicznym czy jednak zdecydować się teraz żeby dać im czas na poprawki...
        • zawsze_nowodworzanin Re: Termin odbioru mieszkania 13.12.10, 16:56
          Nie wiem czy wiecie, że "banaszek" ma już pozytywną decyzję w sprawie użytkowania bloku jedynie czeka na uprawomocnienie się decyzji. (swoją drogą nie mam pojęcia jak udało się pozytywną decyzję otrzymać, czytałem dziś ustawę i jest min kilka niedociągnięć miedzy innymi jest zapis, że: pozwolenie na użytkowanie jest równoznaczne z zakończeniem budowy (widać gołym okiem, że budowa nie została zakończona), zapewnienia możliwości korzystania przez osoby niepełnosprawne - co jest w tej chwili niemożliwe, i chociażby uporządkowania terenu budowy. "banaszek" chce podpisywać akty notarialne, w których zawrze informacje o kostce, którą chce położyć na początku wiosny. Dlatego proponował bym spotkanie, żeby w gronie zainteresowanych omówić ewentualne nasze żądania, żeby nie było tak jak przy obecnej umowie, że banaszek za niedotrzymanie terminów nie ponosi żadnych konsekwencji.

ps: termin spotkania proponował bym w którąś sobotę.
          • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 13.12.10, 22:39
            Potwierdzam informacje dotyczące pozwolenia użytkowania - email od "Dewelopera".
            Wy pewnie już też otrzymaliście bądź zaraz otrzymacie.

Odnośnie drogi to sądzę, że niezalżnie od dobrych chęci to układanie kostki brukowej na zmrożonym gruncie mija się z celem - po odwilży wszystko się posypie, więc szkoda roboty.
            Ale "zawsze_nowodworzanin" ma racje, że droga powinna być zrobiona.
            Jak wygląda obecnie sytuacja na placu budowy nie wiem - jeśli ktoś jest na miejscu bądź ostatnio był na budowie to chętnie poznam stan obecny.

Pozdrawiam
            Janusz
            milano_sd@o2.pl
            • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 14.12.10, 07:39
              Byłem na budowie w weekend. Obecnie była robiona podbudowa pod drogę dojazdową i wzdłuż niej krawężnik. Widać, że praca wre i developer chce do końca roku zamknąć temat. Windy są już zamontowane, być może w tym tygodniu już będą odebrane i działające.
              Myślę, że ten pośpiech jest spowodowany głównie podwyżką VAT i ewentualnymi sporami na temat tego kto ma za to płacić.
              Jeżeli chodzi o nasze umowy, to jeszcze raz powtarzam że z tego co wiem nie jest konieczne zapisywanie w nich, że w razie opóźnień developer ponosi kary. Generalnie jest tak, że w sprawach które nie są ujęte w umowach mają zastosowanie przepisy prawa cywilnego, a więc w razie opóźnień naliczane są odsetki ustawowe, o które później można i należy się ubiegać. Myślę, że w UOKiK wszystkiego można się dowiedzieć po jednym telefonie.
              Co do ewentualnych spotkań na temat naszych żądań to jestem za, pod warunkiem że mamy prawo do takowych...nic mi nie wiadomo o żadnych przepisach prawa, które mówią o tym, że jeżeli developer wywiązał się z umowy, otrzymał pozwolenie na użytkowanie i przekazuje akty, to mieszkańcy mają prawo odmówić ich podpisania, w przypadku nie spełnienia ich żądań. Prosiłbym o wyjaśnienie tej kwestii przez osobę, która wie jakie przepisy o tym mówią i jakie rzeczywiście mamy prawa.
              • gosh003 Re: Termin odbioru mieszkania 15.12.10, 11:17
                Witam Sąsiadów,
                ja byłam na budowie wczoraj i o godzinie 21 jeszcze trwały przygotowania do położenia kostki i wiem ze elektrycy przed świętami mają zrobić oświetlenie osiedla więc może jakoś to wszystko będzie wyglądało do czasu podpisania aktów.
                Jeżeli chodzi o spotkania to może faktycznie warto by było omówić niektóre kwestie.
                pozdr
                Goska
                • 1krzysio1 Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 09:15
                  Ja też chętnie
                  jeśli mowa o weekendzie na pewno będę w NDM w sobotę kolo południa
                  Pozdrawiam
                  • domino_jachas Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 10:36
                    Witam sąsiadów!
                    Mam kilka wątpliwości na temat podpisywania aktów notarialnych.
                    Dzwoniąc do p. Agnieszki i umawiając się na podpisanie aktu, poprosiłem o przesłanie draftu umowy notarialnej. P. Agnieszka była bardzo zdziwiona, że chcę przeczytać umowę przed podpisaniem :D (ponoś sama podpisując akt nie zapoznawała się z nim wcześniej - nieźle to o niej świadczy). W każdym razie możliwość zapoznania się z treścią umowy ma być na około 2 dni przed jej podpisaniem, u notariusza. Ciekawe co będzie w przypadku, gdy jakieś zapisy umowy nie będą nam odpowiadać? (bardzo ciężko mi się współpracuje z tym deweloperem.)
                    Nie zamierzam podpisywać umowy, nie konsultując się z kimś lepiej zorientowanym, a 2 dni na zapoznanie się z umową i odniesienie się do niej to zdecydowanie za mało.

Proszę o wasze opinie jak podejść do tego tematu, na jakie zapisy umowy notarialnej zwrócić uwagę.

Jeśli chodzi o spotkanie w sobotę to skonkretyzujmy czas i miejsce spotkania.

pozdrawiam
                    • zawsze_nowodworzanin Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 12:35
                      Myślę, że nie tylko Tobie ciężko się współpracuje z tym deweloperem:-( Ciągle słyszymy jakieś zapewnienia, obietnice a jak prosimy o sprecyzowanie terminów np: Sprecyzowanie terminu zrobienia kostki - to jest to wręcz nie możliwe, otrzymałem informację, że kostka zostanie położona na początku wiosny co jest dziwnym zapisem bo początek kalendarzowej wiosny przypada na koniec marca, a w rozumieniu dewelopera może to być nawet czerwiec!!! Przypomnę, ze podobnie było z oddaniem budynku na umowie mam napisane przełom II i III kwartału 2010r. czyli powinno to być czerwiec lipiec a deweloper mi wmawia, że to koniec września heh dlatego nie zgadzajmy się na zapisy, które stawiają nas na straconej z góry pozycji!!! Deweloper już chyba udowodnił, że zapewnienia słowne nijak się mają do rzeczywistości!!!!
                      W związku z tym, że akty notarialne są podpisywane w momencie kiedy nie są zrobione jeszcze wszystkie części wspólne wyszedłem z propozycją do dewelopera o umorzenie czynszu do momentu wykonania części wspólnych - reakcja dewelopera łatwa do przewidzenia - nie do zrobienia!!!!
                      • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 12:59
                        No niestety, ale też mam w umowie przełom II i III kwartał. Próbowałem przeforsować ten zapis zamieniając go na konkretną datę, niestety jak łatwo przewidzieć w sytuacji gdy mi zależało na mieszkaniu i był to ostatni wolny lokal w tym metrażu nie miałem odpowiedniej siły przebicia i zapis pozostał. Niemniej jednak odrazu na początku założyłem, że taki zapis oznacza w praktyce maksymalnie koniec trzeciego kwartału, a dodatkowo trzeba liczyć 3 miesiące na tzw. siłe wyższą, której istnienie jak znam życie developer udowodni bez problemu. W związku z powyższym jeżeli developer wyrobi się do końca grudnia i przedstawi dokumentacje siły wyższej opóźniającej o 3 miesiące prace budowlane to daje za wygraną i zostawiam temat, natomiast jeżeli budynek będzie oddany po nowym roku, lub nie będzie podkładki na siłę wyższą to będę walczył o odsetki ustawowe i zwrot nadpłaconego Vatu nie z mojej winy.

Co do spotkania to chętnie się pojawie, pasuje mi sobota cukiernia dowolna godzina, aczkolwiek nie wiem do końca jaki jest sens jego zorganizowania. Dowiem się jak przyjde :)

Pozdro dla sąsiadów
                        • cieniek Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 15:35
                          krzysiexesox1984 w jaki sposób zamierzasz walczyć i co masz na myśli że budynek będzie oddany, bo z tego co wiem to ponoć deweloper ma już pozwolenie na użytkowanie (pomimo że nie ma jeszcze zakończonych prac jak już wcześniej w tym wątku wspomniano). Zamierzasz umówić się na podpisanie aktu po nowym roku? W jakich okolicznościach deweloper będzie tłumaczył się z wystąpienia siły wyższej? - przy podpisywaniu aktu czy wcześniej?

Mi pasuje spotkanie w sobotę w cukierni
                          • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 15:54
                            Postaram się do soboty czegoś dowiedzieć w UOKiK i przewinę na spotkaniu co wiem.
                            Zgodnie z tym co mi powiedziała p. Agnieszka to termin zakończenia budowy- czyli zwrot zawarty w umowie, to jest termin przekazania aktów notarialnych.
                        • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 17:02
                          Krzyszttofie,
                          po pierwsze; interpretacja prawna zapisu "przełom II i III kwartału" jest zgodny z zasadami języka polskiego. Jeśli ktoś zakłada, że możliwy jest miesiąc wrzesień, to zapis powinien brzmieć: "miesiąc wrzesień", "III kwartał", "II lub III kwartał", "przełom III i IV kwartału".

po drugie; odnośnie "siły wyższej", hmmmm, temat rzeka ;) i pozwól, że nie będę opisywał bardziej niż już wcześniej się wypowiedziałem.
                          "dodatkowo trzeba liczyć 3 miesiące na tzw. siłe wyższą, której istnienie jak znam życie developer udowodni bez problemu" - hmmm, ja nie sądzę aby "Deweloper" mógł to tak bezproblemowo udowodnić.

po trzecie; sądzę, że sens spotkania jest bardzo duży (oczywiścnie dla zainteresowanych) gdyż jeżeli chociaż 30 % nabywców będzie wspólnie występowała to wobec "Dewelopera" będzie miała większą siłę przebicia niż dogadywanie się po cichu indywidualnie (oczywiście tylko w przypadku jeśli z przyszli nabywcy skutecznie wywiążą się z ustaleń grupy!!!).

Jestem zainteresowany spotkaniem, wymianą poglądów i podjęciem wstępnych ustaleń.

Pozdrawiam
                          Janusz

PS.
                          Proszę o podanie propozycji terminu i miejsca spotkania na adres:
                          milano_sd@o2.pl
                          • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 18:01
                            Ad1 Obawiam się, że twój pogląd na ten zapis i jego interpretacja jest logiczna i uzasadniona. Niestety jednak, nic to nie zmienia w świetle ewentualnych sporów na drodze sądowej. Dla prawnika jednoznaczny zapis to jest konkretna data i konkretny miesiąc. "Przełom" jest określeniem nie precyzyjnym i pozostawiającym duże pole do nadinterpretacji, a w dodatku zgodnej z prawem. Nie łudź się, że taki zapis (nie konkretny) pojawił się w umowie przypadkiem- to typowy kruczek. Powyższe stwierdzenia są opinią prawnika w mojej firmie, także jest to poparte wiedzą specjalistyczną.

Ad2 Życzę tobie i sobie aby nie mógł udowodnić:), niestety jednak choćbyśmy mieli sprzyjające warunki atmosferyczne, to wystarczy kilka odpowiednich wpisów w dzienniku budowy i tak naprawdę nie masz nic do gadania.

Ad3 Nie twierdze, że nie ma sensu takie spotkanie, a tylko to że nie wiem jaki ma sens, ale zapewne się dowiem jak przyjdę:)
                            Co do siły przebicia przy większej grupie to uważam, że nie można tego tak generalizować. Myślę, że gdybyśmy sobie wymyślili złote klamki w drzwiach to choćby wystąpiło do developera z takim żądaniem 100% nabywców, zebrali pół nowego dworu podpisów w tej sprawie i Bóg wie co jeszcze, to i tak by to nie zmieniło tego że nasze żądania by były "olane", ze względu na bezzasadość, dlatego też pare postów tego prosiłem o wypowiedź osoby kompetentnej na temat tego czy mamy prawo np. odmówić podpisania aktów, jężeli developer nie przystanie na nasze żadania. Osobiście uważam, że nie mamy takich praw i dlatego czy nas będzie 5% czy 55% to nic to nie zmieni, ale oczywiście chciałbym się mylić.
                            • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 18:34
                              Krzysztofie,
                              ad.1:
                              Zapisy w umowie (niezależnie jak sformułowane) mają znaczenie prawne i są interpretowane zgodnie z zasadami prawa. I nie nam to ocenać. Zarówno my, jak i wielu prawników możemy sobie pogdybać.
                              ad.2:
                              pozostawiam bez komentarza.
                              ad.3:
                              pozostawił bym bez komentarza, ale zarówno ja, jak i pozostali nabywcy mają podpisane umowy z których "Deweloper" się nie wywiązał.

Poza tym:
                              - Boga bym do tego nie mieszał,
                              - "Deweloper" nawet tu na forum może nam mydlić oczy osobiście ale zgodnie z zasadami forum każdy może go wyręczać.
                              • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 19:10
                                Gratuluje inwencji twórczej i pozostawiam bez komentarza.

Co do spotkania to proponuję sobotę, godz. 13.00 w cukierni na os. Młodych (proszę tylko kogoś kto tam był, aby podać wskazówki dojazdu, lub adres).

Pozdrawiam
                                • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 20:04
                                  Krzysztofie,
                                  Dziękuję za docenienie mojej "inwencji twórczej".

Bez obrazy, ale ponownie przeczytałem Twoje wiadomości i w ostatnich widzę tzw. wypaczenie branżą budowlaną.

Ja osobiście uważam że trzeba wiele inwencji aby nie zauważyć braku wywiązania się przez "Dewelopera" z podpisanej umowy.
                                  Zwróć uwagę, że nikt tu nie oczekuje złotych klamek, a tylko terminowego spełnienia wszystkich warunków podpisanej 2-stronnej umowy.

Prawnik ze specjalistyczną wiedzą pewnie jest z branży budowlanej, gdyż "wypaczenie" w tej branży jest wielkie. Jego interpretacja zapisów prawa jest zgodna z interpretacją prawa w całej branży budowlanej. Interpretacja i kreacja zapisów nie precyzyjnych ("przełom" kwartałów, "nie sprzyjające warunki atmosferyczne", "siła wyższa" itp) jest często inaczej interpretowana przez nadrzędne prawo i korygowana przez UKOiK.

Zapisy w "książce budowlanej" są dla nas a nie dla deweloperów. Dlatego "kilka odpowiednich wpisów w dzienniku budowy" świadczy o deweloperze, a istniejąca zasada świadczy o branży.

Natomiast proszę mnie nie nadinterpretowywać,
                                  ja nadal jestem pełen wiary w naszego "Dewelopera", a na forum wypowiadam tylko swoje odczucia z którymi nikt inny nie musi się zdadzać.
                                  • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 20:14
                                    Kolego to nie wypaczenie tylko twarde stąpanie po ziemi, bo żyjemy w takim kraju jakim żyjemy i bycie idealistą nie zawsze się sprawdza w przełożeniu na życie :)

Tak czy inaczej uważam za bezzasadne dalsze toczenie tego tematu, ponieważ wszyscy chcemy tego samego nieprawdaż?

Ja mogę mieć swoje zdanie na wiele spraw i być sceptykiem (tudzież realistą) w wielu kwestiach, nie zmienia to jednak faktu że chętnie podpiszę się pod wieloma pismami, petycjami, protestami itd. które będą w naszym wspólnym interesie, niezależnie od tego jak bardzo bym wątpił w ich powodzenie.

Przechodząc do tematu spotkania piszcie proszę kto jest zainteresowany, oraz pasującą godzinę.

• trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 20:23
                                      Jestem zainteresowany.
                                      Termin - dowolny.
                                      Godzina - dowolna.
                                      • turlajpora Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 21:36
                                        forum.intruderpolska.pl/files/ja_pierdole_952.jpg
                                        :)
                                        • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 17.12.10, 08:13
                                          :)))
                                          • domino_jachas Re: Termin odbioru mieszkania 17.12.10, 14:07
                                            niech będzie sobota godz. 13 w cukierni na os. młodych.
                                            co do aktów notarialnych to dzwoniłem do biura notariusza i nie mamy możliwości zapoznania się z wyprzedzeniem z aktem :), nawet z draftem dokumentu - jakaś paranoja
                                            Pani powiedziała mi że mogę przyjechać 30 min wcześniej i przeczytać sobie akt (ale osobiście nie mam pewności że będzie gotowy :D)
                                            wiecie może jakie prawa nam przysługują w kwestii wcześniejszego zapoznania się z dokumentem, pod którym będziemy musieli się podpisać???
                                            • krzysiexesox1984 Re: Termin odbioru mieszkania 18.12.10, 07:37
                                              Wygląda na to, że zainteresowanie słabe. Ja odpadam.
                                            • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 18.12.10, 09:57
                                              Będę o 13-ej. Ostatecznie zjem ciastko.
                                              • cieniek Re: Termin odbioru mieszkania 22.12.10, 09:17
                                                Witam Sąsiadów!
                                                Ponieważ ja i kilku innych przyszłych mieszkańców bloku B1 chcialiśmy zapoznać się z wyprzedzeniem z zapisami aktów notarialnych (są to w końcu umowy sprzedaży na, które chcemy mieć wpływ) złożyliśmy do dewelopera pismo o następującej treści:

"Szanowni Państwo,

Mając na uwadze dotychczasowe opóźnienia w realizacji budowy i oddania mieszkań do użytkowania oraz uwzględniając Państwa deklarację gotowości podpisania aktów notarialnych do końca roku, zwracamy się z prośbą o PILNE dostarczenie wszelkich ramowych zapisów (draft) zawartych w aktach notarialnych z pominięciem danych precyzujących konkretny lokal, bądź dostarczenie odrębnie każdemu KUPUJĄCEMU dokładnych zapisów zawartych w aktach notarialnych.

Nasza prośba ma na celu wcześniejszą weryfikację zapisów zawartych w aktach umożliwiając jednocześnie płynne oraz bezproblemowe zawarcie aktów w okresie międzyświątecznym.

Licząc na Państwa zrozumienie, oczekujemy w terminie PILNYM (nieprzekraczającym 3 dni roboczych) informacji zawartych w aktach, ponieważ zarówno nam, jak i Państwu zależy na rzetelnym wywiązaniu się z warunków umowy. Szablon aktu notarialnego prosimy przesłać na niżej wyszczególnione adresy mailowe.

Informujemy, iż od możliwości wcześniejszego i wyczerpującego zapoznania się z projektem wspomnianego wyżej dokumentu (draft aktu notarialnego) uzależniamy złożenie zlecenia przelewu ostatniej transzy płatności z tytułu zapłaty za lokale mieszkalne.

Z poważaniem"

Pozdrawiam
                                                • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 22.12.10, 10:00
                                                  Temat jest ciekawy i ważny. Dla czytelności proponuję założyć nowy wątek.
                                        • trakowiec_ndm Re: Termin odbioru mieszkania 17.12.10, 15:14
                                          hehe, dobre i bardzo pasujące jako puenta
                      • red-meduza Re: Termin odbioru mieszkania 16.12.10, 15:27
                        "Myślę, że nie tylko Tobie ciężko się współpracuje z tym deweloperem:-("
                        Konkretnie z Panią Agnieszką która de facto jest przedstawicielem developera.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka